pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

olesh

olesh

Ostatnie 10 wpisów
Bardzo ładnie przedstawia się nowy raport. Zysk wzrósł z 900 tys, do 1,1 mln. i regularnie rośnie. Spółka wydaje się być dobrym kandydatem na długi termin.

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
"Spółka w II kwartale 2020 osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 3.475.350 zł, natomiast za okres od początku roku a więc od 01.01.2020 do 30.06.2020 przychody wynoszą 7.106.103,33 zł.
W porównywalnym okresie roku poprzedniego przychody Spółki wynosiły 3.591.775,84 zł. Dane te
pokazują jak intensywnie Spółka się rozwija rozszerzając zasięg swoich usług."

Raport - www.tuinwestor.pl/komunikaty/r...

anty_teresa napisał(a):
Nie śledziłem spółki więc zapytam. Czy to wygląda tak, że:

Wydawcami światowymi są 3D Realms oraz 505. One wezmą swoje i podzielą się tym co zostanie z All in one. AlO pokryje swoje koszty, weźmie prowizję wydawniczą i tym co zostanie podzieli się z Sliogate i OML?

Czyli cena sprzedaży zostanie obniżona przez dystrybucję o 30 proc. Potem o 50 proc. na wydawców światowych, potem o powiedzmy 30 proc. dla AIO i w końcu o pewnie kolejne 30 proc.-50 proc. za wkład Sliogate? Z ceny na półce

Prezes lub ktoś ze spółki mówił jak to może wyglądać?

Możliwe ale niekoniecznie. 3D Realms i inni mogą mieć również z góry narzuconą stawkę, wszystko kwestia umowy czego my nie widzimy.

Dla mnie tutaj jest typowe "kupuj plotki, sprzedawaj fakty". Nie zdziwię się gdy po premierze kurs się zwali. Obecnie wróciliśmy do kursu sprzed korekty, a największym zagrożeniem nadal jest przełożenie daty premiery.

OML pędzi jak szalone. Jestem zaskoczony tak dużym entuzjazmem. Złożyło się co prawda na to kilka czynników jak prezentacja na E3 i festiwal demo na steam, gdzie ghostrunner osiągnął 3 pozycję, co ciekawe ponoć w ogóle nie miał brać udziału w tym festiwalu. Dodatkowo chyba przełożenie premiery cyberpunk zmogło ten apetyt. To czego nie rozumiem to to dlaczego studio tak długo czeka z potwierdzeniem daty premiery. Nieoficjalnie jest to 6 sierpnia.

197 GBP za 25 testów. Czyli na test przypada około 8 GBP, czyli uśredniając po kursie google 42 PLN. To nawet taniej niż te z Poznania - źródło - www.thistlescientific.co.uk/pr...

Jestem dobrej myśli

Taka ciekawostka co do testów od Biomaximy - www.youtube.com/watch?v=Px_Npn...

Cytat:
Czytajcie raport miesięczny, a dowiecie się kiedy.

Raport miesięczny pojawił się 15:30, a ja pisałem komentarz pięć godzin wcześniej. Jak miałem przeczytać coś czego nie było?

Ogólnie, jestem zaskoczony reakcją na raport. Nie liczyłem na fajerwerki, ponieważ przyjmowałem że jest on wliczony w kurs, lecz zaskoczyło mnie że weszliśmy na spadek. Tym bardziej jak się nie patrzy na wyniki za marzec, a skupia się na streszczeniu z kwietnia. Jest to m. in. :

Cytat:
W dniach 1-2 kwietnia Spółka już sprzedała pierwsze 10 tysięcy szybkich testów pod marką BioMaxima na rynki eksportowe. Również w przypadku eksportu tych produktów, opóżnienia dostaw komponentów mają wpływ na realizację zamówień.

