pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

aurora80

aurora80

Ostatnie 10 wpisów
Gates z kolei prezentuje całkiem inne stanowisko od Trumpa. Twierdzi, że trzeba izolować. Skoro od dekady przestrzegał przed wirusem, to pewnie opiera się na analizach innych fachowców.
Dwa całkiem odmienne podejścia.

www.forbes.com/sites/alexandra...

ucofb napisał(a):
Czy ktoś mi może wytłumaczyć logikę działania fedu? Ja serio tego nie rozumiem

I ja się przyłącze do pytania.
Czy ktoś ten skomplikowany mechanizm, może wyjaśnić w kilku zdaniach?

Ja to rozumiem tak - Fed do rynku: damy wam (bankom i komu ew. jeszcze?) nieograniczoną ilość kasy, ale w zamian nie przejmujcie się tym, ze logistyka siądzie, że małe biznesy padną, że większe przedsiębiorstwa ograniczą produkcję, że będą zwolnienia pracowników, że spadnie popyt na wasze produkty, itd. To nic, my wam damy z dodruku tę kasę, a wy ciągnijcie indeksy do góry, żeby było jak było, bo wtedy sentyment jest dobry i jakoś to się kula.

Te worki pieniędzy, jak rozumiem, mają ostatecznie trafić do tych potrzebujących firm przez dostępność do łatwego kredytu (dlatego, że kasa trafiła do banków). Czy jest jeszcze jakiś inny kanał dostępu do tych pieniędzy dla małych i średnich przedsiębiorców, czy one trafią na ich konta?

Czemu Fed sprzedaje drugi raz tę samą iluzję i oczekuje, że inwestorzy to zaakceptują, wiedząc, że to jest blef?

Tyle napisał(a):

Wczoraj oglądałem na Polsat News felieton z udziałem profesorów wirusologii, którzy jednoznacznie stwierdzili, że nowy koronawirus jest "celebrytą" i nie jest groźniejszy nowych szczepów grypy... ludzki system immulogiczny nie spotkał się z nim wcześniej, stąd duża powikłań, zwłaszcza u osób starszych i chorych. Dla osób zdrowych (bez cukrzycy,chorób serca) nie stanowi większego zagrożenia od grypy.

W takim razie rządy o różnych poglądach na gospodarkę i polityke (UE, Chiny USA), postanowiły nie słuchać tych wirusologów (którzy prezentują takie stanowisko) i potraktować problem poważniej, rzucając na szalę gospodarkę światową, w walce z wirusem "celebrytą".

Być może są też inni specjaliści, którzy twierdzą, że obecna zaraza jest czymś więcej niż odmianą grypy.
Ciężko ocenić jak jest naprawdę, bo kompletnie się na tym nie znamy.

Oceniając jednak skalę podjętych środków, trudno uwierzyć, że takie poświęcenie podjęto wyłącznie z powodu quasi grypy.

Proszę tego nie odbierać jako polemiki, bo nie mam żadnych argumentów, a po prostu się zastanawiam jak naprawdę jest, na podstawie przekazywanych informacji i wypowiedzi w mediach.

Przy okazji znalazłem taki artykuł z poważnego naukowego pisma Nature z 2015 r., jako ciekawostka :
www.nature.com/news/engineered...

I mnie sie tak wydaje z tym złotem 1430-1450.
W kontekscie tego, co dzieje się z gospodarką niemiecką, to może być tylko korekta.

cyzo napisał(a):

Ja bardzo często nie mam pojęcia, czym się w ogóle zajmuje dana spółka, którą kupiłem - interesuje mnie jedynie do jakiego sektora jest przypisana...i zarabiam...i to nieźle :)

Dokładnie tak. Żeby zarabiać nie trzeba mieszać AT i AF. Tu każdy wybiera swoje podejście i ostatecznie stosuje to, co sprawia że zarabia pieniądze.

Co do Buffeta, taka mała dygresja. Na początku przygody z rynkiem, byłem zafascynowany wszystkim, co czytałem na ten temat, łącznie oczywiście z Grahamem i wypowiedziami Buffeta. Po czasie dopiero przyszedł większy krytycyzm. Jeśli są tacy, co mają go od razu, to mogą zaoszczędzić wiele czasu. Inteligetnego inwestora Grahama miałem (i mam) pokreśloną ;). Z komentarzami, uwagami, znakami zapytania, itd. Jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. Oczywiście, to nie wina książki. Po prostu nie potrafię zastosować jego zasad w praktyce. Jeszcze raz bardzo wyraźnie podkreślę, żeby nie zostać źle zrozumianym. Ogromnie doceniam rynkową wiedzę Grahamowo-Buffetową i mądrość Buffeta przejawiającą się powiedzmy, w jego celnych puentach rynkowo-życiowych. Często trafnych i zabawnych.
Inne sprawa, że po prostu na moje skromne potrzeby przeciętnego inwestora/spekulanta na giełdowym polskim grajdołku, wystarcza te kilka wskaźników do uprawiania spekulanctwa w oparciu o AT. Zarobię-stracę-zarobię, jakoś się kręci. Czysta AT wystarcza. Tu się z kolegą cyzo w zupełności zgadzam;)

michalstanczak napisał(a):

dodaj jeszcze conajmniej 2 inne wskaźniki najlepiej z AF.

Ale właśnie w trakcie spekulacji wykorzystuję 3 elementy AT: świece, RSI i średnie i wolumen. To skromne podejście, ale łatwe w interpretacji. Przy czym to proste podejście składa się z kombinacji ok. 30 zasad spisanych przed laty na kartce. Raz działa, innym nie ;) Nie wychodzi główie przez czynnik emocjonalny. On nawala najczęściej. Najważniejsze jednak, że zasady chronią przed katastrofą. Przynajmniej, póki co. Do kryzysu :)
AF co do zasady nie mieszam ze spekulacją. To inny portfel i styl.

gandalfp napisał(a):

zapisku traktuje jako swoje notatki oraz ewentualne miejsca na komentarz/poradę/sugestię innych forumowiczów.

Ja bym zwrócił uwagę na moment kupna Autopartnera. 09 września, czyli w dniu kupna, jeszcze nie było wiadomo, że kurs na koniec dnia zamknie się szpulką. Ale trendu (poza konsolą) tam od lipca nie było więc nawet przed utworzeniem świecy, nie bardzo istniał powód do kupna.

Jeśli po nieudanych transakcjach notować jakieś wnioski, to w tym przypadku: nie kupować w trendzie bocznym, czekać na wybicie. Oczywiście, może się okazać, że są spece od konsolidacji i wiedzą jak to rozgrywać. W każdym razie tu chyba tkwił błąd.

Dziękuję za tą analizę.

Ciekawa sytuacja, powstaje malutka dywergencja i jeśli 50 Fibo utrzyma się, będzie odbicie. Zaryzykuję ten scenariusz, bo można bardzo rozsądnego stop lossa ustawić.

kliknij, aby powiększyć

Tak, to dobry przykład. Mimo wszystko dywergencja i wykupienie to sygnał alarmowy. Akcje rosły szybciej niż rynek i podaż ze strony słabych rąk realizujących zyski może pojawić się w każdej chwili.

Problem w tym, że nie wiemy dokładnie kiedy zaczną sypać więc dla krótkoterminowych inwestorów (spekulantów), takie połączenie nie jest dobre. To jak czekanie na tsunami po trzęsieniu - może przyjdzie, może nie.

Na tygodniowym nie ma, ale na dziennym jest. I kierunek 55 może być celem korekty, tym bardziej, że parę dni wcześniej pojawiła się świeca szpulka.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 24 marca 2020 21:28:57
Liczba wpisów: 431
[0,13% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,804 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +79,98% +15 995,86 zł 35 995,86 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d