pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

bams

bams

Ostatnie 10 wpisów
Anty-terasa - dzięki za wnikliwą analizę, niemniej nie ze wszystkim można się zgozic. Zakładanie, że LfB sprzeda się tak jak DDS jest naprawdę sporym przeszacowaniem (6,9 mln zł) - jeśli chodzi o horror, to one się tak dobrze nie sprzedają, nawet jeśli WL jest niezła. Z drugiej strony nie uwzględniasz portów DDS na konsole, a z tego będzie pokaźne wpływy (patrząc na sukces Thief Simulatora), więc przeszacowanie LfB jakoś się pewnie równoważy. Będą też DLC do DDS-a wspierające sprzedaż, w tym ponoć planują tryb Coop, który mołgby dać grze drugie życie (choć może nie aż tak jak CRJ...). Przy ATS i Myth dodatkowo dochodzą tantiemy dla Discovery.

Ponieważ kończy mi się abonament wpadłem tutaj by zwrócić uwagę na błędy popełnione w analizie Anty-teresy na temat CFG. Mam spółkę i wykupiłem dostęp z ciekawości co o niej napiszecie - znam dość dobrze jej sytuację, więc byłem w stanie je zidentyfikować - pytanie co z osobami, które czytają te analizy w zaufaniu, że są adekwatne.

Anty-tererasa napisał, że "Spółka także spłaca swoje zadłużenie, ale ono nadal jest istotne - 3 mln zł. Z drugiej strony spółka posiada środki aby to zadłużenie natychmiast spłacić. Problem w tym, że nie posiadała by wtedy środków na realizację bieżącej produkcji".

Tymczasem już 6 lutego 2020 r. - niemal trzy tygodnie wcześniej - spółka podala raport ESPI o CAŁKOWITEJ spłacie pożyczek. Zarówno treść komunikatu, jak i późniejsze cztery miesiące (w tym raport za I kwartał 2020) pokazały, że spółka po całkowitej spłacie pożyczki ma środki na realizację bieżącej produkcji.

Kolejna rzecz - Grand Heist przedstaiwany jest jako istotna premiera, niejako determinująca przyszłość spółki. Tymczasem z wypowiedzi przedstawicieli wynika, że nie została nawet przekazana do właściewej produkcji - to jest spad po zespole, który rozstał się ze spółką. Moim zdaniem będzie sprzedany bądż spisany.

W analizie są też informacje bez odesłania do źródeł (chyba nie w oparciu o plotki?)
"PlayWay dla swoich spółek portfelowych nie jest łaskawy jeśli chodzi o podział przychodów. Jak wspomniałem wcześniej płaci po kilkanaście procent od przychodów." Ja z kolei słyszałem co innego, w relacjach inwestorskich prezes Kostowski podkreśla, że PLW nie "skubie" spółek i liczy na to, że będą w przyszłości wypłacać dobre dywidendy. Już kilka takich dywidend PlayWay otrzymał i są zapowiedziane kolejne, co uwiarygadnia tę wypowiedź.

Błędów, nieścisłości bądź niejasności jest trochę więcej. Przyznam, że jestem zawiedziony. Abonamentu nie przedłużę w obawie, że analizy innych spółek, których tak dobrze nie znam, są przygotowane równie niedbale - pomimo że kompetencji i wiedzy autorowi nie można odmówić, tych nie odważyłbym się kwestionować.

Jeśli chodzi o samo CFG to w spółce wiele się jedzie - kto śledzi poczynania zapewne o tym wie. Pokazali np. Obiecującą nową pre-produkcję Builders of Greece. Dobrze radzą sobie z finansowaniem prac nad nowymi tytułami wpływami ze starych produkcji, a gdyby coś poszło nie tak, z ESPI wynika że PlayWay ich ubezpiecza linią kredytową na preferencyjnych warunkach. Pokrycie bieżących kosztów działalności do dwóch premier, które zapowiadane są na koniec 2020 (ACS i HFC) wesprze również czerwcowa premiera HardWest na Xbox. Zapowiedziano kolejne niespodzianki od spółki, a na wykresie tygodniowym widzimy długą zieloną świecę - kurs obecnie na rocznych maksimach,

kliknij, aby powiększyć

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 23 września 2020 05:39:05
Liczba wpisów: 2
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,660 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +140,52% +28 103,85 zł 48 103,85 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d