pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kamil Gemra

Kamil Gemra

Ostatnie 10 wpisów
Szanowni Państwo, chciałem poinformować, że zakończyłem współpracę ze StockWatch.pl. Będę realizował swoje własne projekty zarówno na rynku internetowym jak i w branży maklerskiej. Dziękuję za dotychczasową współpracę.

Pozdrawiam

Kamil Gemra

Można już zadawać pytania:

www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Polecamy artykuł "Grupa Azoty widzi poprawę w segmencie chemicznym "

Cytat:
Ceny podstawowych nawozów Grupy Azoty są obecnie kilka procent niższe niż rok temu, ale wolumeny sprzedaży pozostają zgodne z oczekiwaniami spółki. W wywiadzie dla PAP wiceprezes Andrzej Skolmowski przyznaje, że widzi poprawę w segmencie chemicznym, szczególnie w części poliamidowej, gdzie obserwowany jest wzrost cen. Trudniejsza sytuacja jest w kaprolaktamie. Rynek ten doświadcza ostrej walki cenowej w Europie oraz zwiększonej podaży produktu na rynkach azjatyckich, co odciska się na marżach całego segmentu.


Całość: wiadomosci.stockwatch.pl/grupa...

Przeprowadziliśmy wywiad z prezesem Kawalcem:

Cytat:
StockWatch.pl: Magellan zakończył pierwszy kwartał ponownie rekordowymi wynikami finansowymi. To już kolejny okres dynamicznego wzrostu, na zdawałoby się, dość nasyconym rynku. Jaka jest Wasza recepta na rozwój i czemu zawdzięczacie tak dobrą zyskowność?

Krzysztof Kawalec: Przypomnę, że Magellan systematycznie poprawia wyniki finansowe. Od debiutu na GPW w 2007 roku, średniorocznie nasz zysk netto rósł 22 proc. Natomiast zysk na akcję średniorocznie rósł o 20 proc. Bardzo niewiele jest spółek na warszawskiej giełdzie, które mogą pochwalić się tak wysoką dynamiką wzrostu wyników i systematycznie raportować bardzo dobre dane finansowe. Również pierwszy kwartał tego roku zamknęliśmy bardzo dobrymi wynikami. Kwartalnie wypracowaliśmy rekordowy poziom zysku operacyjnego i netto. Wzrost wyników jest potwierdzeniem dużego zapotrzebowania na usługi finansowe, które Magellan oferuje służbie zdrowia i samorządom terytorialnym. Ciągle rozwijamy ofertę, dlatego nie widzimy nasycenia tych rynków, przeciwnie perspektywy dla Magellana są naszym zdaniem bardzo dobre. Szczególnie widać to po rosnącej sprzedaży. W pierwszym kwartale ogółem kontraktacja wzrosła o 19 proc. rok do roku.


Całość: magellan.stockwatch.pl/aktualn...

Przeprowadziliśmy wywiad z prezesem Uboat Line:

Cytat:
StockWatch.pl: Wyniki finansowe Uboat-Line za pierwszy kwartał zostały chłodno przyjęte przez rynek finansowy. Parkiet przestraszył się pogorszenia zysków. Czy na dłuższą metę należy się obawiać o kondycję spółki?

Grzegorz Misiąg: Wyniki są zgodne z naszymi założeniami i planami, a kondycja finansowa Uboat-Line jest bardzo dobra. Prowadzimy aktywnie projekty rozwojowe, które przełożą się na wzrost wartości spółki w przyszłości, a jednocześnie notujemy zysk.

Fakt, przychody spółki wzrosły w porównaniu do analogicznego kwartału zeszłego roku, ale niepokoi jednoczesny spadek rentowności netto. Skąd wzięło się to zjawisko w I kwartale i czy jest to trwały trend?

Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa wzrostu przychodów, natomiast jeśli chodzi o zysk netto, to dane z I kwartału tego i poprzedniego roku nie są porównywalne. Przed rokiem na wynik wpłynęła ważne wydarzenie jednorazowe – nasz kluczowy partner z opóźnieniem wystawił faktury, które obciążyły II kwartał. W efekcie bardziej rzeczowe byłoby porównanie dopiero całego pierwszego półrocza z analogicznym okresem ubiegłego roku. Najlepszy obraz rentowności biznesu Spółki daje analiza całego roku działalności. Jednak ten rok dla Uboat-Line będzie przede wszystkim okresem organizacji nowoczesnej grupy kapitałowej i rozszerzania zakresu usług.


Całość: wiadomosci.stockwatch.pl/uboat...

Czat został przełożony na 12 czerwca.

Porozmawialiśmy z prezesem Krupą

Cytat:
Zamknęliśmy największą transakcję w historii KRUKa

StockWatch.pl: Rynek bardzo pozytywnie zareagował na Państwa raport kwartalny, a KRUK przyzwyczaja inwestorów do lotów na coraz większych wysokościach. Wynik pierwszego kwartału, 40 mln zł zysku netto, jest ponownie rekordowy. Co sprawia, że udaje Wam się rosnąć praktycznie nieprzerwanie?

Piotr Krupa: Wynik netto w pierwszym kwartale jest o ponad 100 proc. wyższy od wyniku w pierwszym kwartale ubiegłego roku i jest rekordowy w historii spółki. Przekroczyliśmy także o 36 proc. konsensus zysku netto przygotowany przez PAP na podstawie prognoz wyników pierwszego kwartału dla KRUKa. Wyniki KRUKa rosną systematycznie. Staramy się konsekwentnie budować wartość spółki w oparciu o model biznesowy. Wciąż model ten jest unikatowy w branży zarządzania wierzytelnościami, zarówno w Polsce jak i za granicą. Przypomnę, że KRUK jest instytucją finansową, która osobom zadłużonym, naszym klientom, oferuje produkt finansowy w postaci rozłożenia zadłużenia na raty, takie możliwe do spłaty. To nasza przewaga konkurencyjna. Dobre wyniki są potwierdzeniem, że nasza strategia prougodowa działa.


Całość: kruk-sa.stockwatch.pl/aktualno...

Zapraszamy na czat z prezesem ZPC Otmuchów:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

NEUCA rozpoczęła kampanię zatytułowaną „Leki tylko z apteki”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na zjawisko pozaaptecznego obrotu lekami i zmiana regulacji w tym zakresie.

Więcej informacji: neuca.stockwatch.pl/aktualnosc...

Przeprowadziliśmy wywiad z wiceprezesem spółki:

Cytat:
StockWatch.pl: Wyniki finansowe Państwa spółki w pierwszym kwartale wypadły słabiej niż rok wcześniej. Zanotowany zysk okazał się śladowy. Skąd wynika osłabienie i czy jest trwałe?

Wojciech Andrzejewski: W I kwartale br. prowadziliśmy konsekwentnie politykę inwestycyjną nakierowaną na godziwe stopy zwrotu i w efekcie kupiliśmy kilka atrakcyjnych, choć niewielkich pakietów wierzytelności. To skutkowało wprowadzeniem do obsługi mniejszej liczby spraw z nowych portfeli, więc przychody wypracowaliśmy przede wszystkim z pakietów kupionych jeszcze w latach 2011-2013. Wpływ na nasze wyniki miały również wysokie nakłady na postępowania, głównie egzekucyjne – od stycznia do marca sięgnęły 7,44 mln zł – a także zmiana wartości godziwej portfela, która była ujemna i wyniosła 4,85 mln zł. Niemniej jednak, sytuacja finansowa P.R.E.S.C.O. jest cały czas solidna. Zarabiamy na naszej podstawowej działalności, nasze przepływy pieniężne są wysokie. Mamy też portfel gwarantujący wpływy na kolejnych kilkanaście miesięcy, a prawie wszystkie sprawy są zabezpieczone wyrokami sądowymi. Niezależnie od tego, jeszcze w pierwszych trzech miesiącach roku wdrożyliśmy szereg zmian, które w perspektywie dwóch – trzech kwartałów mają zaowocować wzrostami wyników, jak choćby wprowadzenie nowych narzędzi współpracy z osobami zadłużonymi, uruchomienie Debet Partner czy przekazanie do obsługi pierwszego pakietu kupionego w Rosji.


Całość: presco.stockwatch.pl/aktualnos...

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Dołączył: 9 grudnia 2009
Ostatnia wizyta: 25 października 2018 13:22:24
Liczba wpisów: 3 001
[0,84% wszystkich postów / 0,76 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,564 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d