pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pandorinium

pandorinium

Ostatnie 10 wpisów
Sentyment do branży kuleje czy może pewne firmy z Malezji już sobie nie mogą pozwalać na wszystko?

Kurcze muszę się dowiedzieć w jaki sposób w każdym typie działalności odlicza się AGD. I chyba coś źle robię, skoro już sprzątaczki przechodzą na JDG. blackeye

Moderator:
...
.

Reasumując, jak ktoś chciał mieć firmę i mieć niższe podatki od etatu to patologia i tak nie może być, żeby Polak miał więcej kasy. Należy ich opodatkować, utrudnić konkurencyjność w stosunku do firm zagranicznych, bo na etacie wszyscy szczęśliwy odkładając pod mityczną emeryturę za 40 lat.

Cytat:
Mercator Medical pozytywnie ocenia szacunkowe wyniki Q1 2021. Niższe wyniki kw/kw wynikają z niższych wolumenów - zawahanie strony popytowej.

Spółka spodziewa się powrotu klientów do większych zakupów, tym bardziej, że w Europie skończy się lockdown dla takich branż jak HoReCa czy Beauty.

Wyniki Q1 2021 byłyby wyższe gdyby nie ekspansja w Europie Zachodniej i produkty w transporcie z fabryki w Tajlandii, które będą zaksięgowane dopiero po sprzedaży.

Mercator Medical spodziewa się łagodnego spadku cen nitrylu od Q3 oraz łagodnego spadku cen rękawic. Sytuacja jest jednak dynamiczna i Spółka na bieżąco analizuje otoczenie.


Ze spotkania prasowego po szacunkowych wynikach 1Q2021:

Z produkcji powinni dać radę sporo wycisnąć, nawet jak zaczną spadać ceny, a zaczną. Dystrybucja jest problemem. Ale nadal zyski roczne powinni być w setkach milionów, nawet za dwa lata, ale to moja opinia.

No dobra, spoko. Siadła im dystrybucja i to widać. Gdyby nie przespali tematu z fabryką to by teraz mogli mieć 300+ zysku z własnych rękawic. Im lepiej wychodzi produkcja na to wychodzi.

To by było mega dziwne, bo jakoś dzisiaj poszedł raport z konkurencji i spadku cen i marż nie ma w I kwartale to czemu tu nagle miało być?

https://stooq.pl/n/?f=1417120

Cytat:
"Od jesieni minionego roku sygnalizowaliśmy, że w ślad za oczekiwanym w kolejnych miesiącach wzrostem podaży i spodziewaną stabilizacją sytuacji pandemicznej mogą nastąpić rynkowe spadki cen rękawic, potencjalnie od drugiego kwartału 2021 roku. Pierwsze oznaki tego zjawiska nastąpiły nieco wcześniej, w marcu, na rynku rękawic winylowych i z lateksu naturalnego. Spodziewamy się dalszej presji cenowej w obecnym kwartale" - poinformował w komunikacie prasowym Witold Kruszewski, członek zarządu ds. finansowych.
"Dla realizowanych wyników pierwszego kwartału zdecydowanie większe znaczenie miała jednak chimeryczność rynku: odbiorcy rękawic stali się ostrożniejsi w zakupach, oczekując spadku cen. Dlatego wolumeny sprzedaży znalazły się poniżej naszych oczekiwań i ambicji, wpływając na wartości szacunkowych rezultatów" - dodał.


Czyli tak bym rozumiał, że na początku roku jak covid trochę odpuścił to nie mieli tylu klientów co dawniej, dodatkowo konkurencja mogła otworzyć nowe fabryki i nawet delikatnie obniżyć ceny, ale dla merca to już było bardziej odczuwalne. Szkoda, że nie potrafili wcześniej zacząć budowę nowych linii.

Spadek przychodów i od razu gorzej. Nie mieli czym handlować w dystrybucji?

Albo kurs zaczyna dyskontować walne, bo przecież prezes miał zrobić dobrze drobnym.

anty_teresa napisał(a):
Joker napisał(a):
Ja polecam wywiad z Parkietu z czlonkiem zarzadu MRC. Chyba 2 dni temu opublikowany.
Bardzo oatroznie wypowiadal sie o wynikach. Mowil rowniez o presji na spadek marz w dystrybucji.
Mozna domniemywac, ze wlasnie dlatego kurs nie zareagowal na wzrosty Top Glove i pozostalych firm.


Od dawna o tym pisałem, że jak trend wzrostowy wyhamuje to dystrybucja szybciutko rozbije wynik w puch...


to już znasz wyniki?

Ktoś wie wcześniej?


Cytat:
Square Enix w rękach Microsoftu, Sony lub innej firmy? „Kilku potencjalnych nabywców wykazało zainteresowanie”


www.ppe.pl/news/156452/square-...

a w tym miesiącu czynnikiem ryzyka jest premiera w XGPU gwiezdnych wojen. Ile to graczy zassało i nie mają czasu na GH i nie kupują. A panie ile graczy w czerwcu zainstaluje coś innego i nie pogra. No szok, co miesiąc jakaś premiera. W październiku to samo. Najlepiej w ogóle nie wydać.

Baldur’s Gate 3 (PC) – premiera 2021 r. (beta 6.10.2021 r) - no nie ma mowy, trzeba przesunąć.

A ile później wyjdzie.

www.komputronikgaming.pl/zapow...

Cytat:
W końcu mamy też coraz więcej zapowiedzi gier na najnowsze konsole PlayStation 5 i Xbox Series X. Na co warto czekać? Oto najbardziej oczekiwane gry 2021 roku.

Najbardziej oczekiwane gry na PC i konsole
Baldur’s Gate 3
Hitman 3
The Medium
Century: Age of Ashes
Outriders
NieR Replicant ver.1.22474487139
Returnal
Resident Evil 8: Village
Mass Effect Legendary Edition
Deathloop
BioMutant
Back 4 Blood
Kena: Bridge of Spirits
Elite Dangerous: Odyssey
Far Cry 6
Halo Infinite
Battlefield 6
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
Solar Ash
Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine
Dying Light 2
Gotham Knights
New World
Witchfire
Diablo 2: Resurrected
Shadow Warrior 3
Scorn
Senua’s Saga: Hellblade II
Horizon Forbidden West
Final Fantasy XVI
The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2
GhostWire: Tokyo
Stalker 2
Season
Chorus
Elden Ring
Evil West
Evil Dead: The Game
God of War: Ragnarok
Perfect Dark
Beyond Good & Evil 2
Diablo 4
Gran Turismo 7
Mass Effect 4
Dragon Age 4
The Callisto Protocol
ARK 2
Lord of the Rings: Gollum
Project Athia

no i ma tyle wspólnego co ten rust

Fakt, współczesny gracz lubi działające gry. Rzeczywiście trudno sprostać takim wymaganiom blackeye

A oceny mieszane w przypadku outriders to z tego co się orientuję problemy z serwerami, bo samą grę to ludzie chwalą. No i jest dostępna w game passie, a to też mocno zaburza statystyki sprzedażowe i oceny. Wracając do CP. Nakręcili taki marketing, że poszedł hejt jak wydali grę w jakości early access. Oni nie powinni wydawać tego w grudniu, ale gdzieś teraz.

Ciekawe które wymagają tej emisji, skoro OFE do likwidacji, a TFI może kupować w NC, tak samo jak zagranica.

A wystarczyło przesunąć premierę o pół roku i nie byłoby tej całej afery, ale gdy cyferki z excela biorą górę nad jakością to teraz są efekty.

Jest też informacja, że wydano milion do końca 2020 to nie ma się co spodziewać, że prace są jakoś bardziej zaawansowane.

Co to jest kurs w granicach rozsądku? Taka cena akcji, która jest warta według własnego widzimisię, bo spółka jest be i musi być niżej? I fakt, w wezwaniu po 50 nachapał się prezes, a drobni zostali z ochłapami. I potem za te ochłapy pokupowali mercedesy z zysków.

oh jakie oburzenie, bo wielcy z SW analitycy niczym drugi buffet nie potrafią zaakceptować, że konsole mają opóźnienie i mogą mieć kolejne.

Nie będzie, i wyjdzie na wiosnę to super. Będzie opóźnienie, to takie życie.

Dla mnie idealny termin to rocznica coopa, wakacje są bez sensu żeby wydawać grę, to zostaje wrzesień. Kwestia czy o rozpoczęciu certyfikacji muszą informować, jeżeli tak to chyba wiadomo, że prędko nie wyjdzie, jeżeli nie muszą to może być szybciej.

Zabolała prawda, że w gamingu są opóźnienia?

Roadmapa a rzeczywistość to często nie to samo. Osobiście obstawiam wrzesień, chyba że się uwiną i wypuszczą maj, czerwiec.

Wypuszczą podstawową wersję gry na konsole może jesienią tego roku, a później na wiosnę czy lato 2022 dołączą dodatek wszystkie SoA razem. I tyle.

No tak wyglądam, wyglądam i jakoś nie widzę. Za to wspaniali analitycy z SW widzą wszystko i znają się na wszystkim, nawet lepiej od prezesa firmy, który od lat zajmuje się biznesem. Pogratulować tylko. I na tym kończę bo mi szkoda czasu na pisanie z gośćmi którzy piszą o spółce która ich nie interesuje. Tak z dobroci serca. blackeye

to ilu analityków ma takie oczekiwania? Bo ja na ten moment widzę jednego.

Jak czytam to forum to tutaj nie ma wyobraźni, a jest przekonanie jak będzie i na pewno będzie źle. binky To tak jak jak na wątku kiedy będzie bessa gdzie multum ludzi czeka na zwałę, bo jak to tak żeby indeksy rosły, to nienaturalne.

Oho, teraz to już gadki o stratach za rok. Coraz lepiej.

Ta gra jest spoko, ale nie jest jak wiedźmin. Ot pogra się kilkadziesiąt godzin i tyle. Wiesiek to było kilkaset. Marketing był bardzo mocny stąd mocne otwarcie, a tak naprawdę to wcale nie jest wybitna gra, ot normalna jak wiele innych. Co nie oznacza, że nie będzie się świetnie sprzedawać. Najważniejsze żeby gracz kupił podstawkę, a później goty lub seasson pass, a ile będzie grać czy w ogóle odpali to nie jest aż tak bardzo istotne. Jest istotne w przypadku multi, stąd moje obawy czy będzie sukces na miarę gta online.

chyba że mutacja z RPA mocniej wjedzie do Europy to będziesz na początku szczytu. Po kiego grzyba te rozważania kto ma rację. Giełdę chcesz zabawiać a może uchronić moją kasę? blackeye Jak spółka jest be i najlepsze ma za sobą to zwyczajnie olewa się tę spółkę i forum.

Dla mnie jednoznacznie pokazuje, że tylko ludzie wewnątrz firmy wiedzą jak wygląda sytuacja co do momentu zawierania umów, a reszta inwestorów może mieć tylko własne wyobrażenie, które wcale nie musi prawidłowe. I standardowo jak to w Polsce. Nie ma umów, źle, są umowy, jeszcze gorzej.

Najważniejsze, że w końcu jest wycena oparta na DCF. blackeye Kurde trzeba tego analityka wysłać za granicę to od razu naprostuje innych

w sumie to ten miliard złotych najlepiej by było ulokować w obligacje i będą mieć z samych odsetek tyle zysku to zakłada bos za kilka lat. Rzadko się spotykam z analizami gdzie cała wypracowana gotówka przepada i firma wraca do tego co było.

PZU jakby ciut inna kapitalizacja.

To może jak to znawcy tutaj piszą, że wszystko jest w cenach to te wyniki też są w cenie. W końcu spadło z 700 na 400. blackeye

Jak się część przychodu wykaże po nowym roku bo nie zdążyli wysłać to nie spadną marże? Bez komentarza skąd takie liczby się wzięły to trudno szacować jak wyglądał IV kwartał.

pivovarit napisał(a):
Jakby uważali, że cena jest mocno niedoszacowana, to by skupowali ile wlezie a nie wywalali. Niestety, to się kupy nie trzyma.


dlatego skupują CCC czy allegro?

To jaka ta przyszłość będzie?

Mamy rozumieć to tak, że anale i goście ze spółki nie grają do tej samej branki co my. Gdybyś słuchał bosia to był sprzedał rok temu, bo nie ma perspektyw. Gdybyś słuchał Kruszewskiego to byś oddał po 50 w wezwaniu, bo słabo i nie ma perspektyw. Ostatnie dwa kwartały pokazywały, że słowa ze spółki były prawdą, rekordowe zyski. Czy IV kwartał też taki będzie przekonamy się za kilka dni.

Swoją droga boś zawsze przed wynikami aktualizują reko, jakby nie mogli poczekać kilku dni na twarde dane. Na CCC czy playway są mega perspektywy, a tutaj magicznie od 2022 nic nie będzie.

Takie, które będą modne. blackeye

Z tego co wiem to akcje wycofane z obrotu można sprzedać na umowę i w ten sposób wykazać stratę, ale jeżeli akcje całkowicie znikają z rachunku to chyba już ich się nie ma to nie ma co sprzedawać.

Joker napisał(a):
Duże niezrozumienie przepisów tu się wkrada i sytuacji finansowej Idea Banku.

Ten Bank został zniszczony wcześniej i nie przez instytucje rządowe. Nie w oparciu o regulacje pisowskie, a prawo unijne, nie na zlecenie Zdzisława, a w celu zmniejszenia przeniesienia w przyszłości obciążenia na podatników.

Takie rzeczy działy się już w Polsce i UE.

Dzisiaj głównymi poszkodowanymi nadal są Klienci Idea Banku, którzy kupowali obligacje GetBacka na ponad 700 mln zł, a nie LC. Klienci mający w portfelu różne UFK i FIZy Trigona i Altusa. Tam się rozgrywają dramaty ludzkie u osób które czasami cały majątek z lokat przerzuciły na felerne inwestycje i to jeszcze w okresie emerytalnym bez szans na odrobienie strat.

Zachłanność zgubiła władze IB.


o tym piszę, czy te przepisy nie są niebezpieczne? W skali całej Europy można zerować konta ludzi z akcjami i obligacjami, bo takie są przepisy. Uważasz, że tak powinno to działać?

Tylko czy to tak powinno wyglądać? Nie powinno być np przymusowego wykupu akcji? Bo idąc dalej to przecież można zniszczyć każdy bank, bo się zrobi kryteria, których nie spełnia i pyk, firma przejęta.

W odpowiednim momencie zmutował. Ludzie nie chcieli się szczepić to może teraz się przestraszą i polecą po zastrzyk.

Czyli wracamy do punktu wyjścia. Nikt nie znam przyszłości i każdy widzi ją inaczej. Dlatego jeden ma akcje, drugi nie. I tyle. Są setki spółek w Polsce i jeszcze więcej na świecie. Jak słaba firma to się szuka lepszej.

ciro napisał(a):
Tak to wygląda jakby komuś "nadepneli na odcisk". Nie chcieli się Polaczki poczęstować kawałkiem tortu, tylko zamarzyło im się stać stałym głównym daniem w menu.

Na Metacritic część krytykow wstrzymała się z wystawieniem oceny gry, aż zobaczą co sądzą gracze i jakie klarują się nastroje wokół gry i studia.
Gra jakimś cudem przeszła zewn. kontrolę i trafiła do sprzedaży w Sony Playstore.
Grupa może max. kilkunastu tysięcy graczy, nawet nie niezadowolonych, ale rozpalonych z nienawiści nabywców, postanowiła zawalczyć o zwrot kasy z konsol PS na śmierć i życie. Hejt się rozlewa po necie koszmarny, aż niezrozumiałe dlaczego aż tak skrajny.
Sony pierwszy raz w historii posuwa się do wycofania produktu i de facto rozdania gry gratis jej dotychczasowym posiadaczom. CD Projekt wydaje z kolei komunikat, że był to wynik rozmów z partnerem, podczas gdy na cały świat rozpowszechnia się wersję, że wyłącznie autorytarna decyzja Sony.
To wszystko jak niezły film sensacyjny, z fabuła opartą na intrydze.


bo przecież najprostsze wytłumaczenie, że zarząd projecta zrobił skok na kasę wydając niedorobiony produkt to nierealne. Ale już spiski wszystkich i na całym świecie to już realne. Na konsolach jest inny tym graczy. Nauczony dobrej jakości chce dobrą jakość. Na PC gracze wiedzą, co to błędy, glitche itd. Zarząd CDR odwalił manianę i tyle. I teraz zbierają to co sami zasiali. Nikt im nie kazał wydawać gry na PS4 już teraz. Zrobili to z premedytacją wiedząc, jaki jest produkt.

10 mln do świąt to by była tragedia. Preorderów było 8 baniek, z czego kilka to pewnie będą zwroty, albo i wcale nie muszą być. Tutaj w tym roku to ponad 20 mln sztuk powinno pójść jako minimum do takiej wyceny jaka była.

Jakie znowu 800 000 akcji? Skup jest na określona kwotę, zgodnie z dzisiejszym raportem mają pewnie wymogi do spełnienia. Skup to normalny popyt, tak jakby siedział Kowalski przed kompem i kupował akcje. I tyle.

Coś koło 1-2 lata potrzeba na otworzenie fabryk. Nie mamy pojęcia na jakim etapie są inne firmy i Mercator. W końcu np tutaj mogli już ustalić co robią i zacząć. Tak samo nie wiadomo czy to będą fabryki od podstaw, czy dołożenie do istniejącej czy nabycie działającej. A z informacji jakie napływają to tak szybko nie powstanie sto nowych fabryk co zaleje rynek tanimi rękawicami.

Ładnie, tym bardziej, że przed nami winter sale.

Drobna uwaga odnośnie szczepień. Pfizer ma wyprodukować 50 mln sztuk do końca roku. Nie sądzę aby byli byli wstanie wyprodukować 300- 400 mln w 3 kolejne miesiące. W końcu Pfizer to nie tylko USA, ale również wysyła do Anglii i do Europy. Nie znam umów ile sztuk leci na eksport, a ile zostaje w kraju to trudno ustalić, ale według mnie to nie jest zbytnio realne.

Moderator:
cięcie

Spółka nie dowiozła dobrego produktu i mleko się wylało. Teraz trzeba poprawić błędy i może za pół roku gracze zapomną, jak fabuła okaże się miodna, a gra będzie wciągająca, a nie wkurzająca glitchami.

cmc napisał(a):
krewa napisał(a):
pandorinium napisał(a):
krewa napisał(a):
cmc napisał(a):
Sony podobno zwraca kasę za CP


Podaj źródło, proszę


gamingsociety.pl/artykul/cyber...

Cytat:
Wygląda na to, że problem z Cyberpunk 2077 na PS4 jest tak duży, że Sony pomimo braku polityki zwrotów postanowiło zrobić wyjątek. W przeszłości zdarzało się to już kilkukrotnie.


Ok, czyli bazujemy na opinii jednego użytkownika reddit - widzę, że praktycznie wszystkie media linkują do tego jednego wpisu, używając przy tym liczby mnogiej. Gratuluję.


Czyli obstawiasz tak jak ja wielką nagonkę i wręcz spisek przeciwko Redom.
Karwas, skoro na Steam ludzie masowo kupują i na Amazon brakło kopii, to coś tu się nie zgadza.


dziżas, jaki spisek. Nie potrafisz zrozumieć, że jedna gra to kilka platform i nie zawsze na każdej gra wygląda dobrze? Biedna spółka chciała dobrze, a niedobrzy gracze nie docenili bugów. No jak tak można.

Piotrek_87 napisał(a):
Naprawdę to tylko jedno źródło informacji? W sumie dlaczego sony by miało zwracać kasę a nie cd projekt, dziwna sprawa, a grał ktoś na ps4 z nowym patchem?


tak samo steam zwraca kasę. Docelowo kasę traci spółka, ale pośrednik czyli sprzedawca oddaje kasę.

krewa napisał(a):
cmc napisał(a):
Sony podobno zwraca kasę za CP


Podaj źródło, proszę


gamingsociety.pl/artykul/cyber...

Cytat:
Wygląda na to, że problem z Cyberpunk 2077 na PS4 jest tak duży, że Sony pomimo braku polityki zwrotów postanowiło zrobić wyjątek. W przeszłości zdarzało się to już kilkukrotnie.

"Jak dla mnie, ukartowana akcja by sztucznie siać panikę."

Wybacz, ale większe głupoty dawno nie słyszałem. Metracritic to śmietnik gdzie jest pełno dzieci wylewających pomyje, bo im się coś nie podoba. Ale pewnie goldman siedzi i tworzy fajkowe konta aby Polacy sprzedawali akcje.

@cmc

Jest ogromny hajp na grę i kupuje mnóstwo ludzi. Potem się okazuje, że na PS4 gra jest tragiczna. Spieprzyli równo. Xbox jako tako, najlepiej wypada PC stąd oceny na steamie nie są tragiczne. Kwestia tylko, że obie strony są winne. Redzi, bo zrobili skok na kasę na odchodzącą generację konsol wiedząc, że ta konsole są zbyt słabe aby uciągnąć grę i gracze oczekują cudów na 7-etnim sprzęcie, który na starcie wcale nie był mocny w porównaniu z pecetem.

Ta gra powinna być wyłącznie na nowej generacji konsol. Dodatkowo tej grze przydałoby się jeszcze kilka miesięcy, ale okienko wydawnicze czyli grudzień było optymalne do sporego zarobku to zamiast dopieścić produkt woleli wydać niedorobioną wersję i teraz łatać.

To co poszło według Ciebie do drobnicy czyli jakieś 10 baniek. Spokojnie mogą jutro sprzedać i nie bedzi widać po notowaniach przy takich obrotach jakie są.

Nie wiem. nie mam niestety takich pieniędzy aby brać udział w ABB blackeye

pandl.pl/aktualnosc/items/merc...

Cytat:
Polskie i zagraniczne fundusze kupiły wszystkie akcje
spółki Mercator Medical w ramach procesu ABB

Nie i możemy się nigdy nie dowiedzieć.

Lock up dotyczy pozostałych akcji w posiadaniu prezesa i żony. Nabywca nie ma żadnej blokady i może sypać kiedy chce.

Masz napisane w komunikacie, że jutro nastapi sprzedaż akcji i rozliczenie ABB. Uzgodnienie ceny mogło być w poniedziałek albo i tydzień temu. To są wewnętrzne rozmowy prezesa i funduszy i nigdy się nie dowiesz, jak wyglądały.

Utnapisztim napisał(a):
A wczoraj nie było żadnych informacji a kurs +14% To jest chore co się z kursem tej spółki wyprawia.


To inne spółki są bardziej przewidywalne? Jak allegro szło na 100 to nie było chore?

Utnapisztim napisał(a):
Rekomendacja dla CRJ od BOŚ z 6.12. - ktoś? coś?


Jest mnóstwo rekomendacji z tego dnia. Prawie wszystkie dalej niedostępne, w tym o creepy. Jak się coś zmieni to dam znać.

Przecież to pewne, że będzie sporo bugów, bo przy otwartym i wielkim świecie to jest nie do uniknięcia. Ale jak fabuła będzie dobra, model jazdy i strzelania "miodny" to gracze będą zachwyceni. Po to są patche aby naprawić później usterki. I tyle.

"Dziwnym trafem wielkie ćwiczenia pandemiczne odbyły się 2 miesiące przed odpaleniem wirusa" piszesz coś takiego, a potem udajesz że o co innego chodzi?

Zawsze ktoś coś chce ugrać dla ciebie, ale rozczaruję cię. Światem nie rządzi garstka ludzi która wszystkim steruje i uwalnia wirusa. Świat to chaos i starcia największych korporacji. Nie współpraca, ale ciągła bitwa o jeszcze większe zyski. A jak będzie tego nie wie nikt, może nie będzie prywatnej własności, może będzie covid 2022 który zmiecie pół ludzkości, może asteroida uderzy, a jakieś państwo odpali broń jądrową.

nczas.com/2020/11/19/szczepion...

Zakażenia mimo wzięcia szczepionki. Jak to prawda to wspaniała szczepionka która zbawi ludzkość.

@mikhael.
Moderator:
drobna ingerencja miała miejsce
.

demagog.org.pl/fake_news/bill-...

Event 201 odbył się w październiku 2019. Według naukowców z Włoch covid był już obecny we wrześniu.

Cytat:

Jak podkreślają organizatorzy, na świecie dochodzi do około 200 zdarzeń epidemicznych rocznie (stąd też nazwa Event 201). Liczba ta stale się zwiększa, a z uwagi na procesy globalizacyjne i rosnącą współzależność państw świata w przeciwdziałaniu hipotetycznej pandemii – zdarzeniu nr 201 – konieczna okazuje się koordynacja działań na szczeblu międzynarodowym.


Cytat:
Organizacja takich wydarzeń jest powszechnie praktykowana od wielu lat. W 2018 roku zorganizowano symulację Claude X, w 2005 ćwiczenia Atlantic Storm, a w 2001 roku – Dark Winter. W ich trakcie nie podejmowano prób przewidzenia wybuchu jakiejkolwiek pandemii, a jedynie sprawdzano stopień bieżącego przygotowania i efektywności działań poszczególnych podmiotów na wypadek wystąpienia takiego scenariusza. Podobnie jak ćwiczenia wojskowe (np. Defender Europe 2020) nie są oznaką bliskiego wybuchu trzeciej wojny światowej, ćwiczenia antyterrorystyczne nie wskazują na potencjalny zamach terrorystyczny, a ćwiczenia przeciwpowodziowe – nie zapowiadają wystąpienia powodzi.Wystarczy napisać co spółki to może odpiszą. Na bank nie wysyłają towaru do USA jak kupili coś od Top Glove. Moze do Australii, a może nie. Natomiast to nie jest jedyny producent, są inni. Na pewno zamknięcie fabryk spowoduje kolejny wzrost cen rękawic, bo ich będzie mniej, a popyt jest jeszcze większy choćby przez zbliżające się szczepienia. A czy spadnie liczba sprzedanych rekawic, bo zabraknie dostaw to tylko spółka wie i może się podzielą informacją. Według mnie ceny powinni znacząco i to bardzo znacząco wzrosnąć. Samo to już jest mega istotne dla produkcji mercatora.

Form mobilizacji czy zachęt można wykreować wiele. - dla mnie to forma przymusu blackeye

Tu nie chodzi o brak wiary w naukę, a odpowiednio długie badania kliniczne.

Zobaczymy za kilka dni. Pojawi się dodatkowy popyt. Jak nie będzie podaży, która będzie chciała to wykorzystać to kurs wzrośnie, jak będzie to nie.

Cytat:
Ogłoszenie pandemii spowodowało obciążenie dodatkowymi kosztami podatników wielu krajów. Europejskie kraje poniosły starty głównie w wyniku zakupu szczepionek. Koszty zakupu szczepień na odmianę grypy A/H1N1 dla jednego państwa sięgały setek milionów euro. M.in. Holandia na ten cel przeznaczyła 300 mln Euro, Włochy 185 mln, Niemcy kolejne 417 mln euro a Francja aż 860 mln euro. Kraje te po ustąpieniu pandemii mierzyły się z kolei z negocjacjami z firmami farmaceutycznymi w sprawie zwrotu szczepionek. Różne szacunki wskazują, że przeciw A/H1N1 ostatecznie zaszczepiło się jedynie od 4 do 10 proc. Europejczyków.


www.politykazdrowotna.com/5614...

To ile się zaszczepi tym razem, dwa razy tyle? Co z mutacjami wirusa, który jest obecnie inny od tego który był?

Komunikatów może być i kolejne dziesięć, ale kluczowa kwestia jest jedna. Czy zmuszą do szczepień.

Dla Ciebie czy dla mnie jest to istotne, dla nich też, ale mniej, bo mają normalne wynagrodzenia i możliwość objęcia dużo wiekszej ilości akcji. A zakładam, że na kolejne lata PM będzie z jeszcze większą pulą.

Dostałeś komunikat infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Albo wierzysz w te słowa i zamiast spisków traktujesz to normalnie, albo nie wierzysz. W drugim przypadku choćbyś się zastanawiał miesiącami nie poznasz prawdy. Dla mnie sprzedaż nie jest problemem, ba, zapewne za rok znowu sprzedadzą jak obejmą nowe tanie akcje.

Chyba że gra okazuje się crapem i nici z marzeń o wielkich kapitalizacjach.

Pewnie wiadomo, ale to trzeba by zliczać po komunikatach ile nabyli. Chyba że w raporcie gdzie to widać. Mi się zwyczajnie nie chce, bo nie dostrzegam problemu, że zarząd sobie raz sprzedaje, raz kupuje.

W sumie znalazłem.

mercatormedical.eu/pub/File/ES...

20.004 (dwadzieścia tysięcy cztery) Warranty serii D, - te obejmą w przyszłym roku za 2020
59.988 (pięćdziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt osiem) Warrantów
serii E -Warranty serii E zostaną zaoferowane poszczególnym Uprawnionym po
zrealizowaniu indywidualnych celów i na warunkach indywidualnie określonych
przez Radę Nadzorczą – w odniesieniu do Uprawnionych będących członkami
Zarządu Spółki lub przez Zarząd (zaakceptowanych przez Radę Nadzorczą) – w
odniesieniu do Uprawnionych będących członkami kluczowej kadry menedżerskiej
Spółki i spółek Grupy

Nie mam pojęcia ile ich dali a ile zostało, ale pula jest dość pokaźna. Żeby nie było tak, że za ten rok dostaną ze dwa razy tyle co teraz sprzedali.

goral09mat napisał(a):
Nie wiem czy kumasz, że prawie wszyscy wystrzelali się ze wszystkich akcji jakie mają.

Elżbieta Żyznowska – 9871 z (brak danych w raporcie za Q3)
Dariusz Krezymon – 3388 z 3388
Witold Kruszewski – 8386 z 9386
Monika Żyznowska – 8709 z 8709


nie wiem czy kumasz, ale jest program motywacyjny. Jak tak lubisz liczyć to policz i obejmą akcji.

Pomijam już spółki takie jak bit gdzie prezesi mają symboliczne wartości bo co kilka lat sprzedają pod nowy PM. I tak w kółko macieju na każdej spółce. Jak tylko ktoś sprzeda akcje to już tysiące postów. Najlepiej jakby zarząd i prezes nigdy nie sprzedał ani jednej akcji, bo jak sprzeda to oznaka, że wie więcej i biznes leci na łeb. W ogóle powinni pracować za darmo, bo przecież drenują spółkę pensjami. I najlepiej jakby co 5 minut pisali co zamierzają robić, bo ludzie nie potrafią cierpliwie poczekać na rozwój, jeżeli wierzą w przyszłość firmy.

goral09mat napisał(a):
To są ludzie, którzy są najbliżej tego biznesu. Albo jest gorzej niż reklamują na zewnątrz i sami nie wierzą że w przyszłości kurs może być wyższy niż jest teraz, albo tam jest jakaś gra rozgrywana o której my nie wiemy.


Albo zwyczajnie sprzedają akcje, jak to zrobili prezesi na gierkach czy innych firmach.

Pfizer dał kopa giełdom i spadki tutaj, Moderna już nie miała tej skali. Idąc Twoim tokiem rozumowania to powinni sprzedać zaraz po infie od pfizera bo się przestraszyli jak to im biznes upada.

Wczoraj Pfizer ogłosił, że już ma skuteczność 95%. Pewnie też się tego przestraszyli. blackeye

Przecież w poniedziałek nie było infa od Pfizera. To było tydzień wcześniej.

Ale nadal obowiązuje. Ten lub inny. Ale mają PM

Cytat:
10.09.2020 16:16 - 37098661A A A
MERCATOR MEDICAL SA (41/2020) Nabycie akcji w ramach programu motywacyjnego przez osobę pełniącą obowiązki zarządcze


biznes.pap.pl/pl/news/listings...(41-2020)-nabycie-akcji-w-ramach-programu-motywacyjnego-przez-osobe-pelniaca-obowiazki-zarzadcze


Cytat:
Program motywacyjny dla kluczowych menedżerów Mercatora zakłada, że przychody spółki w 2019 roku wyniosą 511 mln zł, a w przyszłym wzrosną do 567,5 mln zł. Witold Kruszewski ocenia, że z realizacją tego celu nie powinno być problemów.


www.bankier.pl/wiadomosc/Merca...

www.money.pl/gielda/mercator-c...

Cytat:
Cele finansowe na rok 2020, zawarte w programie motywacyjnym Mercator Medical na lata 2018-2020 są bezpieczne i możliwe do zrealizowania, poinformował członek zarządu ds. finansowych Witold Kruszewski.


Tutaj jest informacja o programie motywacyjnym. Nie mam pojęcia ile już objęli, a ile zostało. Wiem tylko, że we wrześniu brali akcje i mają ładny zysk. To teraz sprzedali. Czy jeszcze jakieś obejmą to trzeba by wyliczać.

mercatormedical.eu/dla-mediow/...

A ja bym chciał żeby sprzedał te 5 cz 10% jakiemuś funduszowi, najlepiej zagranicznemu.

Swoją drogą to Kruszewski nie ma szczęścia. W styczniu sprzedał po niecałe 20 zł za akcję. A wystarczyło chwilę poczekać.

www.bankier.pl/wiadomosc/MERCA...

Dla mnie liczy się tylko prezes i jego pakiet. Cała reszta to popierdółki, tak to ujmę. blackeye Ciekawe czy ogłoszą, że zakończyli skup akcji własnych, bo ilość nawet pasuje.

goral09mat napisał(a):
krewa napisał(a):
grabson napisał(a):
Obstawiam, że świeża sprzedaż akcji przez członka zarządu może pomóc w domknięciu wszelkich luk wzrostowych na tym papierze.


W mojej opinii sprzedaż 0,11% ogólnej liczby akcji jest zupełnie bez znaczenia. Gorzej, jeżeli wyprzedaż będzie miała ciąg dalszy.


Ilość/procent faktycznie wydaje się być bez znaczenia ale raczej trzeba by sobie odpowiedzieć na pytanie:
* dlaczego teraz a nie wcześniej
* dlaczego teraz skoro ma być tak super już wkrótce?


I znowu te pytania, które tyle razy widziałem na bitach, na creepy jar w tym roku i na wielu innych spółkach. Po prostu sprzedali akcje i tyle.

goral09mat napisał(a):
Czyli w sumie nic ciekawego na razie. Dalej robią rękawice tylko inne...


Spokojnie, w styczniu wykupią playwaya, a w marcu Mabion. Na pewno lepiej się opłaci niż rozszerzanie segmentu na którym się znają.

mercatormedical.eu/dla-mediow/...

Cytat:
Mercator Medical jest obecny na rynku medycznym od blisko 30 lat, a jego produkty, stanowiące synonim bezpieczeństwa i wysokiej jakości, są powszechnie stosowane w szpitalach, ambulatoriach, gabinetach i klinikach różnych specjalizacji. Obdarzona takim zaufaniem i referencjami marka teraz chce wyjść ze swoim asortymentem poza obszar medyczny, do specjalistów innych branż, m.in. z branży beauty (salony fryzjerskie, kosmetyczne, manicure), do punktów weterynaryjnych czy też do branży HoReCa.


Cytat:
Równocześnie Grupa pracuje nad stworzeniem linii rękawic, które będą przeznaczone dla gospodarstw domowych i szeroko dostępne w popularnych sieciach handlowych. Te produkty będą chronić przed zabrudzeniami, ułatwiając porządki domowe, obróbkę warzyw i owoców, prace ogrodowe czy majsterkowanie, ale – co jeszcze ważniejsze – będą zabezpieczać przed zakażeniami, zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkownika i jego bliskich.


Trochę popłynąłeś z rożnymi teoriami o spiskach, ale co mi tam. blackeye

I to jest klucz do wszystkiego. Jak więcej ludźmi uzna, że przyszłość jest super np cdr to wycena już wcześniej jest odpowiednio wysoka. Jak inni uznają, że przyszłość jest słaba to nie chcą akcji. Jaka będzie przyszłość tego nie wie nikt.

W 3Q20 średnia cena sprzedaży w MRC wyniosła ok. 100 USD/1000szt. vs. 60 USD w2Q20.

w IV mamy już 140 USD.

Ale to nie ma znaczenia, bo jak wiemy wycena spółki musi być taka ile gotówki w kasie, co pięknie widać na wielu spółkach w Polsce i na świecie.

Wszytko zależy kto jak gra na giełdzie. Przy krótkim terminie AT jest przydatna, ale znalezienie spółki która może mieć potencjał to już fundamenty, a nie kreski. I zgadzam się, że to aż emocje. To jest klucz do wszystkiego. Emocje mogą sprawić że spadnie zarówno na poniżej 300 jak i emocje mogą sprawić, że kurs poszybuje dużo wyżej. Obecnie rządzi podaż.

saturas napisał(a):
Apropo AT to załóżmy że kurs zejdzie do 390 zł. Myślisz że będzie taki sam efekt jak zejście z 450 na 440? Absolutnie nie, pojawi się kolejna panika i wielu ludziom puszczą zwieracze. Dlatego warto obserwować wykresy.

Oczywiście jeszcze bardziej wiadomości - obecny/zeszłotygodniowy zjazd to efekt jednej wiadomości - jest szczepionka. Nastąpiła zmiana warunków gry Boo hoo!


W jaki sposób zmieniła się gra? Jutro koniec pandemii? Za pół roku też? A co jak ludzie nabędą odporność stadną i wirus sam zniknie? A jak za rok pojawi się jeszcze gorsza mutacja i szczepionka nie pomoże? Rok temu nikt z nas nie przewidział pandemii, zamykania ludzi w domach, i krachu na giełdach. Gra jest dalej ta sama, a jak i kiedy się skończy tego nie wie nikt.

Mr Szarawek napisał(a):
Jest wprost przeciwnie, te wszystkie informacje, emocje oraz plany kupujących i sprzedających są w cenach odzwierciedlonych wykresami.


Wykresy są tak wspaniałe, że analizując przeszłość zawsze powstaną jakieś kreski, bo muszą. Tak samo analizując przyszłość też jakieś kreski powstają, ale już dziesiątki różnych wersji, a która się spełni i dlaczego to nikt nie wie. Emocje w żaden sposób nie powodują, że przyszłość jest wyceniona w lepszy lub gorszy sposób. To są tylko emocje.

Utnapisztim napisał(a):
Jakbym miał widzieć jakiś pozytyw tej sytuacji to chyba tylko taki, że cały program motywacyjny został rozliczony jednorazowo i nie będzie obciążał kolejnych okresów. Ale można było jak na 11B czy TEN elegancko rozbić to na kilka kwartałów (albo jednorazowo w raporcie rocznym) i żadna księgowa strata by się wtedy nie pojawiła.


przecież to nie jest jednorazowa, ale kwartalnie tyle będzie. Źle pamiętam, że koszt programu motywacyjnego do dobre kilkadziesiąt baniek?

I jakie to ma znaczenie? Mi się podoba takie prezentowanie PM.

Szczepionka mniej potrzebna na wiosnę, ale już za rok na jesień nie będzie odporności i wtedy będą stawać na głowie aby zmusić ludzi do szczepień.

pandl.pl/aktualnosc/items/merc...

Cytat:
Zaznaczył również olbrzymi niedobór rękawic jednorazowych, szacowany na ponad 200 mld sztuk rocznie, czyli na poziomie blisko 60% obecnych globalnych mocy wytwórczych. Rosną okresy realizacji zamówień u producentów,


Cytat:
- Bardzo cieszymy się jako ludzie, że szczepionki powstają i tego cały czas oczekujemy. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy szczepionka wejdzie do użycia. Produkcja masowa i zaszczepienie świata potrwa długi czas, do tego zresztą potrzebne są też rękawice. Warto też zwrócić uwagę, że szczepionka na grypę jest znana od dziesięcioleci, a grypa nadal istnieje na szerszą skalę, a szczepienia potrzebne są corocznie. Jest wiele niewiadomych w tym temacie. Tymczasem widzimy bardzo niezaspokojony popyt na rękawice, który zapewne pozostanie wysoki również po pandemii. Wiele branż niemedycznych po prostu wprowadzi je jako standard, szczególnie w USA – wskazał dr Wiesław Żyznowski,


Cytat:
- Jednocześnie pragnę podkreślić, że nasza strategia, którą właśnie opracowujemy, a która dotyczy kolejnych lat, jest tworzona tak, jak gdyby koronawirusa nigdy nie było. To ważne. Dlatego będziemy inwestować racjonalnie, mądrze – dodał Prezes Żyznowski.

Dla mnie prezes dziwnie się zachował. To nie jest sprzedaż z dnia na dzień, ale plan uzgodniony w sierpniu, ale po co planował sprzedaż skoro szczepionka jest tak wspaniała? Chyba że wchodzi kto inny na jego miejsce, bo jeżeli sprzedał to na rynku ulicy to kiepsko świadczy o potencjalnej jakości leku. Samych szczepionek to będzie multum w przyszłym roku. Kwestia tylko co do ich jakości i ilości skutków ubocznych.

Ty nie wierzysz, inny wierzy, przyszłości nie zna nikt. Już tym bardziej nikt z nas nie wie, co to są właściwe tory, na które ma wrócić spółka. Za to ja widzę twarde dane finansowe, jak potrafią zarabiać.

Według rożnych badań taka odporność trwa od 2 do 5 miesięcy. Nadal za wcześnie aby ustalić jak to jest po przebytej chorobie.

Najlepszy artykuł jaki czytałem o rosyjskiej to było. Wzięli szczepionkę, zachorowali na covid blackeye

W przyszłym roku Pfizer planuje szczepionkę w wersji sproszkowanej. Pewnie na wiosnę dostanie służba zdrowia w USA tę obecną wersję, a w Europie trochę od nich plus z moderny i astry, a dopiero bliżej jesieni jest realna szansa na masowe szczepienia. Ciekawe tylko jak zmusic ponad 50% społeczeństwa do tego. Bo musi być od groma szczepień aby ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa.

I najgorsze że pewnie gpw, knf czy inne organy nic im nie zrobią, i nawet tak czytelne i bezczelne ruchy nie wrzucą ich do paki.

Właśnie o to chodzi, że według ekspertów, którzy analizują rynek rękawic nie wróci do tego co było jezeli chodzi o roczny wolumen. Ceny na pewno spadną, ale nikt nie wie kiedy i o ile. Plus spółka planuje inne rzeczy czyli nie wraca do tego co było, czyli same rękawice. I podaż nie zwiększy się jutro czy za miesiąc, ale dobre miesiące. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut aby przesłuchać konferencje na temat budowy nowych fabryk. Nie potrzeba też być szaleńcem aby zarabiać, ale warto zgłębić temat, co nie oznacza sukcesu lub porażki, ale oznacza większa wiedzę.

Czyli w sumie nie ważne są szczepionki, ale najważniejsze aby co jakiś czas o tym gadać, że już niedługo będą i hossa na lata.

wydarzenia.interia.pl/raporty/...

Cytat:
"Rządy powinny rozważyć wprowadzenie zachęt, materialnych lub niematerialnych, które skłoniłyby obywateli do szczepienia się przeciwko COVID-19, kiedy skuteczny preparat pojawi się na rynku - pisze brytyjski etyk z Oxfordu na łamach "Journal of Medical Ethics". Według niego zachęty mogą jednak być nie tylko finansowe, ale też przybrać formę "płatności w naturze", np. swoboda podróżowania, zwolnienie z nakazu noszenia maski w miejscach publicznych.


Dobry pomysł. Chcesz wyjść z domu to marsz na szczepienie, bo jak nie to masz zakaz.....

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 10 lipca 2011
Ostatnia wizyta: 18 czerwca 2021 21:09:19
Liczba wpisów: 910
[0,24% wszystkich postów / 0,25 postów dziennie]
Punkty respektu: 46

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,426 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło