pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ByczekAmeryka

ByczekAmeryka

Ostatnie 10 wpisów
Rufusinski napisał(a):
I juz wiadomo o co cale halo:

Maja rozmach.

Przy premierze CP również mieli rozmach, co z tego wyszło dobrze wiemy, przykro czytać Twoje subiektywne wpisy.

Nie wiem na ile to wpłynie na wyniki sprzedaży Dadelo, ale ogólnie sprzedawcy informują, że są znaczące braki w rowerach i niektórych akcesoriach oraz opóźnienia w dostawach podzespołów, trochę jakby skorelowane z problemami dostaw z Chin, być może kurs nieco dyskontuje podobne informacje? Think Wynik rdr na pewno będzie dobry tylko czy dorówna przewidywaniom.

Witam,
chciałbym odświeżyć wątek spółki, znalazłem artykuł, w którym piszą że wewnętrzne spożycie wina w UE mogłoby wzrosnąć o 2 proc, napędzane wzrostem „innych zastosowań”.
www.farmer.pl/produkcja-roslin...

Dodatkowo mamy podwyższenie rekomendacji ze strony Millenium DM z 6 kwietnia
www.bankier.pl/wiadomosc/Mille...

Od strony fundamentalnej stabilny zarząd, rozpoznawalna marka o ugruntowanej pozycji, solidna i powtarzalna dywidenda. Dostrzegam też rosnący popyt na wina na uroczystościach weselnych, których obecnie brak, ale jeśli patrzylibyśmy długoterminowo to może to być szansa dla ich biznesu.

Dodatkowo niektórzy widzą potencjał w technice
https://stooq.pl/mol/?id=18427

Co sądzicie o spółce i jej perspektywach?

W takim razie dodam od siebie, że biznesem Orlenu jest również produkcja oleju, od producenta przekładni wczoraj dowiedziałem się, że Orlen stoi w tym zakresie, brak towaru do sprzedaży. Powodem jest brak pochodnych benzyn wykorzystywanych do produkcji z paliwa lotniczego, główny dostawca Shell zapowiedział, że nie zwiększy produkcji paliwa lotniczego.

Pytanie tylko czy ktoś wie jaki to może być udział w sprzedaży Orlenu i czy będzie to miało jakikolwiek wpływ? Think Nie mam pojęcia, ale uważam że informacja ciekawa. Pozdrawiam.

Wklejam link do omówienia wyników
www.youtube.com/watch?v=EGXDD7...

Nie zrozumiałeś mnie z tym małym wpływem, właśnie to miałem na myśli, że nie ma wpływu na wyniki bezpośrednio, ale pośrednio poprzez sprawne zarządzanie spółką daje to cząstkowy czyt. mały wpływ, a co do wyników minimum zbliżonych to mnie zaintrygowałeś, nigdzie nie czytałem ani nie słyszałem, więc chętnie się zapoznam, jak możesz to podrzuć jakiś link.

Fundamenty czyt. baza klientów (baza aktywnych klientów), o ile dobrze pamiętam to dokładnie takiego sformułowania używa Prezes w tym wywiadzie.

Znaczy ja nie wyobrażam sobie żeby XTB miało wpływ na zmienność, imo nierealne, tylko i wyłącznie czerpie z tego korzyści, a napływ inwestorów to raczej napływ inwestorów indywidualnych, gdzie przy takim tempie tym bardziej nie będzie mieć na to wpływu, a "mega zmienność" to już bardzo daleko idące teorie i chyba przesadzone.

GPW jest nieprzewidywalna, może to być jej wada i zaleta, Ty decydujesz i tylko Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje środki. Rynek ewidentnie nie widzi możliwości powtórzenia ostatnich zysków i stąd taka wycena, a nie inna. Ja doceniam w tej spółce poziom komunikacji, są przewidywalni i przede wszystkim słowa mają potwierdzenie w czynach. Prezes otwarcie przyznaje, że ma mały wpływ na wyniki, więc pracuje nad fundamentami pod przyszłą zmienność na rynkach. Czy taka wystąpi? Odpowiedź brzmi tak, pytanie w jakich interwałach czasowych. Imo branża jest perspektywiczna, coraz więcej osób interesuje się giełdą i w miarę powiększającej się wiedzy na temat rynków jest szansa, że inwestorzy będą chcieli dywersyfikować portfel poprzez np. surowce. Zarząd? Jak najbardziej na plus, jasne komunikaty, skupiają się na realnych celach, z jednym z nowych rynków jest problem, sprawa się przedłuża i przekazali, że prawdopodobnie porzucą ten projekt jeśli nie będzie postępów, więc to też pokazuje świadomość działań. Spółka dzieli się zyskami, ma mocną pozycję na rynku, a czy warto w nią zainwestować? Okaże się za parę latwave

właśnie dlatego bananowa jest jaka jest i pewnie prędko się to nie zmieni, wpis porażka ... aż przecierałem oczy ze zdziwienia

Dla mnie Zarząd swoimi działaniami pokazał, że nie jest to kierownictwo na miarę spółki o takiej kapitalizacji, dobre firmy po prostu nie popełniają aż tak znaczących błędów, wiele rzeczy ich przerosło i to widać w defensywnej strategii, teraz tylko i wyłącznie wyniki sprzedaży będą decydować o zachowaniu kursu.

PS. Pan Rufusinski zrobił z tego wątku osobisty śmietnik i spam, naprawdę przykro patrzeć na to co tu się dzieje i moderatorzy powinni zareagować...

Kolejny kamyczek do ogródka "Asseco Data Systems, spółka zależna Asseco Poland, złożyła jedyną ofertę w przetargu na unowocześnienie tzw. Śląskiej Karty Usług Publicznych (ŚKUP)"

Czyli duża szansa na 63 mln netto do zamówień "Oferta spółki składa się z zakresu podstawowego (77,7 mln zł brutto) oraz opcjonalnego zamówienia"

https://stooq.pl/n/?f=1412839

eMPe napisał(a):
Vox, wejdź na Amazon.pl i porównaj marże dla sprzedających. Następnie sprawdź ceny produktów jako kupujący.

Póki co ani dla kupujących ani dla sprzedających Amazon nie jest żadną alternatywą.

Oj trzeba być bardzo odważnym żeby stawiać takie tezy, tylko na jakiej podstawie? Trochę pokory do tego co się pisze... Dam Ci prosty przykład chciałem kupić pewną książkę po angielsku, na Allegro jej nie znalazłem w ogóle, tylko jedna księgarnia polska oferowała ją za 177 zł + koszty wysyłki, na Amazon była bez problemu, całkowity koszt z dostawą 106 zł. Opcje są dwie; pierwsza to taka, że to przypadek, druga natomiast, że będą istniały nowe towary, które de facto nie będą konkurencją. Na potwierdzenie tej tezy podam jeszcze jeden przykład; czujnik przemysłowy z niestandardowym napięciem - brak u największych polskich dystrybutorów, nie mówiąc o Allegro, gdzie udało się znaleźć? Aliexpress. Co możemy z tego wywnioskować? Ano może tyle, że jeśli e-commerce będzie się w Polsce rozwijał tak szybko jak mówi np. Pan Brzoska z InPostu to być może znajdzie się odpowiedni kawałek tortu dla każdego.

Co do platformy B2B ciekawi mnie w jaki sposób będzie funkcjonować, ponieważ już teraz klienci / sprzedawcy detaliczni omijają prowizje dla Allegro poprzez nawiązywanie kontaktów po pierwszej transakcji lub kontaktując się poza platformą, to jak sobie z tym poradzą może być istotne dla wyników.

Kończąc już, do dnia dzisiejszego zarząd Allegro nie dał powodów do zmartwień, w oparciu o dobre decyzje i trafione strategie zbudowali bardzo mocną markę, która jest rozpoznawana i wykorzystywana nawet przez duże przedsiębiorstwa w codziennej pracy, więc pomysł z B2B wg mnie dobry i nie ma na tą chwilę przesłanek żeby uważać, że zarząd nagle zacznie podejmować złe decyzje. Puenta? Nie jest tak źle jak niektórzy tu piszą, ale są pewne zagrożenia, tylko która firma ich nie ma? Mogłoby się wydawać, że spółka została godziwie wyceniona w IPO.

Myślę, że nie trzeba tutaj przyglądać się spółce co parę dni Shame on you są solidne fundamenty, pozytywne wyniki, stabilny zarząd oraz wystarczająco dobre perspektywy w postaci rosnącego rynku e-commerce czy rozwijającej się cyfryzacji. Odpowiedni portfel zamówień w połączeniu ze stabilną dywidendą pozwala spojrzeć na Asseco w perspektywie długoterminowej Boo hoo!

To czysta spekulacja i na ten moment nic nie wnosi, jako osoba związana z podwykonawcą stwierdzam fakt, że Orange w dużej mierze nie korzysta ze swojej sieci. Aktualnie w Polsce centralnej, północnej, a w tym momencie również na Mazowszu najwięcej linii buduje Nexera, która później dzierżawi np. Orange swoje łącza. Zachęcam do zgłębienia tematu. Mówiąc o światłowodach musimy w takim razie wziąć pod uwagę możliwość większych kosztów z tym związanych. Tutaj dopiero potwierdzona informacja o nowym inwestorze + idąca za tym strategia lub zmiany jakie z tym będą się wiązać mogą coś zmienić w mojej opinii.

a czy dla techników na wykresie godzinowym nie wyrysowuje się formacja odwróconej głowy z ramionami?

cmc napisał(a):
rbn01 napisał(a):
cmc napisał(a):
Niech spada, będzie mocne odbicie od 205,2, nie wierzę że przebije ten poziom, i poleci na 154 tak od strzała, może jak patch nie wypali i będzie dalsza osuwa na Steam. W tedy 154 jak najbardziej możliwe, a nawet 100, ale nie tak szybko, byki łatwo skóry nie sprzedadzą.

dlaczego 154 jest wazne? ja zzauwazylem poziom 126 jako istotny

Moja pomyłka, 145 miało nyć

Dzisiaj również pojawia się potwierdzenie poziomu 126-125 jako istotnego, a nie wcześniej wspomnianego 154 czy 145, co ciekawe za główne wsparcie przyjęte zostało 245, a nie 205
https://stooq.pl/mol/?id=17773

Wydaje mi się, że raczej neutralnie, firmy od zawsze rywalizują na rynku krajowym i to nic nowego. Ostatnio była informacja, że Asseco złożyło korzystniejszą ofertę w nowym przetargu oraz "Obecnie usługi rozwoju KSI w ramach umów ramowych również świadczą Asseco Poland oraz Comarch, które podobnie jak tym razem, jako jedyne złożyły oferty w poprzednim przetargu. Czteroletnie umowy zostały podpisane w lipcu 2018 r. Ich budżet to 350 mln zł. (PAP Biznes)"

stooq.pl/n/?f=1397994&sear...

Na pewno nie jest to negatywna informacja.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 14 czerwca 2021 19:42:14
Liczba wpisów: 15
[0,00% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,609 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +167,59% +33 518,43 zł 53 518,43 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło