O co chodzi z tym raportem WOŚPu? - Kozetka - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

O co chodzi z tym raportem WOŚPu?

buldi
buldi PREMIUM
Wpisów: 5 064
Wysłane: 14 stycznia 2014 11:51:52
Wiem że temat jest mocno drażliwy, bo widziałem jaką reakcję Jurka wywołały pytania o rozliczenia finansowe, oraz jaka reakcja nastąpiła prawie natychmiast w mainstremowych mediach w obronie Owsiaka, dlatego chciałem zapytać czy sądzicie na podstawie tego ogólnodostępnego raportu s2.wosp.org.pl/uploaded/files/... , że Minister Pracy który również włączył się w ten temat miał racje pisząc
Cytat:
Jak poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w 2012 r. Fundacja WOŚP zebrała 51,3 mln zł. 91,6 proc. tej kwoty Fundacja przeznaczyła na prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Koszty administracyjne wyniosły ok. 8 proc

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc...
Co sądzicie o rosnącym bilansie, czy to normalne w przypadku Fundacji?
Z czego rosną odsetki które wyniosły w 2012 roku prawie 3mln?
Czy raporty nie powinny dla czytelności lub z mocy ustawy zawierać również rachunku przepływów pieniężnych?
Czy wg Was Złoty Melon, spółka którą kupił kiedyś WOŚP i przedstawione w raporcie rozliczenia z nią są wystarczająco transparentne?

Może wystarczy odpowiedzieć na parę pytań by całą tę drażliwą sytuację załagodzić.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 703
Wysłane: 14 stycznia 2014 13:56:29
Wszystko zależy. Rosnący bilans, to rosnące między innymi wpływy z datków, których nie przekazano zgodnie z celami statutowymi. Odsetki pochodzą od zgromadzonej gotówki.
Złotego melona nie znam

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 14 stycznia 2014 14:05:29
http://przeswietl.pl/Zloty_Melon/

Część serwisu jest płatna, ale jak się zarejestrujecie to na start dają paczkę kredytów do wykorzystania.

buldi
buldi PREMIUM
Wysłane: 15 stycznia 2014 11:05:57
Dzięki Wodzu za linka. Bardzo ciekawa strona, niestety rubryka "dane finansowe" jest pusta jak bęben murzyński:)

Anty - pisząc "Rosnący bilans, to rosnące między innymi wpływy z datków, których nie przekazano zgodnie z celami statutowym" miałeś na myśli nie statutowe wpływy na rzecz fundacji, czy to że fundacja nie wydatkuje wpływów zgodnie ze statutem?

Patrząc na ten zalinkowany powyższy raport 2012' w RZiS mamy w pozycji "dodatni wynik z działalności statutowej" 17,2mln w 2012' i 18,1mln w 2011'. Wcześniejszych raportów nie sprawdzałem, ale orkiestra grała już 24 raz.
Zapytam bez owijania w bawełnę, czy to może oznaczać że Fundacja zatrzymuje część przychodów z działalności statutowej (w 2012' łącznie było ich 65,2mln), czego potwierdzeniem może być wzrost pozycji po stronie pasywów - fundusze własne?
Pytam, bo kompletnie nie rozumiem jak to się ma do tego (informacje medialne), że po za 8% na koszty administracyjne cała reszta trafia na cele statutowe?
Dlaczego wg Was nie uwzględnia się w podawanych na stronie WOŚPu rozliczeniach pozycji z RZiS "inne przychody określone statutem"?

Edytowany: 15 stycznia 2014 11:08

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 16 stycznia 2014 00:15:55
Nie chce mi się wnikać w szczegóły, bo generalnie temat mnie zbytnio nie interesuje, ale że znalazłem przypadkiem taki link, to go wklejam:
www.wykop.pl/i/artykul/1819096...

Cytat:
W ostatnich dniach przetoczyła się przez internet, w tym wykop, fala rozmaitych oskarżeń pod kierunkiem WOŚP. Przytłaczająca większość z nich to zwyczajne brednie (nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu), oparte na doniesieniach przypadkowych blogerów, polityków, telewizyjnych manipulacjach, krążących w internecie obrazkach oraz zwyczajnych plotkach. W poniższym tekście odnoszę się do tych zarzutów, niesprawdzonym kłamstwom przeciwstawiając uźródłowione fakty

marzenaew
Wpisów: 5
Wysłane: 17 stycznia 2014 15:58:52
Wiele osób chce porównać WOŚP do Caritasu, ale chyba nie w tym rzecz...

buldi
buldi PREMIUM
Wysłane: 5 lutego 2014 10:27:55
Poniżej fragment wypowiedzi Owsiaka z wczorajszej, drugiej odsłony procesu jaki wytoczył blogerowi Wielgudzkiemu :

Trudno znaleźć potwierdzenie tych słów w ogólnodostępnych raportach w których okres obrotowy z tego co widzę wynosi 12 miesięcy.

Chyba, że źle widzę?Anxious

@Pop - niestety wyjaśnienia zarzutów jakie w cytowanym przez Ciebie fragmencie przytoczył "sztabowiec" WOŚPu wyglądają równie dziwnie, ale mają medialną moc, bo swego czasu podchwycił je TVN, który również w podobnym tonie podsumował wczorajszy proces.

edit; nie wiem czemu mi się ten film nie chce wkleić.
Edytowany: 6 lutego 2014 09:05

Szymo
Wpisów: 3
Wysłane: 11 marca 2014 16:12:42
Marzenaew nie wiem czy Ciebie też ale mnie te porównania to zaczęły wyprowadzać z równowagi i tylko nakręcały całą afere... A gdyby to porównanie miało w ogóle jakikolwiek sens...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość