pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

bankrucik

bankrucik

Ostatnie 10 wpisów
kjujik napisał(a):

"– Zarząd rozważa szerokie spektrum wykorzystania pozyskanych środków. Bierzemy pod uwagę zwiększenie budżetu marketingowego gry, zwiększenie budżetu developerskiego gry, przeprowadzenie prac koncepcyjnych dotyczących kolejnej gry jeszcze przed premierą The Invincible oraz pozyskanie praw autorskich lub licencji do nowych utworów do adaptacji. Finalne decyzje pozostają przed nami – komentuje Marek Markuszewski, prezes zarządu Starward Industries."

)

wielu optymistów już się wypowiedziało na wątku więc podpowiem jak
pesymista mógłby to skomentować..... mają tyle potrzeb a tak mało kasy, że nie wiedzą jak podzielić to co wpłynęło

dodam, że ja sam nie jestem ani przykładem optymisty ani pesymisty królujących tutaj
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

@Koruptos...
takie jest przeświadczenie ludzi.. czy prawdziwe czy nie, to inna sprawa... Państwo łatwiej może zająć inne aktywa niż kryptowaluty...to kolejny często powtarzany argument
podkreślam ja takie argumenty słyszę od tych co kupują bitcoina, albo na forach czytam
pewnie częściowo biorą się z tego typu artykułów..
www.dobreprogramy.pl/50-mln-eu...
W ręce niemieckiej prokuratury wpadł oszust internetowy. Urząd skonfiskował mu ponad 50 mln euro w Bitcoinach. Niestety władze nie mogą nic zrobić z kryptowalutą, ponieważ skazany nie chce podać hasła, a cyfrowy portfel jest bardzo dobrze zabezpieczony.

varciasz napisał(a):
tak, punkt nr 6) na pewno znacząco pomógłby w punkcie 3)

Chociaż pisząc o bitcoinie jako bezpiecznej przystani to chyba mocno przesadziłeś. Dużo kasy idzie do BTC bo się to po prostu aktualnie opłaca - ludzie i firmy na tym zyskują. Nie zmienia to faktu że nie jest to bezpieczna przystań tylko spekulacja. Każdy kto ma większą ilość kasy w BTC obserwuje zawirowania tej waluty codziennie szukając sygnałów ostrzegawczych do wyjścia. Nikt nie chce zostać tam ostatni :)

to nie jest moje zdanie a raczej analiza tego co za goście to kupują... wielu z nich gdyby nie pojawił się bitcoin to kupowałoby złoto...rozmawiam i słucham, że bitcoin jest bezpieczniejszy niż złoto, bo rzekomo poza widokiem państw a do tego jeszcze rośnie...

varciasz napisał(a):

1) Nie będzie wielkiego kryzysu w 2021
Jest na to szansa ale myślę że nie zobaczymy zjazdu na giełdach 40-50%. Myślę że to jeszcze nie ten rok
2) ogólne indeksy giełdowe - lekko w dół
Będzie to głównie spowodowane powolnym ulatywaniem powietrza z nadmiernie napompowanych spółek jak Tesla, CDR, ALE. Duże szanse na zwyżki dla mniejszych firm
3) Będą znaczące wzrosty na złoto i srebro
Znaczące wzrosty to powyżej 20% ale nie zdziwiłbym się gdyby to było 100%
Ludzie coraz więcej zarabiają. Coraz więcej kasy się drukuje więc pojawi się coraz większa potrzeba zabezpieczenia tego majątku
4) Inflacja przyspieszy w USA, Polsce i wielu innych krajach
Uważam że uda się ją w 2021 utrzymać pod kontrolą ale będzie znacząco wyższa niż w poprzednich latach
5) Spadek cen mieszkań w Polsce.
Otworzą się wrota do sprzedaży po rozwiązaniu kwestii frankowych. To sporo doda do istniejącej dużej podaży. Spadki nie muszą być duże (10%?)
6) Bitcoin - duże spadki
Myślę że jest spora szansa że zobaczymy $10K. Nie sądzę aby napompowana, teoretyczna wartość bitcoinów była do utrzymania bo jest mocno abstrakcyjna. Poza tym rządy będą się starały temperować zapędy powstawania niezależnych od nich walut.

ponieważ obecnie funkcję bezpiecznej przystani wzgledem inflacji zamiast złota przejął bitcoin.... to złoto pójdzie w górę tylko jeśli bitcoin poleci mocno... nie ukrywam, że taki scenariusz mocno chodzi mi po głowie

Elemis napisał(a):

Zaznaczam jednak, że żadna kolejna emisja nie jest planowana.

w jakiej perspektywie czasowej to stwierdzenie pada? przez tydzień, miesiąc czy rok? i mam pytanie to jest oficjalne stanowisko Spółki czy Twoje prywatne?

ale co to 7 % jak wcześniej PALANTIR wzrosł o 300%thumbright
zresztą kapitalizacja Datawalk przy Palantir to jak wycena budki z goframi do galerii handlowej.. inne ligi zupełnie

www.sn.pl/sprawy/SitePages/zag...

SN za teorią dwóch kondykcji

ktoś tu kogoś ubiera we wdzianka na zimę

businessinsider.com.pl/piec-te...

niemożliwe , jak to? kogo to wina?

norbert80 napisał(a):
Póki co jest to tylko_______Zamiar_____ do tego muszą mieć 95% akcji więc wiąże się z dość znacząca premia

kasa płynie na rynek coraz większym strumieniem, na ich miejscu bym się spieszył z tym ściąganiem społki z GPW bo za kilka miesięcy te ceny rynkowe akcji będą wspomnieniem

proces u banków mogą znacznie przyspieszyć audytorzy jak zmienią swoje podejście do momentu tworzenia rezerw na ryzyko w kredytach frankowych

addison napisał(a):
Dzięki za odpowiedź. Brutalny świat, chciwi są jeszcze bardziej chciwi a fundusze w Polandii nie walczą.

fundusze nie walczą bo większość jest "umoczona" i tyle, na większość są haki, które byłyby wyciągnięte jakby coś grymasili

yodyod napisał(a):
Joker obawiam się że nie wykorzystają Twojego pomysłu.
Mercator Medical celowo jednak zmienił nazwę na tylko Mercator by nie być kojarzony jedynie z branżą medyczna. Budowa fabryki rękawic industrialnych to pierwszy krok. Kolejnym będą działania zwiększające wielokierunkowy potencjał biznesowy, to z komunikatu spółki za pandl.pl
Niektóre branże są teraz zamknięte, więc ceny transakcyjne spadły. Jeśli znajdą komplementarna branże w której mogą wykorzystać swoje kanały sprzedaży, a która obecnie daje okazje transakcyjne to będą w domu. Taki naturalny hedging, mieć w portfelu produkty dobre w pandemii, a potem z kasy pandemicznej zainwestować w biznes, który dziś zipie ledwo co, a po pandemii będzie mieć boost... by pokryć spadek na biznesie stricte medycznym

Pozdrawiam

np kierunek Toruń.. TZMO

tylko w jednym przypadku mógłbyś.. gdybyś pierwszego dnia nowego roku kupował akcje a ostatniego dnia sprzedawał wszystko... a tak masz przesunięcia kosztów, zysków i strat między latami podatkowymi

kto widział nową #tesla po facelifitingu z wielką reklamą #TheWitcher na głównym ekranie? #CDProjektRed darmowa reklama na całym świecie.

https://www.tesla.com/de_de/modelx

kliknij, aby powiększyć

Moderator:
dodałem jpg

PALANTIRWhistle

forsal.pl/biznes/aktualnosci/a...

paradoksalnie bardzo zła informacja dla osób fizycznych inwestujących w mieszkania na wynajem.. kolejny rynek który chcą zagarnąć wielkie korporacje które dysponują wagonami pieniędzy z dodruku za 0,00 %

używając języka analityków to rzekłbym, że akcje Allegro będą się zachowywały gorzej od rynku
ile Amazon bierze prowizji od sprzedawców?

#Palantir zakończył korektę i wystrzelił 25% w górę w piątek, Datawalk też wzrosły obroty

www.wsj.com/articles/joe-biden...

poważnie zaczynam się obawiać o przyszłość USA, rewolucja lewicowo-marksistowska w USA za Bidena może doprowadzić do wojny domowej ( jeszcze kilka lat temu w życiu bym tak nie pomyślał) tego skrętu w lewo społeczeństwo amerykańskie może nie wytrzymać i wybuchnąć
zresztą sądząc po filmach z zaprzysiężenia Bidena na których widać jak wiele oddziałów gwardii republikańskiej odwraca się tyłem do przejeżdzającego nowego prezydenta to chyba nie wiele brakuje..

rozpierducha wewnętrzna w USA to nowe ryzyko dla rynków finansowych którego wcześniej nie kalkulowałem.
trzeba przyznać, że społeczeństwo w USA zachowuje się racjonalnie i na rozpierduchę lewicową zapoczątkowaną ruchem BLM i na "zwycięstwo" Bidena reaguje prawidłowo czyli udając się na wielkie zakupy broni... właśnie rekordy sprzedaży biją sklepy z bronią

takie moje przemyślenia odnośnie rynku nieruchomości.. pod wpływem tego artykułu

www.propertynews.pl/centra-han...

wpadła mi umowa wzorzec którą #Biedronka narzuca właścicielom nieruchomości, które wynajmuje... za kilka lat będą płakać, że wynajęli tak tanio i z takimi zapisami swoją nieruchomość na 15lat i 5 lat dodatkowo... sieć wykorzystuje do maksimum obecny rynek koronawirusa i famę, że wynajem sieciom handlowym to parę lat temu był niezły interes..

podpisywanie umów na 15 lat+ kolejne 5 lat zależne od decyzji sieci handlowej przy powszechnym rozjeździe między oficjalną inflacją a realną, przerzucenie maksa kosztów i ryzyka zmian podatkowych na właściciela, przy bardzo niskich stopach kapitalizacji na granicy opłacalności.. grozi ciężkim zderzeniem z rzeczywistością

duże korporacje zawsze spadną na cztery łapy i zawsze wykiwają słabszych od siebie, niezależnie czy są najemcami czy wynajmującymi..

prawie 440 mln rezerw na kredyty walutowe, ostrzegałem i będę dalej ostrzegał,że to dalej dopiero początek tworzenia rezerw

dzięki @qubapli @gandalf

@saturas
te spółki agro w Polsce to głównie Ukraina a nie mam zaufania do ukraińskich "standardów" biznesowych..

portfel - stan na dzień 31 grudnia 2020r.
każda z tych spółek ma powyżej 10% udział w portfelu:
MERCATOR
DATAWALK
CREEPY JAR
KGHM

w portfelu są jeszcze
Stalprodukt
MAbion-
XTB-
Oponeo-
Orzelopony -bz
K2 internet- dobrane
Pyramid - dobrane
Polwax -bz
Elektrim-bz
Pgs-bz
Dook-bz
Sms-dobrane
Recykl-bz
Ferro-bz
Oat-bz
FARM51-bz
THE DUST -bz
Polyslash

Zamknięte całkowicie inwestycje: PALANTIR +93%, i FERRo na 0%
w połowie roku zaprzestałem korzystać z lewaruThink i tak portfel stał się ciut za duży dla mojego stylu inwestycji, stąd pewnie stali czytelnicy zwrócili uwagę na większą ilość spółek w portfelu niż zwykleNot talking
to był drugi najlepszy rok w mojej historii pod względem zysku wyrażonego w %, a najlepszy nominalnie

umknęły mi już co najmniej 3 typy więc już nie będę czekał
proszę o zakup DATAWALK
-zakładam kolejną falę wzrostową, po tej konsolidacji, falę która wybije maksy
-spółka wzmacnia dział sprzedaży i podpisuje kolejne kontrakty, gotówkę po ostatniej emisji na inwestycje posiada

marc3l napisał(a):
Największe patologie polskiego rynku kapitałowego ostatnich lat mają źródło w grupie bankowo-finansowej dobrotliwego dr LC - kredyty CHF, polisolokaty, Getback. Ta grupa ma misselling zapisany w swoim biznesowym DNA. Gdyby dr LC działał w innej branży i miał sieć supermarketów to specjalizowałby się w tym, że tani alkohol oferowałby na kreskę alkoholikom, papierosy reklamował w gazetkach szkolnych i obiecywał że nie będzie sprawdzania dowodu. A na zapleczu stałyby półlegalne maszyny do hazardu dostępne bez sprawdzania dowodu i weryfikacji czy ktoś nie jest hazardzistą.

Wg mnie z IDEA Bank nadzór i tak był cierpliwy. Ten plan naprawczy, to była zabawa w kotka i myszkę i kombinowanie jakby to poprzesuwać pakiety trefnych udziałów spółek z grupy dr LC, aby na papierze coś się poprawiło. Dopiero ostatnio faktyczna gotówka się pojawiła. Afera z M. Chronowskim rozłożyła na dr LC dodatkowy parasol ochronny na kilkanaście miesięcy - każdy bał się go dotknąć, aby nie można było powiedzieć, że to z zemsty. Szkoda, że nie można zastosować konfiskaty rozszerzonej w stosunku do osób z RN i zarządu, które doprowadziły do obecnej sytuacji, aby zabezpieczyć środki na dopłaty do ewentualnych roszczeń (np. obligatariuszy Getback).

dokładnie tak
mówi o tym też prezes ING
businessinsider.com.pl/firmy/p...

widzę, po komentarzach szanownych forumowiczów, że dalej nie "doceniacie" skali problemów tego banku z procesami frankowymi... tam jest i będzie rzeź tego banku
dodatkowo sądy zaczynają także brać stronę osób fizycznych które brały kredyty frankowe jako przedsiębiorcy, kiedyś przegrywali a teraz wygrywają z bankami

teraz już nawet ostatnie straszaki padają.. chcieli straszyć klientów rzekomym wynagrodzeniem za korzystanie z kapitału... i się rypie...

kancelariagarlacz.pl/sad-okreg...

sebastian88 napisał(a):
Hej bankrucik a co skłoniło Cię do zakupu SMS kredyt ? Pozdrawiam

obserwacja zachowania akcji od kilku tygodni i #szóstyzmysł
mam wrażenie, że moje pojawienie się po stronie kupna ponizej 0,2zł sprowokowało ... kogoś

Yaroman napisał(a):
bankrucik napisał(a):
jutro zestawienie akcji na sylwestra 2020binky

pytacie mnie o stopę zwrotu w rzeczywistym portfelu...zastanawiam się czy ją podawać, w każdym razie jest wyższa niż stopa zwrotu w grze a tam było 232 % zyskuthumbright ( i starczyło to dopiero na 6 miejsce www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

i naprawdę przestrzegam przed spółkami jednego donosiciela służby bezpieczeństwa bo tam polityka miesza się z gównianym biznesem a to mieszanka wybuchowa dla maluczkich

Gratulacje!
Jak patrzę na swoje skromne, średnio 10% rocznie i ile się uzbierało przez lata przy takiej stopie zwrotu, to u Ciebie przy wielokrotnie wyższej stopie + lewar który stosujesz to nie ma innej możliwości, że twój łączny wynik (przez lata) jest 8 - cyfrowy Boo hoo!

dzięki Yaroman
z pewnych względów od kilku miesięcy przestałem stosować lewar.
w sumie to nie jestem w stanie policzyć dokładnej stopy zwrotu za całą swoją historię giełdową bo ja wycofuję część pieniędzy z giełdy (średnio raz w roku)

IDEA BANK już dawno był bankrutem realnie, dlatego pojawił się Pan Z z planem opartym na przepisach prawa europejskiego które wprowadzono w 2014 przez Unię po to aby takie bankruty sprzątać zanim padną i zasyfią system bankowy

raczej z marketingiem sprzedaży spółki, chcą więcej zleceń z zagranicy

jutro zestawienie akcji na sylwestra 2020binky

pytacie mnie o stopę zwrotu w rzeczywistym portfelu...zastanawiam się czy ją podawać, w każdym razie jest wyższa niż stopa zwrotu w grze a tam było 232 % zyskuthumbright ( i starczyło to dopiero na 6 miejsce www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

i naprawdę przestrzegam przed spółkami jednego donosiciela służby bezpieczeństwa bo tam polityka miesza się z gównianym biznesem a to mieszanka wybuchowa dla maluczkich

Gratulacje dla wszystkich uczestników a dla zwycięzcy podwójne !

Joker napisał(a):
Wszyscy żyją losem Idea Banku, a prawdziwa walka tutaj będzie się rozgrywać.
Wydaję się, że BFG w tym przypadku nie ma twardych argumentów do resolution.
Wszystko w rękach klientów i ich reakcji na wydarzenia z ostatnich godzin.

Jeżeli zacznie się run na bank (mam nadzieję, że tak nie będzie) to BFG przybędzie argumentów.

Obstawiam, że podobnie jak w listopadzie 2018 roku skończy się na pomocy ze strony NBP w celu utrzymania płynności.

Ale wśród akcjonariuszy i obligatariuszy powinna wzrosnąć świadomość spekulacji na instrumentach powiązanych z GNB.

Kojarzę, że chyba jeszcze ok 700 mln obligacji jest w rękach indywidualnych. Echo umorzenia uderzyłoby już w rząd, bo chodzi o tysiące wyborców.

ten bank pogrążą kredyty walutowe... rezerwy na procesy i przegrane....i piszę to od lat

anty_teresa napisał(a):
W udostępnionych pismach nie ma umowy, więc ciężko oceniać na 100 proc. Jak rozumiem gwarancja jest na to, że jeśli szkodowość portfela będzie większa niż zakładana to bank dostanie dopłatę na ten poczet z BFG. Zobowiązania do przejęcia do przede wszystkim depozyty klientów.

PEKAO nie przejmuje roszczeń z tytułu obligacji GetBack, instrumentów Larqa itd. Oczywiście jakieś nowe dotyczące innych spraw mogą się pojawić, ale dotyczące stricte działalności bankowej.
no właśnie co się dzieje z roszczeniami klientów względem banku w przypadku sanacji?
ciekawe ...

@BIG BEEe
czyli powinieneś raczej rozważyć kupno producenta surowca a nie rękawiczekthumbright

@Kakarotto nawet już kupiłem np #KGHM czy #STALPRODUKT

oczywiście jak co roku zgłaszam chęć udziału w zabawie w 2021, spółkę później podam

cmc napisał(a):
Przeczytałem, można sobie zasadzać cdr ze skłamał, ale nie można domagać się odszkodowania ze są spadki i ze ktoś stracił kasę bo kupił cdr na górce, sorry ale nie ma takiej opcji.

ktoś kupił akcje na górce bo wierzył w oficjalne zapewnienia zarządu spółki a potem stracił bo się okazało,że ktoś się mógł minąć z prawdą... zwroty kasy czy zdjęcie ze sklepu to dość poważne pośrednie dowody na problemy z prawdomównością..
nie zauważacie, że zamiast o grze zaczynacie dyskutować o prawie w USA... to już chyba powinno dać wszystkim głęboko do myślenia... nie ma kwoty roszczeń? znając specyfikę spraw w USA i poziomy wynagrodzeń tego typu kancelarii jak np. ta https://pomlaw.com/the-firm to należy się liczyć z setkami mln dolarów...przynajmniej w teorii... bo 5 czy 10 mln USD to te kancelarię się raczej nie zajmują
nakręca się wzajemna spirala tych od roszczeń i tych grających na spadki..

w sprawie tego cholerstwa koronawirusa coraz mniej optymizmu nawet wśród szczepionkowców...czyli rynek o zwielokrotnionym popycie potrwa lata..

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc...

Musimy przyjąć nową definicję normalności. Musimy przywyknąć do tego, że będą kolejne ogniska koronawirusa. (...) Wirus zostanie z nami na kolejne 10 lat - powiedział, jak cytuje "Business Today".

ciekawy wywiad
businessinsider.com.pl/firmy/s...

Zrobiło ją dlatego, że duże koncerny farmaceutyczne uważają, że powikłania postcovidowe będą silne, w tym przypadku chodzi o zwłóknienie płuc. To, co sprzedało OncoArnedi, dokładnie adresuje ten problem.

aircanada15 napisał(a):
bankrucik napisał(a):

do tego pozwy konsumenckie w USA itd... chętny prawnik się znajdzie

Niby w jakiej sprawie ? Ktoś skaleczył się plastikowym pudełkiem ?

rozumiem że wg zasady " nie znam się ale wypowiem.."

mimo wszystko wytłumaczę...jedna firma sprzedawała niedziałającą grę na konsole..obywatelom Usa.. a myślisz, że zwrot 100% kasy robią bo są tacy mili?
dodatkowo zarząd spółki opowiadał bajki o tym, że gra działa na konsolach starszych generacji a fundy z Usa w te opowieści uwierzyły

#baks
poczytaj o sporze świtalskiego z amerykanami...

wirus #Cyberpunk zaraził cały #gaming... niestety,

kolega igen pisze tylko o ADR...
jest zasada jedna... wszystkich możesz oszukać ale nie "braci w wierze" z USA, o czym przekonali się Switalski, INPOST, Elektrim czy udziałowcy krakowskiej firmy Leopard ( kiedyś duży krakowski developer)
bo wtedy nawet polski niedziałający wymiar sprawiedliwości nie pomoże.albo wręcz zadziała zgodnie z zasadą "duży może więcej"
więc jeśli jakieś amerykańskie fundy kupiły akcje CDPROJEKT na wzrost ( a stawiam, że były takie) to puszczą w skarpetkach ( tylko to potrwa lata czasu)
do tego pozwy konsumenckie w USA itd... chętny prawnik się znajdzie

igen napisał(a):
baks napisał(a):
Panowie chyba nie zdaje sobie większość co znaczą amerykańskie kancelarie prawne ....
A nawet tak zwane "poślednie" (małe) potrafią zniszczyć firmę ....
Jedna z najbardziej renomowanych kancelarii w grze oznacza możliwe ogromne kłopoty ....... trzymam kciuki aby się to "rozeszło po kościach" i aby panowie w białych kołnierzykach dogadali się.
W innym przypadku koszty pozwów mogą znacznie przekroczyć spodziewane zyski z najbliższych lat. Takie porozumienie będzie na pewno bardzo boleć ale nie pogrąży spółki.
Pełnoskalowy proces już może.
Trzymajcie także kciuki bo przez nieodpowiedzialne wypowiedzi CEO spółka może znaleźć się na ostrym wirażu na "zakręcie śmierci".
Piszę to nie jako inwestor bo nie mam CDP lecz jako zatroskany sympatyk jej sukcesów z ostatnich lat.
Na naszym rynku takie wypowiedzi wprowadzające w błąd są tolerowane i można im skoczyć .... prawo w USA jest tu bardzo restrykcyjne. Warto policzyć o ile spadła kapitalizacja i ile mogli stracić inwestorzy. Nie bez powodu angażuje się tak znana kancelaria ..... czują dużo pieniędzy do wzięcia ...Think

Baks,

Emitentem ADR jest bank w USA. I tylko ten bank kancelaria może pozwać na prawie stanowym.
Wszelkie inne roszczenia w stosunku do CDR (w kontekście bezpośrednio ich dotyczącym, typu zaniedbania) muszą się odbywać na kanwie prawa krajowego emitenta.
Koniec. Kropka.

to dopiero początek problemów prawnych zarządu i Spółki.. oczywiście lepiej dla SPółki, żeby sprawy się toczyły przed polskim wymiarem (nie)sprawiedliwości bo tutaj zwykle"duży może więcej" a sądy są "pobłażliwe"
paradoksalnie to, że są bogaci i mają morze pieniędzy będzie działało na ich niekorzyść.. bo jest z czego ściągać..
@igen jesteś pewny, że konsumenci w Usa nie mogą pozwać CDPROJEKT? serio?wave

bankrucik napisał(a):
teoria spiskowa...poparta starą rzymską zasadą prawniczą...

od wirusa dostali/dostają na razie po dupie najbardziej wrogowie USA - chiny, iran i rosja Think
( europa jest raczej "wypadkiem przy pracy" albo efektem pobocznym, choć Niemcy którzy kilka lat temu "podskakiwali USA próbując rozmawiać i zawierać porozumienia z chinami czy rosją godzące w interesy USA też sobie nagrabili)

dodatkowo zastanawiające jest spokojne przejście wirusa przez TAJWAN/ Singapur/ Japonia.... przypadkiem kraje sojusznicze USA....thumbright Boo hoo!
czyżby byli uodpornieni? a może jak podsunął mi pomysł jeden kolega lekarz, byli szczepieni nawet bez swojej wiedzy od paru lat ( np jako dodatek w innej szczepionce)

i do tego dziwny spokój trumpa i innych najwyższych przywódców w USA.... jakby się nie bali, że sami się zaraża.. może też zaszczepieni są..

ciekawe kto wynajdzie lek albo szczepionkę oficjalniebinky Izrael?Dancing Dancing

gdyby takie przesłanki dotyczyły podejrzanego o morderstwo innej osoby to w wielu krajach dostałby pewnie wyrok skazujący3some 3some

mój wpis z marca... jak widać na chwilę obecną najbardziej na koronawirusie zyskały Chiny, które po początkowych problemach jakoś "dziwnie" szybko sobie poradziły.. ale teraz wychodzi jeszcze jedna rzecz.... od 9 miesięcy czyli od lutego/marca trwa największy cyberatak w historii na USA... koronawirus i cyberatak... coś za dużo w jednym czasie

dzisiaj już w TV podają, że atak trwa od ... 9 miesięcy.. ja prdl

DUMNYhello1
www.bankier.pl/wiadomosc/Polsk...

historyczne rekordy

stracili cnotę, to będzie bardzo kosztowne na przyszłość, przed każdą następną premierą będzie to się odbijało ..zaufanie budowane przez lata, właśnie stracili a to zaufanie miało konkretną wartość dla Spółki i akcjonariuszy.. chciwość zwyciężyła

szkoda, że za #CYBERBUGS2077 zapłacą tylko akcjonariusze mniejszościowi... nikt więcej ..grube miśki z firmy najwyżej zarobią ciut mniej.... a świadoma sprzedaż tak słabego produktu na konsole właściwie chyba podpadałoby pod oszustwo te definiowane w kk? zarówno względem graczy jak i akcjonariuszy..

alternatywę można zbudować ale na to potrzeba czasu, energii, pracy u podstaw i długoterminowej strategii a u nas każdy rządzący ma swoje pomysły diametralnie różne od poprzedników itd...i tak się bujamy.. ostatnio wspólne pomysły to było NATO I UNia . ikoniec
ale jak ktoś pisze, że nie ma alternatywy to lepiej, żeby się nie brał przynajmniej za politykę zagraniczną

jeszcze jedna uwaga:
trzeba rozróżnić interesy głównego akcjonariusza od interesów maluczkich...czyli wszystkich innych, oni się pojawiają i znikają..czasami nawet z dnia na dzień..

jak się człowiek zastanowi (na spokojnie) to w sumie nieźle dobrany termin tego ABB... częściowo wynika ten termin tez z ograniczeń prawnych ( okresy zamknięte)..ABB przeprowadzone i teraz pole oczyszczone, co najmniej pół roku spokoju z podażą od głównego, skup akcji do wykonania, do tego zapowiedź dywidendy albo skupu ( ja zdecydowanie wolę skupy niż dywidendy) w międzyczasie dwa najprawdopodobniej rekordowe raporty kwartalne i wejście do wig 20... jest pod co grać :roll: o Mercator jeszcze długo będzie głośno ( moim zdaniem w pozytywnym znaczeniu).

krewa napisał(a):
ABB jest po prostu formalnością, szczegóły transakcji dogadywane są wcześniej, z konkretnym klientem

no właśnie..w związku z tym uwaga co do ceny

#Mercator w poniedziałek było zamknięcie 460 zł, nie patrzę na wczorajszą i dzisiejszą sesję bo one moim zdaniem były zmanipulowane ( mityczne grubasy już wiedziały o ABB i pogrywały) a więc tak naprawdę mamy sprzedaż po 400 zł przy kursie odniesienia 460 zł ...

to już wiemy czemu nie skupowali... nie chcieli mieć zarzutów, że skupem podbili cenę przed ABB

zawsze sobie przypominam jak miałem #LPP po 48 zł z IPO i zadowolony sprzedałem mając "ponad" 100% zysku....blackeye 3some
drugiego takiego błędu już nie popełniłem.. warto się uczyć na błędach, najlepiej cudzych więc przypominam Wam o cierpliwościthumbright w inwestycjach

jutro wyniki poda TOPGLOVER , niektóre szacunki mówią o ponad 60% lepszych wynikach kwartał do kwartału ... to byłby kosmos...

www.theedgemarkets.com/article...

od dawna ostrzegałem przed kupnem akcji banków (krętaczy) umoczonych w kredyty walutowe... teraz już 95% wyroków pozytywnych dla konsumentów...

www.parkiet.com/Banki/31207991...

uważam, że to jest najważniejsza sprawa dotycząca Polski na przestrzeni lat.. dużo ważniejsza niż NORDSTREAM czy pakiet mobilności....

https://t.co/XjkFFd2MDU?amp=1

wycena prawie 200 mln to jest kpina z inwestorów...serio to tylko skok na dawców kapitału

MrBlue2 napisał(a):
Agencja K2 wygrała przetarg marki Pepsi (PepsiCo) na kampanię reklamową 360 stopni, realizowaną w 35. krajach.hello1

Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

umowy jeszcze nie ma chyba? bo raczej przekroczyłaby 10% kapitałów

qobaPL napisał(a):
Jasne, ja też połowę pozycji oddałem na górce. Dziwi mnie tylko u Ciebie ten wynik -38% na tej transakcji.

oczywiście +38% czeski błąd się wdarł

K2 odpowiada za działania digital i stronę Cyberpunk ...Whistle

www.press.pl/tresc/58641,agenc... ... rpunk-2077_

piękna dynamika biznesu, to kiedy na giełdę ten biznes?binky

polecam założenie rachunku IKE do kompletu z IKZE, pozdrawiamwave

bo brałem 2 turach te akcje między 15-20 i potem w ok. 25 zł ( średnio) na 2 rachunki, sprzedałem te droższe ( niższy podatek)

czysto spekulacyjna decyzja, wzrost o 100% do ponad 40 zł w ciągu niecałego miesiąca spowodował moją reakcję..

MrBlue2 napisał(a):
Daxter napisał(a):
1. Wedlug portalAnaliz do osiągnięcia redukcji 90% potrzebne jest 285 mln zł. Każdy z nich musiał by zainwestować wtedy około 150 tys zł. ? Myśle ze to duża kwota dla indywidualnych i sporo wejdzie z kwota 10-30 tys.

95% redukcja zapisy na 570 mln

a pula dla drobnych to 28,5 mln

Allegro dało dużo zarobić a wielu uważało te akcje za dużo bardziej przewartościowane więc teraz może (zachowując proporcje emisji) być większy szał

portfel - stan na dzień 30 listopad 2020r.
każda z tych spółek ma powyżej 10% udział w portfelu:
MERCATOR
DATAWALK

w portfelu są jeszcze
PALANTIR-4/5 sprzedane
Orzelopony -bz
K2 internet- dobrane
Pyramid - dobrane
Polwax -bz
Elektrim-bz
Pgs-dobrane
Pkp Cargo -bz
Dook-bz
Sms-bz
Recykl-bz
Oat-2/3 sprzedane
Ferro-bz
FARM51-dobrane
THE DUST - 1/3 sprzedane

Zamknięte całkowicie inwestycje : ALLEGRO + 105%, CREPY +12%,Alior +17%, UNIMOT -5% SCOPE -3%, LUG +15%, częściowo zamknięte inwestycje 2/3 OAT -+230%, 1/2 PALANTIR +89%, 1/3 THE DUST -38%

i pamiętajcie, że został miesiąc na wpłaty na IKZE i IKE w 2020 roku

#Mercator jak pisałem i już stało się. i dalej twierdzę, że to nie koniec.. kwarantanna w Top Glove przedłużona o kolejne 2 tygodnie do 14.12, czyli już miesiąc główny producent świata ma wstrzymaną produkcję w dużej części.sporo zarażonych, bo 3,406 z 5,806 dotąd przebadanych.

www.theedgemarkets.com/article...

z tego co pamiętam to w poprzednim kwartale też mieli zdarzenia "jednorazowe"puke_l puke_l

MrBlue2 napisał(a):
Przychody Allegro wzrosły w trzecim kwartale o 49,7 proc. do 928,7 mln zł. Konsensus
zakładał 940 mln zł przychodów. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie Grupy
Allegro w trzecim kwartale 2020 r. wyniosła 8.253 mln zł (+48,7 proc. rdr).

Raportowana EBITDA spadła o 11 proc. rdr do 284,7 mln zł wobec 282,5 mln zł
konsensus.

Allegro miało w trzecim kwartale 2020 roku 131,7 mln zł straty netto wobec 73,4 mln zł
zysku rok wcześniej. Skorygowany zysk netto za trzeci kwartał tego roku, oczyszczony o
zdarzenia jednorazowe (koszty związane z IPO i refinansowaniem zadłużenia), wyniósł 147,4
mln zł (+94,6 proc. rdr).

te wyniki są słabe..
do tego absurdalne koszty IPO i refinansowania... 280 mln zł łącznie..
do tego ryzyko ułożenia współpracy z INPOSTEM i ryzyko zderzenia się z konkurencją AMAZON i ALLIEXPRESS
jakbym był ALLIEXPRESS i chciałbym wejść do Polski mocniej to kupiłbym INPOST i za parę lat Allegro będzie pozamiatane
a przy zadłużeniu Allegro jeśli będą się bronić poprzez zakup INPOSTu to ewentualne kupno INPOST za ok. 2 mld EURO może być przysłowiowym gwożdziem do trumny
ich potencjalni konkurenci mają wagony gotówki a oni są zadłużeni pod korek więc słabo to widzę

link do ankiety
twitter.com/Bankrucik1/status/...
szkoda, że tutaj nie ma takiej opcji

cześć dla indywidualnych inwestorów warta mniej niż 30 mln więc będzie duża redukcja

dlaczego PALANTIR ?
bo nie ma innej takiej firmy na rynku USA a rozwój analizy zbiorów danych jest dopiero na początku swego rozwoju ( tak jak kiedys google czy facebook w swoich usługach).
po drugie podobało mi się zachowanie techniczne spółki po IPO.
a teraz jest znowu +20%
datawalk swoje zrobi moim zdaniem wygląda na zbliżanie się wybicia

jak mi znowu konta nie zawiesząpuke_l to na koniec miesiąca pełny skład portfela.
a na razie 4 najcięższe spółki to : Palantir, Datawalk, OAT, Mercator

pamiętacie jak sprzedawali duuużo większe pakiety akcji insiderzy z 11 bit czy TEN i każdy może sprawdzić po ile sprzedawali i po ile teraz są akcje tych spółek..
obecnie ceny rękawiczek na rynku hurtowym osiągają nowe rekordy

bardzo ładne wyniki za 3 kwartał thumbright i ładny wzrost kursu w ostatnim czasie

brutalnie mówiąc

#mercator po szybkim przeglądzie forów widzę, że jutro golasy bez akcji rzucą się do sprzedaży akcji w panicewave love4

do pewnego momentu wzrosty były fundamentalne a potem to już spekulacja i niewidzialna ręka trzymała kurs

nawet jak się dogadają ugodą 50/50 to i tak będzie grubo dla spółki

flesz napisał(a):
3-5 lat minimum, docelowo do emerytury albo dla dzieci gdy dorosną czyli jakieś 20-25 lat, ale nie ma opcji trzymać portfel bez zmian tyle lat.

Cierpliwie czekam na korektę ostatnich szalonych wzrostów. Myślę, że jest blisko. Tymczasem wynik portfela zjechał blisko zera, a niecałe 3 tygodnie temu było +36%. Wciąż są w nim L FUSD i S FW20 czyli totalnie wbrew temu co się ostatnio dzieje.

Wziąłem też udział w skubaniu ukryciaka na LUBAWIE 1,53-1,54. Ukryciak jest gruby, conajmniej 300-400 tys akcji mu już zabrano, póki co nie udało się go pokonać, ale odejścia po zaliczeniu oporu (1,53-1,55) są coraz słabsze, co technicznie sugeruje że wybicie jest blisko.

jak kupujesz akcje polecam zakupy w ramach IKE, IKZE, naprawdę warto

Przepraszam, że Wam nie odpisywałem ale ten portalik zawiesił mi na miesiąc konto..

Chamskie działanie tym bardziej, że nawet słowa wyjaśnienia nie dostałem.

zawiadomienie do Prokuratury złożył zarząd Polnord

ze śledztwem prowadzonym od 28 lutego 2017 r., po zawiadomieniu złożonym przez obecne władze spółki Polnord S.A. Dotyczyło ono nabycia przez Polnord S.A. "bezwartościowych wierzytelności spółki Prokom Investments S.A. w kwocie niemal 73 mln zł".

businessinsider.com.pl/wiadomo...

tutkus napisał(a):
Xtb, potwierdzam absolutne 0% prowizji. Jedyny minus to taki ze jest ograniczona ilosc walorów.

to jest największy minus... bo możesz przegapić okazję życia np na zarobek 1000% tylko dlatego, że żal ci było wydać 0,2% na prowizję w biurze które ma wszystkie akcje w ofercie

myster77777 napisał(a):
Akcje allegro sprzedane zysk trochę ponad 50% hello1
Można było brać kredyt ;)

Wzięte 6 kontraktów na Mercatora średnio po 570 zł oczywiście pozycja długa.

wreszcie ktoś się przyznał, że gra na kontraktach mercatora.. bo już myslałem, że tylko ja i fundy dla zabawy

ja cały czas zakładam, że oni dłużej niż do końca 2021 jako spółka publiczna nie pociągną... zbyt ważny rynek eksplorują, ta współpraca ze służbami z USA i do tego wielkie dodruki dolara... co to jest 0,5 mld -1 mld USD teraz na rynku.... dla funduszy które tam funkcjonują,
nawet nie musi być pewności, że produkt jest dobry , wystarczy że posiada potencjał

tym bardziej, że zakładam konflikt zbrojny USA- CHINY... i to niestety w coraz bliższej perspektywie

skupuję jedną spółkę z portfela obserwacyjnego

bankrucik napisał(a):
a ja mam inną teorię....
mają szczepionkę/lek, który podają bez wiedzy społeczeństwa np : dodają do wody w wodociągach albo w żywności popularnej...

i mają z tego ogromne korzyści... cały świat zmaga się z koronawirusem, a Chiny zyskują

www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny...

coś o konkurencje PALANTIR
osluzbach.pl/2018/04/22/ameryk...

tomcio46 napisał(a):
I znowu zaszokowali rynek. 350 netto

bądź dokładny 356,2 mln zysku netto.. te 6 mln mogą komuś zrobić różnicęking

ale poziom jest wysoki...d'oh!

a ja mam inną teorię....
mają szczepionkę/lek, który podają bez wiedzy społeczeństwa np : dodają do wody w wodociągach albo w żywności popularnej...

#koronawirus kogo jeszcze zastanawia prawie kompletny brak zakażonych w Chinach... przypadek?

bankrucik napisał(a):
kupno przy obecnej wycenie i to przed największą falą pozwów frankowych to będzie szczyt głupoty menażerów z prawicy .

ostrzegałem od dawna... wtedy jeszcze kosztował 390 zł...
jakimś cudem nie udało się zagranicy wcisnąć akcji polskim inwestorom...uffff..

MrBlue2 napisał(a):
W transakcjach pakietowych przeprowadzonych w poniedziałek, właściciela zmieniły
193.349.302 akcje Allegro. Obrót wyniósł ok. 8,3 mld zł.

Cena 43 zł

Poszły dwa pakiety 95 i 97 mln + mniejsze.

Czyli 2 fundusze będę mieć po ok 9%

Czekamy na oficjalne komunikaty.

o numerach przy tym IPO będziemy czytać latami?

Kakarotto napisał(a):
Widzę, że już sporo ludzi liczy zarobione pieniądze. Daj Wam Bozia szczęście żeby tak było.

ja opisywałem tok myślenia wielu biorących udział w IPO, a czy będzie zysk to dopiero się okaże

Vox napisał(a):
No i teraz niech urośnie 30% w IPO, a zarobku będzie 5% minus belka czyli 4%.
Ale kokosy Think

nowicjusze i tak będą zadowoleni bo to i tak byłoby 4x więcej niż na lokacie... na "bezpiecznym IPO" jak mówią znajomi

dzisiaj wróciłem na rynek kontraktówThink dawno mnie tam nie było

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
błyskawicznie zamknęli emisję, thumbright

sprzedaż 120 mln sztuk w ciągu 7 lat czyli kupi co 50 mieszkaniec Ziemii licząc niemowlaki i emerytów.. Not talking Not talking

@mysiaeuk
Lug wpadł do portfela ale do części zakupów obserwacyjnych, skuszony zostałem niską ceną jaka była (3-4 zł) raczej z nastawieniem spekulacyjnym

Informacje
Stopień: Opętany
Ostatnia wizyta: 27 lutego 2021 23:28:40
Liczba wpisów: 4 261
[1,15% wszystkich postów / 1,17 postów dziennie]
Punkty respektu: 45

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,722 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,43% +33 685,15 zł 53 685,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d