pixelg
Ukraina - dewaluacja hrywny? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Ukraina - dewaluacja hrywny?

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 882
Wysłane: 27 lipca 2015 18:56:23
Od prawie miesiąca ukraińscy dziennikarze nie mogą otrzymać przepustek do strefy ATO, wydawanych przez ministerstwo obrony. Ministerstwo się broni, że powodem braku przepustek jest zepsuta drukarka. Przy okazji owe ministerstwo uroczyście oświadczyło, że czyni wszystko co w jego mocy, by ten (drukarki) problem rozwiązać.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 882
Wysłane: 12 września 2015 21:00:21
Ech, umiera nam wątek. Podobnie jak nadzieje milionów Ukraińców na lepsze jutro, które miał im zagwarantować Majdan 2.0. Odwołano nawet naszego oficera prowadzącego. Trudno, tęsknimy.

Brak zainteresowania Ukrainą w zachodnich mediach zaniepokoił premiera Królika, który wydał rozkaz ministrowi propagandy wykupienia reklamy w CNN. Minister próbował oponować, że w obecnej sytuacji nie stać ich na takie fanaberie, ale spojrzenie Królika spod okularów sugerowało, że pan premier nie znosi sprzeciwu. Nie wiem, czy udało się ostatecznie naskrobać trochę kasy i wyemitować reklamę - odbiornika nie posiadam a w hotelach, ceniąc dobre dziennikarstwo, oglądam ino pay tv i Al Jazeerę.

Generalnie zmian na lepsze ze świecą szukać. Nawet exgubernator Georgii stwierdził, że jest załamany monolitem miejscowych układów, skutecznie blokujących próby wprowadzenia zmian w obwodzie odeskim.

Wygląda na to, że rozpierducha w Kijowie pozwoliła spełnić marzenia tylko trzem osobom. Poroszenko w końcu zasiadł na prezydenckim fotelu, powielając przy okazji swój majątek. Bank inwestycyjny króla czekolady może pochwalić się znaczącym wzrostem aktywów. A co, kto bogatemu i przy władzy zabroni?
Królik w końcu przestał być postrzegany wyłącznie jako utrzymanek Kołomojskiego i premieruje póki może. Jak sam skromnie stwierdził - ludzie będą jeszcze czytać o nim w książkach.

Trzecim beneficjentem zamachu stanu, zdaje się, został nasz kolega Irfy - jego nieobecność sugeruje, iż chyba otrzymał upragnioną posadę w ukraińskim ministerstwie kultury i z typowym dla siebie poczuciem humoru wpisał aktora Gerarda Depardieu na listę osób, zagrażających narodowemu bezpieczeństwu Ukrainy.
Edytowany: 12 września 2015 21:30

Szutnik
Dołączył: 2011-10-30
Wpisów: 1 666
Wysłane: 12 września 2015 21:56:55
@ krewa

Kremlowskie wiewiórki coraz głośniej szeptają po kątach, że Putin stracił serce do zabawy w Noworosję przynajmniej na jakiś czas i teraz bardziej interesuje go zabawa w Syrię z Assadem.
Być może poprzez udział w syryjskiej wojnie spróbuje też częściowo poprawić stosunki z Zachodem, nie tracąc równocześnie twarzy przed własnymi ludźmi ...

Gdyby tak było, to albo zamrozi sytuację w Donbasie, po cichu wycofując wsparcie dla Puszylinów = koniec Noworosji, albo odłoży ją do odgrzania na lepsze czasy, podtrzymując aktywność konfliktową na bardzo niskim poziomie = nowe Naddniestrze.

Tak czy tak Kijów miałby co najmniej chwilę oddechu. Tylko pewnie zamiast ją wykorzystać, zmarnuje, podobnie jak obóz Pomarańczowych zrobił to już raz 10 lat temu, pogrążając się w wewnętrznych kłótniach, możliwe, ze celowo podsycanych przez rosyjskich agentów wpływu na Ukrainie...
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain


irfy
Dołączył: 2009-04-09
Wpisów: 1 143
Wysłane: 14 września 2015 23:18:10
krewa napisał(a):

Królik w końcu przestał być postrzegany wyłącznie jako utrzymanek Kołomojskiego i premieruje póki może. Jak sam skromnie stwierdził - ludzie będą jeszcze czytać o nim w książkach.

Trzecim beneficjentem zamachu stanu, zdaje się, został nasz kolega Irfy - jego nieobecność sugeruje, iż chyba otrzymał upragnioną posadę w ukraińskim ministerstwie kultury i z typowym dla siebie poczuciem humoru wpisał aktora Gerarda Depardieu na listę osób, zagrażających narodowemu bezpieczeństwu Ukrainy.

Cóż, w obliczu fantazji jaką potrafią wykazywać się wschodni sąsiedzi Polski można jedynie życzyć panu premierowi, żeby nie były to książki kucharskie. Bo podczas wszelkich majdanów mogą przydarzyć się różne rzeczy.

Co do stanowiska, z nieskrywanym żalem informuję, że rząd Najjaśniejszej Samostijnej niestety odrzucił moją kandydaturę. Może w przyszłości pójdzie po rozum do głowy? A na wątku przestałem się udzielać, bo zrobiło się po prostu za spokojnie. Tymczasem ja funkcjonuję niczym aztecki bóg Huitzilopochtli i moja wena twórcza najlepiej rozkwita podczas wydarzeń krwawych oraz historii rozgrywającej się w jej najbardziej namacalnym aspekcie. Czołgi nacierają, grady grzmią, lotnictwo wojskowe i cywilne dzielnie zmaga się z rakietami Buk, zaś Giwi z Motorolą z nożami w zębach odgrażają się marszem na Warszawę. Takie rzeczy to można omawiać!

A tutaj cisza, spokój i zgniła stagnacja. Jak pisał już Szutnik, dobrotliwy car postanowił zakonserwować cały ten konflikt na lepsze czasy, w międzyczasie troszkę go "cywilizując", co w sumie z jego punktu widzenia jest chyba najlepszym posunięciem. Podejmuje więc próby uszczelnienia granicy, przez którą co i rusz migrują mu do kraju różne uzbrojone bandziory, robi też sprzątanie na separatystycznej "scenie politycznej". Za jakiś czas pójdą też pewnie w odstawkę co bardziej irytujący watażkowie. W ten sposób osiąga w zasadzie wszystko, co początkowo osiągnąć zamierzał.

Krym jego. Zachodni jeszcze trochę poburczą, postroją fochy i powygrażają paluszkami, stopniowo i cichaczem zaczną jednak rezygnować z sankcji albo łagodzić je w taki sposób, żeby nie trzeba było sprowadzać francuskich serów z Wenezueli czy norweskich łososi z Azerbejżanu. Część sankcji zostanie oczywiście utrzymana. Unia będzie więc nadal walczyć z niegodziwym agresorem, odmawiając mu dostarczenia choćby jednej polskiej śliwki czy ćwiartki wieprzowej półtuszy spod Grójca. W ten sposób i wilk (rosyjski) będzie syty i owca (polska) pozostanie cała.

Co się tyczy Ukrainy, istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że tamtejsi politycy zamiast zajmować się jakimiś bzdurami w stylu zbliżania swojego kraju do Unii i Zachodu, zaczną robić to, co zawsze wychodziło im najlepiej. Czyli zabierać innym a dawać sobie. Zresztą jeśli przyjdą im do głowy jakieś głupie pomysły, to na Mariupol w każdej chwili może spaść kilka pocisków. Albo na Kijów wyruszyć któryś z ochotniczych batalionów, domagając się ułaskawienia swoich atamanów, którym nieco puściły nerwy podczas podejmowania z jakiegoś banku oszczędności ich życia.

Podsumowując, komentować nie ma czego. Mógłbym się ewentualnie poudzielać, gdyby pojawił się jakiś temat o biednych syryjskich i pakistańskich uchodźcach. Robiłem to z początku na dyskusjach pod artykułami w Gazwybie, ale panie i panowie z Czerskiej najwyraźniej uznali mnie za nazistę, konsekwentnie usuwając moje skądinąd całkiem popularne komentarze a potem wprowadzając już pełną cenzurę. Więc milczę, czekając na godną ofertę od króla czekolady. Albo jakiegokolwiek innego króla :)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

serpico
Dołączył: 2009-10-06
Wpisów: 1 335
Wysłane: 14 września 2015 23:45:16
Irfyy, zasadniczo się zgadzam z wnioskami, prócz

Cytat:
W ten sposób osiąga w zasadzie wszystko, co początkowo osiągnąć zamierzał.


Zapędy cara były o wiele większe, jak chociażby Odessa, czy Dnietropietrowsk, tudzież Charków, skąd zielone ludziki zostały przepędzone (w Odessie w najkrwawszy sposób). Jeśli Rosję nie stać na zajęcie dwóch obwodów (dwóch województw w naszej nomenklaturze), to licho to świadczy o armii cara.

Niewątpliwie, konflikt wydaje się być zamrożony na jakiś czas. Niestety ciężko powiedzieć na jak długo. Już od dawna FSB robi "czystki" w administracji "Noworosji", co świadczy o tym, że Kreml pozbywa się świadków i osób niewygodnych. Zdaje się, że Moskwa pogodziła się z porażką na Ukrainie (inaczej nie potrafię tego nazwać, by wielka armia zajęła kilkadziesiąt kilometrów państwa, które praktycznie nie istniało). Pozostaje tylko forma wyjścia z tej awantury z twarzą.

A na Ukrainie, no cóż, reformy wymagają lat. Opornie im to idzie. Mentalność ludzi, przypomina myślenie pracowników naszych PGR-ów, "całe życie kradliśmy, to czemu mamy teraz zaprzestać tego?" Dużo pracy przed nimi, a czy to wykorzystają? Zobaczymy.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 882
Wysłane: 18 września 2015 09:49:26
Nokaut! Ukraińskie władze wyprowadziły decydujący cios w postaci sankcji, po których Rosja już się nie pozbiera. Ze śmiechu. Król czekolady, korzystając ze swoich uprawnień, podpisał listę objętych sankcjami osób fizycznych i podmiotów.
Sankcje wprowadzono półtora roku po zajęciu Krymu. Wydawać się mogło, że lista będzie sporządzona rzetelnie i sankcje będą dotkliwe. Wykonanie jednak zawiodło - listę ktoś naskrobał na kolanie, w pośpiechu, narażając na kpiny Jego Świątobliwość.

Na liście mamy 388 osób fizycznych i 105 osób prawnych. Z tych 388 osób 42 to zagraniczni dziennikarze, z czego 10 to przedstawiciele Die Zeit, BBC czy El Pais. Komisja Europejska ustami Johannesa Hahna wyraziła "głębokie zaniepokojenie" tym faktem. Petia poszedł po rozum do głowy i kazał usunąć z listy 6 dziennikarzy.
Prócz tego na liście mamy np. ministra obrony FR, prezydenta Czeczenii i kilka innych starannie dobranych osób, które z pewnością dotkliwie odczują brak możliwości wjazdu do Ukrainy. Kolejne 43 osoby to obywatele Grecji, Węgier, Izraela, Hiszpanii, Serbii, Słowacji, Czech, USA i Francji, którzy mieli czelność być obserwatorami podczas wyborów w Doniecku.

Na liście osób prawnych znajdują się spółki przemysłu zbrojeniowego, linie lotnicze, oraz producenci oprogramowania antywirusowego. Znalazła się też firma, która nie doczekała się, aż kopnie ją taki zaszczyt i wyzionęła ducha. Lista swoją drogą, ale co dalej? Nikt nie ma pojęcia na czym mają polegać te sankcje i jak egzekwować ewentualne zakazy. Niby linie lotnicze zostały nimi objęte, ale dzisiejsza tablica przylotów na boryspilskim lotnisku na to nie wskazuje.

Jest też polski wątek - na liście jest trzech dziennikarzy z .pl, znanych głównie w kręgu swoich znajomych, więc i ja nie będę wymieniać ich z nazwiska.
Edytowany: 18 września 2015 09:51

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 882
Wysłane: 21 września 2015 14:33:31
Krewa nie tylko krytykować potrafi. Krewa potrafi też dostrzec pozytywy w pracy ukraińskiego rządu i parlamentu. Nie ma ich co prawda dużo, ale nie od razu Kijów zbudowano.
W ubiegły piątek z werchownej radzie zarejestrowano projekt ustawy o legalizacji prostytucji. Jak pisze autor tej ustawy, podstawowym celem jest nie tylko zapewnienie nowego źródła wpływów do budżetu, ale i zagwarantowanie opieki socjalnej dla pracujących w tym sektorze oraz zabezpieczenie społecznych interesów, związanych z usługami seksualnymi - cokolwiek autor miał na myśli.

Ukraiński PKB urośnie na samą myśl o wprowadzeniu tej ustawy w życie.

edit: zacytuję fragment, bo brzmi bosko
Cytat:
Politykę państwa w sferze prostytucji realizuje rada ministrów bezpośrednio...

Cytat:
...władza wykonawcza odpowiada za międzynarodową współpracę w sferze prostytucji
Edytowany: 21 września 2015 15:05

irfy
Dołączył: 2009-04-09
Wpisów: 1 143
Wysłane: 23 września 2015 18:06:28
Wspaniałe! I to jest stanowisko dla mnie! Minister Do Spraw Prostytucji brzmi dumnie! Niniejszym rezygnuję z ukraińskiej kultury i zgłaszam swą kandydaturę do objęcia tej jakże zaszczytnej teki. Zobowiązuję się do propagowania ukraińskiej prostytucji na całym świecie i sławienia poświęcenia i zapału pracownic. Mam też nadzieję, że zbudują mi jakiś godny gmach. Ze stosowną obsługą :)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 882
Wysłane: 27 października 2015 21:05:25
Na Ukrainie powstaje kolejny odcinek sagi Gwiezdnych wojen - Czekoladowe imperium kontratakuje.
W dniu lokalnych wyborów 25 października do lokalu wyborczego w Odessie podjechał Darth Aleksiejewicz Vader ze swoim wiernym druhem Chewbaccą, na pożyczonym od Hana Solo Sokole Millenium. Szturmowcom najwyraźniej nie spodobał się sposób w jaki Chewbacca zaparkował najszybszą kupę złomu w galaktyce...
Zapraszam do obejrzenia zwiastuna:

I to wszystko dzieje się w mieście, słynącym niegdyś z wybornej satyry i będącym stolicą humoru.
Edytowany: 28 października 2015 11:14

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 882
Wysłane: 28 października 2015 20:19:57
Niegdyś premier Królik powiedział, że jeszcze będą o nim pisać w książkach. Wygląda na to, że miał rację - będą pisać o nim jako o jedynym premierze, który stracił władze po wyborach samorządowych. Na chwilę obecną Jaceniuk jeszcze jest premierem, ale już tylko leniwi nie gadają o rychłej jego dymisji. Trudno się mówi. Tylko sponsor Kołomojski będzie niezadowolony.

A skoro umarł król(ik) to niech żyje król(owa). Plotka niesie, że na czele rządu Samostijnej stanie obywatelka USA Natalie Ann Jaresko, nosząca obecnie tekę ministry finansów.

Wkrótce spotkanie najważniejszych osób w państwie będzie zaczynać się tak:
- Gamardżoba!
- Good morning!
- Szalom alechem!
Edytowany: 28 października 2015 20:20


krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 882
Wysłane: 30 października 2015 14:46:23
Ukraiński tygodnik "Novoe vremya" opublikował listę najbogatszych Ukraińców. Z pierwszej dziesiątki tylko jedna osoba może poszczycić się wzrostem wartości majątku - jest to czekoladowy król, chwilowo pełniący obowiązki prezydenta kraju. Jego majątek urósł o 20% do 979 mln USD. Pozostali stracili od 15 do 60 %.

Jak trafnie zaznaczył tygodnik, w bieżącym roku można było zarobić w trzech branżach - farmaceutycznej, spożywczej i w sektorze zarządzania państwem.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 882
Wysłane: 5 listopada 2015 08:36:06
W porannych komunikatach ESPI moją uwagę przykuł tytuł jednego z nich:
AGROTON PUBLIC LIMITED UNDER RAIDER ATTACK

Cytat:
In actual fact, the purpose of creating the fabricated 2010 contract was for AzovskaProdovolchaCompaniato be able to lay the groundwork for a 2014 court claim against the NovoaydarskyElevatorpublic asset, and to raid it into private hands. This occurred with the complicity, knowledge and full support from senior officials of the Ministry of Agrarian Policy and Food of Ukraine...

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Sława Ukrainie? Ba!


serpico
Dołączył: 2009-10-06
Wpisów: 1 335
Wysłane: 16 listopada 2015 06:44:17
Kilka godzin po zamachach w Paryżu doradca Putina, Siergiej Markow rzekł tak:

Cytat:
Trzeba zakończyć konflikt Rosji z Zachodem za Ukrainę. Huntę (w Kijowie) zamienić rządem technicznym, zmienić konstytucję, usunąć neonazistów, przeprowadzić nowe wybory. Kijowska hunta to jedna z głównych przeszkód do wspólnej walki USA, UE i Rosji przeciwko terroryzmowi.


Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 882
Wysłane: 22 listopada 2015 20:18:29
Umiejętność prowadzenia dialogu i używania właściwych argumentów to coś, co od dawna wyróźnia ukraińskie elity polityczne i jest klasą samą w sobie. Poniżej fragment dyskusji deputowanego parlamentu z przedstawicielem SBU.
Dla niecierpliwych - akcja zaczyna się w 25 sekundzie.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 882
Wysłane: 15 grudnia 2015 08:46:09
A mówią, że na Ukrainie mniejszości seksualne są dyskryminowane. Poniższe nagranie zdecydowanie zaprzecza kłamstwom, powielanym przez agentów Kremla.
Proszę - deputowany nie wstydzi się publicznie wyrazić uczucia, którymi darzy premiera. Nie wstydzi się wręczyć jemu bukiet kwiatów, zerwanych o poranku na łące. Nie wstydzi się publicznie złapać ukochanego za genitalia. I nie wstydzi się przegrać bójki z hordą zazdrosnych rywali.

Szutnik
Dołączył: 2011-10-30
Wpisów: 1 666
Wysłane: 3 kwietnia 2016 22:06:30
Oj będzie dużo czadu z politykami w związku z wypływem na wierzch 11,5 mln dokumentów z Mossack Fonseca (tzw. Panama Papers) na temat transferu pieniędzy do firm offshore i ich przepierki.
Z Polski na razie pojawia się kilka nazwisk, m.in słynny z najwyższego współczynnika wygranych giełdowych w historii niejaki Paweł Piskorskilove4 oraz Mariusz Walter, znany do niedawna z TVN

Jako że to wątek o Ukrainie, no to ukraiński kwiatek jako aperitif: Prezydent Petro Poroshenko:

www.occrp.org/en/panamapapers/...

Żeby jakoś wyrównać szanse: o Putinie też jest, tylko na razie jeszcze nie dotarłem, albo nie jeszcze ujawniono.

Cały temat dla chętnych "kopaczy" w dokumentach tutaj:

www.occrp.org/en/panamapapers/...

"Będzie, będzie zabawa!" 3some 3some
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

Szutnik
Dołączył: 2011-10-30
Wpisów: 1 666
Wysłane: 3 kwietnia 2016 22:16:43
O Putinie też jest, tylko troszkę trzeba było pokopać. No to 1:1 w meczu UKR/RUS:

panamapapers.icij.org/20160403...
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

Szutnik
Dołączył: 2011-10-30
Wpisów: 1 666
Wysłane: 3 kwietnia 2016 22:33:12
Tych Rosjan i Ukraińców jest trochę więcej w Panama Papers. Wiele nazwisk znajomychAngel

www.occrp.org/en/panamapapers/...

A kopać w poszukiwaniu lepiej jednak tu:

projects.icij.org/panama-paper...
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

Salak
Salak PREMIUM
Dołączył: 2012-10-31
Wpisów: 547
Wysłane: 4 kwietnia 2016 09:01:08
Cytat:
Tych Rosjan i Ukraińców jest trochę więcej w Panama Papers. Wiele nazwisk znajomych


czubek góry lodowej, przy ktorej ta od tytanika to male piwko ;)

lesgs
lesgs PREMIUM
Dołączył: 2012-07-19
Wpisów: 735
Wysłane: 6 kwietnia 2016 01:55:33
Jakoś mi się z przeszłości nazwa "Mossack" kojarzy z Polską?!

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,721 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d