pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kamil Gemra

Kamil Gemra

Ostatnie 10 wpisów
Szanowni Państwo, chciałem poinformować, że zakończyłem współpracę ze StockWatch.pl. Będę realizował swoje własne projekty zarówno na rynku internetowym jak i w branży maklerskiej. Dziękuję za dotychczasową współpracę.

Pozdrawiam

Kamil Gemra

Można już zadawać pytania:

www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Polecamy artykuł "Grupa Azoty widzi poprawę w segmencie chemicznym "

Cytat:
Ceny podstawowych nawozów Grupy Azoty są obecnie kilka procent niższe niż rok temu, ale wolumeny sprzedaży pozostają zgodne z oczekiwaniami spółki. W wywiadzie dla PAP wiceprezes Andrzej Skolmowski przyznaje, że widzi poprawę w segmencie chemicznym, szczególnie w części poliamidowej, gdzie obserwowany jest wzrost cen. Trudniejsza sytuacja jest w kaprolaktamie. Rynek ten doświadcza ostrej walki cenowej w Europie oraz zwiększonej podaży produktu na rynkach azjatyckich, co odciska się na marżach całego segmentu.


Całość: wiadomosci.stockwatch.pl/grupa...

Przeprowadziliśmy wywiad z prezesem Kawalcem:

Cytat:
StockWatch.pl: Magellan zakończył pierwszy kwartał ponownie rekordowymi wynikami finansowymi. To już kolejny okres dynamicznego wzrostu, na zdawałoby się, dość nasyconym rynku. Jaka jest Wasza recepta na rozwój i czemu zawdzięczacie tak dobrą zyskowność?

Krzysztof Kawalec: Przypomnę, że Magellan systematycznie poprawia wyniki finansowe. Od debiutu na GPW w 2007 roku, średniorocznie nasz zysk netto rósł 22 proc. Natomiast zysk na akcję średniorocznie rósł o 20 proc. Bardzo niewiele jest spółek na warszawskiej giełdzie, które mogą pochwalić się tak wysoką dynamiką wzrostu wyników i systematycznie raportować bardzo dobre dane finansowe. Również pierwszy kwartał tego roku zamknęliśmy bardzo dobrymi wynikami. Kwartalnie wypracowaliśmy rekordowy poziom zysku operacyjnego i netto. Wzrost wyników jest potwierdzeniem dużego zapotrzebowania na usługi finansowe, które Magellan oferuje służbie zdrowia i samorządom terytorialnym. Ciągle rozwijamy ofertę, dlatego nie widzimy nasycenia tych rynków, przeciwnie perspektywy dla Magellana są naszym zdaniem bardzo dobre. Szczególnie widać to po rosnącej sprzedaży. W pierwszym kwartale ogółem kontraktacja wzrosła o 19 proc. rok do roku.


Całość: magellan.stockwatch.pl/aktualn...

Przeprowadziliśmy wywiad z prezesem Uboat Line:

Cytat:
StockWatch.pl: Wyniki finansowe Uboat-Line za pierwszy kwartał zostały chłodno przyjęte przez rynek finansowy. Parkiet przestraszył się pogorszenia zysków. Czy na dłuższą metę należy się obawiać o kondycję spółki?

Grzegorz Misiąg: Wyniki są zgodne z naszymi założeniami i planami, a kondycja finansowa Uboat-Line jest bardzo dobra. Prowadzimy aktywnie projekty rozwojowe, które przełożą się na wzrost wartości spółki w przyszłości, a jednocześnie notujemy zysk.

Fakt, przychody spółki wzrosły w porównaniu do analogicznego kwartału zeszłego roku, ale niepokoi jednoczesny spadek rentowności netto. Skąd wzięło się to zjawisko w I kwartale i czy jest to trwały trend?

Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa wzrostu przychodów, natomiast jeśli chodzi o zysk netto, to dane z I kwartału tego i poprzedniego roku nie są porównywalne. Przed rokiem na wynik wpłynęła ważne wydarzenie jednorazowe – nasz kluczowy partner z opóźnieniem wystawił faktury, które obciążyły II kwartał. W efekcie bardziej rzeczowe byłoby porównanie dopiero całego pierwszego półrocza z analogicznym okresem ubiegłego roku. Najlepszy obraz rentowności biznesu Spółki daje analiza całego roku działalności. Jednak ten rok dla Uboat-Line będzie przede wszystkim okresem organizacji nowoczesnej grupy kapitałowej i rozszerzania zakresu usług.


Całość: wiadomosci.stockwatch.pl/uboat...

Czat został przełożony na 12 czerwca.

Porozmawialiśmy z prezesem Krupą

Cytat:
Zamknęliśmy największą transakcję w historii KRUKa

StockWatch.pl: Rynek bardzo pozytywnie zareagował na Państwa raport kwartalny, a KRUK przyzwyczaja inwestorów do lotów na coraz większych wysokościach. Wynik pierwszego kwartału, 40 mln zł zysku netto, jest ponownie rekordowy. Co sprawia, że udaje Wam się rosnąć praktycznie nieprzerwanie?

Piotr Krupa: Wynik netto w pierwszym kwartale jest o ponad 100 proc. wyższy od wyniku w pierwszym kwartale ubiegłego roku i jest rekordowy w historii spółki. Przekroczyliśmy także o 36 proc. konsensus zysku netto przygotowany przez PAP na podstawie prognoz wyników pierwszego kwartału dla KRUKa. Wyniki KRUKa rosną systematycznie. Staramy się konsekwentnie budować wartość spółki w oparciu o model biznesowy. Wciąż model ten jest unikatowy w branży zarządzania wierzytelnościami, zarówno w Polsce jak i za granicą. Przypomnę, że KRUK jest instytucją finansową, która osobom zadłużonym, naszym klientom, oferuje produkt finansowy w postaci rozłożenia zadłużenia na raty, takie możliwe do spłaty. To nasza przewaga konkurencyjna. Dobre wyniki są potwierdzeniem, że nasza strategia prougodowa działa.


Całość: kruk-sa.stockwatch.pl/aktualno...

Zapraszamy na czat z prezesem ZPC Otmuchów:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

NEUCA rozpoczęła kampanię zatytułowaną „Leki tylko z apteki”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na zjawisko pozaaptecznego obrotu lekami i zmiana regulacji w tym zakresie.

Więcej informacji: neuca.stockwatch.pl/aktualnosc...

Przeprowadziliśmy wywiad z wiceprezesem spółki:

Cytat:
StockWatch.pl: Wyniki finansowe Państwa spółki w pierwszym kwartale wypadły słabiej niż rok wcześniej. Zanotowany zysk okazał się śladowy. Skąd wynika osłabienie i czy jest trwałe?

Wojciech Andrzejewski: W I kwartale br. prowadziliśmy konsekwentnie politykę inwestycyjną nakierowaną na godziwe stopy zwrotu i w efekcie kupiliśmy kilka atrakcyjnych, choć niewielkich pakietów wierzytelności. To skutkowało wprowadzeniem do obsługi mniejszej liczby spraw z nowych portfeli, więc przychody wypracowaliśmy przede wszystkim z pakietów kupionych jeszcze w latach 2011-2013. Wpływ na nasze wyniki miały również wysokie nakłady na postępowania, głównie egzekucyjne – od stycznia do marca sięgnęły 7,44 mln zł – a także zmiana wartości godziwej portfela, która była ujemna i wyniosła 4,85 mln zł. Niemniej jednak, sytuacja finansowa P.R.E.S.C.O. jest cały czas solidna. Zarabiamy na naszej podstawowej działalności, nasze przepływy pieniężne są wysokie. Mamy też portfel gwarantujący wpływy na kolejnych kilkanaście miesięcy, a prawie wszystkie sprawy są zabezpieczone wyrokami sądowymi. Niezależnie od tego, jeszcze w pierwszych trzech miesiącach roku wdrożyliśmy szereg zmian, które w perspektywie dwóch – trzech kwartałów mają zaowocować wzrostami wyników, jak choćby wprowadzenie nowych narzędzi współpracy z osobami zadłużonymi, uruchomienie Debet Partner czy przekazanie do obsługi pierwszego pakietu kupionego w Rosji.


Całość: presco.stockwatch.pl/aktualnos...

Można zadawać pytania na czacie:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Dosyć ciekawy materiał o planach inwestycyjnych Grupy Azoty:

Cytat:
Dziś Grupa Azoty ZAK i Rafako mają poinformować o wspólnym projekcie inwestycyjnym. A tych w planach spółki jest wiele. To m.in. budowa nowej elektrociepłowni i modernizacja linii mocznika i amoniaku. Ambitne plany inwestycyjne mają również inne spółki z Grupy Azoty, m.in. zakłady w Puławach i Tarnowie. Wszystko po to, by zwiększyć konkurencyjność polskiej chemii, która już dziś jest wizytówką krajowego przemysłu.

Grupa Azoty, drugi co do wielkości producent nawozów w Europie, do 2020 roku zamierza przeznaczyć na inwestycje 7 mld złotych. W Tarnowie ma powstać instalacja granulacji nawozów sztucznych oraz nowa wytwórnia poliamidów.

– To dla nas rozwój: od produktu pierwotnego typu kaprolaktam przechodzimy do produktu bardziej przetworzonego i z nim potem chcemy wejść na rynki – mówi agencji Newseria Biznes Adam Leszkiewicz, prezes Grupy Azoty ZAK SA.

Dzięki uruchomieniu nowej wytwórni Azoty mają produkować trzykrotnie więcej poliamidów, natomiast instalacja granulacji ma być znacznie nowocześniejsza od tej już istniejącej. Koszt obu inwestycji to prawie 500 mln zł, mają się zakończyć w 2016 roku.


www.stockwatch.pl/przeglad-pra...


Można już zadawać pytania prezesowi Baltic Ceramics Investments:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Agencja ISB News poinformowała o rekomendacji IDMu dotyczącej Neuki:

Cytat:
(ISBnews) – Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA podnieśli rekomendację dla Neuki do „kupuj"' wobec „trzymaj" wcześniej z 12-miesięczną ceną docelową w wysokości 297,6 zł za akcję, wynika z raportu.

Neuca prognozuje, że w 2014 grupa osiągnie 90 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych, o ponad 10% więcej r/r. Założenia prognozy spółki wzrost rynku hurtu aptecznego o 2-4% w 2014 r. oraz konsolidacja wyników wszystkich hurtowni Grupy ACP Pharma do końca 2014 r.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Udział grupy w rynku hurtu aptecznego wyniósł średnio 26,1% w 2013 r.

Zapraszamy w piątek na czat z prezesem:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...


Zapraszamy na czat w następny poniedziałek:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Już jutro tj 20 maja odbędzie się konferencja „Proppanty przyszłość wydobycia gazu
i ropy”, którą organizuje Baltic Ceramics Investments SA.

Cytat:
Baltic Ceramics Investments SA, spółka portfelowa IndygoTech Minerals S.A.
zaprasza do udziału w transmisji online konferencji pt. „Proppanty przyszłość wydobycia gazu i
ropy”, która odbędzie się w dniu 20 maja 2014 r. o godz. 10:00. Konferencja
jest poświęcona obecnej sytuacji oraz uwarunkowaniom jakie będą wpływały w
przyszłości na rozwój branży oil&gas w Polsce i Europie.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w trakcie konferencji na stronę:
http://gpwmedia.pl/bci/


Spółka podsumowała wyniki finansowe w pierwszym kwartale:

Cytat:
Spółka Uboat-Line, świadcząca usługi dla firm transportowych, zanotowała w I kwartale 2014 r. jednostkowy zysk netto na poziomie 832 tys. zł oraz 17,26 mln zł przychodów. W trakcie I kwartału spółka prowadziła m.in. prace nad rozszerzeniem oferty.

„Pierwszy kwartał oznacza dobry początek nowego roku i potwierdza, że Uboat-Line pozostaje na ścieżce szybkiego wzrostu o czym świadczy wzrost przychodów” – powiedział prezes zarządu Uboat-Line Grzegorz Misiąg.


Całość: http://uboat.stockwatch.pl/?p=83

Spółka dzisiaj opublikowała raport za 1Q

Cytat:
W I kwartale chemiczna grupa dobrze poradziła sobie na trudnym rynku. Spółce udało się wypracować zysk netto, który aż o 50 proc. przebił oczekiwania analityków. W czwartek akcje Grupy Azoty na fali pozytywnej reakcji zyskują ponad 6 proc.


Cały artykuł jest tutaj: wiadomosci.stockwatch.pl/akcje...

Raport można pobrać stąd: www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Zapraszamy na czat z Prezesem Witoniem w najbliższy wtorek:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

O 11:00 rozpoczyna się debata na temat sytuacji w polskich szpitalach. Udział w niej bierze prezes Magellana: www.pap.pl/palio/html.run?_Ins...

Spółka podsumowała swoje wyniki finansowe:

Cytat:
P.R.E.S.C.O. GROUP, jeden z wiodących podmiotów działających na rynku obrotu wierzytelnościami detalicznymi w Polsce, wypracowało w I kwartale 2014 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 19,28 mln zł oraz 1,99 mln zł zysku z działalności operacyjnej. Przed rokiem było to odpowiednio 22,39 mln zł i 2,76 mln zł. Po pierwszych trzech miesiącach 2014 grupa odnotowała zysk netto w wysokości 102 tys. zł, zaś EBITDA za ten okres wyniosła 2,20 mln zł. Ponadto, P.R.E.S.C.O. w I kwartale br. nabyło w Polsce portfele wierzytelności o wartości nominalnej 15,58 mln zł, a w Rosji rozpoczęło windykację spraw z pierwszego pakietu nabytego jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Jednocześnie, grupa kontynuowała wprowadzanie zmian w modelu operacyjnym dotyczących windykacji polubownej i udzieliła pierwszych pożyczek restrukturyzacyjnych poprzez spółkę Debet Partner.


presco.stockwatch.pl/aktualnos...

Ruszyły zapisy na „Dzień Inwestora z ENERGĄ”

Spotkaj się z ekspertami i zdobądź wiedzę na temat sektora energetycznego.

Już 21 maja (środa), o 15.30, na Stadionie Narodowym inwestorzy indywidualni będą mogli uczestniczyć w konferencji, która przybliży im specyfikę sektora energetycznego oraz pozwoli zwiększyć wiedzę na temat inwestycji w spółki z tego sektora. Już dziś włącz się do akcji z ENERGĄ i zarejestruj się na konferencję pod www.ir.energa.pl/pl/ir/dzien-i...

Spółka odniosła się do prezentowanych wyników finansowych:


Cytat:
„Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w pierwszym kwartale był zakup pakietu wierzytelności hipotecznych od Getin Banku – pierwsza tego typu transakcja na tak dużą skalę w Polsce. Za zabezpieczone wierzytelności hipoteczne o wartości nominalnej 710 mln zł zapłaciliśmy 230 mln zł. Dla KRUK-a była to wartościowo największa dotychczas zrealizowana transakcja na portfelach wierzytelności. Liczymy, że banki będą coraz częściej i chętniej sprzedawały wierzytelności hipoteczne. KRUK jest na to gotowy, posiadamy odpowiednie zasoby organizacyjne i dostęp do finansowania, aby aktywnie uczestniczyć w rozwoju tego rynku. Warto podkreślić, że nabywając portfele wierzytelności hipotecznych, KRUK staje się dla banków partnerem skutecznie wspierającym je w rozwiązaniu problemu nadmiernego zadłużenia osób posiadających nieregularnie spłacane kredyty hipoteczne. W wyniku takiej transakcji wszystkie trzy strony odnoszą wymierne korzyści” – Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A.


Całość: kruk-sa.stockwatch.pl/aktualno...

Energa wejdzie w skład indeksu WIG30:

energa.stockwatch.pl/aktualnos...

Kolejna porcja wiedzy w dyskusji o LZMO

Zachęcam do zapoznania się z wywiadem z prezesem:

Cytat:
Zdecydowaliście się Państwo zaproponować stałe oprocentowanie obligacji, co może być różnie odbierane, bo prognozy mówią o możliwym wzroście inflacji i podniesieniu stóp procentowych. Jakiego poziomu spodziewacie się w latach 2015 i 2016?

Analizując kwestię oprocentowania przede wszystkim warto pamiętać, że obligacje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst – chcemy, by inwestycja była płynna dla naszych obligatariuszy.

Tak jak już wspomniałem, analizowaliśmy potrzeby inwestorów, i według naszych doradców z domu maklerskiego oprocentowanie stałe jest obecnie dobrze przez nich odbierane.


www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Spółka podała wyniki finansowe oraz prognozę:

Cytat:

NEUCA w pierwszym kwartale osiągnęła stabilny poziom rentowności brutto (9,3% wobec 9,45% w 2013 r.), pomimo kolejnej obniżki urzędowej marży hurtowej i wypracowała 28,1 mln zł wyniku operacyjnego bez zdarzeń jednorazowych.

