pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Wojetek

Wojetek

Ostatnie 10 wpisów
Notowanie przedostatnie - wyniki na 10.10.2019

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Od ostatniego notowania w październiku wynik portfela wzrósł o +5,14% co zadaje generalnie kłam stwierdzeniom jak to na naszej giełdzie jest źle skoro da się wykręcić całkiem ciekawą stopę zwrotu i nawet pobić in indeks (WIG -3,16%, sWIG80 +11,26%)

Na tle funduszy wypadamy całkiem nieźle, choć znalazły się trzy lepsze. Na uwagę zasługuje lider czyli Skarbiec - w minione 2 miesiące urósł o ponad 10%! :O Zobaczymy czy coś się do końca tego roku zmieni. Może będzie podium ;) ?

Klasyfikacja generalna:

1. gandalfp (AFH) +22 292,46 zł +447,80%
2. brutalp (ENT) +5 087,12 zł +102,40%
3. bankrucik (PCM,CNG,DAT) 8 979,10 zł +79,58%
4. dekoza (VVD, VVD, MDA) 8 149,50 zł +62,99%
5. Wojetek (WSE,PWX,WSE,SCP, ERB,GRN) 8 142,33 zł +62,86%
=================================================
6. 789piotrek (TPE, LVC) 7 675,65 zł +53,51%
7. Nasdaq (ULG) 7 189,09 zł +44,48%

Spore zmiany na miejscach w top5, choć skład pozostał ten sam. Mnie zawiódł najpierw Erbud, a teraz na Grodnie też nie jest różowo puke_l co kosztowało mnie zjazd z 2 na 5 miejsce. Awans zalicza brutalp ze swoim Enterem na pozycję wicelidera i jako jedyny obok lidera konkursu (z zawrotną stopą zwrotuWhistle ) mają podwojenie kapitału. Na pozycji 6 pojawił się debiutujący w zestawieniu 789opiotrek ze swoim Livechatem.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Może coś z tego Disneya jednak będzie... Think
To jeszcze w ramach uzagranicznienia wątku:
Co Kolega sądzi o takich okazach jak Lam Research (LRCX) i Model N (MODN)???

Gdzieś mi ten post umknął więc dopiero teraz temat biorę na tapet. Najpierw jednak inna ciekawostka - czy Michael Burry (ten od Big Shorta) znalazł Vkę ?

GameStop (GME) tyg.

kliknij, aby powiększyć

Firma z szeroko pojętego gamingu z stacjonarnymi sklepami z akcesoriami dla graczy. Powszechnie shortowana przez rynek (79,4% akcji w obrocie na KS) - to są dobre warunki do rozwinięcia się formacji V, bo nie ma lepszego sposobu na wzrosty niż wyciskanie shortów (short squeeze). To stało się w lutym 2009 m.in na SP500 (i u nas na mniejszą skalę) i może mieć miejsce w skali mikro na GME. Podstawy do zrealizowania formacji V są spełnione - potężne obroty blisko dna, kształt formacji oraz wczesniejsze wyprzedanie. Dla mnie pod rozegranie byłoby wybicie 6,41 USD i z TP na 10-11 USD, choć pewnie Burry liczy na dużo więcej (15 USD?) stop loss pod 5 USD.

LRCX tyg,

kliknij, aby powiększyć

Było wybicie typu B (oznaczone strzałką), bez wielkiego obrotu, ale na kontynuacyjnych (czyli B właśnie) ten warunek jest dużo luźniejszy. Kurs obecnie zalicza korektę tych wzrostów. Strefą wsparcia jest 246-227 USD - i tam kurs moze dotrzeć. Ew rozegranie to kupno w strefie wsparcia i SL pod 227 USD. Bez TP bo kurs jest blisko all time high.

