pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

resor
23
Wpisów: 395
Wysłane: 26 lutego 2020 09:34:27
nie, w Chinach juz praktycznie sie normalizuje

tratata
tratata PREMIUM
10
Wpisów: 1 008
Wysłane: 26 lutego 2020 09:45:11
1) Możliwe że opanowali już koronawirusa w Wuhan, ale nie ma gwarancji że opanują go w innych miejscach jak już dotrze. Mówię zarówno o Chinach jak i innych krajach.
Chodzi mi o to że liczby z Chin zamazują obraz. 75000 w Wuhan, ale może już być po 10 przypadków w innych miastach i zaraz będzie ponowny paraliż tylko całego kraju.
2) W Chinach poszli do pracy, ale pytanie czy w Europie pójdą. Termin pójścia do pracy zależy w dużej mierze od zgromadzonych oszczędności i zapasów. Nie znam liczb ale kiedyś słyszałem że na zachodzie ludzie potrafią robić sobie nawet roczne urlopy
3) Kolejne pytanie to czy takie kraje jak np Polska będą drukowały kasę żeby ratować polskich przedsiębiorców a jeśli tak to co stanie się z inflacją, już wynosi 4,4%..
4) Jestem też ciekaw jak UE, Euro, Schengen przetrwają pandemię? W wiadomościach z platformy transakcyjnej widziałem cytaty jakiś ekspertów mówiące że pandemia jest pewna, tylko nie wiadomo ile czasu to potrwa a szczepionki będą za rok, może za półtora.
5) Pytałem się też wczoraj mojego lekarza jak polska służba zdrowia jest przygotowana na koronawirusa a on mi na to że Jak w 1939 roku na wojnę.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 26 lutego 2020 09:48

resor
23
Wysłane: 26 lutego 2020 09:53:25
indeks chiński prawdę Ci powie. punkt 3 abstrakcyjny, inflacja jest nakręcana wzrostem plac kosztow energii i raczej spowolnienie gospodarcze to wszystko delikatnie ściągnie blizej celu. troche popadało ostatnio, ryzyko suszy moze ciut się oddali. rpp juz zaczelo strategicznie sygnalizowac podniesienie stop tak aby spekula za bardzo waluty nie zdolowala. licze tez po cichu ze orlen w końcu pusci cenę paliw w okolice 4.5, przynajmniej do wyborów

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

tratata
tratata PREMIUM
10
Wysłane: 26 lutego 2020 09:59:07
Już chyba Vox pisał kilka dni temu, że indeksy prawdę powiedzą i się przeliczył.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

resor
23
Wysłane: 26 lutego 2020 10:10:00
jak sie przeliczył?

tratata
tratata PREMIUM
10
Wysłane: 26 lutego 2020 10:12:27
Już 3 tygodnie temu ogłosił koniec koronawirusa a wirus dotarł na dzień dzisiejszy do 42 krajów.

Cytat:
kurs największego indeksu na świecie, S&P500, wskazuje wyraźnie rychły koniec koronawirusa!
Uwaga

Edytowany: 26 lutego 2020 10:14

kmsc2
8
Wpisów: 267
Wysłane: 26 lutego 2020 10:16:00
Nie wiem jak Wy, ale ja rozpoczynam sprzedaż akcji. Jak się mylę to stracę, ale jeśli nie to zachowam kapitał. Poprzedni krach też rozpoczął się nagle i agresywnie.

resor
23
Wysłane: 26 lutego 2020 10:16:21
tu akurat mowie o chińskiej giełdzie wiec zakładam ze gruby chiński hajs ktory na nią wrócił i praktycznie wyzerowal spadki jednak wie lepiej

pandorinium
46
Wpisów: 910
Wysłane: 26 lutego 2020 10:21:10
Jak się was czyta to normalnie za kilka dni nic nie będzie na świecie. Wszystko upadnie. :) A moje zdanie jest takie, że w Azji sobie radzą i niedługo się unormuje. Jak w Europie zaczną przestrzegać podstawowych środków zapobiegawczych czyli izolować to też się szybko skończy. I paranoja o końcu świata się skończy. Ekonomicznie będą firmy które muszą wziąć kredyt, bo płynność utracą przez brak dostaw i sprzedaż, ale jakoś sobie poradzą.

tratata
tratata PREMIUM
10
Wysłane: 26 lutego 2020 10:27:40
Jak sobie wyobrażasz to izolowanie? Nosiciele wirusa nie mają żadnych objawów przez pierwsze nawet 3 tygodnie a wirusa rozsiewają. Nie wiadomo nawet ilu jest nosicieli a co dopiero ich stargetować i odizolować. Służby medyczne nie są wstanie powstrzymywać epidemii grypy mając szczepionki..
Uwaga

Edytowany: 26 lutego 2020 10:29

kmsc2
8
Wpisów: 267
Wysłane: 26 lutego 2020 10:37:12
Jak zacznie się zamykanie granic państw na świecie to będzie krach. Bez handlu wszystko co budowano od dziesięcioleci na handlu międzynarodowym rozpadnie się jak domino.
Wtedy do łask mogą wrócić produkty rodzime.

tratata
tratata PREMIUM
10
Wysłane: 26 lutego 2020 10:39:47
Uwaga

resor
23
Wysłane: 26 lutego 2020 10:40:01
wyprz to juz jest jak na wlasnym przykladzie widzisz ludzie sprzedaja po cenach sprzed kilku lat bo a nuz bedzie jeszcze taniej.
skoro chinczycy spadli o jakies nascie procent i juz wyszli na zero to u nas ma byc kataklizm? moze, zakłada jednak ze tematem będziemy sie ekscytować jeszcze z miesiąc a potem wravy do bau a szybkie spadki zamienia sie w szybka windę do góry
Edytowany: 26 lutego 2020 10:40

tratata
tratata PREMIUM
10
Wysłane: 26 lutego 2020 10:48:15
Chciałbym żebyś miał rację, ale to się już wymknęło spod kontroli. Chińczycy wcześnie zareagowali i odizolowali Wuhan ale wirus i tak rozszedł się dalej i będzie się roznosił. Dotarł już do ponad 40 krajów i codziennie kilka przybywa... Spójrz na Koreę Południową czy Iran. Iran podaje ok 100 przypadków a w rzeczywistości musi być co najmniej 10 razy tyle. To wynika z liczby zgonów. Śmiertelność na świecie jest ok 2,5% a w Iranie 17%. To fikcja, jest mnóstwo osób niezdiagnozowanych. Co z Indiami, już dawno miały 3 pierwsze przypadki i nic nie raportują od dawna. Podejrzewam, że tamtejsze służby położyły l... na wirusa i niech się dzieje co się ma dziać.
Uwaga

pandorinium
46
Wysłane: 26 lutego 2020 10:49:15
tratata napisał(a):
Jak sobie wyobrażasz to izolowanie? Nosiciele wirusa nie mają żadnych objawów przez pierwsze nawet 3 tygodnie a wirusa rozsiewają. Nie wiadomo nawet ilu jest nosicieli a co dopiero ich stargetować i odizolować. Służby medyczne nie są wstanie powstrzymywać epidemii grypy mając szczepionki..

A choćby tak, że jak wraca Polak z Włoch to nie może iść do pracy, tylko ma trafić do szpitala. I ma siedzieć w nim choćby z tydzień żeby mieć pewność, że nie ma wirusa.

Tak z czystej ciekawości nie boisz się grypy? Przecież tutaj umiera więcej ludzi na to? Zakładasz maskę jak chodzisz po mieście?
Edytowany: 26 lutego 2020 10:51

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 26 lutego 2020 10:49:18
resor napisał(a):
tu akurat mowie o chińskiej giełdzie wiec zakładam ze gruby chiński hajs ktory na nią wrócił i praktycznie wyzerowal spadki jednak wie lepiej

ten gruby chiński hajs to po prostu Państwo które skupuje akcje żeby nie doprowadzić do krachu jeszcze na rynkach finansowych, zwłaszcza, że udział inwestorów indywidualnych na rynku jest chyba największy na świecie.. pompują tam taką kasę w rynek, że wielu to się to w głowie nie mieści
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

tratata
tratata PREMIUM
10
Wysłane: 26 lutego 2020 10:55:14
pandorinium napisał(a):
tratata napisał(a):

A choćby tak, że jak wraca Polak z Włoch to nie może iść do pracy, tylko ma trafić do szpitala. I ma siedzieć w nim choćby z tydzień żeby mieć pewność, że nie ma wirusa.

Tak z czystej ciekawości nie boisz się grypy? Przecież tutaj umiera więcej ludzi na to? Zakładasz maskę jak chodzisz po mieście?

Wg oficjalnych danych są już 42 kraje z wirusem. Wszystkich wsadzisz do izolatki? W Niemczech Austrii, Francji, Belgii też jest ten wirus. Jakoś nie słyszałem żeby stały izolatki przy granicy z Niemcami.

Boje się bardziej koronawirusa bo nie wiadomo jakie ma długoterminowe powikłania. Na dzień dobry 3% umiera a nie wiadomo co jest po roku czy po 10 latach. Samemu nie boję się śmierci z powodu wirusa tylko zatrzymania gospodarek. Na koronawirusa umierają głównie starzy ludzie, ja już nikogo w rodzinie starego nie mam.
Uwaga

Edytowany: 26 lutego 2020 10:57

pandorinium
46
Wysłane: 26 lutego 2020 10:57:20
A jak się ustosunkuje do tego?

innpoland.pl/147717,szkodliwos...

Też zakładacie kombinezony ochronne?

pandorinium
46
Wysłane: 26 lutego 2020 10:59:10
tratata napisał(a):
pandorinium napisał(a):
tratata napisał(a):

Wg oficjalnych danych są już 42 kraje z wirusem. Wszystkich wsadzisz do izolatki? W Niemczech Austrii, Francji, Belgii też jest ten wirus. Jakoś nie słyszałem żeby stały izolatki przy granicy z Niemcami.

Po co wszystkich wsadzać, wystarczy przestrzegać reguł.

Dla Ciebie to jest normalne? beskidzka24.pl/nauczycielka-z-...

Należy natychmiast izolować.

tratata
tratata PREMIUM
10
Wysłane: 26 lutego 2020 11:00:53
Mam kupione maski, ale nie używam.
Uwaga

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość