Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kmsc2

kmsc2

Ostatnie 10 wpisów
"W grudniu 2018 r. sprzedaż domów na rynku wtórnym w Stanach Zjednoczonych spadła do 4,99 mln w ujęciu sezonowo wyrównanym i annualizowanym, wynika z danych National Association of Realtors (Narodowe StowarzyszeniePośredników Nieruchomości).

Mediana oczekiwań ekonomistów zakładała spadek do 5,25 mln z 5,32 mln miesiąc wcześniej. "

"GUS podał rozczarowujące dane nt. sprzedaży detalicznej, która w grudniu wzrosła zaledwie o 4,7 proc. r/r wobec szacowanych 7,7 proc. r/r. To kolejny słaby odczyt po opublikowanej w piątek dynamice produkcji przemysłowej. W grudniu Polacy robili raczej skromne zakupy. Sprzedaż detaliczna była wyższa niż rok wcześniej jedynie o 4,7 proc. To wynik najsłabszy od kwietnia 2018 r."


Dane z PMI za styczeń z Niemiec i USA w czwartek wiele powiedzą co dalej.

Sporo istotnych wydarzeń zaplanowanych jest na przyszły tydzień, stąd możemy spodziewać się wzrostu poziomu wahań na rynku. Już poniedziałek rozpocznie się od publikacji istotnych danych. Jeszcze podczas sesji w Azji na rynek napłyną dane z Chin odnośnie m.in. tempa wzrostu PKB w IV kwartale, produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej i inwestycji w dobra stałe. Jeżeli obawy o spowolnienie gospodarcze zmaterializują się w postaci gorszych od oczekiwań odczytów, ryzyko słabszego popytu może osłabiać euro, a także złotego.

W poniedziałek odbędzie się także debata nad „planem B” brexitu. Spodziewać się można ponownie znacznych wahań funta. Rynek oczekuje łagodniejszego brexitu, co zresztą uwzględniają notowania brytyjskiej waluty. Zawód w tym aspekcie mógłby sprowadzić funta znacznie niżej.

"i jeszcze merytoryczny wykresy - wiekszość inwestorów się myli, a większość oczekuje spadków:"

Jestem jednym z tych inwestorów- wycofałem wszystkie środki z rynku akcji. Skoro większość inwestorów zamierza wycofać środki pieniężne z rynku akcji lub już to zrobiła bo spodziewa się kryzysu, a zacząć inwestować np.w dolary lub złoto to jak ma nastąpić wzrost indeksów na nowe szczyty?
Hossa w prognozach analityków mija się na plus dla gospodarki
Bessa w prognozach analityków mija się na minus dla gospodarki
USA:
"Nieoczekiwanie pogorszyły się za to nastroje konsumentów. Indeks Uniwersytetu Michigan w styczniu odnotował spadek z 98,3 pkt. do 90,7 pkt., wyraźnie rozmijając się z oczekiwaniami analityków na poziomie 97 pkt. "
Z naszego rynku:
"Tylko o 2,8 proc. zwiększyła się w grudniu produkcja przemysłowa. To wynik dużo słabszy niż oczekiwano. Rynkowi analitycy, podobnie jak eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości, spodziewali się wzrostu o ponad 5 proc., a tymczasem mamy jeden z najsłabszych wyników w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Wyniki makro nie napawają optymizmem

"Biorąc pod uwagę wczorajsze wydarzenia na Wall Street oraz poranne notowania jankeskich kontraktów, otwarcie GPW powinno okazać się pozytywne, jednakże nie można zapominać, że S&P500 cały czas przebywa w oporowej strefie zaś charakter trwających od kilku tygodni wzrostów nawiązuje do elliottowskiego zygzaka, który jest strukturą korekcyjną i zapowiadającą ponowienie spadków."
https://www.parkiet.com/Gielda/301189962-Formacja-RGR-zanegowana.html

S&P 500 nadal nie przebił bariery 2630 pkt.
Póki co to Chiny mają mierne efekty w stymulacji gospodarki. Zostały 2 tygodnie do danych makro za styczeń.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wojna-dotarla-do-Chin-pakiet-stymulacyjny-wciaz-nie-7636754.html

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ameryka-niewzruszona-problemami-EUropy-7637209.html

"Tymczasem nowojorski oddział Rezerwy Federalnej w swoim modelu podwyższył ryzyko wystąpienia recesji z 15,8% do 24,1%. To najwyższy odczyt tego wskaźnika od sierpnia 2008 roku. Choć 24% może wydawać się szansą stosunkowo niską, to jednak przed trzema poprzednimi recesjami model ten nie dawał szans wyższych niż 50%..."


wyniki makro za styczeń najwięcej powiedzą co dalej.

ja siedzę na RCGLDOPEN i niech wreszcie już spada rynek :))

to już koniec grania pod deal USA-Chiny, S&p500 nie pokonało 2600pkt

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 16 lutego 2014
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2019 21:00:07
Liczba wpisów: 24
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,183 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d