pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

koczis

koczis

Ostatnie 10 wpisów
załamka

spółka uchwaliła skup jak była wyceniana jak bankrut. Więc głupotą byłoby nie skupować jeśli zarząd wiedział że przyszłość jest ok. To na jaki cel nie ma znaczenia. Są w bilansie i umorzyć zawsze można a operacja podwyższyła wartość na akcję i po to robi się skupy i to nie inżynieria finansowa a logika. Średnia cena zakupu to chyba około 9zł (wiec chyba był sens kupowania)

Nie wiem czy należy kupować ją czy sprzedawać. To każdy powinien sam ocenić, ale z pewnością jest jedną z najtańszych spółek na rynku. Akcje własne to taka ukryta wartość, niewidoczna dla osób patrzących na wskaźniki na portalach. Wskaźniki należy zmniejszyć jeszcze o około 10% a już są niskie.

raport jak najbardziej ok, choć skromny

Czy ktoś może wie gdzie można znaleźć notę informacyjną do RNK0616? nie ma jej na stronie Catalystu

nigdzie nie informowano, ja napisałem to co widać z raportu. W półrocznym powinni napisać o nowych zasadach rachunkowości. Gość z Trigona coś napisał na ten temat w komentarzu do prognozy wyników, trafił idealnie.

wyniki są dobre i raczej takie utrzymają się. Co do kapitałów własnych nie ma tu nic dziwnego, społka zapowiedziała zmianę rachunkowosci. Teraz w aktywach należności wykazywane są w cenie nabycia, poprzednio byla bieżąca wartość przyszłych wpływów i dlatego w pasywach automatycznie powstawał kapitał z aktualizacji (wczesniej porównując z innymi spółkami należało wartość kapitałów skorygować o kapitał z aktualizacji). Obecnie już kapitału z aktualizacji nie ma. Upraszcza to znacznie czytanie bilansu. Ta korekta jest całkowicie neutralna. Wspominam to ponieważ już widze na forum parkietu głupie komentarze, na temat spadku kapitałow włąsnych. Uważam że kurs zasługuje na wzrost po tych wynikach.

jakby ktos sie przestraszył dochodów to wystąpił błąd, dodało im sie 1 przed stratą po połroczu i pomieszali kolumny , po półroczu było 95085 a pojawiło się 195085 i to w nieodpowiedniej kolumnie.
Poprawność dochodów można sprawdzić w kapitałach

oj widzę że tylko ja łapie temat dcf-u, ostatnio wyszło kilka wprost histerycznych rekomendacji Taurona, więc zerknąłem na rekomendację PKO BP co jest nie tak, zyski całkiem fajne, lepsze niż sam zakładam i chyba podobne jak zakłada gość z BRE, jednak wyliczenie to poziom przedszkola, taki bład

pisałem wczesniej że caepex można założyć dowolny, każdą pozycję mozna tak zalozyć, powstanie ciąg i nalezy go zsumować (trzeba się będzie mocno pomęczyć), Można też zastosować sumę ciągu geometrycznego ale ostatni rok musi być pierwszym elementem ciągu (nie misi być stały, moze się zmieniać geometrycznie, spadać, rosnąć) a następnym to już tylko stała goemetryczna zmiana (jeżeli capex>amortyzacji to tak nie będzie). Panowie rozczarowaliście mnie. To jest matematyka na poziomie szkoły średniej, tu nie trzeba nawet mieć wiedzy o dcf-ie, nie ma to nic do rzeczy. Bardziej chodzi tu o wyliczenie sumy ciągu. Dla ostatniego roku robi się pewne uproszczenia nie bez powodu.

capex>amortyzacja można założyć ale wtedy wszystko musi miec logikę a na końcku trzeba wyprowadzić na to wzór, nie można sobie podstawić wzoru na sumę ciągu geometrycznego

rekomendacja DCF PKO BP jest kpiną, pisałem te wyjasnienia po to aby do tego dojść, ale coś widze że nie miało to sensu, ciągle powtarzacie swoje błędy, a temat tauronu przybrał temat dcf, ja już temat kończę, jak kogoś uraziłem przepraszam. Moim celem była rekomendacja PKO a staliście się po części jej obrońcami, niestety argumentując błędnie

ja jeszcze o rekomendacji PKO BP, bo wiedzę że troszkę nie łapiecie panowie DCF-u pomimo że ponoć macie doświadczenie, w rekomendacji jest zero logiki, nie można liczyć pola koła podstawiając wzór na pole kwadratu, Dlaczego amortyzacja=capex? np z prostej przyczyny, założę się ze wy też za każdym razem liczycie wartość rezydualną wzorem na sumę ciągu geometrycznego jak większość analityków, mało kto z nich zna matematykę na tyle dobrze aby zastosować inny wzór. Oczywiście capex moze być różny ale powstanie ciąg i nalezy go zsumować, więc trzeba wyprowadzić odpowiedni wzór. Przy standardowym podejściu (100% analiz)ostatni rok to pierwszy element ciagu geometrycznego i załozenia w nim musza byc takie aby nastepne elementy były kontynuacją tego ciągu. Jak stosuje się wzór na sumę ciągu geometrycznego to druga faza musi być takim ciągiem.

ok już nie załamujcie mnie, bo wystarczy mi ten raport, pomyslcie dlaczego capex=amortyzacja to nie jakiś standard a logika i prosta matematyka, na tym polega liczenie wartości rezydualnej, nie mam zamiaru nawet tego tłumaczyć, sami sobie przykład zróbcie w excelu a zrozumiecie, utrzymując stały capex > od amortyzacji i idąc latami dochodzimy do momentu amortyzacja=capex i to jest rok dla wartości rezydualnej, nie można ucinać inwestycji i nagle liczyć wartość rezydualną
rózni trafiają sie analitycy, ten totalnie przegiął, uciął okres dużych inwestycji w połowie bo tabelkę miał pewno do roku 2017

gratulacje dla analityka z BRE, jedyny któremu nie odwaliło, obnizył wycenę ale nieznacznie, bez paniki a dla humoru polecam raport PKO BP - jak ktoś zna sie na DCF to nieżle się usmieje- błazenada i kompromitacja biura - dla DCF zaklada sie na ogół dwie fazy, faza I -inwestycji i FazaII dla której liczy się wartość rezydualną która jest już tylko reinwestycją czyli amortyzacja=capex, gość natomiast uciął sobie faze inwestycji obniżając bardzo mocno fcf dla ostatniego roku(czyli fazy II), śmieszne bo zalozenia dla spółki ma pozytywne ale błąd w wyliczeniach na poziomie przedszkola, załamka kto pracuje w takich biurach, gdyby zrobił poprawnie wyliczenia dla ostatniego roku i zrównał amortyzację z capex wyszłoby mu z 7-8zł

miałem na myśli dłuższą perspektywę, lata 2014/15 powinny chyba dać spore zyski, będzie to okres kiedy zostaną pokryte zakupy dużych pakietów, warto obserwować kapitał z aktualizacji to taka perspektywa przyszłych zysków, a niestety został skorygowany o 100mln zł i to jest największy minus raportu, na zyskach kwartalnych w przypadku tej spółki aż tak bym się nie skupiał ze względu na metodę księgowania, będą dosyć nierówne

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 21 kwietnia 2014 19:33:23
Liczba wpisów: 30
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,322 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +150,39% +30 077,07 zł 50 077,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d