Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pop

pop

Ostatnie 10 wpisów
anty_teresa napisał(a):
Pop, trzymajmy się faktów. One miały taką marże 3 lata temu. Czy jest tak obecnie to nie wiemy tak naprawdę.

Tak, wiem i oczywiście zgoda. Marża jak najbardziej może być inna od dawniejszych 40%. Tylko żeby mieć dokładne dane to trzeba by za jakiś czas zapytać np. w Akcji Inwestor, ale wątpliwe czy odpowiedzą, bo pewnie zasłonią się tajemnicą handlową (co zrozumiałe), stąd pozostaje jedynie gdybać, bądź przyjąć jakieś widełki na podstawie przeszłości...
Natomiast jakiś czas temu rozmawiałem z prezesem małej spółki IT (nie jest notowana na giełdzie, ale się do niej przymierza), która realizuje kontrakty w kilku krajach Europy Zach. i ciut w USA. Zapytałem czy nie jest zainteresowany spróbować wejść do Arabii-to odparł, że "od kilku lat już tam próbuje, ale niestety bez skutku. Tam próbują się dostać firmy z całego świata, bo to z założenia rynek o najwyższych marżach na świecie. W Arabii najważniejszym kryterium jest to, czy produkt się po prostu podoba, cena nie jest najistotniejsza, stąd "szczerze zazdrości każdej polskiej firmie, której w ogóle udało się tam wejść".
I coś w tym wszystkim musi być, bo kto był w Dubaju to wie, że tam policja jeździ sobie takimi samochodami jak Porsche, Ferrari, Bugatti. Arabowie kasę mają, więc siłą rzeczy marże z całą pewnością są istotnie wyższe, niż np. na rynku polskim...

topfacet napisał(a):
Czyli bez PM by nie mieli zadnej motywacji zeby zarobic 1,6 MLNw dwa lata? Ciekawe podejscie love4

Idac tym tropem, w spolkach ktore nie maja PM, nie ma zadnej motywacji do tego aby byl jakikolwiek zysk netto?

Na rynku USA juz dawno mialy byc niewadomo jakie kontrakty i nic. Prezes sprzedawal potem akcje po 2 PLN (z perspektywy czasu wiedzial co robi) w celu " lepszej wspolpracy w Azji" (z podmiotem ktory tam nie ma oficjalnie zadnych kontaktow). Arabia faktycznie jako jedyny rynek przynosi im jakies przychody.

No dobra, już nie narzekaj, bo dzisiejszy news to prawdziwa bomba, a nawet megabomba: jest potężny kontrakt z najbardziej zyskownego rynku, tj. z Arabii ( w DI sprzed 3 lat była mowa, że kontrakty z Arabii mają marże powyżej 40%). Oto kontrakt na ... 2,6mln euro z realizacją w znaczącej częsci w roku bieżącym:
Cytat:
Zarząd Spółki i3D S.A. (Emitent, Spółka) z siedzibą w Gliwicach informuje, iż w dniu 19.05.2014 r. Spółka i3D S.A. otrzymała zlecenie na wykonanie projektu wystawienniczego dla firmy Alwasaet est., którego ostatecznym odbiorcą jest ośrodek naukowy w Rijadzie.
Wartość zlecenia wynosi 2,6 mln Euro. Końcowy termin realizacji projektu wynosi 15 miesięcy. Zgodnie z ustaleniami w ciągu miesiąca od przyjęcia zlecenia strony podpiszą szczegółową umowę w tym zakresie.

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...

Salak napisał(a):
Cytat:
A jak to skomentujecie...:Think
Cytat:
Zdaniem prezesa Kongresu Nowej Prawicy, władza w Kijowie opanowana jest przez banderowców i niemieckich agentów.

tutaj caly wywiad :
www.tvn24.pl/jeden-na-jeden,44...

ciekawy za to jest jego kometarz JKM (aka prezes Kongresu Nowej Prawicy) do tego wywiadu....
Cytat:
Sposób przesłuchanie przez p.Rymanowskiego wzbudza we mnie nieodparte przekonanie, że dostał od bezpieki zlecenie wydobycia ode mnie nazwiska informatora - po czym zapewne spotkałby tego informatora nieszczęśliwy wypadek. Ja, na wszelki wypadek, ogłaszam po raz kolejny, że nie mam zamiaru popełniać samobójstwa, a nazwisko oficera-szkoleniowca i odpowiednie dowody są dobrze schowane i będą otwarte po mojej śmierci.
By być ścisłym: na podstawie bogatego doświadczenia w przesłuchaniach za PRL gotów jestem założyć się 3:1, że p.Rymanowski po prostu JEST oficerem bezpieki - podobnie zresztą, jak większość prezenterów TV . Ale, oczywiście, jest szansa 1:4, że się mylę. W każdym razie: proszę popatrzeć na ten fragment, zapamiętać ton głosu p.Rymanowskiego: tak właśnie wyglądało przesłuchanie za PRL. Już po rozwiązaniu UB, przez SB, oczywiście...

Anxious

No brawo, kompletne wydurnianie się może też być elementem kampanii wyborczej. Niektóre rzeczy są już tak wybitnie głupie, że może konkurować z rosyjskim praniem mózgów.
A to jeszcze jeden przykład wybitnie głupiej wypowiedzi tego kogoś:
www.youtube.com/watch?v=oW8qbt...
Korwin-Mikke uważa, że milicjanci Grzegorzowi Przemykowi "powinni przyłożyć tak, żeby krzywdy nie zrobić". - Chudzina niestety nie przeżył - mówi.

Jest raport, tradycyjnie już strata-tym razem aż 470tys., ale jedna rzecz jest zastanawiająca (i jednocześnie lekko szokująca): przychody (uwaga) 107tys. pln, czyżby więc wygaszali działalność...???Think Przecież jeszcze kilka lat temu mieli mocno powyżej miliona kwartalnie, a teraz tylko 107tys....?
d.iplsc.com/ebi/05/15/64206/YE...

A jak to skomentujecie...:Think
Cytat:
Zdaniem prezesa Kongresu Nowej Prawicy, władza w Kijowie opanowana jest przez banderowców i niemieckich agentów.

m.onet.pl/wiadomosci/kraj,b413...

waszi napisał(a):
Ja coś tam dostrzegłem ciekawego, dlatego interesuje mnie co sądzi na ten temat ktoś z wiekszą wiedzą techniczną ode mnie :)

Wal więc śmiał co złego dostrzegłeś w wykresie PGS-u...?Think

pop napisał(a):
http://muzyka.interia.pl/raport/eurowizja-2014/news/eurowizja-2014-rosja-zostala-wygwizdana,2013154,8541
Cytat:
Reprezentujące Rosję Siostry Tołmaczowe zostały wybuczane i wygwizdane przez eurowizyjną publiczność.Reakcja widzów, która została wytłumiona przez realizatorów telewizyjnej transmisji

Wokalistki śpiewające w półfinale Eurowizji zostały wygwizdane i wybuczane, dlaczego...? Piosenka może średnia, ale śpiewały poprawnie, merytorycznie nie ma się do czego przyczepić, ale reakcja publiczności negatywna, czyżby aż do tego stopnia nie lubiano ruskich, że nawet ładne i poprawnie śpiewające dziewczyny są wygwizdane tylko dlatego, ze z Rosji... Czyżby nawet na Eurowizji ruscy są niemile widziani...?Think

Hmm, oglądałem Eurowizję i...merytorycznie (i subiektywnie) oceniając najbardziej podobała mi się Rosja, choć najpiękniejsza i poza konkurencją była Ukrainka...!
A sam poziom generalnie słabiutki...No i nie da się nie zauważyć buczenia sali przy wymawianiu słowa Rosja-Ruscy są wybitnie nie lubiani i nie będą...!

.
waszi napisał(a):
Wojetek: czy można prosić analize PGSSOFT (PSW) z NC ? W ramach koncertu życzeń :)
Wiesz, w sumie nie ma co tam za bardzo rysować...wave Na tygodniowym nastąpiło właśnie wybicie nowego szczytu, trend wzrostowy ma się dobrze, żadne wskaźniki wyprzedzające nie wysyłają oznak zakończenia trendu, więc sprawa nie wydaje się skomplikowana, no chyba, że Wojetek coś dojrzy, czego na ten moment ja nie widzę.
@Wojetek, podziwiam Cię za ilości tych wykresów, zawodowo to wygląda, zwłaszcza, że sporo pracy Cię to przecież kosztuje, szacun...!salute

Ekoexport faktycznie wszedł w trend spadkowy, nie wiem co tu się dzieje, ale wykres wygląda nieciekawie, łamie wszelkie wsparcia zadziwiająco łatwo...Think

OBS-najpierw muszę Ci podziękować, bo kawał dobrej roboty, widać, że przysiadłeś do tematu. Jestem zaskoczony, ze tak profesjonalnie zrobiłeś to również merytorycznie i graficznie. Ja tu jestem od kilku lat, więc dosyć dobrze jestem zorientowany co się w spółce dzieje (przynajmniej tak mi się wydaje) choć mniejszą marżą w IQ też jestem nieco zaskoczony, ale komentarz jest dla mnie tak wystarczająco przejrzysty, że nie jest w żadnej mierze powodem do jakichkolwiek obaw. Po prostu zanim przybędzie nowych programistów w nowych biurach-to będą one generować straty, choć nie są to straty znaczące, myślę, że za kilka miesięcy będą już na plusie, będziemy śledzić na bieżąco...
pozdrowienia i podziekowania wave

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 28 kwietnia 2016 16:57:07
Liczba wpisów: 3 427
[1,04% wszystkich postów / 0,88 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,504 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d