Ukraina - dewaluacja hrywny? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Ukraina - dewaluacja hrywny?

serpico
Wpisów: 1 335
Wysłane: 27 maja 2015 23:22:48
W stronę Ukrainy ciągnie bardzo dużo pokoju. Rosjanie wysyłają setki oznak pokoju, zazwyczaj wcześniej usuwając zewnętrzne oznaczenia i numery identyfikacyjne. Trzeba się liczyć z najgorszym scenariuszem.

www.youtube.com/watch?v=yNLb12...

twitter.com/24todaynetua/statu...

twitter.com/BuTaJIu4eK/status/...

twitter.com/antoine_sans/statu...

A codzienne zawieszenie broni, podpisane w Mińsku, pod Mariupolem wygląda tak:

www.youtube.com/watch?v=EOtsbi...

A jeszcze po podpisaniu porozumień w Mińsku, ktoś tu pisał, żeby dać szansę separatystom/terrorystom i sprawdzić, czy będą realizowali porozumienia zawarte w Mińsku. Jak widać na filmie, realizują je koncertowo.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 503
Wysłane: 28 maja 2015 07:44:04
Manipulancie,
warto czasem rzucić okiem na wrzucane fejki. Na jednym ze zdjęć, przedstawiającym ponoć mknące w kierunku Kijowa ciężarowe auta, widać tabliczkę z napisem "Stój, strzelają! Przejście i przejazd zabronione". Pozdrowienia z poligonu ;)

yayurek
Wpisów: 875
Wysłane: 28 maja 2015 15:40:48
zajrzałem na wątek i przeczytałem wpis dotyczący troli inspirowanych przez wraże i ogólnie znane siły, wpis niczym z PRL, dotyczący obywateli, którzy ośmielili się wątpić w genialność Partii i Rządu i ich jedynie słusznej linii, wypada więc dokonać samokrytyki, pokajać się i przyznać - mój pseudonim to "woda na młyn odwetowców z Bonn", zaś pod kierowanymi do mnie instrukcjami i przelewami podpisują się niejacy Hupka i Czaja

serpico
Wysłane: 28 maja 2015 15:54:57
@Krewa, nie sprowokujesz mnie obrażając co chwila swoimi infantylnymi wpisami. Daleko Ci jeszcze do zacnego grona moich wrogów.

Jak widać agencja Reuters również manipuluje, bo te same informacje, jak i zdjęcia zamieszcza na swojej stronie:

Cytat:
Russia masses heavy firepower on border with Ukraine - witness

www.reuters.com/article/2015/0...

Wszędzie manipulują, spisek dookoła ;)

A to przedruk z polskiej gazety za Reutersem:

Cytat:
Rosyjska armia koncentruje oddziały wyposażone m.in. w czołgi, samobieżne wyrzutnie rakietowe i artylerię w prowizorycznej bazie przy granicy z Ukrainą - informuje agencja Reuters. Wiele pojazdów nie ma tablic rejestracyjnych, a żołnierze - dystynkcji. - Moskwa może zająć państwa bałtyckie i Kijów w ciągu dwóch dni - ostrzegł przyszły szef Komitetu Wojskowego NATO, gen. Petr Pavel.

Cytat:
Reuters twierdzi, że ilość sprzętu wojskowego zgromadzonego w bazie położonej ok. 50 km od granicy przekracza trzykrotnie ilość obserwowaną w marcu, kiedy dziennikarze również przebywali w tym miejscu.

Według agencji fakt, że sprzęt i żołnierze nie mają oznakowań, upodabnia ich do sił obserwowanych na wschodniej Ukrainie, które według władz w Kijowie i Zachodu są działającymi pod przykrywką rosyjskimi oddziałami. Reuters komentuje, że gromadzenie sprzętu i ludzi jest jednym z najbardziej przekonujących do tej pory dowodów zorganizowanego przez Rosję zgrupowania oddziałów w regionie przygranicznym.

Ależ ten Reuters manipuluje :)

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 28 maja 2015 16:10:14
Mój Drogi Serpico!

