pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Szutnik

Szutnik

Ostatnie 10 wpisów
Angel Angel Ostatnio mocno zainteresowało mnie Monnari.

Ostatni dołek na poziomie 9,40 wygląda na zakończenie 61 tygodniowej korekty. Czekam, czy to się potwierdzi poprzez udany dla Byków test dna. Czas uruchomić portfel, bo polski rynek (zwłaszcza ciężkich spółek!) zaczyna się budzić, choc na najciekawszych spółkach, w solidnym trendzie, dostaję z analizy odpowiedź "ciekawa po korekcie"Angel

Zagranica wygląda na gotową do zrobienia szczytu w okolicach Wyborów w USA i potem do korekcyjnych spadków do plus minus początków grudnia. To też w jakimś stopniu powinno wpływać na rynek w PL.

Spodziewam się podwyżki stóp 13-14.12 przez FED co...powinno uruchomić silnego Bykawave na zasadzie "Hurra, FED już skończył!" Nie skończył (bo to już późna faza globalnej hossy i w przyszłym roku temat będzie powracać), ale jakiś czas można mieć złudzenia i pociągnąć wzrosty Angel
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

@ Brunon79

Cytat:
Stary temat ale się wypowiem bo na tej podstawie traduje. Polecam wam szczerze książki Bryce'a Gilmore'a! Dla mnie guru geometrii rynkowej!

Gilmore? Jeśli tak ci się podoba, to szczęka naprawdę opadnie ci po przeczytaniu książek Michael'a S. Jenkins'a:

www.mta.org/presenter/michael-...

www.stockcyclesforecast.com/Bo...

PS. To jeden z niewielu gości, dobrze rozumiejących Gann'a (Gilmore też, ale jest tu dużo słabszy) i nie dających się nabierać na Gann'owskie ściemnianie o piramidach, kabałach itp. co robi większość autorów piszących o technikach Gann'a, a co sam Gann wrzucił w swe prace, by je zaciemnić i ograniczyć dostęp większości do swoich technik

Mark Twain

Miałem ten sam problem z 2 firmami: markets.com i CFD 1000. Z tego co wiem z "kręgów zbliżonych do autora", opisuje on dzień w jednej z nich, choc nie udało mi się dowiedzeć w której z tych 2Angel

Skądś dostali numer mojej komórki i wydzwaniali. Pomogła instalacja na telefonie programu blokującego niechciane połączenia. Mam już spokój

Mark Twain

4000 sztuk MIR puszczone równo na Sell Stopie 2.39 (1gr poniżej poprzedniego minimum, dobra, należało dać 2, bo jeden bywa przypadkowy, ale tu to akurat bez znaczenia)

Skoro rynek nie realizuje tego, co od niego oczekiwałem, akcje wylatują z portfela ze stratą 490 zł.
Nie ma sentymentów, łudzenia się, że odbije itp. - to główny wróg portfela Błędy były, są i będą, to normalne, bo ludzie są omylni, a ja [chyba? Angel] ciągle jestem człowiekiem Angel .

Ograniczanie strat i ochrona kapitału to sprawa tak samo ważna jak zarabianie.

Zaczynałem ze 100 000 zł, wg money.pl po stracie 481 zł na PMP i 490 na MIR mój zysk stopniał do 1675 zł (to akurat zgadza się, zysk z 2 krótkich pozycji na FW20 wiosną minus 2 stratne ww. pozycje akcyjne) ale dziwnym trafem wynik końcowy tych operacji wychodzi money.pl 95 094,07 PLN Angel
Nigdy nie zrozumiem, jak oni liczą kontrakty futures: zarobiłem, czyli straciłem Angel Angel

Powinno być 101 675,57 PLN i do tej sumy dokonam korekty w stanie portfela, dopłacając wirtualną gotówkę, o czym uczciwie informuję!!! (czyli dopłacę 6581,50 PLN).

W tej chwili mocno przyglądam się Procad'owi PRD i jestem gotowy do kupna, gdy zobaczę ciekawe możliwości wejścia

Mark Twain

Euforia po porozumieniu JSW z obligatariuszami zdaje się wyznaczać istotny szczyt dla tych akcji

kliknij, aby powiększyć

Mark Twain

Dziś, najdalej jutro wysokie prawdopodobieństwo uformowania się ważnego szczytu na CDR

kliknij, aby powiększyć

Mark Twain

DeTomaso-IS napisał(a):
Zastanawiam się czy wszyscy zainteresowani tą spółeczką, mają świadomość, że na GPW notowany jest instrument o nazwie FCDR;)
Obecnie lop nie jest duży, ale w 2011 roku był wyższy niż na KGH i PKO razem wziętych;)
Wtedy "duży kapitał" zagrał na L, ale gdy postanowi zagrać na S (co wcześniej czy później nastąpi), to będzie tu pogrom.

Takie tam moje luźnie przemyślenia;)

Naprawdę duży kapitał nie bawi się w futures na pojedyncze akcje GPW.

130-150 kontraktów obrotu dziennego (i to jest ostatnio sporo)? 3some

Mark Twain

@ Kakarotto

Proponuję ci takie ćwiczenie praktyczne (z pewnością nie zaszkodzi, a pomóc może):
Pooglądaj sobie na wszystkie możliwe strony jak wyglądały dna na historycznych wykresach akcji. Zwróć uwagę także na kolejny bardzo ważny czynnik - ile czasu zajęło danej spółce przejście od fizycznego dna w silną fazę hossy i co się po drodze działo pomiędzy tymi dwoma faktami.

Gdy pooglądasz tak ze 150-200 różnych wykresów pod tym kątem i spędzisz nad tym trochę czasu, zaczniesz zauważać pewne wspólne cechy dla wszystkich przypadków.
Potem już tylko krok do szukania podobnych elementów w czasie rzeczywistym, a jesteśmy prawdopodobnie w takiej fazie sytuacji rynkowej w Polsce, gdzie taka umiejętność bardzo się powinna przydaćAngel

Mark Twain

@Kakarotto

Cytat:
Od debiutu kurs akcji spada.

Mam czekać, aż kurs wyjdzie ponad 371 zł, żeby była bezdyskusyjna dla wszystkich hossa?Angel

U mnie wygląda na dno w marcu 2015 i powolne przechodzenie ku wzrostom od tamtego momentu, które powinno wkrótce zamienić się w wyraźniejsze wzrosty

Mark Twain

Kakarotto napisał(a):
Gra przeciwko trendowi?

A jaki tu jest trend?

Mark Twain

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 12 lipca 2018 09:50:58
Liczba wpisów: 1 666
[0,50% wszystkich postów / 0,56 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,499 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d