Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

bankrucik

bankrucik

Ostatnie 10 wpisów
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

zawsze to trochę wiecejinformacji
step by step...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

teraz również na twitter.com

rynek gra pod wiele rzeczy naraz...?love4
np nowy właciciel albo poprawa wyników
POLCOLORIT i Amerykanie rozpalają głowy pewnie niektórymd'oh!

krzyche napisał(a):
Cześć wszystkim. Jestem w miarę nowy jeśli chodzi o inwestowanie w obligacje, dlatego chciałbym się podzielić moim portfelem inwestycyjnym i chciałbym posłuchać ocen bardziej doświadczonych inwestorów.
Dajcie szczerze znać co się wam podoba a co nie. Co byście zmienili w moim portfelu. Jakie ryzyka widzicie.
Dzięki za konstruktywną krytykę :)

A więc portfel wygląda tak (wszystkiego mniej więcej tyle samo procentowo):

ACH0820
AOW0919
COMP0620
ECH1022
GEO0421
I2D0719
KRI1019
MWT0819
PCR0324

Średnia rentowność brutto dla tego portfela uwzględniając ceny po których nabyłem obligacje, to ok. 7,2%.

jestem kompletnych przeciwnikiem obligacji korporacyjnych chyba, że firm typu ORLEN, KGHM czy PEKAO, a ten portfel co masz to pore ryzyko NIE warte 7%, wywrotka jednej firmy i jestes w plecy

Analityk Fundamentalny napisał(a):
norbert80 napisał(a):

w mojej opinii bardzo słaby wywiad. Jeż sam tytuł "Współpraca z Rubinem miała sens strategiczny" można spuentować dość brutalnie. Być może dla Pana Kani tak, ale dla firmy, w której nie posiada on 100% udziałów zdecydowanie nie!.

Nie napiszę, że jest to wywiad sponsorowany, bo nie wiem, ale na pewno jest kilka/kilkanaście tematów (wystarczy się cofnąć do naszych analiz za 2017 i 2018), które wymagałyby wyjaśnienia i drążenia czego niestety w tym wywiadzie nie odnalazłem. Oczywiście po pierwsze trzeba chcieć podrążyć tematy, a po drugie się porządnie przygotować. To znaczy przejrzeć sprawozdania z ostatnich kilku lat, poczytać jak działa branża, zbadać kto i kiedy zasiadał w SS, FI Rubin Energy, zrozumieć sposób przejęcia SS przez Kanię i wiele innych.

Po takim podstawowym (z mojego punktu widzenia) researchu nie byłoby wątpliwości, ze to nie podwyżka cen surowca wywróciła Kanię. To nawet nie było triggerem tylko jest wygodną wymówką Prezesa RN.
dokładnie na rynku od dawna mowiło się o "problemach w księgach i spółce" i specyficznych transakcjach

stan portfela na 1 lipiec 2019r.

Spółki z których każda ma ponad 10% udział w portfelu ( kolejność przypadkowa)

MABION - poniżej 80 zł nie mogłem się powstrzymać, żeby nie dokupićThink
XTPL - bz
POLWAX - bz
DATAWALK - powiększone 4xWhistle
NOWAGALA - dokupionalove4

spółki których udział jest niższy niż 10%
PAMAPOL- bz
CELONPHARMA - jako bezpieczna przystań
ENTER -po ok. 26
Orzełopony-dokupione
MOBRUK- 86
UNIFIED FACTORY - 0,33
ELEKTRIM

SPRZEDANE PCM (+93%), GETIN+80%), ORBIS (+4%), ARAMUS (+95%), PGS (+10 %), ErGIs (+20 %)

podsumowując:
źle obstawiłem wagowo w portfelu walory do podwyższenia wezwań bo kupiłem dużo ORBIsU a mało PCM i zamiast prawie 100% zarobiłem tylko 4% ( zagrałem ostrożnie na pewniaka)
na orbisie zagrałem dwa razy kupowałem akcje po zakończeniu wezwania i tutaj zarobiłem prawie 10 %
GETIN czysta spekulacja ale mały procent portfela
Pgs - sprzedałem do 0 akcje bo nie podobają mi się nowe pomysły zarządu, może presja fundów, kupione w ok. 9zł
Aramus, ERGI - potrzebowałem kasy,
orzełopony - obligi kupione po chyba 33 % wartosci po kilku latach wykupione za 100%
było jeszcze trochę innych zabaw-spekulacji ale efekt finansowy bez realnego wpływu na portfel ( czasami dla zabicia nudy chyba sobie cos kupowałem i sprzedawałemNot talking binky

linia kredytowa prawie cała wykorzystana czyli lewar 2x srodki własne
po 1 lipca zakupiłem jeszcze HELIO pod podwyższenie ceny w wezwaniu

teraz również na twitter.com, tam można śledzić transakcję na bieżąco

dobra robota thumbright thumbright

od dawna piszę, iż niemiecki przemysł motoryzacyjny będzie kulą u nogi, a niemcy staną się chorym człowiekiem Europy, stawiam na #BIGSHORT na przemysł motoryzacyjny Niemiec i EU, Whistle Whistle
niemieccy oszuści dopiero teraz oficjalnie widzą problem
next.gazeta.pl/next/7,168930,2...

od dawna piszę, że nie będzie żadnego końca wojny handlowej USA- Chiny... dla USA to ostatni moment, żeby wykończyć Chiny.. potem już będzie za późno... a żadne imperium nie schodzi, ze sceny dobrowolnie i pokojowo
niemcy dostaną odłamkowym za "fikanie" USA
next.gazeta.pl/next/7,151003,2...

nowe ciekawe raporty

nie będę ukrywał, że drugi news mnie bardzo ucieszył. w mojej opinii były już prezes to była całkowita porażka

kolejny raz w 11bit i znowu zapowiada się zyskownieWhistle ( na bieżąco info na tt)

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Ostatnia wizyta: 16 sierpnia 2019 20:34:58
Liczba wpisów: 3 789
[1,15% wszystkich postów / 1,24 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,507 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d