Tak, zarzucam Tobie manipulację i mijanie się z prawdą w sprawie zdjęcia przedstawiającym cmentarz w Rostowie nad Donem. Nie zostało ono wykonane przez polskiego dyplomatę, jak to Ty raczyłeś poinformować, lecz przez rosyjskiego dziennikarza. Co więcej, treść artykułu pod w/w zdjęciem nijak się ma do głoszonych przez Ciebie teorii.

Druga sprawa - ja nie komentowałem artykułu Reutersa, tylko wrzucone przez Ciebie zdjęcia z twittera. A na nich i owszem, widać technikę wojskową, tyle, że na wojskowym poligonie, co zdradzają tablice.

Cytat:
Moskwa może zająć państwa bałtyckie i Kijów w ciągu dwóch dni - ostrzegł przyszły szef Komitetu Wojskowego NATO, gen. Petr Pavel.

A to jest równie błyskotliwy cytat, co ten niegdyś przytoczony przez Ciebie i dotyczący rozeznania Rosjan w zwyczajach panujących w UE - wiedzieli, skurczybyki, że sierpień to pora wakacyjna (cyt. z pamięci).

serpico napisał(a):
nie sprowokujesz mnie obrażając co chwila swoimi infantylnymi wpisami

Ja Cię nie prowokuję, ja Tobie zarzucam łgarstwo i manipulację. Widzisz różnicę?
Edytowany: 28 maja 2015 16:11

serpico
Wysłane: 28 maja 2015 16:29:42
Krewa,
zakończę temat zdjęcia cmentarza w Rostowie. Nie zostało ono wykonane przez polskiego dyplomatę, ale umieszczone przez niego na swoim blogu, czy też profilu. Jeśli zrozumiałeś w ten sposób, że zdjęcie to wykonał polski dyplomata, to zapewne ja się źle wyraziłem, tudzież nastąpiła nadinterpretacja. Kończąc tamten temat, powtarzam, zdjęcia nie wykonał polski dyplomata.

Zarzuciłem kilka zdjęć z twittera i dwa filmy na YT. Przeczytaj wyraźnie co napisałem:

Cytat:
W stronę Ukrainy ciągnie bardzo dużo pokoju. Rosjanie wysyłają setki oznak pokoju, zazwyczaj wcześniej usuwając zewnętrzne oznaczenia i numery identyfikacyjne. Trzeba się liczyć z najgorszym scenariuszem.

Co dzisiaj potwierdziła agencja Reuters, a Ty nazwałeś mnie manipulantem. Z logicznego punktu widzenia, jeżeli moje twierdzenie jest manipulacją, to i informacja Reutersa też jest manipulacją.

Bardzo dziękuję, że zauważyłeś, że jeden z linków ze zdjęciami pochodzi z poligonu. Nie wiem z którego, ale zdaje mi się, że pod Rostowem nad Nad Donem (gdzie Rosjanie koncentrują swoje wojska), też jest poligon. Być może jest to zdjęcie właśnie z tego poligonu w pobliżu z granicą ukraińską. Jeśli rozpoznajesz na zdjęciu inny poligon, to prosiłbym Cię o informację.

Film z ostrzałem Ukraińców pod Mariupolem też jest nieprawdziwy?

Jednym określeniem, chciałeś sprowadzić wszystkie informacje do jednego mianownika pt. "To nieprawda, to manipulacja". Niestety koncentracja wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą jest prawdą i przypomina to przygotowania do kolejnej ofensywy, chociaż chciałbym się mylić.

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 28 maja 2015 18:13:54
serpico napisał(a):
Nie wiem z którego, ale zdaje mi się, że pod Rostowem nad Nad Donem (gdzie Rosjanie koncentrują swoje wojska), też jest poligon. Być może jest to zdjęcie właśnie z tego poligonu w pobliżu z granicą ukraińską.

Tak, to są zdjęcia z poligonu Kuzminskij niedaleko Czkałowa, obwód Rostowski. Tylko czy na tej podstawie można wnioskować, że kolumna zmierza w kierunku Ukrainy? To już jest nadinterpretowanie faktów. Poligon był regularnie używany do ćwiczeń jak przed rozpoczęciem konfliktu na Ukrainie, tak i w jego trakcie. Dla mnie nie ma w tym nic dziwnego, wszak to dawny północnokaukaski okręg wojskowy.
Edytowany: 28 maja 2015 18:14

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 28 maja 2015 20:12:18
Drogi Serpico,
Publikując raport ABW próbowałeś pośrednio zarzucić osobom, mającym odmienne zdanie na temat konfliktu, bycie płatnymi pachołkami Putina lub pożytecznymi idiotami. Jak słusznie zauważył Yayurek, oczekujesz od adwersarzy jedynie słusznej proukraińskiej postawy a wszelkiego rodzaju odmienne spojrzenia na sytuację oceniasz jako inspirowane przez wrogie służby specjalne.

Z jednej strony mnie to nie dziwi. Wielu moich kolegów zrezygnowało z obiektywności i rzetelności na rzecz słuszności. Tyle, że w ich przypadku była to zmiana wymuszona - za obiektywizm wydawcy nie chcieli płacić.

Wrócmy jednak do zarzucanego w sposób pośredni publikowania "pożądanych" treści. Jak wiadomo, kij ma dwa końce.
serpico napisał(a):
Jak widać agencja Reuters również manipuluje, bo te same informacje, jak i zdjęcia zamieszcza na swojej stronie:
www.reuters.com/article/2015/0...

A teraz spójrzmy na wytyczne, jakie otrzymała dzisiaj armia trolli poRoshenki (wklejam oryginalną wersję językową, zainteresowanych odsyłam do wujka google translatora). Tytuł - zadania na dzień 28.05.2015
Cytat:
Вітаємо тебе XXXXXXXXXX
На зв'язку Штаб Інформаційних військ України.
Російську владу злякали арешти провідних функціонерів ФІФА. Так, лідер кремлівського угрупування - Володимир Путін, заявив, що...[tutaj następuje blablabla pt. a u nich Murzynów biją]...
Лінки для поширення: [linki, które należy powielać]

1. Жанна Немцова: Российская пропаганда применяет преступные методы
www.dw.de/жанна-немцова-российская-пропаганда-применяет-преступные-методы/a-18479866
2. Участие России в войне против Украины доказывают с помощью Google Maps
vlada.io/vlada_news/uchastie-r...
3. Россия собирает очередную группировку войск для переброски в Украину
ru.reuters.com/article/topNews...

4. Путин уже не контролирует Кадырова - Яшин
https://youtu.be/jIcdYJZf7kI
Copyright © 2015 Міністерство інформаційної політики України, All rights reserved.
Our users have signed up via the website http://i-army.org/ through a system GetResponse.

Our mailing address is:
Міністерство інформаційної політики України
вул. Петлюри, 15
6 поверх
Kiev 01032
Ukraine

Czy punkt trzeci nie wydaje się być Tobie znajomy, Serpico? Nie jesteś przypadkiem członkiem armii trolli poRoshenki? Porzuć to, oni przecież nie płacą. Przejdź na naszą stronę, my mamy ciastka ;)

A swoją drogą może punkt 4 jest powodem wzmożonego ruchu rosyjskich wojsk w okolicach Rostowa?

serpico
Wysłane: 28 maja 2015 22:21:34
Krewa,
z całym szacunkiem, ale skąd mam/mamy wiedzieć, że to nie manipulacja z Twojej strony?

Cytat:
A teraz spójrzmy na wytyczne, jakie otrzymała dzisiaj armia trolli poRoshenki (wklejam oryginalną wersję językową, zainteresowanych odsyłam do wujka google translatora). Tytuł - zadania na dzień 28.05.2015

Łatwo rzucasz oskarżenia o manipulacje, na lewo i prawo, ale źródła "rewelacji" nie podałeś. Oczywiście możesz zasłonić się tajemną tajemnicą :)

A teraz wróćmy do manipulacji, którą mi zarzuciłeś. Dwa dni temu napisałem, że są to wojska rosyjskie w pobliżu granicy z Ukrainą. Nazwałeś to manipulacją, a mnie manipulantem.
Cytat:
Manipulancie, warto czasem rzucić okiem na wrzucane fejki
. Potem Reuters pisze, że koncentracja wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą ma miejsce. Dzisiaj sam przyznałeś, że są to zdjęcia z poligonu w Rosji w pobliżu z granicą ukraińską. Trochę się pogubiłem w Twoich wywodach. Najpierw jest to fejk i manipulacja, a potem piszesz, że to jednak są zdjęcia wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą.

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 28 maja 2015 22:45:24
Serpico,
dostrzegasz różnicę w kolumnie wojsk, zmierzającej ku ukraińskiej granicy a kolumnie wojsc udającej się na poligon? Ja dostrzegam, dość subtelną dodałbym.
Mianem manipulanta uraczyłem Cię za dyplomatę. Fejkiem zaś nazwałem informację o tym, że kolumna zmierza ku ukraińskiej granicy - właśnie taki przekaz był w tweecie. Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniliśmy sobie.

Co dotyczy wytycznych dla i-army - mam Tobie podać hasło do swojej skrzynki, byś mógł zapoznać się z oryginałem? Screenshot to max na co możesz liczyć.
Edytowany: 28 maja 2015 22:52

irfy
Wpisów: 1 143
Wysłane: 29 maja 2015 14:30:32
krewa napisał(a):

A swoją drogą może punkt 4 jest powodem wzmożonego ruchu rosyjskich wojsk w okolicach Rostowa?

Nie sądzę, żeby przyczyną obecności carskich wojsk pod Rostowem była utrata kontroli nad Kadyrowem. Z tej prostej przyczyny, że doszło do niej już kilka lat temu i w chwili obecnej niedoświadczeni rosyjscy żołnierze po prostu nie byliby w stanie wyrządzić armii czeczeńskiej żadnej krzywdy. Wojsko Kadyrowa to kilkadziesiąt tysięcy uzbrojonych po zęby i świetnie wyszkolonych plemiennych wojowników. Stacjonujących na własnym terenie, złożonym z zalesionych gór i zamieszkałych przez ludność czeczeńską wiosek.

Armia rosyjska w swojej obecnej liczebności po prostu nie jest zdolna do siłowego podbicia królestwa Kadyrowa, bo atomu użyć tam nie może a na wszystko inne jest za słaba. Z drugiej strony pomimo całkowitego uniezależnienia się Kadyrowa jego obecność jest dosyć wygodna. Zapewnia na Kaukazie spokój, wyłapuje i na miejscu morduje wszystkich samozwańczych „emirów” i „kalifów”, na każdym kroku manifestuje przywiązanie do Moskwy i cara i nawet przez myśl mu nie przejdzie, żeby próbować ogłaszać formalną niepodległość. Wystarczy mu faktyczna. Nie jest też ekspansywny, siedzi sobie na swoim folwarku i nie ma ambicji poszerzania go o sąsiednie tereny….

A że kontroluje też tamtejsze grupy przestępcze? Ktoś musi. Zabrakło by jego, przyszedł by ktoś inny. Taki sam, albo gorszy. Podsumowując, wydaje mi się że obecność wojsk bez naszywek na terenach pod Rostowem jest raczej ćwiczeniami, połączonymi z dyskretnym wywieraniem nacisku na rząd króla czekolady.

Swoją drogą bardzo ciekawa jest też inna kwestia. Posłuchałem sobie tego, co mówił pan Jaszyn i nie wierzyłem własnym uszom, bo publicznie oskarżał on oficjalnych przedstawicieli rosyjskich władz, (jakimi są przecież i Kadyrow i car) o bezpośredni lub pośredni udział w morderstwie.
I co? Chyba nic. Chodzi sobie dalej na wolności, nikt nie szczuje go sądami, nawet groźny Ramzan nie kazał go odstrzelić. Tymczasem gdyby ktoś publicznie, z imienia i nazwiska oskarżył o różne krwawe machlojki na przykład różnych członków polskich władz, a kilka takich grzeszków by się znalazło, to z miejsca miałby na głowie prokuraturę i tuzin „procesów o zniesławienie”:)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

serpico
Wysłane: 3 czerwca 2015 13:11:04
Media milczą, to może ja zarzucę informację nt. rozejmu pod Donieckiem.

W ramach rozejmu, około 1000 rosyjskich żołnierzy wraz z czołgami od rana nacierają na Marinkę, miejscowość w okolicach Doniecka. Przynajmniej 40 ukraińskich żołnierzy jest rannych. Separatyści podali, że zdobyli już Marinkę, czemu Łysenko zaprzecza. Są też informacje o ataku Rosjan na innych kierunkach. Czekam na rozwój sytuacji.

serpico
Wysłane: 3 czerwca 2015 13:51:40
Ciąg dalszy niepokojących informacji ze strefy "rozejmu":

Cytat:
Pavło Omelczenko - oficer prasowy 28 brygady zmechanizowanej sił zbrojnych Ukrainy informuje, że pod Marinką ukraińskie pozycje atakuje ok 1500 żołnierzy i ponad 40 czołgów. Są to siły terrorystów i regularne jednostki rosyjskie. Omelczenko nie potwierdził wycowywania się ukraińskich żolnierzy. Premier Jaceniuk stwierdził, że Rosja dała polecenie ataku na Ukrainę. Wśród deputowanych Rady Najwyższej pojawiły się apele do prezydenta Poroszenki o wprowadzenie stanu wojennego

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 15 czerwca 2015 10:29:13
Na pierwszy rzut oka sytuacja na Ukrainie przypomina tę z polskich filmów - nuda, nic się nie dzieje. Owszem, strzelają na wschodzie, ale to przecież nic nowego, od ponad roku strzelają.

Ostatnie roszady personalne po raz kolejny potwierdziły, że uczciwych i nieskorumpowanych ludzi na Ukrainie nie ma. Z wyjątkiem poRoshenki i Królika. No, jeszcze komisarz Turczynow. A jak już się znajdzie ktoś nieskorumpowany, to okazuje się być szpiegiem Kremla.

W związku z brakiem odpowiednich kandydatur wśród Ukraińców prezydent Poroszenko mianował gubernatorem odeskiego obwodu ex-gubernatora stanu Georgia, poszukiwanego w ojczystym kraju listem gończym Mychajła Saakaszwili'ego. Nowy gubernator zaś nie znalazł odpowiedniego kandydata na szefa obwodowej policji wśród skorumpowanych Ukraińców i mianował na to stanowisko gruzińskiego generała. Prawdziwy genacvale.

O, jeszcze minister spraw zagranicznych jest nieskazitelnie czysty. Człowiek światły, na "ty" z nowoczesnymi technologiami i wzorem Radka Sikorskiego prowadzi politykę za pomocą twittera. Ostatnio ogłosił konkurs dla swoich followersów - wystarczy odpowiedzieć np. na pytanie "jakie trzy słowa kojarzą się tobie z MSZ Ukrainy" i wygrać spotkanie z ministrem w realu. Darmowe, nie to co z Buffettem. Dla zainteresowanych podrzucam propozycje - dziecinada, ośmiorniczki, arlekin.
Edytowany: 15 czerwca 2015 12:01

irfy
Wysłane: 15 czerwca 2015 12:07:16
Jesteś malkontent i się czepiasz. Ciągle zjadliwie mendzisz, zamiast dostrzegać pozytywne aspekty. A tych jest mnóstwo! Bo skoro gubernator Georgii mógł zostać gubernatorem Odessy, to znaczy że na przykład ty sam osobiście masz szansę zostać na przykład gubernatorem Lwowa. A kolega Serpico ministrem propagandy.

Sam niniejszym zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko ukraińskiego ministra kultury. Warunki mam idealne. Przede wszystkim potrafię być bardzo kulturalny. Nie palę, nie piję, nie bluzgam (a po ukraińsku to już w ogóle ni dudu), czytałem Tarasa Bulbę, jestem gorącym fanem "Listu kozaków do sułtana tureckiego" i jego autora, atamana Iwana Sirko, nie wieszam dywanów na ścianach w mieszkaniu, mogę więc próbować oduczyć tego zwyczaju powierzony mej pieczy naród.

Po ukraińsku wprawdzie nie mówię, ale znam rosyjski, będę więc wspaniałym orędownikiem narodowego pojednania. Ponadto bez tłumacza dogadam się z carem! Jednocześnie jako cudzoziemiec z Zachodu będę utrzymywał bratnie stosunki również z tą stroną świata. Do tego jestem nieskorumpowany i niezwiązany z żadnym rządem, ani swoim, ani obcym.

Podsumowując, jestem najlepszym z możliwych kandydatów, dlatego liczę, że ktoś na Ukrainie zainteresuje się tym tematem i wręczy mi stosowną tekę :)

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 15 czerwca 2015 12:49:26
O, dobrą fuchę se wybrałeś. Nic nie robisz, tylko śledzisz moskalską kinematografię i wciągasz nowe rosyjskie filmy i seriale na listę zabronionych do pokazywania na terytorium Ukrainy. Teraz zdaje się ok. 360 tytułów już jest na cenzurowanym, większość pracy odwalił więc obecny minister. Możesz pójść dalej i zabronić rosyjskie książki - bo skoro film "Biała gwardia" dostał szlaban, to czemu książka miałaby nie podzielić jego losu?

A, no i będziesz musiał ministra spraw wewnętrznych opierd**** za nieustającą propagandę radzieckiego serialu "Gdzie jest czarny kot?". To kolejna ofiara socjal mediów - dzień bez wpisu na facebooku dniem straconym. I praktycznie w każdym wpisie cytuje komisarza Żegłowa z w/w serialu.
irfy napisał(a):
Po ukraińsku wprawdzie nie mówię

No to masz wystarczające kwalifikacje do pracy w rządzie - Królik kiedyś chciał przeprowadzić spotkanie z ministrami po ukraińsku - nie kumali obcokrajowcy. No to przeszedł na angielski - ale tutaj nie zakumali tubylcy. Więc skończyło się na języku Puszkina.

PS: a to ulubiona scena ministra
Edytowany: 15 czerwca 2015 12:58

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 15 czerwca 2015 14:17:33
Faktycznie, ja tutaj malkontenctwo uprawiam, a tymczasem na Ukrainie wyrósł kolejny Bill Gates! Na imię jemu Petryk, nazwisko Poroszenko. Do Billa Gatesa porównał go zastępca szefa administracji prezydenta Petryka Poroszenko, tłumacząc dlaczego prezydent nie może sprzedać swojej firmy - ponoć Bill Gates też miałby problem ze sprzedażą swoich aktywów, o!

Kłamiecie, towarzyszu zastępco, oj kłamiecie. Chętny na słodkie aktywo prezydenta jest, nazywa się Nestle i oferuje godziwą cenę 1 mld USD, czyli pięciokrotność EBITDA. Może w wyniku negocjacji i udałoby się zainkasować EBITDAx6 lub 7, tylko trzeba rozmawiać, a nie udawać obrażonego zaoferowaną kwotą

irfy
Wysłane: 15 czerwca 2015 14:46:07
krewa napisał(a):

A, no i będziesz musiał ministra spraw wewnętrznych opierd**** za nieustającą propagandę radzieckiego serialu "Gdzie jest czarny kot?". To kolejna ofiara socjal mediów - dzień bez wpisu na facebooku dniem straconym. I praktycznie w każdym wpisie cytuje komisarza Żegłowa z w/w serialu.

PS: a to ulubiona scena ministra

Nie no, opierniczać go mogę, ale "Czarnego kota" zabronić nie idzie! Może i jestem sprzedajny (choć nieskorumpowany), ale jakieś zasady jednak mam. A należy do nich i to, że "ręka podniesiona na Wysockiego zostanie obcięta!":)

Tymczasem wytłumacz mi jednak, o co chodzi z tą sprzedażą słodkiego majątku? Bo wygląda to tak, jakby pan monarcha usiłował go sprzedać tylko na pokaz, czyli dużo o tym mówi i biadoli, że nikt nie chce kupić, więc i żadnej transakcji zawrzeć nie idzie. W ten sposób jest w stanie utrzymać swoje latyfundia a jednocześnie nadal grzmieć o konieczności deoligarchizacji. Mam rację, czy chodzi jeszcze o coś innego?

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 15 czerwca 2015 15:07:57
Widzisz, na początku swojej prezydenckiej kariery miłościwie panujący oświadczył, że sprzeda swoje aktywa. Wszystkie, z wyjątkiem spółek medialnych - ot, pragnął być jak Berlusconi i mieć swoją telewizję. Kto bogatemu zabroni?

Tylko później dało się zauważyć mocną negatywną dywergencję między słowami a czynami. Najpierw świta biadoliła, że nie mogą sprzedać, bo Putin aresztował majątek rosyjskiej fabryki czekolady. Potem, że już za chwilę, już za moment Rothschildowie opylą całość.

A kiedy otrzymał konkretną propozycję od Nestle to się obraził - wg PP jego Roshen jest wart 3 mld a nie ten nieszczęsny 1, co oferowali Szwajcarzy.

Ja się na AF nie znam, na wycenach również. Zasięgnąłem więc opinii fachowców. Wg nich w tego typu prywatnych transakcjach płaci się EBITDA razy 5-7. Pobieżna analiza danych finansowych czekoladowego imperium pozwoliła na wysnucie wniosku, że Nestle zaproponowało właśnie EBITDAx5.

PP ma też spółki rolne, stanowiące zaplecze surowcowe dla czekoladowego imperium. Jeszcze w 2012 roku bank ziemi był na poziomie 97 tys ha, a teraz już przeskoczył Kernela z jego przeszło 300 tys ha

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 15 czerwca 2015 19:54:50
irfy napisał(a):
Sam niniejszym zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko ukraińskiego ministra kultury.

Dorośnij, to zadanie dla przedszkolaków. Możesz sprawdzić się w innej dziedzinie - rada ministrów zaakceptowała pomysł (autor pomysłu nieznany), by przekazać urząd celny w zarządzanie zagranicznym ekspertom. Jeden warunek spełniasz - jesteś zagraniczny. Z drugim gorzej - występujesz w liczbie pojedyńczej. Problem do rozwiązania, pomocników w tej szlachetnej sprawie będziesz miał aż zanadto. I nikt się nie upomni o wynagrodzenie. Przy okazji sprawdzisz własną odporność na propozycje o charakterze korupcyjnym.

Tylko się pośpiesz, bo Brytyjczycy już zgłosili swoją kandydaturę. Właściwie to rada ministrów mogłaby pójść o krok dalej i przekazać całe ukraińskie państwo w zarządzanie zagranicznym ekspertom. Tym bardziej, że z powodu Stonogi kilku fachowców jest do wzięcia w trybie natychmiastowym. Ale na miejscu Królika i Co omijałbym Wisłę jak najszerszym łukiem i spoglądałbym raczej w kierunku Albionu - oddać im i urząd celny, i MSW (James Bond byłby idealnym kandydatem na ministra). SBU pod skrzydła MI6, krykiet sportem narodowym, piwo ale zamiast siwuchy, fish&chips zamiast słoniny. Doświadczenie z górnikami Brytole też mają - to w kontekście Donbasu. W ten sposób za kilka lat powstanie potęga polityczno-gospodarcza, która zajmie miejsce Rosji w G-8. A i kolejne pokolenie Polaków będzie miało gdzie emigrować.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość