Twórcy This War of Mine szukają sukcesu poza 11 bit studios

Omawiane walory:

Zespół notowanego na NewConnect 11 bit studios kipi pomysłami na gry. Część osób współtworzących m.in. This War of Mine po godzinach stworzyła własną grę PixWing i już zbiera branżowe nagrody. Niestety, gra zostanie wprowadzona na rynek bez udziału 11 bit studios.

Dla inwestorów śledzących rozwój 11 bit studios tematem numer jeden jest obecnie termin premiery This War of Mine na iOS i Androida. W oczekiwaniu na grę w wersji na urządzenia mobilne akcjonariusze spółki mogą z nutką zazdrości przyjrzeć się nowemu projektowi stworzonemu po godzinach przez kilka osób z zespołu warszawskiego studia. Mowa o grze PixWing, która powstała jako projekt niezależny, stworzony przez kluczowych pracowników 11 bit studios. Jego autorami są Radek Gwarek, Aleksander Kauch i Dominik Zieliński, którzy współtworzyli takie tytuły jak This War of Mine czy gry z serii Anomaly.

Karol Zajączkowski z 11 bit studios zaznacza, że gra jako przeznaczona na iOS, nie będzie dostępna w firmowym sklepie Games Republic. Podkreśla też, że projekt PixWing jest niezależny, a cała trójka jego twórców na co dzień pracuje nad This War of Mine i innymi projektami studia. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom 11 bit studios

– Z perspektywy firmy nie ma w tym nic złego, a nawet można powiedzieć, że na tym skorzystamy. Wszystkie nowe umiejętności, które pracownik zdobywa w ramach rozwoju osobistego w swoim wolnym czasie, siłą rzeczy będą też wykorzystane przy tworzeniu kolejnych gier 11 bit studios. Gra będzie dostępna tylko na iOS-ie, co wyklucza możliwość sprzedaży jej na Games Republic. – powiedział Karol Zajączkowski, PR menadżer w 11 bit studio.

PixWing to zręcznościówka, w której wcielamy się w rolę pilota samolotu, smoka lub latającego auta i podróżujemy przez kilka różnych światów 3D. Gra była prezentowana podczas krakowskich targów Digital Dragons w Krakowie. W prasie branżowej zebrała pozytywne oceny, jako jeden z najciekawszych projektów niezależnych, a także nagrodę Best Game in Unity 3D. Na tle innych mobilnych produkcji wyróżnia ją sterowanie, które wiąże się z niezłą dawką gimnastyki. Aby skręcić nie wystarczy przechylić ekran, lecz trzeba wykonać ruch całym ciałem. Gra ma trafić do sprzedaży w czerwcu lub lipcu tego roku.

Gameplay PixWing

Opisana sytuacja pokazuje, jak kluczowym i rzadkim dobrem w branży produkcji gier są utalentowani twórcy. Jak widać, nawet praca w czołowej firmie i tworzenie świetnie sprzedających się, wysoko ocenianych i obsypanych nagrodami tytułów jak Anomaly czy This War of Mine czasem nie jest w stanie zaspokoić ambicji i apetytów ich autorów. Z informacji StockWatch.pl wynika, że 11 bit studios jako pierwsze otrzymało propozycję wydania PixWing, ale z niej nie skorzystało. Obecna sytuacja jest więc wyzwaniem dla zarządu firmy, który powinien utrzymać spójność zespołu i zapewnić dotrzymanie terminów produkcji gier powstających w spółce, szczególnie jeśli PixWing okaże się sukcesem.

wykres_11bit

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 11 bit studios wypracowało 21,7 mln zł zysku netto w 2019 r.

  W ubiegłym roku 11 bit studios wypracowało 71,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, 30,3 mln zł wyniku EBITDA, 23,9 mln zł zysku operacyjnego i ponad 21,7 mln zł zysku netto. Jedyną premierą w tym okresie był jesienny debiut gry Children of Morta, czyli tytuł zewnętrzny z wydawnictwa 11 bit publishing.

 • W czasach zarazy cash is king. Oto spółki, które mają grube portfele i są gotowe na kryzys

  Stara prawda mówi, że spółki upadają niekoniecznie przez brak zysków, tylko z powodu utraty płynności. Obecna sytuacja związana z pandemią, istotne ograniczenie działalności gospodarczej i przerwanie łańcuchów dostaw może wpędzić wiele firm w spiralę zadłużenia, a nawet doprowadzić do bankructwa. Dziś sprawdzamy, jakie giełdowe spółki mają wystarczająco dużą poduszkę finansową i mają szansę przejść suchą stopą przez największą od lat gospodarczą zawieruchę.

 • 11 bit studios przeszło na tryb zdalny. „Produkcja gier odbywa się bez zakłóceń”

  Z powodu epidemii koronawirusa 11 bit studios jeszcze w ubiegłym tygodniu podjęło niezbędne kroki związane z przejściem całej załogi na model pracy zdalnej, żeby uniknąć ryzyka pojawienia się infekcji w spółce.

 • 12 spółek, które mogą zyskać na epidemii koronawirusa

  Nawet w najgorszych momentach na giełdzie znajdą się spółki, które mogą zarobić na kryzysie. Sytuacja z koronawirusem nie jest tu wyjątkiem. StockWatch.pl sprawdził, które spółki mogą przekuć epidemię i problemy azjatyckich producentów na swoją korzyść.

 • Insiderzy sprzedają akcje 11 bit studios W czwartek trzech członków zarządu 11 bit studios sprzedało w transakcjach pakietowych łącznie 15,7 tys. akcji spółki po kursie 460 zł. Wartość całego pakietu to nieco ponad 7,2 mln zł.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR