Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Wojetek

Wojetek

Ostatnie 10 wpisów
Portfel zaktualizowany. Trzeba przyznać, że lider zaszalał ;)

Spółki wybranej nie ma bankrucik, czas do 05.03.2019

Cytat:
MarcinM9MM
Zgłaszam swój udział.

Zapisuję na drugim miejscu listy rezerwowych
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Kupuję do portfela spółkę z nC - Scope Fluidics (SCP), raczej na dłuższy termin ;).

SCP tyg.

kliknij, aby powiększyć

Kurs wybijając opór na 19,50 zł dał dla mnie sygnał kupna typu B (na kontynuację wzrostów), który był potwierdzony wysokim wolumenem. Spółka jak na standardy nC nawet płynna, jedyny problem to że kurs jest daleko od sensownego SL (17,5 zł). Na potrzeby konkursu i dłuższy termin (bo to już mój czwarty walor) jednak będzie ok :)

Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
pytanie techniczneThink jeśli zapiszę się w wezwaniu na #PCM to kiedy będę miał środki do wykorzystania na następne inwestycje? w ostatnim dniu zapisu czy dopiero po rozliczeniu wezwania?

Generalnie trzymamy się możliwego realizmu w portfelu, czyli jednak środki powinny być dostępne po rozliczeniu wezwania.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Sprzedaję na dzisiejszej sesji Work Service. Okolice 2,60 zł działają jako silny opór tak więc po raz drugi biorę na tym walorze zysk.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Co to za cudaczna formacja tworzy się na S&P?
Może jakaś analiza ? ;)

Pewnie :)

SP500
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Wbrew moim założeniom, opór na 2600 pkt nie zatrzymał szarży byków. Nie dość że został wybity, to indeks przeszedł nawet linię bessy przy podwyższonych obrotach. Gdyby to była "standardowa" korekta wzrostowa w trendzie spadkowym - obroty by malały. Tak jednak nie jest i sądzę że niebawem indeks może zaatakować kluczowy opór na 2800 pkt. Po drodze pozostaje jeszcze zapewne "mało przyjemne" spotkanie z opadającą średnią 30-tygodniową. Gdyby jednak udało się ją trwale sforsować a następnie wspominane 2800 pkt mamy praktycznie zanegowaną bessę w Stanach. RSI tak optymistycznego scenariusza nie potwierdza (nadal w trendzie spadkowym), jednak sądzę że nie można wzrostowego scenariusza wykluczać już teraz. Gdyby się ziścił - ta cudaczna formacja byłaby wykończoną V - czyli najmocniejszym sygnałem odwrócenia trendu (i też najtrudniejszym do identyfikacji) - ostatnia tak mocna na SP500 miała miejsce... w marciu 2009 roku.. (wtedy jeszcze w połączeniu z oRGRem)..

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Wyniki portfela konkursowego za styczeń 2019

kliknij, aby powiększyć

Początek roku WIG notuje bardzo dobry, bo z 4,64 proc. wzrostem. Portfel konkursowy jednak był jeszcze lepszy ! Udało się dokładnie zarobić +6,00%. Na tle funduszy jest to wynik całkiem niezły, choć były i lepsze:

kliknij, aby powiększyć

Rynek dla zarządzających był naprawdę łaskawy, bo zarobiły praktycznie wszystkie fundusze MiŚ - te najsłabsze po ok. +2,5%.

Klasyfikacja generalna:

1. gandalfp (AFH) 8 490,76 zł +70,50%
2. myster77777 (IDA, gotówka) 7 383,60 zł +47,67%
3. dekoza (VVD,VVD) 7 323,65 +46,45%
4. Nasdaq (ULG) 6 466,09 zł +29,85%
5. Cwirek82 (MRC) 6 160,48 zł +23,20%
===============================================
6. Yaroman (XTP, gotówka) 5 980,30 zł +19,61%
7. Silverr (ATT), 5 673,02 zł, +13,46%

Lider dzięki spółce z nC i zakupowi w lokalnym dołku ma już sporą przewagę. Do końca konkursu jednak daleko, więc ciągle pozostali uczestnicy mają szanse... Aby być w czołowej 5ce, w miesiąc trzeba było wykręcić ponad 20% - to w skali rocznej świetny wynik a co dopiero w 20 parę sesji :o

Najlepsze zamknięte transakcje należały do myster77777, który zarobił na Idea Banku +47,84% oraz dekoza, który zarobił na Vividzie +45,73%. .

Bez spółki:
Yaroman - czas do 14.02.2019 !
myster77777 - wybrany GNB, czekam aż kurs przekroczy 0,50 zł w cenie close aby kupić

Lista rezerwowa:
1. Johny Bravo

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

myster77777 napisał(a):
Pytanie do prowadzących konkurs.
Czy można nabyć GNB ? Jeszcze się nie decyduję chcę zobaczyć końcówkę tygodnia i ewentualnie jak kurs się będzie zachowywał.

Kurs jest na poziomie 0,50 zł w regulaminie nie są zaznaczone inne kryteria - chyba, że nie doczytałem.

Kryteria są dwa - kurs ponad 0,5 zł i obrót 5k w czasie sesji (jak nie ma to "sklejam" obroty z kolejnych sesji aż uzyska i kupuję po cenie ostatniej z nich).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Gratulacje dla najlepszych i wszystkich uczestników za wytrwałość !, Podziękowania dla prowadzącego !3some
czołówka dała w dym na kiepskim rynku skoro moje + 34% dało dopiero 7 miejsce, jestem pod wrażeniem

Dzięki :). Faktycznie niektórzy "dali do pieca" w tym roku. W paru przypadkach wyniki mogły być nawet wyższe, bo nie wszystkie zyski np. z gamingu udało się dowieźć do mety.

Do poczytania jak ktoś jeszcze nie widział:
[url= https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/zarobili-tylko-najlepsi-podsumowanie-vi-edycji-konkursu-inwestycyjnego-stockwatch-pl,akcje,233356?utm_source=HP20&utm_medium=male]

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Zapowiadany przegląd WIGów: Oprócz czterech głównych indeksów, wybrałem trzy moim zdaniem najciekawsze sektory, które mogą w tym roku zaskoczyć.

Główne indeksy:

WIG
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Indeks szerokiego rynku znów staje przed szansą - podobnie jak w sierpniu ubiegłego roku, wyszedł ponad średnią 30-tygodniową, wybił wyższy szczyt na RSI i pojawiły się podwyższone obroty. W sierpniu 2018 się jednak nie udało i po ataku na 61500 pkt pozostał szpetny podażowy cień. Dziś pozostaje on głównym problemem kupujących, bo znów może sprowadzić notowania do konsolidacji w zakresie 58-54 tys. pkt.
Obecne podejście pod ten opór różni się o tyle, że wolumeny są wyższe a średnia już zakręca w górę (wtedy opadała) co jest pozytywne. Jeśli uda się trwale pokonać 61500 pkt można się spodziewać w długim terminie kontynuacji ruchu w górę aż do okolic 67-68 tys. pkt.

WIG20
w. dzienny

kliknij, aby powiększyć

W przypadku W20 kluczowy opór jakim było 2390-2400 pkt praktycznie został wybity, a ruch z czwartku i piątku można uznać za korektę spadkową do punktu wybicia. Wzrostowi w środę towarzyszył wysoki obrót, co dodatkowo wzmacnia pro wzrostową wymowę. Zakładając więc że wybicie nie jest fałszywe i nie dojdzie do jego załamania (zejście poniżej 2360 pkt) wzrosty powinny być kontynuowane w dłuższym terminie w kierunku 2600 pkt.

mWIG40
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Również na indeksie średnich spółek pojawiły się pozytywne sygnały. Wybita wcześniej została linia szyi (sygnalna) formacji oRGR, która zapowiada wzrosty. Po spotkaniu z opadającą średnią 30-tygodniową entuzjazm kupujących opadł, jednak jeśli uda się w niedalekiej przyszłości wyjść kursowi ponad 4100 pkt trwale, wzrosty powinny być kontynuowane minimum w kierunku 4365 pkt. Zagrożeniem mogą być spadające obroty (aby trend się odwrócił powinny rosnąć). Warto też nadmienić, że TSI nadal jest wśród wartości mocno ujemnych (a więc to prędzej dopiero koniec spadków niż potwierdzenie nowego trendu wzrostowego).

sWIG80
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Nadal najsłabiej spośród głównych indeksów radzi sobie sWIG80. Już podejście pod pierwszy istotny opór jakim są okolice 11 000 pkt napotkał się ze sporymi problemami. Co więcej odbicie z pierwszych tygodni br. roku odbywało się na bardzo niskim wolumenie, co jest raczej znamienne dla korekt w trendzie niż zmianie głównego kierunku ruchu. Nawet jeśli uda się trwale pokonać 11 000 pkt od góry notowania goni średnia 30-tygodniowa (niebieska). Dopiero jej wypłaszczenie i najlepiej wybicie oporu na 11 650 pkt przez indeks będzie stanowiło potencjalny sygnał kupna.

Interesujące indeksy branżowe:

WIG-Chemia
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Wzmocnienie na spółkach chemicznych można obserwować już od listopada 2018 roku. Pojawienie się wysokiego wolumenu pod koniec w/w miesiąca świadczy o zakończeniu potencjału do spadków i faktycznie kurs zdołał nawet wybić opadającą średnią 30-tygodniową jak i kluczowy opór na poziomie 10 000 pkt. Obecnie notowania zdają się podążać w kierunku okolic 11 450 pkt, gdzie silny opór powinien sprowokowac mocniejszą korektę. Problemem dla byków pozostaje też stosunkowo "świeża" historyczna podaż z 2018 roku. W długim terminie jednak spodziewam się że to nie ostatnie słowo spółek chemicznych, a sam indeks ruszy w kierunku strefy oporu w okolicach 13 000 pkt.

WIG-Energia
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Kontrowersyjny typ, bo słowa praktycznie jednego człowieka w przypadku spółek energetycznych są w stanie przekreślić korzystną sytuację techniczną. Tak stało się pod koniec 2018 roku, a spadki odbyły się na sporych wolumenach, co jest bardzo negatywne. Mimo to wsparcie w okolicach 2370 pkt się obroniło a kurs przebywa nadal ponad rosnąca średnią 30-tygodniową. TSI jest bliskie wyjścia do strefy wartości dodatnich i gdyby udało się wybić opór w granicach 2700 pkt (szczyt z początku grudnia 2018) będzie to jasny sygnał kupna. Dlatego mimo niesprzyjającego otoczenia "politycznego" nie skreślałbym energetyki w tym roku...

WIG-Nieruchomości
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Gdy indeks giełdowych deweloperów w maju zeszłego roku dał sygnał sprzedaży wydawało się że trend spadkowy może potrwać dlużej - jednak już po siedmiu miesiącach kurs wyszedł ponad średnią 30-tygodniową jak i wybił linię bessy. Kluczowym zadaniem przed popytem będzie pozostanie ponad okolicą 2050 pkt gdzie przebiega szczyt z listopada 2018 roku. Jeśli tak się stanie kurs powinien podążać w kierunku 2135 pkt. Sforsowanie tego poziomu oznacza trwały powrót wzrostów na tym indeksie i możliwość testu szczytu z początku ubiegłego roku. Gdyby jednak obecne wsparcie na 2050 pkt zostało wyłamane, nadal możliwy jest powrót do trendu spadkowego i test 1900 pkt. Warto obserwować.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Portfel zaktualizowany.

Wszyscy mają spółki poza kolegą dekoza. Ma czas na wybór do 31.01.2019

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 21 lutego 2019 23:04:16
Liczba wpisów: 2 779
[0,86% wszystkich postów / 1,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,289 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d