W pierwszych trzech miesiącach roku Spółka osiągnęła 36,3 mln zł zysku o 14% więcej niż w 2013 r. Po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych NEUCA miała w pierwszym kwartale 23,2 mln zł zysku netto.

Dobre wyniki to m.in. efekt dalszej optymalizacji kosztów sprzedaży i zarządu. Tylko w pierwszym kwartale działania te pozwoliły na wygenerowanie 3 mln zł oszczędności. Do poprawy zysków przyczynił się skokowy rozwój segmentu marek własnych, który tylko w pierwszym kwartale zanotował prawie 2,5 mln zł wyniku netto o blisko 110% więcej niż przed rokiem.


Całość: neuca.stockwatch.pl/aktualnosc...

Energa podała wyniki finansowe za I kwartał:

Cytat:
Wzrost zysku netto o 79 proc., a EBITDA o 39 proc. zanotowała Grupa ENERGA w pierwszym kwartale 2014 roku. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wyniki te wypracowane zostały przy niższych o 6 proc. przychodach. – Grupa ENERGA będzie się koncentrować na jeszcze wyższej efektywności działania – zapowiada prezes spółki.

Grupa ENERGA odnotowała w I kwartale 2014 roku zysk netto na poziomie 323 mln zł, co oznacza wzrost o 79 proc. EBITDA wyniosła 654 mln zł i była wyższa o 39 proc. w stosunku do wyniku sprzed roku. Przychody ukształtowały się na poziomie 2 748 mln zł, co oznacza spadek o 6 proc. Na poprawę rezultatów wpływ miały segmenty wytwarzania i dystrybucji.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, istotny wpływ na skalę wzrostu zysku ma zeszłoroczny odpis z tytułu trwałej utraty wartości bloku B w ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA, który istotnie obniżył wynik finansowy. Po oczyszczeniu wyników z powyższego, jednorazowego wydarzenia, zysk netto wzrósł o 15 proc., natomiast na poziomie EBITDA Grupa poprawiła wynik o 10 proc. Stabilne wzrosty Grupa wypracowała dzięki poprawie efektywności funkcjonowania. W I kwartale 2014 roku Grupa osiągnęła wyższe marże zysków, a w ujęciu rocznym lepsze są także wskaźniki rentowności.


Całość: energa.stockwatch.pl/aktualnos...

Magellan opublikował wyniki finansowe:

Cytat:
Grupa Kapitałowa Magellan jest liderem na rynku usług finansowych dla podmiotów z sektora medycznego i jednostek samorządów terytorialnych.

Wyniki finansowe Grupy Magellan w 1Q 2014 roku:

rekordowy kwartalnie zysk netto i EBIT
wynik netto 12,8 mln zł – wzrost o 30% r/r
wynik operacyjny EBIT 15,9 mln zł – wzrost o 30% r/r
1,12 mld zł portfela aktywów finansowych na 31.03.2014 r. – wzrost o 22% r/r
504 mln zł sprzedaży (wartość podpisanych umów) – wzrost o 19% r/r (przy współpracy z ponad 600 kontrahentami biznesowymi), w tym:
294 mln zł kontraktacji bilansowej – wzrost o 28% r/r,
210 mln zł kontraktacji pozabilansowej – wzrost o 8% r/r;
324 mln zł wpływów na konta Grupy – wzrost o 24% r/r

Całość: magellan.stockwatch.pl/aktualn...

Zapraszamy na czat z wiceprezesami Orbisu:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Zapraszamy dzisiaj na czat z prezesem Janusem:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Spółka rozpoczyna publiczną emisję obligacji.

LZMO jest jedynym w Polsce producentem ceramicznych systemów kominowych, produkowanych w technologii izostatycznej. Spółka uruchomiła najnowocześniejszy na świecie zakład produkcyjny wkładów kominowych, spełniających najbardziej restrykcyjne unijne normy wytrzymałości. LZMO jest notowana na NewConnect, w segmencie NewConnect Lead.

W maju spółka z powodzeniem zakończyła emisję prywatną obligacji, pozyskując kwotę 1,7 mln zł. Środki z emisji posłużą na finansowanie dalszego wzrostu spółki, w szczególności na obsługę szybko rosnących zamówień krajowych i zagranicznych. LZMO od dwóch lat sukcesywnie podwaja przychody ze sprzedaży, osiągając w ubiegłym roku wynik w wysokości 7,6 mln zł.

Zapraszamy na czat: www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Zebraliśmy opinie dotyczące prognoz wyników finansowych Grupy Azoty:

Cytat:
Należy zaznaczyć, że w I kwartale miało miejsce odbicie na tym rynku, po tym jak ceny osiągnęły dno w IV kwartale zeszłego roku. Do tego krótka zima przyspieszyła rozpoczęcie sezonu wiosennego, co powinno sprawić, że wolumeny będą na dobrym poziomie. Dodatkowo poprawy wyników spodziewam się w segmencie plastików, a pogorszenia w dywizji chemicznej. - mówi Wojciech Kozłowski, analityk BESI.


Cytat:
- Notowania surowców podążały za cenami produktów, choć w mniejszym stopniu, co pozwoli podnieść marże w ujęciu kwartalnym. W relacji r/r marże kształtowały się jednak na istotnie niższym poziomie. Jedynie wzrosły one w przypadku DAP (+10,1 proc.), co korzystnie wpłynie na wyniki Polic. Relatywnie dobrze wyglądały też marże na NPK. W wypadku mocznika były niższe o 40 proc., RSM o 21,6 proc., siarczanu amonu o 2,6 proc., saletrzaku o 7,6 proc. i saletry amonowej o 14,8 proc. Relatywnie lepsze marże na saletrzaku niż na saletrze/moczniku/RSM sprzyjają wynikom samych Zakładów Azotowych Tarnów, które w II półroczu 2013 r. były bardzo słabe. Z drugiej strony, gorzej wyglądały marże na poliamidzie (-3,4 proc. r/r) względem kaprolaktamu (+3,9 proc.) sprzedawanego w Puławach. W segmencie chemii przez drogi propylen ujemne marże towarzyszyły produkcji alkoholi OXO. Lepiej było w wypadku plastyfikatorów, ale ostatecznie nie zrekompensuje to wyników ZAK. Marże na melaminie były niższe o 7 proc.r/r (Puławy), a na bieli (Police) teoretyczna marża poprawiła się aż o ponad 50 proc. r/r, na co wpływ miał znaczący spadek kosztów ilmenitu. - ocenia DM BDM.


Całość: wiadomosci.stockwatch.pl/ekspe...

Spółka rozszerza paletę swoich usług:

Cytat:
Grupa Uboat-Line, świadcząca usługi dla firm transportowych, rozszerzy swoją ofertę
o pośrednictwo ubezpieczeniowe. Usługi będą świadczone w oparciu o markę Uboat Insurance.

„Naszą misją jest wspieranie firm transportowych, którym chcemy świadczyć jak najbardziej kompleksową usługę. Firmy transportowe potrzebują wiele różnych usług. Dzięki rozszerzeniu naszej oferty będą mogły je otrzymywać w jednym pakiecie, od jednego dostawcy i na bardzo korzystnych warunkach” ­– powiedział Grzegorz Misiąg, prezes Uboat-Line S.A.


Całość: http://uboat.stockwatch.pl/?p=79

Napisaliśmy artykuł o tej emisji obligacji:

Cytat:
- Rok 2013 zamknęliśmy bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Jest to rezultat trafnie obranej strategii rozwoju w zakresie wysokomarżowej obsługi transportu drogowego. Działamy głównie na drogach Europy Zachodniej, obsługując polskie i zagraniczne firmy transportowe i w tym zakresie nie mamy konkurencji. Naszym celem jest stać się w ciągu trzech lat najlepiej zarządzaną, średniej wielkości specjalistyczną firmą dostarczającą kompleksowe rozwiązania dla spedycji i transportu. Posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie do dalszego rozwoju i w tym zakresie potrzebujemy kapitału z emisji obligacji. – mówi Konrad Kąkolewski, prezes zarządu Hussar Gruppa SA.

Całość: wiadomosci.stockwatch.pl/do-30...

Zapraszamy na kolejną Konferencję Wall Street. Szczegóły:
wiadomosci.stockwatch.pl/6-8-c...

Pozbieraliśmy opinie analityków na temat spółek z branży chemicznej i możliwych wyników za 1Q 2014 r.