Cytat:
W okresie I-III 2020 r. sprzedaż eksportowa wyniosła 1.515 tys. zł. Głównym powodem niższej sprzedaży było znaczące ograniczenie (od stycznia) sprzedaży do kontrahenta z Danii w związku z zaległościami płatniczymi oraz negocjacjami cenowymi. W ostatnich dniach marca już wznowiono dostawy. W związku z powyższym Zarząd oczekuje, że w najbliższych miesiącach wystąpią zwiększone dostawy do tego kontrahenta.

I najważniejszy dotyczący testów:

Cytat:
Test genetyczny SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KIT zostaje wprowadzony do oferty, jednakże sprzedaż będzie możliwa po 14 dniowym okresie od dnia złożenia zgłoszenia w Urzędzie Rejestracji, co pozwoli również na uzyskanie świadectw wolnej sprzedaży na rynki zagraniczne, gdzie takowe jest wymagane. Oznacza to, że Spółka realnie rozpocznie sprzedaż tego testu od dnia 14 kwietnia 2020 r.

Z tego co widzę to rynek głównie oczekiwał informacji o rejestracji testów, lecz uważam że to co dostaliśmy jest równie dobre, o ile nie lepsze.

27.03 został złożony wniosek o rejestrację testu. Jak pisze w raporcie:

Cytat:
Test genetyczny SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTM zostaje wprowadzony do oferty, jednakże sprzedaż będzie możliwa po 14 dniowym okresie od dnia złożenia zgłoszenia w Urzędzie Rejestracji, co pozwoli również na uzyskanie świadectw wolnej sprzedaży na rynki zagraniczne, gdzie takowe jest wymagane.

Czyli może już dziś, ew. w piątek powinien pojawić się komunikat o rejestracji.

Raczej biorą pod uwagę możliwość gorszego scenariusza.

Z ostatniego raportu:

Cytat:
Zarząd Spółki współpracuje z bankami i innymi instytucjami finansowymi w celu zapewnienia odpowiedniego zapasu środków na czas kryzysu. Wykonywane rejsy są na bieżąco przedpłacane zgodnie z kontraktami.

Aktualnie sytuacja finansowa Grupy nadal jest stabilna, a Zarząd Emitenta nie dostrzega zagrożenia dla terminowego wywiązywania się przez Grupę z wymagalnych zobowiązań.

Źródło:

Należ pamiętać że Enter Air ma 49% Chair Air, to daje im jakieś pole do manewrów.

Cytat:
Chair Airlines to nowa szwajcarska marka działająca dotychczas jako Germania Flug AG, której partnerem strategicznym i udziałowcem posiadającym 49% akcji jest Enter Air.

Ogólnie pierwszy lepszy link

Jestem ciekaw jak swoją przyszłość upatruje Enter. Jeszcze niedawno pisali o tym że są nad kreską i zwiększonych obrotach, obecnie pomagają czarterować Polaków z programu "lot-do-domu".

Cytat:
Pasazer.com: Czyli obecnie koronawirus w Enter Air nie uderza?
Grzegorz Polaniecki: Jedynie krótkoterminowo mamy zawirowanie związane ograniczeniami w lataniu. Mamy dosyć elastyczny model biznesowy oparty w większości o koszty zmienne oraz olbrzymie doświadczenie w lataniu ad hoc i realizacji planów z niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Mamy teraz akcję zwożenia Polaków do kraju, która przebiega bardzo sprawnie. Latamy też za granicą dla naszych kontrahentów. Nie panikujemy. Jesteśmy w stanie się dopasować bardzo szybko do nowych warunków. My tego biznesu nie tracimy łatwo, tak jak często nasza konkurencja. Trudno ocenić jak rozwinie się sytuacja, ale konkurencja może to odczuć bardziej od nas.

Pasazer.com: Jeśli kryzys się jednak pogłębi, to jakich działań i decyzji oczekiwałby Pan od polskich władz w celu ograniczenia negatywnego wpływu koronawirusa na branżę lotniczą i turystyczną?

Grzegorz Polaniecki: W zasadzie tylko jednego: niedyskryminacji, czyli równego traktowania i wsparcia. Do tej pory wszyscy, poza ULC, nas ograniczają lub co najmniej pomijają. Różne polskie instytucje i firmy państwowe starają się nas tępić, zabierać nam sloty, utrudniać operacje w portach. Chciałbym, żeby nas traktowali poważnie, normalnie, równo, tak samo jak inne linie. Chciałbym, żeby władze doceniały, to co rzeczywiście robimy dla gospodarki i ile podatków płacimy. Płacimy więcej podatków niż reszta branży, a jesteśmy traktowani najgorzej.

Żródło

Obecnie pozyskali w leasingu, kolejny 24 samolot. Źrodło

Moim zdaniem bardzo odważna ryzykowna decyzja. Wydaje mi się że rynek trochę nie docenia możliwości tej spółki. A właściwie przecenia wpływ wirusa na jej kondycję.

Co się z tą spółką dzieje? Jako spółka dywidendowa nawet kiedy cały rynek odbija, ona traci. Dywidenda powoli przebija 1/4 jej kursu.

Nawet zważając na okoliczności nie widać powodu by cena cofać się aż do 2015 roku.

Osobiście takie spółki nazywam "spółkami opuszczonymi przez samego Boga".

Już prawie mija tydzień od ogłoszenia dobrych wyników. Spółka można rzec osiągnęła cele i wypracowała 150k zysku. Lecz nie zostało to kompletnie zauważone przez rynek. Świetnie stan spółki oddaje 7 punkt raportu:

Cytat:
7. CHARAKTERYSTYKA ISTOTNYCH DOKONAŃ/NIEPOWODZEŃ EMITENTA W OKRESIE, KTÓREGO
DOTYCZY RAPORT WRAZ Z OPISEM NAJWAŻNIEJSZYCH CZYNNIKÓW I ZDARZEŃ MAJĄCYCH
WPŁYW NA OSIĄGNIĘTE WYNIKI FINANSOWE
W IV kwartale spółka konsekwentnie realizowała założoną strategię poszerzania rynków zbytu. Intensywne
działania mające na celu poszukiwanie klientów zagranicznych zaowocowały widocznym rozwojem
sprzedaży.
W okresie od 1 października do 31 grudnia 2019 r. Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 3 mln zł
co stanowi wzrost o 83% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej, gdzie przychody netto ze sprzedaży
osiągnęły wartość 1,6 ml zł.
Koszty działalności operacyjnej w IV kwartale 2019 r. osiągnęły wartość 2,86 mln zł, co stanowi wzrost o 72% w stosunku
do IV kwartału 2018 r. Główne pozycje kosztów to: sprzedaż towarów i materiałów 2 mln zł (wzrost o 73% kw./kw.),
usługi obce 0,32 mln zł (wzrost o 56%) oraz wynagrodzenia 0,3 mln zł (wzrost o 98%).
Mając powyższe na uwadze zysk ze sprzedaży w IV kwartale wyniósł 149 tys. zł, przy stracie w wysokości 25 tys. zł w
analogicznym okresie roku ubiegłego. Po uwzględnieniu pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych (odpowiednio
5 tys. zł i 82 tys. zł) oraz przychodów i kosztów finansowych (odpowiednio 0,86 zł i 33 tys. zł) zysk netto w IV kwartale
2019 r. wyniósł 14 tys. zł przy starcie netto w wysokości 111 tys. zł rok wcześniej.
W okresie od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży na poziomie 10,8
mln zł przy 9 mln zł rok wcześniej (wzrost o 20%). Koszty z działalności operacyjnej wyniosły 9,9 mln zł przy 8,4 mln zł
(wzrost o 17,6%). Zysk ze sprzedaży wyniósł odpowiednio 0,97 mln zł w 2019 r. oraz 0,62 mln zł w 2018 r.
Po uwzględnieniu pozostałych kosztów i przychodów zysk netto w 2019 r. osiągnął wartość 0,52 mln zł przy 0,34 mln zł
w 2018 r., co oznacza wzrost o 53% r/r.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 8 października 2020 22:24:25
Liczba wpisów: 10
[0,00% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,417 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d