pixelg
fibo - Analiza techniczna - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

fibo

gpwfan
Wpisów: 3
Wysłane: 18 grudnia 2013 21:08:23
Witam

szukam szukam i nie mogę znaleźć... co konkretnie dają nam poziomy fibo? Jeśli już wyznaczę poziomy i kurs się zbliża np. do 50% to mam sprzedać akcje czy trzymać? W końcu przy osiągnięciu danego poziomu coś może się stać z kursem czy powinno się jakoś inaczej pozoimy interpretować?

DarkestLie
Wpisów: 241
Wysłane: 18 grudnia 2013 21:41:47
fibony daja nam konkretnie dobre sampoczucie, przynajmniej przez jakis czas Whistle
You're not deep, you're not an intellectual, you're not an artist, you're not a critic, you're not a poet, you just have internet access.

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 4 218
Wysłane: 18 grudnia 2013 22:20:38
gpwfan napisał(a):
Witam

szukam szukam i nie mogę znaleźć... co konkretnie dają nam poziomy fibo? Jeśli już wyznaczę poziomy i kurs się zbliża np. do 50% to mam sprzedać akcje czy trzymać? W końcu przy osiągnięciu danego poziomu coś może się stać z kursem czy powinno się jakoś inaczej pozoimy interpretować?

Ogólnie o fibo jest tutaj:
pl.wikipedia.org/wiki/Poziomy_...
bossa.pl/index.jsp?layout=2&am...
www.almanachinwestora.pl/anali...

Interesujące wykorzystanie tej metody (i skuteczne) podał w swojej książce Joe Dinapoli - Poziomy Di Napolego - np tu www.maklerska.pl/poziomy-di-na...

Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" >>> Link <<<

kliknij, aby powiększyć

gpwfan
Wysłane: 26 grudnia 2013 16:13:21
Ok dziękuje przeczytałem o fibo i muszę powiedzieć, że dużo wcześniej wiedziałem ponieważ w każdej publikacji dot. fibo najobszerniej opisane jest zastosowanie poziomów w przyrodzie/naturze, złoty podział odcinka itd ale brak konkretnych wskazań dot. analizy technicznej.

Nie bardzo wiem czy dobrze wyznaczyłem poziomy więc proszę o waszą interpretację:

kliknij, aby powiększyć

Szutnik
Wpisów: 1 666
Wysłane: 27 grudnia 2013 11:14:23
gpwfan napisał(a):
Witam

Poziomy Fibonacci'ego dają rejony, w których należy oczekiwać gromadzenia się podaży lub popytu. Same poziomy Fibo nie dają nic więcej. Dopiero z zachowania rynku w rejonie poziomu Fibo, mozna próbowac wyciągać jakieś szersze wnioski.
Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź co robić, gdy kurs zbliża się do 50% zniesienia wzrostów.
Podjęcie decyzji jest zależne od szeregu innych czynników - formy spadków, kształtów świec w spadkach i poprzedzjących spadki wzrostach, wykupienia/wysprzedania oscylatorów itd. Kupowanie/sprzedawanie tylko na bazie Fibo jes mało sensownym podejściem do AT.
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

gpwfan
Wysłane: 27 grudnia 2013 13:58:03
Dziękuje za konkretną odpowiedź o taką właśnie chodziło mi!
Mam jeszcze pytanie czy dobrze poziomy wyznaczyłem?

DarkestLie
Wysłane: 27 grudnia 2013 16:03:08
@gpw

z kazdego narzedzia/metody ktora analizujesz wykres/rynek powinno cos wynikac.. co mowi ci twoj rysunek ?
You're not deep, you're not an intellectual, you're not an artist, you're not a critic, you're not a poet, you just have internet access.

aurora80
aurora80 PREMIUM
Wpisów: 432
Wysłane: 15 sierpnia 2015 21:49:14
Tak a propos fibonów, fajnie to widać na WIGu. To dość szeroka rama czasowa, ale dla ogólnego poglądu czasem warto zobaczyć, gdzie właściwie jesteśmy.

W lipcu popyt nieco zareagował, co pokazuje dolny popytowy cień świeczki miesięcznej. Ale tak naprawdę to popyt od 2 lat uaktywniał się w obszarze 50 tys. I w sumie nie byłoby dziwne, gdyby WIG znowu tam dotarł. Tym bardziej, że utrzymuje się dywergencja, która przemawia za opcją spadkową w ramach konsolidacji.

Zniesienie 61,8%, które kiedyś było oporem od 2013 do teraz działa jako wsparcie.
W ogóle od momentu pokryzysowego dołka w 2009 r. WIG idealnie płynie poziomami Fibonacciego.

Na pytanie, co nam właściwie dają zniesienia, to Szutnik już odpowiedział.
Z kolei na pytanie DarkestLie, to proste połączenie rysunku z dywergencją na oscylatorze sugeruje, że jednak indeks może jeszcze zahaczyć o 61,8%, co zapowiada spadki na szerokim rynku. Obiektywnie tak to wygląda, ale z punktu widzenia akcjonariusza, chciałbym się mylić;)

Ale może ktoś używa bardziej wysublimowanych metod/narzędzi i przedstawi swoją interpretację…

kliknij, aby powiększyć

DarkestLie
Wysłane: 16 sierpnia 2015 18:16:59
@aurora80
wytlumacz mi jescze tylko dlaczemu uzywasz RSI antytrendowo, skoro wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze RSI jest skuteczniejszy przy analizie trendu (; ?

jak sie bawimy to sie bawimy..
http://i.imgur.com/YP9XDYp.png

(1) tygodniowo W20 jest mocno wyprzedany, potwierdzeniem bedzie ruch w dol (2), lyzka dziekciu jest negatywny sygnal na dziennym oscylatorze (3) - na szczescie jeszcze w kanale, tygodniowy oscylator pokazuje juz pozytywne dywergencje (4a, 4b).. poziom docelowy na samym dole (2340-2350)
poziomy na W20: 2175-2180 (na te chwile kluczowy) i 2240-2245

tak wiec.. korekta poprzedzona ewentualna drobna konsolidacja (;

zeby to nie byl zupelny offtop po prawej W20 i fibofany

Ka. angry3

aurora80
aurora80 PREMIUM
Wpisów: 432
Wysłane: 16 sierpnia 2015 20:22:20
Ja nie testowałem skuteczności RSI i dlatego używam tego wskaźnika w klasycznym wydaniu. Zdaję sobie sprawę, że sama dywergencja o niczym jeszcze nie świadczy (weźmy np. S&P500), ale na pewno jest jakimś sygnałem ostrzegawczym. Wiem, że Parkiet w swoim cyklu edukacyjnym prowadził takie testy i wyszło, że najskuteczniejsza strategia z użyciem tego oscylatora, to otwieranie pozycji długiej, gdy RSI przebija od dołu poziom 50 pkt i odwracanie przy spadku poniżej 50 pkt. www.parkiet.com/artykul/140626...

Nie podjąłbym decyzji o kupnie/sprzedaży w oparciu o sam RSI. Używam AT w najprostszym wydaniu, tj. trend, wybicie, średnia, wygląd świeczek i jako uzupełnienie zachowanie oscylatora (czy jest np. w strefie wykupienia/wyprzedania).

A co do WIGu, to oceniając jak się zachowywał ostatnio – od 2 lat między dwoma istotnymi poziomami Fibo, docierając za każdym razem do dolnej bandy konsolidacji, to widząc dywergencję i ostatnie spadki wnioskuję, że znowu może się tam znaleźć. Na razie średnia jest wsparciem.

WIG20 owszem jest wyprzedany, ale ja prezentowałem WIG;)
Co do WIG20 się zgadzam, że tworzy się idealna okazja do zajęcia długiej z korzystnie usytuowanym stop lossem.

DarkestLie
Wysłane: 17 sierpnia 2015 12:20:53
Na kilka chwil:
- co do parkietu to znow cos o RSI bylo (bez komentarza) www.parkiet.com/artykul/14,143...
- taka ciekawostka ktora zapewne znasz: RSI(14) tnie poziom 50 dokladnie w tym samym momencie gdy cena tnie EMA(27)
- faktycznie WIG zachowuje sie lepiej od W20, wczoraj poznecalem sie nad cyframi i takie zdarzenia w przeszlosci (nie bylo ich wiele) zapowiadaly korekte, a moze po prostu popelnilem bledy logiczne dobierajac warunki (;

w kazdym razie zbyt silne przekonanie o jedynym mozliwym scenariuszu bywa bolesne

Ka.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość