pixelg
NOL3 od BZWBK - Warsztat - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

NOL3 od BZWBK

califul
0
Wpisów: 1
Wysłane: 20 sierpnia 2009 13:34:16
Witam.

Szukam opinii dotyczących programu udostępnianego przez DM BZWK chodzi mi o NOL3. Nie korzystałem do tej pory z tego wynalazku, ale rozważam taka możliwość. Interesują mnie przede wszystkim narzędzia do analizy technicznej, jaki jest ich asortyment. Jak się korzysta z programu, czy jest wartościowym dla początkującego gracza. Będę wdzięczny za opinie użytkowników.study

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 22 sierpnia 2009 17:50:21
Na cuda bym nie liczył. Program jest poprawny, choć interfejs ma lekko archaiczny i nawet mimo rozbudowy, daleko mu np. do Statiki. Nie znam pozostałych programów do odbioru notowań, ale AT na pewno robiłbym na zewnątrz - ideał to AmiBroker, ale dla początkującego jest znowu zbyt mocny. Kreski z powodzeniem postawisz na ISPAGu dostępnym wszędzie.

Boniek
0
Wpisów: 57
Wysłane: 29 sierpnia 2009 14:36:27
NOL3 - przez ten program DM BZWBK udostępnia notowania spółek w czasie rzeczywistym. Dokładny opis: http://www.dmbzwbk.pl/24557

Wskaźniki AT: STS, RSI, ADX, ATR, UO, Momentum, ROC, MACD, CCI, LOP, %R, Wolumen
Narzędzia AT: SMAI,II,III, WMA, EMA, Bollinger, Tirone lvls, Fibonacci, Linie cyklu, Linie trendu

Interface: Zakładki, pod każdą znajduje się skonfigurowana przez nas tabela (walory, informacje o nim), wykresy liniowe, słupkowe, świece jap., kagi, dniowy/intraday

Narzędzia programu: Wykresy, szczegóły waloru, aktualna tabela transakcji, aktywność rynku, monitor rynku, nadaktywność, alarmy cenowe, pasek Ticket, okno informacji z rynku (szczegółowe i dużo)

Ponadto rozbudowana możliwość konfiguracji kolorów interface`u ;]
Edytowany: 29 sierpnia 2009 14:37

gorrd
0
Wpisów: 14
Wysłane: 1 września 2009 15:27:00
identyczy program daje alior bank

pikon7
0
Wpisów: 87
Wysłane: 6 grudnia 2009 23:51:53
Mnie NOL3 się podoba, bo tylko tą aplikację znam, ale niestety nie jest pozbawiony błędów. 2 rzeczy zawsze mnie irytowały w programie BZWbk. Pierwsze - klikając na inną kartę ze spółkami wystarczy lekki ruch mysze podczas kliknięcia żeby ta karta zamieniła się w odrębne okno. Przez długi czas męczyłem się bo nie wiedziałem jak wcisnąć spowrotem to okno do kart. Przez przypadek odkryłem że trzeba tym oknem najechać na puste miejsce na pasku gdzie znajdują się karty. Druga sprawa: Na wykresie spółki wybieramy wykres historyczny i klikamy na tą pionową kreskę jako kursor na wykresie. W lewym-górnym rogu wykresu można odczytać wartości kursu, volumen i inne wartości wskaźników. Sprawdźcie sami czy wolumen ostatniej sesji zgadza się z tym w tabeli notowań. Sesje wcześniejsze spoko, ale ta ostatnia ma zawsze jakieś bzdurne liczby.

szalony_ikar
0
Wpisów: 48
Wysłane: 7 grudnia 2009 00:24:45
Dla mnie podstawową wadą jest to, że NOL3 działa jedynie pod systemem operacyjnym MS Windows. Chciałbym zacząć używać Linuxa jako swój podstawowy OS, ale w takiej sytuacji nie da rady. angry3

Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń, ale nie mam też porównania z innymi aplikacjami...
Edytowany: 7 grudnia 2009 00:27

karoldvl
0
Wpisów: 167
Wysłane: 7 grudnia 2009 23:46:05
Akurat to ograniczenie można obejść. U mnie chodzi przyzwoicie pod CrossOver Linux. Choć instalacja była trochę uciążliwa, z tego co pamiętam.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość