pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

misi06

misi06

Ostatnie 10 wpisów
szco napisał(a):
@aircanada15 ma trochę racji.

Ja będę jednak nieobiektywny (:D) i zastanowię się tak: CDR od początku mówił o ponadprzeciętnej sprzedaży cyfrowej. Może w tym pies pogrzebany?

Generalnie to myślę, że wyniki za Q42020 i Q12021 będą bardzo interesujące. Myślę, że sporo osób może się zaskoczyć in plus lub in minus. Na pewno sprzedaż na Steamie ostatnio siadła, widać to zarówno po pozycji (chociaż mamy do czynienia z premierami i promocjami) jak i po ilości komentarzy (700 i 650 w ostatnich dwóch dniach). Podejrzewam, że może to być kwestia obniżek w Amazonie.

Jeżeli tak jest, a też wydaje mi się, że znaczna większość jest kupowana w wersji cyfrowej to możemy tylko spekulować ile CDPR traci na nieobecności w PS Store i jak odbije się (moim zdaniem in minus) na wynikach za 2021.

Ralfi napisał(a):
Jak to jest z tą data na KNF. Oznacza ona date zmiany pozycji, czy tylko date przekalkulowanie pozycji?
Ciekawi mnie czy ten dobrany short Marshalla mógł być sypany w czwartek po 15 by zbic ten wzrost.

Za "sypanie" w czwartek odpowiada Eminence Capital, a Marshall zwiększył pozycję w piątek.

Już chyba nawet kolejny zwiększony (w piątek) short Marshalla do 0,61% nikogo nie dziwi.

KNF

BDM zmienia rekomendację na "kupuj" - cena docelowa 315 zł.

Link

Eminence zwiększył wczoraj shorta z 0,74% do 0,82%.

Reszta pozycji bez zmian.

Rejestr KNF

Pomijając zasadność pozwów - pamiętajcie, że na karku wisi 5 funduszy (kto wie ile poniżej 0,5%), a do tego dużą niewiadomą jest sprzedaż w styczniu (oraz przez kolejne miesiące) m.in. przez problemy z konsolami. Nadal nie ma mocnego impulsu do wzrostów co wykorzystują wyżej wymienieni.

Rufusinski napisał(a):
Nie za bardzo rozumiem jak sie do tego odniesc. Chodzi ci, ze dluzej trzymal cene? To prawda. Rockstar jest tu wyjatkiem potwierdzajacym regule. Cala reszta branzy po premierze tnie cene od tygodnia do dwoch miesiecy, zaleznie od swojej wlasnej strategii sprzedazowej. Ale chyba zgodzisz sie, ze nie to maja na mysli ludzie mowiacy o konkurowaniu z Rockstarem, tylko sprzedaz calosciowa?

Oficjalny stan sprzedazy na 20 grudzien juz teraz pokazuje, ze to sie sprzedalo w liczbach o ktorych cala reszta branzy moze marzyc przy sprzedazy rocznej. Cala reszta branzy, poza jedna firma, ktora wciaz jest niepobita. Wlasnie Rockstar.

Activision i CoD też będzie wyjątkiem? Jeżeli gra by się sprzedawała to nikt by ceny nie obniżał. Po prostu uważam, że popyt na konsolową wersję CP jest znikomy do czego dostosowywany jest "plan sprzedaży", czyli promocje sięgające 36% miesiąc od premiery.

Cena CoD

Może mam złe dane, ale wykres cenowy mówi co innego.
Cena RDR2 na Xbox one

Rufusinski napisał(a):
Porownaj z innymi tytulami, ktore mialy premiere w grudniu na konsoli.

www.mediaexpert.pl/gaming/play...

To normalne zachowanie na rynku gier konsolowych.

To zależy do czego się porównuje. Jeśli spojrzysz na cenę konsolową GTA 5 (a przecież CDPR chciał konkurować z Rockstarem), to cena spadła o 15% po pół roku sprzedaży. Jeśli porównamy to do gry (Assasins Creed Vallhala), które sprzedała się w od grudnia w ilości 1,7 miliona sztuk, well...

W tej chwili masz przecenę 34% na wersję konsolową CP w MIESIĄC po premierze.

I żebyście nie zrozumieli mnie źle. Nie czepiam się przeceny/ceny, a interesuje mnie jedynie czy to kwestia popytu na grę, która się odbije na wynikach w 2021.

Martwi mnie perspektywa zysków ze sprzedaży w 2021. Miesiąc po premierze pierwsze przeceny gry na konsole w sklepach stacjonarnych - co zrozumiałe ze względu na stan gry. Widocznie nie schodzą tak jak sklepy by sobie życzyły.

www.neonet.pl/gry-ps4/cdp-cybe...

igen napisał(a):
Morasek - pytasz czym są podparte fakty ? Twoje pytanie to żart ?
Wystarczy logicznie myśleć - są trzy powody, które podałem i nie ma możliwości innych wystąpienia innych.

Jeśli tak, to podaj je proszę....

Cytaty ze strony CDR:

Wypowiedź Kicińskiego:

"... Wiemy, że powinniśmy poświęcić więcej czasu i uwagi na dopracowanie naszej gry na PlayStation 4 i Xbox One. ..."

Wypowiedź Iwińskiego :

"... Testowaliśmy. Ale okazuje się, że nasze testy nie ujawniły wielu błędów, z którymi gracze zetknęli się podczas gry...."

Skoro uważasz, że sformułowanie : "nasze testy nie ujawniły wielu błędów, z którymi gracze zetknęli się podczas gry" nie obarcza winą QA, to pytam się - czyja to wina ?

Sprzątaczek, pracujących w CDR czy może pogody....?

Jedynymi faktami w przytoczonych cytatach są:
- Za mała ilość czasu poświęcona na dopracowanie gry na konsole
- Testy nie wykazały skali problemów

Cała reszta to dorabianie teorii.

misi06 napisał(a):
krewa napisał(a):
swiezaczek napisał(a):
@krewa - tylko, ze codziennie tak nie rosnie wiec jaka inna przyczyna Twoim zdaniem?

Jak popyt przewyższa podaż, to rośnie.
Jak podaż przewyższa popyt, to spada.
Tyle w uproszczeniu. Potem przechodzimy na kolejne poziomy - rośnie dlatego, że popyt uaktywnił się, czy dlatego, że podaż wycofała się? Itd itp

Bardziej niż dzienny horyzont interesuje mnie jak widzisz to w szerszych przedziałach czasowych. Czy dzisiejsza sesja pozwala stwierdzić zmianę trendu?

To było pytanie do Krewy, ale nie mogę edytować posta.

krewa napisał(a):
swiezaczek napisał(a):
@krewa - tylko, ze codziennie tak nie rosnie wiec jaka inna przyczyna Twoim zdaniem?

Jak popyt przewyższa podaż, to rośnie.
Jak podaż przewyższa popyt, to spada.
Tyle w uproszczeniu. Potem przechodzimy na kolejne poziomy - rośnie dlatego, że popyt uaktywnił się, czy dlatego, że podaż wycofała się? Itd itp

Bardziej niż dzienny horyzont interesuje mnie jak widzisz to w szerszych przedziałach czasowych. Czy dzisiejsza sesja pozwala stwierdzić zmianę trendu?

@sitar6 - to ciekawe co piszesz o wydłużeniu okresu zwrotu. Nie widziałem tej informacji - jest jakieś źródło, które mógłbyś przytoczyć?

cichutki napisał(a):
@misi06,

a ile to razy już przed premierą słyszeliśmy różnych zapowiedzi. Pytanie. Zapowiedzi już NIE zadziałają. Teraz tylko CZYNY się liczą. Żadne tam video na youtube i deklaracje.

edit

Mnie coś nie pasuje ten Morgan Stanley ... nie wiem o co mu chodzi, na pewno o pieniądze - to wiem ;)
Za to może wiem o co chodzi Fundom grającym na short. Pytanie.

Co mamy - Wolumen obrotów prawie żaden. Czy nie czekają, aż tzw. ulica ponownie podbije kurs. A potem ponownie zjazd w dół. Na tym zarabiają. Sprzedadzą po podbiciu, aby odkupić i oddać akcje po kolejnym zjeździe w dół. Jeśli tak, to mają długie terminy wykupów. Taka ot moja teoria.

To tylko 10 dni - przekonamy się :)

randomdziad napisał(a):
Na koncu oswiadczenia jest podane ze:
Of the total voting rights attached to shares in Section 7A, 227,700 (0.23%) of these are the result of stock borrowing agreements.
Stock borrow to po prostu umowa pozyczki miedzy 2 stronami, czyli MS pozyczyl od kogos ten pakiet 0,46% akcji CDP z zamiarem pozniejszego oddania - wiec nigdy de facto akcji nie kupil ani nie nalezy tego traktowac jako ich pozycji long.

To jaki jest w takim razie cel takiej pożyczki? Nie rozumiem tego zamysłu.

Bartas_Gda napisał(a):
o sytuacji z CP2077 Marcin Iwański

www.youtube.com/watch?v=O3V4UB...

Według wypowiedzi Iwińskiego pierwszy patch będzie maksymalnie w ciągu 10 dni - zobaczymy jakie będą poprawki i jak zareaguje rynek.

randomdziad napisał(a):
przeciez to akcje ktore MS pozyczyl wiec po prostu zwrocil czesc, imo neutralne info

Co w tym przypadku oznacza "pożyczenie akcji" i co to jest za instrument finansowy?

Czyżby Morgan zmniejszał zaangażowanie do poniżej 5%?

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Moderator:
Podmieniono link na stockwatchowy

@igen - O czym ma świadczyć końcówka tego zdania? Nie bardzo rozumiem co masz na myśli.

Z ciekawości poszperałem i zebrałem pierwsze kilka wyników z Googla odnośnie tej kancelarii. Wydaje się, że jest to ich "model biznesowy".

www.prnewswire.com/news-releas...

@1ketjow - czy pośrednio sugerujesz, że sprzedaż grudniową podadzą dopiero w raporcie za Q4?

Wczoraj ktoś dokonał transakcji pakietowej na ponad 11000 akcji za 2,7 MLN zł.
Źródło: https://stooq.pl/t/bt/

W kolejce na pozycji krótkiej ustawił się kolejny fundusz.

Egerton Capital (UK) LLP 0,53 2021-01-08
Żródło: rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

randomdziad napisał(a):
dziwny ten komunikat MS, nie wiem do konca jak to poprawnie interpretowac ale nie wiem czy mamy na forum kogos kto moze pomoc.
Te 0,46 zwyklych akcji ktore MS ma sa pozyczone od kogos (pkt 10) - czyli tak jakby MS chcial je sprzedac na krotko?
Zastanawia mnie 2,64 rights of recall of securities lending agreement. Czy to znaczy ze MS pozyczyl komus 2,64% posiadanych wczesniej akcji i to wykazuje tutaj?
No i 2,03% equity swap, zakladam ze tutaj MS ma pozycje Long na CRD inaczej nie pokazywalby tego.

Co do 600m USD przychodu, szanujmy sie to nie bankier zeby szacunki jakiegos portalu o grach podawac jako oficjalne info.

Przytoczyłem tylko skąd wzięła się ta liczba. Swoją drogą to nie jest informacja "jakiegoś portalu o grach", a raczej liczba z raportu SuperData - spółki córki Nielsena. Inną kwestią jest na ile jest to dokładne wyliczenie.

Dla mnie wygląda to jak ujawnienie informacji o stanie posiadania z uwagi na wyjście Wielkiej Brytanii z UE - a nie o zakupie walorów.

"Zawiadomienie spowodowane brakiem zastosowania wyłączenia związanego z
nabywaniem instrumentów finansowych do portfela handlowego na mocy Art. 90.1g Ustawy o Ofercie
Publicznej, w wyniku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej"

Czy ktoś mądrzejszy mógłby się wypowiedzieć?

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 7 maja 2021 10:05:05
Liczba wpisów: 31
[0,01% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,454 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło