pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

aurora80

aurora80

Ostatnie 10 wpisów
I mnie sie tak wydaje z tym złotem 1430-1450.
W kontekscie tego, co dzieje się z gospodarką niemiecką, to może być tylko korekta.

cyzo napisał(a):

Ja bardzo często nie mam pojęcia, czym się w ogóle zajmuje dana spółka, którą kupiłem - interesuje mnie jedynie do jakiego sektora jest przypisana...i zarabiam...i to nieźle :)

Dokładnie tak. Żeby zarabiać nie trzeba mieszać AT i AF. Tu każdy wybiera swoje podejście i ostatecznie stosuje to, co sprawia że zarabia pieniądze.

Co do Buffeta, taka mała dygresja. Na początku przygody z rynkiem, byłem zafascynowany wszystkim, co czytałem na ten temat, łącznie oczywiście z Grahamem i wypowiedziami Buffeta. Po czasie dopiero przyszedł większy krytycyzm. Jeśli są tacy, co mają go od razu, to mogą zaoszczędzić wiele czasu. Inteligetnego inwestora Grahama miałem (i mam) pokreśloną ;). Z komentarzami, uwagami, znakami zapytania, itd. Jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. Oczywiście, to nie wina książki. Po prostu nie potrafię zastosować jego zasad w praktyce. Jeszcze raz bardzo wyraźnie podkreślę, żeby nie zostać źle zrozumianym. Ogromnie doceniam rynkową wiedzę Grahamowo-Buffetową i mądrość Buffeta przejawiającą się powiedzmy, w jego celnych puentach rynkowo-życiowych. Często trafnych i zabawnych.
Inne sprawa, że po prostu na moje skromne potrzeby przeciętnego inwestora/spekulanta na giełdowym polskim grajdołku, wystarcza te kilka wskaźników do uprawiania spekulanctwa w oparciu o AT. Zarobię-stracę-zarobię, jakoś się kręci. Czysta AT wystarcza. Tu się z kolegą cyzo w zupełności zgadzam;)michalstanczak napisał(a):

dodaj jeszcze conajmniej 2 inne wskaźniki najlepiej z AF.

Ale właśnie w trakcie spekulacji wykorzystuję 3 elementy AT: świece, RSI i średnie i wolumen. To skromne podejście, ale łatwe w interpretacji. Przy czym to proste podejście składa się z kombinacji ok. 30 zasad spisanych przed laty na kartce. Raz działa, innym nie ;) Nie wychodzi główie przez czynnik emocjonalny. On nawala najczęściej. Najważniejsze jednak, że zasady chronią przed katastrofą. Przynajmniej, póki co. Do kryzysu :)
AF co do zasady nie mieszam ze spekulacją. To inny portfel i styl.

gandalfp napisał(a):

zapisku traktuje jako swoje notatki oraz ewentualne miejsca na komentarz/poradę/sugestię innych forumowiczów.

Ja bym zwrócił uwagę na moment kupna Autopartnera. 09 września, czyli w dniu kupna, jeszcze nie było wiadomo, że kurs na koniec dnia zamknie się szpulką. Ale trendu (poza konsolą) tam od lipca nie było więc nawet przed utworzeniem świecy, nie bardzo istniał powód do kupna.

Jeśli po nieudanych transakcjach notować jakieś wnioski, to w tym przypadku: nie kupować w trendzie bocznym, czekać na wybicie. Oczywiście, może się okazać, że są spece od konsolidacji i wiedzą jak to rozgrywać. W każdym razie tu chyba tkwił błąd.

Dziękuję za tą analizę.

Ciekawa sytuacja, powstaje malutka dywergencja i jeśli 50 Fibo utrzyma się, będzie odbicie. Zaryzykuję ten scenariusz, bo można bardzo rozsądnego stop lossa ustawić.

kliknij, aby powiększyć

Tak, to dobry przykład. Mimo wszystko dywergencja i wykupienie to sygnał alarmowy. Akcje rosły szybciej niż rynek i podaż ze strony słabych rąk realizujących zyski może pojawić się w każdej chwili.

Problem w tym, że nie wiemy dokładnie kiedy zaczną sypać więc dla krótkoterminowych inwestorów (spekulantów), takie połączenie nie jest dobre. To jak czekanie na tsunami po trzęsieniu - może przyjdzie, może nie.

Na tygodniowym nie ma, ale na dziennym jest. I kierunek 55 może być celem korekty, tym bardziej, że parę dni wcześniej pojawiła się świeca szpulka.krewa napisał(a):
Poziom docelowy 1200 osiągnięty[/imgzoom]

Moim zdaniem w szerszym ujęciu te niepokonane 1200 USD/oz na Twoim wykresie tylko potwierdziło niewielką siłę korekty do poziomu 38,2 Fibo spadków z września 2011. Jakiś czas temu grałem tu inny scenariusz, ale siła wzrostów złota okazała się mniejsza. musiałem więc zweryfikować pierwotne założenie.
Nie dotarcie korekty wyżej sugeruje, że ruch do dołka 2015 może być kontynuowany.

Żeby tak było ruch eur/usd w kierunku parytetu musiałby być kontynuowany.
Pomimo widocznej na eur/usd dywergencji, która jest zagrożeniem dla złota, obstawiam scenariusz spadkowy na metalu i od kilku dni gram certem na spadki na złocie w średnim terminie, z poziomem docelowym w okolicach ww. dołka.Dalej bowiem uważam, że mamy do czynienia z wyjściem dołem z trójkąta symetrycznego na eur/usd.

Poniżej dwa wykresy - złota i eur/usd w ujęciu tygodniowym.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Cytat:
Obecnie mamy do czynienia z solidnym wykupieniem, sygnalizowanym przez RSI. Warto jednak pamiętać, że w trendzie wzrostowym nie jest to przesłanka do zamykania pozycji.


@krewa

Czy to również odnosi się do sytuacji, kiedy na wykresie jest silna dywergencja powyżej poziomu wykupienia?

Złoto sprzedane na stop lossie.
Strata : -6,36%

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 29 maja 2010
Ostatnia wizyta: 27 września 2019 20:27:33
Liczba wpisów: 428
[0,13% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,498 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d