pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pop

pop

Ostatnie 10 wpisów
anty_teresa napisał(a):
Pop, trzymajmy się faktów. One miały taką marże 3 lata temu. Czy jest tak obecnie to nie wiemy tak naprawdę.

Tak, wiem i oczywiście zgoda. Marża jak najbardziej może być inna od dawniejszych 40%. Tylko żeby mieć dokładne dane to trzeba by za jakiś czas zapytać np. w Akcji Inwestor, ale wątpliwe czy odpowiedzą, bo pewnie zasłonią się tajemnicą handlową (co zrozumiałe), stąd pozostaje jedynie gdybać, bądź przyjąć jakieś widełki na podstawie przeszłości...
Natomiast jakiś czas temu rozmawiałem z prezesem małej spółki IT (nie jest notowana na giełdzie, ale się do niej przymierza), która realizuje kontrakty w kilku krajach Europy Zach. i ciut w USA. Zapytałem czy nie jest zainteresowany spróbować wejść do Arabii-to odparł, że "od kilku lat już tam próbuje, ale niestety bez skutku. Tam próbują się dostać firmy z całego świata, bo to z założenia rynek o najwyższych marżach na świecie. W Arabii najważniejszym kryterium jest to, czy produkt się po prostu podoba, cena nie jest najistotniejsza, stąd "szczerze zazdrości każdej polskiej firmie, której w ogóle udało się tam wejść".
I coś w tym wszystkim musi być, bo kto był w Dubaju to wie, że tam policja jeździ sobie takimi samochodami jak Porsche, Ferrari, Bugatti. Arabowie kasę mają, więc siłą rzeczy marże z całą pewnością są istotnie wyższe, niż np. na rynku polskim...

topfacet napisał(a):
Czyli bez PM by nie mieli zadnej motywacji zeby zarobic 1,6 MLNw dwa lata? Ciekawe podejscie love4

Idac tym tropem, w spolkach ktore nie maja PM, nie ma zadnej motywacji do tego aby byl jakikolwiek zysk netto?

Na rynku USA juz dawno mialy byc niewadomo jakie kontrakty i nic. Prezes sprzedawal potem akcje po 2 PLN (z perspektywy czasu wiedzial co robi) w celu " lepszej wspolpracy w Azji" (z podmiotem ktory tam nie ma oficjalnie zadnych kontaktow). Arabia faktycznie jako jedyny rynek przynosi im jakies przychody.

No dobra, już nie narzekaj, bo dzisiejszy news to prawdziwa bomba, a nawet megabomba: jest potężny kontrakt z najbardziej zyskownego rynku, tj. z Arabii ( w DI sprzed 3 lat była mowa, że kontrakty z Arabii mają marże powyżej 40%). Oto kontrakt na ... 2,6mln euro z realizacją w znaczącej częsci w roku bieżącym:
Cytat:
Zarząd Spółki i3D S.A. (Emitent, Spółka) z siedzibą w Gliwicach informuje, iż w dniu 19.05.2014 r. Spółka i3D S.A. otrzymała zlecenie na wykonanie projektu wystawienniczego dla firmy Alwasaet est., którego ostatecznym odbiorcą jest ośrodek naukowy w Rijadzie.
Wartość zlecenia wynosi 2,6 mln Euro. Końcowy termin realizacji projektu wynosi 15 miesięcy. Zgodnie z ustaleniami w ciągu miesiąca od przyjęcia zlecenia strony podpiszą szczegółową umowę w tym zakresie.

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...

Salak napisał(a):
Cytat:
A jak to skomentujecie...:Think
Cytat:
Zdaniem prezesa Kongresu Nowej Prawicy, władza w Kijowie opanowana jest przez banderowców i niemieckich agentów.

tutaj caly wywiad :
www.tvn24.pl/jeden-na-jeden,44...

ciekawy za to jest jego kometarz JKM (aka prezes Kongresu Nowej Prawicy) do tego wywiadu....
Cytat:
Sposób przesłuchanie przez p.Rymanowskiego wzbudza we mnie nieodparte przekonanie, że dostał od bezpieki zlecenie wydobycia ode mnie nazwiska informatora - po czym zapewne spotkałby tego informatora nieszczęśliwy wypadek. Ja, na wszelki wypadek, ogłaszam po raz kolejny, że nie mam zamiaru popełniać samobójstwa, a nazwisko oficera-szkoleniowca i odpowiednie dowody są dobrze schowane i będą otwarte po mojej śmierci.
By być ścisłym: na podstawie bogatego doświadczenia w przesłuchaniach za PRL gotów jestem założyć się 3:1, że p.Rymanowski po prostu JEST oficerem bezpieki - podobnie zresztą, jak większość prezenterów TV . Ale, oczywiście, jest szansa 1:4, że się mylę. W każdym razie: proszę popatrzeć na ten fragment, zapamiętać ton głosu p.Rymanowskiego: tak właśnie wyglądało przesłuchanie za PRL. Już po rozwiązaniu UB, przez SB, oczywiście...

Anxious

No brawo, kompletne wydurnianie się może też być elementem kampanii wyborczej. Niektóre rzeczy są już tak wybitnie głupie, że może konkurować z rosyjskim praniem mózgów.
A to jeszcze jeden przykład wybitnie głupiej wypowiedzi tego kogoś:
www.youtube.com/watch?v=oW8qbt...
Korwin-Mikke uważa, że milicjanci Grzegorzowi Przemykowi "powinni przyłożyć tak, żeby krzywdy nie zrobić". - Chudzina niestety nie przeżył - mówi.

Jest raport, tradycyjnie już strata-tym razem aż 470tys., ale jedna rzecz jest zastanawiająca (i jednocześnie lekko szokująca): przychody (uwaga) 107tys. pln, czyżby więc wygaszali działalność...???Think Przecież jeszcze kilka lat temu mieli mocno powyżej miliona kwartalnie, a teraz tylko 107tys....?
d.iplsc.com/ebi/05/15/64206/YE...

A jak to skomentujecie...:Think
Cytat:
Zdaniem prezesa Kongresu Nowej Prawicy, władza w Kijowie opanowana jest przez banderowców i niemieckich agentów.

m.onet.pl/wiadomosci/kraj,b413...

waszi napisał(a):
Ja coś tam dostrzegłem ciekawego, dlatego interesuje mnie co sądzi na ten temat ktoś z wiekszą wiedzą techniczną ode mnie :)

Wal więc śmiał co złego dostrzegłeś w wykresie PGS-u...?Think

pop napisał(a):
muzyka.interia.pl/raport/eurow...
Cytat:
Reprezentujące Rosję Siostry Tołmaczowe zostały wybuczane i wygwizdane przez eurowizyjną publiczność.Reakcja widzów, która została wytłumiona przez realizatorów telewizyjnej transmisji

Wokalistki śpiewające w półfinale Eurowizji zostały wygwizdane i wybuczane, dlaczego...? Piosenka może średnia, ale śpiewały poprawnie, merytorycznie nie ma się do czego przyczepić, ale reakcja publiczności negatywna, czyżby aż do tego stopnia nie lubiano ruskich, że nawet ładne i poprawnie śpiewające dziewczyny są wygwizdane tylko dlatego, ze z Rosji... Czyżby nawet na Eurowizji ruscy są niemile widziani...?Think

Hmm, oglądałem Eurowizję i...merytorycznie (i subiektywnie) oceniając najbardziej podobała mi się Rosja, choć najpiękniejsza i poza konkurencją była Ukrainka...!
A sam poziom generalnie słabiutki...No i nie da się nie zauważyć buczenia sali przy wymawianiu słowa Rosja-Ruscy są wybitnie nie lubiani i nie będą...!

.
waszi napisał(a):
Wojetek: czy można prosić analize PGSSOFT (PSW) z NC ? W ramach koncertu życzeń :)
Wiesz, w sumie nie ma co tam za bardzo rysować...wave Na tygodniowym nastąpiło właśnie wybicie nowego szczytu, trend wzrostowy ma się dobrze, żadne wskaźniki wyprzedzające nie wysyłają oznak zakończenia trendu, więc sprawa nie wydaje się skomplikowana, no chyba, że Wojetek coś dojrzy, czego na ten moment ja nie widzę.
@Wojetek, podziwiam Cię za ilości tych wykresów, zawodowo to wygląda, zwłaszcza, że sporo pracy Cię to przecież kosztuje, szacun...!salute

Ekoexport faktycznie wszedł w trend spadkowy, nie wiem co tu się dzieje, ale wykres wygląda nieciekawie, łamie wszelkie wsparcia zadziwiająco łatwo...Think

OBS-najpierw muszę Ci podziękować, bo kawał dobrej roboty, widać, że przysiadłeś do tematu. Jestem zaskoczony, ze tak profesjonalnie zrobiłeś to również merytorycznie i graficznie. Ja tu jestem od kilku lat, więc dosyć dobrze jestem zorientowany co się w spółce dzieje (przynajmniej tak mi się wydaje) choć mniejszą marżą w IQ też jestem nieco zaskoczony, ale komentarz jest dla mnie tak wystarczająco przejrzysty, że nie jest w żadnej mierze powodem do jakichkolwiek obaw. Po prostu zanim przybędzie nowych programistów w nowych biurach-to będą one generować straty, choć nie są to straty znaczące, myślę, że za kilka miesięcy będą już na plusie, będziemy śledzić na bieżąco...
pozdrowienia i podziekowania wave

muzyka.interia.pl/raport/eurow...
Cytat:
Reprezentujące Rosję Siostry Tołmaczowe zostały wybuczane i wygwizdane przez eurowizyjną publiczność.Reakcja widzów, która została wytłumiona przez realizatorów telewizyjnej transmisji

Wokalistki śpiewające w półfinale Eurowizji zostały wygwizdane i wybuczane, dlaczego...? Piosenka może średnia, ale śpiewały poprawnie, merytorycznie nie ma się do czego przyczepić, ale reakcja publiczności negatywna, czyżby aż do tego stopnia nie lubiano ruskich, że nawet ładne i poprawnie śpiewające dziewczyny są wygwizdane tylko dlatego, ze z Rosji... Czyżby nawet na Eurowizji ruscy są niemile widziani...?Think

Wiesz, to że PGS jest drogi, to...nie będę przeczył, wszystko zależy od punktu widzenia, a dokładniej od horyzontu postrzegania tutejszych wyników.Ale z drugiej strony o tym, że PGS jest drogi, czy za drogi forumowicze pisali już od... 70 groszy.3some

To może spojrzysz na dzis. raport kwartalny PGS Soft.? Spółka dosyć popularna wśród forumowiczów.

No tak, pisowski artykuł z "uważamrze"-i wszystko jasne, ordynarne i celowe kłamstwa, by obrzydzić nam Unię, nic nowego, jakoś dziwne,że chociażby dane eksportu drastycznie rozmijają się z tymi z tej tabelki(eksport wzrósł o 200%, a nie jak KŁAMIE tabelka o 60%), PKB też wzrosło więcej, niż podaje tabelka, bo nie o 38%, a o 48%. Kłamliwy dziennikarzyna podważa dane GUS-u, czy liczy, że czytelnicy tych danych nie sprawdzą, czy jak? Ale zawsze może część faktycznie nie sprawdzi i kłamstwa łyknie, generalnie żenada...!
A poniżej pierwszy z brzegu link odnośnie eksportu:
Cytat:
W 2003 r. eksport z naszego kraju osiągnął 53,8 mld euro, a na koniec 2013 r. wyniósł prawie 156 mld euro. To oznacza trzykrotny wzrost, równocześnie przy 2,5-krotnym wzroście importu: z 58,9 mld euro do 153,6 mld euro.

www.pb.pl/3657746,73696,starcz...

Oraz poniżej:
Cytat:
Wejście Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku dało naszym firmom wielkie możliwości eksportowe. Tygodnik "Polityka" przygotował podsumowanie ostatnich 10 lat. Wynika z niego, że polski eksport wzrósł z 47 mld euro w 2003 roku do aż 152 mld euro w roku 2013. Zanotowaliśmy także awans w unijnej lidze eksporterów (z 12. na 8. miejsce).

biznes.pl/wiadomosci/kraj/,563...

yayurek napisał(a):
mam tylko nadzieję, że Rosjanie zajmą w końcu wschód i południe, dzięki temu będziemy mieć mniejszy problem w biciu się o Przemyśl. Sanok, Hrubieszów i Zamość

Inni potraktowali cię lightowo, ja nie. Twój tekst jest ODRAŻAJĄCY...! Dobrze, że dostałeś uwagę od administratora o powściągliwość, tyle,że to ZA MAŁO...! Życzenie jakiemukolwiek krajowi tragedii w postaci rozbioru (i co się z tym wiąże wielu ludzkich tragedii) jest tak ordynarne, że to dużo gorsze od potępianego powszechnie rasizmu. Nie bardzo rozumiem dlaczego taki post nie został wykasowany, a autor natychmiastowo nie wyrzucony z forum, to był najbardziej wstrętny post na tym wątku. Sorry, ale ktoś to musiał powiedzieć. Generalnie trzeba potępiać wszelkie zbrodnie, w kazdym kraju! U nas też przecież UB-ecja katowała przeciwników komunizmu, takich też trzeba potępiać pomimo, że rodowód mieli polski.Więcej nic nie będę tłumaczył, nie ma do kogo, bez odbioru.

siekoo napisał(a):
Szutniku, sytuacja nie jest identyczna. czy Ciebie moze wylegitymowac zolnierz bo gangsterzy napadli na bank? no chyba nie, prawda?

u nas tez byla Armia Czerwona i masowe strajki. co zrobil Jaruzelski? wprowadzil stan wyjatkowy, mimo, ze nie bylo okupacji gmachow przez odpowiedniki zielonych ludzikow i zadan autonomii dla Slaska czy Kaszub. wprowadzil stan wyjatkowy, godzine policyjna, postawil zolnierzy na rogatkach i wszyscy wiedzieli - zolnierz to teraz tez 'pan wladza'. nie pyskoj, bo dostaniesz pala, albo kolba i jeszcze w 'internacie' wyladujesz.
ostudzilo to niektore gorace glowy, czesc spoleczenstwa odetchnela z ulga, bo oznaczalo to jakas stabilizacje pomimo ograniczenia swobod.
.

Eee no stary-no co Ty wygadujesz...??? Jaka część społeczeństwa, bo chyba nie ci, którzy w stanie wojennym byli pałowani i masakrowani w więzieniach! Żadnej stabilizacji nie było, tylko akurat gigantyczna destabilizacja, a ludziom wciskano ciemnotę, ze to w obronie kraju. Co gorsza nawet dzisiaj znajdą się nienormalni, którzy będą wychwalać Jaruzela, pomimo, że to sam Jaruzel prosił ruskich o pomoc wojskową co przed laty przyznał zarówno Miller, jak też Moskwa, zapomniałeś czy jak...? Bo nie powiesz mi, że nie wiedziałeś, bo około 2 lat temu podsyłałem Ci linki na forum dotyczących wyborów. Żyjemy w chorym kraju, skoro to Jaruzel jest uważany za niektórych za bohatera, a Kukliński za zdrajcę. I zbytnio nie jest pocieszające, że w Rosji just dużo wyższy poziom ciemnoty łykającej brednie Kremla...Speak to the hand

Nowy kontrakt:
Cytat:
Zarząd Spółki i3D S.A. (Emitent, Spółka) z siedzibą w Gliwicach informuje o zawarciu w dniu 25 kwietnia 2014 roku umowy z firmą z branży górniczej, której przedmiotem jest wykonanie aplikacji interaktywnej wraz z wykorzystaniem systemu Oculus.
Wartość kontraktu wynosi 350.000 zł PLN netto (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych). Termin realizacji zlecenia - do 25 sierpnia 2014 roku.

A to jak Ci się podoba...:
Cytat:
Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami przybliżona wartość przychodów ze sprzedaży w I kwartale br. wyniosła ok. 8 462 tys. zł, co oznacza wzrost o 39,1% w stosunku do analogicznego okresu w 2013 roku. Porównując przychody liczone w Euro, w której to walucie Emitent uzyskuje większość przychodów, wzrost wyniósł około 38,5%..

Wojetek napisał(a):
Jeśli "pijesz" do mnie w tym miejscu to całkowicie niesłusznie

Nie, nie piłem do Ciebie, skąd w ogóle taka myśl...??? Zupełnie nie pamiętam kto tak powiedział, a takiej pierdoły nie chciało mi się sprawdzać i szukać po stronach, jeśłi już to myślałem, że kto inny był przeciw spółkom z NC, więc luz...salute A płynność na NC nigdy nie będzie jak na głównym, to oczywista oczywistość, po prostu spółki są małe, ale niektóre jak widać bardzo ładnie się rozwijają fundamentalnie i potem przechodzą sobie na główny, a wtedy już nie ma problemu z płynnością...

Wojetek napisał(a):
Duży udział w tym miały mocne spółki z NC (PGS, Mediacap, 11bit, Braster). Na uwagę zasługuje też obecna stopa zwrotu z Taurona (+21%) - sporo jak na "nieciekawą" energetykę.

A pamiętam, jak ktoś był przeciw, żeby w ogóle dawać spółki z NC do portfela ze względu na małą płynność, a tymczasem proszę-owe spółki ciągną portfel do góry...Think Ale dlaczego mają nie ciągnąć jeśli się ładnie rozwijają i widać to w wynikach...3some

Passenger napisał(a):
Mobilne stanowisko to było 638 tys., z czego 315 tys. to dotacja, tak mi się kojarzyło że połowa była z dotacji, rzeczywiście w tym przypadku (inaczej niż w POKLu) dotacja jest po wszystkim, a nie transzami w trakcie realizacji projektu.

No to zmniejszono kwoty, bo rok temu komunikat był taki:
Cytat:
Zarząd i3D SA (Emitent, Spółka) z siedzibą w Gliwicach informuje o podpisaniu w dniu 24 grudnia 2012 roku umowy o dofinansowanie projektu "Mobilne stanowisko do pracy z VR kluczem do dalszego dynamicznego rozwoju spółki".
Całkowita wartość projektu wynosi 1.526.184,00 PLN, kwota dofinansowania 744.480,00 PLN. Przewidywany termin realizacji projektu - od 1 kwietnia 2013 do 30 września 2013 roku.

mojeinwestycje.interia.pl/news...

Masz jasno w raporcie napisane, że realizacja mobilnego stanowiska była w IVQ, a to oznacza, że została przesunięta z IIIQ na IV. Kasy z dotacji jak widać jeszcze nie dostali, przeczytaj ten raport od deski do deski, tam wszystko jest...

Oj Passenger, tak to jest jak się "słyszy dzwony, tylko nie wiadomo, w którym kościele"...
Dotacje są zwracane w teminach późniejszych, najpierw niestety trzeba wyłożyć kasę samemu.
p.s. Co do zysku netto już jasne, przyznasz się do błędu...?wave

Passenger napisał(a):
Nie mogę edytować poprzedniego postu, więc dodają kilka uwag na szybko dotyczące raportu.

1. Rzeczywiście rekordowe przychody 13 mln. PLN, natomiast zysku 414tys. PLN, co daje rentowność na poziomie 3% Think Ciekawe jaką kwotę za Wieliczkę zainkasują w I kw., bo to miałoby duży wpływ na zysk z zeszłego roku (tzn. rozliczenie w tym samym roku przychodu co kosztw wykonania dla Wieliczki zamówienia)

2. Gdyby nie Wieliczka, to prawdopodobnie byłby to rok niewiele ponad kresą.

3. Cały czas nie zarabiają na sprzedaży Quazara, tylko na instalacjach i wizualizacjach 3D, to ja się pytam po kiego ch...a go tworzyli za tyle baniek przez tyle lat? Nie lepiej było kupić oprogramowanie za kilkaset tysięcy i trzepać kasę na zleceniach? Wtedy rentowność byłaby o wiele wyzsza i nie mieli by tych milionów zadłużenia.

4. Optymistyczne jest to, że Wieliczka zostanie rozliczona w Ikw. - stabilizacja sytuacji finansowej

5. Optymistyczne jest to, ze nauczyli się pozyskiwać zlecenia.

Dobrze czytałeś raport...?Think
1. Zysk SKONSOLIDOWANY akurat zaskoczył na plus, bo jest wyższy niż z raportów kwartalnych o kilkadziesiąt tys., gdyż wyniósł 974tys. wobec 907tys. podawanych wcześniej.
2.Nie przeceniałbym na Twoim miejscu wpływu z Wieliczki-tylko połowa jest rozliczona, a większość to sprzęt, na którym są b.niskie marże
3.Na Quazarze zysk jest po przekroczeniu przychodów 3,3mln, na razie sprzedali łącznie za 800tys.(za 300tys. w 2012r. oraz za 500tys. w 2013)-dlatego zysku nie widać na papierze, ale praktycznie niemal cały przychód jest zyskiem, choć my go jeszcze "oficjalnie" nie widzimy.
4.Zgoda
5.Też zgoda, zwłaszcza, że jak na pocz. roku zlecenia mają przyzwoitą wartość

A ja dodam jeszcze jedną rzecz-w IVQ zrealizowano "mobilne stanowisko", a jak pamiętam koszt tego-to było ok.1,5mln, stąd pewnie wpływ na ogólne zadłużenie, które jednakowoż już lepiej spłacać, tu chyba wszyscy myślą podobnie...salute

Z technicznego punktu widzenia jest ważny detal-jeśli ma dojść do wybicia średnioterminowego trendu spadkowego, to na zamknięciu kurs powinien być ponad silnym dotychczasowym oporem na 1,58. Potem oczywiście zostaje jeszcze pokonanie długoterminowej linii trendu od początku notowań spółki.
p.s. Patrzę na wykres liniowy (nie świecowy).

Akcja Inwestor:
Cytat:
Cieszą nas ostatnio podpisane kontrakty, czekamy na więcej :). Jaka jest obecnie łączna wartość portfela zamówień na 2014 rok? Jeśli można, to poproszę o podanie kwoty nie włączając w nią ostatniej raty za Wieliczkę w wys. 2 mln zł.

Wartość portfela zamówień na dzień dzisiejszy jest większa niż w analogicznym okresie rekordowego dla nas ubiegłego roku. Informacje o ważniejszych kontraktach, których wartość przekracza 100 tys. USD, publikowane są na bieżąco. W świetle prowadzonych negocjacji mamy nadzieję na pozyskanie kolejnych zleceń, w tym dużych projektów zagranicznych. W związku z tym zakładamy, iż w bieżącym roku Grupa uzyska najwyższe w historii przychody.

http://notowania.pb.pl/akcjainwestor

Dzisiaj naprawdę świetne dane, aż dziwne, że nikt ich nie wkleił, no chyba, że lubiane jest tylko narzekanie, a dobre wieści trzeba zamiatać pod dywan... Mnie w każdym razie dobre dane cieszą, więc wklejam link:
Cytat:
5.03. Warszawa (PAP) - Sprzedaż detaliczna w lutym wzrosła o 7,0 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku, a mdm spadła o 0,6 proc. - podał GUS.
Sprzeda

stooq.pl/n/?f=865603&c=1&a...

Bushido napisał(a):
A co Cię tak przeraża?Co się ma wydarzyć?Powiem tak- że drzewa nie rosną do nieba podobnie jak indeksy giełdowewave .Nadchodzi kilkumiesięczna bessa która

O rany, nie pisałem dosłownie co może przerazić, bo wydawało mi się to proste w świetle ostatnich wydarzeń politycznych. Same spadki/bessy mnie aż tak nie przerażają, jestem na giełdzie w końcu od 20 lat i sporo i widziałem i przeszedłem. Ale skoro muszę wyjaśnić co może to przerazić to trudno, powiem wprost: niech sobie spada itp itd. byleby tylko przyczyną nie był konflikt zbrojny, wszelkie inne powody mnie nie ruszają, ale ten jeden już tak...Speak to the hand

Na kurs akcji wpływ mają wyniki finansowe firmy, a nie free-float, oczywiście z założeniem, ze nie jest to jakaś miniaturka o symbolicznym FF z New Connect.

le rom napisał(a):
angry3
Kurs akcji JSW zda się zmierzać do nowego poziomu. Kurs poziomu ceny emisyjnej 136 zł-to już historia.

Nie ma chyba osoby bardziej marudzącej na tym forum, wiecznie te emotikonki typu:angry3
Z tego co pamiętam to podczas sprzedaży spółki to właśnie ty pisałeś o jakiejś "wyprzedaży spółki" za bezcen, więc teraz odwołaj te słowa, które po prostu okazały się bzdurą. Skarb Państwa bardzo dobrze zrobił, że to sprzedał, jedynie szkoda, że nie całość.

No stary, na tych wykresach jest wszystko jasne i czytelne, kawał dobrej roboty. gratulacje...!salute
A swoją drogą mnie przeraża co innego-co takiego ma się wydarzyć na świecie, że wykresy pokazują taką przyszłość...Speak to the hand

Generalnie takie pytanie powinno iść do sprzedającego/cych, jakie mają powody. Natomiast nie ma gdzie się dopatrywać jakichś przesłanek by bieżący kwartał miał być słaby. Jak wszyscy znamy terminy rozliczeń kontraktów to wszystko wskazuje na to, że dosyć poważne kwoty rozliczeń powinny przypaść właśnie na ten kwartał, więc zwała na 1,10-wg mojej subiektywnej opinii- prędzej wygląda mi to na wywalenie komuś stopów...salute

Faktycznie, teraz wszystko jest. A swoją drogą to ten Braster nieźle odpylił od reszty, nie wiem czy jest do dogonienia przez kogokolwiekd'oh! , pozostałe 3 miejsca są bliziutko koło siebie, a reszta sporo w tyle...Ale to się wszystko jeszcze nie raz pozmienia...3some

No popatrz, to mamy diametralnie inny odbiór powyższej informacji:
Dla mnie nie jest to duża emisja, bo... jest astronomicznie duża! odbieram to jako chwytanie się brzytwy przed plajtą. Akurat ja bym wolał na miejscu akcjonariuszy by środki poszły na spłatę kredytów, by zmniejszyć obciążenia finansowe. Generalnie bardzo źle musi być w spółce skoro aż taka desperacja z emisją, zresztą nie wiadomo czy da się ją uplasować, no chyba, że cena wyniesie 1zł, to może, ale jeśli będzie po 3zł-to cienko to widzę...Speak to the hand

Wojetek, nie wiesz co się stało, że stronka z portfelem użytkowników jest teraz krótsza? Zniknęło podsumowanie który papier stanowi dany procent portfela oraz zniknęła historia transakcji, da się je przywrócić, bo fajne były..?3some

Kolejna umowa z Arabami na łącznie blisko 200tys. euro... Angel :
Cytat:
Zarząd Spółki i3D S.A. (Emitent, Spółka) z siedzibą w Gliwicach informuje o zawarciu 2 długofalowych umów z Alwasaet est z siedzibą w Riyadh (Arabia Saudyjska), których przedmiotem jest wykonanie krótkich, animowanych filmów edukacyjnych w 3D.
Minimalna wartość zamówienia dla każdej z umów wynosi 98 600,00 EURO, z terminem realizacji do końca 2014 roku.

p.s.Nie muszę chyba mówić, że z tego rynku rentowność jest wyższa niż w Polsce...

rozrabiaka77 napisał(a):
Kupuje spolki jak mi sie podoba I nie mam planu thumbright
Coal Energy
kupno w przedziale 1.65 1.59 z tego poziomu powinna pójść fala wzrostowa 2.28 2.31 nastepnie spadki w okolice 1.65

A to ciekawe...Angel Skoro kurs ma pójsć na 2,28, czyli mocno ponad poziom dotychczasowego szczytu na 2zł, to przeciez wybiłby nowy szczyt co by oznaczało silny impuls wzrostowy, więc jeśliby potem miało spaść na 1,65, to w takim razie musiałoby dojść do tzw. pułapki hossy. Skąd wiesz, że ma dojść do pułapki hossy...? reindeer

Tak. Ale skoro 2mln z Wieliczki przechodzi na ten rok to łącznie póki co zakontraktowane jest w granicach nie mniej niż 5mln, a w raz z mniejszymi zleceniami może to być w widełkach 5-6mln - o ile oczywiście dobrze wszystko policzyłem, ale powinno coś być w tych okolicach, najlepiej za jakiś czas zapytać o globalną wartość portfela zamówień na bieżący rok w Akcji Inwestor to będziemy wiedzieć na pewno, teraz to jeszcze trochę za wcześnie, ale jak by nie liczyć to jak na początek roku jest całkiem ok, skoro w tej nieoficjalnej prognozie planują co najmniej 12 mln przychodów i 1,6mln zysku...Think

nowe zlecenie dla i3D:
Cytat:
Zarząd Spółki i3D S.A. (Emitent, Spółka) z siedzibą w Gliwicach informuje o zawarciu w dniu 28 lutego 2014 roku umowy z firmą z branży eventowej (Zamawiający), której przedmiotem jest realizacja filmu holograficznego dla instytucji muzealnej.

Wartość kontraktu wynosi 635.000,00 PLN netto (słownie: sześćset trzydzieści pięć tysięcy złotych). Termin realizacji zlecenia - do 1 sierpnia 2014 roku.

Wklejam AT sporządzoną przez Wojeteka zamieszczoną na jego kronice, jest na tyle zawodowo zrobiona, że fajnie by było, gdyby była również i tutaj...:

Wojetek napisał(a):
PGS Soft week

kliknij, aby powiększyć

Po wybiciu konsolidacji (a wcześniej trójkąta) dziś mocna sesja na walorze wybija nowe szczyty (w tym psychologiczne 4zł). Realizuje się więc wcześniej nakreślony pozytywny scenariusz ( www.stockwatch.pl/forum/wpisy-... - 21 stycznia), który powinien zaowocować dojściem kursu min. do poziomów wynikających z formacji czyli ok 4,55-4,65 zł. Wzrosty potwierdzają ponadprzeciętne jak na spółkę obroty na wybiciach. Ponieważ obecne poziomy są historycznymi max posiadaczom PGS pozostaje się cieszyć i trzymać się trendu wzrostowego tak długo jak będzie trwał.

No ok, trzeba uszanować Twoją odmowę odpowiedzi czy posiadasz, czy nie, choć nieco przesadzasz, bo ani to nie jest jakiś spekulacyjny bankrut, żeby wstydzić się przyznawać do handlu, ani nikt nie będzie na podstawie Twojej decyzji sugerował się Twoim wpisem czy kupić, bądź sprzedać akcje, bo to bez znaczenia. W każdym razie jak Ty zapytasz czy mam te akcje, czy nie-to odpowiem bez problemu, jak też w przypadku każdego innego papieru...salute

No jak to co...? Akcje, przecież o żadnych np. samochodach, czy reklamach nie myślałem, ani nie wspominałem, więc cóż może być innego...Speak to the hand

bankrucik napisał(a):
i znowu PGS mnie zaskoczył pozytywnie..hello1
jest 2,1 mln zysku za 4 kwartał 2013
to oznacza, że w 2014 można się spodziewać jakieś 9 mln zysku nettothumbright Dancing

Możemy wirtualnie napić się piwa, nasz PGS Soft. właśnie wyłamał 4zł...!occasion5
Dal techników też fajny sygnał, bo wyłamanie nowego szczytu po uprzedniej formacji flagi, więc po wybiciu mamy kontynuację ruchu poprzedzającego... Angel

Bushido napisał(a):
Mnie ciekawi jedno a mianowicie co zrobi Putin po zakończeniu olimpiady(???)Think

Wyjedzie w podróż poślubną...? W końcu ma miesiąc miodowy z Kabajewą...

@topfacet, a Ty masz coś MediaCapu, czy nie...?

Zanim wrzucę komunikat z ESPI, to szczerze gratuluję omówienia, bardzo dobra analiza-przedstawienie pozytywów i negatywów, tak powinno być, więc z mojej strony sugestia/prośba byś Pawle na stałe zajmował się analizą i3D jeśli to możliwe, ok...?

A teraz komunikat dotyczący zakupów akcji przez jednego z insiderów, w każdym razie takiego komunikatu nie było od wielu kwartałów...Think
Cytat:
Zarząd i3D S.A. informuje, iż w dniu 17 lutego 2014 roku otrzymał zawiadomienie w trybie art.160 ust.1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz.U. 2005 Nr 183 poz. 1538 z późn. zm.) od Pana Jacka Zająca, Członka Rady Nadzorczej i3D S.A., dotyczące kupna przez niego akcji i3D S.A., o następującej treści:

"Ja niżej podpisany, Jacek Zając, działając na podstawie art.160 ust.1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. 2005 Nr 183 poz. 1538) informuję, iż w dniu 10 lutego 2014 roku dokonałem kupna 24.409 (słownie: dwadzieścia cztery tysiące czterysta dziewięć) sztuk akcji spółki i3D S.A. po średniej cenie 1,40 zł (słownie: jeden złoty 40/100) za każdą akcję. Transakcja została zawarta w Warszawie jako transakcja sesyjna, dokonana w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Wynik oczywiście bardzo dobry, z komentarza do wyników wynika, że w związku z ożywieniem gosp. na Zachodzie spodziewana jest dalsza progresja wyników.
Natomiast ja jeszcze zwróciłem uwagę na jeden szczegół-otóż na koniec 2013r. w kasie było 5mln pln, podczas gdy rok wcześniej 4,82mln, więc dywidenda w wys. 0,18 wydaje mi się, że jest w zasadzie pewna i nawet pojawiła się szansa na ciut wyższą, choć oczywiście to już nie ma znaczenia dla kursu, bo czy będzie o 1-2 grosze wyższa to bez znaczenia, choć dla posiadaczy akcji pod dywidendę już byłoby to fajne mile zaskoczenie na plusik... salute

pop napisał(a):
A teraz moje subiektywne prognozy zysków na najbliższe kwartały:
IVQ 2013-zysk 2,1mln (1,55mln w IVQ 2012), przychody w granicach 7,3-7,5mln
IQ 2014- zysk 2,1mln (1,7mln w IQ 2013),
IIQ 2014-zysk 2,2mln (1,2mln w IIQ 2013)
To by oznaczało, że już po IIQ 2014 zysk z ostatnich 4 kwartałów wyniósłby ok. 8,4mln, czyli 0,31 na 1 akcję.

No to jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem, zysk netto przewidziałem perfekcyjnie, a z przychodami niewiele się pomyliłem...salute
W IVQ 2013 zysk PGS-u wyniósł 2,1mln, a przychody 7,75mln...
d.iplsc.com/ebi/02/14/60040/Ra...

bankrucik napisał(a):
raport o przychodach PGS można podsumować wyłącznie tymi emotikonkamiDancing thumbright thumbright

No i jak szacujesz jutrzejszy wynik netto, będzie znowu 2mln...?Think
Fajna sytuacja technicznie, bo na 2 dni przed raportem kwartalnym nastąpiło wyjście górą z formacji flagi...Angel

obs napisał(a):
Zachęcam Was do tego, aby głębiej popatrzeć na sprawozdania finansowe i3D
Zysk za 2013 r. jest na pewno olbrzymią poprawą wobec 2012 r.
Ale zwróćcie uwagę na strukturę przychodów - sporo tam w pozycji "zmiana stanu produktów" i "koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby".
Do tego dochodzi znaczny wzrost zadłużenia.

Trzeba mieć to na uwadze - spółka ma spore wyzwania w 2014 r. w zakresie ustabilizowania biznesu i finansów. I samo zakończenie projektu w Kopalni Soli "Wieliczka" może nie wystarczyć.

W należnościach jest tylko 2,6mln za Wieliczkę, kolejne 2mln dojdzie po wystawieniu faktury, czyli prawdopodobnie w obecnym kwartale.
Natomiast po raz pierwszy od ponad roku można obliczyć wskaźnik P/E.
zysk na 1 akcję: 0,1pln
przy kursie 1,3: P/E wynosi 13
W I półroczu 2013 była strata 200tys., więc jeśli w wyniku końcowego rozliczenia Wieliczki i 3Logic (oraz kilku mniejszych projektów), pojawiłby się jakikolwiek zysk- to zysk na akcję wzrośnie.

No to przecież w takiej sytuacji może stracić dużo kasy... Co innego gdyby kupił spółkę, która potem dostaje ogromny kontrakt ze strony rządowej-to ok, sprawa bulwersująca, ale w takim przypadku gdzie kupuje akcje firmy, która w wyniku ewentualnej afery/kontroli może stracić to nie ma co przesadzać...

Ale bzdury...! Szef CBA może pytać zarządy jakie opublikują wyniki finansowe, czy jak...? Każdy może grać na giełdzie i niech gra, są granice absurdów. Ale to tyle w tym temacie, dalej nie chce mi się ciągnąć tematu, bo temat nie jest tego wart/...Speak to the hand

artur251 napisał(a):
Myślicie, że biorąc pod uwagę ostatnie informacje to aktualny kurs 32,50% odpowiada procentowym szansom odzyskania pieniędzy czy oceniacie, że są one szanse wyższe/niższe ?

Gdybanie nie ma sensu, spójrz po prostu na wykres i spółki i obligacji-jest b.silny trend spadkowy, więc odpowiedź nasuwa się sama... Interesy z Orłami i tym całym Patrykiem ze spółki, który tak się kiedyś oburzył jak mu wytknąłem niewywiązywanie się z prognoz...Speak to the hand

Powiało grozą...:
Cytat:

W związku z faktem nie zawarcia porozumienia z dwoma głównym dostawcami opon w przedmiocie restrukturyzacji zadłużenia, Zarząd Spółki nie przedstawi Obligatariuszom posiadającym obligacje serii B propozycji przedterminowego wykupu we wcześniej zakładanym terminie.

W chwili obecnej wciąż podejmowane są próby zawarcia porozumień z dostawcami opon, które zakładają m.in. redukcję długu oraz rozłożenie pozostałej części na raty. W przypadku braku porozumienia z dostawcami opon istnieje ryzyko konieczności zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki

Czytaj więcej na biznes.interia.pl/gieldy/newco...

Naszą cechą narodowa jest wieczne narzekanie, czy nikt z Was nie widzi różnicy jak było 10, czy 20 lat temu, może w komunie było lepiej czy jak...? Przynajmniej w Warszawie nie da się nie zauważyć zmian, wystarczyć na zdjęcia sprzed kilku lat jak zmieniło się Centrum i wiele innych dzielnic. Mam kilku znajomych mieszkających na stale w Finlandii i w Niemczech-dla nich widok zmian w wyglądzie miast jest ogromny, wypowiadają się pełni zachwytu zwłaszcza o zmianach w W-wie, nawet rozgrzebane budowanie metra tej opinii nie zmienia, a na wszelkich forach wyłącznie negatywy, Oczywiście do idealu trzeba dążyć bez dwóch zdań, ale generalnie przedstawianie wszystkiego w czarnym świetle jest u Polaków niestety chorobliwe...salute

Jest odpowiedź w powyższym temacie:
pulsinwestora.pb.pl/ai?company... napisał(a):
W zeszłym roku raport roczny był opublikowany 5 marca co skutkowało później szybką wypłatą dywidendy - pod koniec kwietnia. W tym roku raport roczny ma być opublikowany drugiego czerwca. Czy to oznacza, że w tym roku wypłata dywidendy za rok 2013 spodziewana jest raczej dopiero w miesiącach wakacyjnych?

Regulacje na rynku NewConnect wyraźnie mówią, że Spółka musi podać terminy publikowania raportów w styczniu. Jednocześnie istnieje możliwość zmiany tych dat po uprzednim powiadomieniu przy pomocy raportu bieżącego. Publikacja raportu rocznego jest uzależniona od momentu zakończenia badania sprawozdania finansowego przez Biegłego. To jest częściowo niezależne od Spółki. Dopiero po zakończeniu badania i wydaniu opinii raport roczny może zostać ogłoszony. Po zakończeniu tego badania i publikacji raportu rocznego obowiązują z kolei terminy związane ze zwołaniem WZA. Dopiero po odbyciu Walnego kolejne regulacje prawne mówią o najwcześniejszych możliwych datach wypłaty dywidendy. Oczywiście jeszcze nie bez znaczenia jest sytuacja Spółki i zasoby finansowe potrzebne do wypłaty dywidendy. Na końcu wypada wspomnieć, że o wypłacie dywidendy nie decyduje Zarząd Spółki, ale jego akcjonariusze, czyli WZA. W naszej firmie jednak Zarząd do tej pory konsekwentnie rekomendował wypłatę dywidendy i nie zdarzyła się sytuacja w której główni akcjonariusze nie byli z Zarządem w tych sprawach jednomyślni.

Nikt chyba nie zwrócił uwagi na pewien szczegół z harmonogramu raportów:
Cytat:
Raport roczny za rok obrotowy 2013 - 2 czerwca 2014 r.

A to oznacza, że dywidendy w kwietniu nie będzie, gdyż musi być po publikacji raportu rocznego, czy pewnie w okolicach lipca lub później...3some

Ale jaja...!
Cytat:
Jak się okazuje toku przygotowań do debiutu sporządzona została jedynie wersja robocza dokumentu informacyjnego spółki. Następnie została ona poddana uzgodnieniom z GPW. Jak wyjaśnia Błażej Karwowski z Giełdy Papierów Wartościowych „Spółce Magic Screen nie odmówiono wprowadzenia na NC, ponieważ spółka nigdy nie ubiegała się o takie wprowadzenie

www.sii.org.pl/6597/ochrona-pr...
Czyżby w takim razie na bezczelnego szukali frajerów z gotówką, a nie mieli zamiaru wchodzić na New Connect...?!d'oh!
Poza tym od dawna już ich nie ma w Złotych Tarasach, zwinęli się stamtąd. i tak się dziwię, że tam mieli siedzibę, bo czynsze bardzo wysokie, więc chyba byli tam by się ładnie zaprezentować przed emisją akcji, a potem "zwijamy teatrzyk po przedstawieniu"...

Faktycznie, uaktywniłem widok komputerowy i zadziałało, dzięki...! wave

Zaraz sprawdzę, ale dzieki za chęć pomocy...3some

Pytanie w tytule, sprawdziłem kilka telefonów Samsung Galaxy (swój i dwojga znajomych) i żaden nie wyświetlał StockWatch Forum, strona się mieliła bez końca. Dlaczego tak jest i co z tym zrobić...?Think

Kakarotto napisał(a):
pop a gdzie masz informację że OFE nie mają poniżej 5%? ;)
Pewnym rozwiązaniem jest przeniesienie na główny parkiet - z chęcią bym to zobaczył bo ruch na spółce zamarł. Zresztą, o przeprowadzce była już kiedyś mowa. ?

OFE Pocztylion jest w PGS-ie, 30-ego grudnia 2013r. mieli 80126 akcji. Czy to dużo to trudno powiedzieć, pojęcie względne, w każdym razie pozdrowienia dla 2 tutejszych forumowiczów, którzy mają więcej...wave :
stooq.pl/n/?f=835795&searc...

ROBERT150588 napisał(a):
Z tego co wiem ,to nie można handlować z samym sobą.
KNF uzna to za manipulacje kursem bądź stwarzanie sztucznego obrotu.

Sorry, ale to nie jest prawda (już nie chcę powiedzieć, że to zwykłe bzdury), chyba nie zdajesz sobie najwyraźniej sprawy jak wielu inwestorów kupuje i sprzedaje swoje papiery sami sobie w różnych celach, jest to zjawisko bardzo powszechne i LEGALNE, nie ma żadnego przepisu zabraniającego handu ze sobą. A KNF ma chyba powazniejsze sprawy, niż karanie za taką bzdurę rzeszy tysięcy inwestorów...Speak to the hand
A założycielowi wątku szczerze współczuję, bo to jest tragedia mając akcje bankruta, trochę dziwię się, ze do tej pory nikt (przy tylu tysiącach nicków) nie przekazał mu kilku ciepłych słów ot tak po ludzku. Trzymaj się chłopie, ale już nie kupuj byle czego, tylko wyłącznie dobre, zyskowne spółki...

Wojetek napisał(a):
PSW day

kliknij, aby powiększyć

Oznaczyłem na wykresie dziennym potencjalne strategie wejścia (które były realizowane co widać po obrotach). Pierwsza to wejście na LT (to trochę formacja trójkąta symetrycznego), druga na wybicie poprzedniego szczytu czyli ok 3,80 (co też było potwierdzeniem wzrostów). Obecnie mamy prawdopodobnie powrót do wcześniejszego oporu po czym powinien nastąpić atak na 3,95 zł i kontynuacja trendu wzrostowego. Ułożenie średnich (oznaczone SMA55d i 200d) jak i podwyższone obroty na wybiciu (i niższe obecnie) potwierdzają taką możliwość. Potencjalny opór jak i zasięg formacji technika wskazuje na ok 4,60-4,65zł czyli 20% potencjału wzrostowego.

Wiesz co,miałbym prośbę-mógłbyś pokazać na wykresie którą formację masz na myśli, bo domyślam się, że miałeś na myśli formację trójkąta,ale:
sam wrzuciłem sobie wykres (tyle, że ja wolę na NC liniowe) i przy założeniu, że podstawa jest na 2,80, a lokalny szczyt kilkumiesięcznej konsoli na 3,50-to licząc od punktu wybicia (3,55) nijak mi wychodzi zasięg na 4,60. No chyba, że górne ramię trójkąta poprowadzimy od szczytu z 13.06.2013 na poziomie 3,77-to wtedy dopiero się zgadza, zasięg z takiej formacji faktycznie wyjdzie na 4,60, tylko nie wiem czy ten sposób rysowania trójkąta byłby zasadny, więc moje pytanie potraktuj jako edukacyjne, zawsze jest opcja, że czegoś nie dostrzegam, a co 2 głowy to nie jedna...3some

Wojetek napisał(a):
@Bankrucik

Na wstępie muszę napisać, że jest to średnioterminowa prognoza, głównie dla osób, które kupowały w granicach 2-3 zł. W bardzo długim terminie można sobie jeszcze pozwolić na wyczekiwanie ale napiszę o tym dalej.

kliknij, aby powiększyć

Trend wzrostowy jaki na PGS trwa od kilku lat wydaje się że ma obecnie spore problemy. Po dość dynamicznej wyprzedaży została wybita linia trendu (owszem można wykreślić parę mniej stromych, czy też nawet wachlarz). W przypadku agresywnej strategii stop loss na linii trendu wywalił akcje po ok 3,5 zł po sygnale sprzedaży. Obecnie kurs przebywa w konsolidacji po spadkach pod średnią 30 tygodniową. RSI również to potwierdza i znajduje się na niskim poziomie w boczniaku. Z pewnością to co mamy obecnie to żółte światło - bez wyklarowania się sytuacji (wybicie z konsolidacji górą) nie kupowałbym tych papierów. Dla posiadaczy akcji kluczowe znaczenie będzie miało wsparcia 2,67-2,65 zł, ich wyłamanie oznacza wyjście z konsolidacji dołem i jednocześnie kontynuację spadków w okolice kolejnego wsparcia na 2-1,90 zł. Większe szanse daję scenariuszowi spadkowemu.

Dla osób o bardzo długim horyzoncie można doradzić wstrzymanie się z decyzjami nawet do poziomów 2 zł (ich wyłamanie w dół to czytelna zmiana trendu) jednak to już głównie zależy od poziomów na jakich się kupowało.

Nie widziałem wcześniej tej analizy, dopiero teraz ją widzę, gdy o niej wspomnialeś na watku PGS-u. A szkoda, że nie widzialem, bo bym z nią polemizował o tyle, że zaczynała się sekwencja wyższych dołków, jak też o tyle ewentualność mocnych spadków była na tyle małoprawdopodobna, że już na pocz. września była b.mocna wiadomość fundamentalna o świetnych przychodach i zyskach za lipiec oraz zapowiedź dobrego III kwartału, więc jeśliby jakiekolwiek miały być spadki, to poziom 1,90 byłby w takich warunkach niezrozumiały, żeby nie powiedzieć niemożliwy, choć...obaj wiemy, że na giełdzie nie ma rzeczy niemożliwych, to też fakt... No ale skoro wklejasz na kronice wykresy PGS-u, to może będę tu częściej zaglądał, choć jak zamieścisz na kronice, to -prośba- przeklej go potem też na wątek PGS-u jak dzisiaj, ok...?
pozdrawiam wave

Nowe odpowiedzi w AI, w skrócie: dywidenda raz w roku jest pewna, ale drugi raz -ewentualnie "być może, ale nie na pewno"...
Cytat:
PGSSOFT2014-01-201.
Czy członkostwo w BPCC jest na tyle istotnym wydarzeniem, że może przyczynić się do zwiększenia liczby potencjalnych klientów w Anglii?
2.Czy w b.r. też dywidenda może być płacona 2-krotnie, tj. zarówno w I-ej, jak i w II-ej połowie roku?
3.Duże spółki odzieżowe podają przychody ze sprzedaży co miesiąc, może by PGS na próbę też zaczął podawać przychody raz w miesiącu z odniesieniem do analogicznego miesiąca roku poprzedniego?

1. Samo członkostwo w BPCC nie jest naszym zdaniem istotnym wydarzeniem z punktu widzenia Spółki. Jest ono konsekwencją przyjętej strategii działań marketingowych w 2014 roku. Strategia ta zostanie bardziej szczegółowo opisana w kolejnych raportach okresowych.
2. To zależy od bieżącej sytuacji Spółki. Można taką ewentualność brać pod uwagę, ale i ile płacenie dywidendy jest deklarowaną polityką Spółki o tyle wypłacanie zaliczek na razie nią nie jest.
3. Nie chcemy tego robić. Powód jest dość prosty: nasza Spółka notuje spore wahania jeśli chodzi o bieżące przychody i zyski w skali poszczególnych miesięcy. Zależy to często od kalendarza (ilość dni roboczych, długie weekendy, święta). Z własnego doświadczenia wiemy, że podawanie liczb miesięcznych może być bardzo mylące. Rytm kwartalny jest sensowny. Aby nie trzymać inwestorów w niepewności publikujemy dane o przybliżonych przychodach zaraz po zakończeniu kwartału. To daje więc dwie miarodajne informacje kwartalne w mniej więcej równych odstępach czasu

No i bardzo jestem ciekaw tej zapowiedzianej strategii, która ma być opisana w raporcie okresowym, choć nie wiem czy w najbliższym, czy raczej dalszym, zobaczymy, wszystko na spokojnie...Think

No i mamy wreszcie raport kwartalny (za IIIQ !!!) po wielu przesunięciach w publikacji, ponoć z braku kasy na księgowego jak tu ktoś wcześniej napisał. Po 9 miesiącach przychody 320 tys., a strata (uwaga)... 1.036 tys....Speak to the hand Prawda jest taka, że to jest agonia.
d.iplsc.com/ebi/01/17/58835/BH...

Nie chce mi się wnikać w szczegóły, bo generalnie temat mnie zbytnio nie interesuje, ale że znalazłem przypadkiem taki link, to go wklejam:
www.wykop.pl/i/artykul/1819096...

Cytat:
W ostatnich dniach przetoczyła się przez internet, w tym wykop, fala rozmaitych oskarżeń pod kierunkiem WOŚP. Przytłaczająca większość z nich to zwyczajne brednie (nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu), oparte na doniesieniach przypadkowych blogerów, polityków, telewizyjnych manipulacjach, krążących w internecie obrazkach oraz zwyczajnych plotkach. W poniższym tekście odnoszę się do tych zarzutów, niesprawdzonym kłamstwom przeciwstawiając uźródłowione fakty

Już sama spółka nie wyklucza upadłości...d'oh! :
Cytat:
Aby uniknąć złożenia wniosku o upadłość Spółki, stosowne porozumienia z
dostawcami powinny zostać zawarte w najbliższym czasie. Istnieje jednak zagrożenie że nie uda się
wynegocjować takich porozumień.

d.iplsc.com/ebi/01/13/58546/RB...

Nie wiem co zrozumiałeś ze zdania o dywidendzie, ale skoro:
www.parkiet.com/artykul/7,1356... napisał(a):
Wojciech Gurgul przyznaje, że jeśli zysk netto za 2013 r. okaże się wyższy niż za 2012 r. (twierdzi, że nie zna jeszcze ostatecznych danych), to dywidenda (uwzględniając dywidendę zaliczkową) również może być wyższa niż rok wcześniej.

to oznacza tylko tyle, że łączna dywidenda z tą już wypłaconą we wrześniu ub.r. ma przekroczyć 0,18pln, czyli na wiosnę będzie wypłacone nie mniej niż 0,14pln na akcję, gdyż we wrześniu wypłacono 0,05pln...salute
Osobiście póki co raczej nie widzę szans na dywidendę większą na wiosnę niż te "powyżej 0,20pln na akcję", o której napisałeś na forum Parkietu, pomimo świetnych przychodów ze sprzedaży nadal uważam, że najbardziej realna jest dywidenda w wys. 0,18pln. Choć... jest jedna szansa, że będzie ciut więcej-skoro jest ona uzależniona od środków w kasie, to gdyby była wypłacona nie w kwietniu, a np.w maju lub czerwcu-to wtedy kto wie, czy nie będzie ta kwota wyższa...?Think

Dokupowałeś coś PGS-u w ostatnich miesiącach? Gdyby tak, to o ile w procentach powiększyłeś pakiet w stosunku do tego sprzed roku...?Think

pop napisał(a):
IVQ 2012-zysk 2,1mln (1,55mln w IVQ 2012)
IQ 2014- zysk 2,1mln (1,7mln w IQ 2013), przychody w granicach 7,3-7,5mln
To by oznaczało, że już po IIQ 2014 zysk z ostatnich 4 kwartałów wyniósłby ok. 8,4mln, czyli 0,31 na 1 akcję.

Dostrzegłem pomyłkę w podanych moich wyliczeniach. Otóż powyżej podałem moją subiektywną prognozę przychodów w granicach 7,3-7,5mln, ale miałem na myśli przychody w IVQ 2013, a omyłkowo widzę, że napisałem, że tyle mają wynosić w IQ 2014...
W każdym razie i tak jest trochę więcej od moich założeń, bo dziś spółka podała, iż przychody za IQ wyniosły 7,8 mln.salute
Cytat:
Zarząd PGS SOFTWARE S.A. ("Spółka", "Emitent") z siedzibą we Wrocławiu niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości wstępną informację o przychodach ze sprzedaży osiągniętych w IV kwartale 2013 roku.
Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami przybliżona wartość przychodów ze sprzedaży w IV kwartale br. wyniosła ok. 7 795 tys.

Dawid,
Nic z tego nie będzie, spółka miała wiele milionów z dotacji i wszystko zmarnotrawiła, więc nie ma podstaw by liczyć na cud, ale jak widzisz cokolwiek dającego ciut nadziei-to dawaj...

No i kompletnie nie masz racji...! Wieliczka pochłania za duże koszty kapitałowe, najbardziej opłacalne są takie kontrakty jak z ASP, gdzie nie potrzeba dużego kapitału obrotowego, wartość przyzwoita (ok.1mln), szybka kasa oraz czysty zysk z Quazara. Ponadto najbardziej opłacalne są sprzedaże produktów jak e-fizjologia, czy Quazar, Na e-fizjologii zysk jest również widoczny w raportach.

No tak, tu Damian ma rację, gdyby była wzmianka, że "z przyczyn niezaleznych odpowiedzi będą później", to może nie byłoby powodów do narzekań, trzeba im to zasugerować, tu się zgodzę. Nie mniej jednak nie ma co robić burzy z tego powodu (opóźnienia), skoro do tej pory nie było z tym problemu...

topfacet napisał(a):
Napisalem w tym temacie maila do Pani Szejki w zeszlym tygodniu, odpowiedz z dzis: Powod opoznienia to okres urlopowy.

Bo zawołam: "ło matko..."...! To nie wiesz kto odpisuje na pytania, sam pomyśl czy Zarząd, czy inni pracownicy i kto ewentualnie mógł nie odpowiedzieć przez problem zdrowotny, ale już nieważne. Pani Szejka ma i powinna mieć swój język dyplomatyczny-i dobrze. W kazdym razie skoro po raz pierwszy odpowiedzieli później-to już bez przesady z tym narzekaniem, bo to trochę męczące, do tej pory odpowiadali regularnie, więc ile można o tym pisać. Twój Yellow Hat regularnie NIE odpowiadał na pytania- i "gites gitara", firma cacy...3some

topfacet napisał(a):
Fajnie, czyli spotkanie bylo i byly cale cztery pytania, na ktore to pytania odpowiedzi mieli udzielic do polowy grudnia, a opublikowali je dzis.

No tak, wiecznie niezadowolony...Speak to the hand A co jeśli przyczyną opóźnienia były poważne (w tym czasie) problemy zdrowotne, dalej byś tak najeżdżał na opóźnienie w odpowiedzi na pytania...??? Przecież do tej pory akurat odpowiadali do 5 dni roboczych zarówno w akcji inwestor jak i po spotkaniach inwestorskich, więc coś tym razem zaważyło, że tym razem na obu polach odpowiedzieli istotnie później, nie wpadłeś na to...?Think Jeśli była przyczyna zdrowotna, to co, dalej zmieszasz z błotem...?

No to sprzedadzą w czym problem...?Think Poza tym gdzie masz informacje, że OFE mają PGS, a nie zwykłe TFI...?Think

@topfacet,
topfacet napisał(a):
Choc przeciez inwestorzy z forum pojechali tam (podobno, bo zadnej relacji ze spotkania nie ma). Spolka kolejny raz udowania, ze ma gdzies inwestorow- niby organizuje spotkanie i przyjmuje pytania, ale juz nie raczy opublikowac ich w internecie lub poinformowac o tym, ze spotkania nie bylo

trochę Cię zmartwię, ale może mi wybaczysz, bo spółka jednak odpowiedziała na pytania inwestorów zarówno na stronie i3D, jak też w Akcji Inwestor:
notowania.pb.pl/akcjainwestor?... napisał(a):
W ostatnich raportach okresowych pojawiała się informacja, że spółka chce przesunąć się w stronę sprzedaży produktów, a nie tylko skupiać uwagę na wykonaniu konkretnego zamówienia. Jest to o tyle ważne dla akcjonariuszy, że na produktach może być skala, powtarzalność i dużo większa marża jak ma się gotowy produkt(a tak jest w przypadku i3D - już kilka produktów jest "na półce"). Ostatnio na stronie spółki pojawiła się pierwsza oznaka, że spółka faktycznie podąża tą ścieżka. Pytanie, czy to na razie jednorazowe wydarzenie, czy też są plany kolejnych umów? Rozumiem też, że brak raportów bieżących nie jest tutaj żadnych wyznacznikiem, ponieważ są to umowy poniżej 10%KW?

Zgodnie z wcześniej przekazywaną informacją w swojej strategii długookresowej spółka zakłada zwiększający się udział sprzedaży produktów. Strategia ta jest już wdrażana od początku 2013 r. i przynosi swoje efekty w postaci realizacji opartych wyłącznie na produktach, bądź w których produkty są częścią większego projektu. Przykładami mogą być ostatnio realizowane projekty jak sprzedaż licencji na oprogramowanie eFizjologia dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, trenażer VR 360 dla spółki BeckerWarkop, czy też system Flooid do zarządzania interaktywnymi aplikacjami w galeriach handlowych dla spółki Hexa. Produktem jest też oczywiście sam Quazar3D, który jednocześnie stanowi bazę dla większości naszych pozostałych realizacji.
Spółka zamierza kontynuować ten kierunek rozwoju również w 2014 r. Zwiększeniu sprzedaży produktów mają również dopomóc wdrażane stopniowo działania marketingowe nakierowane na promocję produktów Spółki. W tym aspekcie zapraszamy do systematycznego odwiedzania naszej strony internetowej http://www.i3d.pl oraz kanału You Tube (www.youtube.com/user/i3DVRhous...)

i3d.pl/869,konferencje-i-spotk...

No cóż, w związku z tym, że posty ze starego wątku "portfel inwestorów stockwatch" jednak nie zostały przeklejone, to tak jak kilku innych forumowiczów przekleję swój post z 1 stycznia samemu...:
pop napisał(a):
Wojetek napisał(a):
Wskazane jest napisanie uzasadnienia.

No to sensowne zalecenie, można się nie zgadzać z uzasadnieniami, ale rzeczywiście warto poznać czyjś punkt widzenia dlaczego akurat dana spółka ma znaleźć się w portfelu...salute

No dobra, to podaję swój typ-to PGS Software, choć od razu mówię, że to nie jest typ na wygranie rankingu, bo oczekiwana przez mnie roczna stopa zwrotu wynosi w granicach 30-50%, a niemal na pewno będą spółki, które dadzą dużo więcej zarobić. Niemniej jednak przy tej spółce -mam nadzieję- przynajmniej te 40% zarobku powinno się udać. A teraz uzasadnienie na jakiej podstawie akurat tak uważam:

W 2009 i 2010 roku wyniki spółki były dosyć spłaszczone, wiadomo-był kryzys. W 2011r. nastąpiło ożywienie gospodarcze w całej Europie, w tym również na rynkach zagranicznych, na których sprzedaje swoje usługi informatyczne PGS Software (93%-to eksport). Wtedy dla PGS-u nastąpił ogromny boom we wzroście przychodów, gdyż w latach kryzysu spółka pozyskała wielu nowych klientów, którzy w 2011r. na hura zarzucili spółkę zleceniami co zaowocowało wzrostem przychodów o 100% oraz wzrostem zysków o 200%. W 2012 i 2013 mieliśmy znowu spowolnienie w gospodarkach europejskich, więc wyniki PGS-u rosły, ale w stosunkowo małym stopniu (po kilka procent rok/roku), choć w IIIQ 2013 znowu znowu ujrzeliśmy dynamikę przychodów rzędu 24%.
Jak wiemy w 2014 ma być wyższy wzrost gospodarczy w Europie, stąd liczę na powtórkę z 2011r. gdy firma zostaje skokowo zarzucona zleceniami od wstrzymujących się wcześniej klientów z uwagi na kryzys. Oczywiście wg mnie nie ma już szans na wzrosty przychodów rzędu 100% rocznie, ale na jakieś 30%, może nawet 40%-to myślę, ze jest jak najbardziej w zasięgu, choć marża spółki spadnie z 25-30%, na 22-25% maksymalnie-z uwagi na umacniające się euro. Jednakowoż spółka spółka porobiła świetne zabezpieczenia walutowe ze średnim kursem na poziomie 4,26, więc czynnik coraz mocniejszego złotego będzie częściowo neutralizowany...
Bieżące P/E PGS-u przy kursie 3,30 wynosi 13,8, więc nie jest to bezcen, ale też nie super drogo jak na stabilnie rozwijającą się spółkę, na GPW podobnie rozwijające się spółki nierzadko mają P/E przekraczające 20. Docelowo zakładam P/E dla PGS-u na poziomie 15 (w ciągu ostatniego roku P/E PGS-u wahało się między 11 a 18), ale tu zaznaczam, ze jest to moja subiektywna ocena, bo dla wielu to może oznaczać za dużo co jak najbardziej mogę zrozumieć, bo to super okazja inwestycyjna zdecydowanie nie jest.
To by oznaczało, że już po IIQ 2014 zysk z ostatnich 4 kwartałów wyniósłby ok. 8,4mln, czyli 0,31 na 1 akcję. Więc jeśliby przyjąć dzisiejsze P/E 13,8-to mielibyśmy teoretycznie wycenę po wynikach IIQ 2014 w okolicach 4,28, po drodze będzie jeszcze dywidenda, która w wersji konserwatywnej powinna wynieść ok.0,18 na akcję. Takiego wzrostu kursu akcji (o którym piszę) może nie być, jeśli spółka nie zarobi tyle w poszczególnych kwartałach jak się spodziewam, nie mniej jednak myślę, że wirtualnie w tym portfelu można zaryzykować, w przyszłym tygodniu spółka poda przychody za IVQ, więc będzie można wstępnie policzyć ile może wynieść zysk netto. Stąd proszę o kupno za całe 10tys. PGS Software po kursie otwarcia z samego rana.
p.s. Oczywiście jest ta spółka u mnie również w portfelu realnym (od 2 lat) i mam zamiar trzymać ją przez kolejne kilka lat.

@Wojetek
Link w stopce fajnie się prezentuje, ale miałbym ewentualnie jeszcze małą sugestię-może przy każdej spółce dopisałbyś nick forumowicza, który daną spółkę polecił, co Ty na to...?

obs napisał(a):
Spółki w upadłości powinny być eliminowane z konkursu.

Ja też się pod tym podpisuję, zwłaszcza, że podawane typy z założenia są na długi termin, a zakup Ganta jak się domyślam jest tylko na chwilę, by sobie pospekulować...3some

le rom napisał(a):
angry3

Czarno to widzę.
............
Czy dochowując należytej staranności min. Grad wiedział lub mógł wiedzieć to różowo,w świetle tego co szykuje UE dla sektora węglowego? A np. to ,że wszystkie nierentowne kopalnie węgla kamiennego na terenie UE muszą zostać zamknięte do 31 grudnia 2018 roku.

Kierunki eksportu to m.in.importer Polska.

No i słusznie, tak powinno być, to w komunie na siłę utrzymywano nierentowne firmy kosztem innych, dotacje szły z naszych podatków. Marudzenie w tym temacie jest bezcelowe, bo nie widzę powodu by z naszych podatków dopłacano do nierentownych państwowych molochów...Speak to the hand
@Scarry, świetny post powyżej, gdyby istniała opcja "lubię to", to byś dostał ode mnie lajka...3some

Wojetek napisał(a):
Wskazane jest napisanie uzasadnienia.

No to sensowne zalecenie, można się nie zgadzać z uzasadnieniami, ale rzeczywiście warto poznać czyjś punkt widzenia dlaczego akurat dana spółka ma znaleźć się w portfelu...salute

No dobra, to podaję swój typ-to PGS Software, choć od razu mówię, że to nie jest typ na wygranie rankingu, bo oczekiwana przez mnie roczna stopa zwrotu wynosi w granicach 30-50%, a niemal na pewno będą spółki, które dadzą dużo więcej zarobić. Niemniej jednak przy tej spółce -mam nadzieję- przynajmniej te 40% zarobku powinno się udać. A teraz uzasadnienie na jakiej podstawie akurat tak uważam:

W 2009 i 2010 roku wyniki spółki były dosyć spłaszczone, wiadomo-był kryzys. W 2011r. nastąpiło ożywienie gospodarcze w całej Europie, w tym również na rynkach zagranicznych, na których sprzedaje swoje usługi informatyczne PGS Software (93%-to eksport). Wtedy dla PGS-u nastąpił ogromny boom we wzroście przychodów, gdyż w latach kryzysu spółka pozyskała wielu nowych klientów, którzy w 2011r. na hura zarzucili spółkę zleceniami co zaowocowało wzrostem przychodów o 100% oraz wzrostem zysków o 200%. W 2012 i 2013 mieliśmy znowu spowolnienie w gospodarkach europejskich, więc wyniki PGS-u rosły, ale w stosunkowo małym stopniu (po kilka procent rok/roku), choć w IIIQ 2013 znowu znowu ujrzeliśmy dynamikę przychodów rzędu 24%.
Jak wiemy w 2014 ma być wyższy wzrost gospodarczy w Europie, stąd liczę na powtórkę z 2011r. gdy firma zostaje skokowo zarzucona zleceniami od wstrzymujących się wcześniej klientów z uwagi na kryzys. Oczywiście wg mnie nie ma już szans na wzrosty przychodów rzędu 100% rocznie, ale na jakieś 30%, może nawet 40%-to myślę, ze jest jak najbardziej w zasięgu, choć marża spółki spadnie z 25-30%, na 22-25% maksymalnie-z uwagi na umacniające się euro. Jednakowoż spółka spółka porobiła świetne zabezpieczenia walutowe ze średnim kursem na poziomie 4,26, więc czynnik coraz mocniejszego złotego będzie częściowo neutralizowany...
Bieżące P/E PGS-u przy kursie 3,30 wynosi 13,8, więc nie jest to bezcen, ale też nie super drogo jak na stabilnie rozwijającą się spółkę, na GPW podobnie rozwijające się spółki nierzadko mają P/E przekraczające 20. Docelowo zakładam P/E dla PGS-u na poziomie 15 (w ciągu ostatniego roku P/E PGS-u wahało się między 11 a 18), ale tu zaznaczam, ze jest to moja subiektywna ocena, bo dla wielu to może oznaczać za dużo co jak najbardziej mogę zrozumieć, bo to super okazja inwestycyjna zdecydowanie nie jest.
To by oznaczało, że już po IIQ 2014 zysk z ostatnich 4 kwartałów wyniósłby ok. 8,4mln, czyli 0,31 na 1 akcję. Więc jeśliby przyjąć dzisiejsze P/E 13,8-to mielibyśmy teoretycznie wycenę po wynikach IIQ 2014 w okolicach 4,28, po drodze będzie jeszcze dywidenda, która w wersji konserwatywnej powinna wynieść ok.0,18 na akcję. Takiego wzrostu kursu akcji (o którym piszę) może nie być, jeśli spółka nie zarobi tyle w poszczególnych kwartałach jak się spodziewam, nie mniej jednak myślę, że wirtualnie w tym portfelu można zaryzykować, w przyszłym tygodniu spółka poda przychody za IVQ, więc będzie można wstępnie policzyć ile może wynieść zysk netto. Stąd proszę o kupno za całe 10tys. PGS Software po kursie otwarcia z samego rana.
p.s. Oczywiście jest ta spółka u mnie również w portfelu realnym (od 2 lat) i mam zamiar trzymać ją przez kolejne kilka lat.

Czy pożądane jest pisanie uzasadnienia wyboru spółki, czy ot tak po prostu polecenie: kupcie mi i już...?

topfacet napisał(a):
Damciu, nie mieszamy watkow spolek, i3D ma swoj watek, Binary ma swoj. Moderatorzy wycinaja takie "personalne" wycieczki, bo nic nie wnosza do dyskusji o danej spolce.

Z jednej strony piszesz ze sie zainteresowales, a z drugiej ze to trup bez przyszlosci. Nie wiem zatem po co sie interesujesz spolka, ktora w twojej ocenie jest nic nie warta binky

Nie wiem skad tez opinia, ze jestem blizej spolki?. Wiem o spolce tyle, co inni.

Swoje opinie pisalem juz wczesniej i nic sie tu nie zmienia. Zapewniam Cie jednak, ze inwestorzy ktorzy byli zaangazowani w IPO i PRE-IPO potrafia walczyc o swoje prawa. Wiecej oczywiscie w tym temacie publicznie napisac nie moge, natomiast pewne inicjatywy juz sa podejmowane.

Oj topfacet... Ostatnio wszędzie szukasz wycieczek personalnych, nawet tam gdzie ich po prostu nie ma, a zupełnie niepotrzebnie, bo zdecydowanie nie jest tak źle jak to odbierasz...wave
Ja odebrałem post damciu jako próbę sprawdzenia, czy będziesz w podobny sposób obiektywny w krytykowaniu Binery wobec istniejących faktów, jak to robisz z krytyką wobec i3D (do której masz pełne prawo). Binary jest w dużo gorszej sytuacji od i3D, a nie ma tu postu krytyki z Twojej strony, więc damciu chciał Cię podpytać wprost o Twoje zdanie, choć-póki co- się nie doczekał.
Można też podpytać Cię o zdanie na temat innowacyjności Binary, np. o tą elektroniczną obrożę dla psów, bo prezes Binary wiązał z nią duże nadzieje (w końcu psów w Polsce jest dużo), a w sumie sam jestem ciekawy gdzie napotkał na barierę skutecznej sprzedaży...Think

Ann napisał(a):
Zdaję sobie sprawę z różnicy między NC a szerokim. No i nie wiem co mam z tym zrobić.
Osobiście nie chciałabym rozdzielać tych rynków d'oh!, bo miała być spółka o największej stopie zwrotu i pierwotnie nie było mowy o płynności.
Może jeszcze ktoś się wypowie w tej kwestii ?

Ann, a co w sytuacji, gdy 2 forumowiczów wybierze tę samą spółkę, bo obawiam się, że taka sytuacja może wystąpić, gdyż mój typ może być podobny do jednego z forumowiczów. Wg mnie nie powinno się rozdzielać rynku głównego od New Connect, zwłaszcza, że ten ostatni jest bardzo popularny wśród forumowiczów i w ogóle coraz bardziej wśród inwestorów indywidualnych...
p.s. Pamiętasz, miałaś mnie wciągnąć do zabawy...?wave

anty_teresa napisał(a):
Ściślej rzecz biorąc to mógłby to być zysk ze sprzedaży przeszacowania wartości zcp do smart publishing, ale oni to ciągną także w skonsolidowanym, a to powinno być wyeliminowane...

Paweł, dobrze, że się temu przyglądasz, bo ten raport o meeega-zysku, to robienie jaj z inwestorów, topfacet ma w tym temacie inne zdanie, więc przyda się spojrzenie kogoś trzeciego.
Spółka na działalności podstawowej nie zarabia i nie za bardzo widzę tu możliwość zmian w tym temacie, prędzej ukierunkowanie się w stronę piachu. A dysponowanie mailem do prezesa, który wielokrotnie nie był łaskaw na odpowiadanie w akcji inwestor nie jest rzeczą pożądaną, sorry, ale takiego gościa nie można traktować poważnie, a zasłużył sobie na to olewaniem inwestorów...Speak to the hand A poza tym spółka nie ma kompletnie żadnych za sobą sukcesów i zapewne nic w tym temacie się nie zmieni.

Cholera, ale naciągnęli ludzi, jeśli to było z premedytacją, to wyjątkowo paskudny numer...Speak to the hand

topfacet napisał(a):
Czy mozna liczyc na relacje on-line od ludzi ktorzy sie tam wybieraja? Przyznam, ze bedzie to dosc znaczacy w historii spolki dzien blah5

Czy dobrze rozumiem...?Think
Chcesz by od osób, które jadą kilkaset km poświęcając kasę na paliwo, swój czas (w 2 przypadkach policzalny finansowo) dowiadywać się on-line tego, co mają nadzieję dowiedzieć się choć nieco więcej o planach firmy, niż można się dowiedzieć z oficjalnych raportów...? Ot tak po prostu chcesz dowiadywać się od nich wszelkich szczegółów i to jeszcze on-line...???
No Stary, przecież każdy by tak chciał...Speak to the hand Nie po to jedni się poświęcają z przejażdżką czasami po kilkaset km, by zaraz wszystko paplać co ślina na język przyniesie. Pamiętam jak kiedyś kilka osób wyśmiało Ingvara za złożenie relacji z wizyty z i3D. Chłopak zdał relację jak umiał, a jeśli coś nawet dodatkowo ubarwił, to czy zasłużył na aż takie wyśmiewanie...? Ech, oto Polska właśnie...
Co prawda za drugim razem parę osób mu ładnie podziękowało za kolejną relację i to dla gościa z pewnością było miłe, ale za pierwszym razem tak go zrugaliście, że nie dało się tego czytać, żaden moderator też na to nie zareagował.
Kod:
/mod: treść nie dotyczącą spółki usunięto. To nie jest wątek do wyrażania opinii nt moderatorów./

Ale może ktoś będzie chciał zdawać relację on-line, na pewno nie ma co od tego odwodzić, bo każdy decyduje sam za siebie, czas pokaże. Z ostatniego spotkania w czerwcu nie wypaliła tylko 1 rzecz dotycząca spółki zależnej w USA, cała reszta się albo sprawdziła, albo sprawdza -mam na myśli dobre i złe rzeczy...
A co do PM-to dawno na wątku nie było takiego podziału wśród forumowiczów, wszystko w tym temacie powiedziane. A co do Koźlaka-to nigdy nie miał 300tys. akcji, to on sam może potwierdzić nawet na forum.Wedle DI miał ok. 175 tys. sztuk, więc nie jest to jakaś powalająca liczba, zwłaszcza przy dzis. kursie, bez przesady...

topfacer napisał(a):
Jaka strata? Zobacz sobie najpierw sprawozdanie za ostatni kwartał, a potem może oceniaj binky W tym roku straty nie ma salute
No właśnie nie wiem czy sobie żartujesz, czy to napisałeś serio...?!reindeer
Ten ostatni raport to stek bzdur, a nie zysk 2-milionowy, inaczej mielibyśmy na kursie wzrost z 500% i to natychmiast, a nie to co jest. Potraktowali inwestorów za półgłówków, ale rynek jak widać się na te bzdury nie nabrał. Dlatego nie biorę poważnie Twojego ostatniego postu, bo prędzej sam siebie na to nabierzesz, niż mnie, czy innych. Ale mam nadzieję, że sam w te bzdury z raportu nie wierzysz, wczytaj się b. dokładnie w raport, a jeśli dalej będziesz mi wmawiał, że wszystko cacy, to powiedz dlaczego kurs na to cudo nie zareagował...reindeer
Oj topfacet, no nie można pisać takich rzeczy, wystarczy, że spółka robi wszystko, by być niepoważną, nie powielaj więc tego, bo Ciebie zawsze traktowałem poważnie, ale tą pseudo-firemkę niekoniecznie...

damciu napisał(a):
Kwota - prawie 150k brutto. Jest informacja, że najkorzystniejsza oferta jest i3d. Nie widzę informacji, że umowa została podpisana. Pytanie - czy tutaj jest jakiś standardowy/ustawowy czas, do kiedy taką umowę się podpisuje

Nie wiem czy jest to reguła, ale kilka razy widziałem, że komunikaty o podpisaniu umowy były równo 14 dni po wyborze najkorzystniejszej oferty, więc podpisanie umowy wypadałoby w ostatnią środę.
Nikt nie skomentował infa, a to wbrew pozorom bardzo istotne, gdyż zyskowność w sprzedaży produktów jest najwyższa, termin realizacji tylko 30 dni, więc pewnie zostanie zaliczone do zysku za IVQ.
Pamiętam ze spotkania czerwcowego, że padło zdanie, iż zainteresowanie e-fizjologią z jednej strony jest bardzo duże, ale z drugiej strony zainteresowane podmioty po prostu nie mają na tyle kasy i czekają na środki Unijne. Więc główne oczekiwania na szanse na sprzedaż e-fizjologii są dopiero na rok 2014, kiedy wiele uczelni dostanie dofinansowanie z Unii na innowacje, w ogóle nowa dyrektywa Unijna jest bez wątpienia istotną szansą na popyt wszelkich innowacyjnych technologii , ten rok pod tym względem jest fatalny, bo skończyły się środki ze starego rozdania...
W sumie gdyby -to w sferze marzeń póki co- sprzedano z 10 takiej e-fizjologii, to już zapewnione blisko 1mln zysku, ale by to osiągnąć, to pewnie trzeba by wyjść poza granice Polski, no chyba, że mój pogląd jest zbyt rygorystyczny, teraz tego nie wiem, ale trzeba o to zapytać 10-ego grudnia...Think

Cholerka, nie wiedziałem, że jest aż tak źle, koszmar jakiś....!d'oh! No to cóż jest warta spółka bez przychodów i kasy na pensję dla księgowego, no dajcie spokój...!Speak to the hand
No ale dobra, na księgowego nie mają kasy,a co z pensją prezesa, też ma nie płacone, czy jednak on jest wyjątkiem...?Think

Nikt nie wkleił 2 ost. komunikatów, a są o tyle ciekawe, że stanowią kuriozum...! Otóż spółka raz przełożyła termin publikacji raportu kwartalnego na 26 listopada, a potem drugi raz na 12 grudnia. Pozostaje zadać pytanie czy aż tak wielkie mają te przychody jak KGHM, czy PKN Orlen, że nie mogą się doliczyć...? Pytanie byłoby zasadne gdyby nie fakt, iż w IIQ spółka miała....74tys. zł przychodów, więc wynika z tego, że pewnie jest podobnie, albo jeszcze gorzej...
Spółka ewidentnie z publikacją raportu robi sobie jakieś jaja do tego stopnia traktując inwestorów za NIC, że nawet nie ma wzmianki usprawiedliwienia dlaczego kolejny raz przesunęli raport,określenie "kpina" jest chyba najdelikatniejsze jakie tu można użyć...Speak to the hand
Cytat:
Zarząd spółki Binary Helix S.A. z siedzibą w Krakowie informuje, iż zmianie ulegnie termin opublikowania raportu kwartalnego Spółki za III kwartał 2013 roku. Zgodnie z opublikowanym raportem bieżącym nr 30/2013 z dnia 12 listopada 2013 roku, deklarowanym dniem publikacji raportu kwartalnego za III kwartał 2013 roku był dzień 26 listopada 2013 roku. Nowy termin publikacji raportu kwartalnego Spółki za III kwartał 2013 roku został wyznaczony na dzień 12 grudnia 2013 roku.

No dobrze, jak najbardziej szanuję Twoje zdanie, a jaką w takim razie swoją propozycję wysłałeś do spółki...? Think

Zachęcasz nawet gdybym miał inne zdanie od Twojego...? No przyznam, że jestem pod pozytywnym wrażeniem Twojej demokracji, to już rzadko spotykane w dzis. czasach...3some

Ja tylko na spotkanie, a reszta będzie głosować.
A po czasie powiem, że poza jedną rzeczą, to wszystko inne się sprawdziło zarówno po stronie pozytywów jak i negatywów. Czerwcowe spotkanie było naprawdę ok., były dosyć jasno pokazane szanse i zagrożenia dla realizacji planów.

Nagły wyskok popytu od pół godziny pewnie związany jest z tym...:
Cytat:
Zarząd i3D S.A. (Emitent, Spółka) z siedzibą w Gliwicach informuje o zawarciu w dniu 26 listopada 2013 roku, umowy inwestycyjnej (Umowa) pomiędzy Spółką a BonusCard Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (Inwestor). Celem niniejszej Umowy jest zaangażowanie kapitałowe Inwestora w realizację i rozwój projektu i3D związanego z produkcją i sprzedażą wirtualnych luster, świadczeniem usług w zakresie systemów opartych o technologię wirtualnego lustra oraz zastosowaniem technologii VR w marketingu i rozrywce opartych o technologię wirtualnego lustra (projekt "Wirtualne Lustro").

p.s. topfacet, na spotkanie inwestorskie wybiera się 4 forumowiczów...salute

Z perspektywy czasu widać, że to jednak był błąd, iż nie doszło do emisji akcji po 1zł, bo może wtedy jakoś dałoby się tę spółkę ratować,a dzisiaj to już po ptakach, bo gdyby chcieć mieć pewność uplasowania emisji, to chyba musiałaby być po 20-30groszy, bo któż by zaryzykował po wyższej cenie...
Generalnie żal patrzeć co się z tą spółką dzieje, bo była dosyć popularna na forum kilka lat temu...d'oh!

side napisał(a):
Ktos tutaj chyba komus prezenty robi.
Nie zdziwiłbym się, jakby ta n/w osoba otrzymala spory pakiecik.

No jest też alternatywa taka, by wypłacać sporą kasę takiemu specjaliście w gotówce,co obciąży dalej finanse spółki, tak lepiej...? Bo wg mnie spółki na to nie stać, więc takie bonusy dla osób, które są ważne dla spółek technologicznych raz, że są bardzo częstą praktyką, a dwa, że są oszczędnością gotówki,proste...! Ja nie mam najmniejszej wątpliwości, że taka emisja jest niezbędna w sytuacji, gdy spółka potrzebuje cash'u.
Poza tym co w sytuacji, gdy są niektórzy kluczowi pracownicy kuszeni pracą gdzie indziej za sporo wyższe zarobki, co wtedy...? Firma ma dać podwyżki w gotówce, czy nie dać, ale skusić bonusem w postaci akcji, co...?
Jeszcze inna sytuacja: firma realizuje długoterminowy projekt gdzie potrzeba zagwarantowania ciągłości prac przez wysoko wykwalifikowanych programistów, a tymczasem kilku jednak postanawia odejść, bo gdzie indziej zaproponowano im wyższe zarobki, i co wtedy...? Spółka ma problem, bo niezrealizowanie kontraktu na czas grozi karami finansowymi, a z drugiej strony nie danie podwyżek może być pozbyciem się gotówki, która jest potrzebna na finansowanie kolejnych projektów do czasu rozliczenia. Program motywacyjny/lojalnościowy taką ewentualność znacząco wyklucza, poza tym pracownicy mający jakiekolwiek akcje z natury rzeczy mogą już inaczej myśleć o firmie, bo pracują dodatkowo na kasę dla spółki i wzrost notowań swoich akcji.
Niektórzy "płakali", że OBRUM podkupiło Koźlaka (choć tego nie wiemy, czy sam odszedł, czy został zwolniony), to skąd wiecie, czy takie OBRUM czy np. Wasko nie będzie próbować podkupywać innych pracowników, i co wtedy...? W tej branży najlepszych fachowców nie znajduje się z dnia na dzień...!
Kurdę, czy tak trudno to zrozumieć...? Nie sztuka tylko narzekać, czy wysyłać wymiotujące emotikonki, sztuką jest samemu przedstawić coś konstruktywnego...!Speak to the hand
Macie inne zdanie, to trzeba było przedstawić swoje propozycje jak ja, czy kilku innych.Nie chciało się wysłać, to teraz nie narzekajcie, już wystarczające dużo malkontenctwa jest w polityce, więc na forum nie potrzeba więcej.
Co więcej-z prywatnej korenspondencji inwestorów powiem, ze osób, którzy są za tą wersją programu motywacyjnego jest więcej, jedynie napisali mi, że boją się ujawnić, bo "niektórzy ich po prostu obrzygają". Może ich tych postem ośmielę, może nie-to ich sprawa. Ja się nie boję, więc napisałem co myślę, może to ośmieli innych lub nie-to zobaczymy.
W każdym razie w sytuacji, że spółka może mieć problem z podkupywaniem pracowników (a naiwnością jest nie branie tego pod uwagę pod odejściu Koźlaka), to program lojalnościowy jest absolutnie niezbędny i wcale nie boję się tego otwarcie powiedzieć. Inna sprawa, że nowa firma może ludzi po jakimś czasie wywalić (np. po okresie próbnym), więc przejście z jednej firmy do drugiej-to nie jest łatwa decyzja, ale bonus w postaci darmowych akcji zdecydowanie pomaga niezdecydowanym pozostanie w i3D i związanie się z nią dłużej.
p.s. A teraz możecie na mnie wylać wiadro pomyj, bo pewnie tak najprościej...Speak to the hand

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 28 kwietnia 2016 16:57:07
Liczba wpisów: 3 427
[0,90% wszystkich postów / 0,75 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,607 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło