ATREM - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

ATREM [ATR]

AKTUALNY KURS: 2,15 zł (+6,97%) 17-09-2019 09:00
WujekLeon
Wpisów: 10
Wysłane: 27 lipca 2009 16:40:35 przy kursie: 14,75 zł
Ktoś wie coś na temat tej spółki?

martinezo
martinezo PREMIUM
Wpisów: 498
Wysłane: 27 lipca 2009 16:50:58 przy kursie: 14,75 zł
http://lmgtfy.com/?q=artemthumbright

A jest na NC chociaż?

Powoli do celu

SlawekW
SlawekW PREMIUM
Wpisów: 878
Wysłane: 27 lipca 2009 16:54:42 przy kursie: 14,75 zł
martinezo napisał(a):
http://lmgtfy.com/?q=artemthumbright

A jest na NC chociaż?

aTRem, nie aRTem :)

to ta: www.stockwatch.pl/gpw/atrem,wy...
Mnie tez dopadł kryzys.. jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu....
Edytowany: 27 lipca 2009 16:55

martinezo
martinezo PREMIUM
Wysłane: 27 lipca 2009 17:02:20 przy kursie: 14,75 zł
SlawekW napisał(a):

aTRem, nie aRTem :)

Łupss, się zdarza, hehetongue7

Na SW nie ma jeszcze danych, więc patrzyłem na Bankierze.
Fajnie poprawia wyniki rok za rokiem. Teraz deklarują, że na rok 2009 już mają portfel zamówień prawie pełny(134 mln), w 2008 było ok.113 mln. Na 2010 pojawiają się informacje, że ich portfel to już 40 mln. Tylko chyba trochę droga jest, bo pokazuje c/wk 2,95. Chociaż nie wiem jak to się ma do ich tempa rozwoju. Działają w fajnej moim zdaniem branży. Myślę, że jak poprawi się w gospodarce, to branża IT i energetyka oraz infrastruktura(choćby ze względu na napływ środków z UE) będą szybko rosły, a to ich działka. Największe przychody generuje u nich "dział" automatyka, później energetyka, a po niej klimatyzacja. Widać, że nawet w kryzysie firma sobie nieźle radzi.

Powoli do celu
Edytowany: 20 sierpnia 2009 15:25

martinezo
martinezo PREMIUM
Wysłane: 20 sierpnia 2009 15:24:47 przy kursie: 16,80 zł
Raport pojawi się dzień wcześniej:

Cytat:
...Pierwotny termin określony na dzień 28.08.2009 r., podany w raporcie bieżącym nr 18/2009 z dnia 16.03.2009 r., został zmieniony na dzień 27.08.2009r.

WD, jak pojawi się raport, to da się coś już wyliczyć, czy jeszcze za mało danych będzie?

Powoli do celu

WujekLeon
Wysłane: 21 sierpnia 2009 11:52:11 przy kursie: 17,56 zł
Opowiem moją historię, która w głównej mierze jest związana z tą spółką. Post byćmoże powinien znaleźć się w dziale "Indywidualne kroniki" giełdowe, ale...

Od 2003 do 2007 grałem na funduszach, więc ominął mnie kryzys i wtedy miałem około 60% zysku.hello1
Zrozumiałem, że inwestowanie to coś czym muszę się zająć.

Moja "analiza" rynku była nie profesjonalna, śledziłem wig, czytałem komentarze gospodarcze i na tej podstawie podejmowałem decyzje. Sygnałem wyjścia było dla mnie to, że do giełdy i funduszy zaczął mnie namawiać taksówkarz, gdy wracałem z mocno zakrapianej imprezy, następnego dnia rano sprzedałem wszystko co miałem i kupiłem obligacje. Wiem, że to dość enigmatyczne zasady podejmowania decyzji... Whistle

Trochę zboczyłem z tematu... Shame on you Wracając do ATREM'u

Przeczytałem książkę "Na sposób Warrena Buffeta", uwierzyłem w buy and hold i zdywersyfikowany portfel i gdybym zastosował tę taktykę, to pewnie dobrze by poszło. Wcześniej przeczytałem książkę "błądząc po Wall Street, w której autor pokazuje dowody na to, że AF i AT nie są idealne, zwłaszcza AT.

Jestem byłem pracownikiem tej firmy i ich debiut, był dla mnie debiutem na giełdzie. Znam prezesa, wiem, że to człowiek, który umie robić pieniądze w dodatku bardzo sympatyczny, bardzo otwarta głowa. Wiem czym zajmuje się firma i widziałem w tym mnóstwo pieniędzy i to przez wiele lat jeszcze. Z nastawieniem "Kup i trzymaj" władowałem na debiucie 70% posiadanych oszczędności i zrobiłem stopa na 9% poniżej ceny zakupu.

Niedługo potem był zjazd z 6,5 na 3,5, wiec zaliczyłem strate. Przyznam, że to była dla mnie dość gorzka pigułka do przełknięcia.

Jak to bywa na cena dość szybko wróciła na poprzedni poziom, czekałem na moment, żeby wejść z powrotem a cena rosła i rosła, a ja liczyłem na jakąś chwilową korektę i wsiadłem z powrotem na 11 i wysiadłem na 12,5 ze strachu, potem wsiadłem na 12 i wysiadłem na 14. Straciłem chyba okazję życia, bo mogło być 300% Boo hoo! ...

Odrobiłem straty...Dancing headbang

No i zaczął mnie pociągać daytrading i spekulacja. Punkt zwrotny w mojej inwestorskiej karierze.bandhead

Na ATREMie wiało nudą, podczas gdy na całej giełdzie szalało. Wywaliłem resztki po 14,7 i postanowiłem, że do ATREMU, wrócę jak sie ruszy.

Od tego czasu zacząłem mnóstwo czasu spędzać z dość niestety miernym skutkiem, choć jestem do przodu 10% a obracam kapitałem 25000 złotych. Marny to wynik od początku lipca. Jestem programistą i to bardzo dobrym, stawka na godzinę pracy jak pracuje w branży jest dużo wyższa od tego co mi wychodzi na giełdzie Think
Dlatego też próbuje wrócić do taktyki „buy and hold”+ trailing stop loss i nie śledzić giełdy przez 4h dziennie, ale giełda zaczęła działać na mnie jak narkotyk... Anxious

No i tu pytanie, czy wrócić w ATREM? Jestem przekonany, że ta spółka będzie zwiększać zyski o „klikanaście” procent przez najbliższe lata, ale czy cena nie jest za wysoka? Chciałem wrócić jak ruszy się ponad 15, ale ruszyło to od razu z 14 na 17,5 i znowu czuje, że coś przegapiłem. Dodam, że wejść w spółkę jest trudno jak cholera, bo dzienny obrót jest bardzo mały.

Jeśli macie pytanie, na które sądzicie, że mogę odpowiedzieć jako eks pracownik działu programistów, to proszę bardzo. bigsmurf
Edytowany: 21 sierpnia 2009 11:54

SlawekW
SlawekW PREMIUM
Wpisów: 878
Wysłane: 22 sierpnia 2009 22:35:48 przy kursie: 17,56 zł
Na pytanie o ATREM Ci nie odpowiem, bo kompletnie nie znam spolki.

Twoje rozterki co do stylu inwestowania mnie nie dziwia ani troche. Mam doswiadczenie z gielda od prawie samych jej poczatkow, a nadal jestem "poszukujacy", jesli chodzi o strategie.

Nawet jesli wiem, co w danej chwili jest lepsze i tak sie daje skusic eksperymentom. Kupie cos na dluzej, a zdarza mi sie sprzedac i szukac adrenaliny. Moze dlatego, ze podobnie jak dla Ciebie, gielda jest dla mnie hobby i "narkotykiem", a nie podstawowym zrodlem dochodow (mimo ze czasem lepszym niz "main business").

Moze warto mentalnie "odkleic sie" od tego ATREMU w Twojej sytuacji. Masz juz wiedze, zrodla informacji, byc moze lepiej ci bedzie szlo inwestowanie w spolki nieobciazone historia i emocjami?
Mnie tez dopadł kryzys.. jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu....
Edytowany: 22 sierpnia 2009 22:37

martinezo
martinezo PREMIUM
Wysłane: 25 sierpnia 2009 15:27:47 przy kursie: 18,37 zł
Ciężko było, ale się udało i melduję się na pokładzie. Wczoraj wpadło na kilka razy i średnia wyszła 16,78zł. Na długi termin. Zobaczymy co z tego będzie, dzisiejszy dzień pokazuje że na razie nieźle.blackeye

Powoli do celu

tomasz79
Wpisów: 243
Wysłane: 14 października 2009 09:04:29 przy kursie: 17,80 zł
w najbliższym czasie może być ciekawie na papierze...

Cytat:
W najbliższych tygodniach zarząd Atremu liczy na rozstrzygnięcie kilku kontraktów, które istotnie mogą wpłynąć na przyszłoroczny portfel zleceń firmy.
– Chodzi o prace przy obiektach infrastrukturalnych o wartości kilkudziesięciu milionów złotych – mówi Marek Korytowski, wiceprezes Atremu. Obecna kontraktacja przyszłorocznego portfela przekracza 80 mln zł.
– Jej wartość jeszcze wzrośnie do końca grudnia. Co ważne, kontraktacja jest na wyższym poziomie niż w analogicznym okresie przed rokiem – dodaje Korytowski. Wskazuje, że w styczniu tego roku wartość portfela na bieżący rok wynosiła około 70 mln zł. Ubiegłoroczny debiutant zapewnia, że wykona prognozy finansowe.

PARKIET

"Drżyj, gdy inni są zachłanni. Bądź zachłanny, gdy inni drżą."

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 10 listopada 2009 22:25:35 przy kursie: 16,00 zł
Witamy w analityce spółkę Atrem SA!
www.stockwatch.pl/gpw/atrem,wy...

Stało się to możliwe dzięki skompletowaniu sprawozdań z ośmiu kwartałów. To wymagane przeze mnie minimum aby móc rzetelnie analizować spółkę. Jak może kiedyś pisałem, jest tego kilka powodów. W każdym razie ATREM już jest w pełni prześwietlony - i wygląda nieźle.

Wycena rynkowa jest optymalna, chociaż rozrzut - znaczny. Spółka jest zyskowna, żaden ze wskaźników ekonomicznych nie świeci na czerwono. Zarabia pieniądze wprawdzie przy niemałym zadłużeniu (55%), ale są to trwałe zyski. Jedna uwaga: póki co trwa faza intensywnego inwestowania w handel, co przejawia się tym, że rośnie kapitał obrotowy, rośnie suma bilansowa, toteż przepływy operacyjne są ujemne. Przede wszystkim silnie rosną należności. Jeśli wszystko z biznesem jest dobrze, wkrótce wzrost powinien się ustabilizować, a obrót generować gotówkę. Za sprzedażą idą też jednak zwiększone koszty stałe: od razu w górę wynagrodzenia i usługi obce - trochę za szybko i za bardzo.

Na tym etapie wiele więcej powiedzieć nie można. Niech się pobuja na giełdzie, pohandluje parę lat, porobi odpisy, rezerwy, przejdzie różne burze i tornada oraz bonanzy, to dojrzeje i nabierze kolorów. Na razie jest ciągle dziewicza i nieśmiała Angel

W Radzie Nadzorczej widzę nazwisko sensownego człowieka, redaktora naczelnego portalu wnp.pl

majkowski
Wpisów: 1
Wysłane: 10 lutego 2010 12:22:07 przy kursie: 16,15 zł
Zarząd ATREM S.A. informuje, że w dniu 9 lutego 2010 r. została podpisana umowa pomiędzy Hochtief Polska S.A. z siedzibą w Warszawie (Zamawiający) a ATREM S.A. (Wykonawca) w przedmiocie wykonania instalacji elektrycznych niskoprądowych i teletechnicznych dla budynku terminala, budynku technicznego i budynku kontroli oraz instalacji elektrycznych zewnętrznych w ramach inwestycji pn. "Port lotniczy Wrocław – rozbudowa i modernizacja infrastruktury lotniskowej i portowej."

Całościowe wynagrodzenie umowne należne ATREM S.A. wynosi 19.500.000,00 zł netto (słownie: dziewiętnaście milionów pięćset tysięcy zł 00/100).

Przedmiot umowy zostanie zrealizowany w terminie od 11 lutego 2010 do 31 marca 2011r.

Wykonawca udziela 73 - miesięcznej gwarancji jakości na wykonane prace od daty Świadectwa Przyjęcia wg zasad FIDIC.

Wykonawca udziela 3 - letniej rękojmi na wykonane prace od dnia odbioru.

Zamawiający będzie naliczać Wykonawcy kary umowne w wysokości:
1.0,5% wynagrodzenia umownego za każdy dzień opóźnienia w dotrzymaniu terminów pośrednich;
2.0,5% wynagrodzenia umownego za każdy dzień opóźnienia w dotrzymaniu terminu wykonania przedmiotu umowy;
3.0,12% wynagrodzenia umownego za każdy dzień opóźnienia w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze prac oraz w okresie rękojmi i gwarancji. O ile jednak opóźnienie będzie przekraczało 5 dni, wysokość kary umownej ulegnie podwyższeniu o 50%;
4.30% wynagrodzenia za odstąpienie od umowy przez Zamawiającego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy bądź przez Wykonawcę z przyczyn niezależnych od Zamawiającego;
5.wynagrodzenia brutto podwykonawcy w przypadku zatrudnienia podwykonawcy przez Wykonawcę bez zgody Zamawiającego.

Jeżeli kary umowne nie pokryją rzeczywiście poniesionych szkód dopuszcza się dochodzenie odszkodowania do ich pełnego pokrycia.

Wykonawca dostarczy w terminie 7 dni od podpisania umowy gwarancję bankową lub ubezpieczeniową w wysokości 10% wartości umowy netto tytułem zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym akceptacji Wykonawcy przez Port Lotniczy Wrocław S.A. – Inwestora.

Niniejsza umowa spełnia kryterium umowy znaczącej, gdyż jej wartość przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta.

Podstawą prawną niniejszego raportu jest § 5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33 poz. 259).

tomasz79
Wpisów: 243
Wysłane: 18 lutego 2010 08:55:47 przy kursie: 17,00 zł
popyt na spółeczce dość mocno się zwiększył. zastanawiające, bo żadnego komunikatu nie zauważyłem...

e:
dobra już widzę... :)

GPWInfoStrefa

"Drżyj, gdy inni są zachłanni. Bądź zachłanny, gdy inni drżą."
Edytowany: 18 lutego 2010 08:58

WujekLeon
Wysłane: 17 marca 2010 12:38:34 przy kursie: 19,35 zł
Ruch się zrobił duży jak na ATREM. Wszedłem za 14 i dokupiłem za 15.40, więc zarobek mam, ale brakuje mi doświadczenia w takich sytuacjach jaka jest teraz i kusi mnie, żeby brać nogi za pas. Wskaźniki STS i MACD jeszcze w normie, ale napięte. Świeczki nic konkretnego nie mówią. Niedługo będzie testowany opór 19.99PLN. Analiza fundamentalna według SW już nie jest taka różowa jak kupowałem.

Czy myślicie, że jak przebite zostanie 20PLN, to cena skoczy, gdzieś dalej, czy się zatrzyma?

Ta spółka ma tak małe obroty, że stoplossy tu nie działają, więc jak chce się sprzedawać, to trzeba nieco ubiec rynek. Czy może warto sprzedać za aktualną cenę i kupić znowu jak na stałe przebije 20PLN? Tylko, że jak już cena przebija taki opór, to dość często galopuje tak, że ciężko wskoczyć na tego konia. Hmmm... jeszcze chwilkę na myślenie mam, ale chętnie poznam Wasze opinie.

bigptak
Wpisów: 29
Wysłane: 27 maja 2010 18:33:45 przy kursie: 13,80 zł
Ostatnio zaczelem przygladac sie Atremowi, ktory od 1,5 miesiaca spada i spada. Nie zauwazylem, aby pojawily sie jakies negatywne wiadomosci uzasadniajace zjazd z 19 na 14 PLN.
Spolka mocno wyprzedana (RSI ponizej 30). Co ciekawe, na S i na K, od jakiegos czasu ustawiane sa zlecenia po 550 szt. w odstepie ok. 0,50 - 0,70 PLN. Jak kurs sie osuwa przemieszczaja sie rownolegle na dol, jak sie podnosi przesuwaja sie w gore. Wszystko odbywa sie przy b. mizernych obrotach. Zastanawialem sie nad nabyciem kilku szutk, ale nie za bardzo wiem, o co tu codzi.
Moze ktos oswieci?

limagraf
Wpisów: 412
Wysłane: 27 maja 2010 23:01:26 przy kursie: 13,80 zł
Ja poruszylem na innym watku temat inteligentnych instalacji jako przyszlosciowy biznes i szukajac firm na gpw z tego segmentu natknalem sie na Atrem. Szczerze powiedziawszy to troche sie zdziwilem dzisiaj widzac kurs na tak niskim poziomie przy jednoczesnym braku negatywnych info. Ostatnie info jakich sie doszukalem na SW sa bardzo pozytywne i chyba czas aby blizej przyjrzec sie tej spolce.

www.parkiet.com/artykul/25,926...

www.parkiet.com/artykul/25,927...

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 243
Wysłane: 16 lipca 2010 12:44:24 przy kursie: 17,63 zł
Pojawiła się ostatnio przychylna rekomendacja dla tej spółki, więc przyjrzałem się wynikom.

Grupa składa się z trzech segmentów: gazowniczego, elektroenergetycznego, budowlanego. Trzeba jednak zauważyć, że jej obecność w tych branżach odbiega od stereotypów. Firma stawia raczej na wyposażenie, osprzęt, inteligentną elektronikę itp. czyli coś, o czym się zwykle zapomina, myśląc o gazociągach, liniach energetycznych, czy budynkach. To samo w sobie jest ciekawym uzupełnieniem wyboru na GPW. Do oceny pozostają jeszcze wyniki finansowe.

Rachunek wyników.
/pozytywnie + ; negatywnie -; neutralnie */

+ Firma konsekwentnie zwiększa sprzedaż: q1/q1 to wzrost o 21%. Porównanie do q4 nie ma sensu - sezonowość (q1 jest najgorszy, q4 jest najlepszy).
- Niestety wzrost ten jest okupiony wzrostem kosztów i to już na poziomie kosztu własnego sprzedaży. Rentowność brutto sprzedaży jest w wyraźnym trendzie spadkowym. Problem w tym, że widać to nie tylko w porównaniach procentowych, ale również nominalnych. Przyrost kosztu własnego sprzedaży jest trochę większy, niż przyrost samej sprzedaży. Efekt – kroczący 12-miesięczny gross profit pozostaje w okolicach 31m.
- Koszty operacyjne również delikatnie rosną, choć tempo jest coraz niższe. Potrzeba jest jednak wciąż praca, aby proces zatrzymać, nie mówiąc już o odwróceniu. Tymczasem: nominalny 12-miesięczny zysk operacyjny spada.
+ Zupełnie inaczej wygląda zysk netto. Po pierwsze był on stabilny w granicach 8m (kroczące 12 miesięcy), po drugie ostatnio firma wskoczyła na poziom 10m. Przez cały zeszły rok firma wypracowywała po ok. 2,5m kwartalnie, a q1’2010 nie odstaje od tego poziomu.
- Wynik poprawiają odsetki od lokat. To nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej.
* Wyceny ( www.stockwatch.pl/gpw/atrem,wy... ) też pokazują, że sprzedaż idzie świetnie, ale nie przekłada się to na równie wyjątkowe wyniki.

Bilans.
+ Firma utrzymuje pod kontrolą poziom dźwigni w okolicach 55%. To sporo, ale póki co nie wymknęło się spod kontroli.
- Warto zwrócić uwagę, iż kredyty to ok. 18m zł. Jednocześnie tyle samo to gotówka.
+ Struktura zapadalności kredytów jest zrównoważona (pół na pół) i wygląda to na efekt długoterminowego, celowego działania.
- Wzrost sprzedaży powoduje wzrost kapitału obrotowego. To nie zaskakuje, ponieważ taki był jeden z celów emisji, ale faktem jest zamrażanie gotówki.

Cash flow.
- Regularny wzrost wyniku netto nie przekłada się na równie regularny cash flow operacyjny. Wzrost kapitału obrotowego zasysa gotówkę. W długim terminie słabnąca rentowność operacyjna również musi wywierać presję na wolne środki.
* Firma dużo inwestuje w środki trwałe. Zgodnie z celami emisji trwa budowa nowej siedziby. Jak to się przełoży na przyszłe wyniki? Zobaczymy.
+ Spółka przeprowadziła w 2008r. emisję. Ma w związku z tym sporo wolnej gotówki. Może ją jednak wydawać na zadeklarowane cele.

Rachunek segmentowy.
- Segment klimatyzacji, porównując do pozostałych, znajduje się w powijakach (3,6m sprzedaży w 2009r.). Rentowność jednak jest znacząca. Podchodzi pod 20%.
* Warto zauważyć, że systemy klimatyzacji oferowane przez firmę, to nie moduły wystawiane za okno, ale układy współpracujące z gazowymi kotłami grzewczymi w piwnicach. Strategicznie mamy więc do czynienia z dywersyfikacją koncentryczną, a więc firma ma szansę kreować wartość na bazie już posiadanego know-how. Moim zdaniem oznacza to też, że nie kupuje się tego na zasadzie impulsu, ale w procesie inwestycyjnym.
+ Segment automatyki trzyma się dobrze generując przyzwoite przychody i marże w krótkim i długim terminie.
- Segment elektroenergetyki konkuruje z powyższym pod względem sprzedaży. Niestety odbywa się to na jednocyfrowych marżach. Wygląda na to, że to tutaj właśnie znajduje się przyczyna słabnącej rentowności. Porównanie q1/q1 wypada fatalnie – marża krańcowa wyniosła zero. Wzrost sprzedaży o 7m (bagatela: 60%) odbył się bez żadnego zysku. Wynik spadł o 11 tys. zł.
+ Perspektywy przed elektroenergetyką są świetlane. Dekapitalizacja przesyłu prądu przekracza 70%. (Artykuł) Nasuwa się jednak pytanie, co Zarząd zrobi z kosztami.

Inne kwestie.
- Firma jest mocno uzależniona od trzech klientów: PBG, Gaz System i PGNiG (44% sprzedaży w q1’2010 i 64% w całym 2009). Ewentualne „rozkręcenie” biznesu opartego na klimatyzacji powinno zwiększyć niezależność.
- Firmę trudno benchmarkować, ponieważ działa na styku kilku branż. Potencjalny „peer group” to np. Apator, Elbudowa, Tesgas, Centrum Klima, w zależności, co chce się porównywać.
- Firma działa w bardzo ciekawej niszy. Każdy z segmentów jest w Polsce potencjalnie rozwojowy. Ale aby firma wykorzystała szanse, konieczna jest dyscyplina kosztowa. Nie będzie łatwo, bowiem problemy zaczynają się na poziomie gross profit. Koszty rodzajowe pokazują, że sprawa dotyczy zarówno zużycia materiałów i energii, usług obcych, jak i wynagrodzeń.

Reasumując:
Nie podzielam opinii, że firmę charakteryzuje, cytuję: „superior management of operating costs”. Niemniej jest ciekawa. W sierpniu pojawią się wyniki. Muszą one dać odpowiedź, czy opisane wyżej trendy trwają, czy jest szansa na zmianę.

Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

le rom
Wpisów: 707
Wysłane: 9 października 2011 11:39:00 przy kursie: 5,15 zł
sign7
Nigdy nie jest tak tanio, aby nie mogło być taniej. Oświetl swój umysł i spójrz dlaczego to wciąż spada. Niby zyski generuje, ale o dywidendzie ni slychu ni dychu.
Spółka na rynku usług trzyma 10 skrok za ogon - dochdzi do 200 kontraktów rocznie a więc prawie codziennie zawiera kontrakt - i co? i dywidwndy jak nie było tak nie ma.
Wygląda na to, że świetnie to już było, a potencjał wzrostu, jest bardzo pracochłonnyi dość wątpliwy zwlaszcza w tych niepewnych czasach.

broker_ns
Wpisów: 506
Wysłane: 17 października 2011 17:21:25 przy kursie: 6,14 zł
Wrzuciłem sobie spółkę w ten weekend do obserwowanych bo fundamentalnie a zwłaszcza pod kątem wskaźników wygląda wielce interesująco a dodatkowo piątkowa biała świeca mogła sugerować odwrócenie trendu. Przeglądnąłem raport półroczny za 2011 oraz sprawdzanie zarządu aby się bliżej przyjrzeć spółki. Niestety nigdzie nie doczytałem czemu w IIQ b.r. zdecydowanie pogorszyły się wyniki. Raport jest za I półrocze lecz tak naprawdę to IIQ był bardzo słaby w wykonaniu spółki. Bardzo znaczący spadek przychodów i zysków. I nigdzie zarząd nie wypowiada się co było przyczyną takiego stanu a wg mnie powinien jakoś się z tego wytłumaczyć. I teraz nie wiem czy ten kwartał to był wypadek przy pracy - np pewne kontrakty będą miały rozliczenie w kolejnych kwartałach - czy może jednak początek stałej tendencji.

Już miałem dzisiaj rano zająć pozycję ale jednak się powstrzymałem. M.in. dlatego że przewiduję w perspektywie kolejnych 4-6 tygd znaczące pogorszenie nastrojów oraz to wybicie piątkowe było na mało przekonywujących obrotach. A teraz dzisiaj mamy dodatkowo bardzo długi górny cień co nam sugeruje formację spadającej gwiazdy i wchodzenie/wychodzenie głównie kapitału spekulacyjnego. Więc chyba z tą zmianą trendu trzeba będzie jeszcze poczekać.
Ktoś się zainteresował tą spółką i ma może jakieś przemyślenia?Think

Kod:
mod: proszę przenieść się z zapisem swoich planów i decyzji inwestycyjnych na Kronikę Giełdową. ten wątek dotyczy spółki, a nie ruchów użytkownika-inwestora względem jej akcji
Edytowany: 17 października 2011 17:46

ynwestor
Wpisów: 208
Wysłane: 16 listopada 2011 00:16:14 przy kursie: 5,50 zł
Ano ja mam takie przemyślenia, że Atrem to solidna spółka, która regularnie raportuje zyski. Mimo tego obecna wycena jest niska, a dzisiejszy spadek dla mnie niezrozumiały. Czy w tej firmie się źle dzieje? Może ktoś ma więcej informacji?

VeRtO
Wpisów: 70
Wysłane: 11 stycznia 2012 19:30:47 przy kursie: 4,82 zł
myślę, że warto odświeżyć temat... Spółka bardzo wyprzedana i trudno uzasadnić skalę przeceny. Wygląda na to, że w tym roku słabsze wyniki finansowe/ Po 3 kwartałach 2011, zysk netto spadł do 2,89 mln. zł (w stosunku do 11,18 mln. zł po 3 kw. 2010) ale przecena i tak sprawia wrażenie przesadzonej. O dywidendach coś nie słychać, szczególnie po takim roku. Co ciekawe spółka ma c/wk na poziomie 0,59, a SW przyznaje jej rating... AAA. Fundamentalnie spółka mocna, przejrzysta finansowo, ostatnio wygląda na to, że słabszy cashflow.
Jeżeli chodzi o kurs, to dzisiaj coś ruszyło. Wzrost dzienny 7,59% na obrocie 86,45 tys. Obrót może budzić śmiech, ale patrząc na ostatnie dni, jest bardzo znaczący. Chyba coś się ruszyło, podaż nie jest duża.

Chętnie wysłucham opinii, moim zdaniem jak na gpw coś mocniej drgnie to spółka ma szanse ostro ruszyć.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2