Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Wojetek

Wojetek

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Na ostatnim WZA było obecnych ponad 93% spółki i jak widać akcję są zbierane i jest ich coraz mniej. :)

W tej chwili jest już mniej niż 5% akcji w obrocie. Nie obawiasz się squeeze-outu i delistnigu spółki ?
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

"Złoty strzał" na złocie

Na początku lipca pisałem

Cytat:

kliknij, aby powiększyć

Korekta wybicia typu A doszła do pierwszego wsparcia jakim jest okolica 1388-1375 USD i mamy odbicie. To oznaka sporej siły kursu i potwierdzenie rozpoczęcia nowego trendu wzrostowego. Kolejnym będzie wybicie 1444 USD co pozwoli na stopowanie się pod dołkiem obecnie zakończonej korekty spadkowej. Wtedy ruch w kierunku 1800-2000 USD na złocie jak najbardziej będzie realny. Prywatnie jestem obecny na pozycji długiej.

Jak się okazało wzrosty na złocie faktycznie nadeszły a przykładowo RCFL3GOLD dał zarobić ponad 30 proc. w tym czasie.

Au tyg.

kliknij, aby powiększyć

Sytuacja obecnie moim zdaniem dojrzewa do poważniejszej korekty spadkowej. Kurs dotarł w okolice strefy oporu między 1540 a 1600 USD (dawne wsparcia, obecnie opory). na RSI mamy naprawdę wysoki poziom (ponad 80), a do tego świece tygodniowe zdradzają spadek dynamiki ruchu i pojawienie się podaży (realizujący zyski). Jeśli dodać do tego zainteresowanie "ulicy" złotem inwestycyjny, mamy idealne warunki do spadków w okolice nawet 1450 USD. Dlatego sam zamierzam zrealizować mój zysk na pozycjach długich na Au i poczekać jak rozwinie się korekta spadkowa.

Cytat:
Wojtku, jakaś aktualizacja S&P i naszego grajdołku pod spadki? :-)

SP500
w. dzienny

kliknij, aby powiększyć

Sporo się dzieje w Stanach. Indeks wyłamał wsparcie na 2944 pkt i to obecnie kluczowy opór. Jesli udałoby się go sforsować ponownie to sytuacja jest pod kontrolą strony popytowej i mamy powrót do wzrostów. Gorzej jeśli będzie znów odbicie od tych okolic i powrót w kierunku 2900 pkt. Utrata tego ostatniego poziomu to już zaproszenie do testu średniej 200 dniowej, a realnie w długim terminie nawet trendu spadkowego. Dlatego z długimi pozycjami na tym indeksie byłbym bardzo ostrożny.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Gratulacje ! Wyniki są świetne.
Zastanawiam się tylko czy gdybyś kupując te spółki założył, że będziesz trzymał je latami to wybrałbyś te, które były w portfelu ?
Warren Buffett za horyzont inwestycyjny uważa "na zawsze" :) pewnie dlatego w jego portfelu są raczej liderzy rynku. Gdyby chciał inwestować na GPW musiałby w większości kupować firmy państwowe ... więc pewnie zmieniłby strategię.

Thx :)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Buffett niekoniecznie kupowałby Tritona albo Coliana (choć ten czy Helio trochę przypominają Kraft-Heinza ;)). Ten eksperyment bardziej ukazuje, że jego przewaga nad rynkiem nie wynika z tego że trzyma akcje "wiecznie", a z tego KIEDY i CO kupuje. Zakładając zakupy liderów rynku, firm wręcz globalnych pokroju Mastercard, JPMorgan czy słynna Coca Cola i Apple - warrenbuffettstockportfolio.co... po niskich cenach na rynku który jest w fazie sekularnego byka praktycznie od 40 lat (a jak się uprzeć to od 70) to musi dać dobre stopy zwrotu. Przy okazji strategia WB mocno się zmieniała, bo na początku swojej kariery nie inwestował jak dziś (a inwestycja w Apple to już mocny odjazd od tego co robił choćby 20 lat temu).

Problem polega na tym, że na naszym rynku jest wiele osób które myślą, że kopiując jego strategię na polski rynek osiągną przewagę. Co gorsza głównie kopiują właśnie ten buy&hold (a nie selekcję spółek etc.), który w realiach naszego rynku wcale nie daje takiej przewagi jakby można było się tego spodziewać. Tym bardziej szkoda, że brakuje szerszych opracowań i analiz z naszego rynku opartych na statystykach i faktach, a nie demagogii (choćby słynne "AT nie działa").

Gdyby skopiowanie działającej strategii z jednego rynku dawało efekty 1:1 na innym rynku to byłoby zdecydowanie za proste ;). Niestety trzeba trochę bardziej kombinować i poświecić sporo czasu (w domyśle lat) na dopracowanie własnego systemu.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Co najmniej kilkukrotnie przez minione lata na rynku spotykałem się ze stwierdzeniami, że tylko pasywne inwestowanie i ciągła obecność na rynku jest w stanie dać sensowne stopy zwrotu. A najlepiej to już w ogóle mieć ETFa (teoria rynku efektywnego Famy) bo rynku się nie da pobić. Wręcz pojawiały się stwierdzenia, że brak aktywności na kontach prowadzi do zarobku, zgodnie z zasadą kup i trzymaj (wyznawców tej teorii jest zaskakująco wielu). Postanowiłem to sprawdzić :)

W momencie gdy portfel Cztery Fazy Rynku przeszedł do formy abonamentowej z forum otwartego postanowiłem zachować jego ostatni "otwarty" skład i przetrzymać go 2 lata, jednocześnie w portfelu abonamentowym robiąc nadal to co robię, czyli inwestować w sposób aktywny. Zgodnie z w/w teoriami powinienem ponieść sromotną porażkę z WIGiem, ale i również z pasywnym portfelem, bo w końcu ponosiłem koszta prowizji, spreadów ofertowych i wystawiałem się na dodatkowe ryzyko w związku z podejmowaniem znacznie większej liczby decyzji. Oto wyniki:

kliknij, aby powiększyć

Pierwszy wspólny punkt portfeli. Będzie to później potrzebne do obliczenia stopy zwrotu. Dlaczego 2017 a nie 2016 w którym ruszył otwarty CFR ? Już tłumaczę. Przenosząc do abonamentu portfel miałem do wyboru - albo zamknąć wszystkie pozycje i rozpoczynać go od zera, albo utrzymać te które mam w portfelu mając jakąś wyjściową stopę zwrotu. Wybrałem to drugie rozwiązanie, dlatego portfel ruszał z stopą zwrotu wynoszącą 20,81%. Przy czym stopa zwrotu od początku trwania CFR (01.01.2016) wynosiła 46,93%. Skąd różnica ? Nie wliczałem do portfela w abonamencie zysków z 2016 roku. Liczyły się tylko pozycje które zostały otwarte w 2017, niejako więc właśnie 01.01.2017 jest punktem od którego można oba portfele idealnie porównywac pod względem stóp zwrotu. Warto pamiętać, że od 11.06.2017 nastąpi rozdzielenie - portfel "otwarty" pozostaje pasywny i bez żadnych zmian przez kolejne dwa lata, a portfel abonamentowy aktywny ze zmianami w składzie.

kliknij, aby powiększyć

Punkt "podziału" - ciekawostką jest fakt iż tydzień później portfel pasywny zanotował swój historyczny szczyt. Okazuje się, że ani razu w ciągu dwóch lat bez żadnego zarządzania nie był wyżej!

kliknij, aby powiększyć

Stan na dzień dzisiejszy czyli koniec eksperymentu. Portfel pasywny od momentu podziału stracił -14,63%. Czyli pasywność nie zapłaciła...

Przy tym jednak trzeba porównać się do indeksów w tym samym czasie:
WIG:-1,27%
mWIG40: -22,07%
sWIG80: -33,92%

Jak widać portfel pasywny przegrał z WIGiem (co nie jest specjalnie dziwne bo skupiał się na mniejszych spółkach), ale był też o dziwo lepszy od mWIG40 i sWIG80 - a to z tych indeksów zawierał spółki:

kliknij, aby powiększyć

Przy okazji dość mocno dziwi mnie korelacja z WIGiem (gdzie 70% to Wig20). Daje to podstawy do teorii iż WIG (więc i WIG20 generalnie) mają wpływ na zachowanie inwestorów krajowych więc jednocześnie na mniejsze spółki.

Jak na tym tle poradził sobie aktywny mój portfel a abonamencie ? Stopa zwrotu obecnie to +65,79% . Od startowych w czerwcu 2017 roku +20,91% portfel zyskał +44,88%. To ponad 45% lepiej od WIGu, 66,95% lepiej od mWIG40 i 78,8% od sWIGu80... a przecież portfel nadal opiera się głównie na mniejszych podmiotach. Okazuje się więc, że na spadkowym rynku nie tylko udało się pobić indeks aktywnie inwestując (podobno niemożliwe) ale i naprawdę nieźle zarobić (+17,95% średniorocznie). Zwolennicy teorii rynków efektywnych powiedzą: "Ale poniosłeś ponad normatywne ryzyko i to przyniosło wyższą od rynkowej stopę zwrotu". No cóż, gucio prawda ;)

kliknij, aby powiększyć

Czerwona linia oznacza 11.06.2017, zielona to natomiast stopa zwrotu z tamtego okresu (i praktycznie najwyższy punkt stopy zwrotu portfela pasywnego). Jak widać tylko do około połowy września portfel był niżej pod względem stopy zwrotu, później gdy słabiej performujące spółki zastąpione zostały innymi (warto pamiętać, że część spółek w okresie 11.06.2017-01.10.2017 była przecież wspólna dla obu portfeli więc nie może dziwić podobne ich zachowanie) co przyniosło spodziewane rezultaty czyli wzrost wartości portfela. Jak pokazuje krzywa oczywiście, szybki wzrost wartości portfela był też okupiony później korektami, czasami dość mocnymi. Łatwo jednak zauważyć jednak, że trend wzrostowy pozostaje zachowany w długim terminie.

Przyglądając się spółkom które pozostały w portfelu pasywnym:

Colian +12,28% - spółka dała zarobić, ale dotknęło ją to co wiele innych na GPW, a jest często kompletnie pomijane przez buy&holderów. Została zdjęta w lipcu 2018 roku z giełdy. Wyznawcy filozofii kup i trzymaj zdają się ignorować fakt, iż GPW to nie USA i stosunkowo łatwo można firmę z rynku ściągnąć często za bezcen. Tutaj akurat w portfelu udało się zarobić, ale wyobrażam sobie że wchodząc lata wcześniej po wyższej cenie strata była jedyną opcją takiego długoterminowego trzymania...

GTC +0,93% - dość ciekawa historia, bo stopa zwrotu jest podobna jak była, jednak po drodze kurs potrafił być znacznie niżej (i po 7,5 zł). Stopa zwrotu uwzględnia dwie wypłacone dywidendy.

Helio -15,95% - również ciekawostka. Sam w portfelu aktywnym na spółce zrealizowałem w sierpniu 2017 roku +26,63% zysku. Blisko dwa lata później kurs jest 41% niżej (po drodze był jeszcze niżej). Okazuje się, że trzeba wiedzieć kiedy księgować zysk, bo trzymając zbyt długo łatwo wejść w stratę...

Millenium +43,09% - można powiedzieć jedyna spółka, która przez te 2 lata naprawdę dała zarobić. Przy czym tak naprawdę wzrosty na walorze skończyły się na początku 2018 roku i od tego czasu sunie w konsolidacji. Ale generalnie, holder z takiej stopy zwrotu zwłaszcza na spadającym mWIG40 w którym walor się znajduje powinien być zadowolony.

Triton -43,77% - największa wtopa inwestycyjna buy&hold. Sam w portfelu aktywnym straciłem na tej firmie -1,62% realizując stop lossa. Brak defensywy okazał się bardzo kosztowy dla pasywnego portfela, bo spółka prawie straciła połowę na wartości i jest to już rejon "ciężkiej straty" bo odrobienie będzie wymagało prawie 2x wzrostu kursu.

Podsumowując, jeden wygrany (MIL), jedna duża wtopa (TRI), jedna mniejsza (ale po drodze większa, czyli HEL), jedna zdjęta spółka i jeden break even. Wynik jakby nie patrzeć mocno średni, choć dzięki Millenium i tak lepszy od indeksów małych i średnich spółek. Prawdę mówiąc w 2017 roku spodziewałem się podobnych wyników takiego pasywnego portfela. Tj iż któraś spółka okaże się "wygranym", będzie jakaś duża wtopa a pozostałe walory utkną pomiędzy -10% a +10% stopy zwrotu. Tak z reguły wyglądają niezarządzane przez lata portfele co widziałem wielokrotnie w przeszłości.

Oczywiście niektórzy mogą powiedzieć, że 2 lata to zbyt krótki okres statystycznie, a badanie powinno trwać 10 albo i więcej lat. Dla mnie jednak skupiającego się na średnim terminie (a powyżej roku to tak naprawdę już inwestycje długoterminowe) wynik eksperymentu udowadnia, że strategia kup i trzymaj na polskim rynku nie jest optymalna i z pewnością nie działa tak jak to opisuje Warren Buffett na rynku amerykańskim. Nie można się temu dziwić jeśli indeksy tych giełd wyglądają tak:

kliknij, aby powiększyć

Na rynku który robi +20% średniorocznie łatwo być holderem i wyznawać kup i trzymaj a ETF jest rozwiązaniem, bo +20% na portfelu zrobić to nie jest taka prosta sprawa rok w rok. GPW to jednak nie SP500 i to co tam działa, tutaj nie musi ;)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
S&P sprawa jasna, jedno co mnie ciekawi czy oni tam w stanach są świadomi że nawet u nich może skończyć się hossa i jak ich fundusze, czy co oni tam mają planują plan B tzw. awaryjny.

Planu B zapewne nie ma, inaczej nie byłoby przysłowia o pływaniu "bez gaci" ;). Technicznie natomiast ew. recesja nie musi być zbyt mocna, bo mamy silne wsparcia na 2338 czy 2165 pkt. Niżej pozostają jeszcze okolic 1800 i 1500 pkt na większy kryzys...

Cytat:
Co do metali to na Bankierze był artykuł o kupowaniu fizycznie. W perspektywie recesji nie jest to takie głupie, niestety w praktyce trudne to zrobienia i nie do końca opłacalne.

Fizyczne metale to rozwiązanie raczej na bardzo długi termin (5 lat i więcej). W tym czasie trend może się nawet kilka razy zmienić, więc nawet tego nie rozważam.

Przy okazji aktualizacja na złocie:

Au tyg.

kliknij, aby powiększyć

Korekta wybicia typu A doszła do pierwszego wsparcia jakim jest okolica 1388-1375 USD i mamy odbicie. To oznaka sporej siły kursu i potwierdzenie rozpoczęcia nowego trendu wzrostowego. Kolejnym będzie wybicie 1444 USD co pozwoli na stopowanie się pod dołkiem obecnie zakończonej korekty spadkowej. Wtedy ruch w kierunku 1800-2000 USD na złocie jak najbardziej będzie realny. Prywatnie jestem obecny na pozycji długiej.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Portfel zaktualizowany

Wyniki półrocza 2019

kliknij, aby powiększyć

Po bardzo kiepskim maju, czerwiec w portfelu wyglądał znacznie lepiej. Mamy wzrost o 3,74 proc. co daje 9,62 proc. po pierwszym półroczu. Na tle WIGu (+4,33%) jest nieźle, ale już taki sWIG80 portfel bije (+11,83%). Sprawdźmy jak fundusze...

kliknij, aby powiększyć

Trzeba przyznać, że fundusze radzą sobie naprawdę nieźle, najlepsze nawet biją sWIG80 o 3 proc. Portfel konkursowy zająłby w tej klasyfikacji ósme miejsce.

Klasyfikacja generalna:

1. Wojetek (WSE,PWX,WSE,SCP) 12 677,43 zł +153,54%
2. gandalfp (AFH) 10 481,18 zł +110,54%
3. brutalp (ENT) 8 606,12 zł +73,23%
4. Pilkahalowa (PAT,PRF) 8 519,26 zł +70,38%
5. Nasdaq (ULG) 8 301,09 zł +66,82%
========================================
6. myster77777 (IDA,GNB,PKN,BBTA) 8 020,65 zł +60,41%
7. bankrucik (PCM,CNG) 7 982,56 zł 59,65%

Nieskromnie zauważę, że udało mi się przeprowadzić udany atak na pozycję lidera blackeye . Ciekawie też na trzeciej pozycji gdzie pojawił się "znikąd" brutalp z swoim Enterem. Miejsce w top5 stracił natomiast myster77777. Poprzeczka jeśli idzie o top5 jeszcze wzrosła, trzeba już mieć prawie 67% stopę zwrotu...

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
O S&P nie pytam, bo lokalny szeryf w USA robi sobie kpiny z Fed (intuicja podpowiada, że są tam już na to paragrafy, na nacisk na niezależność Fedu).

Zapytałbym o skromną analizę rynku Złota thumbright

SPX pod oporem po raz kolejny, w sumie prosta sytuacja. Wybiją to górą to mamy kontynuację hossy. Jak nie wybiją to raczej słabo...

Au
w. miesięczny

kliknij, aby powiększyć

Wybicie okolic 1350 USD w długim terminie oznacza sygnał kupna, bo kurs wyrwał się z wieloletniej konsolidacji. RSI na miesiacach jest najwyżej od 6 lat a to też już sporo. Obecnie po dobiciu do oporu na 1436 USD spodziewam się korekty spadkowej, możliwe że do punktu wybicia czyli 1350.Gdyby kurs zszedł niżej wybicie prawdopodobnie załamie się. Przy tym zastanawia dużo niższa siła srebra, które ze złotem jest skorelowane. Ropa też rośnie, podobnie pszenica czy kukurydza. Generalnie wzrosty na surowcach i pojawienie się inflacji idealnie wpasowywałoby się w ostatnią fazę cyklu ożywienia gospodarczego, podobnie jak to się działo w 2007-2008r.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Denilson napisał(a):
Dzień dobry!

Jako, że dopiero dołączyłem do subskrynentów mam pytania:

1. Czy powinienem zając pozycje takie jak są obecnie w portfelu, czy z racji, że dopiero wchodzę na giełdę jest jakiś inny początkowy portfel ?

2. W jaki sposób jest komunikowana zmiana portfela ? Na forum widzę, że ktoś pisze 'proszę o sprzedaż..' itp. W sensie kogo należy słuchać ? Jest jakiś opis generalnie jak działać w ramach abonamentu portfel cztery fazy rynku ? Bo przeczesywać forum z całych ostatnich lat trochę ciężkie :)

Z góry dziękuję!

1. Ten portfel tutaj to konkursowy, a ja akurat ten konkurs od strony organizacyjnej porządkuję ;) Odnośnie portfela Cztery Fazy Rynku - oczywiście nie mogę nikomu zabronić kopiowania pozycji, natomiast zwracam uwagę na timing - jeśli moje wejście było np miesiąc temu to może się tak zdarzyć, że akurat przyjdzie korekta spadkowa, która dla mnie wiele nie zmieni, ale dla wchodzącego wyżej owszem.

2. Zmiany w portfelu CFR są komunikowane na specjalnym forum, każdy użytkownik portfela dostaje też maila z powiadomieniem o każdej zmianie. Samo wydzielone forum ma też wątki edukacyjne i informacyjne, aby wiedzieć co gdzie i jak :)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Portfel zaktualizowany i przy okazji wyniki za kwiecień-maj 2019. Stan na 22.05.2019

kliknij, aby powiększyć

Wynik z 13,90 proc. na początku marca spadł do blisko 6 proc. więc znów "sell in may and go away" na naszym rynku zadziałało. Trzeba przyznać, że na tym tle fundusze poradziły sobie lepiej, bo ich wyniki względem marca spadły tylko o kilka %

kliknij, aby powiększyć

Z pierwszej lokaty i bicia wszystkich funduszy MiŚ portfel spada więc w okolice ósmej lokaty. Najgorsze fundusze już weszły na minus - ok. -1,6 proc.

Klasyfikacja generalna:

1. gandalfp (AFH) 11 387,28 zł +128,74%
2. Wojetek (WSE,PWX, WSE, SCP) 9 997,93 zł +99,95%
3. myster77777 (IDA, GNB,PKN,BBTA) 9 749,65 zł +94,93%
4. Pilkahalowa (PAT,PRF) 8 634,86 zł +72,69%
5. Nasdaq (ULG) 7 821,09 zł +57,18%
========================================
6. t1098 (11B) 7 296,66 zł +51,19%
7. Masa (OPN, KBJ) 7 260,07 zł +45,20%

Spore zmiany w czołówce, aż 3 nowych graczy w TOP5, do tego lider nie może się czuć już tak pewnie, bo różnice w pierwszej trójce nie sa duże. Zwracam również uwagę, że gdy 41,4% wystarczyło w marcu na 5 miejsce, dziś nawet +51% nie daje miejsca w premiowanej piątce Think

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Jakaś aktualizacja S&P po dzisiejszej wypowiedzi FED? ;)
Trafić w szczyt to się nie da, ale może jakiś scenariusz? :)

Cytat:

Jeśli będzie ponowienie ruchu w górę i wybicie 2800 pkt oznacza to powrót do trend wzrostowego i realne szanse na poprawienie historycznych maksimów giełdy amerykańskiej jeszcze w tym roku. Byłaby to też ukończona formacja odwróconej głowy i ramion (oRGR) potwierdzająca wzrosty z zasięgiem na 3200-3300 pkt.

Okazało się, że faktycznie wybicie 2800 pkt zaprowadziło indeks amerykański na nowe szczyty. Reakcja na ten opór jest dość nerwowa:

SP500 tyg.

kliknij, aby powiększyć

Przebicie i natychmiastowy powrót poniżej historycznego max żywo przypomina mi sytuację na naszym WIGu z początku 2018 roku. Wtedy świecą reagującą na opór była spadająca gwiazda, na SPX mamy coś na kształt młotka/doji co po swingu wzrostowym na oporze nie jest dobrym prognostykiem. Spodziewam się wiec korekty w kierunku 2860 pkt, które teraz stanowią kluczowe wsparcie. Jeśli tam ruch spadkowy by się zakończył możliwa jest kontynuacja wzrostów włącznie z wyjściem na nowe maksima i kontynuacją hossy. Gorzej jeśli to wsparcie w długim terminie upadnie, bo to oznaczałoby podobny scenariusz spadkowy jak ten z naszej giełdy w 2018 roku. Za ew. osłabieniem przemawia również kalendarz - okres maj-sierpień z reguły był słaby na rynkach w tej dekadzie. Dodatkowo rynki nie dostały popytowego impulsu od FED, w postaci obniżenia stóp procentowych.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 24 sierpnia 2019 22:07:48
Liczba wpisów: 3 202
[0,97% wszystkich postów / 1,09 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,502 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d