pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Wojetek

Wojetek

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Kierowniku szanowny... 13 stycznia złożyłem dyspozycję S Swissmed i K Sunexu. Chyba, że jeszcze czeka na wklepanie... to pokornie przepraszam :)

Post się zgubił bo był napisany w momencie gdy ja pisałem swojego ;) Portfel już jest aktualny.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Portfel zaktualizowany. Wszyscy mają kupione spółki. Nemoo z listy rezerwowej zastąpił Domisa (brak wybranej spółki do 14.01.2020). Śledzić portfel można pod linkiem: www.stockwatch.pl/portfele/por...
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:

Wszystkie typy alertów mogą być zarówno na wzrosty jak i na spadki (TP i SL).

Alerty są zarówno online (z opóźnieniem 15 minutowym) jak i w cenach zamknięcia.

Tego nie wiedziałem :o a tyle lat korzystam z serwisu. Dzięki, z pewnością bardzo się to przyda salute

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Można już przeglądać aktualny stan portfela na stronie -> www.stockwatch.pl/portfele/por... . Dostęp jest też pod ikonką portfele -> portfel użytkowników 2020.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Z pewnością loyalty bonus to jest jakiś pomysł i myślę, że warto go w przyszłości wziąć pod uwagę. Ale już nie ciągnę tu Masie offtopu ;)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Chyba cierpię na podobny roblem jaki zauważyłem w Twoim portfelu. Przez mój portfel przewijają się różne spółki i różne pomysły. Jedne generują zysk, drugie stratę. W momencie zniechęcenia - potrafię sprzedać cały portfel (na IKZE zdążyło się to raz) na normalnym rachunku dwa razy. Po prostu za dużo w tym portfelu się dzieje - czasami jest chaos.

Gdy portfel da mi popalic stratami, kolejne transakcje potrafię zamykac na małym zysku, ciesząc się że wychodzę ogółem na "0" albo mały plus.

Widzę, że masz również subskrypcję CFRu, więc zapewne zapoznałeś się z moimi podsumowaniami rocznymi portfela. Pytanie czy sam starasz się robić coś podobnego? W przeszłości również miałem problem z utrzymywaniem zysków (nazywam to implozją wyniku). Doskonale to właśnie widać na liczbach, jakie średnio bierzesz zyski, a jakie masz straty. Jeśli zapanujesz nad tym równaniem i będziesz zwiększał średni zysk a zmniejszał średnia stratę - nie ma innej opcji, to musi zarabiać.

Cytat:
Moje przemyślenia ostatnich dni. Postanowienie noworoczne. ;) Nie kupuje spółek w trendach spadkowych w nadziei na zmianę trendu, jeśli nie wystapi kilkumiesięczny 'boczniak', lub wyraźną akumulacja + dobre informacje że spółki. Dobre informacje należy umieć filtrować. Nie wystarczy informacja o zwykłym zwiększeniu przychodów. Patrz wyskok CCC na 250zl po zwiększeniu sprzedaży kwartał/kwartal- to byl idealny moment na dystrybucję akcji przez dużych graczy. Spółka ma inne problemy. Czy już napływają dobre i formacje?

Omijanie szerokim łukiem trendów spadkowych to bardzo dobry i prosty sposób na nie ładowanie się w tracące spółki. W kontekście informacji, oczywiście czasami rynek spóźnia się z ich interpretacją (szczególnie złożonych newsów - pokroju TSUE), ale trzeba zdawać sobie sprawę z asymetrii informacyjnej i niestety w tym przypadku to nie drobny inwestor ma edge, a "grubi".

Cytat:
Spółki w których mój pomysł i plan sprawdza się będę trzymal - zamiast zadowalać się 10% zyskiem. W portfelu miałeś CDProjekt po 17zl, DINO po 50. Playway już nie pamiętam po ile. To były moje pewniaki na 2019 rok i aż zazdrość ściska że miałeś je kiedyś po takich fajnych cenach. A mi z tych pewniaków wyszły w tym roku transakcje podobne do Twoich, bo przecież teraz rynek ,,musi spasc", albo kurs jest przegrzany. :-)

Dobry pomysł :) Statystycznie termin w którym akcje zaczynają naprawdę ładnie pracować to 3 miesiące-3 lata. Jeśli więc trzymamy zbyt krótko (zbyt długo rzadko się zdarza) to nie dajemy statystyce pracować na naszą korzyść. Dwa praktycznie nigdy nie wceluje się w szczyt, jak i w dołek, lepiej trzymać się w trendzie niż "kręcić kółka", bo najczęściej jest bardzo trudno wrócić "na pokład" po dobrej cenie ;).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

@flesz - mogę Cię wpisać na drugie miejsce na rezerwie.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Kiedy będzie dostępny portfel w zakładce Portfele?

Jak wpiszę do portfela wszystkie transakcje ;) Kwestia paru dni.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

tratata napisał(a):
Hej

Z nudów i dla kieszonkowego zacząłem robić księgarnię internetową dla inwestorów. Chciałbym Was zapytać jakie kategorie książek powinna mieć taka księgarnia?

Na razie mam coś takiego:
O inwestowaniu
Akcje
Instrumenty Dłużne
Nieruchomości
Forex
Analiza Techniczna
Ekonomia

Proszę najlepiej o podawanie pomysłów w całym pakiecie, chodzi mi o zestawy kategorii na stronę.

Skoro rozbijasz na analizę techniczną i to i na fundamentalną by trzeba. Pytanie czy chcesz mieć tylko książki wydane po polsku czy też zagraniczne (wtedy też jakieś rozdzielenie filtrem by się przydało). Nie wiem czy konieczna jest kategoria o inwestowaniu, bo w sumie większość książek o tym jest ;)

Można by jeszcze dodać pozycje biograficzne (Biografie).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Cytat:
Na dniach krótko opisze moje nowe nabytki w portfelu czyli:
Toya (4,70 zł)
ZE PAK (5,75 zł)

Jak kupiłeś Zepak po 5,75 zł skoro takiej ceny nigdy na walorze nie było?

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 26 stycznia 2020 18:40:58
Liczba wpisów: 3 710
[1,10% wszystkich postów / 1,20 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,616 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d