Rachunkowość finansowa - najlepsze pozycje książkowe - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Rachunkowość finansowa - najlepsze pozycje książkowe

GDz
Wpisów: 46
Wysłane: 4 czerwca 2013 18:07:32
Witajcie,

Czy mogę liczyć na waszą pomoc odnośnie rekomendacji dobrej literatury nt. rachunkowości finansowej. Byłbym również wdzięczny za przytoczenie krótkiej argumentacji "za" i może "przeciw" przy poszczególnych propozycjach.

Dzięki!

Frog
Frog PREMIUM
Wpisów: 5 599
Wysłane: 4 czerwca 2013 21:09:42
Barbara Gierusz - Podręcznik Samodzielnej Nauki Księgowania.

Dała mi w trakcie studiów wystarczające podstawy do pracy w finansach. Można się z niej nauczyć zasad całkowicie samodzielnie. Ale... to było kilkanaście lat temu, nie wiem czy były nowe, uaktualniane wydania.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 188
Wysłane: 5 czerwca 2013 12:16:11
GDz napisał(a):
Witajcie,

Czy mogę liczyć na waszą pomoc odnośnie rekomendacji dobrej literatury nt. rachunkowości finansowej. Byłbym również wdzięczny za przytoczenie krótkiej argumentacji "za" i może "przeciw" przy poszczególnych propozycjach.

Dzięki!

Nie wiem czy usatysakcjonuje odpowiedzią ale z tego co posiadam (niestety czyta się to gorzej od kryminałów albo Tolkiena :P)

E. Nowak
Analiza sprawozdań finansowych
Rachunek kosztów w jednostkach gospodarczych
Rachunkowość kurs podstawowy
Rachunkowość zarządzcza w przedsiębiorstwie
IMHO bardzo dobre, trochę słabsza:
Rachunkowość w zarządzaniu ryzykiem w przedsiębiorstwie

Fantastyczna jest książeczka:
T. Waśniewski, W. Skoczylas - Cash flow w przedsiębiorstwie ustalanie i analiza
ciekawa również:
R. Kowalak - Ocena kondycji finansowej przedsiębiorstwa
w badaniu zagrożenia upadłością

powyżej podaną Gierusz też mogę polecić - choć osobiście księgowania nie lubię :P
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 5 czerwca 2013 12:17

karoldvl
karoldvl PREMIUM
Wpisów: 167
Wysłane: 5 czerwca 2013 18:35:30
● Messner Z. "Rachunkowość finansowa z uwzględnieniem MSSF" - dobra na początek, przejrzysty układ, poręczna - taki w sam raz zakres + czytelne przykłady ewidencji

● Świderska, G. "Sprawozdanie finansowe bez tajemnic" - obszerna, porusza sporo kwestii, ale miejscami trudno się z niej korzysta - no i ta numeracja stron co rozdział (sic!)

● Seria meritum Wolters Kluwer: "Rachunkowość: Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa" - ciężki kaliber, bardzo wyczerpująca ~1500 stron, podejrzewam, że zbyt obszerna na wstęp, ale świetna jako odnośnik źródłowy

● Olchowicz, I. / Tłaczała, A. "Rachunkowość finansowa w przykładach według ustawy o rachunkowości i MSR" - wybór zagadnień, bardzo fajne porównanie różnic, ale raczej jako dodatek na późniejszym etapie niż lektura podstawowa

W miarę możliwości polecam też zapoznanie się na jak najwcześniejszym etapie z materiałami źródłowymi (Ustawa, MSSF, KSR).

GDz
Wpisów: 46
Wysłane: 5 czerwca 2013 19:54:26
karoldvl, właśnie o to mi chodziło. Thx za pozostałe sugestie.

Pozdro

puber
Wpisów: 17
Wysłane: 25 lipca 2018 12:07:27
Dla zaawansowanych - livro.pl/zaawansowana-rachunko... W dobrej cenie. A jeśli od podstaw to Aleszczyk Józef i dokładnie "Rachunkowość finansowa od podstaw". W obu przypadkach bardzo konkretne pozycje. Kwestia jedynie taka, czego potrzebujecie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość