pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Wojetek

Wojetek

Ostatnie 10 wpisów
Mamy połowę jesieni, końcówkę 2019 roku (wręcz nawet dekady...) więc czas na parę zmian w tym wątku.

Z racji, że większość osób jest jednak zainteresowana rynkiem polskim, a nie zagranicznymi, a do tego też na naszym "podwórku" sam skupiam swoją uwagę i jest mi znacznie łatwiej analizować dobrze znane walory. Dlatego tutaj będzie się pojawiać więcej analiz również polskich walorów, wybranych często z forum Portfela Cztery Fazy Rynku

Tauron (TPE)
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Kurs sforsował opadającą średnią 30-tygodniową, mamy też wybicie pomniejszego oporu w okolicach 1,70 zł. To zdecydowanie pozytywne wiadomości, z drugiej strony jednak nie pojawił się większy wolumen na wzrostach, a średnia nadal opada. Nie ma też wybicia nowego istotnego wyższego szczytu. By tak się stało kurs musi sforsować okolice 1,90 zł. Wtedy będzie można mówić o zakończeniu trendu spadkowego i szansach na odbudowę na Tauronie. Póki co, spodziewam się ruchu właśnie w kierunku 1,90 zł i tam testu możliwości popytu. Zwracam też uwagę na fakt, iż wcześniej pod koniec 2018 roku mieliśmy również wyjście ponad SMA 30-tyg, ale bez wybicia nowego wyższego szczytu odbicie załamało się.

Bioton (BIO)
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Kurs Biotonu po raz kolejny dobija do opadającej średniej 30-tygodniowej i kończy się to odbiciem od niej i powrotem do spadków. Długie górne podażowe cienie nie wróżą najlepiej w kontekście przyszłości kursu, zwłaszcza że ostatniej świecy tygodniowej towarzyszyły wyższe obroty (możliwa dystrybucja). Dopiero sforsowanie okolic 5,87 zł otwiera szanse na zmianę trendu na wzrostowy. Obecnie jednak znacznie bardziej prawdopodobna jest kontynuacja spadków i nawet re-test 3,28 zł.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Zamieniam Erbud (ERB) na Arcusa (ARC).

Powód ? Erbud utknął w konsolidacji po wcześniejszym wybiciu. Arcus w analogicznej sytuacji po mocnej korekcie spadkowej powraca dziś do trendu i prawdopodobnie będzie kontynuował wzrosty. W przypadku wybicia na ARC na plus też większe obroty jakie towarzyszyły wzrostom w porównanie z ERB.

ARC tyg.

kliknij, aby powiększyć
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Wyniki na 06.10.2019

kliknij, aby powiększyć

Spadki na rynku przełożyły się też na spadek w portfelu o -2,87%. Nadal jednak bijemy WIG który obecnie YTD jest 2,96% na minusie (a portfel 10% na plusie ponad).

kliknij, aby powiększyć

Po 3 kwartałach przegrywamy tylko z funduszem TOP Inwestora z 25 spółkami - co ciekawe wielokrotnie w historii konkursu to właśnie z tym fudem portfel walczył najzacieklej.

Klasyfikacja generalna:

1. gandalfp (AFH) 20 661,48 zł +315,04%
2. Wojetek (WSE,PWX,WSE,SCP, ERB) 10 965,15 zł +119,30%
3. dekoza (VVD, VVD, MDA) 10 745,01 zł+114,90%
4. bankrucik (PCM,CNG,DAT) 9 471,90 zł +89,43%
5. brutalp (ENT) 8 813,12 zł +70,92%
=================================================
6. compaq100 (DNP) 7 661,75 zł +54,48%
7. Nasdaq (ULG) 7 421,09 zł +49,14%

To notowanie można nazwać "atakiem dekozy" - bowiem z 6 pozycji przebił się ze swoim Medappem aż na 3 lokatę. Lider powiększył natomiast przewagę do blisko 10 tys zł co chyba już wystarczy na dowiezienie zwycięstwa do samego końca konkursu.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

gandalfp napisał(a):
Techniczne pytanie - właśnie na przykładzie Ursusa, po jakiej cenie zostanie zakupiony? Bo dzisiejszym kursie zamknięcia czy wczorajszym? Bo dokładnie nie wiadomo, co w sytuacji gdy kurs był zawieszony na widełkach i nie był otwarty na wczorajszym zamknięciu. A różnica jednak spora :) Wybacz myster77777 blackeye

Kupiony po 1,34 - cena close z 19.09.2019 - bo wpis był przed zamknieciem sesji 19.09 (o 16-50)

Cytat:
Dokładnie, też się zastanawiałem wtedy nad tym Boombitem, bo to nie było jasne. Wydaje mi się, że gdyby ktoś zapisał się na debiut w momencie gdy są zapisy, to można by wtedy liczyć cenę z zapisu. Oczywiście z uwzględnieniem redukcji. W przeciwnym wypadku cenę z debiutu. Skoro ma portfel być zbliżony do rzeczywistości. Ale to już decyzja Wojeteka.

W następnej edycji pasuję to umieścić w regulaminie oraz wprowadzić zasady dotyczące debiutów ( cena za jakie akcje są przydzielane czy cena z dnia debiutu - trochę bez sensu bo na debiucie sporo spółek zyskuję najwięcej procent - przykład boombit który zakupiłem)

Zasada obecnie jest taka:

Jeśli jest zapis przed debiutem - to po cenie emisyjnej wpisuję (tak było z BBT). Jeśli w dniu debiutu to oczywiście po cenie zamknięcia. Faktycznie dotąd nie liczyłem redukcji, można to zrobić w nastepnej edycji z tym że wtedy na reszcie komuś może zostać bardzo duża kwota co trochę będzie się mijało z celem przy kupnie debiutu. Kwestia do przemyślenia, możliwe że w kolejnej edycji dla uproszczenia będzie można kupować tylko spółki notowane.

Portfel zaktualizowany.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Najwyższy czas coś kupić ;) Wybieram Erbud. Technicznie wygląda to obiecująco:

ERB tyg

kliknij, aby powiększyć

Wybicie typu A (świeca wybijająca mogłaby być bez tego górnego cienia), podwyższony wolumen, TSI i RSI potwierdzają ruch w górę. Upside nawet bliski 100%. Dodatkowo widać poprawę w wynikach kwartalnych spółki

Cytat:
Warszawa, 05.09.2019 (ISBnews) - Erbud odnotował 14,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 32,89 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 19,6 mln zł wobec 45,39 mln zł straty rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 25,59 mln zł wobec - 40,93 mln zł rok wcześniej.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Wynik po 8 miesiącach rywalizacji

kliknij, aby powiększyć

Wbrew zachowania rynku, to były udane 2 miesiące w portfelu. Wynik wzrósł o +3,70% podczas gdy WIG spadł o -5,77%. Bijemy też mocno szeroki rynek, który od początku roku spadł o -1,65% (przy wzroście portfela o +13,32%)

kliknij, aby powiększyć

Dzięki udanym wakacjom (jakkolwiek to brzmi ;) ) nasz wynik jest lepszy od wszystkich funduszy MiŚ dostępnych na rynku! Co więcej, żaden z funduszy nie potrafił wypracować wyższej stopy zwrotu w ciągu minionych 3 miesięcy (najlepszy miał +2%). Ciekawostką jest pierwsze miejsce wśród fudów funduszu najbardziej zbliżonego do portfela konkursowego - czyli składającego się z 25 spółek (my mamy 40).

Klasyfikacja generalna:

1. gandalfp (AFH) 16 823,88 zł +237,95%
2. Wojetek (WSE,PWX,WSE,SCP, gotówka) 12 080,50 zł +141,61%
3. myster77777 (IDA,GNB,PKN,BBTA) 10 646,00 zł +112,92%
4. bankrucik (PCM,CNG) 9 375,28 zł +87,50%
5. brutalp (ENT) 8 813,12 zł +77,40%
=================================================
6. dekoza (VVD, VVD, MDA) 8 726,28 zł +74,52%
7. Nasdaq (ULG) 8 021,09 zł +61,20%

Nie przypominam sobie, aby w historii konkursu czołowa trójka podwoiła startowy kapitał (tym bardziej w 8 miesięcy!). Poziom konkursu jest bardzo wysoki, skoro wynik +74% nie daje miejsca w top5 Think zwłaszcza na spadkowym szerokim rynku. Sam domknąłem zysk na SCPFL i teraz będę musiał znaleźć za nią godne zastępstwo :). Zwraca uwagę też wynik lidera, który w ciągu minionych dwóch miesięcy ostro odjechał reszcie stawki ze swoim Aforti.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Zamykam pozycję na Scope Fluidics (SCP).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Normalnie brać na poważnie. Polakom rosyjski wydaje się klimatyczny bo to słowiański język, podobny do naszego, dla nas brzmi śpiewnie i rozumiemy podstawy. Natomiast na świecie rosyjski co najwyżej może drażnić.

W przypadku serii gier Metro czy Stalker nie drażnił a tytuły sprzedały się znakomicie. Moim zdaniem błędnie porównujecie serial do gry. Gracze z reguły to znacznie bardziej wymagający odbiorcy od tych którzy oglądają seriale. Choćby dlatego, że granie jest czynnością absorbującą szare komórki, a oglądanie ekranu już niekoniecznie ;).

Cytat:
Wyobrażasz sobie żeby w Polsce sprzedawała się świetnie gra gdzie wszyscy mówią po rumuńsku, i nie da się tego zmienić, tylko można dorzucić polskie napisy? Wytknięto by to jako wadę produktu.

Niebawem wyjdzie gra w której niektóre postacie mówią po kreolsku. I sądzę, że się dobrze sprzeda...

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Asbis (ASB)
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Walor od blisko dwóch lat pozostaje w konsolidacji pomiędzy 1,87 a 3,00 zł. Obecnie kurs znajduje się niemal dokładnie w środku tego ruchu bocznego. Ewentualne sforsowanie oporu na 2,53 zł pozwoli popytowi na lokalne przejęcie kontroli i umożliwi walkę o górne ograniczenie konsolidacji (3 zł). Mamy tam też lokalną małą strukturę oRGR, której wybicie górą powinno wspierać wzrosty. W długim terminie można dopatrzeć się kształtu pro spadkowej formacji RGR, jednak aby ta się zmaterializowała musiałoby nastąpić wybicie linii szyi w okolicach 1,80 zł na co się, póki co nie zanosi. Jeśli natomiast kurs upora się z oporem na 3 zł będzie to silny sygnał kupna (zwłaszcza jeśli będzie poparty wolumenem), co pozwoliłoby myśleć o kontynuacji wzrostów nawet w okolice 6 zł.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Na ostatnim WZA było obecnych ponad 93% spółki i jak widać akcję są zbierane i jest ich coraz mniej. :)

W tej chwili jest już mniej niż 5% akcji w obrocie. Nie obawiasz się squeeze-outu i delistnigu spółki ?

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 19 października 2019 22:08:17
Liczba wpisów: 3 419
[1,03% wszystkich postów / 1,15 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,515 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d