pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

faraquet

faraquet

Ostatnie 10 wpisów
kotzwysp napisał(a):
Nawiązując do poprzedniego wpisu o C/Z.

Pytanie o perspektywy. Największe zawirowania na rynku ropy miały miejsce w kwietniu 2020, wtedy była największa zmienność, cała historia z ceną poniżej zera. Musiał być wtedy boom u brokerów, ludzie liczyli, że jak jest zero to kupią za zero i sprzedadzą z zyskiem. Więć kwartał 2 może być lepszy. Tylko pytanie, co z tym boomem się dalej stało po połowie kwietnia, wiadomo, że USO (US Oil) miał duże kłopoty, pytanie ile osób potraciło pieniądze i usunęło konta? Czy więc wyniki w tym segmencie w kolejnych kwartałach będą lepsze czy gorsze? WIele zależy co dalej z ropą, jeśli sytuacja się uspokoi to zmienność spadnie, mniejszy ruch w XTB.

XTB tak rolował kontrakty, że cena nigdy nie osiągnęła zera. Trzy dni miał kontrakty czerwcowe i cena osiągnęła minimum poniżej 6USD po czym znowu nastąpiło rolowanie na lipcowe (Piszę o WTI). W każdym razie zmienność jest w dalszym ciągu wysoka, przez co łatwiej o zerowanie kont z tą różnicą, że w tym tygodniu pozycje długie mają się lepiej.

Również zgłaszam zainteresowanie analizą

@lukas
Tutaj można tak wyczytać: www.foruminvest.11bitstudios.c...

Cytat:
Podsumowując. Pełne i wiarygodne dane na temat tego, jak sprzedaje się "Frostpunk" i jaki miał wpływ na wyniki Spółki będzie można znaleźć w naszym Raporcie za I półrocze, którego publikacja jest zaplanowana na 30 sierpnia. Już teraz zapraszamy do lektury.

@spinor - nie wyobrażam sobie obniżki większej niż 15% (obstawiam 10%) przy ciągłej wysokiej pozycji jaką Frostpunk zajmuje w pełnej cenie. Co prawda przez 1,5 miesiąca ta sprzedaż spadnie, ale żeby ją wzbudzić ponownie dla pierwszych czekających na przecenę wystarczy mniejsza obniżka. 25% to 1/4 ceny i poczekamy na nią pewnie do listopada.

aircanada15 napisał(a):

Owszem, posiadam statystykę sprzedaży dla pewnej niedużej grupy gier, ale musi upłynąć tydzień od premiery by ją zastosować.
Mogę natomiast podać, że najgorszy wynik osiągnięty w tej grupie zastosowany do 250 tys. Frostpunka w 66 godzin przebija prognozę BOŚ ( 760 tys. na PC w ciągu roku).

@aircanada, a można liczyć, że podzielisz się po tygodniu swoimi wyliczeniami i metodyką, jaką przyjąłeś?

Co daje już ponad dwa lata obsuwy w stosunku do pierwotnego terminu. Trochę długo jak na gre indie.

@daro
powinieneś patrzeć na ranking globalny. Link ponizej: TWOM na 4 stronie
store.steampowered.com/search/...

https://tower57.gamesrepublic.com/ - a tak z kolei wygląda kolejna gra z launchpada.

ZbigniewZ napisał(a):
11b jeżeli kolejna gra będzie kiepska to powedruje do grona CI, obecna wycena wydaje uwzgledniac spory sukces kolejnego tytułu (mnie nie przekonuje)

@Zbigniew

A powiedz proszę co takiego Cię nie przekonuje w kolejnym tytule (jestem ciekaw, tym bardziej że nawet nie znamy oficjalnego tytułu).

Scarry napisał(a):

A ile wyświetleń miały trailery TWOM-PC po ok 4-5 dniach ?

To ile miał, np pierwszy trailer po 5 dniach sprzedaży? (pytam serio, może być mniej więcej)

Cytat:

Panowie, nie umiecie, lub nie chcecie, czytać między wierszami. Wydawca przesuwając premierę gry z najbardziej dochodowego okresu roku, na najsłabszy sprzedażowo okres (gorszy byłby tylko środek lata), wysłał nam niezbyt optymistyczną wiadomość. W IV kwartale ilość dostępnej przestrzeni półkowej, reklamowej i dostęp do mocy produkcyjnych tłoczni jest mocno ograniczony. Dlatego wydawcy przygotowując się do okresu świątecznego bardzo dokładnie analizują które gry wtedy wydać, starając się wybrać tytuły o największym potencjale. To że TWoM nie załapał się do świątecznego portfolio KOCHa jest dla mnie sygnałem że wydawca niespecjalnie wierzy w duży sukces konsolowej wersji gry.

To że spółka do ostatniej chwili obstawała przy tym że premiera będzie w tym roku, może świadczyć o tym, że i dla zarządu decyzja wydawcy o przesunięciu premiery była zaskoczeniem. Możliwe że za tym odstawieniem na boczny tor stoją słabe wyniki sprzedaży wersji pudełkowej oraz ciężka tematyka gry.

@Rockq cenie Twoje wpisy na forum, bo pozwalają spojrzeć na firmę również chłodnym okiem, czego czasami tutaj brakuje. Ten wpis też "łyknąłem" jak go przeczytałem i przyjąłem, że tak najprawdopodobniej jest, ale po czasie zastanowienia jedna rzecz mi nie pasuje:
Skoro KOCH w innych grach widzi większy potencjał i chce je wydać na święta, to dlaczego akurat TWOM, (które ma teoretycznie mniejszy potencjał i wychodzi później) reklamował na targach osobnym stoiskiem - nie wystarczyłoby stoisko bitowców?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 20 września 2020 21:22:20
Liczba wpisów: 77
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,274 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,45% +27 689,80 zł 47 689,80 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d