pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Wojetek

Wojetek

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Zgodnie z tematem, poszukuję przeglądająć/czytając manuale od Bossa.pl przez wiele dni, staram się po prostu znaleźć zlecenie które nię będzie wygasać mi po jednej sesji, tak, abym mógł czekać na określoną cenę limitem na niepłynnych walorach.

To czego szukasz to zlecenia DDM+ w BOŚ - dokładnie to stop. Ustawiasz limit aktywacji,limit zlecenia i czas. Ew też możesz wystawić zwykłe zlecenie limit (do niego można ustawiać widełki czasowe dłuzsze niż jeden dzień). W przypadku jednoczesnego ustawienia SL i TP natomiast w DDM+ wybierasz zlecenia One or Other (ORO).
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" >>> Link <<<

kliknij, aby powiększyć

[Treść ukryta]

kliknij, aby powiększyć

[Treść ukryta]

kliknij, aby powiększyć

[Treść ukryta]

kliknij, aby powiększyć

Wpłynęła dywidenda z Asseco Poland na IKZE (całe 84,28 zł). Z racji że kurs ACP opadł nieco od maksimów na 74 zł, dobrałem dziś kolejną część pozycji na walorze:

kliknij, aby powiększyć

Tym samym zostaje mi w tym roku praktycznie jeszcze tylko jeden ruch do wykonania - dokupienie akcji GPW za dywidendę i pozostałą gotówkę, lub ew zakup małego pakietu innej (trzeciej) spółki dywidendowej do portfela. Szersze zestawienie wrzucę tu po pełnym kwartale od założenia portfela (3 lipca br.).

kliknij, aby powiększyć

Kupuję w konkursie akcje Klabatera (KBT). Powód? Technicznie wygląda to bardzo ciekawie, bo po wybiciu wyższego szczytu (i przebiegunowaniu kursu) mamy powrót w okolice wsparcia na 7-7,3 zł. Chciałem też spółkę z NC oraz z gamdev, bo nadal to najsilniejsze sektory polskiego rynku (więc pod konkurs nadają się bardzo dobrze) Zakup raczej na dłuższy termin :)

KBT tyg.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
Czy możesz sprawdzić po jakim kursie sprzedałeś mi ECC 07.05 ?
Dzięki

Cytat:

ECC Games SA
edycja usuń
20-04-2020 3,18 zł 2 657 3,90 zł 07-05-2020 +21,80% +1 841,56 zł

Taką cenę zamknięcia ma i na stooq i na SW.

kliknij, aby powiększyć

Portfel zaktualizowany :)

Notowanie czerwcowe (06.06.2020)

kliknij, aby powiększyć

Portfel nie tylko odrobił straty z całej "Korona-bessy" ale i jeszcze jest na dużym plusie. +28,89% to wynik porównywalny z najlepszym funduszem MiŚ na rynku. Nasuwa się pytanie - na co komu jakiejś ETFy ;) ?

kliknij, aby powiększyć

Wysoki wynik portfela oznacza, że i poziom czołówki jest bardzo mocny. Tak jest w rzeczywistości, aby znaleźć się w TOP5 trzeba było podwoić kapitał!

Klasyfikacja generalna:

1. Wieled (XTB) 13 852,07 zł +178,10%
2. c15d (GTS) 11 922,98 zł +139,43%
3. Amol (FOR) 11 771,17 zł +136,48%
4. Skimixa (VGO,PLW, ECC CDR) 11 243,13 zł +124,86%
5. myster77777 (VST,MRC) 10 920,39 zł, +118,16%
==========================
6. jarosaw (SCP) 9 686,29 zł zł ł +93,72%
7. Wojetek (OML,SOK, PZU, GPW, ZWC, gotówka) 9592,12 +91,84%

W stawce zaszło prawdziwe trzęsienie ziemi. Dotychczasowi liderzy znaleźli się poza premiowaną piątką i to pomimo braku poniesienia jakichś ciężkich strat. Tak ogromne zyski dały od początku konkursu trzymane spółki przez uczestników: Wieled, c15d i Amol. Biorąc pod uwagę zmienność na rynku w tym roku nie zdziwię się jak jeszcze zobaczymy kilka zwrotów w akcji w konkursie Boo hoo!

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
Chcę wejść w takie projekty - investoor.eu/dlaczego-inwestow...
To dla mnie zupełna nowość - chcę przesunąć środki z lokat,

Z całym szacunkiem - jesteś pewny co chcesz zrobić?

Wśród różnych możliwości inwestowania można je uszeregować wg ryzyka, na początku tej skali będą lokaty, obligacje skarbowe, potem fundusze obligacji, akcji , ETFy , akcje, obligacje korporacyjne i gdzieś na samym końcu jako jedne z najbardziej ryzykownych inwestycje w start-upy (a tym jest crowdfunding). Jeśli nie masz w tym temacie doświadczenia, znajomości branży i dobrego źródła informacji dot. danego projektu to może się taka inwestycja dla Ciebie bardzo źle skończyć.

Zauważ że chcesz z jednego końca skali bezpieczeństwa przerzucić się całkowicie na drugi pomijając wcześniejsze "etapy". To naprawdę ma marne szanse powodzenia moim zdaniem.

Cytat:
Wiadomo, że pewne ryzyko istnieje, ale na ile jest ono realne?

Jak dotąd w polskim crowdfundingu chyba jeszcze nie było (a jeśli było to niedawno, bo w tym roku tematu nie śledziłem mocniej) udanego procesu od zebrania funduszy do wejścia na GPW gdzie udziałowcy mogli sprzedać swoje udziały. Więc ryzyko jest bardzo realne.

kliknij, aby powiększyć

Sprzedaję Żywiec (ZWC). Swoje zadanie wykonał (utrzymał wartość) - szkoda jedynie że inne spółki mu "odjechały" w tym czasie, więc muszę znaleźć coś bardziej wzrostowego ;).

kliknij, aby powiększyć

Informacje
Stopień: Opętany
Ostatnia wizyta: 4 lipca 2020 14:20:16
Liczba wpisów: 4 391
[1,26% wszystkich postów / 1,35 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,530 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,36% +25 071,75 zł 45 071,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d