Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

janek1234

janek1234

Ostatnie 10 wpisów
Polska giełda taka fajna. Nikt nie manipuluje kursami akcji :) A później jest zdziwienie, że duży zagraniczny kapitał omija nas szerokim łukiem.

Vox napisał(a):
Cytat:
Inflacja która jest podawana nie uwzględnia cen energii oraz żywności.

i słusznie, bowiem te pozycje zawsze najmocniej drożeją hello1

To może ja w kosztorysie firmy przestanę uwzględniać koszty transportu i płace pracowników, to też mi generuje największe koszty. Spalenie paliwa w aucie będę liczył tylko gdy jadę stałą prędkością przy włączonym tempomacie, a ceny w sklepach zaczniemy podawać bez VAT'u. Wszystko nagle staje się takie proste... Tylko gdy zaglądamy do portfela na koniec miesiąca to coś się nie zgadza.

Mocne. Wygląda mi to na kiełbasę wyborczą. Bo nie wiem co innego o tym myśleć.

'Łon spodziewa się, że z polskiej gospodarki napływać będą kolejne "dobre dane makroekonomiczne". Jego zdaniem, „pewne niewielkie przyspieszenie inflacji” stanowi tyko i wyłącznie „dowód żywotności procesów gospodarczych”.'

'Centralna ścieżka projekcji NBP zakłada inflację w latach 2019-2021 na poziomie: 1,7 proc., 2,7 proc. oraz 2,5 proc. Inflacja bazowa wg marcowej rundy prognoz miała zaś wynieść 1,6 proc. w 2019 r., 2,2 proc. w 2020 r. oraz 2,1 proc. w 2021 r.'

Wiem, że mają ludzi generalnie za idiotów, ale nie wiem jak oni to liczą, bo nie widziałem do tej pory prognozy mówiącej o inflacji niżsej niż 3-4% w latach 2019-2021. Przy takim rozdawnictwie rządu realna inflacja może być nawet wyższa niż te 3-4%, a tutaj mowa o obniżaniu SP :D

Być najgorszym w F1, to jak być 20/10000000 na świecie, chyba nie najgorzej. A poza tym Orlen robi sobie mega reklamę w krajach europy, gdzie otwiera lub w przyszłości będzie otwierać stacje.

Do tego obsługa długu rośnie wykładniczo. Obecnie to ~3% PKB, a to już nie mała kwota.

Jak ceny ropy jeszcze trochę podskoczą, to niebawem zobaczymy paliwo po 6zł na stacjach.

Oby recesja na światowych rynkach nie przyszła w ciągu roku, bo będzie taka zabawa, że ludzie wyjdą na ulicę.

Vox napisał(a):
Chinczycy są potulni jak baranki... obstawiałem jakąś reakcję,
a oni jednak boją się Trumpa...
Wszystko tonują, starają się przeciągać negocjacje jak najdłużej, zapewne w oczekiwaniu na zmianę administracji.

A skoro tak, to rynek znów rośnie... pod brak silnej reakcji ze strony Chin. Obstawiam boczniak 2800-2900 na najblizsze tygodnie

Albo żartujesz albo śledzisz tylko i wyłącznie to co Trump pisze na twitterze :)

A jeśli faktycznie grają na przeczekanie, to tylko dlatego, że w tym czasie, dokładnie w tym czasie, budują swoją własną wielką flotę morską i realizują projekt NJS. Za kilka lat Amerykanie już nie będą mogli straszyć blokadą szlaków morskich, a to całkowicie zmieni reguły gry. Świat się zmienia na naszych oczach.

Cytat:
Nasza giełda to padaka i trzeba się z tym pogodzić, wszelkie fajne spółki zazwyczaj znikają poprzez wykup. Czasem mam wrażenie że większość 'naszych' spółek jest tylko po to by emitować akcje lub zaciągać pożyczki bo nie potrafią generować pieniędzy.Boo hoo!

W ostatnim czasie Ursus i spółki Czarneckiego idealnie to pokazują. Jedna wielka manipulacja i przekręt goni przekręt, a wcześniej tych spółek było jeszcze więcej.

Koszta też wzrosną, ale nie w takim samym stopniu. Np. koszt wytworzenia energii z węgla nie wzrośnie nagle o 10%+, bo nie ma jak.

Jak myślicie jak podwyżki cen prądu po wyborach wpłyną na notowania spółek energetycznych. Dodam tylko, że podwyżki cen energii będą oczywiste i to moim zdaniem lekko o 40-50%. Obecne zamrożenie cen przez premiera jest zabiegiem czysto populistycznym i ceny te muszą wystrzelić gdy minie okres 'karencji'. Dochody spółek powinny pójść mocno w górę, bo klienci się od nich nie odwrócą nie mając alternatywy, gdyż podwyżki będą dotyczyły całego sektora. Czy gdzieś jest błąd w moim rozumowaniu?

Oczywiście, że tak. Wystarczy popatrzeć co się działo w ostatnich 30 latach z krajami, które nie chciały/nie chcą się podporządkować USA. Jeśli interwencja zbrojna (Afganistan, Iraq, Libia, Kuwejt) nie wchodziła w grę, to stosowano sankcje lub różne formy tłamszenia ekonomicznego (Rosja, Kuba, Venezuela, Iran, Turcja). Jeśli byśmy całkowicie się odwrócili od USA np. w stronę Chin to 'zaorali' by naszą giełdę i walutę jeszcze bardziej niż w Lirę w Turcji.

Wtedy rozdzwoniłyby się telefony od ludzi pokroju Czarneckiego czy Solorza do wszystkich ważnych polityków żeby szybko to odkręcać, bo skończy się finansowanie partii i opowiedzą różne ciekawe historie, o których dowiedzieli się przez lata bycia na szczycie.

Co do ustawy 447 to jest to element nacisku. Ale obecnie moim zdaniem nie jest stosowany i póki jesteśmy 'grzeczni' nie będzie. Bo w tym momencie przy widmie Brexitu jesteśmy dla USA dużo ważniejszym partnerem niż Izrael. Jako ktoś kto kotwiczy i pilnuje ich interesów w EU. Do tego w pewnym sensie płacimy USA haracz za ochronę. Przez 2-3 krotnie zawyżone kontrakty zbrojeniowe.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 5 września 2019 18:24:57
Liczba wpisów: 9
[0,00% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,402 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d