pixelg
Program do AT - Warsztat - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

Program do AT

TheBlackHorse
1
Wpisów: 1 410
Wysłane: 4 grudnia 2008 14:46:20
Jakiego programu używacie lub polecacie do analizy technicznej? Od niedawna dopiero zacząłem działać profesjonalnym programem (MetaStock), czy jest coś lepszego lub porównywalnego jeśli chodzi o możliwości? Pytanie może infantylne :binky: ale wierzę, że wielu/e z was potrafi mi pomóc.
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!
Edytowany: 4 grudnia 2008 14:50

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 4 grudnia 2008 14:58:25
MS znam pobieżnie, od dawna robię na AmiBrokerze i nigdy mnie nie zawiódł. O ile chodzi oczywiście o EoD, bo podawanie danych intraday i day trading na nim nie jest za wygodny. Ludzie których znałem, grali w DT na Notowaniach firmy Statica.

TheBlackHorse
1
Wysłane: 4 grudnia 2008 15:08:37
No właśnie pomału chwytam informacje o AB i ciekawi mnie jakie są możliwości obu programów. Nie znam pewnie nawet procentu możliwości MS i dlatego pytam o inne programy, bo jesli coś zgłębiać to od korzeni do korony. Generalnie program jak dla mnie powinien być nastawiony na DT, aktualizować dane z sesji w jej trakcie. Rozumiem, że Statica działa właśnie w trakcie sesji co pozwala na szybkie generowanie sygnałów.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 4 grudnia 2008 17:21:36
Wiesz co, skrócę Twoje męki. Jeśli chcesz zająć się DT, to jest tylko jedno rozwiązanie: USA. Dużo niższe prowizje, dużo większy wybór spółek (i instrumentów), dużo większa płynność. No i możesz się wyspać. A możliwości Tradestation przewyższają AmiBrokera tak na oko kilkukrotnie.

Dapi
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 4 grudnia 2008 18:53:07
O jakich wymaganiach dla programu tu rozmawiacie ?

I w związku z tym o jakich możliwościach ? Do czego program ma służyć ?
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: http://www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: http://www.attrader.pl

TheBlackHorse
1
Wysłane: 4 grudnia 2008 22:30:04
Na razie nie pociąga mnie rynek za oceanem, wolę nasz 3some tak więc dzięki WD.
Chodzi o program idealny do DT. Taki, który można maksymalnie skonfigurować pod swoje wymagania. Jestem w tym zielony jeszcze i jeszcze pewnie długo pozostanę, dlatego pytam i proszę o radę mistrzów AT.

Dapi
0
Wpisów: 1 002
Wysłane: 5 grudnia 2008 08:42:20
Wykresy mają biura maklerskie...w większości z bardzo dużą ilością wskaźników

Dlaczego są dla Ciebie niewystarczające ?
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: http://www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: http://www.attrader.pl

Snake
0
Wpisów: 403
Wysłane: 5 grudnia 2008 09:19:25
TheBlackHorse napisał(a):
Jestem w tym zielony jeszcze i jeszcze pewnie długo pozostanę, dlatego pytam i proszę o radę mistrzów AT.

Prawdziwi mistrzowie AT używają kartki papieru i Excela. To tak pół-żartem, pół-serio.
Zgodzę się z pytaniem Dapiego: czego takiego nie ma na bossa lub stooq, co chciałbyś mieć?
Te wszystkie MetaStocki, AmiBrokery i inne cuda to chyba raczej do sprawdzania różnych rzeczy, do backtestów, do układania systemów...

TheBlackHorse
1
Wysłane: 5 grudnia 2008 11:00:37
Tak! Sęk w tym, że nie gram na bossa, ale coraz bardziej mnie korci żeby się tam przenieść. Mój DM (chociaż to pewnie za dużo powiedzianebandhead ) nie dorównuje ofercie BOŚ nawet w kilu procentach. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i tak mi się coś zdawało, że na programie do AT za bardzo w DT pobawić się nie da. No ale cóż jestem tylko uklejką, bo nawet nie leszczem i jako uklejka pytam, bo wolę pytać niż błądzić w mętnych falach bezkresu giełdowego, który co dzień mnie zaskakuje.
WD, SNAKE, DAPI dzięki :cheers: !

Snake
0
Wysłane: 5 grudnia 2008 11:16:07
Dziękować nie ma za co, bo nic jeszcze doradzone nie zostało.

Jeśli chodzi o bossa, to możesz korzystać nawet z ich wersji demo (bezpłatnej), nie musisz mieć rachunku (bossa.pl --> notowania --> wykresy). Jest to o tyle wygodne, że po ustawieniu swoich wskaźników bardzo łatwo przeglądać nawet wszystkie spółki każdego dnia (jeden myk na "strzałce" i wyświetla Ci się następny wykres). Wadą jest nie uwzględnianie splitów, dywidend, odcięć praw poboru. Kiedyś przynajmniej chciało im się splity dzielić, teraz już nie.

Ten problem rozwiązuje stooq.pl. To jedyna strona, jaką znalazłem (ale przyznaję, że nie szukałem za długo), gdzie w sposób prawidłowy uwzględniają zmiany kursów odniesienia (większość matołków po prostu odejmuje różnicę, oni dzielą tak, jak się powinno robić), dotyczy to także wolumenu. "Dane historyczne" są w formie bardzo fajnych plików, do wykorzystania w każdym arkuszu. Minusem jest brak obrotów i to, że strona jakoś dziwnie chodzi. Ale możesz tam nawet swoje wskaźniki projektować i tak dalej.

A jeśli chodzi o DT, to... odradzam :)
"Profesjonalne" strony, notowania, wykresy na bieżąco i alarmy są być może potrzebne przy kontraktach. Przy akcjach i tak musisz najpierw szczegółowo rozpracować daną spółkę, wyznaczyć swoje poziomy, a nawet jeśli nie - jeśli grasz "na czuja", to po cholerę jakieś alarmy?

Spekulacja na zasadzie "dwadzieścia spółek obserwowanych każdego dnia", alarmy na obrotach, dodatkowe statystyki, jak % od open, śledzenie ilości transakcji, szukanie DM-ów z jak najszybszym przekazywaniem zleceń, funkcjami "odpowiedz na ofertę" i innymi cudami bliskimi gier zręcznościowych to już najwyższa szkoła jazdy. Mnie przerasta i tu nic nie doradzę.

A do zrobienia poprawnej analizy technicznej naprawdę wystarczą podstawowe narzędzia. Jak nie wystarczają, to znaczy, że sam się musisz wziąć za programowanie własnych wskaźników. Żaden Metastock i tak za Ciebie tego nie wymyśli.

TheBlackHorse
1
Wysłane: 5 grudnia 2008 11:50:43
Dziękuję za zainteresowanie, bo za radę oczywiście zawsze jestem wdzięczny. Na StockWatch podoba mi się to, że żądne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. O stooq.pl nawet nie wiedziałem więc na pewno go sprawdzę.
A czemu odradzasz DT? Chyba bardziej mnie pociąga AT niż AF więc DT uważam za ciekawe rozwiązanie. Wolę spinning, niż spławik. Więcej się dzieje moim zdaniem, ale na pewno każdy ma swoje przemyślenia co do sposobu grania.

Snake
0
Wysłane: 5 grudnia 2008 12:01:25
TheBlackHorse napisał(a):
A czemu odradzasz DT? Chyba bardziej mnie pociąga AT niż AF więc DT uważam za ciekawe rozwiązanie.

Bo przegrasz.*
Zawodowy day-trader to piekielnie uzdolniona, pozbawiona wszelkich emocji, uzbrojona w najlepszą broń i najniższe prowizje maszyna do dokonywania transakcji. Jeśli komuś wydaje się, że zna bardziej stresujący zawód, to... ma rację. Wydaje mu się.
Zrobisz, co zechcesz, ja zawsze życzę powodzenia. Ale niestety nie będziesz już mógł powiedzieć, że nie zostałeś ostrzeżony.

*) tak, tak... pierwszy miesiąc, może nawet dwa, będą zyskowne...

TheBlackHorse
1
Wysłane: 5 grudnia 2008 12:47:03
Na pewno masz rację, ale w obecnym okresie DT chyba bardziej się opłaca. W swojej przygodzie nie raz złapałem dołek i wybicie, nie raz też przegrałem a to w jakis sposób uczy. Być może profesjonalny DT jest nie dla mnie ale kto powiedział, że długoterminowe inwestowanie jest? Raz na pewien czas warto tak zagrać i patrzeć jak rośnie z drętwiejącym palcem na "sprzedaj". Warto próbować, gdybym nie spróbował zadać pytania o program do AT pewnie nie dowiedziałbym się co o tym myślisz. Nie jeden kapitan statku chciał odkryć nieznany ląd, nie jeden utonął i nie jeden odkrył.
Nie mówię, że chcę być profesjonalnym DT ale sam wiesz, że nie raz jest sygnał idealny do takiego zagrania i żeby móc odczytać tą wiadomość trzeba posiadać ogromną wiedzę, a żeby ją nabyć potrzebna nauka.

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 5 grudnia 2008 19:13:53
TheBlackHorse masz racje ze potrzebna jest nauka... ale ona kosztuje a na DT pewnie sie o tym przekonasz... :blah5:
EEX
Edytowany: 5 grudnia 2008 19:14

TheBlackHorse
1
Wysłane: 5 grudnia 2008 22:41:58
Przekonam się o tym na pewno, bo nie ma chyba inwestora, który o tym by się nie przekonał. Zwłaszcza na początku gdy wszystko jest tajemnicze i piękne. Liczę się z tym. Tak jak napisałem wcześniej nie raz już przegrałem ale też nie raz zarobiłem, a raczej nie należę do osób, które szybko się poddają, więc będę walczył. Nie lubię pojęcia "nie uda się" i nie stosuję go. Wszystko co człowiek wymyslił jest do osiągnięcia przez drugiego i to w tym wszystkim jest piękne. flower

owner
1
Wysłane: 5 grudnia 2008 23:00:44
zycze powodzenia. jakbym mial techniczne mozliwosci to pewnie tez bym sie troche pobawil no ale niestety...
EEX

TheBlackHorse
1
Wysłane: 5 grudnia 2008 23:05:03
Owner, czyżbym wyczuwał ironię:albino: ?

owner
1
Wysłane: 5 grudnia 2008 23:06:33
hehe no zeczywiscie moze to tak zabzmialo ale chodzilo mi o to ze podczas sesji jestem w pracy i nie mam jak siedziec przy wykresach i tyle :blackeye:
EEX

TheBlackHorse
1
Wysłane: 5 grudnia 2008 23:26:37
Też nie mam czasu, bo pracuję różnie ale mam nadzieję, że się to zmieni w niedługim czasiebom.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wpisów: 10 656
Wysłane: 6 grudnia 2008 00:55:50
WatchDog napisał(a):
MS znam pobieżnie, od dawna robię na AmiBrokerze i nigdy mnie nie zawiódł. O ile chodzi oczywiście o EoD, bo podawanie danych intraday i day trading na nim nie jest za wygodny. Ludzie których znałem, grali w DT na Notowaniach firmy Statica.

WD.... A do czego analitycy fundamentalni używają narźedzi do analizy technicznej/systemowej ?angel4

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2