pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

krewa

krewa

Ostatnie 10 wpisów
CREATIVEFORGE GAMES - spojrzenie na wykres na życzenie

[Treść ukryta]

Adamex91 napisał(a):

Na jesień zgodnie z informacjami przekazywanymi przez gościa od relacji inwestorskich rozpoczęli spotkania z instytucjonalnymi. Dziwnym trafem wtedy kurs wzrósł w szczycie do 67 z ~25zl. Ulica tak podbiła kurs?

Ok, w takim wypadku dlaczego w tabelach uzupełniających funduszy inwestycyjnych brak wzmianek o zaangażowaniu w walory F51? Tylko TFI Millennium ma niecałe 10k akcji, ale to pozostałości z ich zakupów na górce w 2018 roku

PCC EXOL - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

Mamy, mamy - objęcie aka pędzący pelikan konfirmujące jednocześnie opór. Teraz dalsze perspektywy wyznaczy zachowanie kursu akcji względem 202 i 173 zł.

kliknij, aby powiększyć

cmc napisał(a):
Chińczyk mocno miesza na rynku metali, stąd to załamanie na surowcach

Dokąd zmierza korekta na miedzi?

https://stooq.pl/mol/?id=19539

Jaka korekta, przecież wg Ciebie ona już się skończyła?

DJ1910 napisał(a):
AT chyba w tym wypadku nic nie pomoże.

Chiny zapowiedziały uwolnienie sporej ilości metali w rynek, w tym koperku też.

Póki kurz nie opadnie zalecałbym obserwacje waloru i ewentualne wejscie dopiero na poziomach tegorocznych den --> 165 <-> 175 zł.

Jakubniekuba na innym wątku napisał(a):
Czy tylko ja tu widzę wewnętrzną sprzeczność?

CSharpBeginner napisał(a):
@krewa, to może ja po piwku, możesz w skrócie napisac mi swój tok myślenia? Przeczytam i po 15 min od razu poousuwasz posty nasze żeby nie śmiecić hehe... Ale w jakim sensie tak pozytywna informacja miała by tak negatywnie zadziałać by kurs otworzył się na ponad -5%?

Wyobraź sobie otwarcie >210,57 i brak dolnego cienia. Wówczas łamana jest linia spadków, wyjście powyżej chmury i SMA100 i powstaje wyspa odwrotu, rewersalowa formacja. Technicznie to będzie solidny zestaw sygnałów K, w sam raz pod mocniejsze odreagowanie spadków.
To tylko scenariusz, jeden z wielu, zaznaczone wcześniej opory w dalszym ciągu obowiązują, pokładów podaży nikt nie odwoływał.

kliknij, aby powiększyć

Ależ właśnie ten njus tworzy podkład pod lukę a ta z kolei pod wyspę odwrotu

kliknij, aby powiększyć

A swoją drogą dobrze, że dzisiaj luki nie domknęli - szanse na wyspę rosną

To też wykres CDR z najważniejszymi w mojej ocenie strefami oporu ;)
Ten górny to strefa, w której doszło do największej wolumenowo wymiany akcji

kliknij, aby powiększyć

Rufusinski napisał(a):
...albo korekte wzrostowa w trendzie spadkowym jak juz chcesz byc 100% scisly...

No właśnie, chcę, stąd moje pytanie. Może to zalatywać puryzmem, ale tam gdzie w grę wchodzą pieniądze, wypada nazywać rzeczy swoimi imionami, by nie wprowadzać niepotrzebnie w błąd.

kliknij, aby powiększyć

krystian5476 napisał(a):

Instytucje przyjdą pewnie jak zobaczą hype po nowym trailerze na WW3

Chciałbym zobaczyć te instytucje wchodzące w walor, na którym nie ma nikogo >5%

UNIMOT - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

BOGDANKA - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

KSGAGRO - aktualizacja analizy technicznej na życzenie

[Treść ukryta]

Po LOP można zorientować się czy gracze otwierają długie (bycze nastroje) czy krótkie (niedźwiedzie nastroje) - analizujesz zachowanie kursu i LOP, mechanizm opisałem w poprzednim poście.

tccm napisał(a):
A jeśli nie zostaną zrolowanie ? Można się gdzieś dowiedzieć o ilości kontraktów krótkich i długich, czy jest ich po równo ( zakład przeciwko krótkiej i długiej ) ?

Jeżeli nie zostaną zrolowane, to wygasną po kursie rozliczeniowym. Czyli kontrakt zniknie a na koncie maklerskim pojawią się środki pieniężne.

Po równo.

W trakcie trwania serii kontraktów można zorientować się jakie nastroje panują wśród graczy obserwując LOP (liczbę otwartych kontraktów) który może rosnąć, spadać lub pozostawać bez zmian. Przykładowo - ja otwieram nową długą (kupuje) a Ty zamykasz starą długą (sprzedajesz) - LOP bez zmian. Ja otwieram nową długą a Ty otwierasz nową krótką - LOP rośnie.

micmak napisał(a):
Ponek napisał(a):
W Rosji kolejne zaostrzenie przepisów, w tym nakaz noszenia rękawiczek i maseczek w komunikacji miejskiej.
www.euronews.com/2021/06/12/ne...

Rosja to wielki kraj z dużą ilością ludzi. Jednak Ci niechętnie się szczepią... Mercator działa mocno na tym rynku. Jesienią będą płakać, bo teraz przespali czas na szczepienia.

W segmencie dystrybucji i owszem, rynek rosyjski generuje ok 10% przychodów, ale per capita wygląda to najsłabiej w całym segmencie. Statystyczny Niemiec zapłacił MRC w ubiegłym roku 1,10 zł, Ukrainiec 1,87 zł, Rumun 1,69 zł, Węgier 2,50 zł, Czech 1,90 zł a Rosjanin raptem 0,44 zł.

Kontrakty mogą zostać zrolowane, czyli zamkną bieżącą serię i otworzą kolejną - wpływ żaden.

Takie rozjazdy między instrumentem bazowym a ADR zdarzały się już w przeszłości niejednokrotnie i później notowania ADR wracały do poziomu instrumentu bazowego. Ogon nie może machać psem.
@micmac wrzucił wykres z over-the-counter market

kliknij, aby powiększyć

BITCOIN - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

PKN ORLEN - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

Sprawdza się stare mongolskie powiedzenie - pieniądze lubią ciszę. CDR ogłosił nową strategię i powstała luka bessy. 11B zwołał konferencję i mamy czarną gromnicę.

PEKAO - analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]

[Treść ukryta]

Nie ma sprzeczności.
Cytat:
Dywergencji poza strefą sygnalną nie ma sensu rozpatrywać.

Mam na myśli sytuację, kiedy oscylator kreśli pierwszy szczyt na poziomie 65 a drugi na poziomie 60 - oba szczyty poza strefą sygnalną, nie ma sensu tego rozpatrywać.

Cytat:
W tym okresie widzę tylko jedną dywergencję, na dodatek słabą, gdyż występującą w strefie sygnalnej.

Może nie doprecyzowałem - tutaj negatywna dywergencja miała miejsce w strefie sygnalnej, czyli oba szczyty oscylatora wypadły w strefie sygnalnej. To jest podkład pod niegroźną krótkoterminową korektę.

Najsilniejsze dywergencje to takie, w których pierwszy szczyt wypada w strefie sygnalnej (np. 80 pkt) a drugi szczyt poza tą strefą (czyli np. 65 pkt). Naturalnie, kurs akcji w tym czasie powinien nakreślić nowy, wyższy szczyt.

Ok, to teraz moja interpretacja. Interwał tygodniowy, ostatnie 5 lat notowań. W tym okresie widzę tylko jedną dywergencję, na dodatek słabą, gdyż występującą w strefie sygnalnej. Taka w sam raz na lokalną korektę.

kliknij, aby powiększyć

MIRBUD - analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]

[Treść ukryta]

W przypadku KGH w ujęciu dziennym RSI było w strefie sygnalnej po raz ostatni na początku stycznia. Dywergencji poza strefą sygnalną nie ma sensu rozpatrywać. Podobnie na HG.F nie dostrzegam negatywnych dywergencji. Może zamieszczenie wykresu ułatwiłoby dyskusję i pozwoliłoby na właściwą ocenę?

@diR,
zajrzyj do środka ostatnich 4 świec, to wyjaśni malejące obroty

PYRAMID GAMES - analiza techniczna [aktualizacja]

[Treść ukryta]

KGHM - aktualizacja sytuacji technicznej na życzenie

[Treść ukryta]

POLENERGIA - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

CD PROJEKT - czy warto założyć niedźwiedzią skórę?

[Treść ukryta]

ASTARTA - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

MABION - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

Ja mam dwa pytania:
1. Jaki % akcji CDR posiada Abri?
2. Ile akcji Abri zarejestrowało na ostatnim WZA?

Pytania retoryczne, jakby co Silenced

COAL ENERGY - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

ASBIS - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

STALPRODUKT - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

AMICA - analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]

[Treść ukryta]

KETY - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

ATH jest ciut wyżej, czerwona linia to najwyższa cena zamknięcia.

Kosmos był też w 2014 roku, kontrakty chodziły po $133. Natomiast od półtora miesiąca po LOP widać tendencję do realizacji zysków

Wiem jak to jest ze średnią wartością transakcji, gdyż analizuje je od -nastu lat. Wiem tez jaki jest udział indywidualnych inwestorów w handlu walorami wchodzącymi w skład indeksu WIG20, więc daruj sobie te opowieści o psie.

Rufusinski napisał(a):

No nie wiem, zobacz jak stopnial wolumen wiszacy na 500zl z 'akcji 500' zorganizowanej przez drobnych. Ubylo 600k. Wydaje mi sie, ze wczoraj wlasnie sprzedawali wystraszeni drobni indywidualni, jak to zwykle w takich przypadkach bywa.

Średnia wartość transakcji z wczoraj vs średnie n-okresowe zaprzecza tej tezie.

SYNEKTIK - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

ASSECO POLAND - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

CIGAMES - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

JSW - aktualizacja analizy technicznej

[Treść ukryta]

INTERAOLT - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

pjt napisał(a):
może jesteśmy dosłownie o krok od powrotu do PS Store?

A może o krok od cudownego wynalazku, wymazującego z pamięci wszystkie negatywne wspomnienia związane z CP2077...

kliknij, aby powiększyć

11 bit studios - spojrzenie na wykres

Tutaj sytuacje jest jak w Kubusiu Puchatku - im dłużej się parzy na wykres, tym bardziej nie widać na nim określonego trendu. Trendu brak, presji na określenie się co do dalszego kierunku również brak. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak wyczekiwanie na ruch kierunkowy. Najbliższe opory to 509 i 551 zł, wsparcie zaś w okolicy 455 zł.
Średnia wartość transakcji sygnalizuje, że zainteresowanie walorem wykazują gracze większego kalibru. Emocji zaś jak na lekarstwo - zmienność przeciętna.

kliknij, aby powiększyć

AGORA - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

TAURONPE - aktualizacja analizy technicznej

W analizie technicznej z 13 kwietnia zwracałem uwagę na perspektywy notowań dystrybutora energii elektrycznej. Popyt wykorzystał swoją szansę i skutecznie przełamał opór. Ruch powrotny odbył się na poprawnym, malejącym wolumenie i obecnie mamy początek kolejnego impulsu wzrostowego, który to po przełamaniu oporu lokalnego szczytu powinien rozwinąć się do poziomu 4,10 zł.

kliknij, aby powiększyć

Jasne, wkrótce posprzątam. Miej tylko na uwadze, że zgodnie z regulaminem forum usuwane też inne treści:
Cytat:

- nakłaniające pośrednio lub wprost do kupna bądź sprzedaży akcji,
- monologi, czyli odpowiedzi samemu sobie, szczególnie nie niosące nowych informacji,
- niechlujne i niepełne, np. gołe linki bez cytatu,

Wybacz, że tak prosto z mostu, ale biorąc pod uwagę medialną ofensywę dotyczącą spółki Saule, Twoje wpisy na początkowym etapie mogą być traktowane jako część tej kampanii.

Zadałeś pytanie dlaczego na forum nie ma wątku tej spółki i uzyskałeś podpowiedź - link do akcjonariatu. Jak już wspomniałem wcześniej, w mojej subiektywnej ocenie jest to główny powód braku zainteresowania spółką wśród doświadczonych inwestorów.

Pewnie mógłbym, ale nie lubię syzyfowej pracy. Każda fala inwestorów musi mieć swoją panią Sjöblom.

Cytat:
Zastanawiam się dlaczego tematu o tej spółce nie ma na tym forum

W moim subiektywnym odczuciu główny powód jest tutaj

INSTAL KRAKÓW - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

ENEA - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

RANK PROGRESS - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

BIOMAXIMA - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

Sorry, ale rozrysowane kanały nie mają żadnej wartości prognostycznej

Linia łącząca opadające szczyty od końca grudnia 2020 (czerwona przerywana) nie została przełamana.
Linia przyśpieszonych spadków (czerwona ciągła) też nie, ale jeden ze wskaźników wyprzedzających dopuszcza taką możliwość.
Sekwencja opadających szczytów i dołków również nie została naruszona.

Jeżeli chodzi o skalę - należy posługiwać się logarytmiczną. Skala liniowa stawia znak równości między ruchem cen 100->50 (przecena 50%) a 50->0 (100%)

kliknij, aby powiększyć

isaac napisał(a):
Więc proporcjonalnie wychodziło by 1.15mln cyberpunkowi na steam w q1.

Oczywiście to kolejny uproszczony model, ale też kolejny który pokazuje, że mogło być bardzo w porządku w q1 wbrew temu co niektórzy analitycy przedstawiają.

Przecież mediana z prognoz jest na poziomie 1,3 mln kopii, więc gdzie tutaj niedoszacowanie ze strony analityków?

Mogę jedno pytanie? Jaki związek ma Wasza dyskusja z CDR?* Za chwilę znów będzie płacz, że posty znikają.

* pytanie było retoryczne, proszę nie odpowiadać

Dane wprowadzamy ręcznie, więc w szczycie sezonu wyników i tuż po mogą występować opóźnienia

BANK PEKAO - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

PLAYWAY - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

EUROTEL - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

AMICA - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

Cytat:
Ostatnia przecena, wygląda jak sypanie przez "leszczy".

Analizując średnią wartość transakcji z kilku okresów można dojść do diametralnie innego wniosku - spadki zawdzięczamy komuś operującemu większym kapitałem.

MBANK - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

@Righ,
to było przerabiane dwie strony wstecz. Po prostu doszło do sytuacji, że podstawowe rzeczy trzeba tłumaczyć i linkować

denzelwaszyngton napisał(a):
Dalej mowa o kosztach transportu, a skąd wiadomo jak sa rozliczane. Może się okazać że są pozycja na fakturze i koszty nie są odejmowane z marży. Jeśli mamy jakieś dane na ten temat to proszę o info. W przeciwnym razie wątek powinien zostać zakończyny bo jest mocno spekulacyjny.

Mercator napisał(a):
Negatywny wpływ na osiąganą marżę w segmencie dystrybucji mają wzrastające koszty nabycia towarów (ceny towarów, koszty transportu morskiego i drogowego).

Linkować do raportu?

E, to jest genialne stwierdzenie! Co za różnica - kurs spada czy rośnie, to ma takie samo znaczenie.

SANTANDER BANK POLSKA - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

Zacznijmy od podstaw.

Trend wzrostowy, wyznaczany po rosnących dołkach odszedł w niebyt po wybiciu dołem z kanału. Teraz trend można wyznaczać po opadających szczytach - oznacza to, że mamy do czynienia z trendem spadkowym. Potwierdza to przebieg długoterminowej średniej - ona opada.

Przyjmuje się, że korekta może znieść maksymalnie 61,8% wzrostów - czyli spadki przekroczyły poziom dopuszczalnej korekty. A więc to już nie jest korekta, tylko regularny trend spadkowy.

denzelwaszyngton napisał(a):

o jakim trendzie spadkowym piszesz?
Kilkanaście ostatnich stron na tym forum to usilnie staranie się przekonać wszystkich, że tutaj jest trend spadkowy

Bo tutaj jest trend spadkowy. Kurs akcji opuścił obszar kanału którym poruszał się przez ostatnie 10 lat. Cena jest znacznie poniżej 200-dniowej średniej, która jest skierowana w dół. Układ opadających szczytów, zejście poniżej poziomu dopuszczalnej korekty - tutaj obowiązuje trend spadkowy.

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
3 marca 2021 13:01:38 przy kursie: 59,20 zł
Będzie jeszcze okazja do tańszych zakupów, o ile ktoś ma taki zamiar.

I słowo ciałem się stało. Amen

DJ1910 napisał(a):

A nie sądzisz, że na tym walorze odwrócenie trendu to będzie akcja w stylu "klasyka GPW" ?

Po pierwsze - historycznie największe ruchy cenowe w trakcie sesji wzrostowych nie przekraczały 10% (wyjątki to po jednej sesji w 2012, 2014 i 2015 roku, kiedy to CDR nawet nie stał na jednym przystanku z WIG20, nie mówiąc już o tym, że w jednym autobusie nie jechał). Teraz to jest już zupełnie inna liga graczy, którzy to potrafią liczyć i szacować.

Po drugie - jeżeli mówimy o odwróceniu trendu, to czym jest ta jednosesyjna zwyżka 10% wobec perspektyw w dłuższym terminie?

cmc napisał(a):
@Krewa przy jakiej wartości Twoim zdaniem warto wejść, myślałem o 125-130, ale mam obawy czy tam dojdzie

Moim zdaniem w ogóle nie warto rozważać wejścia w walor w trendzie spadkowym, jeżeli nie widać żadnych symptomów odwrócenia niekorzystnej tendencji.

asganis napisał(a):
krewa napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że wolumen podażowy X jest w stanie utrzymać w ryzach dwukrotnie większy wolumen popytowy?

jeśli kurs spada od paru miesięcy to wydaje mi się, że podaż wygrywa tą walkę

I tutaj pełna zgoda. Myślałem, że Marshallowi przypisujesz nadprzyrodzone moce ;)

Chcesz powiedzieć, że wolumen podażowy X jest w stanie utrzymać w ryzach dwukrotnie większy wolumen popytowy?

PKP CARGO - aktualizacja analizy technicznej

[Treść ukryta]

BOWIM - analiza techniczna na życzenie

[Treść ukryta]

ALIOR - aktualizacja analizy technicznej

[Treść ukryta]

Informacje
Stopień: Opętany
Ostatnia wizyta: 19 czerwca 2021 23:49:29
Liczba wpisów: 8 126
[2,14% wszystkich postów / 1,83 postów dziennie]
Punkty respektu: 436

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,947 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło