Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

piotrch

piotrch

Ostatnie 10 wpisów
Może chodzi o ten projekt, który ma zostać "odpalony" jeszcze przed premierą Industriala. Była o tym mowa na konferencji.

zdaję sobie z tego sprawę, stąd zaznaczyłem, że nie ma chyba co do tego przywiązywać większej wagi. A co do raportu, to nie ukrywam, że na SARE zwróciłem uwagę właśnie za jego sprawą :) Gratuluję rzetelności i trafienia z przewidywaniami!

Dziś spore wzrosty, zapewne w związku z informacją o szacunkowych wynikach za 2015r. Przychody: 25.039 tys. (2014) vs 38.497 tys. (2015) (+53,7%) zaś zysk netto 1.349 tys. (2014) vs 3.875 tys. (2015) (+187,2%). Spółka nie sprawia wrażenia najtańszych (C/Z= ok. 17 przy uwzględnieniu nowej emisji) ale wydaje się, że chyba bardziej trzeba patrzeć na dynamikę wzrostu a ta trzeba przyznać, że jest imponująca. Jasne, to są szacunki, dane nie zaudytowane i ciekaw jestem jak to wygląda w podziale na segmenty ale przynajmniej dla mnie jest to jakiś sygnał, że te ok 30% spadku w ostatnim czasie jest raczej efektem niskiej płynności niż jakiegos trupa w szafie...

Ciekawi mnie też realizacja założeń emisyjnych w szczególności element dotyczący nabycia spółki z segmentu big data. Pytanie też, czy dobre wyniki skłonią zarząd raczej w kierunku private placement w drugiej połowie roku czy jakiejś emisji obligacji...

Na to wygląda. Plus jedynie chyba taki, że rozwodnienie dotychczasowych akcjonariuszy jest prawie znikome. Ciekaw jednak jestem jak wpłynie to na realizację celów emisyjnych, które warto może przytoczyć w całości (źródło: s. 23 prospektu):

Wpływy z emisji Akcji Serii C Emitent
przeznaczy na realizację 5 projektów, planowanych na lata 2016-2017. W przypadku, gdyby wpływy z emisji
okazały się niższe od zakładanych lub też z innych powodów nie pokryły planowanych inwestycji, Zarząd
Spółki. będzie realizował projekty w przedstawionej kolejności aż do wyczerpania kwoty wpływów z emisji, a
następnie rozważy wykorzystanie dodatkowych środków własnych, a w dalszej kolejności obcych źródeł
finansowania, takich jak kredyty.
Środki z emisji Akcji Serii C wykorzystane zostaną na (w kolejności od najwyższego priorytetu):
- Projekt 1 – akwizycja spółki z branży big data – ok. 3 mln zł,
- Projekt 2 – akwizycja spółki z branży urządzeń mobilnych– ok. 2 mln zł,
- Projekt 3 – rozwój projektu Power WIFI – ok. 1 mln zł,
- Projekt 4 – platforma afiliacyjna Video Target – ok. 0,5 mln zł,
- Projekt 5 – Zrabatowani.pl – ok. 0,5 mln zł,

W pierwszej kolejności będą zatem próbowali akwizycji za środki własne, czyli na dywidendę tu chyba nie ma co liczyć, w szczególności że powyższe projekty są już w toku.

Na parkiecie ukazał sie artykuł podsumowujący emisję: www.parkiet.com/artykul/146116...

Autor pisze, że Sare przydzieliło 31,7tys z 543,5tys oferowanych akcji. Czy nie jest to jednak przekłamanie? Termin na zapisywanie się dla dużych inwestorów był o jeden dzień dłuższy niż dla detalu, więc chyba dziś powinien się pokazać komunikat o przydziale dla dużych. Byłoby to dziwne, że o dużych w ogóle nie wspomnieli. Swoją drogą, ciekawe jak pomimo nie pozyskania planowanych środków będzie wyglądała realizacja celów emisyjnych. Zarząd pisał o kredycie, ale to pewnie czas pokaże.

Czym się zajmuje launchpad to wiem, czy nie jest tak, że mówiąc "slowly starting" pan Ziemak odnosi się raczej do projektów w ramach 11B launchpad?

Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę, ale co Marek Ziemak ma wspólnego z industrialem? Czy jego rolą w 11B nie jest nadzorowanie projektów w ramach 11B lanuchpad?

Co do tego jak najbardziej zgoda, ale NGS chyba już od dawna olewa wszystko co tylko można olać, nie tylko obowiązki informacyjne.

A jaki był powód oddalenia? Czekaj, mogę zgadywać? Majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania. Bo to chyba najczęstszy powód oddalenia w tego typu sprawach Zatem samo stwierdzenie, że wniosek oddalony co najmniej wprowadza w błąd.

Ok, ale jaki masz z tym problem, że tu nie ma podpisu zarządu? Zgodzić się na pewno należy, że rozchodzi się o zaufanie - kto ufa, temu to wyjaśnienie wystarczy, kto nie ufa, będzie mnożyć teorie spiskowe. Anty_teresa rozjaśnił sprawę kilka postów wcześniej - jest sprzedaż, panowie postanowili się scashować i zrobili to sprytniej niż ostatnio bo przy okazji optymalizując podatkowo. Drugi kolega zestawił fakty co do wartości pakietów które poszły do obecnego zaangażowania instytucji i mu wyszło, że papiery został w rękach TFI, co zresztą znajduje odzwierciedlenie w komunikacie. A to, że pan od relacji inwestorskich napisał wszystko w pozytywnym tonie? Taką ma robotę. Kto obserwuje spółkę zauważy zresztą, że wszystko co napisał to prawda. Inną kwestią jest, czy te założenia się zmaterializują.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 23 marca 2016 23:17:04
Liczba wpisów: 808
[0,24% wszystkich postów / 0,25 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,368 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d