Obligacje techniczne początki - Obligacje dla początkujących - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obligacje techniczne początki

kartofel
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 3
Wysłane: 3 czerwca 2018 18:06:54
Mam pytanie technicznie czy prawidłowo przeprowadzam zakup chcę kupić w IKE obligacje skarbowe, na tym etapie najważniejszy dla mnie jest kwestia nauki a zysk jest mniej istotny dobrze jednak gdyby ktoś ocenił zasadność pod kątem zysku,

1. znajduje sobie np. BGK0219 taki rodzaj obligacji

2. wyszukuję sobie na swojej bossie w zleceniach__ catalyst___papier BGK0219

3. System bossy pokazuje mi rynek regulowany bądź ASO czy to ma wpływa na dostępność danej obligacji ( zależnie od obligacji )

4. na stronach inf. wyszukuję sobie że następne odsetki są wypłacane są 2018-08-19 a termin wykupu 2019-02-19

5. na pierwszym etapie zlecania w bossie widzę kurs 100,30 odsetki 6,19 bossa pokazuje mi takie w dane momencie wprowadzania

6. w jakiej kwocie zrobić zlecenia kupna czy zlecenie PKC spowoduje jakieś problemy czy zrobić z niższym kursem niż 100,30.

7. Jeśli z kursem to robić zlecenie do określonego dnia czy zawsze są te obligacje dostępne

8. Zlecam kupno np. kupno 2 obligacji

9. .Jeśli chodzi o rentowność tej obligacji np. wg kalkulatora

https://www.stockwatch.pl/obligacje/emitent-prywatny/bgk/bgk0219
rentowność brutto 1,65 % a netto 1.35% w skali rocznej oczywiście ?
Czy dla mnie jako IKE istotne jest 1,65 % ? a na zwykłym koncie 1,35% ( czy to jest jedyny zysk IKE maklerskiego )

10. Jeśli chodzi o obligacje skarbowe to jak wyszukiwać sobie obligacje skarbowe dostępne do zakupu na catalyst np. na stronie
https://gpwcatalyst.pl/notowania-obligacji-obligacje-skarbowe - liczba obligacji jest spora a w bossie nie mogę złożyć zlecenia bo nie ma ich na liści obligacji

11. Jak wyszukiwać obligację skarbowe o dużej płynności , czy dobrze kombinuję że jeśli chodzi o IKE to problemy z narosłym odsetkami mnie nie dotyczy więc kupno każdej obligacji skarbowej przyniesie mniejszy lub większy zysk ?

12. znajdując sobie np. taką obligację jak IDS1018 data wykupu to 2018-10-24 wg kalkulatora jeśli uwzględni się 19 % podatku to zysk da - 2.37% ( minus 2,37 ) czyli wykupując tą obligację w zwykłym koncie BM dotyka mnie problem narosłych odsetek, jeśli w kalkulatorze usunę podatek dochodowy to rentowność będzie 0.36% przedstawi moją sytuację jak kupuję przez IKE.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość