pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Denilson

Denilson

Ostatnie 10 wpisów
Dzień dobry!

Jako, że dopiero dołączyłem do subskrynentów mam pytania:

1. Czy powinienem zając pozycje takie jak są obecnie w portfelu, czy z racji, że dopiero wchodzę na giełdę jest jakiś inny początkowy portfel ?

2. W jaki sposób jest komunikowana zmiana portfela ? Na forum widzę, że ktoś pisze 'proszę o sprzedaż..' itp. W sensie kogo należy słuchać ? Jest jakiś opis generalnie jak działać w ramach abonamentu portfel cztery fazy rynku ? Bo przeczesywać forum z całych ostatnich lat trochę ciężkie :)

Z góry dziękuję!

Witam,

czy ktoś się zetknął z czymś podobnym ?

Pojawiło się trochę stron z super systemami, jak np. pracawdomu.org czy
grupa www.facebook.com/groups/726228... <-klub dealerów.

Opisują systemu typu metoda tunelowania, czy serwis z analizami niejakiego Tadeusza Ważniewicza.

Chcąc sprawdzić te wspaniałe rzeczy, zgodnie z metodą Pana Tadeusza, należy założyć konto w:
BancDeBinary.com

I tu nagle, po około 5 sekundach od rejestracji, dzwoni Pan z Cypru, prosząc o dane karty kredytowej i pomoc w pierwszej wpłacie! Rozmowa moja trwała z nim prawie 15 minut, bo za nic nie chciał odpuścić. Oczywiście, żadnych pieniędzy nie wpłaciłem. Ale jest to bardzo dziwne! Opinie o BancDeBinary są różne w necie, zresztą ciężko ufać temu co mówi wujek google.

Pytanie więc moje - czy ktokolwiek się zetknął z którakolwiek metodą, osobą a zwłaczcza platformą powyżej ? I jakie są Wasze doświadczenia ?

Pozdrawiam.

Jeżeli ktoś jeszcze śledzi wątek:
www.ir.boryszew.com.pl/wiadomo...

Cytat:
Impexmetal SA, informuje, iż w dniu 7 listopada 2011 roku powziął informację o otrzymaniu przez Likwidatora spółki pośrednio zależnej od Emitenta, Przedsiębiorstwa Usługowo- Handlowego Hutnik Sp .z o.o. z siedzibą w Koninie, Postanowienia Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS z dnia 24 października 2011 roku, o wpisaniu likwidacji Przedsiębiorstwa Usługowo- Handlowego Hutnik Sp .z o.o.

No i też zmiana terminu publikacji raportu. Za dwa dni:
www.ir.boryszew.com.pl/wiadomo...

Cytat:
...śródroczny skrócony raport kwartalny Boryszew S.A. za 3 kwartał 2011 roku, którego termin publikacji został określony w raporcie bieżącym Spółki nr 7/2011, na dzień 10 listopada 2011 roku, zostanie przekazany do publicznej wiadomości w dniu 9 listopada 2011 roku.

www.bankier.pl/wiadomosc/IMPEX...

Cytat:
Łącznie od dnia rozpoczęcia programu nabywania akcji własnych Spółka nabyła 4.435.532 akcji dających prawo do 4.435.532 głosów, co stanowi 2,2178% głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Na 20.X. jest to już blisko 4.5 mln akcji skupionych.

A jakie, panie i panowie, macie zdanie na tematu przyszłości kursu ?

Wydaje się, że zasięg ewentualnego wzrostu jest ok 46 zł. Później już ciężko mi stwierdzić.
Przez jakiś pewnie będzie pozytywnie na szerokim, więc liczę na taki nastrój
i na Orlenie.

Takie głosy pojawiają się oczywiście od opozycji. Można łatwo to "wygooglać".
Pewnie macie rację. To był tylko mój punkt widzenia, nie koniecznie bardziej realny.

@anty_teresa
Cytat:
Ceny na stacjach to pochodna kuru ropy naftowej oraz kursu dolara. 4, czy 5 PLN to żadne opory, bo nie pochodzą z aktywnego rynku.

Zdaję sobie sprawę z tego doskonale - pisząc o obronie tego oporu, miałem na myśli np. interwencja np. Państwa. Już od kilku miesięcy się pojawiają głosy w sejmie, żeby obniżyć akcyzę i niektóre podatki, mające przełożenie bezpośrednie na cenę. Właśnie, żeby nie pękła kolejna bariera - 6 zł.

Sprzedaż Polkomtela będzie zaliczona jako zysk, jednorazowy. To będzie bardzo ładnie wyglądać w sprawozdaniu.

Jak zawsze jednak kij ma dwa końce. Polkomtel generował dla Orlenu zysk na poziomie nawet 100 mln per kwartał.

Mimo wszystko jednak, nie obawiał bym się tego tak bardzo, jak ktoś już wcześniej na forum. To są pewne pieniądze, które, trzymając akcje Polkomtela, mogły by wpaść w przeciągu kolejnych lat do kieszeni, ale przecież tego na 100% stwierdzić nie można.

Dodatkowo kwota ta może być przecież ponownie zainwestowana.
Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy przecena duża na rynku.

Co do dalszych perspektyw, widząc obecność na wątku anty_teresa, proponował bym poczekać na jego opinię, gdyż czytałem wiele jego postów i wydaje mi się, że jest osobą zdecydowanie bardziej doświadczoną i kompetentną niż ja. Przy okazji pozdrawiam :)

Jeszcze jedna dygresja, odnośnie ewentualnej kary. Należy pamiętać, że na konto Orlena wpłynie około 3.5 mld zł z racji sprzedaży akcji Polkomtela, więc gotówki nie braknie.

@Anty_teresa
Cytat:
A ta przy cenach powyżej 5PLN jest niska

Chodzi Ci o to, że ceny hurtowe są powyżej 5 zł ?
W każdym razie, marża się zwiększy, bo jak wiemy, ceny paliw były niskie (relatywnie), ze względu na grę wyborczą. Teraz ceny podskoczą i marża będzie opłacalna bardziej.

@Ponteus
Generlanie masz rację, scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny, natomiast pozwolę sobie, nie zgodzić się z ceną 6 zł. Takie progi są bardzo ważne, z punktu widzenia psychologicznego i będzie ten opór na pewno długo broniony. Wiem, że czasy się zmieniają, ale dla przykładu, po przekroczeniu 4 zł/litr trwało ok 5.5 lat, zanim zostało przebite 5 zł.

Myślę też, że gospodarka się znacznie uspokoi po decyzjach odnośnie Grecji, które właśnie są ogłaszane na konferencjach.

PS: Nie ma znaczenia jak dobre, czy złe będą to decyzje. Chodzi o pewność na rynku, że wiadomo co się będzie dziać. Jak wiemy, najgorsze nie są nawet złe wiadomości, co nie pewność - bo wtedy jest chaos i dobra inwestycja to prawie lotto :)

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 9 października 2019 16:00:08
Liczba wpisów: 81
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,611 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d