pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Boniek

Boniek

Ostatnie 10 wpisów
@ *cena po debiucie a nie emisji.

Witam serdecznie, mam szereg pytań odnośnie debiutu BGŻ S.A. :

- orientuje się ktoś kiedy dokładnie ma nastąpić (znalazłem jedynie wypowiedź że między majem tego roku a styczniem następnego)
- oraz czy potrafi ktoś wyszacować jaka będzie cena emisji?

Z poważaniem
B

Dziękuję za odpowiedzi. niestety nie są to zbyt wiarygodne wskaźniki :/ wystarczy odpowiednia ilość czasu i kliknięć na ich stronach żeby wpłynąć na wynik. GPW lub szanujące DM powinny zbierać i udostępniać dane nastroju na parkiecie, jak to jest robiopne w cywilizowanych krajach.

misza napisał(a):
(...) Pytam, bo w bosiu nie ma nawet opcji modyfikacji zlecenia (...)

dobrze rozumiem, że DM BOŚ nie można modyfikować zlecenia wysłanego przez internet? BOŚ też biorę pod uwagę jako mój przyszły DM.

może przykłady w książce są przestarzałe, jednak otwiera ona oczy na szerszy zakres problemu AT, niż patrzenie przez mikroskop na wykres jednej spółki. moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla każdego analityka.

aa tez zalezy dużo od tego czy podobna się pojawiła wcześniej na początku trendu spadkowego.

ja tam widzę lukę cenową która może być startem dla dłuższego ciągu spadków. Wzrosty bezpośrednio po niej są chyba naturalne, niektórzy uśredniają, niektórzy widzą w tym przecenę, jednak nie pojawia się ona bez powodu.

Oczywiście należy pamiętać, żeby nie stosować AT przy małej płynności rynku

osobiście polecam wykresy 3-5 sekund. wskaźniki muszą być dobrze skalibrowane, żeby nie dawały nam fałszywek. najlepiej dobrać sobie 2 kompletnie różne wskaźniki, dowiedzieć się o nich najpierw jak najwięcej. należy wiedzieć o ich wadach i zaletach.

DT to bardzo subiektywna ocena tego co się dzieje na wykresach. można kombinować także ze średnimi oraz wynalazkami opartymi o nie. Nie jest to łatwy pieniądz i wymaga dużo uwagi, skupienia, wyzbycia emocji związanymi z zyskiem lub stratą. wiąże się to też z pracą domową, czyli analizą historycznych intraday, testowaniem na nich wskaźników itp. doświadczenie tutaj też odgrywa kolosalną rolę.

jeśli ktoś szuka sposobu na łatwe pieniądze, to źle trafił. Poza tym nie każdy na predyspozycje do tego typu tradingu.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

A czy XTB DM nie udostępnia swojego programu dla AT nazwanego XTB trader? I z jakiego programu korzystasz Ty wujku?

Wychodzi na to, że X-Trade Brokers posiada najbardziej atrakcyjny cennik w porównaniu z pozostałymi DM. Wynika to z pewnością z faku, że posiadają najmniej POK-ów, więc mogą sobie pozwolić na to. mam jednak kilka pytań do osób które korzystją z ich usług:

1) czy są zadowolone z ich platformy internetowej?
2) czy są zadowolone z pomocy technicznej?
3) czy mogą porównać ich programy do AT popularnymi: Amibroker oraz Meta.

Witam. kiedyś GPW dostarczała wskaźnik nastroju inwestorów, tzn były przeprowadzane ankiety / sondaże w gronie rożnych inwestorów (instyt., indyw., fundusze itp.). Byl;i oni pytani czy spodziewają się wzrostów czy spadków.

jak sprawdzałem jakiś czas temu, wskaźnik nie jest już publikowany. Czy zna ktoś serwisy publikujące wiarygodny wskaźnik dla ludzi związanych z GPW?

trochę poczytałem o II i III poziomie ceny, jednak dalej nie jest to dla mnie zrozumiałe. 1) Jak na podstawie kilku najlepszych zleceń można przewidzieć ruch cen w DT?
2) Jakie są najlepsze narzędzia dostępne na rynku dla tradera Waszym zdaniem?

Przeczytałem cały ten wątek i podobne, przyznaję że jestem zainteresowany tym produktem, ale mam kilka pytań:

1) Jestem klientem DM BZ WBK (lub innego DM), jak w Amibrokerze importować, czy wykorzystać notowania w czasie rzeczywistym z platformy dosatrczanej prtzez moj DM?
2) Czy w Amibrokerze można importować notowania bieżące, historyczne indeksów towarowych, papierowych, instrumentów pochodnych?
3) Widziałem kilka postów dot. edycji funkcji programu przez użytkowników, dodawania kodów programowych itp., czy często użytkownik jest zmuszony to robic? w jakich przypadkach to się robi? czy bez znajomości programowania da się w pełni korzystać z programu?

Zaznaczam że jeszcze nie mam zainstalowanego programu. Na chwilę obecną rozważam i myślę że z tymi zagadnieniami będę miał największe problemy.

Z góry dziękuję za odp.

Witam.

Też mam zamiar przystąpić do tego egzaminu w przyszłym roku. Jak dobrze pamiętam, to jakaś literatura jest podana na stronie KNF. Aktualne podstawy prawne znajdziesz bez problemu w internecie a literaturę do opracowania pozostałych zagadnień w księgarniach akademickich. Jak się orientuję są też organizowane płatne kursy (2-3k zł) przygotowujące na ten egzamin, gdzie są rozdawane materiały. Zagadnień jest bardzo dużo, więc wyzwanie będzie samo opracowanie zagadnień na egzamin.

Do zobaczenia na którymś egzaminie w przyszłym roku ;]
Pozdrawiam

dobre spostrzeżenie. na wykresie INSTALKRK odwrócona głowa się dopiero formuje, nastomiast na wykresie WIGu formacja się uformowała kilka tygodni temu, gdzie wykres pozostaje ponad linią szyi. Teoretyczny zasięg WIGu po utwozreniu się formacji to około 48k pkt. Nie wiem czemu dopiero teraz to zauważyłem. To znak że jeszcze dużo nauki mam przed sobą :]

tyg. wykres WIG

kliknij, aby powiększyć

majama napisał(a):

edit: jakby jakiś wiekszy fachowiec od AT tutaj zajrzał to z wdzięcznością poczytam co powie o tych górkach na wskaźnikach.

Nie traktował bym INSTALKRKa zbyt technicznie, głównie ze względu na niski wolumen tego waloru. Patrząc jednak na szeroki rynek, widać że wykres tygodniowy i dzienny wciąż odbija się od linii trendu, pozostając nad nią. WIG i WIG20 znajdują się blisko linii, więc jest dobra okazja dla zakupów.

Tygodniowa EMA INSTALKRKa została przekroczona od dołu, co też daje pozytywny sygnał. Technicznie martwi mnie jedynie MACD z historiogramem dla WIG, który świadczy o wyczerpywaniu się trendu. Wskaźnik stochastyczny jest wystarczająco nisko, aby zwiastować wzrosty.

Podsumuję tak: w przyszłym tygodniu spodziewam się wzrostu na szerokim rynku. Jeśli się mylę z moją amatorską AT, zapraszam do dyskusji ;]

morał z tego taki, że spółka popularna wśród funduszy potrafi sobie dobrze radzić, najprawdopodobniej :] (obserwuję ją kilka dni dopiero). tylko czy będzie stać ją na coś więcej? i czy realizacja zysków funduszy nie zdusi jej potencjału do wzrostu? ciekawe jak to bedzie wpływac na jej cenę w przyszłości

spółka wydaje się bardzo atrakcyjna w tym momencie. ciekawy jest fakt, że akcjonariat zdominowany przez fundusze inwestycyjne / emerytalne. ciekaw jestem jak to może wpływać na jej kurs w krótkim i długim terminie, co o tym sądzicie?

takie małe pytanie. seria I została wyemitowana? przeglądam raporty i chyba mam problem z interpretacją, ale z tego co rozumiem, to BRE i PKO otrzymały pakiety z serii I, dobrze rozumuję?

coś rynek nie docenił tej informacji. wszedłem w LOTOS po tym jak wtorkowe wzrosty zaskoczyły wszystkich, jednak ropa dzisiaj poszła mocno w dół, giełda w stanach tak samo. mam stop założony poniżej potencjalnego wsparcia. jeśli mi się odpali, to wychodzę z rynku do czasu aż spadki się zatrzymają :/

mnie niestety nie stać na długoterminowe oczekiwanie, gram oszczędnościami na życie :] i proszę oszczędzić sobie uwag dot. portfela ;] naczytałem się o tym w mądrych książkach :] i mając dziesiątki tysięcy umiał bym sobie go zbudować. jestem poniekąd zmuszony grać ekstremalnie :]

GANT zachował sie inaczej niż przypuszczałem, więc wyskoczyłem z niego przez okno. oczywiście długoterminowo może być dobrą inwestycją, jednak niedźwiedź siedzi już na grzbiecie byka i próbuje skoczyć z nim w przepaść. W najbliższym czasie spodziewm się dawno zapowiadanej przez media korekty. nie koniecznie musi byc głęboka, ponieważ GPW się pozytywnie wyróżnia moim zdaniem wśród sąsiadów, dla tego trzeba byc uważnym... też jest mozliwy scenariusz stagnacji w najblizszym czasie :/

wow. co to za wykres i jaki przedział czasowy?

btw. spojrzałem na wykres WIGu i nie wygląda za ciekawie

kliknij, aby powiększyć

proszę sobie porównać z:

www.wdsoftware.com/pl/encyklop... - jedynie wolumen się nie zgadza z książkowym przykładem, jednak wyraźnie widać że niedźwiedzie zdobywają przewagę na ryku.

A co do GANTa, to bardzo słaby dzień był dzisiaj dla niego. wyszedłem z niego dzisiaj z kiluprocentową stratą, jednak myślę że zrobiłem bardzo dobrze ucinając, ponieważ czarne chmury wiszą nad nim, do tego rynek może polecieć jak kamień. Pozostanę poza rynkiem, póki sytuacja się nie zmieni, nie potrafię grać `pod prąd` :]

A ja może faktycznie się zainteresuje piłką nożną, bo coś z GANTem mi nie poszło wczoraj. Straciłem ponad 1zł na akcji :/ Mam nadzieję że Krewa się nie myli :] chciaż nie mam najmniejszego zamiaru sprzedawać GANT taniej niż kupiłem, nawet gdyby jego cena miała spaśc do 1gr , to bedę czekał na odbicie ;]

pop napisał(a):

Boniek,a jak oceniłbyś wczorajszą grę naszej kadry narodowej?Boo hoo!
Kogo powołał byś na trenera po zmianie Benhackera?wave
Olej Ganta,piłka ważniejsza3some

Na piłce nożnej się nie znam i szczerze mówiąc to nawet nie lubię. Jak byłem mały, cieszyłem się piłką, głównie biegając za nią lub czasami oglądając mecz ;] teraz gry zespołowe kompletnie mnie nie interesują, wolę się zająć GANTem ;]

obserwuję GANT już od jakiegoś czasu i moge stwierdzić, że faktycznie papier jest niedoceniany przez rynek. Dla tego warto go trzymać, ponieważ rynek co jakiś czas weryfikuje wartość papieru :]

doskonale. 10% do przodu. DUDzie już podziękuję, może uda mi się znaleść coś atrakcyjniejszego, chyba że dzisiaj spadnie spowrotem w okolice 1,3 zł

OPOKA juz wyprzedała praktycznie wszystko co miała, więc na poważne, nie przewidziane i nie związane z naturalnym cyklem giełdowym spadki DUDy raczej nie ma co liczyć. oczywiście dochodzi czynnik Boski, jednak dochodzę do wniosku że mogli bysmy pozostać spokojni, gdyby sytuacja pozostała hermetyczna :] nie wiem co jeszcez może wpłynąć negatywnie na cenę DUDY, czego jeszcze nie wiemy i czego nie możemy sprawdzić :/ ja ciągle widzę same pozytywy jej działalności w najbliższej przyszłości

OPOKA się pozbyła swoich 5-6% i zredukowali praktycznie do 0% - zaczęli wypychać to w świat 1 września (może ktoś potrzebował na tornistry dla pociech ^^). stąd nagły spadek cen. nie było to następstwem spisku, zamachu stanu, inwazji UFO, czy zrzutem stonki przez talibów ;]

szkoda tylko że dopiero teraz o tym nas, akcjonariuszy i współwłaścicieli informują :/ w ciągu najbliższych 12 miesięcy "(..) nie wyklucza dalszego zbywania akcji Spółki i zmniejszania udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, jeżeli w ocenie Funduszu będzie to uzasadnione sytuacją rynkową oraz ekonomiczną Spółki."

Nie wiem jak to traktować, czy OPOKA może się pozbywać akcji, czy "Fundusz wraz z innymi podmiotami wskazanymi w Zawiadomieniu" - posiadają 11,5% akcji. domniemywam że chodzi tu jedynie o fundusz... ?

Pocieszające jest to, że DUDA się pozbyła ciężaru OPOKI :] na chwile obecną chyba może juz być tylko lepiej z DUDą. tzn z ceną papieru :]

DUDA jak widać poszła do góry, jednak trochę słabiej niz WIG :/ jutro mam nadzieję że nardobi tą stratę z nawiązką :] stany zaczęły na plusie. jak widać informacja o deficycie budżetowym nie zdeterminowała dzisiejszego dnia. zapewne czy bliżej bedzie nowego roku, tym bardziej będzie ciążyć nad rynkiem.

ja wyszedlem z DUDY za około 1,6, ponieważ wzrost stracił siłę i widzę że dobrze zrobiłem. gdy zobaczyłem jak spadła do 1,3 to nie zastanawiałęm się za długo z kupnem. myślę że w najbliższym czasie będzie jeszcze kosztować conajmniej 1,5. a co będzie dalej, mnie nie obchodzi specjalnie :]

dla tego z powyższych wypowiedzi wnioskuję, że na chwilę obecną DUDA ma się świetnie i jej spadek jest spowodowany korekcyjna paniką. co do emisji serii H - jest zawieszona. martwic się będę jak pojawi się komunikat o odwieszeniu zanim osiągnie 1,5 zł :]

jesli chodzi o rynek - od tygodni się mówi o korekcie, jednak skoro szedł tyle miesięcy w górę, nie widzę powodu żeby nie miał pociągnąć jeszcze w górę. oczywiście ostrożnie grająć wychodził bym powoli z niego, jednak raczej obracam ryzykownie, jednak wspierając się faktami oraz AT. technicznie rzecz biorąc WIG jeszcze nie jest w fazie spadkowej, więc bądźmy cierpliwi :]

@EDIT: widzę że w stanach się wszystko zamknęło dużymi wzrostami (jak na stany), jednak wypłynęła dziś informacja że przyszłoroczna dziura budżetowa w PL ma być 2x wieksza od tegorocznej, więc ciekawe co będzie miało większy wpły na rynek jutro :]

ok. gdzie wyczytaiście kiedy ma nastąpić emisja serii H???????????????????? i do tego cena akcji :] jedyne co znalazłem w komunikatach, to:

2009-02-23 - Zgłoszenie do rejestracji 97mln akcji serii H po cenie 1 zł
gospodarka.gazeta.pl/Gielda/0,...

2009-03-18 - Wniosek o zawieszenie postępowania dotyczącego zatwierdzenia prospektu emisyjnego akcji serii H.

2009-03-31 - "W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 25/2009 z dnia 18 marca 2009 roku w sprawie złożenia wniosku w przedmiocie zawieszenia postępowania dotyczącego prospektu emisyjnego akcji serii H, Zarząd Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, iż w dniu dzisiejszym otrzymał postanowienie Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 26 marca 2009 roku dotyczące zawieszenia postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z ofertą publiczną akcji serii H oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii H oraz praw poboru akcji serii H Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A., wszczętego na podstawie wniosku złożonego przez Spółkę w dniu 23 grudnia 2008 roku."

no chyba że coś przeoczyłem w raportach.

rmz napisał(a):
Legalne, nielegalne - nieważne, prezes firmy zdecydowanie wie więcej niż osoby spoza firmy. A że prezes jest współzałożycielem TFI Opoka - cóż. Think

eh eh. różnica jest taka, że może mieć poważne problemy, albo nie musi ich mieć, jeśli korzystał z poufnych informacji. jeśli jest to nielegalne, to poufne informacje nie są powodem decyzji. a jeśli jest legalne, daje nam pole do spekulacji. stąd moje pytanie :]

Jest coś takiego jak `Insider information trading` - "Wykorzystywanie poufnych informacji na temat sytuacji finansowej danej spółki, zanim trafią do wiadomości publicznej jest nielegalne i wbrew pozorom łatwe do udowodnienia." (cyt. z "Daytrading amerykańskie rynki papierów wartościowych" Piotr Surdel). Z tego co się orientuję, tyczy się też polskich rynków papierów wartościowych ;] Tylko nie wiem czy ma zastosowanie do powyższej sytuacji.

btw. jak dobrze kojarzę, chyba w w/w książce jest tez napisane że znając osoby z dostępem do poufnych informacji w innych S.A. można im przekazywać informacje o swoich, które mogą wykorzystać w obrocie kapitałem na rynku, w zamian za ich informacje, które my wykorzystujemy :] w ten sposób obchodzi się to prawo

w sprawie komunikatu, nie jest legalne wykorzystywanie informacji poufnych przed ich publikowaniem, więc OPOKA nie może podejmować podobnych decyzji wykorzystując informacje, które nie wyszły na światło dzienne. czy się mylę? Poza tym instytucjonalni mają obowiązek grać ostrożnie, dla tego bym był też ostrożny snując teorie spiskowe :]

kolejna kwestia to informacje o nabywaniu akcji przez osoby `blisko związane z zawiadamiajacym`, które się powtarzają często - raczej pozytywny sygnał - nie boją się na nich grać :]

i na koniec prośba o link dot. emisji serii `H`.

raczej kiepski dzień dla GANTa, jednak linia tendu krótkiego nie jest przekroczona, długiego właściwie też, opierając je na cieniach :] inaczej to wygląda na wykresie WIGu :/ 2 ostatnie dni tygodnia będą moim zdaniem przełomowe i się okaże czy byki mają jeszcze siłę coś działąc. najbliższe wsparcie dla GANTa w razie runięcia - 21,50zł. czy to już wielka korekta, czy tylko jej cień? ;]

ładny dzisiaj dzień, prawda? :]

jutro można by się spodziewać małej realizacji, jednak mieliśmy dzisiaj ładny wzrost przy wysokich obrotach. papier jest mocny :]

na bankrutach można zarobić. Ktoś kupił MONNARI za 0,90zł żeby sprzedać 2 dni później za 1,25zł. oczywiście są też tacy co kupili za 1,75zł myśląc że jest to lokalny dołek i przestraszeni sprzedali za tych 90gr :] bankruci to jest śliska gra. mamy teraz okazję się dużo nauczyć, jak zarobić na bankrutach w przyszłości. jednak moim zdaniem sa to papiery dla prawdziwych kozaków lub kamikadze.

NOL3 - przez ten program DM BZWBK udostępnia notowania spółek w czasie rzeczywistym. Dokładny opis: http://www.dmbzwbk.pl/24557

Wskaźniki AT: STS, RSI, ADX, ATR, UO, Momentum, ROC, MACD, CCI, LOP, %R, Wolumen
Narzędzia AT: SMAI,II,III, WMA, EMA, Bollinger, Tirone lvls, Fibonacci, Linie cyklu, Linie trendu

Interface: Zakładki, pod każdą znajduje się skonfigurowana przez nas tabela (walory, informacje o nim), wykresy liniowe, słupkowe, świece jap., kagi, dniowy/intraday

Narzędzia programu: Wykresy, szczegóły waloru, aktualna tabela transakcji, aktywność rynku, monitor rynku, nadaktywność, alarmy cenowe, pasek Ticket, okno informacji z rynku (szczegółowe i dużo)

Ponadto rozbudowana możliwość konfiguracji kolorów interface`u ;]

prywatyzacja GPW i informacje o tym że PKB jest większy niż planowany powinny odroczyć nieco korektę

no właśnie. kiedy owa korekta nastąpi? poznamy ją analizując jedynie technicznie indeksy. jednak na pytanie kiedy to się stanie, ciężko jest odpowiedzieć.

z tego, co obserwuję informacje finansowe, można wnioskować, iż Polska jest postrzegana za rynek, który oparł się kryzysowi. kolejna istotna kwestia - to prywatyzacja GPW. wszystko to składa się na to, że GPW jest atrakcyjnym miejscem do włożenia kapitału, dla tego obecne wzrosty mogą się przeciągać.

Oczywiscie że pozytywnie :]

co do poprzednich wypowiedzi, faktycznie dobrze spekulując na groszowych spółkach można było zyskiwać, jednak przy ich obrotach strach się bać nimi grać :]

co do GANTa, zamknął się dzisiaj 1% lepiej niż WIG. do tego jest w wyraźnym trendzie wzrostowym. może martwić jedynie dołek sprzed tygodnia, jednak liczę na to że kolejne będą wyżej i wyżej. Patrząc na wykresy długoterminowe, jest teraz najlepszy czas na zakupy, chyba że przebije linię trendu.

ostatnia kwestja to nastroje - są złe, co mnie cieszy i utwierdza w tym że wybrałem dobry cza na zakup :] liczę na kilkunastu% zysk w ciągu 1-2 tyg. nie zawiedźcie mnie drodzy traderzy ;]

Zahary napisał(a):
Przeklęty papier - mam nadzieję, że wyniki rozwieją wątpliwości i obawy potencjalnych inwestorów..

nie ma powodów do obaw. walor nie powinien być (dużo) tańszy niż 23,00. no chyba że przebije się przez linię trendu wzrostowego, obecnie znajduje się bardzo blisko niej. dzisiejsza sesja wskazuje na to że jednak się to nie stanie. ja wchodzę (bardzo) krótkoterminowo.

Spółka straciła ok. 35% w ramach korekty, bez wyraźniejszej przyczyny (nie znalazłem negatywnych wiadomości na jej temat) , jej impet spadkowy zmalał. Myślę że kolega Winterfresh`a od AT się nie mylił i jest to dobry moment na zakupy. Ja w każdym bądź razie wchodzę. Ciężko teraz znaleść mocno wyprzedaną spółkę na GPW z mocnymi filarami.

Akcje spółki straciły w ciągu tygodnia ok. 40%, wsparcie najprawdopodobniej zostało osiągnięte, wolumen wyprzedaży osłabł mocno - spółka wyprzedana. nastroje utrzymują się bardzo złe, ale chyba właśnie dla tego jest to najlepszy czas na zakupy :] całkiem możliwe że formuje się głowa z ramionami, jednak na drugim ramieniu można by jeszcze zarobić

jak widać, rynek zweryfikował powiązanie DUDY z w/w zakładami - +5gr na akcji :]

trochę mnie zdiwi brak reakcji kursu BEFSAN-u - -1gr przy malutkich obrotach, jak gdyby spłonął zakład gdzieś za uralem i befsan nie miał z nim nic wspólnego.

DUDA dzisiaj miała niewielkie obroty, co mnie troche zmartwiło, nie wiem dokładnie jak wypadł wolumen rynku i sektora, czy jest to powód do zmartwień, jednak zamknięcie się na plusie może zadowalać szczęśliwych posiadacxzy DUDy :]

liczę na to że DUDzie nie udzieli się zbyt mocno słabnięcie byków, co można odczuć patrząć na cały rynek

Maciek1981 napisał(a):
http://www.pb.pl/a/2009/08/06/Potezny_pozar_w_Zakladach_Miesnych_Myslaw_w_Myslowicach2

Bon Voyage!

Zakłady należą do Beefsanu, więc powinno to wpłynąć negatywnie na ich wyniki, a nie Dudy, domniemywał bym nawet, że szczęśliwi posiadacze Dudy mogą nawet zarobić na tej tragedii.

dudek75 napisał(a):
na giełdzie kasa wędruje od aktywnych blob3 do cierpliwych Think ... i tak będzie w przypadku
PKM DUDA naka ... trzeba być cierpliwymoccasion5

właściwie to masz w 100% rację. nawet kupując kiedyś KGHM za 140zł można liczyć na to że w końcu bedzie tyle kosztować znowu :] jak ktoś kiedyś powiedział - inwestor długoterminowy to inwestor krótkoterminowy któremu się nie udało :]

gromryszard napisał(a):
kto teraz sprzedaje dud snorting niedługo będzie bandhead ; wystarczy jeszcze trochę poczekać clock i duda pójdzie w górę, już niedługo duda ma ogłosić wyn. fin. a na kilka dni przed kurs pójdzie w górę; kto ma dudę niech wykaże jeszcze trochę cierpliwości, już widać, że na dudę coraz więcej chętnych do kupna

zgodzę się z tym zdaniem. wskaźniki fundamentalne mówią że spółka jest niedowartyościowana, techniczne mówią że jest wyprzedana, myślę że wsparcie jest w okolicy 1,45 , nastroje dot spółki złe. jest teraz dobry czas na zakupy i może urosnąć do ogłoszenia wyników za 2Q, w każdym bądź razie na to będę liczył :]

EDIT: poza tym proszę zwrócić uwagę na malejący wolumen wraz z utrzymywaniem się poziomu ceny. świadczy to najprawdopodobniej o nadchodzącej zmianie.

jak już pisałem, moim zdaniem trójkąt się dopiero formuje, jeśli się jednak przebije przez górną linię ograniczającą, to możemy mieć doczynienia z flagą, która również świadczy o kontynuacji trendu, jednak obroty wskazują na kształtowanie się trójkąta.

kliknij, aby powiększyć

bldn napisał(a):
ja tez poluje zeby kupic po 29, ale wydaje mi sie ze ciezko bedzie :/

właściwie to trójkąt się nie uformował do końca, więc macie szansę na zakup po 29gr. poza tym jeśli faktycznie będzie to formacja trójkąta, to przy zakupie po obecnej cenie i wybiciu na wysokość podstawy z apex-u, możecie zarobić po kilka groszy na akcji. będę trzymał kciuki, ponieważ sam liczę na to :]

technicznie rzecz biorąc spodziewał bym się dalszych wzrostów, jeśli się nie mylę, to na wykresie BEFSANu formuje się trójkąt przy spadku wolumenu, co wróży kontynuację trendu, wygląda na książkowy przykład, gdzie powinno nastąpić wybicie przy wzroście obrotów.

wzrosty także wróży najprawdopodobniej fakt, iż bank planuje sprzedać BEFSAN z zyskiem po wyprowadzeniu `na prostą`, więc szczęśliwi posiadacze BEFSANu możemy spać względnie spokojnie.

I można dopisać kolejne dzisiejsze 2 umowy z Warszawskim Mostostalem.

Kolejne zlecenie dla tej spółki z Warszawy. Wczoraj zakupiłem pakiet ich akcji i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że dobrze zrobiłem. Ciekaw jestem jednak zdania analityków z większym przebiegiem.

Ciekawa spółka budująca najczęściej dla klientów instytucjonalnych. Jest o tyle ciekawa, że Obecnie cena jej akcji jest na poziomie ceny z połowy 2007 roku. Dzisiaj wygrała kolejny przetarg i wygląda na to że skutecznie opiera się problemom gospodarczym. Z każdym raportem od 2007 wykazywała zysk. Niestety problemami są jej zadłużenie oraz stosunkowo niskie obroty.

Ktoś może więcej napisać o niej, jaki mógł być jej sekret na oparcie się kryzysowi?

WatchDog napisał(a):
(...)natomiast dla rynków wschodzących, takich jak nasz, kolejny wariant nazwany Z"-score, gdzie są inne przedziały.

jakie są to przedziały? szacunkowo mniejsze czy większe? zakładam że rynki wschodzące są mniej stabilne, więc powinny być chyba mniejsze. jak to wygląda?

(BOL)- BOLLINGER BANDS - WSTĘGA BOLLINGERA

czy ktoś stosuje w praktyce to narzędzie AT, które się wydaje bardzo obiecujące?

witam. jest to jeden z moich pierwszych postów na tym forum. Przeglądając ten portal wpadłem na kilka wskaźników które były dla mnie zagadką do teraz, i chciałem je opisać materiałami które udało mi się zebrać w sieci lub na forum. Jestem domorosłym inwestorem bez wykształcenia finansowego, więc stąd pomysł żeby pomóc ludziom podobnym do mnie zaglądającym tutaj.

WatchDog napisał(a):
(...)
Z"-score to podstawa dla przydzielenia ratingu. Tzw. wskaźnik Altmana, zwany bankruptcy predictor. Pokazuje solidność struktury finansowej i metodą statystyczną pozwala ocenić prawdopodobieństwo bankructwa firmy
(...)

Z-score - przewiduje prawdopodobieństwo spółki w przeciągu 2 lat działalności, badania wykazały że skuteczność wynosi 72%-80%, sostał stworzony dla firm przemysłowych, późniejsze obserwacje wykazały że sprawdza się także dla firm usługowych i handlowych. Czym wskaźnik jest większy, tym mniejsze ryzyko bankructwa, dla wyniku Z-score<2 - spółka jest w strefie wysokiego zagrożenia, dla Z-score<3 - znajduje się strefa podwyższonego ryzyka

ROCE - ciekawy wskaźnik który mógł by być wykorzystany na www.stockwatch.pl - a oto jego krótki opis: Jak wielkość zaangażowanego kapitału wpływa na efektywność? przykład - firma X z przychodami 1000pln, osiąga zysk 100pln przy zaangażowaniu 200pln kapitału, ROCE wynosi 50%. ROCE powinien być wyższy niż sWACC (uproszczony średni ważony koszt kapitału). Wtedy można powiedzieć że spółka generuje wartość dla akcjonariuszy, a nie ją niszczy.

WatchDog napisał(a):
(...)

sWACC to uproszczony (simplified) koszt kapitału (weighted average cost of capital). Każdy analityk to wylicza w pocie czoła, a ja opracowałem do porównań wersję uproszczoną, którą wylicza komputer. Jest to w znaczeniu ekonomicznym koszt utrzymywania przez spółkę aktualnego kapitału jako wskaźnik procentowy. Poszukaj w internecie jeśli chcesz o nim wiedzieć więcej. Mogę też rozwinąć, ale uwaga, nuda.
pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Are...

sEVA to przemiły wskaźnik, zysk ekonomiczny (economic value added). Też uproszczony, bo korzysta z uproszczonego wacc'ka. Mówią, że to najważniejszy wskaźnik dla każdej spółki, bo pokazuje jej realny wynik. Wzór jest banalnie prosty: EVA = zwrot z kapitału minus koszt kapitału
Jasne? Banalne. Żeby wytłumaczyć na przykładzie tym, dla których jest to nowe: załóżmy, że kumpel proponuje Ci biznes, który daje 5% rocznie. Wkładasz kasę i się cieszysz. Tymczasem Twój koszt kapitału jest wyższy, powiedzmy że jest na poziomie 7% rocznie (bo tyle byś dostał na lokacie). Więc Twój zysk ekonomiczny jest -2%, mimo że przecież zarobiłeś. (Całkowicie pomijam czynnik ryzyka).

Free Float - (akcjonariat rozproszony) przedsiębiorstwa publicznego - ustala się jako stosunek liczby akcji znajdujących się poza posiadaniem dużych inwestorów, nie będących także akcjami zastrzeżonymi (ang. restricted stock), oraz liczby akcji ogółem. Inaczej - wszystkie wolnodostępne akcje znajdujące się w obrocie publicznym.

C/WK - (Cena/Wartość Księgowa, ang. Price/BookValue) - na rynku kapitałowym, wskaźnik informujący o bieżącej wycenie przez rynek wartości majątku (aktywa bez zobowiązań) danej spółki giełdowej. Wskaźnik C/WK oblicza się dzieląc bieżącą kapitalizację spółki giełdowej przez księgową wartość jej kapitału własnego, którą podaje bilans spółki. Alternatywnie wskaźnik ten można otrzymać dzieląc kurs akcji przez wartość księgową przypadającą na jedną akcję.

C/Z - (Cena/Zysk, ang. Price Earnings Ratio, PE, PER, P/E) – bardzo popularny wskaźnik oceny atrakcyjności akcji giełdowych. Oblicza się go dzieląc aktualną cenę jednej akcji przez zysk netto na jedną akcję. Wskaźnik ten odzwierciedla stosunek inwestorów do firmy, a więc jej atrakcyjność. Określa stopień opłacalności zakupu danych papierów wartościowych.

C/P - (cena/sprzedaż lub P/S en. price/sales ratio) - wskaźnik odnoszący się do akcji obliczany jako stosunek średniej ceny wszystkich akcji spółki do jej przychodów netto z wybranego, zwykle rocznego lub kwartalnego przedziału czasu. Na podstawie tego wskaźnika można wyrobić sobie wstępną ocenę, czy akcje danej spółki nie są przeszacowane lub niedoszacowane przez graczy giełdowych.

BOL- Bollinger Bands - Wstęga bollingera
Definicja z Encyklopedii AT:

kliknij, aby powiększyć

"Wstęga Bollingera (Bollinger Bands) jest wskaźnikiem zmienności cen i wyznacza obszar, w którym powinna utrzymywać się cena instrumentu. Esencją analizy wykresu na podstawie tego wskaźnika jest założenie, że dla kursu pozostającego w trendzie horyzontalnym wykres powinien oscylować pomiędzy dwoma wstęgami Bollingera: górną i dolną. Wyjście linii kursu poza ten obszar (ewentualnie zbliżenie się do ramienia wstęgi) oznacza sygnał krótkotrwałego odwrócenia tendencji w dłuższym trendzie horyzontalnym.

Wskaźnika autorstwa Johna Bollingera i noszącego jego imię używa się najczęściej do przewidywania momentu końcowego spadku lub wzrostu notowań. By jednak wstęgi spełniały swoją rolę i pomagały w przewidywaniu trendów notowań giełdowych zalecane jest używanie go w kombinacji z innymi wskaźnikami.

Sygnał kupna (K) zostaje wygenerowany, gdy linia kursu spada poniżej dolnego ograniczenia wstęgi lub zbliża się do niej (dolna szara linia).
Sygnał sprzedaży (S) zostaje wygenerowany, gdy kurs przebija górne ograniczenie wstęgi lub zbliża się do niej (górna szara linia).

Uwaga 1: Opisany wyżej sposób analizy może być stosowany tylko w przypadku, gdy kurs znajduje się w trendzie horyzontalnym. Przy długich wzrostach lub spadkach często linia kursu porusza się poza obszarem wyznaczonym przez wstęgę.

Uwaga 2: Jeśli ramiona wstęgi znajdują się przez dłuższy czas bardzo blisko siebie, można się spodziewać dużego ruchu cen. Jego kierunek jest najczęściej zgodny z ruchem, który doprowadził do pierwszego wyraźnego przebicia wstęgi (np. ostatni sygnał K na przykładowym wykresie)."

"Sztuka spekulacji" Zenona Komara - książka napisana przez polskiego finansistę pracującego w stanach. Zawarte są w niej podstawy Analizy Technicznej, psychologii inwestora, raczej jest zwolennikiem inwestycji krótkoterminowych. osobiście polecam książkę

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 14 stycznia 2016 19:41:43
Liczba wpisów: 57
[0,02% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,750 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d