pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

MartinMix

MartinMix

Ostatnie 10 wpisów
Wczorajszy raport to ostateczny dowód na niekompetencje władz spółki. Widać, że nie dorośli do sukcesu jakiego wszyscy oczekiwali.
Dzisiejsza sesja i spadki na CDR można określić jako łagodne bo po tych fatalnych wynikach można było spodziewać się nawet 2x większego spadku.
Ciekawe kto bronił kursu i jak będzie wyglądać sesja jutro?

W przypadku CD Projektu największym problemem są ... władze spółki. Praktycznie każda ich decyzja jest fatalna.
Najpierw zupełnie położyli CP, czyli grę na której mieli położyć fundamenty pod budowę międzynarodowego potentata gamingowego. Najpierw przekładali premierę o 3 miesiące, żeby wydać bubel (gra miała potencjał ale nie w tym stanie technicznym). Potem wywalili ich z PS Store, żeby ratować sytuację zaczęli rozpaczliwą akcje przyjmowania zwrotów gry (czym dodatkowo potwierdzili, że wydali bubel).
Konferencja z prezentacją strategii to też była tragedia bardzo źle odebrana przez inwestorów i otoczenie. Zdążyli też skłócić się z deweloperami oraz zaliczyć wyciek danych.
Teraz jeszcze przed publikacją raportu postanowili pochwalić się słabymi wynikami (ciekawe po co?).
Zapowiedzieli, że chcą wydać w jednym czasie 2 duże gry i to w momencie, gdy rozłozyli zupełnie projekt pod tytułem Cyberpunk. Normalnie kabaret.

[MODERATOR: usunięto informację o transakcjach Użytkownika]

Nie raportują bo zarówno spółce jak i Abrisowi pasuje aktualna sytuacja - czyli zawieszone akcje. Nikt im się na ręce teraz nie patrzy.
Co do tego ile Getback jeszcze pociągnie to się nad tym kilka razy zastanawiałem i zrobiłem takie skromne szacunki (podkreślam szacunki).
Spółka przed sprzedażą części pakietów do hoist - wyceniła - na zasadzie stress testów - całość aktywów na kwotę 1,1 mld zł - czyli tyle ile da się z tego maksymalnie odzyskać.
Sprzedaż pakietów do Hoista za około 398 mln zł (jak można się spodziewać żeby nabywca mógł na tym zarobić to te pakiety musiały być warte więcej - zakładam że 100 mln zł więcej). Kruk odkupił od Getbacku mały pakiet za 37 mln zł (na którym mogli zarobić jakieś 42 mln zł).
Zgodnie z powyższym z pierwotnego stanu czyli 1,1 mld zł zostało nie więcej jak 600 mln zł. Od czasu sprzedaży minęły już 13 miesięcy przy średnich odzyskach w wysokości 12 mln zł miesięcznie czyli już 156 mln zł odzyskano. Z moich wyliczeń wynika że do zwindykowania pozostało około 444 mln zł (przy obecnej skali odzysków daje to 37 miesięcy)
37 miesięcy to niezbyt długi czas a może być on jeszcze krótszy bo część zobowiązań podczas procesu windykacyjnego się przedawni i ten czas jeszcze się skróci.
Jakiś czas temu była informacja, że Getback windykuje dla któregoś z polskich banków (chyba Pekao sa), dłużników hipotecznych więc to może wydłuży trochę czas funkcjonowania gbk na tym co ma obecnie.
Jedno jest pewne: z tego gbk ma teraz w portfelach nie bedzie w stanie spłacić obligatoriuszy. Nie wystarczy to także do prowadzenia działalności w dłuższej perspektywie. Rozwój spółki bez inwestora też jest wykluczony.


Na pytanie dotyczące odwieszenia notowań nikt Ci nie odpowie bo nikt nie wie kiedy i czy w ogóle to nastąpi.
Spółka mimo zawarcia układu nadal balansuje na granicy przetrwania (choć trzeba przyznać że każdy kolejny miesiąc poprawia sytuację spółki).
Tak naprawdę najważniejszą kwestią dla spółki jest teraz rozpoczęcie realizacji układu (wypłaty rat układowych wierzycielom) oraz walka o uzyskanie jak najwięcej środków z fraudów.
Niestety spółka nie posiada aktualnie aktywów (pakietów wierzytelności), które zapewniałyby firmie stabilność - ich wartość po sprzedaży jej znacznej części Hoistowi oraz mniejszej Krukowi znacznie spadła.
Nawet jeśli spółka miałaby odbudować swoją pozycję na rynku to trzeba się przygotować że potrwa to ładnych kilka lat.

Czyli dla posiadaczy akcji JSW bardzo dobra informacja bo raport będzie ładniej wyglądał i można się spodziewać wzrostów w najbliższym czasie conajmniej do publikacji raportów.

JSW i tak dziś zaskakujaco mocne a ten wyskok był naprawdę imponujący. Zamknięcie mimo zjazdu ze szczytu sesji w tej sytuacji na rynku i tak trzeba ocenić bardzo pozytywnie.
Ja dziś bardzo sfrajerzyłem kupując za 12.20 i sprzedając za 12.63 (sam nie wiem dlaczego to zrobiłem) przez co ominął mnie cały zarobek.
Tymniemniej uważam że ta sesja może być zalążkiem wzrostow i zmiany trendu na JSW a nie tylko alternatywną do rynku podbitką.

kokospl napisał(a):
Przeciez ten wirus zniknie za 2-3 miesiace jak zrobi sie cieplo


Koronawirus to nie grypa - w tym przypadku temperatura nie ma znaczenia. Wirus może rozprzestrzeniać się nie tylko drogą kropelkową ale również np. w kale. Koronawirus jest dosyć odporny bo może być również na powierzchniach płaskich, przedmiotach.
Epidemia nie skończy się w dzień lub dwa - trzeba liczyć conajmniej 2 miesiące.

USA już na konkretnym minusie. Ciekawe jak to się jutro przełoży na notowania w Europie i GPW.

Vox dodaj jeszcze do listy spadki na giełdach światowych. Narazie to jeszcze jakoś się trzyma ale jak koronawirus nadal się będzie tak rozprzestrzeniał jak teraz to zacznie się panika.
USA mimo dodatniego początku już jest na minusie - ciekawe jak zakończą sesję.


Zbliżamy się do granicy 15 zł. Jeżeli dzisiaj przebijemy tą granicę to w ekspresowym tempie spadniemy na 10 zł.
I niestety wygląda na to że w tym roku możemy zanotować historyczne minimum na tych akcjach.
Ja już mam ponad 20% na minusie - to jakaś masakra.

Sasin się wypowiedział że MAP nie chce ogołacania spółek państwowych poprzez wypłaty dywidend. Środki ze spółek skarbu państwa mają iść na inwestycje.
Czyli nawet na dywidendę nie ma co liczyć na JSW.

Panika na giełdzie i do tego JSW zaraz znów będzie liderem spadków. Żałosne.

Ammianus napisał(a):

"Ale dzisiaj jest też sukces - cudem udało się utrzymać 16 zł. A nawet mamy 1 gr powyżej! "

A jak miało się nie dać utrzymać, skoro już niżej nie było :) ?
Faktycznie "niesamowity" obrót sytuacji.
Spadło w 2lata ze 100zł na 16zł, dlaczego ma nie spaść do 7 zł ?
Albo jutro odbić na 20 :)


Mój wpis to sarkazm - bo utrzymanie tak niskiego kursu to żadne osiągnięcie.
Poza tym na fixingu mogło spaść 2 gr niżej czyli mogło być niżej.

Co do rewizji indeksu Wig20 to oczywiście jeszcze nie postanowione, ale tak jak w tym artukule jest podawane jest to najbardzie prawdopodobny scenariusz - obroty, które z resztą w większości sesji nie jest zbyt duża nie sprawi że spółka obroni się przed wypadnięciem z indeksu.

Patrząc na to jak obecnie jest sytuacja na tej spółce jest fatalna i powstaje zoraz więcej zagrożeń i mam wrażenie że pojawiają się coraz to nowsze argumenty za spadkami. Aż strach pomyśleć co się stanie jak USA zacznie spadać ze szczytów, epidemia koronawirus będzie się przedłużać (a co za tym idzie Chiny będą dalej powstrzymywać import węgla), ceny węgla zaczną znowu spadać a raport za 4 kwartał okaże się gorszy od prognoz. Do tego dorzucić ewentualne strajki górników (bo podwyzki były w PGG więc i JSW będą chcieli).
Jak już było o tym wspominane sentyment do sektora węglowego jest fatalny zwlaszcza w obliczu ustawy klimatucznej.

comparic.pl/wig20-ze-zmianami-...

I tego się spodziewałem.

Ale dzisiaj jest też sukces - cudem udało się utrzymać 16 zł. A nawet mamy 1 gr powyżej!
Mam grubo ponad 16% strat - niech ten czarny syf już wy...szą z giełdy.
Od początku roku ponad 25% na minusie, w tym tygodniu 10.

www.slaskibiznes.pl/wiadomosci...

To jeszcze tylko krótki powrót do reportażu z soboty. Jakby kogoś to jeszcze interesowało.

Ps. Coraz bardziej dzisiaj się rozpedzamy na spadkach. Coś czuje że jeszcze dziś przebijemy granicę 16 zł.

Patrząc na to z jaką dynamiką odbywa się spadek kursu i to bez żadnych negatywnych informacji dochodzę do wniosku że tu najpóźniej na koniec marca zanotujemy historyczne minimum. Ja już nawet boję spojrzeć się na wykres :(

No to żeśmy wyszli na ten plus - po byku. Pewnie na koniec dnia zanotujemy dzienne minimum.

Ooo jaka jeszcze ciekawa informacja wypływa dziś z JSW.
Prezes JSW Innowacje oskarżony o molestowanie pracownic.
Sasin zarządza postępowanie w tej sprawie.

Vox - wiem z jakiego powodu Bogdanka tak leci w dół.
Władze spółki podały że zmniejszenie wydobycia ma trwać do końca lutego z możliwością przedłużenia w dłuższej perspektywie.

Rzecznik JSW powiedział w rozowie z PAP że nie będą zmniejszać wydobycia.

Ładnie też kurs Bogdanki się dziś prezentuje -15% i historyczne minimum.

Ciekawy jest ten obrót który po niecałych 3 godzinach handlu już ma na liczniku ponad 20 mln zł czyli znacznie wiecej niż w .. 2 poprzednie sesje (14,9 mln zł).

Zbliżamy się do granicy 17 zł. Ciekawe na jakiej kwocie dziś skończymy?

Aktualnie osiągnęliśmy minimum na kursie akcji JSW. Ostatni raz tak niski kurs na zamknięciu sesji ... 30.06.2016.
Co ciekawe całkowita kapitalizacja JSW na dziś wynosi zaledwie 2 095 796 989 zł. Co oznacza że dalszy spadek na wartości pojedynczej akcji o 0,82 zł spowoduje spadek wyceny spółki poniżej 2 mld zł. Zaczyna się robić bardzo nieciekawie.

Po raz kolejny JSW najgorszy w WIG20. Nie ma już o czym pisać.

No i już jesteśmy poniżej 18. Coś nie chce to rosnąć.


Nie ma znaczenia czy działają tu algorytmy, jakieś automaty czy ktokolwiek to zbija.
Nie ma dużego popytu na akcje tej spółki (lub inaczej nie ma zbyt dużo chętnych na ich zakup) to i cena leci w dół. Gdyby było dużo chętnych to by wywindowali cenę i problemu by nie było.
Co do reportażu to co on może zmienić? Przecież nawet jak opowiedzą o przekretach na JSW to i tak to nie pogorszy sytuacji i tak kurs tu leci bez przerwy w dół.
Tu jest tak że są 1-2 sesje w górę i zaraz potem 4-5 sesji w dół które nie tylko niwelują wzrosty ale i dają kilka procent na minusie. Ale najczęściej kończy się taka sytuacja mocnym wybiciem do góry podczas sesji więc według mnie w najbliższym czasie możemy spodziewać się w któryś z dni sesji na której będzie silny wzrot np. +10%.
Poza tym uważam że im dłużej utrzymuje się sytuacja w której ciągle spadamy to tym wyższe i dłuższe będzie odbicie (korekta ruchu spadkowrgo).
Już i tak można zaobserwować niemal pionowy spadek na akcjach tej firmy.
Jestem przekonany że akcje JSW w rocznym horyzoncie czasowym da zarobić conajmniej 100% a jeśli w najbliższym czasie nadal będzie to tak lecieć w dół to ten wzrost 100% przy zakupie tak przecenionego papieru zostanie osiągnięty w znacznie krótszym czasie.

Ja to jestem ciekawy kiedy GPW wywali JSW z WIG20? Jak tak dalej pójdzie to pierwsza lepsza firma gamingowa będzie mieć większą kapitalizację niż JSW. Póki co JSW ratuje jeszcze wielkość obrotu.

Czyli zapewne zakończymy kolejny tydzień na minusie. Kierunek to teraz pewnie będzie 15 zł. Śmiesznie będzie wyglądać wycena JSW w porownaniu do spółek 10 razy mniejszych, z przychodami i zatrudnieniem 10 razy mniejszych - które będą więcej warte od górniczego gniota.

www.bankier.pl/wiadomosc/PlayW...

Taki ciekawy artykuł z porównaniem PlayWay i JSW.

Buja nie bez przyczyny. Po 14 nagłe zejscie na 2 spółkach z tego sektora?
Ps. Początek sesji dobrze rokował - silne wzrosty przy dużych obrotach (w pierwszej godzinie było 5 mln zł obrotu).

Też tak pomyślałem - patrząc na wykresy JSW oraz Bogdanki. Po 14 wszystko się załamało.
Górnictwo to jednak branża syf.

Vox ... jeszcze ... jeszcze... To tylko kwestia czasu, jak to się zmieni

Coraz bliżej końca sesji i zbliżamy się do zamknięcia na minusie.
Ja już żałuję że to ścierwo kupiłem.
Zdecydowanie najgorsza spółka w Wig20 i pewnie jedna z najgorszych na całej GPW.
Tu żadne dobre informację nie pomogą - nawet korekta ruchu spadkowago jest uwalana i nie wytrzymuje nawet do połowy sesji.

W jednej kopalń należących do JSW był wstrząs i wycofano załogę - nikt nie odniósł ran, na razie nie ma informacji jaką będą straty.
Taka informacja spowodowała sporo strat w kursie, inna sprawa że tak jak wcześniej wspominałem ktoś bardzo pilnuje żeby kurs nie wzrósł.

A to Cię dziwi? Tu rynek nad kursem nie panuje. Żadne informacje nie pomogą jak fundusze będą tu rządzić.
Ps. Krótka sprzedaż to jedno z największych lub nawet największe przekleństwo giełdy.

Tu nawet nie chodzi o politykę czy którąkolwiek z partii. Giełda w Polsce to kompletna porażka. Obroty podczas sesji śmieszne - tak że w kazdej chwili malutki fundusz np. z Ameryki może manipulować kursem w każdą stronę.
Poza tym na polskiej giełdzie instrument krótkiej sprzedaży to wręcz topór zabijający kurs - przy małych obrotach zagraniczni inwestorzy korzystając z tej "broni" potrafią sprowadzić kurs akcji do parteru jak na JSW.
Nie pojęte dla mnie jest to że kurs akcji JSW wyceniany na pierwszej sesji giełdowej po IPO wynosił 140 zł! I praktycznie z miejsca sp...ił się poniżej 100 zł. Co to oznacza? Oznacza to że już przy IPO, zostały ludziom wciśnięte akcji po dużo zawyżonej cenie.
Oszustw i manipulacji na naszej giełdzie jest całe mnóstwo - sam miałem okazję się przekonać przy okazji GetBacku. GPW oraz KNF to tylko atrapy instytucji stworzone jedynie na pokaz.
Wracając do JSW to my czekamy na jakieś pozytywne komunikaty, wzrot cen węgla czy koksu itp. a prawda jest taka że to grube ryby, posiadające znaczny kapitał i tak o wszystkim decydują. Jak będą chcieli wzrostu to wzrost będzie a jak nie to odbiją kurs nawet do jednoczyfrówki.

Tu nie ma znaczenia Japonia itp. Nie tak dawno był komunikat że JSW nawiązał nowe kontakty i i ma już kilku nowych odbiorcow dostaw węgla w tym na rynek na którym JSW w ogóle nie działał. Czy taka wiadomość powinna wpłynąć na kurs akcji? Powinna. Ale nie wpłynęła nawet w małym stopniu. Z kolei komunikat o umorzeniu części jednostek z funduszu stabilizacyjnego, czy wpłynął jakoś na kurs? Spowodował tąpknięcie na akcjach powodując zwałę na akcjach w ciągu 2 godzin o 15% w dół. Jaki z tego morał? Jeżeli nastawienie inwestorów zwlaszcza tych dużych jest negatywne lub nastawione na spadki (krótką sprzedaż) to choćby nawet były najlepsze informacje to nie wpłyną one w żaden sposób na poprawę sytuacji.
Żałosne jest to że jedna z najwiekszych firm na polskiej giełdzie (posiadająca do tego dużo rezerw w postaci gotówki) leci nieprzerwanie przez 2 lata w dół a rynek na to pozwala.
I teraz pytanie ile jeszcze będzie spadać? Chcą dobić kurs do najniższego poziomu w historii notowań? Spółka póki co w dalszym ciągu przynosi zyski a kurs zaczyna przypominać upadającą firmę. To naprawdę robi się żałosne. Ale to też obraz polskiej giełdy - która już nawet na tle rynków słabiej rozwiniętych/ z biedniejszych krajów wygląda beznadziejnie.

Na JSW wszystko jest możliwe. Jak patrzę co się teraz dzieje to 10 zł w co też nie wierzyłem jest więcej niż prawdopodobne. A dla mnie to już będzie katastrofa.

To co się dzieje na JSW to jakaś masakra. Leci w dół bez opamiętania. Jak tak dalej pójdzie to do końca lutego spadnie do 10 zł.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 28 listopada 2019
Ostatnia wizyta: 2 czerwca 2021 14:01:53
Liczba wpisów: 41
[0,01% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,904 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,25% +33 649,63 zł 53 649,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło