pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

slawek87

slawek87

Ostatnie 10 wpisów
Funkster, zgadzam się, że trendu raczej nie przełamiemy - walka z rynkiem to jak kopanie się z koniem...bez sensu.

Ale wyjście ponad 48,36 może da nam ruch do 52? A 3 zł na kontraktach to już niezłe pieniądze...

Tak w ogóle, to ja acp śledzę już od kilku dobrych miesięcy, ale jakoś nie mam odwagi na długą pozycję w spadkowym trendzie.

Jakoś tak cicho na tym wątku.

Ciekawie wygląda walka na poziomie 48,36 a 47,33 zł.
Cztery świeczki w tym ostatnia wyrysowała coś jak doji na wysokich nogach.
Jak sądzicie...wyjście ponad górny opór da szanse na krótkie zagranie? Może kontrakty?

Aha, zapomniałem dopisać, że wygląda na to, że wzrosty trwają relatywnie krócej niż spadki co moim zdaniem jest raczej niedźwiedzie.

Zauważyliście wyjątkową równość wolumenu na ostatnich sesjach? Dzień w dzień 65 000 z kilkoma ponad.

Cytat:
prawie znalazł ropę

prawie - słowo informujące o niecałkowitym osiągnięciu danego stanu

źródło: http://pl.wiktionary.org/wiki/prawie

Ok, czyli jeżeli nie ma już miejsca na polepszanie rentowności poprzez zmniejszanie kosztów, to w grę wchodzi jedynie efekt skali przy założeniu, że koszty będą dalej trzymane w ryzach na tyle, żeby te 4% utrzymać i w tym roku.

Będąc w portfelu Getinu o pieniądze nie trudno - już to wielokrotnie mówiliście. Tylko teraz pytanie czy nawet jeśli warunki kredytowania pogorszą się na rynku, to czy Getin będzie w stanie tak iść na rękę MWT żeby te 4 % się rzeczywiście uchowało.Magellan w 2009 miał ROA 5,8% czyli lepiej od MWT. Ale z drugiej strony dynamika wzrostu jest większa w MWT (kiedyś liczyłem PEG RATIO dla MWT i MAG i wyszło, że żeby MW miało podobny poziom wskaźnika to musiałoby kosztować 50 zł king ) Jak znajdę chwilę, to policzę to jeszcze raz i przedstawię szerszej publiczności.

200% wzrostu zysku netto rok do roku i rynek reaguje niczym?! Właśnie o to chodzi. Wszystko jest w cenie. A świeczka...myślisz, że taki knot ma jakieś znaczenie w takim płaskim ruchu?

Cytat:
20mln zysku netto za rok jest raczej nieaktualne po tym jak ROA spadło z 5 do 4%.

Chyba, że ograniczając koszty pozostałej działalności będą w stanie podciągnąć rentowność. Ale to już chyba trzeba poczekać do lutego na takie dywagacje. Widać, że pozytywna wiadomość trafiła idealnie w oczekiwania inwestorów.

Myślicie, że jakieś szacunkowe wyniki za 2010 rok pojawią się jeszcze przed raportem?

Może wyniki jakie spółka zaraportowała,

Wyniki za 3Q2010

Moim zdaniem spółka wygląda nieźle z technicznego punktu widzenia. Trend wzrostowy ciągle utrzymany. Wskaźnikowo też nie wypada najgorzej. Fundamentalistą nie jestem, ale z tego co tam pokazali to też nie wygląda to źle - wzrost przychodów ze sprzedaży+ znaczna poprawa na poziomie zysku netto.

Ja dziś wszedłem. Pożyjemy zobaczymy. Stop zapięty ;)

PS
nie spojrzałem na datę ostatniego wpisu- tutaj nic się nie dzieje a spółka rośnie ... kolejna dobra oznaka :P

Wszyscy krakali że przewartościowany no i się zaczęło ! Było trzeba siedziec Silenced to dalej by rosło Liar
A jeśli chodzi o wskaźnikową, to jasne P/BV jest wysokie (ale to tylko kapitały własne) które na dodatek są dwa razy niższe niż zobowiązania krótko+długo terminowe. Ta firma tak pracuje. Spółka jest dynamiczna (może tylko ja sobie tak to tłumaczę, bo wierzę w ten biznes- nie w akcje, a w model zarabiania pieniędzy). 20 zł to przesada na OBECNĄ chwilę. Jeśli spółka zrealizuje zysk netto za rok w postaci 1 zł/akcje (8 mln zysku) to P/E na tą chwilę wynosi 14,45 (wygląda inaczej, prawda?).
Co myślicie o wskaźniku PEG (PE/DYNAMIKA ZYSKU) który teraz dla MW wynosi 0,14 (przez dynamikę spodziewanych zysków (5 mln do końca tego roku, 10 mln do końca 2011) a dla Magellana przy zachowania dotychczasowej dynamiki wynosi 0,8.
Jestem świadom tego, że każdy wskaźnik ma wady, a rynek i tak zrobi co będzie chciał. Ale w wypadku MWT (i całego rynkowego otoczenia tej spółki - getin, system zdrowia, zmiana strategii) ... nie będę mówił, bo jeszcze dostane po bootyshake od rynku (oczywiście)

Panowie,

1. Legalny software to przede wszystkim różne udogodnienia ze strony producenta, których nie daje mi nielegalne oprogramowanie,
2. Zgadzam się co do praw autorskich ze wszystkimi,
3. NIE, legalny program nie kosztuje 7k. tylko 499$ w wersji Standard.
4. Ami nie obsługuje większości "Ciekawych" funkcji, które oferuje Metastock i to jest wartośc, którą metastock i tak słabo sobie ceni.

Pozdrawiam

Witam,

z racji braku tego tematu chciałbym "ogłosić"

Kupię Metastocka 9lub10 EOD z ORYGINALNĄ licencją. Cena do negocjacji (za jakieś oczywiście rozsądne pieniądze).

Proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam
Sławek

Dziś info, że MWT dalej sprzedaje.
Komunikat MWTrade

Ciekaw też jestem na co rynek reaguje, aż takim skokiem. Niepokojące jest tempo wzrostu, sam wzrost się jeszcze należy. Pamiętajcie, że ciągle jesteśmy poniżej ceny emisyjnej, a przecież od czasu debiutu na giełdzie (zdaje się na NC) wartość spółki cały czas rośnie (choćby dzisiejszy komunikat - wartość "produktu" sprzedana tylko jednemu SP ZOZ wyniosła ponad 22 mln zł (wartość nominalna) w okresie krótszym niż rok). No chyba, że spółka przy emisji zrobiła inwestorów w balona.

P.S.
Jaka jest więc rzeczywista wartość tej wierzytelności? Addison .... mógłbyś? Dzięki

Pozdrawiam

WatchDog napisał(a):
Jest to cały sektor Usługi - Inne wg klasyfikacji GPW
www.stockwatch.pl/Stocks/Secto...
Pomijane są wartości ujemne oraz monstrualne, z pozostałych wyciągana jest średnia zwykła.
Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości rozwiązania, ale lepsze póki co nie istnieje w przyrodzie. Można sobie na piechotę dobrać spółki i wyliczyć średnią. W przyszłości będzie to możliwe też automatycznie, gdyż planujemy customowe sektory, czy też nawet zestawy porównawcze. Ale na razie bazujemy na tym, jak to oficjalnie widzi GPW.

Jasna sprawa, poprostu chciałem wiedzieć, choć trudno będzie wyliczyć średnią dla sektora medycznego - gdzie na parkiecie dysponujemy tylko Swissmedem i EMCINSMEDem :)
Dziękuję i pozdrwiam!

Witam,

Proszę o informację na podstawie których spółek liczone są średnie wskaźniki (w tym C/Z i C/WK) dla sektora medycznego w analizie spółki EMC Instytut Medyczny s.a. na tle sektora?

Dziękuję!

Nikt już chyba nie obserwuje Bomi. Dziś poszła informacja, że osoba z RN puściła w obieg 150 000 akcji po 10 zł w pakietówkach. Czyżby Panowie nie przewidywali dobrych kwartałów dla swoich akcji? d'oh!

Po 13 zł poszły dziś dwa spore pakiety razem 150k akcji. To daje deala wartości 19 500 000 PLN. SPORO. Może się grunt wreszcie klepie na odbicie.

Ciekawa zależność (nie wiem na ile takie coś ma wartość analityczną, ale napiszę)

MWT przy poziomie P/E około 17 wykazywał jakąś większą niechęć do wzrostów (konsolidacja w 2 przypadkach a korekta w 1 przypadku). Teraz wskaźnik znajduje się przy poziomie 17,47, a dodatkowo znaleźliśmy się w okolicach oporów na AT. Może niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie.

Pozdrawiam

Jaka w tym manipulacja? Wiercą od 2 maja, dowiercili się do poziomu który zakładali 2250 i na coś natrafili. Sami jeszcze nie wiedzą jaka jest jakość tego co znaleźli, muszą to zbadać. Teraz zaczynają intensywne procesy badawcze przy pomocy sobie tylko znanych metod. Trudno to ocenić.

Jeden fakt jest - AED dotychczas natrafił na duże złoże na oceanie indyjskim, wydobywał tam od 6000 do 10000 baryłek dziennie, znacznie mniej niż zakładali. A 60% swoich udziałów w polu Puffin (tam gdzie wydobywają ropę) wraz z niezbadanym polem Talbot sprzedali Chińczykom za 600m AUD. (info nie jest jakoś szczególnie wiarygodne, pochodzi z Wiki, tam udało mi się znaleźć co nieco na temat AED.)

Inna sprawa, że mają jeszcze 3 nienaruszone lokalizacje w Brunei:

Lukut-1 (obecnie wiercone)
Lempuyang-1 (oba KOV 40%)
oraz dwa w Bloku M (KOV 36%)

Wszystkie zostały wybrane przy pomocy "nowoczesnej technologisejsmicznej 3D". Niewiele, ale przynajmniej nie wpuszczają wiertła od tak sobie w ziemię.

Swoją drogą - 2230 to głęboko, nawet bardzo głęboko. Koszt takich wierceń pewnie jest ogromny nie wspominając o normalnym wydobyciu.Applause

Panowie, a ma ktoś dostęp do informacji na temat "trafione" odwierty/ odwierty ogółem w wypadku takich spółek jak BP, Total, Shell itd? Ciekawi mnie jakie jest prawdopodobieństwo że im się uda za którymś razem.

Tak się tylko zastanawiam, bo już tej ropy nie ma i nie ma, ale może coś jest na rzeczy skoro Pan Krauze nie rezygnuje. Chore ambicje? Tacy ludzie chyba nie dochodzą do tak ogromnych pieniędzy chorymi ambicjami, tylko "cold math", prawda?

Ja zacząłem się niedawno przygotowywać i jakież było moje zdziwienie gdy napisał do mnie chłopak, który podchodzi do matury (!) w tym roku i jednocześnie chce zdać maklera !

Papier chyba traci trochę na wartości. Zresztą...jak cała giełda:P

Wyniki beznadzieja.... puke_l

Panowie, pięknie rośniemy jutro:

Cytat:
Zarząd BOMI S.A. informuje, iż w dniu 15 kwietnia 2010 roku otrzymał zawiadomienie od Pioneer Pekao Investment Management S.A. (PPIM), wykonującego umowę świadczenia usług w zakresie zarządzania portfelem inwestycyjnym funduszy, zawartą pomiędzy Pioneer Pekao Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych S.A. a PPIM oraz działającego zgodnie z art. 69 ust.1 pkt 1 Ustawy z 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, który zawiadomił o wzroście zaangażowania do poziomu 14,91% całkowitej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Emitenta, w zakresie instrumentów finansowych wchodzących w skład portfela Pioneer Funduszu Inwestycyjnego Otwartego (Pioneer FIO) utworzonego przez Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (Towarzystwo).
Przed zmianą w portfelu Pioneer FIO znajdowało się łącznie 0 akcji Spółki, co stanowiło 0% kapitału zakładowego. Z akcji tych przysługiwały 0 głosów, co stanowiło 0% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

Generali Otwarty Fundusz Emerytalny zwiększył zaangażowanie w Bomi i ma 5,27 proc. akcji i głosów na WZA spółki - poinformowało Bomi w komunikacie.

Wcześniej Generali OFE miał 4,88 proc. głosów na WZA spółki. (PAP)

Cytat:
Jak ktoś uważa ,że pisze jak typowa "przekupa z targu" to niech tego nie kupuje ,a czas pokaże kto miał rację i kto do kogo chodzi po kredyt choćby np..... bo mi kredyty nie potrzebne ,a z banku to do mnie przychodzą bo takie czasy,a nie ja do nich

"Don't be a hero. Don't have an ego. Always question yourself and your ability. Don’t ever feel that you are very good. The second you do, you are dead."

salute

Niech mi ktoś wytłumaczy jedną rzecz...czy kredyt obrotowy przypadkiem nie podlega szybszej spłacie w porównaniu z np kredytem inwestycyjnym? I czy jeśli kredyt spłaca się kilka lat, normalnie w ratach i informuje się, że się po prostu go spłaciło, to jest się tak naprawdę czym podniecac? Firma prosperuje i ok, ma jakieś przychody skoro reguluje swoje zobowiązania.

Ampli pewnie i tak będzie na plusie za zeszły rok, tak jak potwierdził prezes. Ale pewnie takiej windy już nie powtórzy, a szkoda...

Jeżeli mogę dorzucic swoje 2 grosze do całej dyskusji. W pełni zgadzam się z komentarzem, który Swierszczu zlinkował.

1.Wszyscy wokół oczekują skorygowania, a niektórzy załamania rynku. Weźmy takie dzisiejsze obroty. 2 mld zł, spadek WIG20 o 3,95%, WIGu 3,29%. Nawet jeśli chodzi o duże spółki o to głównie one napędzają spadki, to przecież WIG20 nadaje tempo rynkowi. Ludzie boją się o swoje pieniądze. Mamy niepewne czasy. Myślę, że wiele osób odebrało solidną nauczkę w 2007 roku i później. Wiele już długo na giełdę nie wróci (ale w końcu od tego są korekty). Wiele osób pomyśli kilka razy zanim znów zainwestuje. I nie chodzi o rozważanie typu "jest tanio to tankuję". Dlatego popyt nie będzie już miał takiej siły jak wcześniej. I niech sobie ludzie mówią, że "naturalnym" poziomem jest ponad 3000 pkt. No ciekaw jestem, kto miałby nas tam podrzucic. Moim zdaniem rynke nie ma siły na takie wzrosty,

2. Ludzie, którzy nakupowali akcji w marcu, kwietniu, maju (na początku wzrostowej fali) wiedzą, że kiedyś wzrosty się skończą. O co mi chodzi...byle Andrzej nie kupował wtedy akcji (bez obrazy dla Jędrusiów:P). Jestem święcie przekonany, że większośc z nich albo już zrealizowała spory zysk, albo dopiero zacznie go realizowac teraz, kiedy zaczęły się "paniczne spadki" (dwie sesje zjazd o cirka 4%). I nawet jeśli drobni inwestorzy są w stanie podrzucic kurs takiego "giganta" jak np AMPLI (podany przykład jest zupełnie przypadkowy) to nie są w stanie podtrzymac spółek dużych. Tu trzeba kapitału z zagranicy (ale o tym zaraz), poza tym rynek pokazał, że nie ma siły już dawno temu,

3. Wszyscy piszą, że "wzrosła awersja do ryzyka". Lubie takie komentarze. Bo jak nie wiadomo co się dzieje, to awersja do ryzyka najlepiej daje radęDancing i jest git, bo nie można się z takim komentarzem nie zgodzic. A co ja myślę? OK, kapitał zagraniczny ucieka gdzieś, pewnie do Stanów. No bo w końcu jak się pożycza w Stanach grube miliony w przekonaniu, że na świecie będzie rosło, a kurs EUR/USD spada do 1,3x, a pożyczyło się po 1,5x to trzeba trochę więcej EURO na $ wymienic. No ale pewnie się jakoś forwardami, albo opcjami zastawiają. No to może inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę, że rynek jest niestabilny, słaby i rosło nie będzie. I najzwyczajniej w świecie zrealizowane zyski przenoszą na obligacje w Stanach, albo jakieś inne zabawki (kontrakty? chociaż to akurat oznaczałoby, że apetyt na ryzyko nie zmalał, wręcz przeciwnie, przecież kontrakty są dużo bardziej ryzykowne niż nawet akcje w Polsce Think). Tak, nasza "hossa" jest wirtualna,

4. Oczy inwestorów kierują się ku Grecji. No tak, a deficyt i dług w Grecji urodził się wczoraj. Inwestorzy, którzy badają ryzyko przed inwestycją doskonale wiedzą, że Grecja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Islandia (PIIGS) to tykające bombki deficytowe i jeśli szybko czegoś z finansami publicznymi nie zrobimy (bo problem zacznie dotyczyc także Polski) to się wykoleimy,

5. Problemy w USA wcale się nie skończyły, zostały odsunięte w czasie. Problemy zaczynają miec mniejsze banki, które próbują funkcjonowac tak jak na bank dla zwykłego śmiertelnika przystało. Oferują kredyty itd. Ale niestety, what a shame!, są ZA MAŁE, żeby je ratowac. Bezrobocie rośnie, sytuacja nie jest różowa, bo oto....transfer kryzysu finansowego do realnej gospodarki następuje. Świat się przegrzał. W USA konsumpcja na całego, ale kiedyś musi się nam odbic jak sie nażarliśmy za następne 100 lat. W chinach ... wystarczy poszukac materiału o martwym mieście, żeby zobaczyc jak Chińczycy "budują" nową potęgę. Tak naprawdę to aż boję się myślec, co to będzie za kilka miesięcy jak się okaże, że w Stanach będzie inflacja (hiper?Think ), pieniądze w obronie przed spadkiem wartości będą umieszczane na jakiś lokatach itd.

Można by tak pisac i pisac, bo scenariuszy jest wiele, ale morał jeden....miło nie będzie, przynajmniej moim zdaniem. Może trzeba znaleśc jakąś alternatywę dla giełdy?:P

Napisałem tego posta, bo chciałem skonfrontowac swoje spostrzeżenia (młodego, ciągle czytającego i pochłaniającego wiedzę szczura pokładowego [bez kitu przeczytałem chyba większośc wątków na forum ostatnio]) z uwagami bardziej doświadczonych kolegów. W celach rozwojowo relaksacyjnych oczywiście. Pozdrawiamwave

W parkiecie pisali, że Ampli w tym roku liczy na zysk związany przede wszystkim z likwidacją kosztogennych przedsięwzięć (czyt. nowych hurtowni). Prezes wypowiadał się, że będzie zysk netto.... ooo, znalazłem Dancing
www.parkiet.com/artykul/888265...
Zobaczymy co będzie. Ja się chyba jeszcze zakupię Ampli jak będzie w okolicach 3,50.

Polecam http://www.forexfactory.com/

Mocne forum, ciekawe tematy i na pewno ktoś znajdzie coś dla siebie. Wymagana dobra znajomość języka. Jak posiedzi się kilka godzin to nie ma problemów z technicznymi pojęciami (słowa się powtarzają)

Hm, a ja myślałem, że to jakiś chłam jak ostatnio byłem w Empiku w poszukiwaniu jakiejś ciekawej lektury d'oh!
Ale książki Murphy'ego i tak nie zaliczę to niepotrzebnie przeczytanych, bo jednak jakieś relacje, które mogą zadziałać pokazuje. Po przeczytaniu forum stawiam je jednak na pierwszym miejscu we wszystkim co obecnie czytam. Ciekawe analizy, fajne poglądy i nareszcie ... kultura! Fajne miejsce dla ludzi zainteresowanych tematyką.

Cytat:
Gdyby nie to, że świat się wali - co nieprzyjemnie potwierdza dzisiaj wskazanie TA-25 - to bym powiedział, że szanse na kolejne wybicie w kanale mamy spore. Ale niestety może zdarzyć się i tak, że runiemy w dół. Jak daleko? Hmm... Możliwych wsparć jest sporo. Zielone linie pokazują niektóre. W pesymistycznej wersji wylądujemy ostatecznie gdzieś pomiędzy 3 a 3,5 zł za akcję. Ale to naprawdę pesymistyczny scenariusz. Agresywnie grając, można jutro kupić, wierząc przynajmniej w skok do górnego ograniczenia kanału.

Jakby co to zawsze można zastosować strategię "kiszenia ogóra" :P i dokupić po 3,5 (ale oby nie).

Ja dziś kupiłem, liczę na to, że w krótkim terminie kurs powędruje w kierunku górnej linii kanału. A w długim okresie to chyba wzrosty, prawda? clock

A tak swoją drogą, dobrze że jest to forum, przynajmniej można poczytać ciekawe opinie i sprawdzić swoje przemyślenia. Wielki plus dla pomysłodawcy!

Chyba w parkiecie kiedyś ostatnio pisali, że przeznaczą to na dokończenie projektu w Warszawie. Tylko nie pamiętam dokładnie kiedy to było, żeby sprawdzić :/

Dokładnie. Już na samym początku narzuca się wniosek, że albo rynek zachowuje się niezgodnie z modelem przedstawionym w książce (czytaj teraz: nieracjonalnie, porównując go z tym co Murphy napisał), albo model jest błędny. Właśnie dlatego potrzebowałem tej informacji jak mogę sprawdzić korelację pomiędzy tymi wszystkimi rynkami.

Dzięki za informację karoldvl

Witam,

Kilka dni temu zabrałem się za czytanie Analizy Międzyrynkowej Murphyego. Może pozycja podstawowa, ale chciałem przeczytać, bo wydała mi się intersująca. W każdym razie, przechodząc do sedna sprawy: W całej książce poszczególne rynki są przedstawione za pomocą indeksów dolar za pomocą indeksu dolarowego, towarowy za pomocą indeksu CRB, akcje za pomocą DJa,a obligacje...no właśnie za bardzo nie wiem i tutaj pytanie do was. Czy istnieje jakiś indeks, w Stanach, który pokazuje kierunek cen kontraktów na obligacje rządowe? Chcałbym sprawdzić, czy teoria zależności pomiędzy poszczególnymi rynkami się sprawdza, czy rzeczywiście na rozkminianiu tych zależności da się budować jakąś strategię inwestowania pieniędzy. Ale brakuje mi tego jednego elementu. Gdybyście jeszcze mogli podrzucić adres, gdzie taki indeks można pooglądać.

Pozdrawiam
Sławek

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 2 września 2011 13:16:19
Liczba wpisów: 41
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,731 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło