pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Medeis

Medeis

Ostatnie 10 wpisów
A i owszem. Kojarzę Kurkę wodną. To Ci sami ludzie?

Panowie (i panie?) nie trzeba daleko szukać, by udowodnić, że Afterfall to przeżytek, który nie powinien ujrzeć światła dziennego w obecnej formie...
Kilka miesięcy temu przypadkiem wpadła mi w ręce gra o tytule Stranglehold (grę wyreżyserował sam John Woo). Dokładniej to kupiłem ją w Biedronce za niecałe 10zł, gra niesamowicie miodna BTW. Produkcja bodajże z 2007 roku.
Z resztą spójrzcie sami:

Także czym chce nas NGS zaszokować?
Pozdrawiam

No to może teraz spróbujemy tak:
Medeis - KST 5 IZN 5
Dziękuję

Powtórzę typ z poprzedniego miesiąca, chociaż trochę niechętnie...

Medeis - KZS

Dziękuję bardzo

No to się porobiło...

Medeis - KZS

Dziękuję

Medeis - GRI 5 TFO 5

GinoRossi po ostatnich wzrostach widzę możliwość kontynuacji w przypadku wybicia się górą z tworzącej się małej konsolce.
TFOne również nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Widzę, że się naprawdę napracowałeś Frog. Dlatego mam wielki szacunek do tego co robisz.
Pozdrawiam

UP:
Medeis - GRI
Gino Rossi

DOWN:
CMR

Dziękuję

Hajduczek napisał(a):
Przede wszystkim gratulacje dla zwycięzcy ;-)
Rzutem na taśmę Tjappy zrzucił mnie z drugiego miejsca;(
A mówiłam, że ostatni będą pierwszymi;)))
Bardzo się cieszę z zaszczytnego trzeciego miejsca;-)


Witam!
Ja również pragnę pogratulować Wam wszystkim, zarówno tym, którzy znaleźli się na podium, a także pozostałym osobom, które osiągnęły dodatnią stopę zwrotu. A pozostałym życzę, aby w kolejnych edycjach konkursu los się do nich uśmiechnął.
Pozdrawiam

Medeis - Energopol (EPL)
Dziękuję

owner napisał(a):
zdzichu a mi się wydaje że to cały czas jeden z najtańszych deweloperów. ktoś wie co z tym wycofaniem z gpw?


Info podajże z piątku z serwisu papowskiego:
"Rejestracja fuzji austriackich spółek Immoeast i Immofinanz oraz wymiana akcji między nimi formalnie zostanie zarejestrowana 29 kwietnia. Immoeast zapowiedział w związku z tym, że złoży wniosek o zawieszenie notowań akcjami spółki na GPW od piątku, 23 kwietnia.
Spółka poinformowała też, że polska Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła dokument informacyjny dotyczący wymiany akcji, który zastępuje w tym przypadku prospekt. Akcje połączonych spółek nie będą notowane na warszawskiej GPW."

Zgodnie z założeniem....
Klik
^Tym razem z nałożonymi średnimi SMA, które dokładnie obrazują obecną sytuację.
Pzdr


kliknij, aby powiększyć

Myślę, że do poprzedniej analizy należałoby wprowadzić pewną korektę... Otóż kurs zgodnie z jednym z wariantów, odbił się od dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, jednak po dzisiejszej sesji zatrzymał się dokładnie na poziomie średniej SMA 50... Co to może oznaczać? Wydaję mi się, że średnia ta nie zostanie pokonana z marszu i kurs najprawdopodobniej odbije się od niej powracając do średniej 100-okresowej...

Analiza z cyklu "na rozdrożu":

kliknij, aby powiększyć


Aktualnie widzę możliwość wystąpienia dwóch scenariuszy:

I scenariusz:
Po dzisiejszej sesji doszło do utworzenia czytelnej struktury RGR z potencjalnym zasięgiem (zaznaczonym złotym prostokątem) sięgającym ok. 3,6zł. W przypadku większej zwałki na całym szerokim rynku zasięg spadkowy może ulec pogłębieniu aż do ok. 3,45zł - zasięg wyznaczony z formacji RGR (fioletowy prostokąt) oraz z odczytania możliwych wsparć dla kursu.

II scenariusz:
Mając na uwadze fakt, że kurs dotarł do możliwego wsparcia w postaci dolnego ograniczenia kanału wzrostowego (zaznaczony czerwonymi liniami) może nastąpić odbicie oraz próba zanegowania formacji RGR w postaci przebicia prawego ramienia (gruba czerwona kreska). Co więcej, wiedząc, że wciąż tkwimy w konsolidacyjnym boczniaku (zaznaczono szarymi przerywanymi kreskami) dzisiejszy spadek może mieć jedynie charakter próby złapania misiów w pułapkę. Z tego miejsca wynika, że w przypadku wystąpienia korzystnej sytuacji na całym szerokim rynku kurs może podejść nawet na nowe "krótkoterminowe" maksima sięgające nawet 4zł ~ górne ograniczenie kanału wzrostowego. Zieloną kreską zaznaczono zanegowanie formacji RGR, następnie powrót do wyłamanego oporu i odbicie mniej więcej do górnego ograniczenia kanału wzrostowego.

Podsumowując, w ciągu najbliższych sesji może dojść do ostatecznych rozstrzygnięć, które pokażą jaki scenariusz wybrał rynek ;)

Spółka, do której już nie mam cierpliwości...


kliknij, aby powiększyć

I&B System S.A. z siedzibą w Warszawie otrzymała wiadomość od spółki zależnej Invar Integracje Sp. z o.o. z siedzibą w Sieradzu o podpisaniu z generalnym wykonawcą inwestycji w obiektach wojskowych, kolejnego aneksu do umowy, opisanej w raporcie 43/2008, na kwotę 261.080 zł brutto. Tym samym wartość umowy, po uwzględnieniu wszystkich aneksów uległa zwiększeniu z kwoty 2.714.500 zł brutto do kwoty 3.327.345 zł brutto. Aneks do ww umowy obejmuje wykonanie dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej oraz systemu kontroli dostępu SKD w ww obiektach. Termin zakończenia prac przewidziano na 15 grudnia 2009 roku. Istotne warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla danego typu umów. Kary umowne są takie jak opisano w raporcie 43/2008. Umowę uznano za znaczącą, w związku z tym, że wartość przedmiotu całej Umowy wynosi ponad 10% wartości przychodów ze sprzedaży Emitenta za okres czterech ostatnich kwartałów obrotowych.

Dotychczasowy prezes spółki zrezygnował. Poszło o przejęcie Microtechu?
Przejęcie Microtechu miało być jednym ze sposobów na rozwój giełdowej grupy IB System (IBS). Zablokowanie tej transakcji mogło być jednym z powodów rezygnacji Marcina Niewęgłowskiego, dotychczasowego prezesa spółki (ma też pakiet 5,92 proc. akcji IBS).
- Moje zaangażowanie emocjonalne i biznesowe w grupę jest zbyt duże, abym mógł nadal nią kierować w konflikcie z przyjętą przez radę nadzorczą strategią - mówi Marcin Niewęgłowski.
Na ostatnim walnym niektórzy akcjonariusze nie poparli planów emisji, która miała pozwolić na sfinalizowanie transakcji. Wśród nich był Henryk Kruszek, który jednocześnie zarządza firmą Inwar Integracje - to ją właśnie miało wesprzeć wchłonięcie Microtechu.
- Nadal uważam, że trzeba szukać ścieżek dalszego rozwoju. Z jednej strony powinien być to rozwój organiczny i np. wprowadzanie na rynek nowych produktów i usług związanych z technologią GPS, a z drugiej poszukiwanie możliwości wzmocnienia grupy. Takim działaniem miało być przejęcie Microtechu - mówi Marcin Niewęgłowski.
Dodaje, że wdrażana strategia jak dotąd przynosiła efekty. Wyniki półrocza to niemal 23 mln zł przychodu wobec niespełna 10 mln w zeszłym roku. Spółce udało się też wypracować zysk operacyjny.
Drobni inwestorzy oprócz poprawy wyników, do której doszło, liczyli także na sprzedaż nieruchomości. Za te pieniądze miał zostać przeprowadzony skup akcji.
- Nie chcieliśmy przeprowadzać takich transakcji w czasie dekoniunktury, ale na pewno by do tego doszło - zapewnia Marcin Niewęgłowski.

piter80 napisał(a):
Czy dzisiejszy ruch na północ odzwierciedla dane ze sprawozdania, czy to tylko aspekt psychologiczny.


Tu znajdziesz odpowiedź:
Artykuł z PB
To samo dzieje się z pozostałymi spółkami z wymienionych...
Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź.
A o cenę docelową pytałem bo czasem spotykałem się z rekomendacjami typu:
DM "X" podał rekomendację "kupuj" spółkę "Z" z ceną docelową "y" zł.
Pozdrawiam

Jarbas napisał(a):
Miwik napisał(a):
czyżby znów jakieś info wyszło?


Rekomendacja...


A mógłby tu ktoś wkleić treść tej rekomendacji. Bardzo interesuję mnie ew. zasięg wynikający właśnie z tej rekomendacji... Dziękuję

Rzut oka na Wiedeń:
media.stockwatch.pl/data/2009/...

Ktoś ma jakieś pomysły dlaczego kurs dzisiaj się tak w Wiedniu posypał...?

Witam,
Dzisiaj po wczorajszym osiągnięciu dolnego ograniczenia kanału spadkowego piękne odbicie na bardzo dużych obrotach. Obecnie sytuacja wygląda interesująco. Zobaczymy co przyniosą kolejne dni.
Pozdrawiam

Czy ktoś wie dlaczego Bytom dzisiaj tak odpalił? Jakieś dobre info czy jak...?

sknerus napisał(a):
Medeis napisał(a):
Nikt nie dostrzega formacji RGR jaka tworzyła się od ok. 8.04.2009 ? Wobec tego spodziewam się spadków nawet do 21zł...Hmm, nie chce mi się wierzyć w 21 zł. Jeśli giełda będzie szła w górę to wzrostu WIG20 bez tej spółki nie widzę. Oczywiście kładę nacisk na słowo jeśli.... Z drugiej strony gdyby tak się wydarzyło, dokupię. Zbyt pewna to spółka jak na giełdę.


To 21zł zostało wyznaczone z zasięgu RGR w przypadku "realizacji" wspomnianej formacji i to był tylko zakładany czarny scenariusz. Osobiście mam zamiar oglądać najbliższe poczynania spółki na rynku i wejść w odpowiednim momencie...
Pozdrawiam


Nikt nie dostrzega formacji RGR jaka tworzyła się od ok. 8.04.2009 ? Wobec tego spodziewam się spadków nawet do 21zł...

No właśnie, zadziwia dzisiejsze zachowanie papieru na naszej GPW zwłaszcza, że dzisiaj Plazacenters na londyńskim LSE znowu ładnie rośnie (póki co 6.31% in plus oczywiście). Pozdrawiam

Dziś w w Londynie na LSE Plazacenters +9,56%. Miejmy nadzieję, że ten wzrost przełoży się na jutrzejsze wyniki na naszej GPW. Pozdrawiam