Cytat:
- W mojej ocenie wpływ na obserwowane odbicie na kursie akcji Grupy Azoty miała sytuacja na Ukrainie. Napięcie na linii Rosja-Ukraina miało pozytywne przełożenie na ceny nawozów oraz zbóż. Na dodatek podwyżka cen gazu na Ukrainie negatywnie wpłynie na producentów nawozów w tym kraju. Oprócz tego rodzimym spółkom nawozowym sprzyjała w ostatnich tygodniach pogoda. W związku z tym oczekiwałbym relatywnie dobrych wyników za I kwartał po giełdowych spółkach nawozowych, choć EBITDA może być słabsza niż w analogicznym okresie 2013 roku. Jednak niewykluczone, że wyniki II kwartału będą już pod presją. W tym kwartale sezon sprzedaży nawozów może skończyć się szybciej niż zwykle, z uwagi na przesunięcie części nawozowych żniw na I kwartał, co jak wspomniałem miało związek ze sprzyjającą pogodą. - mówi Łukasz Prokopiuk z DM IDM.


Całość: wiadomosci.stockwatch.pl/4-spo...


Rekordowe inwestycje KRUKa w pierwszym kwartale

Cytat:
Pierwszy kwartał 2014 roku był dla Grupy KRUK rekordowy pod względem inwestycji w portfele wierzytelności. W tym okresie podmioty z Grupy KRUK zainwestowały łącznie 269 mln zł w 9 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej prawie 1,1 mld zł. Łącznie z kwietniową transakcją zakupu portfela wierzytelności konsumenckich od Santander Consumer Bank, Grupa KRUK zainwestowała od początku roku już ponad 300 mln zł, czyli 83% nakładów całego poprzedniego roku.

- W pierwszych trzech miesiącach tego roku zainwestowaliśmy o ponad 20 mln zł więcej niż w rekordowym do tej pory drugim kwartale 2011 roku, kiedy to nakłady wyniosły 249 mln zł. Jednocześnie poczyniliśmy też kolejne ważne kroki z punktu widzenia rozwoju naszej organizacji. 31 marca 2014 r. nabyliśmy za 230 mln zł portfel wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie od Getin Noble Banku. Jest to pierwsza, na tak dużą skalę, transakcja, która nie tylko osadza nas mocno w nowym segmencie działalności operacyjnej, ale również tworzy historię rozwoju rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A.

Całość: kruk-sa.stockwatch.pl/aktualno...

Zapraszam do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z Prezesem Krupą:

Cytat:
Piotr Krupa: Zainwestowaliśmy 230 mln zł w portfel wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie o łącznej wartości nominalnej około 710 mln zł, zakupiony od Getin Noble Banku. Inwestycja stanowi największy nakład na pojedynczy portfel wierzytelności w historii Grupy Kruk i jest jednocześnie oficjalnym otwarciem na nowy segment rynku wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie.

Rynek obrotu wierzytelnościami hipotecznymi jest na początkowym etapie i chcielibyśmy czynnie uczestniczyć w jego rozwoju, kreując jednocześnie dobre praktyki w tym zakresie. Zgodnie z naszą strategią chcemy aktywnie uczestniczyć we wszystkich aukcjach portfeli wierzytelności konsumenckich niezabezpieczonych, zabezpieczonych hipotecznie oraz korporacyjnych. Spodziewamy się, że teraz banki będą coraz częściej organizowały aukcje nieregularnych wierzytelności hipotecznych. Kruk jest na nie gotowy, posiada odpowiednie zasoby organizacyjne i dostęp do finansowania, aby aktywnie uczestniczyć w rozwoju tego rynku. Wszędzie tam, gdzie będzie to tylko możliwe, chcemy polubownie porozumieć się z osobami zadłużonymi. Jesteśmy otwarci na dialog i poszukiwanie rozwiązań typu win-win. Także w wypadku wierzytelności hipotecznych przyświecać nam będzie strategia pro-ugodowa


Całość: kruk-sa.stockwatch.pl/aktualno...

Zapraszamy na czat z zarządem Grupy Azoty:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Spółce udało się już uzbierać 45 mln zł. Niedawno wystosowała odpowiedni komunikat:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Kruk kupił pakiet wierzytelności o Santandera:
Cytat:
W ciągu trzech ostatnich dni Grupa KRUK nabyła kolejny duży portfel wierzytelności. Tym razem są to wierzytelności konsumenckie niezabezpieczone o łącznej wartości nominalnej 333 mln zł. Grupa KRUK zakupiła je za kwotę 36 mln zł od Santander Consumer Banku.

- Zakup portfela od Santander Consumer Bank to kolejna bardzo dobra wiadomość dla naszych akcjonariuszy. Oprócz wejścia na rynek wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie, kontynuujemy niezmiennie zakupy w strategicznym dla nas segmencie niezabezpieczonych wierzytelności konsumenckich. Podaż ze strony banków pozostaje silna i utrzymuje się na podobnym wysokim poziomie jak w poprzednim roku. Chcemy uczestniczyć w każdym przetargu na sprzedaż wierzytelności niezabezpieczonych, zabezpieczonych hipotecznie oraz korporacyjnych. Pozwalają nam na to zarówno zasoby operacyjne jak i bardzo dobry dostęp do finansowania. – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A.


Całość: kruk-sa.stockwatch.pl/aktualno...

Przeprowadziliśmy wywiad z wiceprezesem:

Cytat:
StockWatch.pl: Grupa Azoty błyskawicznie stała się znaczącym graczem o zasięgu globalnym. Aktualnie w skład grupy wchodząc cztery duże spółki nawozowe, ale podmiotów zależnych w grupie jest znacznie więcej. Jakie wyzwania zarządcze i organizacyjne pojawiły się w związku z tak znacznym rozrostem organizacji?

Andrzej Skolmowski: Oczywiście chcąc zapewnić sprawne zarządzanie tak potężnej grupie kapitałowej, składającej się z ponad 30 podmiotów i zatrudniającej blisko 14 tys. pracowników, musieliśmy wypracować i wdrożyć nowy model organizacyjny. Już w sierpniu ubiegłego roku aktualizując strategię wyznaczyliśmy sobie za cel stworzenie nowego modelu zarządzania poprzez działanie „jak jedna firma”. W całości prac nad tymi nowymi rozwiązaniami organizacyjnymi wspierał nas doradca – Boston Consulting Group i muszę przyznać że wspólnie wypracowaliśmy model zarządzania skrojony specjalnie pod naszą grupę. Wprowadzone przez nas rozwiązania organizacyjne zakładają centralizację obszarów zapewniając osiąganie maksymalnych efektów synergicznych oraz zarządzanie głównymi procesami gospodarczymi na poziomie grupy przy pozostawieniu dotychczasowej podmiotowości i samodzielności prawnej spółek zależnych. Model zarządzania opiera się na liderach procesów, zdefiniowanych transparentnych ścieżkach decyzyjnych oraz systemie motywacyjnym. Teraz znajdujemy się w fazie operacjonalizacji tego modelu i budowania systemu motywacyjnego dla kluczowej kadry menadżerskiej.

Aby jeszcze lepiej wymieniać się doświadczeniami, pod koniec ubiegłego roku, wzorem międzynarodowych korporacji powołaliśmy Radę Grupy Azoty, która pełni rolę doradczą, opiniującą oraz inicjującą działania. W jej skład weszli prezesi i członkowie zarządów wszystkich spółek skonsolidowanych w ramach Grupy Azoty.


Całość: www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Można już zadawać pytania na czacie:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Będzie w trakcie weekendu.

Rusza czat z prezesem:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Zapraszamy na czat z przedstawicielami zarządu w piątek o 13:30.
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Neuca ma zgodę na przejęcie ACP Pharma:

Cytat:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę Grupie NEUCA na zakup ACP Pharma, czołowego hurtowego dystrybutora leków w Polsce. Jest to część transakcji przejęcia w konsorcjum z funduszem Penta Investments aktywów holdingu Mediq, znajdujących się w Polsce.

Cena zakupu części hurtowej spółki to zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ok. 203 mln zł (cena ta uwzględnia posiadane przez spółki hurtowe środki pieniężne w wysokości ok. 48,2 mln PLN na koniec 2012 r.) Zgoda UOKiK była warunkiem koniecznym do przejęcia przez NEUCA kontroli nad ACP Pharma.

– W najbliższych dniach przeprowadzimy transakcję z holdingiem Mediq oraz serię transakcji z Penta Investments, na mocy których fundusz przejmie część detaliczną biznesu, a NEUCA obejmie kontrolę nad segmentem hurtowym -– mówi Piotr Sucharski, Prezes NEUCA.


Całość: neuca.stockwatch.pl/aktualnosc...

Zapraszamy na czat z prezesem w najbliższą środę:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

KBJ podpisało nowy kontrakt:

Cytat:
Po rekordowym roku 2013 kiedy to spółka osiągnęła 10,5 mln zł przychodów i 900 tysięcy złotych zysku, również początek 2014 roku jest obiecujący. KBJ podpisała w styczniu umowę z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, w marcu z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.

Przedmiotem kontraktu z PWPW jest świadczenie usług wdrożeniowych w zakresie rozwoju infrastruktury systemu SAP w obszarach technologicznych, integracyjnych, zarządzania kapitałem ludzkim, jak również portalu oraz analityki biznesowej.


Całość: kbj.stockwatch.pl/aktualnosci/...


Można zadawać już pytania na czacie:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Przeprowadziliśmy wywiad z wiceprezesem spółki:

Cytat:
StockWatch.pl: Państwa wyniki finansowe za 2013 rok okazały się niższe niż te z 2012 roku. Co przyczyniło się do pogorszenia osiągniętych rezultatów?

W ubiegłym roku prowadziliśmy konsekwentnie selektywną politykę inwestycyjną, której celem było kupowanie portfeli wierzytelności gwarantujących osiąganie godziwych zwrotów z inwestycji. W rezultacie mieliśmy w obsłudze mniejszą liczbę spraw w porównaniu z 2012 r., co przełożyło się na przychody – na tym poziomie wypracowaliśmy bowiem 80,21 mln zł. Portfele zakupione w 2013 roku wprowadzone w tym czasie do windykacji wygenerowały 2 proc. całości przychodów, podczas gdy w okresie 2011 i 2012 r. było to odpowiednio 15 proc. i 17 proc. W minionym roku podjęliśmy świadomą decyzję o sądowym zabezpieczeniu wszystkich posiadanych wierzytelności przed przedawnieniem, co przełożyło się na wyższe o 4,32 mln zł koszty operacyjne, głównie na postępowania sądowe i egzekucyjne. Jednocześnie na poziom zysku netto wpłynęła wysoka amortyzacja będąca wynikiem przeszacowania wartości godziwej portfela m.in. na skutek mniejszej efektywności egzekucji komorniczych i niekorzystnych trendów makroekonomicznych. Ponadto, zaobserwowaliśmy też niższą skuteczność windykacji sądowo-egzekucyjnej w odniesieniu do wierzytelności bankowych. Dlatego też pod koniec roku rozpoczęliśmy wprowadzanie zmian do modelu operacyjnego, by zwiększyć efektywność windykacji. W naszej ocenie takie działania w zestawieniu z pracami związanymi z wdrożeniem założeń strategicznego rozwoju pozwolą na wzrost rentowności jeszcze w perspektywie bieżącego roku.


Całość: presco.stockwatch.pl/aktualnos...

Jestem zaskoczony zarzutami, że PR nie pomógł emisji. To dobrze, że jest wokół emisji PR, dobrze, ze firma jest otwarta i sie komunikuje. Dobrze, że jest przedstawicielka Nobili Partners z imienia i nazwiska, która chce odpowiadać na wszystkie pytania. Tak powinno być w każdej emisji - otwartość i chęć dyskusji. Uważam, że to jest możliwe dzięki ofertom publicznym bez prospektu kierowanym do inwestorów indywidualnych.

Co do wydłużenia terminów zapisów i nowej propozycji - pierwszeństwo w obejmowaniu akcji to jest to oferta ciekawa. W rozmowach prywatnych, jak również na czacie inwestorzy skarżyli się, że chcą akcji Zortraxu ponieważ potencjał do wzrostu może być spory. Zatem firma zareagowała i wymyśliła nowatorskie rozwiązanie. Trudno oczekiwać, że nie przedłuży w ten sposób zapisów ponieważ każdy musi się jeszcze zastanowić i rozważyć tą propozycję.

Wiem, że wiele firm zawiodło na Catalyst. Ale nie szukajmy spisku dlatego, że ktoś się komunikuje i robi wokół emisji PR.

Zapraszamy na czat z prezesem w następny wtorek:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Prezes odpowiedział na pytania jakie zostały zadane na czacie, a nie udało się na nie odpowiedzieć podczas rozmowy na żywo:
wiadomosci.stockwatch.pl/wp-co...

Można już zadawać pytania na czacie:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Można już zadawać pytania:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Trzeba się kontaktować z mBankiem, jeżeli twierdzą że tylko na rachunkach u nich można składać zapisy to niestety tak będzie.

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że w przyszłym tygodniu planowany jest czat z przedstawicielami BEST SA.

Co do zabezpieczeń w przypadku spółek windykacyjnych to nie patrzyłbym na to za bardzo. Zabezpieczenie na zastawie rejestrowym nie jest szczególnie silnym. Oczywiście marża w nowej emisji nie powala jak zauważono, ale trzeba pamiętać o takim pojęciu jak premia za płynność. Ma to znaczenie już przy inwestycji na kilkadziesiąt tys. zł. Trudno za tyle byłoby kupić obligacje BEST nie podbijając ich kursu. W emisji publicznej można to zrobić. Ciekawostką jest natomiast fakt, że obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy i jeżeli wyczerpie się pula obligacji dostępnych w tej emisji to zostaje ona zakończona. Osobiście uważam, że do tego dojdzie, może nie w tak ekspresowym tempie jak w przypadku Orlenu, ale według mnie emisja nie będzie trwałą do ostatniego dnia czyli do 11 kwietnia.

Zapraszamy na czat z prezesem Zarządu Midasa:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Uboat-Line wprowadzi program lojalnościowy

Cytat:
Grupa Uboat-Line w najbliższych tygodniach ogłosi wprowadzenie programu lojalnościowego dla swoich klientów. Będzie to jeden z pierwszych, na tak dużą skalę, programów kierowanych specjalnie do firm z branży transportowej, który będzie realizowany z renomowanym partnerem.

„Uboat-Line przykłada bardzo dużą wagę do relacji ze swoimi klientami. Wspieramy ich w coraz szerszym zakresie. W najbliższym czasie nadal planujemy zwiększać zakres naszych usług. Chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów, a dzięki programowi lojalnościowemu będziemy mogli zaoferować im cenną wartość dodaną” – powiedział Artur Smolik, wiceprezes Uboat-Line S.A.

Całość: http://uboat.stockwatch.pl/?p=74

Można już zadawać pytania na czacie:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Magellan podsumował wyniki finansowe w 2014 roku oraz zapowiedział politykę dywidendową.

Cytat:
Zarząd spółki Magellan uchwalił program polityki dywidendowej.

Z uwagi na bardzo dobrą sytuację finansową Grupy Magellan zarząd spółki zamierza w przyszłości rekomendować Walnemu Zgromadzeniu podjęcie uchwał w sprawie wypłaty dywidendy w wysokości do 50% jednostkowego zysku netto spółki. Rekomendacja będzie każdorazowo przedkładana do akceptacji Rady Nadzorczej. Wysokość rekomendowanej dywidendy w latach przyszłych uzależniona będzie od aktualnej sytuacji rynkowej możliwości i potrzeb finansowania rozwoju Grupy oraz uwzględniać będzie bezpieczeństwo finansowe Magellana. Polityka dywidendy obowiązuje począwszy od podziału jednostkowego zysku netto spółki Magellan za 2014 rok.


Całość: magellan.stockwatch.pl/aktualn...

Zapraszamy na czat w następny wtorek:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Dzisiaj został opublikowany raport roczny spółki. Można go znaleźć tutaj:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Natomiast na stronie głównej portalu dostępny jest artykuł podsumowujący raport. Fragment:
Cytat:


Prezentacja raportu rocznego grupy chemicznej zbiegła się z kilkuprocentowym wzrostem kursu. Zarząd spółki informuje w nim, że sytuacja w branży nawozowej ulega poprawie, co jest dobrym prognostykiem na obecny rok.
Grupaazoty
58,37 +2,17 (+3,86%)

Znamy już pełne wyniki Grupy Azoty za 2013 rok. Z raportu wynika, że w zeszłym roku zysk EBITDA wyniósł 737,4 mln zł, EBIT 702,6 mln zł, a zysk netto 713,5 mln zł. Rezultaty okazały się lepsze r/r na obu poziomach odpowiednio o 21 proc., 89 proc. i 126 proc. Na osiągnięty wynik na działalności operacyjnej grupy wpływ miał zysk z tytułu okazyjnego nabycia udziałów w spółkach: Puławy, Siarkopol oraz spółce AIG w Senegalu w kwocie 515,4 mln zł


Całość: wiadomosci.stockwatch.pl/kurs-...

Spółka LiveChat Software, jeden z liderów globalnego rynku oprogramowania typu live chat, opublikowała dziś Prospekt Emisyjny w związku z ofertą publiczną akcji serii A. Cena maksymalna w ofercie ustalona została na 23,50 zł co oznacza, że kapitalizacja spółki po debiucie na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych może wynieść ponad 605 mln zł.

Harmonogram oferty wygląda następująco:
24-28 marca, do godz. 23.59 Zapisy dla Inwestorów Indywidualnych

26-31 marca, do godz. 16.00 Budowa Księgi Popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych

31 marca Ustalenie ostatecznej liczby Akcji Oferowanych poszczególnym inwestorom oraz Ceny

Sprzedaży dla Inwestorów Indywidualnych i Ceny Sprzedaży dla Inwestorów Instytucjonalnych.

1-3 kwietnia Zapisy w transzy dla Inwestorów Instytucjonalnych

4 kwietnia Przydział Akcji oraz złożenie zlecenia sprzedaży Akcji Oferowanych na rzecz Inwestorów Indywidualnych za pośrednictwem systemu GPW oraz zapisanie Akcji Oferowanych na rachunkach papierów wartościowych Inwestorów Indywidualnych

Do 9 kwietnia Zapisanie Akcji Oferowanych na rachunkach papierów wartościowych Inwestorów Instytucjonalnych

Nie później niż 10 kwietnia Pierwszy dzień notowania Akcji na GPWObecnie Akcjonariuszami Spółki są jej założyciele, kluczowi pracownicy oraz fundusz Tar Heel Capital i podmioty z nim związane. Akcjonariusze (Mariusz Ciepły, Jakub Sitarz, Maciej Jarzębowski, Tar Heel Capital OS LLC, THC Fund Management Ltd., Inner Investment Ltd. Oraz TF Assets Management Ltd) solidarnie biorą udział w sprzedaży akcji. Ich pozostałe akcje zostały objęte 12-miesięcznym zakazem sprzedaży (lock-up).

Zapraszamy na czat z wiceprezesem spółki:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

PRESCO opublikowało wyniki finansowe za 2013 r.

Cytat:
P.R.E.S.C.O. GROUP, jeden z wiodących podmiotów działających na rynku obrotu wierzytelnościami detalicznymi w Polsce, osiągnęło w 2013 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 80,21 mln zł oraz zysk netto na poziomie 5,07 mln zł. W rekordowym dla grupy roku 2012 było to odpowiednio 90,81 mln zł oraz 22,09 mln zł. Wyniki finansowe GK P.R.E.S.C.O. w 2013 r. to efekt m.in. niższych wpływów z obsługi windykacyjnej portfela, wynikających z selektywnej polityki inwestycyjnej grupy oraz słabszej skuteczności egzekucji komorniczej w Polsce. Ponadto, P.R.E.S.C.O. zabezpieczyło w 2013 r. niemal wszystkie posiadane wierzytelności przed przedawnieniem, czego skutkiem był wzrost nakładów na postępowania sądowe i egzekucyjne o 4,32 mln zł. Jednocześnie w 2013 r. grupa nabyła pierwszy portfel wierzytelności w Rosji i planuje rozwijać działalność na tym rynku w 2014 r. W bieżącym roku P.R.E.S.C.O., zgodnie w przyjętą strategią, rozpoczęło również działalność operacyjną w obszarze consumer finance poprzez spółkę córkę Debet Partner, udzielającą pożyczek konsumenckich. Działalność ta jest ważną składową polityki ugodowej z osobami zadłużonymi, na której w 2014 r. będzie się koncentrowało P.R.E.S.C.O. GROUP.

Całość: presco.stockwatch.pl/aktualnos...

Przeprowadziliśmy wywiad z prezesem spółki Leasing Experts. Zachęcam do zapoznania się z jego treścią:

Cytat:
StockWatch.pl: Panie Prezesie, w zeszłym roku spółka Leasing-Experts SA pojawiła się na NewConnect. Jaką rolę w Waszych planach rozwoju odgrywa upublicznienie akcji?

Marcin Pawłowski: Debiut był dla nas bardzo istotnym wydarzeniem, chcieliśmy stać się bardziej rozpoznawali i transparentni, wiedziałem że bez giełdy nie uda nam się pozyskać kapitału na rynku dłużnych papierów wartościowych. Debiut Leasing-Experts SA był drugim najlepszym debiutem na rynku New Connect w roku 2013 r. Nasi inwestorzy nie stracili! Teraz bardzo zależy mi na wysokich obrotach, jak widać nie jest źle, w tym miesiącu osiągniemy bardzo wysoką pozycję na rynku. Poza tym wszystkim, kierowanie spółką publiczną to ekscytująca przygoda i nowe możliwości. Niestety uzależniłem się od sprawdzania kursu akcji co kilka minut, to nie jest dobre.


Całość: www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Warto się zainteresować kolejnym tekstem o wpływie zamieszania na wschodzie na rynek nawozowy:

Cytat:

Zaogniająca się sytuacja polityczna na Ukrainie może przełożyć się na wzrost cen zbóż, a tym samym nawozów - ocenia prezes Grupy Azoty Paweł Jarczewski.

"Analizujemy, jaki wpływ dla branży nawozowej może mieć zaogniająca się sytuacja na Ukrainie. Choć nie jesteśmy bezpośrednio związani biznesowo ze wschodnimi rynkami, to należy pamiętać, że Morze Czarne, a szczególnie takie porty jak Odessa i Yuzhny, odgrywają bardzo ważną rolę w handlu nawozami i zbożami" - powiedział PAP Jarczewski.

Całość jest tutaj: www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Zachęcam do zapoznania się z informacją prasową na temat wyników finansowych i planowanej dywidendy:

Cytat:

Lider polskiego rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w 2013 roku osiągnął rekordowy wynik netto: 85,3 mln zł czyli o 31% więcej niż w 2012 r. Nie uwzględniając zdarzeń jednorazowych NEUCA zarobiła 80,4 mln zł, co oznacza wzrost o 12% w porównaniu do poprzedniego roku.

Na koniec ubiegłego roku Grupa miała 26% udziałów w rynku i zwiększyła przychody ze sprzedaży o 2% do blisko 5,8 mld złotych. NEUCA poprzez przejęcie w ACP Pharma, czwartego krajowego hurtowego dystrybutora farmaceutyków zamierza znacząco wzmocnić swoją pozycję rynkową.

Poprawę wyników NEUCA zanotowała przy obniżonej marży urzędowej. Obniżka kosztów sprzedaży i zarządu oraz oszczędności finansowe pozwoliły zniwelować straty z handlu lekami refundowanymi. Dodatkowo, bardzo dobre wyniki osiągnął segment marek własnych, który w 2013 r. miał 6,6 mln zł zysku netto o prawie 290% więcej niż przed rokiem

Rosnące wyniki wpływają na większą dywidendę wypłacaną dla akcjonariuszy. Zarząd rekomenduje z zysku na ubiegły rok wypłacić 3,80 zł za akcję. Oznacza to, że wartość dywidendy sięgnie ponad 17 mln złotych – najwięcej w historii Grupy. Dodatkowo, NEUCA przeprowadzi również skup akcji własnych, którego wartość może sięgnąć 21 mln zł.


neuca.stockwatch.pl/aktualnosc...

Opis został zmieniony.

Zapraszamy na transmisję konferencji wynikowej ABC Daty. Pod tym linkiem można będzie ją oglądac od 10:00 platforma.livingmedia.pl/abcda...

Na PB.pl pojawił się ciekawy artykuł dotyczacy projektu z Lotos Kolej.

Cytat:
Grupa Azoty ma własny pomysł na zagospodarowanie części logistycznej spółki i na razie wstrzymuje rozmowy z Lotos Kolej o stworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa, poinformował agencję ISBnews wiceprezes Andrzej Skolmowski.

"Na razie z naszej strony jest projekt wstrzymany. Mamy swój pomysł na organizację logistyki kolejowej, chcielibyśmy najpierw to zadanie wewnątrz organizacji wykonać i dopiero przystąpić do innych rozwiązań" - powiedział Skolmowski w rozmowie z ISBnews.


Całość tutaj: pulsinwestora.pb.pl/3600182,69...

Zapraszam do zadawania pytań na czacie:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Zapraszamy na czat, można już zadawać pytania:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Przeprowadziliśmy wywiad z przedstawicielami spółki:

Cytat:
StockWatch.pl: Internauci znają Państwa flagowy produkt – drukarkę 3D – z udanego finansowania na portalu Kickstarter.com. Zebraliście wówczas niemałą kwotę 180 tys. dolarów, znacznie większą niż założone 100 tysięcy. Czy rzeczywiście wystarczyła na realizację zamierzeń, czy po prostu celowaliście niżej żeby nie spłoszyć wspierających Was użytkowników? Co udało się zrobić za te pieniądze?

Karolina Bołądź: Nie ma co ukrywać – zaufanie stu kilkudziesięciu inwestorów z całego świata, z których wielu pochodziło z USA, gdzie rynek druku 3D rozwija się najlepiej, dodało nam skrzydeł. To była świetna nauka poruszania się na rynku finansowym. Z perspektywy czasu Kickstarter to był strzał w dziesiątkę.

Tomasz Drosio: Nie opuszcza nas dobra passa – najpierw zaufanie inwestorów z całego świata, później sukces prywatnej emisji obligacji w Polsce i kapitał od kilkudziesięciu inwestorów, a teraz oferta publiczna. Kto wie, co nas czeka za rok…? Nie wykluczamy żadnego wariantu.

Zebrany kapitał wydaliśmy na wyprodukowanie pierwszych partii naszego obecnie flagowego produktu – drukarki 3D Zortrax M200. Dzięki inwestorom indywidualnym pokonaliśmy po prostu kolejny krok, technologiczny i organizacyjny, i większa, niż początkowo planowaliśmy kwota, tylko nam w tym pomogła. I na tym właśnie fundamencie powstał Zortrax.


www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Tak jak napisała Pani Joanna zapraszamy w piątek na czat: www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Kruk opublikował wyniki finansowe. Z notatką prasową można się zapoznać tutaj:
kruk-sa.stockwatch.pl/aktualno...

Warto też przejrzeć prezentację: kruk-sa.stockwatch.pl/prezenta...

Można już zadawać pytania na czacie: www.stockwatch.pl/czat-inwesto... Zapraszamy!

Kalashnikov napisał(a):
Hmm.. pomyślmy... 9% odsetek dla Start-up... Hmmm... Nie

Swego czasu na NC miała się pojawić firemka chcąca pozyskać pieniądze na pierwszy polski dobry "horror". Zortrax z swoją historią (oby nie jak z horroru) chyba najpierw tam powinien skierować swoje pierwsze kroki na rynku kapitałowym... Albo zamienić 9% na 15%, wtedy przynajmniej premia za ryzyko byłaby adekwatna thumbright


Myślę, że zbyt duże uproszczenie. Ta firma od horroru znowu zbiera kasę na quasi obligacje. Natomiast Zortrax ma kontrakt z Dellem, który dostrzegł potencjał. Nie jest zatem tak, że produkt jest totalną niewiadomą.
Co do dylematu akcje czy obligacje. Tak jak napisał anty -> spółka sprzeda akcje (wyższa wycena) po wzroście dzięki kapitałowi z emisji obligacji. Co do oprocentowania to każdy ma swoje odczucia. Gdyby było 15% w skali roku to większość osób nawet nie popatrzyłaby na taką spółkę. Tak niestety wielu inwestorów robi. Moim zdaniem emisja Zortraxu się powiedzie bez większych problemów, czego spółce życzę.

Czat jest jak najbardziej, zapraszamy jutro. Musieliśmy na chwilę zdjąć zapowiedź. Czat odbędzie się tutaj: www.stockwatch.pl/czat-inwesto...


Poznaliśmy szczegóły oferty. Tutaj podsumowanie: wiadomosci.stockwatch.pl/zortr...

Cytat:
Zortrax chce wyemitować 10 tys. trzyletnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 10 mln zł. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 9 proc. w skali roku. Kupon ma być wypłacany co kwartał. Zapisy potrwają od 11 do 27 marca. Docelowo papiery mają trafić do obrotu na Catalyst. Oferującym jest Invista Dom Maklerski, a doradcą ds. oferty publicznej spółka IPO Doradztwo Strategiczne SA.

Energa opublikowała wyniki finansowe, zapraszamy na microsite:
energa.stockwatch.pl/aktualnos...


Ponadto na stronie głównej StockWatch.pl pojawił się artykuł o wynikach:

Cytat:
W całym 2013 roku zysk netto wyniósł 743 mln zł wobec 456,4 mln zł uzyskanych rok wcześniej. EBIT skoczył z 906 mln zł do 1,195 mld zł, a przychody z 11,18 mld zł do 11,43 mld zł. W zeszłym roku środki pieniężne z działalności operacyjnej stanowiły ponad 2 mld zł. Rok wcześniej było to 1,33 mld zł.

- Ostrołęka ze względu na niski poziom cen na rynku hurtowym tworzyła odpisy aktualizujące. Dlatego też wynik w 2012 r. był ujemny. Elektrownia zostaje w grupie. Przeprowadzimy prace modernizacyjne, które potrwają do 2030 r. – skomentował podczas konferencji prasowej Mirosław Bieliński, prezes Energi.

Całość: wiadomosci.stockwatch.pl/energ...

Zapraszam na jedyny czat z prezesem, który odbędzie się na StockWatch.pl we wtorek. Link:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Na StockWtach.pl pojawił się ciekawy artykuł o koniunkturze w branży chemicznej. Ostatnio sporo się dzieje w tych spółkach (wezwanie na Ciech).

Cytat:
Koniunktura w branży chemicznej jest raczej kwaśna, ale do gry włączyły się emocje. Na kursach akcji niektórych spółek zagotowało się od gry pod wyższą cenę wezwania, dywidendę i odbicie w sektorze nawozowym. Sprawdziliśmy wraz z ekspertami ile oktanów jest w tym paliwie.


Jeżeli chodzi o Ciech
Cytat:
- W mojej ocenie nie warto odpowiadać na wezwanie po cenie 29,50 zł za akcję Ciechu. Propozycja wzywającego jest dużo niższa od ceny rynkowej. Moja aktualna wycena to 36 zł za jedną akcję tej spółki. Ciech jest w trakcie restrukturyzacji i sprzedaży aktywów. W miarę kontynuowania tych procesów wartość spółki będzie rosła i nie wykluczam, że jedna akcja może być warta 40 zł. - ocenia Łukasz Prokopiuk, analityk DM IDM.


Natomiast jeżeli chodzi o Azoty to prognozy są bardzo umiarkowane:

Cytat:
- Grupa Azoty działa w trudnym otoczeniu i w tym roku znacznej poprawy na rynku nawozowym nie oczekujemy. Czwarty kwartał był dla branży słaby. Teraz trend się poprawia, ale nie na tyle, aby myśleć o szybkim powrocie do rekordowych zysków. W naszej ocenie, kolejnych kilka kwartałów może być słabsze w wykonaniu producentów nawozów. Natomiast ostatnie odbicie na akcjach Grupy Azoty może być związane z obserwowanym odbiciem cen zbóż czy mocznika. - ocenia Kamil Kliszcz, analityk mBanku.


Cały artykuł o branży chemicznej znajduje się tutaj:
wiadomosci.stockwatch.pl/czter...

Zapraszam w następną środę na czat z prezesem Hawe:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Ciekawa spółka zamierza przeprowadzić publiczną emisje obligacji.

Cytat:
Zortrax - polski dostawca kompleksowych rozwiązań w obszarze druku 3D.

Spółka z powodzeniem działa na rynkach międzynarodowych, sprzedając swoje produkty w największych krajach europejskich oraz w USA i w Kanadzie.
W maju 2013 r. za pomocą kampanii crowdfundingowej na amerykańskim portalu kickstarter.com, pozyskali finansowanie w wysokości prawie 180 tys. dolarów. Spółka rozwija się dynamicznie, podpisuje kontakty z międzynarodowymi korporacjami (Dell), a w planach ma podpisanie kolejnych (negocjacje z Bosch). W styczniu br. Zortrax pozyskał 1,2 mln zł z prywatnej emisji obligacji, a teraz zdecydował się na emisję kolejnej serii obligacji - tym razem w formie oferty publicznej.


Oferującym jest DM Invista. Na StockWatch.pl zostanie przeprowadzony czat z przedstawicielami spółki.

Przeprowadziliśmy wywiad z dyrektorem finansowym spółki.

Cytat:
StockWatch.pl: W ubiegłym kwartale mocnym wsparciem dla Państwa wyników była listopadowa Konferencja Klimatyczna, która zapełniła pokoje hotelowe. Jak obecnie wygląda frekwencja w hotelach i jakie najciekawsze imprezy zapowiadają się w tym kwartale i w całym roku?

Marcin Szewczykowski: Konferencja klimatyczna, która odbyła się w listopadzie 2013 r., oczywiście wpłynęła pozytywnie na poprawę wskaźników na rynku warszawskim, ale nie tylko to wydarzenie zadecydowało o dobrych wynikach osiągniętych w tym okresie. Już od połowy ubiegłego roku obserwowaliśmy wyraźne ożywienie w nastrojach konsumenckich, co bezpośrednio, pozytywnie przełożyło się na wyniki branży hotelowej. Jeśli chodzi o wyniki pierwszego kwartału, to zawsze podkreślamy, że poziom wskaźników osiąganych w tym okresie nie ma istotnego wpływu na rezultaty uzyskane w skali dwunastu miesięcy. Trzeba pamiętać, że wynik ten zwykle stanowi mniej niż 10 proc. wartości EBITDA w całym roku. Ten rok nie będzie obfitował w wydarzenia o tak dużej skali, jak COP 19, EURO 2012 czy Prezydencja Polski w UE, ale liczymy, że ożywienie w gospodarce będzie sprzyjało utrzymaniu dobrych wskaźników w Grupie Orbis.


Całość: www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Zapraszamy na czat o 13:00. Należy wejść tutaj: www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Napisaliśmy dzisiaj artykuł o tym jak sytuacja na rynku przerwała dobrą passę kursu Grupy Azoty.

Cytat:
Grupa Azoty liczy, że w całym 2013 roku zarobiła na czysto 713 mln zł. To oznaczałoby, że w samym IV kwartale mogła mieć stratę. Spółka z grupy ZA Puławy zanotowała w minionym kwartale niecałe 20 mln zł zysku netto.

Poniedziałkowa nawałnica podaży związana z obawami o sytuację na Ukrainie spycha w dół m.in. notowania spółek chemicznych. Kilka procent traci kurs akcji Grupy Azoty. Spółka niedawno opublikowała szacunkowe wyniki za 2013 rok. Według raportu, w ubiegłym okresie skonsolidowany zysk netto w 2013 r. wyniósł 713 mln zł, zysk operacyjny 702 mln zł, a przychody 9,82 mld zł. Grupa po pierwszych trzech kwartałach zeszłego roku miała odpowiednio 770,7 mln zł, 779,6 mln zł oraz 7,473 mln zł. Wcześniej, w połowie lutego spółka podała, że dokona odpisu aktualizującego w wysokości 46 mln zł, co obniży o 37 mln zł poziom zysku netto za 2013 rok. Wpływ odpisu na poziom EBIT w 2013 roku wynieść ma 46 mln zł. Emitent przedstawi wyniki za 2013 rok 21 marca.


Artykuł znajduje się tutaj: wiadomosci.stockwatch.pl/gield...

Zachęcam do dyskusji na temat wyników Grupy Azoty.

Niestety prawdą jest, że Catalystowi daleko do efektywności. Ostatnio DM BPS w sowim komentarzu narzekał na BPS (właściciel domu maklerskiego), że robią odpisy.

Obligacje BS są ciekawą formą inwestycji i warto szukać tam okazji. Ale ja patrzę tylko na dużych graczy BPS i PBS Sanok.

O 12:00 rusza czat, zapraszamy do zadawania pytań:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Zapraszamy na czat z prezesem spółki już w najbliższy wtorek:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Przeprowadziliśmy wywiad z prezesem:

Cytat:
StockWatch.pl: Po publikacji wyników finansowych za czwarty kwartał, kurs akcji zanurkował. Rynek źle odebrał zaraportowane wyniki finansowe. Jak Pan skomentuje osiągnięte w tym okresie rezultaty?

Grzegorz Misiąg: Trudno nam zrozumieć taką reakcję rynku na wyniki oznaczające m.in. 40-proc. wzrost zysku netto i 60-proc. przychodów. Na początku 2013 roku przedstawiliśmy prognozę wyników w zakresie poziomu przychodów, EBITDA oraz zysku netto. Zrealizowaliśmy je, a nawet lekko przekroczyliśmy.

Po trzecim kwartale mieliśmy szansę na lepsze wyniki netto i czuliśmy się zobligowani do weryfikacji tej prognozy – tylko na poziomie zysku netto. Tej zweryfikowanej prognozy faktycznie nie osiągnęliśmy i to prawdopodobnie było przyczyną dość gwałtownej reakcji rynku.

Co ciekawe, historycznie kurs akcji naszej spółki był najwyższy przed podwyższeniem prognozy – we wrześniu, kiedy obowiązywały poprzednie szacunki, które ostatecznie przekroczyliśmy. Trudno to logicznie wyjaśnić.

W każdym razie, ostateczne wyniki są bardzo dobre i zgodne z naszymi celami. Myślę, że inwestorzy powinni raczej zwracać uwagę na EBITDA niż zysk netto, ale również on jest na satysfakcjonującym poziomie. Na to, że w IV kwartale ostatecznie okazał się słabszy, miały wpływ niekorzystne różnice kursowe, a także decyzje strategiczne.

Jak wiadomo, zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie działalności w segmencie spedycji lądowej. To była decyzja, która wynikała z zapotrzebowania rynku. Dostawaliśmy pytania o ofertę w tym zakresie od klientów, którzy chcieli rozszerzać współpracę z nami. Wiedzieliśmy więc, że mamy zapewniony dobry start – ale uruchomienie działalności trwa, a powodem są m.in. sprawy biurokratyczne. Kiedy pojawiła się okazja, żeby skrócić tę drogę poprzez akwizycję spółki Trucker, posiadającej wszystkie zezwolenia, postanowiliśmy ją wykorzystać. W efekcie pewne inwestycje i koszty pojawiły się wcześniej. Mogliśmy z nimi czekać i pokazać wyższy wynik w IV kwartale, ale uważam, że z biznesowego punktu widzenia to nie miałoby uzasadnienia.


Całość: www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

PCC Rokita poinformowała, że zamierza przeprowadzić IPO i wprowadzić akcje na rynek regulowany GPW. Spółka rozpoczęła prace nad prospektem. Przypominam, że w lutym KNF zatwierdził spółce prospekt emisyjny dotyczący II programu publicznej emisji obligacji.

Więcej: wiadomosci.stockwatch.pl/pcc-r...

Przeprowadziliśmy wywiad z prezesem KBJ:

Cytat:
StockWatch.pl: Rynek docenił tegoroczne wyniki dynamicznym wzrostem kursu akcji spółki. Wydaje się, że obecna kapitalizacja dyskontuje spory dalszy rozwój. Co zdaniem spółki będzie motorem dalszego zwiększania skali biznesu i jaką stopę wzrostu przychodów stawiacie sobie za cel?

Artur Jedynak: Obecna kapitalizacja spółki to ok. 15 mln zł, co przy przychodach za 2013 r. na poziomie 10,4 mln nie wydaje się przeszacowaną wartością. Zaryzykuję stwierdzenie, że nawet przy obecnym poziomie przychodów i zysku jest miejsce na dalszy wzrost kapitalizacji, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę dotychczasowe tempo wzrostu.

Cel jaki stawiamy sobie na początku każdego roku to wzrost o min. 30 proc. r/r i pracujemy nad uzyskaniem takiego wyniku. W chwili obecnej trudno jest przedstawić szczegółową prognozę wyników na 2014 r., opublikujemy nasze szacunki, jak tylko uzyskamy wystarczającą pewność odnośnie roku bieżącego. Jeżeli chodzi natomiast o czynniki wzrostu, widzimy w najbardziej ogólnym ujęciu dwa zasadnicze:

wzrost sprzedaży naszych usług w kluczowych obszarach działalności KBJ – Business Intelligence (BI) i Big Data, development, technologia i integracja, HR,
rozwój własnych produktów oferowanych w modelu chmury – jest to obecnie działanie, w które spółka inwestuje środki, planujemy wyjście na rynek ze swoimi produktami w drugiej połowie roku.


Całość: kbj.stockwatch.pl/aktualnosci/...

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Dołączył: 9 grudnia 2009
Ostatnia wizyta: 25 października 2018 13:22:24
Liczba wpisów: 3 001
[0,80% wszystkich postów / 0,72 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,661 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +173,47% +34 694,69 zł 54 694,69 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło