pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pandorinium

pandorinium

Ostatnie 10 wpisów
Fakt, współczesny gracz lubi działające gry. Rzeczywiście trudno sprostać takim wymaganiom blackeye

A oceny mieszane w przypadku outriders to z tego co się orientuję problemy z serwerami, bo samą grę to ludzie chwalą. No i jest dostępna w game passie, a to też mocno zaburza statystyki sprzedażowe i oceny. Wracając do CP. Nakręcili taki marketing, że poszedł hejt jak wydali grę w jakości early access. Oni nie powinni wydawać tego w grudniu, ale gdzieś teraz.

Ciekawe które wymagają tej emisji, skoro OFE do likwidacji, a TFI może kupować w NC, tak samo jak zagranica.

A wystarczyło przesunąć premierę o pół roku i nie byłoby tej całej afery, ale gdy cyferki z excela biorą górę nad jakością to teraz są efekty.

Jest też informacja, że wydano milion do końca 2020 to nie ma się co spodziewać, że prace są jakoś bardziej zaawansowane.

Co to jest kurs w granicach rozsądku? Taka cena akcji, która jest warta według własnego widzimisię, bo spółka jest be i musi być niżej? I fakt, w wezwaniu po 50 nachapał się prezes, a drobni zostali z ochłapami. I potem za te ochłapy pokupowali mercedesy z zysków.

oh jakie oburzenie, bo wielcy z SW analitycy niczym drugi buffet nie potrafią zaakceptować, że konsole mają opóźnienie i mogą mieć kolejne.

Nie będzie, i wyjdzie na wiosnę to super. Będzie opóźnienie, to takie życie.

Dla mnie idealny termin to rocznica coopa, wakacje są bez sensu żeby wydawać grę, to zostaje wrzesień. Kwestia czy o rozpoczęciu certyfikacji muszą informować, jeżeli tak to chyba wiadomo, że prędko nie wyjdzie, jeżeli nie muszą to może być szybciej.

Zabolała prawda, że w gamingu są opóźnienia?

Roadmapa a rzeczywistość to często nie to samo. Osobiście obstawiam wrzesień, chyba że się uwiną i wypuszczą maj, czerwiec.

Wypuszczą podstawową wersję gry na konsole może jesienią tego roku, a później na wiosnę czy lato 2022 dołączą dodatek wszystkie SoA razem. I tyle.

No tak wyglądam, wyglądam i jakoś nie widzę. Za to wspaniali analitycy z SW widzą wszystko i znają się na wszystkim, nawet lepiej od prezesa firmy, który od lat zajmuje się biznesem. Pogratulować tylko. I na tym kończę bo mi szkoda czasu na pisanie z gośćmi którzy piszą o spółce która ich nie interesuje. Tak z dobroci serca. blackeye

to ilu analityków ma takie oczekiwania? Bo ja na ten moment widzę jednego.

Jak czytam to forum to tutaj nie ma wyobraźni, a jest przekonanie jak będzie i na pewno będzie źle. binky To tak jak jak na wątku kiedy będzie bessa gdzie multum ludzi czeka na zwałę, bo jak to tak żeby indeksy rosły, to nienaturalne.

Oho, teraz to już gadki o stratach za rok. Coraz lepiej.

Ta gra jest spoko, ale nie jest jak wiedźmin. Ot pogra się kilkadziesiąt godzin i tyle. Wiesiek to było kilkaset. Marketing był bardzo mocny stąd mocne otwarcie, a tak naprawdę to wcale nie jest wybitna gra, ot normalna jak wiele innych. Co nie oznacza, że nie będzie się świetnie sprzedawać. Najważniejsze żeby gracz kupił podstawkę, a później goty lub seasson pass, a ile będzie grać czy w ogóle odpali to nie jest aż tak bardzo istotne. Jest istotne w przypadku multi, stąd moje obawy czy będzie sukces na miarę gta online.

chyba że mutacja z RPA mocniej wjedzie do Europy to będziesz na początku szczytu. Po kiego grzyba te rozważania kto ma rację. Giełdę chcesz zabawiać a może uchronić moją kasę? blackeye Jak spółka jest be i najlepsze ma za sobą to zwyczajnie olewa się tę spółkę i forum.

Dla mnie jednoznacznie pokazuje, że tylko ludzie wewnątrz firmy wiedzą jak wygląda sytuacja co do momentu zawierania umów, a reszta inwestorów może mieć tylko własne wyobrażenie, które wcale nie musi prawidłowe. I standardowo jak to w Polsce. Nie ma umów, źle, są umowy, jeszcze gorzej.

Najważniejsze, że w końcu jest wycena oparta na DCF. blackeye Kurde trzeba tego analityka wysłać za granicę to od razu naprostuje innych

w sumie to ten miliard złotych najlepiej by było ulokować w obligacje i będą mieć z samych odsetek tyle zysku to zakłada bos za kilka lat. Rzadko się spotykam z analizami gdzie cała wypracowana gotówka przepada i firma wraca do tego co było.

PZU jakby ciut inna kapitalizacja.

To może jak to znawcy tutaj piszą, że wszystko jest w cenach to te wyniki też są w cenie. W końcu spadło z 700 na 400. blackeye

Jak się część przychodu wykaże po nowym roku bo nie zdążyli wysłać to nie spadną marże? Bez komentarza skąd takie liczby się wzięły to trudno szacować jak wyglądał IV kwartał.

pivovarit napisał(a):
Jakby uważali, że cena jest mocno niedoszacowana, to by skupowali ile wlezie a nie wywalali. Niestety, to się kupy nie trzyma.


dlatego skupują CCC czy allegro?

To jaka ta przyszłość będzie?

Mamy rozumieć to tak, że anale i goście ze spółki nie grają do tej samej branki co my. Gdybyś słuchał bosia to był sprzedał rok temu, bo nie ma perspektyw. Gdybyś słuchał Kruszewskiego to byś oddał po 50 w wezwaniu, bo słabo i nie ma perspektyw. Ostatnie dwa kwartały pokazywały, że słowa ze spółki były prawdą, rekordowe zyski. Czy IV kwartał też taki będzie przekonamy się za kilka dni.

Swoją droga boś zawsze przed wynikami aktualizują reko, jakby nie mogli poczekać kilku dni na twarde dane. Na CCC czy playway są mega perspektywy, a tutaj magicznie od 2022 nic nie będzie.

Takie, które będą modne. blackeye

Z tego co wiem to akcje wycofane z obrotu można sprzedać na umowę i w ten sposób wykazać stratę, ale jeżeli akcje całkowicie znikają z rachunku to chyba już ich się nie ma to nie ma co sprzedawać.

Joker napisał(a):
Duże niezrozumienie przepisów tu się wkrada i sytuacji finansowej Idea Banku.

Ten Bank został zniszczony wcześniej i nie przez instytucje rządowe. Nie w oparciu o regulacje pisowskie, a prawo unijne, nie na zlecenie Zdzisława, a w celu zmniejszenia przeniesienia w przyszłości obciążenia na podatników.

Takie rzeczy działy się już w Polsce i UE.

Dzisiaj głównymi poszkodowanymi nadal są Klienci Idea Banku, którzy kupowali obligacje GetBacka na ponad 700 mln zł, a nie LC. Klienci mający w portfelu różne UFK i FIZy Trigona i Altusa. Tam się rozgrywają dramaty ludzkie u osób które czasami cały majątek z lokat przerzuciły na felerne inwestycje i to jeszcze w okresie emerytalnym bez szans na odrobienie strat.

Zachłanność zgubiła władze IB.


o tym piszę, czy te przepisy nie są niebezpieczne? W skali całej Europy można zerować konta ludzi z akcjami i obligacjami, bo takie są przepisy. Uważasz, że tak powinno to działać?

Tylko czy to tak powinno wyglądać? Nie powinno być np przymusowego wykupu akcji? Bo idąc dalej to przecież można zniszczyć każdy bank, bo się zrobi kryteria, których nie spełnia i pyk, firma przejęta.

W odpowiednim momencie zmutował. Ludzie nie chcieli się szczepić to może teraz się przestraszą i polecą po zastrzyk.

Czyli wracamy do punktu wyjścia. Nikt nie znam przyszłości i każdy widzi ją inaczej. Dlatego jeden ma akcje, drugi nie. I tyle. Są setki spółek w Polsce i jeszcze więcej na świecie. Jak słaba firma to się szuka lepszej.

ciro napisał(a):
Tak to wygląda jakby komuś "nadepneli na odcisk". Nie chcieli się Polaczki poczęstować kawałkiem tortu, tylko zamarzyło im się stać stałym głównym daniem w menu.

Na Metacritic część krytykow wstrzymała się z wystawieniem oceny gry, aż zobaczą co sądzą gracze i jakie klarują się nastroje wokół gry i studia.
Gra jakimś cudem przeszła zewn. kontrolę i trafiła do sprzedaży w Sony Playstore.
Grupa może max. kilkunastu tysięcy graczy, nawet nie niezadowolonych, ale rozpalonych z nienawiści nabywców, postanowiła zawalczyć o zwrot kasy z konsol PS na śmierć i życie. Hejt się rozlewa po necie koszmarny, aż niezrozumiałe dlaczego aż tak skrajny.
Sony pierwszy raz w historii posuwa się do wycofania produktu i de facto rozdania gry gratis jej dotychczasowym posiadaczom. CD Projekt wydaje z kolei komunikat, że był to wynik rozmów z partnerem, podczas gdy na cały świat rozpowszechnia się wersję, że wyłącznie autorytarna decyzja Sony.
To wszystko jak niezły film sensacyjny, z fabuła opartą na intrydze.


bo przecież najprostsze wytłumaczenie, że zarząd projecta zrobił skok na kasę wydając niedorobiony produkt to nierealne. Ale już spiski wszystkich i na całym świecie to już realne. Na konsolach jest inny tym graczy. Nauczony dobrej jakości chce dobrą jakość. Na PC gracze wiedzą, co to błędy, glitche itd. Zarząd CDR odwalił manianę i tyle. I teraz zbierają to co sami zasiali. Nikt im nie kazał wydawać gry na PS4 już teraz. Zrobili to z premedytacją wiedząc, jaki jest produkt.

10 mln do świąt to by była tragedia. Preorderów było 8 baniek, z czego kilka to pewnie będą zwroty, albo i wcale nie muszą być. Tutaj w tym roku to ponad 20 mln sztuk powinno pójść jako minimum do takiej wyceny jaka była.

Jakie znowu 800 000 akcji? Skup jest na określona kwotę, zgodnie z dzisiejszym raportem mają pewnie wymogi do spełnienia. Skup to normalny popyt, tak jakby siedział Kowalski przed kompem i kupował akcje. I tyle.

Coś koło 1-2 lata potrzeba na otworzenie fabryk. Nie mamy pojęcia na jakim etapie są inne firmy i Mercator. W końcu np tutaj mogli już ustalić co robią i zacząć. Tak samo nie wiadomo czy to będą fabryki od podstaw, czy dołożenie do istniejącej czy nabycie działającej. A z informacji jakie napływają to tak szybko nie powstanie sto nowych fabryk co zaleje rynek tanimi rękawicami.

Ładnie, tym bardziej, że przed nami winter sale.

Drobna uwaga odnośnie szczepień. Pfizer ma wyprodukować 50 mln sztuk do końca roku. Nie sądzę aby byli byli wstanie wyprodukować 300- 400 mln w 3 kolejne miesiące. W końcu Pfizer to nie tylko USA, ale również wysyła do Anglii i do Europy. Nie znam umów ile sztuk leci na eksport, a ile zostaje w kraju to trudno ustalić, ale według mnie to nie jest zbytnio realne.

Moderator:
cięcie

Spółka nie dowiozła dobrego produktu i mleko się wylało. Teraz trzeba poprawić błędy i może za pół roku gracze zapomną, jak fabuła okaże się miodna, a gra będzie wciągająca, a nie wkurzająca glitchami.

cmc napisał(a):
krewa napisał(a):
pandorinium napisał(a):
krewa napisał(a):
cmc napisał(a):
Sony podobno zwraca kasę za CP


Podaj źródło, proszę


gamingsociety.pl/artykul/cyber...

Cytat:
Wygląda na to, że problem z Cyberpunk 2077 na PS4 jest tak duży, że Sony pomimo braku polityki zwrotów postanowiło zrobić wyjątek. W przeszłości zdarzało się to już kilkukrotnie.


Ok, czyli bazujemy na opinii jednego użytkownika reddit - widzę, że praktycznie wszystkie media linkują do tego jednego wpisu, używając przy tym liczby mnogiej. Gratuluję.


Czyli obstawiasz tak jak ja wielką nagonkę i wręcz spisek przeciwko Redom.
Karwas, skoro na Steam ludzie masowo kupują i na Amazon brakło kopii, to coś tu się nie zgadza.


dziżas, jaki spisek. Nie potrafisz zrozumieć, że jedna gra to kilka platform i nie zawsze na każdej gra wygląda dobrze? Biedna spółka chciała dobrze, a niedobrzy gracze nie docenili bugów. No jak tak można.

Piotrek_87 napisał(a):
Naprawdę to tylko jedno źródło informacji? W sumie dlaczego sony by miało zwracać kasę a nie cd projekt, dziwna sprawa, a grał ktoś na ps4 z nowym patchem?


tak samo steam zwraca kasę. Docelowo kasę traci spółka, ale pośrednik czyli sprzedawca oddaje kasę.

krewa napisał(a):
cmc napisał(a):
Sony podobno zwraca kasę za CP


Podaj źródło, proszę


gamingsociety.pl/artykul/cyber...

Cytat:
Wygląda na to, że problem z Cyberpunk 2077 na PS4 jest tak duży, że Sony pomimo braku polityki zwrotów postanowiło zrobić wyjątek. W przeszłości zdarzało się to już kilkukrotnie.

"Jak dla mnie, ukartowana akcja by sztucznie siać panikę."

Wybacz, ale większe głupoty dawno nie słyszałem. Metracritic to śmietnik gdzie jest pełno dzieci wylewających pomyje, bo im się coś nie podoba. Ale pewnie goldman siedzi i tworzy fajkowe konta aby Polacy sprzedawali akcje.

@cmc

Jest ogromny hajp na grę i kupuje mnóstwo ludzi. Potem się okazuje, że na PS4 gra jest tragiczna. Spieprzyli równo. Xbox jako tako, najlepiej wypada PC stąd oceny na steamie nie są tragiczne. Kwestia tylko, że obie strony są winne. Redzi, bo zrobili skok na kasę na odchodzącą generację konsol wiedząc, że ta konsole są zbyt słabe aby uciągnąć grę i gracze oczekują cudów na 7-etnim sprzęcie, który na starcie wcale nie był mocny w porównaniu z pecetem.

Ta gra powinna być wyłącznie na nowej generacji konsol. Dodatkowo tej grze przydałoby się jeszcze kilka miesięcy, ale okienko wydawnicze czyli grudzień było optymalne do sporego zarobku to zamiast dopieścić produkt woleli wydać niedorobioną wersję i teraz łatać.

To co poszło według Ciebie do drobnicy czyli jakieś 10 baniek. Spokojnie mogą jutro sprzedać i nie bedzi widać po notowaniach przy takich obrotach jakie są.

Nie wiem. nie mam niestety takich pieniędzy aby brać udział w ABB blackeye

pandl.pl/aktualnosc/items/merc...

Cytat:
Polskie i zagraniczne fundusze kupiły wszystkie akcje
spółki Mercator Medical w ramach procesu ABB

Nie i możemy się nigdy nie dowiedzieć.

Lock up dotyczy pozostałych akcji w posiadaniu prezesa i żony. Nabywca nie ma żadnej blokady i może sypać kiedy chce.

Masz napisane w komunikacie, że jutro nastapi sprzedaż akcji i rozliczenie ABB. Uzgodnienie ceny mogło być w poniedziałek albo i tydzień temu. To są wewnętrzne rozmowy prezesa i funduszy i nigdy się nie dowiesz, jak wyglądały.

Utnapisztim napisał(a):
A wczoraj nie było żadnych informacji a kurs +14% To jest chore co się z kursem tej spółki wyprawia.


To inne spółki są bardziej przewidywalne? Jak allegro szło na 100 to nie było chore?

Utnapisztim napisał(a):
Rekomendacja dla CRJ od BOŚ z 6.12. - ktoś? coś?


Jest mnóstwo rekomendacji z tego dnia. Prawie wszystkie dalej niedostępne, w tym o creepy. Jak się coś zmieni to dam znać.

Przecież to pewne, że będzie sporo bugów, bo przy otwartym i wielkim świecie to jest nie do uniknięcia. Ale jak fabuła będzie dobra, model jazdy i strzelania "miodny" to gracze będą zachwyceni. Po to są patche aby naprawić później usterki. I tyle.

"Dziwnym trafem wielkie ćwiczenia pandemiczne odbyły się 2 miesiące przed odpaleniem wirusa" piszesz coś takiego, a potem udajesz że o co innego chodzi?

Zawsze ktoś coś chce ugrać dla ciebie, ale rozczaruję cię. Światem nie rządzi garstka ludzi która wszystkim steruje i uwalnia wirusa. Świat to chaos i starcia największych korporacji. Nie współpraca, ale ciągła bitwa o jeszcze większe zyski. A jak będzie tego nie wie nikt, może nie będzie prywatnej własności, może będzie covid 2022 który zmiecie pół ludzkości, może asteroida uderzy, a jakieś państwo odpali broń jądrową.

nczas.com/2020/11/19/szczepion...

Zakażenia mimo wzięcia szczepionki. Jak to prawda to wspaniała szczepionka która zbawi ludzkość.

@mikhael.
Moderator:
drobna ingerencja miała miejsce
.

demagog.org.pl/fake_news/bill-...

Event 201 odbył się w październiku 2019. Według naukowców z Włoch covid był już obecny we wrześniu.

Cytat:

Jak podkreślają organizatorzy, na świecie dochodzi do około 200 zdarzeń epidemicznych rocznie (stąd też nazwa Event 201). Liczba ta stale się zwiększa, a z uwagi na procesy globalizacyjne i rosnącą współzależność państw świata w przeciwdziałaniu hipotetycznej pandemii – zdarzeniu nr 201 – konieczna okazuje się koordynacja działań na szczeblu międzynarodowym.


Cytat:
Organizacja takich wydarzeń jest powszechnie praktykowana od wielu lat. W 2018 roku zorganizowano symulację Claude X, w 2005 ćwiczenia Atlantic Storm, a w 2001 roku – Dark Winter. W ich trakcie nie podejmowano prób przewidzenia wybuchu jakiejkolwiek pandemii, a jedynie sprawdzano stopień bieżącego przygotowania i efektywności działań poszczególnych podmiotów na wypadek wystąpienia takiego scenariusza. Podobnie jak ćwiczenia wojskowe (np. Defender Europe 2020) nie są oznaką bliskiego wybuchu trzeciej wojny światowej, ćwiczenia antyterrorystyczne nie wskazują na potencjalny zamach terrorystyczny, a ćwiczenia przeciwpowodziowe – nie zapowiadają wystąpienia powodzi.Wystarczy napisać co spółki to może odpiszą. Na bank nie wysyłają towaru do USA jak kupili coś od Top Glove. Moze do Australii, a może nie. Natomiast to nie jest jedyny producent, są inni. Na pewno zamknięcie fabryk spowoduje kolejny wzrost cen rękawic, bo ich będzie mniej, a popyt jest jeszcze większy choćby przez zbliżające się szczepienia. A czy spadnie liczba sprzedanych rekawic, bo zabraknie dostaw to tylko spółka wie i może się podzielą informacją. Według mnie ceny powinni znacząco i to bardzo znacząco wzrosnąć. Samo to już jest mega istotne dla produkcji mercatora.

Form mobilizacji czy zachęt można wykreować wiele. - dla mnie to forma przymusu blackeye

Tu nie chodzi o brak wiary w naukę, a odpowiednio długie badania kliniczne.

Zobaczymy za kilka dni. Pojawi się dodatkowy popyt. Jak nie będzie podaży, która będzie chciała to wykorzystać to kurs wzrośnie, jak będzie to nie.

Cytat:
Ogłoszenie pandemii spowodowało obciążenie dodatkowymi kosztami podatników wielu krajów. Europejskie kraje poniosły starty głównie w wyniku zakupu szczepionek. Koszty zakupu szczepień na odmianę grypy A/H1N1 dla jednego państwa sięgały setek milionów euro. M.in. Holandia na ten cel przeznaczyła 300 mln Euro, Włochy 185 mln, Niemcy kolejne 417 mln euro a Francja aż 860 mln euro. Kraje te po ustąpieniu pandemii mierzyły się z kolei z negocjacjami z firmami farmaceutycznymi w sprawie zwrotu szczepionek. Różne szacunki wskazują, że przeciw A/H1N1 ostatecznie zaszczepiło się jedynie od 4 do 10 proc. Europejczyków.


www.politykazdrowotna.com/5614...

To ile się zaszczepi tym razem, dwa razy tyle? Co z mutacjami wirusa, który jest obecnie inny od tego który był?

Komunikatów może być i kolejne dziesięć, ale kluczowa kwestia jest jedna. Czy zmuszą do szczepień.

Dla Ciebie czy dla mnie jest to istotne, dla nich też, ale mniej, bo mają normalne wynagrodzenia i możliwość objęcia dużo wiekszej ilości akcji. A zakładam, że na kolejne lata PM będzie z jeszcze większą pulą.

Dostałeś komunikat infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Albo wierzysz w te słowa i zamiast spisków traktujesz to normalnie, albo nie wierzysz. W drugim przypadku choćbyś się zastanawiał miesiącami nie poznasz prawdy. Dla mnie sprzedaż nie jest problemem, ba, zapewne za rok znowu sprzedadzą jak obejmą nowe tanie akcje.

Chyba że gra okazuje się crapem i nici z marzeń o wielkich kapitalizacjach.

Pewnie wiadomo, ale to trzeba by zliczać po komunikatach ile nabyli. Chyba że w raporcie gdzie to widać. Mi się zwyczajnie nie chce, bo nie dostrzegam problemu, że zarząd sobie raz sprzedaje, raz kupuje.

W sumie znalazłem.

mercatormedical.eu/pub/File/ES...

20.004 (dwadzieścia tysięcy cztery) Warranty serii D, - te obejmą w przyszłym roku za 2020
59.988 (pięćdziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt osiem) Warrantów
serii E -Warranty serii E zostaną zaoferowane poszczególnym Uprawnionym po
zrealizowaniu indywidualnych celów i na warunkach indywidualnie określonych
przez Radę Nadzorczą – w odniesieniu do Uprawnionych będących członkami
Zarządu Spółki lub przez Zarząd (zaakceptowanych przez Radę Nadzorczą) – w
odniesieniu do Uprawnionych będących członkami kluczowej kadry menedżerskiej
Spółki i spółek Grupy

Nie mam pojęcia ile ich dali a ile zostało, ale pula jest dość pokaźna. Żeby nie było tak, że za ten rok dostaną ze dwa razy tyle co teraz sprzedali.

goral09mat napisał(a):
Nie wiem czy kumasz, że prawie wszyscy wystrzelali się ze wszystkich akcji jakie mają.

Elżbieta Żyznowska – 9871 z (brak danych w raporcie za Q3)
Dariusz Krezymon – 3388 z 3388
Witold Kruszewski – 8386 z 9386
Monika Żyznowska – 8709 z 8709


nie wiem czy kumasz, ale jest program motywacyjny. Jak tak lubisz liczyć to policz i obejmą akcji.

Pomijam już spółki takie jak bit gdzie prezesi mają symboliczne wartości bo co kilka lat sprzedają pod nowy PM. I tak w kółko macieju na każdej spółce. Jak tylko ktoś sprzeda akcje to już tysiące postów. Najlepiej jakby zarząd i prezes nigdy nie sprzedał ani jednej akcji, bo jak sprzeda to oznaka, że wie więcej i biznes leci na łeb. W ogóle powinni pracować za darmo, bo przecież drenują spółkę pensjami. I najlepiej jakby co 5 minut pisali co zamierzają robić, bo ludzie nie potrafią cierpliwie poczekać na rozwój, jeżeli wierzą w przyszłość firmy.

goral09mat napisał(a):
To są ludzie, którzy są najbliżej tego biznesu. Albo jest gorzej niż reklamują na zewnątrz i sami nie wierzą że w przyszłości kurs może być wyższy niż jest teraz, albo tam jest jakaś gra rozgrywana o której my nie wiemy.


Albo zwyczajnie sprzedają akcje, jak to zrobili prezesi na gierkach czy innych firmach.

Pfizer dał kopa giełdom i spadki tutaj, Moderna już nie miała tej skali. Idąc Twoim tokiem rozumowania to powinni sprzedać zaraz po infie od pfizera bo się przestraszyli jak to im biznes upada.

Wczoraj Pfizer ogłosił, że już ma skuteczność 95%. Pewnie też się tego przestraszyli. blackeye

Przecież w poniedziałek nie było infa od Pfizera. To było tydzień wcześniej.

Ale nadal obowiązuje. Ten lub inny. Ale mają PM

Cytat:
10.09.2020 16:16 - 37098661A A A
MERCATOR MEDICAL SA (41/2020) Nabycie akcji w ramach programu motywacyjnego przez osobę pełniącą obowiązki zarządcze


biznes.pap.pl/pl/news/listings...


Cytat:
Program motywacyjny dla kluczowych menedżerów Mercatora zakłada, że przychody spółki w 2019 roku wyniosą 511 mln zł, a w przyszłym wzrosną do 567,5 mln zł. Witold Kruszewski ocenia, że z realizacją tego celu nie powinno być problemów.


www.bankier.pl/wiadomosc/Merca...

www.money.pl/gielda/mercator-c...

Cytat:
Cele finansowe na rok 2020, zawarte w programie motywacyjnym Mercator Medical na lata 2018-2020 są bezpieczne i możliwe do zrealizowania, poinformował członek zarządu ds. finansowych Witold Kruszewski.


Tutaj jest informacja o programie motywacyjnym. Nie mam pojęcia ile już objęli, a ile zostało. Wiem tylko, że we wrześniu brali akcje i mają ładny zysk. To teraz sprzedali. Czy jeszcze jakieś obejmą to trzeba by wyliczać.

mercatormedical.eu/dla-mediow/...

A ja bym chciał żeby sprzedał te 5 cz 10% jakiemuś funduszowi, najlepiej zagranicznemu.

Swoją drogą to Kruszewski nie ma szczęścia. W styczniu sprzedał po niecałe 20 zł za akcję. A wystarczyło chwilę poczekać.

www.bankier.pl/wiadomosc/MERCA...

Dla mnie liczy się tylko prezes i jego pakiet. Cała reszta to popierdółki, tak to ujmę. blackeye Ciekawe czy ogłoszą, że zakończyli skup akcji własnych, bo ilość nawet pasuje.

goral09mat napisał(a):
krewa napisał(a):
grabson napisał(a):
Obstawiam, że świeża sprzedaż akcji przez członka zarządu może pomóc w domknięciu wszelkich luk wzrostowych na tym papierze.


W mojej opinii sprzedaż 0,11% ogólnej liczby akcji jest zupełnie bez znaczenia. Gorzej, jeżeli wyprzedaż będzie miała ciąg dalszy.


Ilość/procent faktycznie wydaje się być bez znaczenia ale raczej trzeba by sobie odpowiedzieć na pytanie:
* dlaczego teraz a nie wcześniej
* dlaczego teraz skoro ma być tak super już wkrótce?


I znowu te pytania, które tyle razy widziałem na bitach, na creepy jar w tym roku i na wielu innych spółkach. Po prostu sprzedali akcje i tyle.

goral09mat napisał(a):
Czyli w sumie nic ciekawego na razie. Dalej robią rękawice tylko inne...


Spokojnie, w styczniu wykupią playwaya, a w marcu Mabion. Na pewno lepiej się opłaci niż rozszerzanie segmentu na którym się znają.

mercatormedical.eu/dla-mediow/...

Cytat:
Mercator Medical jest obecny na rynku medycznym od blisko 30 lat, a jego produkty, stanowiące synonim bezpieczeństwa i wysokiej jakości, są powszechnie stosowane w szpitalach, ambulatoriach, gabinetach i klinikach różnych specjalizacji. Obdarzona takim zaufaniem i referencjami marka teraz chce wyjść ze swoim asortymentem poza obszar medyczny, do specjalistów innych branż, m.in. z branży beauty (salony fryzjerskie, kosmetyczne, manicure), do punktów weterynaryjnych czy też do branży HoReCa.


Cytat:
Równocześnie Grupa pracuje nad stworzeniem linii rękawic, które będą przeznaczone dla gospodarstw domowych i szeroko dostępne w popularnych sieciach handlowych. Te produkty będą chronić przed zabrudzeniami, ułatwiając porządki domowe, obróbkę warzyw i owoców, prace ogrodowe czy majsterkowanie, ale – co jeszcze ważniejsze – będą zabezpieczać przed zakażeniami, zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkownika i jego bliskich.


Trochę popłynąłeś z rożnymi teoriami o spiskach, ale co mi tam. blackeye

I to jest klucz do wszystkiego. Jak więcej ludźmi uzna, że przyszłość jest super np cdr to wycena już wcześniej jest odpowiednio wysoka. Jak inni uznają, że przyszłość jest słaba to nie chcą akcji. Jaka będzie przyszłość tego nie wie nikt.

W 3Q20 średnia cena sprzedaży w MRC wyniosła ok. 100 USD/1000szt. vs. 60 USD w2Q20.

w IV mamy już 140 USD.

Ale to nie ma znaczenia, bo jak wiemy wycena spółki musi być taka ile gotówki w kasie, co pięknie widać na wielu spółkach w Polsce i na świecie.

Wszytko zależy kto jak gra na giełdzie. Przy krótkim terminie AT jest przydatna, ale znalezienie spółki która może mieć potencjał to już fundamenty, a nie kreski. I zgadzam się, że to aż emocje. To jest klucz do wszystkiego. Emocje mogą sprawić że spadnie zarówno na poniżej 300 jak i emocje mogą sprawić, że kurs poszybuje dużo wyżej. Obecnie rządzi podaż.

saturas napisał(a):
Apropo AT to załóżmy że kurs zejdzie do 390 zł. Myślisz że będzie taki sam efekt jak zejście z 450 na 440? Absolutnie nie, pojawi się kolejna panika i wielu ludziom puszczą zwieracze. Dlatego warto obserwować wykresy.

Oczywiście jeszcze bardziej wiadomości - obecny/zeszłotygodniowy zjazd to efekt jednej wiadomości - jest szczepionka. Nastąpiła zmiana warunków gry Boo hoo!


W jaki sposób zmieniła się gra? Jutro koniec pandemii? Za pół roku też? A co jak ludzie nabędą odporność stadną i wirus sam zniknie? A jak za rok pojawi się jeszcze gorsza mutacja i szczepionka nie pomoże? Rok temu nikt z nas nie przewidział pandemii, zamykania ludzi w domach, i krachu na giełdach. Gra jest dalej ta sama, a jak i kiedy się skończy tego nie wie nikt.

Mr Szarawek napisał(a):
Jest wprost przeciwnie, te wszystkie informacje, emocje oraz plany kupujących i sprzedających są w cenach odzwierciedlonych wykresami.


Wykresy są tak wspaniałe, że analizując przeszłość zawsze powstaną jakieś kreski, bo muszą. Tak samo analizując przyszłość też jakieś kreski powstają, ale już dziesiątki różnych wersji, a która się spełni i dlaczego to nikt nie wie. Emocje w żaden sposób nie powodują, że przyszłość jest wyceniona w lepszy lub gorszy sposób. To są tylko emocje.

Utnapisztim napisał(a):
Jakbym miał widzieć jakiś pozytyw tej sytuacji to chyba tylko taki, że cały program motywacyjny został rozliczony jednorazowo i nie będzie obciążał kolejnych okresów. Ale można było jak na 11B czy TEN elegancko rozbić to na kilka kwartałów (albo jednorazowo w raporcie rocznym) i żadna księgowa strata by się wtedy nie pojawiła.


przecież to nie jest jednorazowa, ale kwartalnie tyle będzie. Źle pamiętam, że koszt programu motywacyjnego do dobre kilkadziesiąt baniek?

I jakie to ma znaczenie? Mi się podoba takie prezentowanie PM.

Szczepionka mniej potrzebna na wiosnę, ale już za rok na jesień nie będzie odporności i wtedy będą stawać na głowie aby zmusić ludzi do szczepień.

pandl.pl/aktualnosc/items/merc...

Cytat:
Zaznaczył również olbrzymi niedobór rękawic jednorazowych, szacowany na ponad 200 mld sztuk rocznie, czyli na poziomie blisko 60% obecnych globalnych mocy wytwórczych. Rosną okresy realizacji zamówień u producentów,


Cytat:
- Bardzo cieszymy się jako ludzie, że szczepionki powstają i tego cały czas oczekujemy. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy szczepionka wejdzie do użycia. Produkcja masowa i zaszczepienie świata potrwa długi czas, do tego zresztą potrzebne są też rękawice. Warto też zwrócić uwagę, że szczepionka na grypę jest znana od dziesięcioleci, a grypa nadal istnieje na szerszą skalę, a szczepienia potrzebne są corocznie. Jest wiele niewiadomych w tym temacie. Tymczasem widzimy bardzo niezaspokojony popyt na rękawice, który zapewne pozostanie wysoki również po pandemii. Wiele branż niemedycznych po prostu wprowadzi je jako standard, szczególnie w USA – wskazał dr Wiesław Żyznowski,


Cytat:
- Jednocześnie pragnę podkreślić, że nasza strategia, którą właśnie opracowujemy, a która dotyczy kolejnych lat, jest tworzona tak, jak gdyby koronawirusa nigdy nie było. To ważne. Dlatego będziemy inwestować racjonalnie, mądrze – dodał Prezes Żyznowski.

Dla mnie prezes dziwnie się zachował. To nie jest sprzedaż z dnia na dzień, ale plan uzgodniony w sierpniu, ale po co planował sprzedaż skoro szczepionka jest tak wspaniała? Chyba że wchodzi kto inny na jego miejsce, bo jeżeli sprzedał to na rynku ulicy to kiepsko świadczy o potencjalnej jakości leku. Samych szczepionek to będzie multum w przyszłym roku. Kwestia tylko co do ich jakości i ilości skutków ubocznych.

Ty nie wierzysz, inny wierzy, przyszłości nie zna nikt. Już tym bardziej nikt z nas nie wie, co to są właściwe tory, na które ma wrócić spółka. Za to ja widzę twarde dane finansowe, jak potrafią zarabiać.

Według rożnych badań taka odporność trwa od 2 do 5 miesięcy. Nadal za wcześnie aby ustalić jak to jest po przebytej chorobie.

Najlepszy artykuł jaki czytałem o rosyjskiej to było. Wzięli szczepionkę, zachorowali na covid blackeye

W przyszłym roku Pfizer planuje szczepionkę w wersji sproszkowanej. Pewnie na wiosnę dostanie służba zdrowia w USA tę obecną wersję, a w Europie trochę od nich plus z moderny i astry, a dopiero bliżej jesieni jest realna szansa na masowe szczepienia. Ciekawe tylko jak zmusic ponad 50% społeczeństwa do tego. Bo musi być od groma szczepień aby ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa.

I najgorsze że pewnie gpw, knf czy inne organy nic im nie zrobią, i nawet tak czytelne i bezczelne ruchy nie wrzucą ich do paki.

Właśnie o to chodzi, że według ekspertów, którzy analizują rynek rękawic nie wróci do tego co było jezeli chodzi o roczny wolumen. Ceny na pewno spadną, ale nikt nie wie kiedy i o ile. Plus spółka planuje inne rzeczy czyli nie wraca do tego co było, czyli same rękawice. I podaż nie zwiększy się jutro czy za miesiąc, ale dobre miesiące. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut aby przesłuchać konferencje na temat budowy nowych fabryk. Nie potrzeba też być szaleńcem aby zarabiać, ale warto zgłębić temat, co nie oznacza sukcesu lub porażki, ale oznacza większa wiedzę.

Czyli w sumie nie ważne są szczepionki, ale najważniejsze aby co jakiś czas o tym gadać, że już niedługo będą i hossa na lata.

wydarzenia.interia.pl/raporty/...

Cytat:
"Rządy powinny rozważyć wprowadzenie zachęt, materialnych lub niematerialnych, które skłoniłyby obywateli do szczepienia się przeciwko COVID-19, kiedy skuteczny preparat pojawi się na rynku - pisze brytyjski etyk z Oxfordu na łamach "Journal of Medical Ethics". Według niego zachęty mogą jednak być nie tylko finansowe, ale też przybrać formę "płatności w naturze", np. swoboda podróżowania, zwolnienie z nakazu noszenia maski w miejscach publicznych.


Dobry pomysł. Chcesz wyjść z domu to marsz na szczepienie, bo jak nie to masz zakaz.....

Rano rynek dyskontował spadek marż w 2021, po czym po południu ten sam rynek uznał, że spadku za rok nie będzie tak dużego. Ale ten rynek mądry i wie jak wyceniać firmę. Ciekawe jak w czwartek wyceni przyszłość.

Czy Pfizer robi badania kliniczne tylko na obywatelach stanów czy też innych państw?

Kakarotto napisał(a):
pandorinium napisał(a):
Nie wiem jak, ale wolałbym aby podawali konkretne dane a nie że w sumie to działa, ale nie wiadomo jak i jak długo.


Przeciętnemu Kowalskiemu info ze działa wystarcz.

Co do logistyki to nie widzę problemu zeby to osoba podjechała do dużego miasta gdzie jest owa zamrażarka. A nie żeby zamrażarki krążyły po miasteczkach.


Zapewnisz ludziom dojazd? Bo jak mają jechać pociągiem na szczepienie to mogą się zarazić od podróżnych i tyle z tej szczepionki.

Nie wiem jak, ale wolałbym aby podawali konkretne dane a nie że w sumie to działa, ale nie wiadomo jak i jak długo.

Pfizer będzie dostarczał w USA, na Europę pójdzie Astra. Tak mi się coś zdaje. Ale przed nami jeszcze sporo pytań i odpowiedzi na temat skuteczności.

Bo pewnie zna informacje na temat zamówień. Nie na dziś czy jutro, ale w dłuższym terminie.

Dlatego to on ma firmę i zysk miliard złotych, a my piszemy na forum. rzeczywiście tragiczne zarządzanie. blackeye

Vox napisał(a):
a tak się wszyscy upieraliście że szczepionka to nic takiego.
jak widać jest to game changer.

Rynek patrzy mocno w przyszłość i widzi na chwilę obecną rychły koniec COVID-a.
Spada również Allegro, A bardzo mocno rosną banki (PKOBP, SANTANDER...). Banki to barometr gospodarki.

Nikt nie neguje obecnych zysków. Ale koniec pandemii to nadprodukcja rękawic. I beznadziejne marże. Jak nie za pół roku to za rok.

P.S
Oczywiście może się jeszcze okazać że szczepionka jest beznadziejna i ma powikłania. Tyle że w produkcji szczepionek jest kilkanaście - kilkadziesiąt. Szansa że żadna z nich nie będzie skuteczna jest mała.
Kursem będzie bujało w rytm informacji o szczepionkach.


z całym szacunkiem, ale chyba prezes spółki lepiej wie od nas jak wygląda sytuacja o popycie i podaży na najbliższy rok. - Informacje o szczepionce: Wg. Zarządu informacja od Pfizer dot. >90% skuteczności szczepionki przeciwko Covid-19 (i możliwej produkcji do
1,3 mld dawek na 2021r.) nie zmienia outlooku dla MRC: bilans popytowo-podażowy dla rękawic na lata 2021/22 nadal pozostaje korzystny.
Spółka nie zamierza zmieniać podejścia dot. kontraktacji (nadal preferowana będzie cena spot vs. kontrakty)

www.trigon.pl/wiedza/trigon-da...
Cytat:
MERCATOR MEDICAL
Podsumowanie konferencji [Pozytywne]
- Ceny rękawic: Na początku 4Q20 zaobserwowano wzrosty cen rękawic. Ceny sprzedaży rzędu 130 USD/1000szt. widoczne były 1-2 tygodnie
temu, od tego czasu kontynuowany był trend wzrostowy. W 3Q20 średnia cena sprzedaży w MRC wyniosła ok. 100 USD/1000szt. vs. 60 USD w
2Q20. Ceny sprzedaży rosną szybciej, niż ceny zakupu od producentów do segmentu dystrybucji, przez co nie widać sygnałów, żeby marża w
segmencie miała istotnie spaść w najbliższym czasie. Ceny w Europie Zach. są wyższe niż w Polsce o 30% (szczególnie w UK i w Niemczech), są
również nieco wyższe niż w USA. Po 9msc 2020r. rynek UK stał się drugim, po Polsce największym rynkiem zbytu w MRC, wyprzedzając USA,
które były drugie po 2Q20. Producenci wg. Zarządu są w pewnym stopniu uzależnieni od zewnętrznej dystrybucji (takiej jak MRC), ze względu na
dużą ilość certyfikatów, zgód i względnie „skomplikowanej” dystrybucji.
- Wolumeny: Wolumeny w 3Q20 były zbliżone q/q i wyniosły ok. 1,5 mld szt. rękawic. Zarząd oczekuje wzrostu wolumenów w dystrybucji na
4Q20, dzięki większym kontraktacjom.
- Informacje o szczepionce: Wg. Zarządu informacja od Pfizer dot. >90% skuteczności szczepionki przeciwko Covid-19 (i możliwej produkcji do
1,3 mld dawek na 2021r.) nie zmienia outlooku dla MRC: bilans popytowo-podażowy dla rękawic na lata 2021/22 nadal pozostaje korzystny.
Spółka nie zamierza zmieniać podejścia dot. kontraktacji (nadal preferowana będzie cena spot vs. kontrakty)
- Surowiec: Wzrosty cen lateksu nitrylowego są niższe niż przyrosty cen rękawic. Zarząd nie obawia się braku surowca, pozytywnie ocenia cenę
zakupu vs. notowania oraz stabilność swoich dostawców. Obecna cena wynosi ok. 1800 USD/t (vs. 1000 USD/t rok temu). Spółka oczekuje
stabilizacji ceny na przełomie 4Q20/1Q21. Surowca w postaci lateksu nitrylowego się nie magazynuje, dostawy występują nawet codziennie.
- Dywidenda: W tym roku Spółka nie może wypłacić dywidendy zaliczkowej (ze względu na stratę w roku ubiegłym).
- Akcjonariat: CEO nie planuje sprzedaży pakietu większościowego.
- Pozostałe: Spółka nie planuje emisji, chce sfinansować rozwój z własnych środków.

Jest też nowy szczep z Hiszpanii.
natemat.pl/326029,koronawiurs-...

Cytat:
20A.EU1 — to nazwa nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2, który zdaniem naukowców z Bazylei i Walencji rozprzestrzenił się w ciągu ostatnich miesięcy w Europie. Na dodatek stał się obecnie najbardziej powszechną mutacją, którą w czasie ostatnich wakacji roznieśli turyści po całym kontynencie.


W takim tempie to za rok będzie potrzeba 10 róznych szczepionek na każdy kontynent inna.

Szczep Covic19 zniknie, bo będzie Covid20 Aby wirus zniknął musi być skuteczność bardzo wysoka przez minimum pół roku i mnóstwo szczepień. Bo chyba nie uważasz, że będziemy brać co dwa miesiące kolejną dawkę szczepionki? Nie będzie tego, co jest obecnie, ale będzie to co było latem, czyli kilkaset przypadków dziennie, może kilka/kilkadziesiąt jak się zaszczepi pół polski. Dla mnie szczepionka będzie pierwszą linią obrony, a potem będą leki dla tych, którzy sie mimo tego zakazali. Tylko nie daj boże jak wyjdą powazne skutki uboczne przy pierwszych szczepieniach to będzie ogromny opór społeczeństw. Do stycznia kiepsko w Polsce, potem lekki oddech i marzec kwiecień kolejna fala. Tak to widzę. Od jesieni 2021 powrót do w miarę normalności.

Pewnie coś nie pykło w tym spisku i stąd dymisja szefa Pentagonu. Silenced

1ketjoW napisał(a):
Cytat:
W trzecim kwartale zanotował 604,0 mln zł. 54 proc. sprzedaży zrealizowano w Wielkiej Brytanii, USA i Australii.


www.parkiet.com/Medycyna-i-zdr...

Mogę się oczywiście mylić ale zakładam, że spółka generuje tam zyski gdzie ma sprzedaż.


tutaj jest istotne, że były kontrakty dla Anglii i Australii a na USA idzie dystrybucja. To też trochę zaburza procenty sprzedaży

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 10 lipca 2011
Ostatnia wizyta: 11 kwietnia 2021 13:49:30
Liczba wpisów: 895
[0,24% wszystkich postów / 0,25 postów dziennie]
Punkty respektu: 44

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,344 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,16% +32 031,85 zł 52 031,85 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d