pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Frog

Frog

Ostatnie 10 wpisów
Przekroczyli próg udziałów, po którym mieli obowiązek ogłosić wezwanie. Cenę dali najniższą, jaką tylko mogą w nadziei, że nikt się nie zgłosi. Czyli wzywający ma świadomość, że nikt nie chce tego w tej cenie sprzedać i tak naprawdę nie chce kupić, a przynajmniej nie takiej ilości, na jaką ogłosił wezwanie.
Gdyby nie ten przepis, wezwania by nie było.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Możesz mi wskazać miejsce, gdzie znajdę przychody Grodna z ostatnich kilku lat uzyskane z tytułu instalacji fotowoltaicznych zrealizowanych dla osób fizycznych, czyli z działalności którą trudnią się Stilo Energy i Columbus?
Nie mogę kurcze tego znaleźć. A fajnie jest móc porównać ich zasięg, ilości zainstalowanej mocy itp.
Follow me on Twitter

Naprawdę jestem ciekaw tego debiutu. Teoretycznie wycena jest z gatunku baloniastych, ale z drugiej strony Allegro też nie było tanie, a dało zarobić.
Follow me on Twitter

A co ma Grodno do Stilo Energy?

Porównujesz instalatora systemów fotowoltaiki z hurtownią elektryczną?
Follow me on Twitter

MrBlue2 napisał(a):
U mnie redukcja 98,48%

Chętnych na sprzedaż niewielu, bo prowizja będzie procentowo zabójcza, a wielu chce dokupić...
Teoretycznie debiut powinien być na bardzo dużym plusie.
Follow me on Twitter

hossabessa napisał(a):
98,5 % i podobno przycieli transze malych ...s syny.....

To już drugie źródło, które mówi o tym samym. Dzisiaj na twitterze o tym mówią. Osoby, które zazwyczaj są dobrze poinformowane.

Póki co, to jednak nadal plotka, choć 98,5% wydaje się prawdopodobne.
Follow me on Twitter

Vox napisał(a):
każdy dostanie minimum 1 akcję :-)

Ciekawe, co by się działo, jakby kilka milionów osób złożyło zapis na 100 akcji każdy...
Follow me on Twitter

Daxter,

Sprawdź rok :)
Follow me on Twitter

Zakładasz, że rodzice będą kupować gry AAA dla dzieci?
Sami będą grać :) king
Follow me on Twitter

Z jednej strony:

Cytat:
Allegro planuje w 2021 roku przeprowadzenie pilotażu projektu własnych automatów do odbierania paczek.

A z drugiej:

Cytat:
Mamy bardzo dobre relacje i współpracę z InPostem. Niedawno podpisaliśmy umowę o przedłużeniu współpracy na kolejne 7 lat, co zapewnia nam dobre warunki, jeśli chodzi chociażby o ceny, jakość obsługi, czy zapewnione wolumeny.

www.bankier.pl/wiadomosc/Alleg...

Dla nich przejęcie Inpostu byłoby najlepszym rozwiązaniem w związku z możliwą konkurencją ze strony Amazona. Kto wie, czy plotki o pilotażu własnej sieci automatów nie są jakąś grą negocjacyjną wobec właścicieli Inpostu - "kupimy was, ale tylko po dobrej cenie - jak nie, zbudujemy własną sieć".
Follow me on Twitter

Wygląda na to, że chwilowo wszystko zdyskontowane. Patrząc na wysyp komentarzy na forum Bankiera, w akcjonariacie sporo "powieszonych" w cenach 70+. Może więc w krótkim terminie pobujać kursem, ale do ATH potrzebny jest czas lub jakiś konkret, o którym rynek nie wie.
Follow me on Twitter

quake napisał(a):
Transza dla inwestorów indywidualnych to niecałe 14 mln zł. Cała oferta to ok. 184 mln zł. Problemem jest mała oferta do detalu co spowoduje redukcje i sprawi wrażenie ogromnego zainteresowania ofertą.

14 mln dla indywidualnych?????

Chyba masz rację - chodzi o zrobienie wrażenia dużego zainteresowania.
Follow me on Twitter

Aż dziwne, że jeszcze nie ma wątku...

Cytat:
Producent takich gier jak Bulletstorm i Painkiller podtrzymuje plan przeprowadzenia do końca tego roku pierwotnej oferty publicznej (IPO). Według doniesień, oferta obejmie nie więcej niż 4,13 mln akcji, a w tym do 2,06 mln akcji nowej emisji.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...

Szykuje się kolejne, duże IPO.
Follow me on Twitter

Domykanie luk jest o wiele bardziej prawdopodobne na wykresach indeksów, niż pojedynczych spółek.
Oprócz 11B, także luka na MRC wydaje się niemożliwa do domknięcia w dającej się przewidzieć przyszłości.
Siła i znaczenie informacji, która spowodowała lukę na OAT pozwala sądzić, że przetrwa ona lata.
Follow me on Twitter

Adagio napisał(a):
America first...
Po sesji będzie być może rozstrzygnięcie w temacie korekty... wyniki podają Facebook, Apple, Amazon i Google...
Nasdaq odbił się od dołu kanału wzrostowego na 10400
Czy go utrzyma, czy wybije w dół być może roztrzygnie się jutro.
Zależy jakie bedą wyniki i prognozy gigantów. Think
Reszta świata będzie się musiała dostosować...

W dobie masowego dodruku, wyniki spółek mają wybitnie marginalne znaczenie... Sesja lub dwie potrwa trawienie wyników przez rynek, a potem znów zdecydują drukarki.
Follow me on Twitter

orzech napisał(a):
Zauważył zauważył, ale myślał troszkę o czymś innym.
Drukarki podtrzymują przy życiu taki WIG 20 który jakoś tam dzięki temu jeszcze zipie...ale myślał o tych małych misiach co to co sesję wiszą...w większości bez fundamentów, a tylko jadąc na sentymencie czasu i zakupach 'ulicy"...biorę bo rośnie i rośnie, przecież jeszcze urośniesalute
Nie będę tutaj wymieniał, wiecie o czym myślę...
No bo jestem w stanie zrozumieć że rośnie spółka która pokazuje ogromne zyski, ma przed sobą kolejne dobre kwartały, powiedzmy jakoś przewidywalne..da się oszacować jej wartość, to rozumiem, ale...
Ale tutaj nie ma zmiłuj, wiszą małe, wiszą z NC...haki będą już niebawem rozdane, inaczej chyba być nie możeThink

„Potrafię policzyć ruch gwiazd, ale nie ludzkie szaleństwo” - Izaak Newton (odnośnie giełdy).

W ostatnich miesiącach inwestowanie w oparciu o analizy ekonomiczne, prognozy zysków i przepływów nie dałoby żadnych rezultatów.
Zarobili nie inwestorzy, ale gracze, spekulanci. Odkuli się za lata wielkiej smuty na naszym grajdole.
Follow me on Twitter

Sentyment na rynku jest bardzo pozytywny. Praktycznie ucichły dyskusje, czy wrócimy na dno z marca. Jedyny dylemat jest taki, czy będzie dalej rosło, czy dopiero po korekcie.

Moim zdaniem, jak zacznie się korekta, to będzie głębsza niż się wielu wydaje.
Follow me on Twitter

pandorinium napisał(a):
Kogo obchodzi druga fala. Gospodarek nie zamkną.

Ale może być problem z tym, kto ma tą gospodarką kręcić (braki pracowników, mniejsza konsumpcja).
Follow me on Twitter

Szwecja ma wykresy chorych oraz zmarłych do liczby mieszkańców więcej niż Niemcy czy Holandia - kraje o wiele gęściej zaludnione. Czy warto było trzymać otwarte zakłady fryzjerskie i restauracje - historia ich oceni.

Co do giełdy - obecny wzrost jest napędzany przez drobnych inwestorów - podobno rachunków maklerskich przybyło na całym świecie. Pytanie, komu oni sprzedadzą.
Nie sądzę, że USA dadzą radę pompować bańkę aż do wyborów. Możliwe, że FED odpuści dodruk, gdy zda sobie sprawę, że Trump może nie wygrać - i że nie warto spełniać jego zachcianek.

Follow me on Twitter

Coraz więcej widzę byczych komentarzy na forum.
VIX spadł już do poziomów z lutego.
INI powyżej zera.

Czas na dyskontowanie wyników spółek w roku 2020 zbliża się nieubłaganie.

Wprawdzie głosy zza oceanu mówią, że już dyskontujemy rok 2021, ale chyba nie będzie aż tak dobrze.
Follow me on Twitter

Generalnie, powodem jest doduk. :)

Wysokie zamknięcie w USA w piątek jest spowodowane dodrukiem FED. Dobry dzień w Azji zwiększeniem skali dodruku w Japonii.

Spadek liczby zgonów... To realnie mogłoby być dobre uzasadnienie dla zatrzymania spadków gdzieś 50% poniżej ATH. A teraz to takie uzasadnienie trochę na siłę, aby móc powiedzieć, że fundamentalnie ma znaczenie coś innego, niż akcje banków centralnych.
Follow me on Twitter

Spoko, siostra przejmie władzę, szybko odpali kilka rakiet w kierunku morza aby potwierdzić "stabilizację" w regionie.
Follow me on Twitter

Wojetek,

Spojrzałem na Telemedycynę. Tam też świeca tygodniowa 1,5 miesiąca temu tak wyglądała...
No może tylko wolumen wtedy był mniejszy.
Follow me on Twitter

Raczej udzielił się klimat z Telemedycyny. Spójrz na ich wykres (ticker TMP)
Follow me on Twitter

Ja uważam, że kolejna fala spadkowa jest prawdopodobna na 90%. Nie jestem pewien z którego poziomu, ale sytuacja w gospodarce nie sprzyja wzrostom.

W PL sporo złego już jest w cenach, ale jeszcze nie wszystko.
Co do SPX to szkoda gadać. Mega recesja za progiem, a oni nadal niecałe 20% od szczytów. Przy czym te szczyty były już nieźle napompowane.

Co do WIG20, to wklejałem na Twittera (tutaj zawsze miałem problem, aby wstawić obrazek). Dzisiejszy wzrost to póki co tylko test oporu, który wcześniej był wsparciem.

twitter.com/DwaMiliony/status/...
Follow me on Twitter

@Kakarotto

Nie będzie źle. FED przeprowadzi interwencyjny skup ropy :)
Follow me on Twitter

Akurat ta wygasająca seria kontraktów to już w sumie ciekawostka.
Ropa w nowych kontraktach, z późniejszą dostawą, w cenie ok. 20 USD.

Follow me on Twitter

Ale taki dzienny spadek, poniżej zera, to wprost efekt braku miejsca do składowania.

Popyta na ropę jest był i będzie. Po prostu podaż tak przeważyła, że mamy tą anomalię...
Follow me on Twitter

Kakarotto napisał(a):
Jeszcze ropa musi wrócić do normalności, stan 20\30$ wiecznie trwać nie będzie. Kwestia rozruchu gospodarki i zapasy pójdą na pniu. Przy tej cenie to nic tylko cysternę wypożyczyć i zatankować do pełna.

Kilka dni później kontrakty z dostawą majową są notowane z ceną... ujemną.
Po prostu brakuje cystern do jej przechowywania, więc nawet za darmo nikt nie chce.

Dziwne czasy nastały :)
Follow me on Twitter

majama napisał(a):
Frog napisał(a):

Jeżeli giełdy dyskontują przyszłość (nadal w to wierzę), to po domknięciu luk na wykresach indeksy podążą tam, gdzie za kwartał lub dwa podążą wyniki większości spółek.

A jeżeli będą rosły pomimo spadku zysków, to cóż. Pieniądze wydam na zakup ziemi i zostanę rolnikiem.

hello2 Ciekawi mnie czy pójdziesz bardziej w kapustę czy bardziej w buraki joker angel4

Wchodzę całym areałem w czosnek.
Po pierwsze - jego konsumpcja pomaga w zachowaniu bezpiecznej odległości od innych,
Po drugie - jest naturalnym antybiotykiem.

Ale coś z tyłu głowy mi mówi, że nie będę rolnikiem...
Follow me on Twitter

@flesz,

Nigdy nie wiadomo. W weekend FED wydrukuje kolejne 2 tryliony i różnie może być.
Follow me on Twitter

Spoko, wiem jak jest.
Dopiero jak tacy jak ja stwierdzą, że to jednak był dołek, złamią się i kupią, grawitacja znów zacznie działać.

Jeżeli giełdy dyskontują przyszłość (nadal w to wierzę), to po domknięciu luk na wykresach indeksy podążą tam, gdzie za kwartał lub dwa podążą wyniki większości spółek.

A jeżeli będą rosły pomimo spadku zysków, to cóż. Pieniądze wydam na zakup ziemi i zostanę rolnikiem.
Follow me on Twitter

The Winner napisał(a):
Frog napisał(a):
bla bla bla stoję na peronie i macham do pociągu, który odjechał beze mnie marudząc, że rośnie wbrew logice

A nie myślisz, że FED wszystko kupi?

Jeżeli tak jest/będzie, to poszukam sobie innego zajęcia. Akceptuję ryzyko na wolnym rynku.
W znaczone karty nie będę grał (strzelam focha i inwestuję w znaczki pocztowe).
Follow me on Twitter

Indeksy odrobiły już połowę pandemicznych strat. Byki chwytają się każdej możliwej informacji aby rosnąć.
Ja już miałem 3 telefony od osób do tej pory będących poza giełdą, czy mają kupować akcje bo tanio jest. Na giełdę weszli już wszyscy ich znajomi którzy też dopiero zaczęli przygodę z giełdą - polikwidowali lokaty, bo się nie opłaca i kupują akcje.

Jak dla mnie perspektywa nie uległa zmianie - indeksy na dzisiaj wyceniają lekkie spowolnienie, nie recesję. W perspektywie średnioterminowej sądzę, że będziemy niżej. Zastanawiam się tylko, na ile sił starczy młodym bykom.

A może obecne wzrosty to jest namiastka tej słynnej euforii, kiedy to wszyscy kupują akcje i po czasie okazuje się końcem rynku byka?
Follow me on Twitter

Jak dla mnie 1750-1800 to maks. Domkną lukę i na tym koniec.

PS. Nie wklejaj całych artykułów z innych serwisów i nie zapominaj o dodaniu linku.
Follow me on Twitter

Miesiące trwania gospodarek w zamknięciu, lub mówiąc bardziej obrazowo - jazdy na ręcznym hamulcu, nie pozostaną bez wpływu na wyniki spółek. Firmy i kraje dostosują się w końcu do nowej sytuacji i świat w jakimś tam stopniu ruszy, ale powoli i ostrożnie. W międzyczasie wiele firm upadnie.

Tymczasem, od początku roku giełdy spadły 15%-25%. To zdecydowanie za mało, aby mówić że cały wpływ pandemii na gospodarkę jest już w cenach. Biorąc pod uwagę, że największa giełda na świecie jeszcze przed spadkami była przewartościowana, nie wierzę, że z tego odbicia może się urodzić początek nowej hossy.
Follow me on Twitter

Moim zdaniem gospodarka zacznie być odblokowywana, a obostrzenia znoszone, po zaistnieniu dwóch przesłanek:

1. Dzienna liczba ozdrowieńców przekroczy dzienną liczbę nowych zachorowań - co sprawi, że liczba chorych wymagających pomocy, a tym samym obciążenie służby zdrowia, zacznie realnie maleć (taki trend musi utrzymać się jakiś czas).

2. Wydajność służby zdrowia dot. leczenia COVID-19 będzie wyższa, niż liczba chorych wymagających jej opieki. A tym samym będzie ona w stanie zapewnić opiekę nowym chorym, którzy pojawią się po zniesieniu zakazów.

Wydajność SZ rośnie, ale póki co liczba chorych rośnie szybciej. Więc trochę na taki stan poczekamy. Gospodarka będzie włączana stopniowo, sektorami, a efekty będą obserwowane i decyzje zmieniane na bieżąco, Tak to widzę.

Do momentu, aż będzie szansa na włączanie gospodarek, nie wierzę w trwałe wzrosty na giełdzie.
Follow me on Twitter

I sfera gospodarcza i społeczna zmienią się bardzo, to nie ulega wątpliwości. Zmienią się priorytety na wiele lat. Aby móc szacować jak dokładnie się to zmieni, trzeba wiedzieć w jaki sposób i kiedy skończy się pandemia. Ile osób umrze, czy wirus zmutuje i będzie atakował z podobną siłą co rok itp.
Narazie trzeba się skupić na przetrwaniu tego w zdrowiu, także psychicznym.

Co do dna bessy, to na tą chwilę strach cokolwiek szacować. Na 99% giełdy jeszcze spadną i to sporo. Ale jak głęboko i kiedy będzie to dno - nie wiem czy ktokolwiek odważy się szacować.
Follow me on Twitter

Lata temu założyłem ten wątek, to i czuję się w obowiązku to wkleić:

https://stooq.pl/n/?f=1345063

Cytat:
Braster złoży wnioski o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego i ogłoszenie upadłości
Follow me on Twitter

Po ustaniu pandemii (czyli prawdopodobnie dopiero po wynalezieniu, przetestowaniu i zaaplikowaniu wszystkim odpowiedniej szczepionki), bezrobocie będzie takie, że ludzie będą imać się każdej pracy. Sam być może będę zbierał szparagi u gospodarza w mieście obok.
Coś takiego, jak "brak rąk do pracy", odeszło na bardzo długo. No może z wyjątkiem ochrony zdrowia.
Follow me on Twitter

@inwestor intuicyjny

Trzymaj się! Zdrowia dla całej rodziny!
Follow me on Twitter

No i jest jeszcze jeden aspekt tych testów, o którym mało kto mówi. Testy pokazują bowiem tylko to, czy zaraziłeś się kilka dni przed badaniem. Wyjdą pozytywne, pod warunkiem że masz wirusa już około tygodnia i zaznaczył już obecność w organizmie.

Jeżeli zaraziłeś się kilka dni przed badaniem - z testu wyjdzie, że jesteś zdrowy. Ale to nie oznacza, że nadal będziesz zdrowy. W międzyczasie mogłeś się przecież zarazić - więc co, znów testy?

Aby testy mogły same z siebie pomóc w walce, musiałyby być robione non-stop, wręcz on-line dla każdego. To jest niewykonalne.

Dlatego testowanie tylko osób z objawami ma jakiś sens.
Follow me on Twitter

ucofb napisał(a):
Czy jesteśmy na etapie "i tak spadnie"?

www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-i...

Wydaje mi się, że bliżej nam do okolic punktu "przecież już niżej nie spadnie".
Follow me on Twitter

Jeżeli amerykański rynek kapitałowy jest jak narkoman na głodzie, a kapitał drukowany przez FED jest jego narkotykiem, to ten ostatni QE i obniżka stóp mogły okazać się jego "złotym strzałem".
Pacjent potrzebuje długiego odwyku, aby przeżyć i wrócić kiedyś do normy.
Follow me on Twitter

To mówicie, że dobrze iż w Polsce będzie QE niższe stopy?
Bo Amerykanie wcale się z takiego ruchu u siebie nie ucieszyli.
Follow me on Twitter

Cytat:
Drobni za to ciągle z problemami bo jak normalnie inwestować w takich realiach.

W biznesie działa maksyma - "wyróżnij się lub zgiń".
W świecie inwestorów powinna brzmieć: "dostosuj się lub zgiń".
Follow me on Twitter

W roku 2009 spadki skończyły się, gdy rynek uznał, że przyczyna spadków - kryzys zaufania w sektorze finansowym - została zażegnana przez działania Banków Centralnych.
Obecne spadki zakończą się, gdy rynek uzna, że w dającej się przewidzieć przyszłości, pandemia zostanie opanowana, a gospodarka wróci na właściwe tory. Czy będzie to wynalezienie skutecznego leku/szczepionki, czy samoczynne wygaśnięcie pandemii - nie wie nikt. Mała jest jednak szansa, że nastąpi to w ciągu kilku tygodni.
Do tego czasu, korekty wzrostowe będą jedynie techniczne, tak jak korekty spadkowe podczas hossy.
Zapewne DT będą mogli wkrótce nieźle się obłowić, niekoniecznie na S-kach.
Na buy&hold sądzę, że jeszcze jest trochę za wcześnie.
Follow me on Twitter

Ja również chętnie zobaczyłbym analizę wyników Komputronik.
Follow me on Twitter

Thisnick napisał(a):
Dobry wieczór. Jest to mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, że chociaż dobry dział wybrałem. Piszę tego posta gdyż chciałbym zacząć "zabawę" związaną z inwestowaniem. Jestem totalnie świezy w tym temacie. Widziałem temat niżej, jednak jest on z 2014 roku i nie wiem, czy możę się coś zmieniło czy nie. W każdym razie chciałbym zapytać osób doświadczonych z tego forum jak zacząć inwestować. Co czytać, jakieś lektury może ? Jakieś już doświadczenie na demo nabierać ? Doświadczeni ludzie chyba najlepiej wiedzą jak zacząć, patrząc z perspektywy swojej ścieżki.

Wpłać 500 zł na rachunek maklerski i kup akcje. Pierwsze, co do których będziesz miał przeczucie że wzrosną. Zarobisz, czy stracisz - wiele się nauczysz. Jak sprzedasz, kup inne. I tak dalej
Za kilka miesięcy podejmij decyzję, czy to dla Ciebie czy nie. Jeżeli tak, wpłać kolejne 500 zł i kup coś innego. Zwiększaj kwotę zainwestowaną powoli, obserwuj, ucz się giełdy i swoich emocji.
Follow me on Twitter

Luka ściąga kurs jak magnes :)
Follow me on Twitter

Dawno nie patrzyłem na Groclin. Dzisiaj mi wyskoczył na stooq i zacząłem się przyglądać...
Wychodzi na to, że sami nie wiedzą czego chcą. Mieli wyjść z poszyć i wejść w projektowanie. Potem jednak sprzedają udziały w CADM i chcą zostać w biznesie poszyciowym, ale przy okazji sprzedają nieruchomości wraz z parkiem maszynowym...

Czy ktoś ogarnia jaka jest ich wizja biznesu?
Follow me on Twitter

Pierwszy wpis od dłuższego czasu...

dwamiliony.blogspot.com/2018/1...
Follow me on Twitter

Łapanie dołków w bessie i gra na wzrosty jest tylko dla wytrawnych graczy. Reszcie poucina łapki.
Noga na nogę, zasiąść przed kominkiem i obserwować w poszukiwaniu okazji długoterminowej, które pojawi się za czas jakiś, ale jeszcze nie teraz...
Follow me on Twitter

lesgs napisał(a):

Jeżeli bowiem wszyscy podzielamy to samo zadnie, to (...)

Uczestnicy wątku o bessie na forum SW to nie "wszyscy" :)
Follow me on Twitter

lesg napisał(a):

Wbrew wszystkim uważam, że 2019 będzie złym rokiem dla naszej gospodarki.

Hej,

Dzięki, że podzieliłeś się prognozami. Tylko powyższe muszę skomentować, bo to nieprawda.
Nie wszyscy. Oprócz Ciebie także i ja uważam, że czeka nas znaczne spowolnienie.
Kto wie, czy rok 2020 nie będzie rokiem recesji. Wzrost cen energii i brak siły roboczej skutecznie ograniczy naszą konkurencyjność. A konsumpcja importowanych dóbr, która teraz napędza gospodarkę także spowolni. Innowacyjność i inwestycje kuleją, a nie mamy żadnych innych argumentów na oparcie się światowemu spowolnieniu. I to właśnie dyskontuje sWIG80 (od ponad półtorej roku) oraz mWIG40 (od niecałego roku).

Długoterminowy zakup akcji opłacalny nie wcześniej, niż pod koniec 2019. Dno dynamiki PKB w pierwszej połowie 2020.
Follow me on Twitter

Vox napisał(a):
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-najszybciej-rosnaca-gospodarka-w-UE-7626040.html

tymczasem po GPW nie widać...

Od niemal dwóch lat dyskontujemy nieuchronnie zbliżające się spowolnienie.
Follow me on Twitter

Zakładałem ich wątek wiele lat temu. Teraz są na granicy groszówek. Nadzieje były spore, plany podboju świata ambitne. Realizacja nieco gorsza.
Follow me on Twitter

A czy ta emisja nie jest właśnie po to, aby nowymi akcjami wykupić obligacje?
Follow me on Twitter

Na historycznym szczycie P/E było na poziomie 26.
Follow me on Twitter

Dzięki. Chodziło mi właśnie o ten poziom, powyżej którego przełamie się trend.
Follow me on Twitter

Mam być może złudne wrażenie, że wykres spółki ma ochotę się wykręcić na północ. Przy jakich poziomach można będzie uznać, że pojawił się techniczny sygnał kupna?
Follow me on Twitter

Na indeksie cenowym dołki przebijemy nawet z rozpędu, bez bessy w USA.
Follow me on Twitter

Od szczytów sWIG80 minęło ponad 1,5 roku. Kiedyś w młodości zapamiętałem, że po takim okresie spadków długoterminowych warto zacząć rozglądać się za okazjami do zakupu.

Niestety, modelowy czas spadków dotyczy tylko maluchów.

Średnie spadają dopiero 9 miesiąc, a WIG20 trwa w szerokim boczniaku już 7 rok.

Indeks cenowy jest bliski zrównania się z dnem bessy w 2009, a najważniejsza giełda na świecie nie spadała od prawie 10 lat.

I właśnie te ostatnie zestawienie najbardziej mnie zastanawia. W Polsce mamy najbardziej okazyjnie wycenione spółki od lat, a w USA najwyższe wyceny w historii.

Gdyby GPW miała rosnąć, SPX przynajmniej nie powinien spadać. A tam mi klinem wzrostowym pachnie.

Czyżby nad Wisłą miało być jeszcze bardziej "okazjonalnie"?
Follow me on Twitter

Większość ekranu pośrodku w menu głównym zajmuje białe puste pole. Po lewej nazwa działu, po prawej ostatni wpis.
Próbujecie jednym layoutem pogodzić telefony i komputery, ale chyba nie tędy droga. Na większych ekranach nie wygląda do przejrzyście.
Follow me on Twitter

Cytat:
- schyłek rynków akcji jako takich

Mógłbyś rozwinąć tę myśl?
Follow me on Twitter

@lesgs

3 uwagi.

Po pierwsze, zanim PPK zaczną działać, minie jeszcze prawie rok. Do tego czasu możemy być w zupełnie innej fazie cyklu. I może się okazać, że PPK zaczynają działać nie na górce, ale w okolicach dołka.

PPK różnią się od OFE tym, że są / mają być w 100% dziedziczone. Nie wiem jak to rozegrane zostanie legislacyjnie, ale różnica dość znaczna.

Dodatkowo i to jest moim zdaniem najważniejsze, PPK są dobrowolne. Nie podoba się? Rezygnujesz i masz problem z głowy.

Nie bronię programu, nie mam w związku z nim jakichś wielkich nadziei. Ale nie jest to w 100% OFE bis.
Follow me on Twitter

Konkurencja jest na pewno. Ale nie sądzę, aby ktoś z nas był w stanie określić które urządzenie się przyjmie, a które nie. Przełomem będzie pierwsza duża umowa. Jak jakiś kraj przyjmie rozwiązanie, o wiele łatwiej będzie wejść na inne rynki.
Mam nadzieję, że nastąpi to zanim przejedzą pieniądze z emisji.
Follow me on Twitter

Choćby kupili 80 tysięcy nic to nie zmieni. Może powstrzyma dalsze spadki, ale na wzrosty bez konkretnej umowy nie ma co liczyć.
Follow me on Twitter

Cytat:
Ja zacząłbym od google, wpisując hasło "jak przeżyć miesiąc za 100 zł"

thumbright
Follow me on Twitter

Tego pana przedstawiać nie trzeba. "Wyrocznia" zdecydowanie przez lata swojej działalności zasłużył na swój przydomek.

Cytat:
„W temacie kryptowalut mogę powiedzieć tyle, że niemal na pewno zmierza to do złego zakończenia” – powiedział Buffett w CNBC.

www.bankier.pl/wiadomosc/Warre...
Follow me on Twitter

krewa napisał(a):

kliknij, aby powiększyć

Hm... Czyżby nieudana premiera Snipera? A, no tak, są jeszcze na GPW spółki, które nie produkują gier.
Nie wygląda to różowo. Wybicie dołem z kanału, skokowy wzrost wolumenu po przełamaniu wsparcia na poziomie 14 zł. Najniższy wymiar kary to 9,70 zł. Kolejne wsparcie to 8 zł a czarny scenariusz zakłada zejście w okolice 7,10 zł

Czarny scenariusz okazał się nie dość czarny. 7,10 zł to obecnie marzenie. Spółka testuje 5 zł.
Follow me on Twitter

Odświeżę temat. Czytałem felieton Żakowskiego. Polityczny, ale pod koniec wspomniał o Korei. Wg niego, wojny uniknąć się nie da i być może to ona zapoczątkuje nowy kryzys.

Tak sobie pomyślałem. Sankcje coraz dotkliwsze, Kim coraz bardziej agresywny, przynajmniej werbalnie (sankcje to deklaracja wojny itp.).

Od założenia wątku napięcie bynajmniej nie zmalało. Macie jakieś nowe przemyślenia?
Follow me on Twitter

Próbują próbują... Muszą. Przyjąć się na razie w Polsce nie chce, to niech próbują tam.
Liczba gabinetów w PL oferujących to cudo spada. Już tylko 33 gabinety.
Follow me on Twitter

Po dwóch miesiącach z 29 gabinetów jest 42. Ciekawe jakie będzie tempo wzrostu. Dostępność jest bardzo istotna. Póki co w ogóle nie ma ich na wybrzeżu.
Follow me on Twitter

Witam,

Czy spotkaliście się kiedyś gdzieś z kontraktami terminowymi na fenol (pochodna ropy).
Czy na tak dość egzotyczne towary są dostępne w Polsce jakieś formy zabezpieczenia przed zmianą ceny?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.
Follow me on Twitter

Nie pamiętam ani jednej Twojej analizy choćby zbliżonej jakością (w sensie negatywnym) do tej, która została zacytowana powyżej.

Przeczytałem sobie analizę @krewy na Ursusie. Tam też są możliwe dwa scenariusze, ale wartość analityczna i merytoryczna jak dla mnie o niebo wyższa niż ta, o której rozmawiamy. Wiadomo co pokazują konkretne wskaźniki, jest autorska wątpliwość w niektóre wskazania AT... To jest analiza thumbright
Follow me on Twitter

Śmiem postawić tezę, że zawsze prawdopodobieństwo spadków i wzrostów jest podobne. W końcu giełda codziennie wycenia przyszłość i rynek za pomocą sił popytu i podaży wycenia aktywa "obiektywnie" na dany dzień.

Analiza z gatunku tych "nie mam pojęcia o co chodzi, ale coś napiszę bo jestem analitykiem". W takim wypadku można się posilić o jakąś analogię historyczną, bądź poszukać możliwych przyszłych zdarzeń z kategorii makro, zamiast wypuszczać takiego babola.
Follow me on Twitter

Świeży tweet Trumpa:
"Being nice to Rocket Man hasn't worked in 25 years, why would it work now? Clinton failed, Bush failed, and Obama failed. I won't fail."
Follow me on Twitter

Ciekawy artykuł na BBC z wczoraj:

www.bbc.com/news/world-asia-40...

Cytat:
North Korea-US tensions: How worried should you be?

Tak w skrócie. Wojny nie będzie bo:
- nikomu się nie opłaca
- na razie tylko gadają, nikt nie strzela
- już raz było podobnie i Kimy ustąpiły.

Moim jednak zdaniem, USA wie, że moment w którym Kim będzie miał bombki zdolne zniszczyć USA się zbliża.
Nie mogą do tego dopuścić. Sankcje nie działają, więc wojna.
Kim nie może powiedzieć, że ok, rezygnujemy z nuków. Bo to byłby jego koniec.

Jedyne światełko w tunelu, to Chiny. Jak porządnie by dały z liścia Kimowi, to ten może ustąpi. Tylko wtedy.
Follow me on Twitter

Cytat:
"Zasada powinna być taka, że żaden polityk nie powinien grzebać w sądach. Dopiero wtedy sądy będą niezależne."

Piękna idea niezależności to utopia. Sędziowie, policja, prokuratorzy, wojsko, rolnicy i każda inna grupa społeczna dająca się określić jest od kogoś/czegoś zależna.

Politycy są zależni przynajmniej od wyborców. Póki co sądy nie są zależne od nikogo oprócz samych siebie. Uzależnienie od prezydenta jest dalekie od ideału, ale lepsze od stanu obecnego.
Follow me on Twitter

Dzięki za dwie wypowiedzi. Krótko mówiąc, realnych szans na deeskalację póki co nie widać.
Follow me on Twitter

Zakładam wątek, bo temat może mieć olbrzymi wpływ nie tylko na giełdy. Jestem ciekaw Waszych opinii nt. tego jak zakończy się póki co słowny konflikt. Nie wygląda na to, aby którykolwiek z dwóch zainteresowanych gentlemanów miał ochotę cofnąć się choćby o krok. Czyli wojna wisi na włosku.
USA muszą zniszczyć reżim, bo z każdym dniem zwłoki zwiększa się prawdopodobieństwo ataku nuklearnego na USA. Pytanie jak to zrobią i jak zareagują pozostałe kraje regionu. Gdy tak na bazie szczątkowych informacji i komentarzy próbuję coś wywnioskować, to nie wychodzi mi nic pozytywnego niestety.
Follow me on Twitter

Każdy, kto przyjeżdża do innego kraju pracować i przestrzega obowiązującego w danym kraju prawa oraz szanuje jego kulturę, zasługuje na szacunek niezależnie od pochodzenia czy wiary.
Follow me on Twitter

Kenia nie ruszyła kursem. Myślę, że rynek czeka na wejście na rynek w Zimbabwe, albo jakiś list intencyjny w Bangladeszu.
Tymczasem w Polsce, póki co, mamy 29 gabinetów, w których można zbadać się Pregnabitem. To o dwa więcej niż przed dwoma tygodniami. Zachwyconym tempem rozwoju sieci placówek informuję, że np. mieszkańcy Trójmiasta mają niedaleko - najbliższy gabinet w Warszawie. Z kolei kobiety ze Szczecina wystarczy, że podjadą do Wrocławia.
Tyle ironii z mojej strony...
Follow me on Twitter

rafsty napisał(a):
Może z powodu braku opodatkowania? Eh?

PÓKI CO to jest aktualne, ale... wicie rozumicie. Przyjdzie regres w gospodarce, pieniądze na programy socjalne będą potrzebne. Uszczelnianie VAT ma swoje granice... Obecnie jest powiedziane, że podatku się nie zapłaci, ale...
To bardzo długoterminowe zobowiązanie państwa, a te nie zawsze wszystkich dotrzymuje.
Follow me on Twitter

Czy jest szansa, na wprowadzenie danych finansowych za I półrocze do systemu? Obecnie dane są liczone na podstawie raportu za Q1.
Follow me on Twitter

Mamy połowę września. W mediach cisza. Nie miałbym nic przeciwko ciszy, gdyby sprzedaż ruszyła i pojawiły się jakieś przychody.
Ale to miał być debiut przełomowego urządzenia. Na Twitterze nie mają nawet konta. Na Facebooku też nie. Na maile odpowiada czasami agencja PR... Słabo.
Follow me on Twitter

Ja komunikatu żadnego nie widziałem, podejrzewam więc, że nic jeszcze nie podpisali.
Nie pozostaje nic innego, jak czekać.

Pamiętam początki MDG na giełdzie - prezes osobiście w nocy odpowiadał na maile. Tutaj babiniec ma wiele do nadrobienia.
Follow me on Twitter

Wojna na skalę tak dużą, jaka może się rozpętać w Korei Północnej, nie będzie początkiem zwykłego cyklu hossa/bessa. Będzie początkiem cyklu o wiele dłuższego.
Obawiam się, że gospodarczo przy tym upadek Lehmana to pikuś. Z nieba nie będą leciały dolary drukowane przez FED.
Follow me on Twitter

Ja raportu nawet nie przejrzałem. Czekam na umowy i wrzesień. Powinno się okazać, czy inwestycja słuszna, czy kulą w płot.
Follow me on Twitter

Ale jak to "wracamy"? To tu jakieś wzrosty były? Tylko drobna konsolidacja.
RI tej spółki leżą i kwiczą. Niestety.
Follow me on Twitter

Z okazji środka wakacji, wpis nie tylko o giełdzie:

dwamiliony.blogspot.com/2017/0...
Follow me on Twitter

Na odbicie V nie ma już co liczyć. Być może będzie konsolka na niższym niż debiut poziomie?
Impulsu do jakiegokolwiek ruchu fundamentalnego nie ma co się spodziewać do jesieni. Najważniejsze, że ta najagresywniejsza podaż na razie odpuściła. Na jakąkolwiek AT chyba jeszcze za wcześnie. Trzeba cierpliwe czekać i obserwować.
Brakuje mi komunikatu o umowie z Blue Medica. Albo o przedłużeniu negocjacji. Jak takie umowy będą podpisywane, to kwestią czasu będzie zainteresowanie się tematem przez większe sieci...
Follow me on Twitter

Wyższa kultura bankowości...
Follow me on Twitter

Dotknięcie 8.xx uaktywniło popyt. Ciekawe na jak długo i czy podaż wszystko zasypie.

Coś jednak czuję, że będzie młotek i odwrócenie trendu krótkoterminowego. Jak to przyklepią jakąś pozytywną informacją, to jest szansa na powrót w rejony ceny emisyjnej.
Follow me on Twitter

Znalazłem wypunktowane wszystko odnośnie planowanych zmian.
Sami oceńcie, czy planowane zmiany to rzeczywiście zamach na demokrację.

forsal.pl/gospodarka/polityka/...

Cytat:
Prawo o ustroju sądów powszechnych to ustawa będąca swoistą konstytucją dla sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych (sądy wojskowe, administracyjne czy Sąd Najwyższy działają na podstawie innych przepisów).
Follow me on Twitter

Jak będą chcieli sypać to znajdą sposób. Pytanie, dlaczego sypią. Czy to zwykłe sypanie nowobogackich nie związane ze spółką (MDG po debiucie też zjechało prawie 40% od ceny emisyjnej), czy też coś idzie nie po myśli spółki.
Follow me on Twitter

No jakoś tak niemiło się zrobiło. Na MDG też mieli tanie akcje, ale jakoś nie wywalali z ukrytych zaraz po debiucie. Spadło tam poniżej emisyjnej, ale nie było takiego nurkowania.
Follow me on Twitter

dwamiliony.blogspot.com/2017/0...
Follow me on Twitter

@Lukasz,

Byłeś? Opowiedz trochę więcej.
Follow me on Twitter

Informacje
Stopień: Opętany
Ostatnia wizyta: 19 stycznia 2021 19:58:19
Liczba wpisów: 5 479
[1,49% wszystkich postów / 1,31 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,709 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,05% +30 809,05 zł 50 809,05 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d