MODN tyg.

kliknij, aby powiększyć

Kolejny mocny walor. Tu było wybicie typu B ale z sporym wolumenem. Obecnie lekka konsolidacja blisko wsparcia na 29-30 USD. Wchodząc obecnie bałbym się trochę ew. korekty nawet do 25 USD (kluczowe i mocne wsparcie z dawnego oporu). Ew. pomysł na rozegranie to gdyby było blisko 27 USD tam kupno dołu konsolki i sl pod 25 USD bez TP.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Witam po przerwie w kronice :)

Cytat:
Astro traktuję jako raczej utopiona kasę i położyłem na nim krzyżyk. Może za 2 lata okaże się, że jednak kanał esport się sprawdzi wtedy odkopie te akcje.

Patrzyłem nieco przez palce na tą inwestycję, (zresztą jest w tym wątku mój wpis nt esportu). Po 2 latach okazało się że sam esport się całkiem nieźle rozwinął, Polsat pokazuje już nie tylko LOLa, ale i FIFA czy CSa - choć muszą się też wspomagać mangą, znanymi youtuberami (Rock) czy też wywiadami z gamedevem (FauxPas) aby zapełnić ramówkę. Więc Eleven to nadal nie jest ;)

Tymczasem Astro w ciągu 2 lat spadło o ponad 2/3 praktycznie ani razu nie wchodząc w trend wzrostowy. Ewidentnie nie wykorzystali swojej szansy, więc wątpię by to się miało stać w przyszłości.

Gratki Atlasa, choć ostatnio coś stanął, a zapowiadało się na większy rajd w górę.
Cytat:

Za sprzedane pieniądze kupiłem spółki dywidendowe.

Portfel wygląda mniej więcej tak, Astro zakopane
Nazwa Udział Zeszłoroczne dywidendy względem aktualnego kursu
ASBIS 33% ok 13%
Atlasest 25% 0%
Odlwenie 17% ok 8%
CNT 8,5% ok 4%
Lokum 8,5% ok 15%
Skarbiec 4% ok 3% (W tym roku dużo niższa dywidenda niż w latach ubiegłych)
Gotówka 4%

Atlas płacił dywidendę raz - w 2008 więc za spółkę dywidendową bym go nie uważał. Pozostałe faktycznie fajne pod div i patrząc na perspektywy w 2020 powinny sypnąć groszem. Przydały by się też średnie ceny wejścia, bo stopę dywidendy wtedy można sobie wyliczyć samodzielnie ;).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Też śledziłem konferencję, analiza bardzo ciekawa mam tylko jedno pytanie:

Cytat:

13. Finansowanie

Ostatnio spółka niespodziewanie zaskoczyła rynek informacją o emisji akcji na 16,2 mln zł. Zostaną wyemitowane akcje serii F na rzecz Total Fiz (największego akcjonariusza w spółce) w ilości nie większej niż 231540 akcji, przy czym Total Fiz sprzeda do rynku 170772 akcji za cenę nie wyższą niż 70 zł. Cena sprzedaży i nabycia akcji przez Total Fiz będą równe. Wg. przedstawicieli spółki to najprostsza, najtańsza i najszybsza forma emisji, jaką w tych warunkach można było przeprowadzić.

Dlaczego Total FIZ sprzedaje swoje udziały a nie zwyczajnie zwiększy zaangażowania skoro tak dochodowe projekty (wystarczy policzyć ew. stopę dywidendy) są już bliskie ukończenia? Przecież to nielogiczne.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Dziwi mnie ten temat, gdyż LOP może być jedynie konsekwencją danego ruchu kursu instrumentu. Instrument pochodny, jak nazwa wskazuje jest pochodną instrumentu bazowego

Terminy takie jak short squeeze czy iż "ogon macha psem" są obce Think ?

Cytat:
to może jeszcze dołóżcie wpływ układu gwiazd na kursy.

Był taki jeden Pan który twierdził, że ustawienia planet i fazy księżyca mają wpływ na szczyty i dołki na W20. Z racji, że od ładnych kilku lat się nie produkuje zapewne metoda przestała działać (albo nie działała nigdy) ;)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Innymi słowy- jak interpretujecie LOPy? Macie jakieś ciekawe lektury w tym temacie?

Pomijając czynniki oczywiste jak rolowanie serii (LOP spada na starej i rośnie na nowej), to warto zwrócić uwagę na moim zdaniem na 3 czynniki.

1. Konsolidacja - pojawia się wolumen i rośnie mocno LOP (często też kurs rośnie) - najczęściej to wejście "smart money" które potrafi tworzyć wybicie.

2. Szybki spadek otwartych pozycji na spadkach- patrz dziś i w piątek Dino, widać jak pękają stopy, często dopiero odbicie (wzrost LOP) oznacza przełamanie się inwestorów i powrót ich na rynek (oraz koniec korekty).

3. Nagły wzrost LOPu po mocnym ruchu w górę - to potrafi być dystrybucja, rynek idzie jeszcze oparami optymizmu, a już są otwierane nowe krótkie pozycje pod grę na korektę. warto spojrzeć np na 2018 i końcówkę ruchu w górę na CDR.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Cześć,

@Wojetek kiedy będzie można zapisywać się do portfela na 2020 r.?

Cześć,

Myślę że optymalnie będzie aby zapisy rozpoczęły się w pierwszy dzień po Świętach Bożego Narodzenia, czyli 27.12.2019 :)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

robkob napisał(a):
Wojetek... proszę Cię oświeć mnie... Właśnie dumałem że teraz dobry moment na kupno Arcusa, a tu widzę że sprzedajesz Think . Czyż nie zbliża się właśnie na malejących obrotach do linii trendu zapoczątkowanego z początkiem roku? Poza tym widzę wsparcie w postaci poprzednich szczytów. Ciekawe czy mój tok rozumowania ma sens...

Może ktoś kopiował moje zagranie w konkursie i teraz wyszedł blackeye , generalnie jak po wybiciu przez te 3-4 tygodnie korekty kurs nie rusza w górę i się to przedłuża to raczej nic z tego nie będzie, szczególnie na małych spółkach.

Kupuję w miejsce ARC - Grodno (GRN). Było wybicie na sporym wolumenie, obecnie testuje okolice pierwszego dostępnego wsparcia ok. 6,6 zł. Główne zagrożenie to świeca z dużym górnym cieniem na sporym wolumenie (nawet większym jak na wzrostach) która mogła się okazać szczytową. Wolałbym oczywiście wejście niżej ok 5 zł, ale z uwagi na ramy czasowe konkursu, lepiej mieć akcje niż gotówkę jeśli chce się nadrabiać ;).

GRN dzienny

kliknij, aby powiększyć

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Kakarotto napisał(a):
Można prosić o AT dla złota? Czy tam nie tworzy się formacja chorągiewki?

Au tyg.

kliknij, aby powiększyć

Bardziej to konsolidacja po wzroście niż chorągiewka, korekta się przedłuża, choć długoterminowo nadal to trend wzrostowy i ew. zakupy blisko 1460 USD można uznać za korzystne (wybicie dołem z konsolidacji zagrozi ew. kontynuacji ruchu w górę). Aby kurs ruszył jednak wyżej i zaatakował 1750 USD a potem 1900 potrzebne jest jednak najpierw zakończenie ruchu korekcyjnego, czyli wybicie oporu na 1556 USD. Póki co, na to się nie zanosi i takie "przeciąganie liny" może potrwać dłużej, zwłaszcza że po wzrostach z połowy br. złoto stało się bardzo medialne (zdecydowanie zbyt szybko). Dlatego w do końca roku spodziewam się kontynuacji ruchu w bok pod 1500 USD.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Wybicie na Arcusie się nie powiodło i nie zanosi się na to, aby miało się to zmienić, więc sprzedaję tą spółkę.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 12 grudnia 2019 10:40:39
Liczba wpisów: 3 570
[1,07% wszystkich postów / 1,17 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,734 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d