pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

magellan

magellan

Ostatnie 10 wpisów
też wyceniam je zdecydowanie wyżej, dlatego od jakiegoś czasu kupuję..fakt miałem też po 7-8pln, ale dużo dokupiłem gdy były poniżej 2 i teraz w okolicach 3 pln
Liczę, ze dopiero teraz zacznie się walka o cenę - Hanapeta umoczona po 9, fundusze SP przespały i jeżeli zarządzający nie chcą skończyć w kryminale, muszą teraz nadrobić stracony czas i mocno negocjować, aby pokazać dbałość o majątek publiczny.

dokupiłem dzisiaj, zobaczymy, czy Ty pisząc, a ja głosując kasą mieliśmy rację. Nie wierzę w upadłość, bardziej w zmowę cwaniaków z dużym portfelem. Na początku działali przeciwko sobie... pozostali vs. Hanapeta, ale patrząc że Hanapeta jakoś bardzo nie rozpacza ani po kursie, ani po emisji, zakładam, ze się wreszcie dogadali. Pytanie tylko jaką inżynierię finansową zastosowali, aby wilki były syte, a owce na maksa wygolone

Jedno jest pewne, obecne wyniki i wycena spółki.
Wyniki to efekt działania biznesowego, czyli działań zarządu. I własnie te działania lub raczej zaniechania są bezpośrednią przyczyną tak tragicznej ale adekwatnej wyceny, albo w dużej mierze ułatwiły aby ta wycena taka była, jeżeli to było zamierzone działanie na zbicie kursu.
Rozumiem spekulację, ale tu mówimy o zmowie zarządu i dużych akcjonariuszy, a tym samym działaniu na szkodę innych akcjonariuszy lub w najlepszym wypadku o nieudolności.

Informacje nie biorą się znikąd, są odzwierciedleniem rzeczywistości, a rzeczywistość jest pokłosiem nieudolności lub/i działaniem zarządu i RN (reprezentujących znaczących akcjonariuszy, co kuriozalne w tym SP) na szkodę mniejszościowych akcjonariuszy.
To nie jakieś tam zbijanie kursu, czy inny eufemizm, to się nazywa rozbój, bo skutkiem tej zmowy przy uchwałach i manipulacji informacjami jest wydrenowanie portfeli małych akcjonariuszy.


kokospl musisz odpocząć od tych Getinów i LC, szkoda Twojego zdrowia (ale i naszego), kopiesz się z koniem, a niekiedy wystarczy przyznać rację rynkowi.
Nie wszyscy brali kredyty we frankach czy "inwestowali" w polisolokaty i ich nastawienie do tego czy był "przekręt" będzie odmienne, tak jak nie wszystkie banki udzielające franków poniosą takie same konsekwencje, tak samo różne będą skutki dla poszczególnych banków.
Stawiam na tzw. czas - banki sobie poradzą nie w tej to innej odsłonie, pytanie czy Ty dasz radę

Wg mojej wiedzy zataili, sprawdzałem komunikaty i nie widzę aby zgłaszali zejście z 5% na niżej - jeżeli ktoś ma wiedzę o zawiadomieniu to proszę o link

Ustawa o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych
Stan prawny aktualny na dzień: 13.11.2019
Dz.U.2019.0.623 t.j. - Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych

Art. 69. oferta. publ. spół.

Obowiązek zawiadomienia o zmianie udziału w ogólnej liczbie głosów w spółce publicznej
1.Kto:
1)osiągnął lub przekroczył 5 %, 10 %, 15 %, 20 %, 25 %, 33 %, 33 i 1/3 %, 50 %, 75 % albo 90 % ogólnej liczby głosów w spółce publicznej albo

2)posiadał co najmniej 5 %, 10 %, 15 %, 20 %, 25 %, 33 %, 33 i 1/3 %, 50 %, 75 % albo 90 % ogólnej liczby głosów w tej spółce, a w wyniku zmniejszenia tego udziału osiągnął odpowiednio 5 %, 10 %, 15 %, 20 %, 25 %, 33 %, 33 i 1/3 %, 50 %, 75 % albo 90 % lub mniej ogólnej liczby głosów
– jest obowiązany niezwłocznie zawiadomić o tym Komisję oraz spółkę, nie później niż w terminie 4 dni roboczych od dnia, w którym dowiedział się o zmianie udziału w ogólnej liczbie głosów lub przy zachowaniu należytej staranności mógł się o niej dowiedzieć, a w przypadku zmiany wynikającej z nabycia lub zbycia akcji spółki publicznej w transakcji zawartej na rynku regulowanym lub w alternatywnym systemie obrotu – nie później niż w terminie 6 dni sesyjnych od dnia zawarcia transakcji.

Art. 97. oferta. publ. spół.
Kary pieniężne za naruszenie przepisów ustawy
1a.
Na każdego, kto nie dokonuje w terminie zawiadomienia, o którym mowa w art. 69 obowiązek zawiadomienia o zmianie udziału w ogólnej liczbie głosów w spółce publicznej–69b, lub dokonuje takiego zawiadomienia z naruszeniem warunków określonych w tych przepisach, Komisja może nałożyć karę pieniężną:
1)w przypadku osób fizycznych – do wysokości 1 000 000 zł;

2)w przypadku innych podmiotów – do wysokości 5 000 000 zł albo kwoty stanowiącej równowartość 5% całkowitego rocznego przychodu wykazanego w ostatnim zbadanym sprawozdaniu finansowym za rok obrotowy, jeżeli przekracza ona 5 000 000 zł

no to są dwa wytłumaczenia, albo KNF i cały system nadzoru to amatorstwo, albo nic nie jest takie jakim widzimy, tzn. trwa przedstawienie dla gawiedzi, a prawdziwa sytuacja nie jest aż tak zła jak ją malują obserwatorzy zewnętrzni

prawie wszystkie branże mające szeroką paletę produktów stosują zróżnicowane (od czegoś tam) prowizje dla sprzedawców/agentów i czym to świadczy? że taki "wysokoprowizyjny" towar jest trefny?
Wiele argumentów jest za i przeciw, ale tu najbardziej przyczyniła się chciwość jednych i drugich.
A co do "przymusowych" frankowiczów "zmuszonych" do kredytu - gdy nie mam kasy lub nie znam ryzyka to nie kupuję czegoś za kilkaset tysięcy - przecież to nie był stan wyższej konieczności (leki/żywność).
Nie mówię, że banki są bez winy, mówię, że frankowicze szukając winnego swojej chciwości używają nawet najbardziej absurdalnych argumentów, aby tylko nie stanąć twarzą w twarz ze swoją chciwością lub naiwnością.

czy ktoś z zarządu i RN zainwestował kasę w akcje PND? Czy ma ambicję, aby rozwinąć biznes, mając w garści potencjał jakim jest obecnie branża deweloperska, nie wspominając o gruntach?
To zwykli najemnicy, nasz pech, że jednocześnie nieudacznicy, traktują PND jako dojną krowę, nawet nie mają poczucia obciachu, że za ich zarządzania i nadzoru kurs jest na minimach historycznych.
Milczą, bo co niby mieliby powiedzieć.... wicie, rozumicie....czasy, obiektywne trudności.

Gdy czytam żale "frankowiczów" i ich pomysły, to zaczynam podejrzewać, że to ludzie sprawni inaczej, którzy nie powinni po prostu dostać kredytu ze względu na stan umysłu - może niech podważają umowy z tego powodu, będzie prościej i uczciwiej - bo teraz wychodzi, że to cwaniacy nie gorsi niż Ci źli bankierzy.

Z logiki sądu i frankowiczów wynika, że teraz wystarczy, że dłużnicy przestaną płacić bo mają jakiś powód (prawdziwy lub nie) np. rat za dom/mieszkanie/lodówkę, z tego powodu co oczywiste doprowadzają do problemow u wierzyciela, w sądzie następnie podnoszą, że wierzyciel przecież ma kłopoty, wiec nie ma już sensu mu płacić, bo jak ten wierzyciel przegra to nie będzie miał na zwrot dłużnikom.
Czyli kasa, mieszkanie, dom zostanie im w prezencie bo wierzyciel upadł, a syndyk jak to syndyk, ma rózny zapał i skuteczność.

Obłęd..czego to nie robi się z chciwości
to już jednak stan umysłu

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 6 lutego 2009
Ostatnia wizyta: 28 lutego 2020 09:24:30
Liczba wpisów: 111
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,375 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d