Dziś ładny ruch na Plazie, dawno nie było takie obrotu. Pozdrawiam

Innowacyjna spółka miała wejść na New Connect, ale zamiast tego może stać się częścią grupy notowanej na dużym parkiecie. 31 inżynierów z Microtech International miało w połowie maja wejść na New Connect — plan „Puls Biznesu” opisał na początku maja. Debiut się opóźnia, a może go wcale nie być. Spółką zainteresował się notowany na giełdzie I&B System (IBS). Wczoraj podpisał list intencyjny z Innovation Technology Group (ITG), który kontroluje 53 proc. Microtechu, dotyczący przejęcia pakietu akcji. Docelowo IBS chciałby przejąć 100 proc. akcji. Poza ITG, w akcjonariacie jest Inwest Consulting (około10 proc.) i inwestorzy prywatni. — Szukamy nowych możliwości biznesowych, w strategii mamy rozwijanie nowych technologii i Microtech świetnie się w to wpisuje. Szczególnie interesujące jest centrum badawczo-rozwojowe i dostęp do nowoczesnych technologii. Dzięki przejęciu rozszerzymy działalność, ale również uzupełnimy dotychczasową i uzyskamy w grupie synergie —mówi Marcin Niewęgłowski, prezes I&B System. Jeśli dojdzie do transakcji, Microtech stanie się częścią grupy I&B System, ale będzie funkcjonował jako osobna spółka. IBS zaczyna badanie Microtechu, które powinno się skończyć za 6 tygodni. Dopiero po jego zakończeniu uzgadniane będą warunki transakcji. Analizowane są różne scenariusze: płatność gotówką lub emisja akcji IBS dla akcjonariuszy Microtechu. Możliwa jest jeszcze jedna opcja: IBS ogłosił planu skupu akcji własnych. Zamiast umarzać mógłby je wykorzystać do zapłaty za przejęcie. — Za wcześnie, by mówić o szczegółach transakcji. Na pewno perspektywa przejęcia nie wpływa na plan skupu akcji własnych, który jest zatwierdzony i ruszy, jak tylko sprzedamy nieruchomość —zapewnia Marcin Niewęgłowski. IBS może mieć rywala w walce o Microtech. List intencyjny nie daje mu wyłączności, a właściciele Microtechu deklarują, że jest więcej chętnych. — Po artykule w „Pulsie Biznesu”, w którym ogłosiliśmy plan wejścia na New Connect, zgłosiło się do nas kilku inwestorów zainteresowanych inwestycją w spółkę — mówi Wiesław Frydrych, prezes ITG. Nie chce ujawnić nazw inwestorów. Według naszych informacji Microtechem zainteresował się też fundusz venture capital Enterprise Investors. Rafał Bator, zarządzający funduszem, przyznał, że przyglądał się spółce. Być może rozmowy o przejęcie Microtechu to wstęp do poważniejszego związku IBS i ITG. Obie spółki działają w tym samym obszarze: wdrażania systemów wspomagania zarządzania klasy ERP i systemów okablowania budynków przemysłowych i biurowych. Na naszych łamach ITG deklarowało zamiar wejścia na giełdę w perspektywie dwóch lat. Czy zamiast tego połączy się z giełdową spółką? —Na razie rozmawiamy tylko o sprzedaży Microtechu —ucina Wiesław Frydrych.

Zarząd I&B System S.A. z siedzibą w Łodzi (“IBS") informuje, że w dniu 20 maja 2009 r., IBS podpisał z Innovation Technology Group Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu List Intencyjny ("List") w sprawie nabycia akcji spółki Microtech International Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu, które stanowią 53% kapitału zakładowego tej spółki. Zamiarem stron Listu jest doprowadzenie do nabycia przez IBS również wszystkich pozostałych akcji Spółki znajdujących się w posiadaniu innych niż ITG akcjonariuszy. Warunkami Transakcji są: - przeprowadzenie satysfakcjonującego due diligence, które zostanie przeprowadzone w okresie 6 tygodni od dnia podpisania Listu Intencyjnego, chyba że Strony postanowią inaczej - uzyskanie zgody na koncentrację od prezesa UOKiK, w przypadku gdy wykonanie transakcji polegającej na przejęciu kontroli nad Spółką poprzez nabycie akcji będzie wymagało uzyskania takiej zgody. Strony Listu ustaliły ostateczny termin zawarcia wiążących umów do dnia 31 sierpnia 2009 roku.

I&B podtrzymuje plan wezwania

Firma chce w tym roku znacznie zwiększyć swój udział w rynku GPS. Zamierza też przejmować.
Informatyczno-dystrybucyjny IB System chce do końca roku skończyć restrukturyzację grupy. Dwie spółki czeka połączenie, jedną - nieprowadzącą działalności operacyjnej - likwidacja. Ma to zwiększyć przejrzystość i zmniejszyć koszty. Równolegle firma zajmie się rozbudową biznesu, m.in. przez przejęcia.
- Nasza działalność opiera się na trzech filarach: informatycznym konsultingu, integracji i dystrybucji elektroniki. To dobry czas na konsolidację rynku, zwłaszcza w obszarze IT. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli poinformować o rezultatach rozmów - zapowiada Marcin Niewęgłowski, prezes spółki.
Przejęciom sprzyja sytuacja rynkowa. Łatwiej jest porozumieć się ze spółkami, które do niedawna same chciały wejść na giełdę.
Mimo kryzysu IBS obronił poziom sprzedaży urządzeń GPS (dystrybucją zajmuje się Media Service). Zamierza zwiększyć swój udział.
- Szacujemy go na 4 proc., a do końca roku chcemy mieć 7 proc. - mówi prezes.
Liczy zwłaszcza na przedwakacyjny boom w sprzedaży GPS i wejście z nowym produktem w segment tanich urządzeń. Media Service będzie też szerzej zajmować się dystrybucją elektroniki.
Niedawno akcjonariusze IBS przyjęli uchwałę o skupie akcji z dużą premią. Zaraz potem BBI Capital, jeden z dużych udziałowców, sprzedał papiery. Nie zmienia to jednak planów spółki.
- Oczywiście, podtrzymujemy zapowiedzi przeprowadzenia wezwania i uzyskane pieniądze ze sprzedaży nieruchomości skierujemy na buy back - mówi Marcin Niewęgłowski.
Jeden z klientów podtrzymuje swoją ofertę, a sprzedaż przedłuża się wyłącznie z powodów proceduralnych. Prowadzone są już rozmowy z zainteresowanymi nieruchomością w Łodzi.
W pierwszym kwartale IB System miał 12,6 mln zł przychodów (rok temu 5,1 mln zł). Wzrost jest m.in. skutkiem konsolidacji Media Service. Zysk operacyjny wyniósł 252 tys. zł (rok temu 90 tys. zł na minusie), a netto 90 tys. zł (36 tys. zł).
- Jesteśmy zadowoleni z wyniku operacyjnego. To znaczy, że restrukturyzacja zaczyna przynosić efekty - komentuje prezes.

Przychody skonsolidowane Grupy I&B System S.A. ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów za I kwartał 2009 roku wyniosły 12.637 tys. zł., co oznacza 2,5 – krotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Przychody ze sprzedaży towarów były wyższe o 5.398 tys. zł,a ze sprzedaży produktów (usług) o 2.112 tys. zł.
Grupa Kapitałowa zakończyła I kwartał 2009 roku zyskiem z działalności operacyjnej na poziomie 252 tys. zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku poprzedniego poniosła stratę 94 tys. zł.
W I kwartale 2009 roku Grupa Kapitałowa osiągnęła zysk brutto 131 tys. (w I kwartale 2008 roku poniosła stratę brutto 49 tys. zł).Zysk netto za 3 miesiące br. wyniósł 90 tys.zł i był wyższy o 54 tys. zł od osiągniętego w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Przeliczenie wykonane zgodnie z datą, dane do wyliczeń z ostatniego raportu rocznego z LSE dostępnego tutaj:
www.londonstockexchange.com/en...

Papier jest silny również fundamentalnie, na potwierdzenie:
sindicator.net/artykuly/analiz...
Miłej lektury

Kamilek123 napisał(a):
Jest tu ktoś? Jakieś nowe spostrzeżenia na tamat spółki? Myśle że w niedługim czasie zrobi się o niej głośno, na razie cisza ale to dobrze. Niedawno sygnał kupna był i dzisiaj przełamany ostatni szczyt:) I do tego jeszcze przebita 200 -sesyjna .Bardzo ładnie. Chyba nic tylko kupować.


To wszystko pewnie dlatego, że wczoraj spółka opublikowała raport roczny... Od wczoraj papier ładnie idzie na północ...

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 14 stycznia 2009
Ostatnia wizyta: 16 listopada 2020 21:26:35
Liczba wpisów: 38
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,638 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło