Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kmsc2

kmsc2

Ostatnie 10 wpisów
https://www.bankier.pl/wiadomosc/OPEN-FINANCE-S-A-EMISJA-ORAZ-WYKUP-OBLIGACJI-7648145.html

Zarząd Open Finance S.A. („Emitent”) z siedzibą w Warszawie, przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa, w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 37/2019 z dnia 14 marca 2019 r. oraz raportu bieżącego nr 39/2019 z dnia 15 marca 2019 r., informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 18 marca 2019 r. Emitent:

a) dokonał przydziału 20.000 (dwadzieścia tysięcy) sztuk obligacji na okaziciela serii J Emitenta o wartości nominalnej 1.000 złotych (słownie: jeden tysiąc) każda, tj. o łącznej wartości 20.000.000,00 złotych (słownie: dwadzieścia milionów) Spółce pod firmą Idea Bank S.A. z siedzibą w Warszawie,

b) dokonał przydziału 25.000 (dwadzieścia pięć tysięcy) sztuk obligacji na okaziciela serii K Emitenta o wartości nominalnej 1.000 złotych (słownie: jeden tysiąc) każda, tj. o łącznej wartości 25.000.000,00 złotych (słownie: dwadzieścia pięć milionów) Spółce pod firmą Development System sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Jednocześnie Emitent informuje, że w wyniku emisji obligacji serii J i K dokonał w dniu dzisiejszym całkowitego wykupu obligacji serii B, o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 17/2015 z dnia 17 marca 2015 r..

Tylko jak rozumieć słowa prezes T.:
"Bardzo mi zależy także na tym, aby spółka dowoziła wynik w sposób przewidywalny. Co ja przez to rozumiem? Jeśli rozumiemy, jaka jest koniunktura na rynku, jeśli znamy trendy, chciałabym, aby nasza polityka nie skupiała się na horyzoncie jednego miesiąca, a była długofalowa. Chodzi też o to, aby nie pojawiały się jednorazowe obciążenia spółki, jak działo się to historycznie. To jest teraz najistotniejsze."

https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/wywiad-z-prezes-open-finance-joanna-tomicka-zawora/860pw8s

Deogracias napisał(a):
kmsc2 napisał(a):
Mam wrażenie, że w analizie doszło do wyceny całej spółki HB na podstawie wyceny samej marki Home Broker i na tej podstawie twierdzenie, że Home Broker może być odpisany do wartości zerowej...
Trochę jak kiedyś analiza Lotosu na 6zł..My inwestorzy indywidualni nie mamy dostępu do informacji o stanie aktyw Home Broker. Również mogę domyślać się, że HB jest wciąż przewartościowana mimo wcześniejszych odpisów.
Nie chcę bić się z myślami, ale nie chce mi się wierzyć że Leszek kupił parę lat temu kota w worku, że kupił Home Broker z pustymi aktywami za ok. 200mln zł. Kto jak kto ale nie Leszek. Myślę, że Home Broker może jeszcze zaskoczyć stanem faktycznym swoich aktyw.
https://www.forbes.pl/gielda/open-finance-bierze-home-broker-za-200-mln-zl/2qe8y2n

Nie do końca. Do zera może, i moim zdaniem powinna zostać spisana wartość firmy.

Pewnie to już było opisywane dziesiątki razy, ale jeszcze raz skąd się ona bierze.

Przykład:
- kupujemy za 10 spółkę, której wartość bilansowa wynosi 3 (załóżmy brak długu).

Jak to wygląda od strony księgowej:
- ze spółki kupującej wychodzi zapłacona cena -10
- wchodzi do spółki kupującej - +3 majątek nabytej spółki i +7 jak jako wartość firmy (10-3)

Wartość formy co roku jest "testowana" pod kątem tego czy cały czas nabyta spółka przynosi zyski uzasadniające jej wycenę na poziomie 10 (3 majątek + 7 wartość firmy).

Jeśli nabyta spółka przynosi straty, to wartość firmy (czyli 7) trzeba spisać do zera. W majątku spółki-matki (skonsolidowany bilans) cały czas pozostaje nabyty majątek o wartości 3.

I z taką sytuacją mamy do czynienia - odpisy dotyczą wartości firmy, nie całej spółki Home Broker, której "fizyczny" majątek jest ujęty w skonsolidowanym bilansie OF.

Czyli po takim zabiegu podawana później WK HB będzie rzeczywista? Dancing

"Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz - dlaczego nikt nie proponuje rebrandingu? Przecież po 2-3 latach mało kto by pamiętał o istnieniu OPF, które najlepszej opinii na rynku nie ma (mówiąc delikatnie). Wtedy można to spokojnie opchnąć jakiemuś inwestorowi - rynek się rozwija, na razie wszystkie zapowiedzi końca tego eldorado odsuwane są w czasie - a tutaj brak takich działań. Chyba, że ktoś wierzy iż da się zarabiać pod szyldem OPF - w co ja osobiście bardzo wątpię - a na dodatek biorąc pod uwagę strukturę przychodów to kompletnie pomijany jest segment doradztwa inwestycyjnego - a chcąc nie chcąc szykuje nam się przecież PPK angry3

No i znowu była zmiana w obligacjach - tym razem WIBOR1Y+3,5pp + mniejsze zabezpieczenie majątkiem.
To jest bardzo ciekawe po co oni tak kombinują z tymi obligami Eh? "

Widocznie stwierdzili, że więcej mieliby do stracenia niż zyskania.
Firma nie po darmo wchodzi w franczyze- chodzi o odbudowanie zaufania do klienta a franczyza to najlepszy na to sposób.

"Spółka chwali się 200 MLN zadłużenia co przy nierentownym modelu biznesowym jest tykającą bombą.
Emisje dość specyficzne ze spłatami nominału począwszy od piątej płatności odsetek. Czy firma zdoła generować taką gotówkę? Teraz mamy niskie stopy i boom w mieszkaniówce który utrzymuje tę łajbę na powierzchni, ale jak to się skończy to będzie ciekawie."

Damy radę! Prezes ma głowę nie od parady!Speak to the hand

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Popyt-na-hipoteki-w-gore-dzialaja-oba-silniki-7646246.html

"Odnotowany w grudniu 2018 r. spadek popytu na kredyty hipoteczne nie okazał się zwiastunem zmiany trendu. Jak informuje Biuro Informacji Kredytowej, w lutym do rejestru wpłynęły zapytania na kwotę wyższą o 17,6 proc. niż rok wcześniej. Wzrosła również liczba wnioskodawców."

Rok 2019 zapowiada się bardzo dobrze.

"Tylko, że on to kupił od siebie za kasę pozyskaną z rynku przez opena z IPO :))

I żaden fund nie zarzucił mu tego wyciągania kasy. Kiedyś szukałem kto był sprzedającym, nie łatwo było się dokopać do kogo poszło kilkaset mln...."

Mógłbyś napisać coś więcej? Konkrety?

Mam wrażenie, że w analizie doszło do wyceny całej spółki HB na podstawie wyceny samej marki Home Broker i na tej podstawie twierdzenie, że Home Broker może być odpisany do wartości zerowej...
Trochę jak kiedyś analiza Lotosu na 6zł..My inwestorzy indywidualni nie mamy dostępu do informacji o stanie aktyw Home Broker. Również mogę domyślać się, że HB jest wciąż przewartościowana mimo wcześniejszych odpisów.
Nie chcę bić się z myślami, ale nie chce mi się wierzyć że Leszek kupił parę lat temu kota w worku, że kupił Home Broker z pustymi aktywami za ok. 200mln zł. Kto jak kto ale nie Leszek. Myślę, że Home Broker może jeszcze zaskoczyć stanem faktycznym swoich aktyw.
https://www.forbes.pl/gielda/open-finance-bierze-home-broker-za-200-mln-zl/2qe8y2n

"ciekawe co powie audytor za 2018. np w kontekście utraty wartości w home broker. to finansowe widmo a wycenione fiu fiu."
Spółka wyceniana na 31mln zł...Same aktywa w postaci nieruchomości na Home Broker są warte więcej niż kapitalizacja całej firmy.

kliknij, aby powiększyć

Rysuje nam się kanał wzrostowy. Obecnie kurs znajduje się w momencie wybicia z klina zniżkującego.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 22 marca 2019 20:59:58
Liczba wpisów: 35
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,189 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d