pixelg
Analiza międzyrynkowa Murphy'ego - Analiza techniczna - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Analiza międzyrynkowa Murphy'ego

slawek87
0
Wpisów: 41
Wysłane: 12 grudnia 2009 14:06:27
Witam,

Kilka dni temu zabrałem się za czytanie Analizy Międzyrynkowej Murphyego. Może pozycja podstawowa, ale chciałem przeczytać, bo wydała mi się intersująca. W każdym razie, przechodząc do sedna sprawy: W całej książce poszczególne rynki są przedstawione za pomocą indeksów dolar za pomocą indeksu dolarowego, towarowy za pomocą indeksu CRB, akcje za pomocą DJa,a obligacje...no właśnie za bardzo nie wiem i tutaj pytanie do was. Czy istnieje jakiś indeks, w Stanach, który pokazuje kierunek cen kontraktów na obligacje rządowe? Chcałbym sprawdzić, czy teoria zależności pomiędzy poszczególnymi rynkami się sprawdza, czy rzeczywiście na rozkminianiu tych zależności da się budować jakąś strategię inwestowania pieniędzy. Ale brakuje mi tego jednego elementu. Gdybyście jeszcze mogli podrzucić adres, gdzie taki indeks można pooglądać.

Pozdrawiam
Sławek

karoldvl
0
Wpisów: 167
Wysłane: 12 grudnia 2009 16:38:38
Same kontrakty to np. CBOT. Ogólne indeksy dla rynku obligacji (nie tylko rządowe, w ogóle investment grade) to m.in. Barclays Capital Aggregate Bond Index (kiedyś Lehman) - imituje to np. Vanguard w swoich funduszach. Szersze spojrzenie (nie tylko US) to ewentualnie FTSE Global Bond Index Series. Stricte rządowe to Dow Jones CBOT Treasury Index. W ogóle na WSJ jest trochę wykresów poglądowych - można sobie poprzeglądać.

robertkajzer
0
Wpisów: 70
Wysłane: 13 grudnia 2009 14:18:54
Trzeba uwazac czytajac takie ksiazki i miec swiadomosc, ze rynek amerykanski rozni sie od polskiego. Dodatkowo trzeba pamietac, ze nie wszystko w prawdziwym zyciu bedzie funkcjonowalo zgodnie z modelem.
http://www.growandgo.pl ---> darmowy kurs o Papierach Wartościowych
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne

slawek87
0
Wysłane: 18 grudnia 2009 18:02:23
Dokładnie. Już na samym początku narzuca się wniosek, że albo rynek zachowuje się niezgodnie z modelem przedstawionym w książce (czytaj teraz: nieracjonalnie, porównując go z tym co Murphy napisał), albo model jest błędny. Właśnie dlatego potrzebowałem tej informacji jak mogę sprawdzić korelację pomiędzy tymi wszystkimi rynkami.

Dzięki za informację karoldvl

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 2 lutego 2010 22:42:06
Osobiście Wam powiem, że mnie ta książka się nie podoba. Jak dla mnie źle ją się czyta ponieważ wszystkie przykłady są bardzo stare (z uwzględnieniem mojego wieku to jakaś inna epoka;) Owszem merytorycznie bardzo dobra. Ostatnio czytałem Forex dla bystrzaków. Wiem, że to inna bajka, ale wreszcie książka godna polecenia. Dla inwestorów nie Forexowych jest fajny dział o wpływie danych ekonomicznych na rynki oraz sposoby zarządzania ryzykiem.

slawek87
0
Wysłane: 3 lutego 2010 22:34:38
Hm, a ja myślałem, że to jakiś chłam jak ostatnio byłem w Empiku w poszukiwaniu jakiejś ciekawej lektury d'oh!
Ale książki Murphy'ego i tak nie zaliczę to niepotrzebnie przeczytanych, bo jednak jakieś relacje, które mogą zadziałać pokazuje. Po przeczytaniu forum stawiam je jednak na pierwszym miejscu we wszystkim co obecnie czytam. Ciekawe analizy, fajne poglądy i nareszcie ... kultura! Fajne miejsce dla ludzi zainteresowanych tematyką.

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 7 lutego 2010 23:09:12
Oczywiście Murphy to kalsyka :)

Problem z Forexem dla bystrzaków jest taki, ze wydała go XTB. Zatem jest tam troche reklamy. Przeczytanie tej książki i od razu gra najlepiej na platformie XTB z nadzieją na zostanie milionerem na koniec lutego może skończyć się fatalnie ;)

robertkajzer
0
Wpisów: 70
Wysłane: 8 lutego 2010 14:19:07
W zasadzie zadna ksiazka nie gwarantuje sukcesu w inwestowaniu. Trzeba jeszcze zdobyta wiedze przelozyc na praktyke i nabyc troche doswiadczenia. Poza tym duza role odgrywa ludzka psychika, wiec nad nia tez trzeba popracowac, a zadna literatura Ci tego nie zastapi.
http://www.growandgo.pl ---> darmowy kurs o Papierach Wartościowych
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne

Boniek
0
Wpisów: 57
Wysłane: 18 lutego 2010 16:13:53
może przykłady w książce są przestarzałe, jednak otwiera ona oczy na szerszy zakres problemu AT, niż patrzenie przez mikroskop na wykres jednej spółki. moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla każdego analityka.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość