pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Denilson

Denilson

Ostatnie 10 wpisów
Dzień dobry!

Jako, że dopiero dołączyłem do subskrynentów mam pytania:

1. Czy powinienem zając pozycje takie jak są obecnie w portfelu, czy z racji, że dopiero wchodzę na giełdę jest jakiś inny początkowy portfel ?

2. W jaki sposób jest komunikowana zmiana portfela ? Na forum widzę, że ktoś pisze 'proszę o sprzedaż..' itp. W sensie kogo należy słuchać ? Jest jakiś opis generalnie jak działać w ramach abonamentu portfel cztery fazy rynku ? Bo przeczesywać forum z całych ostatnich lat trochę ciężkie :)

Z góry dziękuję!

Witam,

czy ktoś się zetknął z czymś podobnym ?

Pojawiło się trochę stron z super systemami, jak np. pracawdomu.org czy
grupa www.facebook.com/groups/726228... <-klub dealerów.

Opisują systemu typu metoda tunelowania, czy serwis z analizami niejakiego Tadeusza Ważniewicza.

Chcąc sprawdzić te wspaniałe rzeczy, zgodnie z metodą Pana Tadeusza, należy założyć konto w:
BancDeBinary.com

I tu nagle, po około 5 sekundach od rejestracji, dzwoni Pan z Cypru, prosząc o dane karty kredytowej i pomoc w pierwszej wpłacie! Rozmowa moja trwała z nim prawie 15 minut, bo za nic nie chciał odpuścić. Oczywiście, żadnych pieniędzy nie wpłaciłem. Ale jest to bardzo dziwne! Opinie o BancDeBinary są różne w necie, zresztą ciężko ufać temu co mówi wujek google.

Pytanie więc moje - czy ktokolwiek się zetknął z którakolwiek metodą, osobą a zwłaczcza platformą powyżej ? I jakie są Wasze doświadczenia ?

Pozdrawiam.

Jeżeli ktoś jeszcze śledzi wątek:
www.ir.boryszew.com.pl/wiadomo...

Cytat:
Impexmetal SA, informuje, iż w dniu 7 listopada 2011 roku powziął informację o otrzymaniu przez Likwidatora spółki pośrednio zależnej od Emitenta, Przedsiębiorstwa Usługowo- Handlowego Hutnik Sp .z o.o. z siedzibą w Koninie, Postanowienia Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS z dnia 24 października 2011 roku, o wpisaniu likwidacji Przedsiębiorstwa Usługowo- Handlowego Hutnik Sp .z o.o.

No i też zmiana terminu publikacji raportu. Za dwa dni:
www.ir.boryszew.com.pl/wiadomo...

Cytat:
...śródroczny skrócony raport kwartalny Boryszew S.A. za 3 kwartał 2011 roku, którego termin publikacji został określony w raporcie bieżącym Spółki nr 7/2011, na dzień 10 listopada 2011 roku, zostanie przekazany do publicznej wiadomości w dniu 9 listopada 2011 roku.

www.bankier.pl/wiadomosc/IMPEX...

Cytat:
Łącznie od dnia rozpoczęcia programu nabywania akcji własnych Spółka nabyła 4.435.532 akcji dających prawo do 4.435.532 głosów, co stanowi 2,2178% głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Na 20.X. jest to już blisko 4.5 mln akcji skupionych.

A jakie, panie i panowie, macie zdanie na tematu przyszłości kursu ?

Wydaje się, że zasięg ewentualnego wzrostu jest ok 46 zł. Później już ciężko mi stwierdzić.
Przez jakiś pewnie będzie pozytywnie na szerokim, więc liczę na taki nastrój
i na Orlenie.

Takie głosy pojawiają się oczywiście od opozycji. Można łatwo to "wygooglać".
Pewnie macie rację. To był tylko mój punkt widzenia, nie koniecznie bardziej realny.

@anty_teresa
Cytat:
Ceny na stacjach to pochodna kuru ropy naftowej oraz kursu dolara. 4, czy 5 PLN to żadne opory, bo nie pochodzą z aktywnego rynku.

Zdaję sobie sprawę z tego doskonale - pisząc o obronie tego oporu, miałem na myśli np. interwencja np. Państwa. Już od kilku miesięcy się pojawiają głosy w sejmie, żeby obniżyć akcyzę i niektóre podatki, mające przełożenie bezpośrednie na cenę. Właśnie, żeby nie pękła kolejna bariera - 6 zł.

Sprzedaż Polkomtela będzie zaliczona jako zysk, jednorazowy. To będzie bardzo ładnie wyglądać w sprawozdaniu.

Jak zawsze jednak kij ma dwa końce. Polkomtel generował dla Orlenu zysk na poziomie nawet 100 mln per kwartał.

Mimo wszystko jednak, nie obawiał bym się tego tak bardzo, jak ktoś już wcześniej na forum. To są pewne pieniądze, które, trzymając akcje Polkomtela, mogły by wpaść w przeciągu kolejnych lat do kieszeni, ale przecież tego na 100% stwierdzić nie można.

Dodatkowo kwota ta może być przecież ponownie zainwestowana.
Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy przecena duża na rynku.

Co do dalszych perspektyw, widząc obecność na wątku anty_teresa, proponował bym poczekać na jego opinię, gdyż czytałem wiele jego postów i wydaje mi się, że jest osobą zdecydowanie bardziej doświadczoną i kompetentną niż ja. Przy okazji pozdrawiam :)

Jeszcze jedna dygresja, odnośnie ewentualnej kary. Należy pamiętać, że na konto Orlena wpłynie około 3.5 mld zł z racji sprzedaży akcji Polkomtela, więc gotówki nie braknie.

@Anty_teresa
Cytat:
A ta przy cenach powyżej 5PLN jest niska

Chodzi Ci o to, że ceny hurtowe są powyżej 5 zł ?
W każdym razie, marża się zwiększy, bo jak wiemy, ceny paliw były niskie (relatywnie), ze względu na grę wyborczą. Teraz ceny podskoczą i marża będzie opłacalna bardziej.

@Ponteus
Generlanie masz rację, scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny, natomiast pozwolę sobie, nie zgodzić się z ceną 6 zł. Takie progi są bardzo ważne, z punktu widzenia psychologicznego i będzie ten opór na pewno długo broniony. Wiem, że czasy się zmieniają, ale dla przykładu, po przekroczeniu 4 zł/litr trwało ok 5.5 lat, zanim zostało przebite 5 zł.

Myślę też, że gospodarka się znacznie uspokoi po decyzjach odnośnie Grecji, które właśnie są ogłaszane na konferencjach.

PS: Nie ma znaczenia jak dobre, czy złe będą to decyzje. Chodzi o pewność na rynku, że wiadomo co się będzie dziać. Jak wiemy, najgorsze nie są nawet złe wiadomości, co nie pewność - bo wtedy jest chaos i dobra inwestycja to prawie lotto :)

Pewnie będzie ciężko to rozstrzygnąć, gdyż wojna cenowa jest bardzo skomplikowana.
Zazwyczaj obniżka (piszę generalnie, nie o Orlenie i Lotosie) przez jedną firmę, powoduje
ten sam krok u konkurencji - oczywiście walka o klienta. Wymiana taka trwa do czasu, aż się
jedna ze stron wykruszy, to znaczy uzna, że ponosi z tego tytułu za duże straty. Wtedy podwyższa ceny. I teraz najlepsze: Firma po podwyższa cenę, bo nie może sobie pozwolić na dalsze straty! Czyli ewentualny odpływ klientów i tak jest rekompensowany wyższą ceną. A zwycięzca... wygrywa walkę o większą liczbę klientów, jednocześnie jednak, zarabiając mnie per osoba.
W przypadku tym konkretnym, jest jeszcze jedna bardzo walna sprawa - w obu spółkach akcjonariuszem jest Skarb Państwa - więc nie może sobie pozwolić na wojnę cenową pomiędzy tymi dwoma spółkami, gdyż jak to się mówi, to strzał we własne kolano.
A co do konkurencji ze strony innych, to Orlen ma zbyt dominującą pozycję i reszta się musi dostosować.

Podsumowując: o wojnie cenowej, można by pewnie doktorat pisać. Jak ktoś w tym bardziej biegły, proszę o włączenie się do wątku. Natomiast w przypadku tym tu obecnym, raczej ewentualne podwyżki będą w miarę solidarne wszędzie, bo jak pisałem, w sprawie konkurencji z Lotosem musi nad tym czuwać Skarb Państwa, a co do innych, to chyba jednak zbyt mali są, by mieć coś do gadania.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie zanudziłem :)

Co do kary, to prawda taka, że i tak zapłaci za nią przeciętny Kowalski. Ewentualne miliony do zapłaty, zostaną odbite krótkoterminowym podbicie ceny. Tak to działa.

Co do wpływu cen paliwa na zyski - generalnie zależy, z jakiego powodu te podwyżki. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, ale tutaj to działa podobnie jak w przypadku, gdy trzeba zapłacić karę. Jeżeli np. drożej podatek, to wtedy odpowiednio drożeje benzyna, żeby sobie odbić ewentualne większe wydatki.

Jednym słowem, żeby nie zagmatwać bardziej: podwyżka cen może przełożyć się na zyski, ale nie musi. Natomiast z pewnością nie spowoduje ich zmniejszenia, gdyż póki co nie słychać, by z powodu cen ludzie masowo rezygnowali z jazdy samochodem (o firmach już w ogóle nie ma co mówić).

Patrząc na sprawozdanie:
www.orlen.pl/PL/RelacjeInwesto...

Można się pokusić o opinie, że wyniki całkiem dobre. Strata olbrzymia, ale powód
to przeszacowanie kredytów.

Technicznie też wygląda coraz lepiej, pojawiają się pierwsze sygnały kupna (SMA).

Strata jest tez z pewnością już wkalkulowana w cenę, gdyż informacja ta była znana od dłuższego czasu.

Wydaje się, że jedynym problem jest w miarę wiarygodne oszacowanie prawdopodobnych wzrostów.
Rekomendacje są na:
energetykon.pl/Wood.obniza.cen...

Cytat:
Wood obniża cenę docelową PKN Orlen do 47,3 zł, utrzymuje rekomendację „kupuj”

pulsinwestora.pb.pl/2506846,31...
Cytat:

DM IDMSA nie zmienił też rekomendacji dla PKN Orlen ("kupuj"), ale obniżył cenę docelową z 51 do 42,50 zł.

W końcu. I nawiasem, bardzo dobre wyniki w przetargu. Teraz do 28.10 mają czas by złożyć wniosek o rezerwację. Czyli teraz akcje lekki ruch do góry i decyzja o drukowaniu.

Wezwanie dużo nie może zmienić, gdyż jest potrzeba dokupienia jedynie 20004 akcji. Nic ponad to.

Ale same wieści o zaangażowaniu Zygiego, bardziej działają na inwestorów, stąd wzrosty.

Co do dalszego zachowania kursu, to jeżeli nie walnie jakaś zła wiadomość, to realny jest zakres 0,84 - 0,88 ...co dalej ? Wydaje się, że za dużo na razie nie wiadomych na rynku, by dalej wyrokować.

@SlawomirS_
Będzie więcej akcji, a wartość spółki ta sama - czyli spadek wartości na akcje.
Wnioski i przewidywania we własnym zakresie ;)

No tak, standardowo, jak się mnie wie, o co chodzi, to lepiej użyć jakieś metafory i wyjdzie, że wiem co mówię:
Cytat:
Chyba ze miałaby nadstawić drugi policzek

@psotnik Pisałeś, że zaczynasz dopiero z giełdą, co potwierdziłeś poprzednim wpisem.
Petrol nie nastawi "drugiego policzka", bo nie nastawił pierwszego - spada, bo najzwyczajniej
w świecie jest fundamentalnie na wielkim minusie i bez perspektyw. Jeżeli chcesz wiedzieć czemu, wystarczy przeczytać kilkadziesiąt poprzednich stron dyskusji. Jak Ci się nie chce, to skoncentruj się na postach irfy'ego, który zdaje się rozłożył petrol na czynniki pierwsze.
A co do AT - to największa spółka spekulacyjna na GPW, więc na wet nie ma co próbować.
Pozdrawiam i życzę rozważnych zakupów.

Można to podsumować krótko: To co było wiadomo o petrolu i RK, zostało tylko potwierdzone.

Chodzi o wyciąganie pieniędzy i koniec kropka (wyciąganie, nie zarabianie). Tylko teraz już
nie ma potrzeby pisać komentarzy, że Rysiowi to prokuratura spokoju nie da, jak wszystko w końcu kiedyś wyjdzie na wierzch - na pewno nic mu nie grozi.

No, i teraz może pogrążać dalej petrola, tylko z czystym sumieniem, bo w końcu w zgodzie z prawem :)

Ale oczywiście na petrola dalej chętni - a co tam.... :)

zaq11 napisał(a):
Mówicie że Petrol może spaść poniżej 1zł, ale chyba zapominacie że Petrolinvest ma potwierdzoną ropę w Koblandy przez zewnętrzną firmę Petroleum Geo-Services. Tam moze leżeć ropa za kilka mld baksów więc to chyba jest coś warte. Nawet jak Rysio przestanie spłacać odsetki to jego złoża w Koblandy mają wartość przekraczającą wartość długów.

Mógłbyś przytoczyć źródła tych wiadomości ? To było by na prawdę ciekawe.
Ja w informacjach sprzed kilku tygodni widzę tylko info, o perspektywie złóż ropy. Ale to wiadomo od
początku, bo inaczej by nie zaczeli wiercić przecież ;)

Podaj mi proszę źródło, gdzie piszą, żę ropa jest na 100% oraz z informacją ile jest tej ropy, bo skoro piszesz, że złoża przekraczają wartość zobowiązań Ryśka, to rozumię, że masz informację ile jest tej ropy, że tak ją wyceniłeś ?

@Irfy
Nie da się nie zgodzić - nic, poza komunikatem o potwierdzeniu złóż, nie zadziała. Pewnie to wszystko miało dłużej potrwać (trzymanie kursu), ale, że szeroki rynek się posypał na łeb na szyję, to teraz już tylko będziemy widzieli film: "Bioton - nowe wcielenie". I co najważniejsze, oprócz wyżej rzeczonego komunikatu, petrol nie ma już innej deski ratunku. Co sesja będzie kilka, potem kilkanaście, aż potem widełki, w dół. Ciekawi mnie tylko, ile to jeszcze by trwało, gdyby sam rynek nie zrobił czystki ? A teraz tylko pozostaje z ciekawości patrzeć, gdzie się Rysio uda na stare lata ? (nie chcę być złośliwy i nie będę tego pisał, ale mam jeden pomysł gdzie to może być ;) ) :)

5 zł łądnie pękło. I bez komunikatów obronnych. Była formacja prostokąta na 4.98 (wiem, wiem - AT i Pertol to jak... PZPN i fair play;) ) ale została złamana, więc teraz spadek może być do 3.3 (AT). Oj, dogania Biotka jak się patrzy,

@Scarry
tak szczerze, to się zastanawiam nad czymś jeszcze bardziej abstrakcyjniejszym - nad zmianą trendu. Jeżeli w raporcie nie będzie jakieś przykrej niespodzianki, to po podpisaniu umowy z Actavis może nastąpić w końcu odwrócienie trendu. A czy krótko- czy długoterminowego... to już będzie zależało od Rysia.
Są oczywiście 'ale', jak na przykład... czy umowa wogóle zostanie podpisana ?!
No,ale póki co, z ciekawością oczekuję sprawozdania.

Patrząc na wplywające już euro od Bayer, podpisanie umowy z Arkray, perspektywe
tak oczekiwanej umowy z Actavis, ktora jest na etapie finalnym negocjacji oraz
dużą i tak przecenę akcji - z niecierpliwościa czekam na jutrzejsze sprawozdanie,
ciekaw jestem co wniesie do całkiem dobrego ostatnie okresu jak na biotek.

To fakt - pamiętam Ryśków milionerów i innych, co to by nawet lód próbowali Eskimosom sprzedawać heh

@iktorn zgadzam się z Tobą w 100%, wspomniałem, że patrząc jak spółka postępuje to nawet uzasadnione takie podejście - chodziło mi tylko o więcej kultury osobistej względem innych. Nie lubię jej braku, więc reaguje często. I tylko tyle, taką dygresję rzuciłem, co oczywiście nie znaczy, że nie szanuję go za jego wiedzę jak i jego zdanie. Pozdrawiam.

@irfy czy Ty oby nie straciłeś znaczących pieniędzy na petrolu ?
Z całych sił jesteś zawsze anty na petrol, obojętnie jakie padną informacje - generalnie to nic złego, zwłaszcza znając jak postępuje ta spółka, ale...
opierasz się na zdaniach typu: moim zdaniem, domyślam się, przypuszczam itp. I to oczywiście też nie jest złe, tylko, jeżeli inni w ten sam sposób opisują swoje rozmyślania, tylko, że bardziej pozytywne, to kwitujesz ich: "Litości...", opisując swoje teorie, jakbyś poskradał wszystkie rozumy i wiedział coś, czego nie wie nawet Rysiu.
Więcej pokory i szacunku dla innych forumowiczów...

Cytat:
Następnym razem będą musieli chyba powiadomić o odkryciu potencjalnyc złóż złota, bo coś się rynek coraz słabiej nabiera na "potencjalne złoża" paliw kopalnych Think

To nic nie da - o "potencjalnych złożach" informują od samego początku - bo przecież gdby nie było "potencjalnych złóż" to by nie zaczeli wiercić :) :)

Nie ma co popadać w żadną skrajność - co do ropy, to standardowo. Żadnych wieści, więc cudu nie ma. Ale informacje o gazie nie są złe - w przypadku dużych złóż, też kurs się wzniesie i to dużo, bo to też są ogromne pieniądze. Więc bez przesady z tym pesymizmem, że "do bani, tylko gaz nie ropa" (Chyba, że ktoś wchodził po 100zł na przykład ;)).

Ktoś napisał, że od potwierdzenia do wydobywania przemysłowego daleka droga - akurat to nie ma znaczenia, bo nikt z kupnem akcji nie będzie czekał, na to drugie. Fala zakupów i trzymania akcji nastąpiła by po ewentualnym potwierdzeniu.

Btw. ciekawe do kiedy można tak przygrywać z informacjami. Widziałem kilku, teoretydcznie, znających się na temacie ludzi na forum, mam do nich pytanie - czy na tym etapie prace taki petrol już dawno nie powinien mieć 100% pewnych informacji o tym co mają i ile pod tą ziemią ? Na jakim etapie pracy otrzymuje się takie informacje ? (wiem, że petrol o tym pisał, ale im nie wierze akurat ;))

Z gory przepraszam za brak polskich liter.

Co do zaufania, wrocic raczej nie wroci. Za duzo sie dzialo i dzieje. Przeciez nie nalezy zapominac, ze nawet w zwiazku z ta umowa duzo bylo nie przyjemnych sytuacji (a raczej jest, a nie bylo, bo umowy dalej nie ma). I cos mam obawy, ze na kurs za duzego plywu to moze nie miec, dopoki nie wroci wlasnie zaufanie - w koncu ludzie tu majatki potracili.

Dobrze, że dalej coś się dzieje - natomiast biorąc pod uwagę,
że tylko na rynek polski ta umowa - wydaje mi się, że za dużego wpływu
na wyniki biotka mieć nie będzie. To będzie na naszym rynku nowy produkt,
będzie potrzebny też czas, żeby zachęcić konsumentów. Uważam, że niestety
w tym przypadku, jeżeli zobaczymy pozytywy tej umowy, to nie wcześniej niż za
jakieś dwa lata.

www.bioton.pl/investor/investo...

"..Spółka oraz Actavis Group PTC ehf (“Actavis”) prowadzą obecnie
finalne negocjacje.." "..Spółka i Actavis zobowiązały si do dołożenia należytych starań w celu podpisania umów do 15.07.2011 r."

Czy komuś obiło się o uszy jak się ma sprawa? Cosik się przeciąga.

Pozdrawiam.

@Tytan

Rozumiem, że mój post nazwałaś celowo "utworem", by wyrazić swoją dezaprobatę dla niego - przez jego długość, czy przez tekst z którym się nie zgadzasz - nie każę nikomu spędzać czasu na czytaniu jego, ani nie oczekuję, żeby się każdy z nim zgadzał, nie wiem skąd Twoja złośliwość ?

A skierowany jest do wszystkich, bo uważam, że zawsze dobrze popatrzeć na czyjś pkt widzenia, czy się z nim zgadzamy czy nie, gdyż czasami może coś nam naświetlić lub pokazać nowe spojrzenie na dany temat. Dlatego też chciałem się podzielić swoimi przemyśleniami.

Pozdrawiam.

Pisanie tekstów, typu: to żadna wiadomość, w komunikacie nic nie ma, z czego się cieszycie? itd. itd. jest niedorzeczne. To jest pisanie na zasadzie, że PETROL ma podać info tylko , że jest ropa albo, ze jej nie ma i koniec. Co jest oczywiście śmieszne, gdyż w ten sposób, to od czasu jak zaczęto tę inwestycję nie powinno być żadnego komunikatu, bo po co ?
Co śmieszne, gdy po styczniowy komunikacie zrobiła się cisza z komunikatami, też było źle, bo nic nie mówią. Jak pisałem, to niedorzeczne.

Co do komunikatu, to jest on oczywiście pozytywny - dlaczego ? piszą , że jest czego się spodziewali, że za kilka tygodni powinno się bardzo dużo wyjaśnić.

Co wnosi ten komunikat ? oczywiście nic, bo furtki są, jak zawsze (ale nie w Pterolu lecz w biznesie) pozostawiane i może z tego nic nie być. Ale póki info brzmi, że jest po ich myśli, a nie odwrotnie to jest jak najbardziej pozytywne i nikt tego nie może negować.

Pamiętajcie proszę o jednym, że w przypadku tej spółki, każdy komunikat, który coś rzeczywiście wniesie, odpowie nam na pytanie czy jest sukces czy jest bankructwo.

Każde informowanie jak najbardziej na bieżąco jest pożądane.

Co do wpisów, że to krętacze, że nie szukają w ogóle niczego tylko zarabiają na wahaniach itp.. osobiście dopóki nie usłyszę wyroku skazującego, bądź nie przedstawi ktokolwiek i gdziekolwiek dowodów przepuszczam przez palce... teorie spiskowe bawiły mnie 15 lat temu.

Pozdrawiam wszystkich i z wyrazami szacunku.

Nie biuro :)
Od tego są ubezpieczenia. Jeżeli ktoś je w biurze wykupił,
to zwrot dostanie - ale jeżeli go nie ma, to nici z pieniędzy.

Oczywiście może się sądzić z biurem, to jego prawo :)
A biuro wtedy pewnie będzie się sądzić z liniami.

Ehhh.... nie lubię tego, ale trzeba się przyznać do błędu i to jakiego..
Póki co... odwrócona formacja łowy i ramion wygląda wzorcowo -
nie pytajcie czemu wcześniej tego nie widziałem, sam nie wiem :/
Zaćmienie musiałem mieć bardzo duże :/
Ale przejdę do bardziej merytorycznej treści:

Układ bardzo ładny. Całkowicie pozioma linia szyi świadczy, że rynek nie jest słaby.
Bardzo ładny znaczny wzrost wolumenu przy tworzeniu się drugiego ramienia.
Żeby formacja się w pełni wykreowała potrzebny jeszcze jest przebicie
linii szyi na poziomi 0.56, ale przy równie dużym wolumenie.
Więc nie długo się przekonamy.
Co do przyszłej ceny to prawdopodobny kurs to 0.67.

PS: analizy swoje opieram na założeniach Dowa czystej postaci.
Czyli m.in. linię prowadzę na wysokości cen zamknięcia
danej sesji itp To w razie ktoś miał nieco inne wyliczenia ;)

No, to tyle. A jak kogoś wcześniej w prowadziłem w błąd, to przepraszam
jeszcze raz. Mam nadzieję, że się poprawiłem.

Spółka powinna się znaleźć chyba w każdym portfelu.

Cena może zejść jeszcze raz do ok 20zł w ciągu dwóch tygodni,
później tylko na północ.
Kurs docelowy to ok 40zł w terminie do końca lipca.

Tyle moich przemyśleń, pozdrawiam :)

Patrzę sobie technicznie i główki nie widzę. Ale jak ktoś już wspomniał, an.tech. to sztuka ;) W każdym razie jak dla mnie na pewno spadek do ok 0.52 będzie, a potem zależy - jeżeli pójdzie w dół, to min 46 albo i niżej, jeżeli utrzyma .52, to będzie walka znowu na 0.56.
Takie moje przemyślenia, pozdrawiam :)

Póki co TKO +8%. Ale czy na dłużej kurs pozostanie wysoki? ostatnio się bardzo pomyliłem, bo jednak każdy realizował zyski. Ale wydaje się, że znowu duże ruchy będą w poniedziałek, bo zdaje się, że wtedy jest raport.

No i powiedziano ważną rzecz.
Według mnie, fundamenty są dla ludzi z ... kontaktami niestety.
Pewnie , że jest nakaz równości, informacji itp, ale prawda jest
taka, że większość jest z taką informacją długo do tyłu w stosunku
do tych, którzy mają najwięcej kasy i wpływu na kurs.

Aczkolwiek przy wyborze spółki zawsze się nimi kieruje, jednak ciężko się
tylko na nich opierać.

No i dobrze, że nie wymiękłem ;)

A tak swoją droga, można chyba już ostudzić emocje i porozmawiać nad przyszłością.
Spółka teraz nabrała stabilności finansowej (i wiarygodności ;) ) i wydaje się, że kursowi nie powinno nic szkodzić przez kilka miesięcy ( w razie braku dalszych informacji o znalezienia źródła).
Myślę, że teraz możemy już spokojnie czekać sobie na informacje o nowych "celnych" odwiertach. Jak wiemy (w teorii, ale jednak) są to jedne z najbardziej roponośnych pól, więc prawdopodobnie, jeżeli uda się kolejny odwierty, to będzie to dla wielu spółka życia ;), gdyż potwierdzi wycenę wartości inwestycji, która wyniosła 2mld.

Dzięki za odpowiedź.
I faktycznie, nie wziąłem pod uwagę aktywacji plus widełek.
Ale i tak generalnie, na mało płynnych spółkach temat dość ciekawy ;)
Pozdrawiam.

Witam :)
Reaktywuję dyskusję, pytając o scenariusz:
Akcje są warte: 1zł , oferta kupna: PKC 100 sztuk
Po drugiej stronie widzimy: Najlepsza oferta sprzedarzy 1,1zł 60 sztuk
I teraz najlepsze: kolejne "najlepsza" oferta, to sprzedarzą 100 sztuk po... 4zł!
No i teraz ktoś zakupi 60 sztuk po 1,1zł a resztę, 40 sztuk akcji zakupi za ...4 zł?
Czy taki przekręt jest możliwy ??
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź :)

Post jest zaraz pod moim, ale coś ni jak pasuje do moich wypowiedzi, więc wolę zapytać:
czy kolega torent swój post dedykował do mnie ?
Pozdrawiam.

Zgadzam się w 100%. Natomiast opnie,o ewentualnym, kursie w górę uzależniam od tego, jak bardzo ludzie uwierzyli w spółkę. Jak wiemy nie od dzisiaj, interesuje się nią mnóstwo inwestorów - jeżeli to co się dzieje w ostatnim czasie do nich przemówiło, będą teraz wykupować akcje z nadzieją, że w końcu Bioton da im to, na co liczyli od bardzo dawna nie jedni. Nie będą chcieli czekać, aż się wszystko potwierdzi i będzie funkcjonować, gdyż wtedy cena już może zawierać w sobie te dane - co spowoduje, że będzie wysoka a zyski dużo niższe, niż przy kupnie akcji po cenach jak teraz.

Tego to chyba nikt nie powie, bo nikt nie wie (prawie ;) ).
Ale generalnie wydaje mi się, że cena może dojść do 0.31,
a potem... to już zależy. Albo odbicie i podłoga, albo
marsz na ponad .40.
Ale chętnie wysłucham opinii innych.

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

jakieś pomysły co do scenariusza, jak się sprawa może mieć do ceny akcji ? Zwłaszcza biorąc pod uwagę co się tu ostatnio wyprawia :)

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

Bardzo ładna informacja.
"Potencjał komercyjny sprzedaży insuliny klasycznej na tych rynkach szacowany jest w okresie 10 lat na poziomie 500 mln USD."
To daje 50 mln USD per rok.
Gdy wszystkie papierkowe sprawy zostaną dopięte będzie z pewnością szło ładnie w górę.
Może jakiś komentarz kogoś doświadczonego ? :)

Z tym muszę się zgodzić. Chyba częstym błędem początkujących jest brak analizy osób blisko spółki. Od czasu biotka zacząłem śledzić historię ludzi którzy mają największy wpływ na spółki, bo ... patrz cytat z Arystotelesa :)
Na wysokie zyski też już nie liczę, tyle tylko, że jestem spokojny, że z zyskiem jeszcze sprzedam.
Ale na przyszłość na pewno takich spółek już koniec :)
Mój drugi grzech to chyba Centrozap, ale to już trochę inna bajka jednak mimo wszystko :)

Pierwszy raz przeszło mi przez myśl, że chyba mamy już dno Biotka. 0.18 i niżej nie będzie.
Jak już było wspomniane, cena przedstawia wartość z tymi informacjami. Brak wyprzedaży pokazuje, że to info nikogo nie zdziwiło. Zresztą to chyba oczywiste :)
Za to pierwszy raz mamy do czynienia z prawdomównością Pana właściciela ;)
Jeżeli teraz będzie panowała prawdomówność i odpowiednie reformy dalej, to spodziewam się realnych wzrostów po II kwartale.
Ale nie jestem doświadczony, więc mogę się bardzo mylić.
Ale wygląd mi na to, że grupy, które windowały kurs w dół już osiągnęli swoje i czas na zmiany.
To tyle moich przemyśleń, pozdrawiam serdecznie!

www.parkiet.com/artykul/24,876...

I jakie opnie Panowie ?
W mojej ocenie przez najbliższe tygodnie może nas czekać spory wzrost, a później...
zależy: jeżeli słowa będą miały przełożenie na czyny, to będzie na to na pewno jedna
z najlepszych inwestycji w historii (jeżeli zakupił ktoś teraz) ;)
Jeżeli natomiast będzie jak zazwyczaj, dużo planów i planów i planów i.... to się
skończy zanim się w ogóle zacznie.
Pozdrawiam.

No nie ma się co dziwić. Sprawa jest o duże pieniądze. Dopóki w tej kwestii nie pojawią się konkretniejsze, i to pozytywne, informacje, możemy się zatrzymać dość nisko.
Co do insiderów to bym się jednak nie zgodził, bo uważam, że przed tego typu komunikatem zbywali by swoje udziały.
Pozdrawiam.

Yuriy napisał(a):
Teraz te kilka procent to tylko dynamika przychodów czy coś jeszcze??

Z pewnością tak jest.

Ale myślę, że ważniejsza jest tu, oprócz wzrostów, wpływ psychologiczny. Widać, że plany i inwestycje przekładają się na realne zyski - to może w końcu przekonać ludzi do tej spółki.

No i dobrze, że mamy potwierdzenie, że Centro. nie jest drugim Biotonem, bo inwestorzy
reagują na informacje ;)

Pinki napisał(a):
Denilson napisał(a):
Jak by ktoś był zainteresowany, to Król kupował akcje po 1 zł,
gdyż było to odkupywanie akcji pracowniczych - więc na podstawie
umowy z nimi.

Centrozap jest też na etapie poważnych (cokolwiek to znaczy) rozmów
z inwestorami Rosyjskimi oraz Amerykańskimi, które chcą wspomagać
spółkę w inwestycjach.

niech ktoś przypomni po ile Solorz kupował akcje Bioton-a

0.63

krewa napisał(a):
Denilson napisał(a):

spółkę w inwestycjach.

Denilson, jakiego inwestora amerykańskiego masz na myśli? może GEM?
interesuje mnie ta spółka wyłącznie z powodu inwestycji w Komi. W prasie rosyjskiej od kilku lat nazwa spółki występuje wyłącznie w towarzystwie takich słów ja "planują", "rozważają", "podpisują umowę o zamiarach", "list intencyjny" itd..
efektów jak dotąd nie zauważyłem - jeżeli się mylę, proszę wyprowadzić mnie z błędu.
jako producent komunikatów o świetlanej przyszłości - są w ścisłej czołówce. ale wyżyć z tego nie zdoła ani Król, ani tym bardziej akcjonariusze.

Na wstępie, żeby było jasne: ja nie pisze w żadnym wypadku tego, żeby podbudować, zachecić itp. Tylko dziele się informacjami. Bez dokładania swoich emocji.
Amerykański inwestor.. nie wiem jaki. Dodatkowo rozmowy są od dłuższego czasu z EBOiR.

Co do Komi - to rozmowy są z rosyjskim inwestorem branżowym.

Jutro może coś dopiszę, na razie padam ze zmęczenia, więc spadam spać ;)

Pozdrawiam.

Jak by ktoś był zainteresowany, to Król kupował akcje po 1 zł,
gdyż było to odkupywanie akcji pracowniczych - więc na podstawie
umowy z nimi.

spółkę w inwestycjach.

Witam Panów.
Doświadczenie z AT mam małe (dobra, prawie żadne ;) ), ale próbując
wykorzystać wiedzę dotychczas zdobytą, sądzę, ze śmiało w tym roku jeszcze
można liczyć na poziom ok 10.80.
Czy mógłby mnie ktoś wyprowadzić z błędu bądź potwierdzić ? :)
Pozdrawiam.

I jeszcze jedno, że tak dorzucę: czy ktoś doświadczony w AT mógł by potwierdzić moje
wykresiki, że następny poziom wsparcia jest na ok. 0.53 ?
Z góry dzięki, pozdrawiam :)

Panowie, ja się dołączam do pytania, które zostało bez odpowiedzi: dlaczego Król kupuje po takiej cenie, jak na rynku ma zdecydowanie taniej ?
To, że się cieszycie bądź nie, niestety nie daje odpowiedz na pytanie :)
Pozdrawiam.

Nie do końca na temat, ale po artykule na pb o techmex'ie, widzę jaka tam jest żenada.
Usuwają wszystkie komenty, które coś wnoszą do dyskusji.
Komentarze kolegów z tego wątku tez widziałem.... po czym zostały usunięte.
Jak post będzie drażnił, to nie obrażę się jak zostanie usunięty. Pozdrawiam :)

Myślę, że raport który się ukaże za 3 dni powinien dać kilka odpowiedzi, czego można się jeszcze po kursie spodziewać.

Witam szanownych kolegów i koleżanki.
Mam pytanie - do jakiego poziomu spodziewacie się, że akcje mogą rosnąć ?
Myślicie, że dadzą radę przebić 10 zł ?
Analiza techniczna moja jeszcze nieco kuleję, więc miło by było poznać opinię co bardziej doświadczonych graczy. Pozdrawiam.

Ja się zgadzam z Tobą, bo tez patrzę na jednak trochę dłuższa perspektywę.
Dzięki za opnie :)

Witam,
możecie wyrazić swoją opinię na temat:
kupić czy nie przed: 2009-11-16 raport skonsolidowany - III kwartał ?
I czy uważacie, że zwiększenie udziałów przez Krauzego, to nie jest jednak b.dobra rekomendacja ?
Pozdrawiam.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 15 kwietnia 2021 16:49:52
Liczba wpisów: 92
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,014 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło