Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Gliptodon

Gliptodon

Ostatnie 10 wpisów
@pio355

Nie jestem wyjadaczem, ani handlowcem ale moge napisac Ci co kiedys mówili ludzie z TFO na spotkaniu z akcjonariuszami. Teletorium działa na zasadzie franszyzy. Teletorium ma od każdego stoiska jakąs stałą opłatą franszyzową - kiedys mówili, że to jest ok 2-3 tys. miesięcznie. Teletorium nie podpisuje umów najmu, nie ponosi ryzyka na działanosci, nie zatrudnia sprzedawców itp. jesli ktos prowadzi punkt zarabia 200 zł dziennie to to są jego pieniadze ale musi pokryc koszty opłat franszyzowych.

Z uzyskanych opłat Teletorium musi opłacić kilka osób, które nadzoruja biznes i podpisuja umowy franszyzowe. Nie jest to więc aż taka żyła złota jak wynika z Twojej kalkulacji.

Dla grupy TFO Teletorium to przede wszystkim dosyć duża sieć detaliczna, czyli dodatkowy kanał dystrubucji ich artykułów. Taka sieć umożliwia wprowadzanie nowych grup produktowych jak np. e-papierosy, promowanie produktów własnych marek jak np. nowe smartfony itp.

Ja dodatkowo licze na to, że jak ta siec się jeszcze troche rozrośnie to bedzie całkiem ciekawym obiektem na sprzedaż.

To nie bedzie profesjonalna analiza ale takie drobne spostrzezenie, które może kogoś uspokoi. Główna część strat zaksięgowanych w IV kwartale - 11 mln USD to odpis na udzielone pozyczki, opisane w nocie 17 skonsolidowanego sprawozdania. Pewnie jakis problem z tymi pozyczkami jest skoro zaksięgowali te odpisy ale przy okazji pokazuje, że na działalności podstawowej pomimo dramatycznego pogorszenia wyników nie narobili aż tak wielkich strat. Niestety nie znam spółki i nic więcej w temacie nie wiem. Cytat z noty 17:

"Given the fact that repayment of the financial assets by the Group`s counterparties was postponed by 31 December
2013 and overall uncertainties in the industry, the Company decided to keep conservative approach regarding the financial assets accounting and introduces 50% special allowance on that account in the reporting period. "

Trzeba sie przede wszystkim zastanowić, czy zdołają przetrwac zanim nie odbuduje sie popyt na węgiel.

Panie Pawle,

tak zeby nie było zbyt łatwo. Mam prośbe o próbe wyjasnienia zapisów jednego z ostatnich komunikatów:

" ....informuje o sprzedaży 100 101 akcji Emitenta należących do Springfield Investments S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. Sebastian Sawicki jest dyrektorem zarządzającym i jedynym wspólnikiem Springfield Investments S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu.
Sebastian Sawicki niniejszym informuje, że w dniu 8 kwietnia 2013 otrzymał od pełnomocnika informację o dokonaniu przez pełnomocnika sprzedaży 100 101 akcji Emitenta w transakcjach na rynku giełdowym. Akcje zostały zbyte w okresie od 13 lipca 2012 roku do 18 września 2012 roku, na łączną kwotę 123.911,39 zł po cenach wskazanych w załączniku do niniejszego pisma. "

Interesuje mnie jak to jest, że Prezes i głowny akcjonariusz spółki dowiaduje się o tym, że sprzedał akcje stanowiące ponad 1% udziału w kapitale zakładowym spółki z półrocznym opóźnieniem?

Brzmi to groteskowo nieprawdaż?

Drugie pytanie dotyczy zwiększenia limitu kredytowego. Czy to znaczy, że na razie obligacji nie bedzie?

Ja tez mam wiele zastrzeżeń co do wyników i działania spółki. Jak wiesz jestem od dawna akcjonariuszem tej spółki więc powodów do radości nie mam. Widze jednak szansę na poprawe wyników. Jest kilka czynników, które mogą tę poprawę spowodować:

- spadek stóp procentowych, jak wiesz spółka ma dosyc wysokie zadłużenie, więc przy spadajacych stopach koszty finansowe powinny systematycznie maleć,
- bardziej podoba mi sie puszczanie krótkich serii tabletów po 20 tys. szt do Biedrobki kilka razy do roku, niż mrożenie gotówki w słabo rotujacych telefonach,
- no i modele telefonów z serii simple life wreszcie maja jakis wygląd i wyróżniaja się na rynku, tu zrobili wielki krok do przodu.
- Teletorium ładnie się rozwija, jak osiagnie skalę, będą mogli to ładnie sprzedać i się oddłużyc, jakiś czas temu zdjeli zastawy z tych udziałów więc może jest coś na rzeczy albo przynajmniej rozważaja sprzedaz tej spółki.

Żeby zobaczyć czy coś z tego wyjdzie trzeba poczekac jeszcze kilka kwartałów. A trzymam bo wycena mnie do tego skłania.

@pio355 czepiłeś się tych nieruchomości i pewnie do pewnego stopnia słusznie ale tej tematyce poświeconych było kilka stron wątku, według miojej wiedzy w nieruchomościach znajduja sie dwie nieruchomosci:

- osobna niezabudowana działka sąsiadujaca z siedziba firmy przeznaczona w planie pod zbudowe biurową (około 40 tys,. m2 powierzchni uzytkowej)
- i jako druga nieruchomosc cześc budynku, w którym spółka ma siedzibę i podnajmuje. Ta cześc nie jest na sprzedaz a wykazywana jest w nieruchomościach inwestycyjnych z uwagi na to, że generuje czynsz. Wycena tej nieruchomosci uzalezniona jest od wysokości generowanych czynszów i to się da łatwo zweryfikowac.

Bardzej problematyczna jest działka bo jest warta tyle ile ktos za nią jest w stanie zapłacić. Liczy się lokalizacja i potencjał zabudowy.

To tyle bo szkoda kolejnych paru stron na ten temat.Sick

Ważne jest żeby kapitał obrotowy zaczął pracować. Dlatego podobaja mi sie dedykowane dostawy tabletów do Biedronek. Bez zamrozenia kapitału w zapasach z ograniczonym ryzykiem złomowania z powodu zmian technologicznych. Mam nadzieję, że dzięki takiej polityce po kolejnym kwartale bedzie można o spółce napisac kilka ciepływch słów. Na razie te efekty sa jeszcze niewidoczne.

@antyteresa dzieki za wyważoną analizę

Panie Pawle,

cóż za ofensywa, nie dośc że raport opublikowany przed sesja - co nie zdarzyło się juz od wielu kwartałów, to jescze tego samego dnia prezentacja i wywiad z prezesem Żywickim, brawo!

Oby kolejne raporty mogli Państwo publikowac również przed sesją, a nie w piątek na wieczór jak w ostatnich kwartałach. Ale wystarczy złośliwosci.

Mam jedno pytanie. W prezentacji dla inwstorów kładą PAństwo nacisk na długofalową redukcję zadłużenia, co jest dla mnie w pełni zrozumiałe. Jak w tym kontekście traktować planowaną emisję obligacji na 10 mln zł? Jak to wpsiuje sie w tę strategię?

pozdrawiam,

@krishic Po przeczytaniu ostatniego raportu miałem takie samo wrazenie. W bilansie siedzi kilka istotnych pozycji, których czyszczenie może wygenerowac pokaźne straty. Potencjalne "czyszczenie bilansu" tez powstrzymuje mnie przed zakupami.

Ja myślę, że niestety nie wiem. Ale chyba o to chodzi w tych zmianach, żebym nie wiedział. Jak poszła nieścisłość w prasie to zdementowali komunikatem błyskawicznie ale żeby ujawnić co tu się dzieje i jakie są plany na to nie wystarczyło chęci. Cała sytuacja raczej nie wygląda groźnie dla drobnych akcjonariuszy. Liczę, że kiedyś ta spółka się obudzi i zacznie traktować inwestorów poważnie. Może nowemu właścicielowi jak już będzie miał te 66% akcji zacznie zależeć, żeby akcje drożały. Może skusi się na program wspierania płynności.

Właśnie znalazłem an innym forum, że TFONE będzie sprzedawał partię tabletów w sieci Biedronka. Poniżej wklejam linki do gazetek. Trochę się obawiałem, że przy obecnym podejściu do promocji tego sprzętu długo będzie zalegał na zapasach. Jeśli jednak puszczają to przez Biedronkę zapasy powinny szybko rotować.

myTab 7
fanbiedronki.pl/gazetka/2012.1...

mytab 10

fanbiedronki.pl/gazetka/2012.1...

Ja odwrócę pytanie, czy znamy przyczynę spadku od początku roku z 2 PLN na 1,2 PLN? nie mówiąc już o spadku z 6 PLN na 1,2 PLN od maja 2011 r?

Czytając raport nie mam pojęcia dlaczego to dzisiaj rosło, tak jak od wielu kwartałów nie wiem czemu zawdzięczamy tak dramatyczną przecenę. Raport za 3 kwartał pokazał to co wszyscy, którzy obserwują spółkę powinni przewidywać, wynik oscylujący w okolicach zera. Trwa jednak najlepszy dla spółki 4tz kwartał. W wynikach ubiegłego roku tego nie widać bo było jednorazowe zdarzenie (jakiś podatek na ok 2 mln zł ale pisze z pamięci więc mogę się mylić). Tym razem 4 kwartał powinien być już bez zakłóceń. Między wierszami w raporcie można wyczytać, że prawie wyprzedano modele dual sim myphona, więc nie powinno to już tak uderzać w marżę w kolejnych kwartałach.

Ponadto w raporcie jest informacja o rozpoczęciu współpracy z kolejnymi sieciami Netto, Eko Holding oraz o planowanych dostawach do największej sieci detalicznej w Polsce (czytaj kolejne partie telefonów dla seniorów w Biedronce). Przepraszam za brak precyzji ale gdzieś pojawiła się jeszcze informacja ze spółka zależna CPA Czechy będzie realizować jakiś projekt dostaw do Tesco na Europy Środkowo Wschodniej. Prośba do pana Pawła P. o doprecyzowanie jeśli coś przekręciłem. A może to już nieaktualne skoro nie ma o tym ani słowa w raporcie.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 6 kwietnia 2018 15:18:34
Liczba wpisów: 40
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,351 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d