pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

maciek42

maciek42

Ostatnie 10 wpisów
Chciałbym zwrócić uwagę, że mimo "podobnej" redukcji (91 i 98,5) i wielkości transzy do PCF (16,2 i 28,5 mln) wielkość zapisów znacznie się różni (190 mln do 1,9 mld), rozchodzi się właśnie o te kilka procent różnicy w redukcji. Zainteresowanie było 10-krotnie mniejsze. Ciekawe jaka redukcja wśród instytucjonalnych.

Mogę prosić o jakiś link? Znalazłem tylko 10.12 o 13:00.

Pomysł to zwiększyć ofertę i zdobywać rynek ;)
Ja to widzę tak: Wzrost na IPO o 0-15%, później ~6 miesięcy ciszy na spółce i kiepskich wyników w niskim sezonie - kurs powoli się osuwa. A w 2Q i 3Q może już będą jakiekolwiek efekty nowych inwestycji, możliwy wzrost kursu w wypadku dobrych wyników.
Dlatego wchodzę w IPO, wychodzę po debiucie i czekam na okazję.

Przy zwracaniu uwagi na wycenę w wys. 200 mln zł należy pamiętać, że spółkę w jej obecnej formie wyceniają na 120 mln zł, a 80 mln zł dopiero pozyskają. To znacząco zmienia kontekst i obniża wskaźniki. Czy uda im się dobrze zainwestować pozyskany kapitał w rozwój to inna sprawa - ryzyko/szansa spółki.

Według mnie to tak naprawdę właśnie w tę wiarę się inwestuje zapisując na IPO, że uda im się dobrze zainwestować, rozwinąć i zdobyć rynek.

Deogracias, mam dwie uwagi:

1. INC rozpoczęło działalność w tym segmencie tak naprawdę dopiero w tym roku, przeprowadzili już wiele emisji, a jeszcze więcej jest w planach w tym i w przyszłym roku. W większości z nich zainwestuje w spółki wprowadzane na giełdę lub obejmie akcje po cenie nominalnej jako wynagrodzenie. Debiutów było dopiero kilka, a dopiero po debiucie dostajemy rynkową wartość inwestycji, a Ty oceniasz zysk z tych kilku debiutów jako jednorazowy, tylko dlatego że była hossa na NC w tym okresie.
Moim zdaniem jest to dopiero początek, po dwóch kwartałach trudno ocenić ich potencjał, a "jednorazowy zysk" z pierwszego półrocza może zostać pobity już przez sam trzeci kwartał.

2. Portfel inwestora Carpathia Capital na stronie Stockwatch nie uwzględnia udziałów przekraczających 5% w spółkach: Maxipizza i Artgames.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 17 maja 2021 18:18:29
Liczba wpisów: 8
[0,00% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,412 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,71% +33 741,03 zł 53 741,03 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło