pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

yayurek

yayurek

Ostatnie 10 wpisów
w środę ogłoszono dane o bezrobociu w Izraelu: luty - 3,35%; marzec - 19,6%

Ktoś pisał, że trudno kupić fizyczne złoto. Faktycznie kupić można, ale na tę chwilę wirtualnie. W poniedziałek wisiało na stronie Mannicy Skarbowej ogłoszenie "business as usual", dzisiaj pokazało się ogłoszenie, że czas dostawy wydłużył się do 60 dni, a skup prowadzą bez marży. Na telefony nikt u największych dealerów nie odpowiada. Podejrzewam, że mają problemy z transportem z zagranicy.

Nie napiszę, czy godząc się z ew. stratami, już zacząłem zakupy, czy jeszcze nie, bo po pierwsze, to moja sprawa, a po drugie nie jestem giełdowym guru, lecz tzw. ulicą. Jestem natomiast pewien, że podobnie jak to drzewiej bywało, za rok, dwa, a może za kilka miesięcy, na forach zaroi się od wypowiedzi osób, które z zakupami trafiły idealnie w dołek.

Nie wierzę, że gdy DAX będzie spadał, to my będziemy stali w miejscu. DAX zatrzymał spadki prawie dokładnie na 8700 punktach, czyli na brexitowych dołkach. Następne spore wsparcie ma dopiero w okolicach 6750 punktów, czyli 22% niżej od obecnego poziomu. Te około 22% zaprowadzi WIG20 dokładnie w okolice 1000 pkt., czyli do dołka po 11 września 2001. Ale to takie wyznaczanie dołków na podstawie starych poziomów. W każdym momencie może się pojawić dołek w zupełnie innym miejscu i on będzie wzorcem na następne lata.

Operacje likwidacji banków na zasadach bail-in. były już w Europie przeprowadzane. Jak coś takiego wyglądało w przypadku austriackiego Hypo Alpe Adria, można prześledzić choćby pod poniższym linkiem:

independenttrader.pl/kolejny-b...

nic nie ujmując Panu Prezesowi Kąkolewskiemu, to byłbym ostrożny w opiniowaniu na temat spółek, na podstawie artykułów w tygodnikach typu FORBES:
tutaj laurka napisana osobiście prze P. Monikę, znaną z PTI i COLOMEDICA:

www.forbes.pl/technologie/bran...

a tutaj o szefie KERDOS:

www.forbes.pl/life/travel/kami...

a np. o czarodzieju z PCZ w NEWSWEEK:

www.newsweek.pl/biznes/wiadomo...

itp. itd......

PZU o nominale 100k kupione po cenie 101,81 daje rentowność brutto (po uwzględnieniu podatku od narosłych odsetek i opłaty DM 0,19%) 3,02%, za powiązane z PZU, papiery ALIORA ALR0524, kupione po dzisiejszej cenie sprzedaży 105,7 otrzymujemy rentowność brutto (po uwzględnieniu podatku od narosłych odsetek i opłaty DM 0,19%) 3,78%

nie masz żadnej straty, bo spółka dokonała przedterminowego wykupu w formie amortyzacji, czyli jak kupiłeś po 1000 i nadal masz te papiery to w międzyczasie na Twoje konto wpłynęło 400 zł w dniu amortyzacji, podobnie jest przy serii JWC0520 w tym przypadku 30.05.2018 szczęśliwy posiadacz dostanie sto złotych z tytułu amortyzacji, i cena nominalna będzie wynosiła już tylko 900 zł, zaś 30.05.2019 jeszcze szczęśliwszy posiadacz dostanie 400 zł z tytułu amortyzacji, zaś cena nominalna będzie wynosiła jedynie 500 zł. Podobny mechanizm amortyzacji jest wmontowany w inne papiery, choćby z początku alfabetu ARCTIC ATC0821

też otrzymałem powyższe świadczenie i ponieważ trudno znaleźć coś pewnego na ten temat w internecie to zadzwoniłem na informację podatkową (co wiąże się z trwającym ok. 0,5h słuchaniem jakiejś wkurzającej muzyczki). Zgodnie z otrzymaną informacją, dochód ten należy wykazać nie w PIT38, ale w PIT36 jako dochód z innych źródeł, od którego ani płatnik ani podatnik nie mieli obowiązku odprowadzania zaliczek

trochę w stylu Białka, który przynajmniej wg. mnie, doznał poważnego zakręcenia na punkcie statystyki i na każdą okazję wynajduje odpowiedni wykres z przeszłości. Anale z CITIBANK, odkopali także odpowiedni wykres, co wywołało jednak spore echo:
www.godmode-trader.de/artikel/...

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 19 października 2020 11:48:20
Liczba wpisów: 879
[0,25% wszystkich postów / 0,25 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,368 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d