pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Scarry

Scarry

Ostatnie 10 wpisów
Mnożniki podane przez prezesa Klabatera sprawdzają się na grach klabatera, jakoś taki CRJ poda swoje wyniki i wychodzą zupełnie inne mnożniki. Niech Klabater zrobi duży sukces i wtedy od tego produktu zobaczymy jakie będzie miał mnożniki.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD

@Rufusinski
Nie wiem gościu skąd ci się te bzdury biorą ale czytam już któryś post kompletnie oderwany od rzeczywistości

To jest CDR vs Nasdaq z 5 miesięcy

kliknij, aby powiększyć

To z 3 miesięcy

kliknij, aby powiększyć

To z 1 miesiąca

kliknij, aby powiększyć

No ruchy po prostu jota w jotę
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.

@mrk

OM takie miało być od początku, Pyramid zakłada że fascynatów, frekaów, wszelkich ludzi zainteresowanych dłubaniem przy bazach/pojazdach/urządzeniach takiej bazy na Marsie (no i eksploracją okolicy), będzie na tyle dużo że to ma sens. Gra jest wyspecjalizowana i taka zawsze miała być, kupowaliśmy akcje (ci co kupowali) wiedząc że to nie jest gra dla przeciętnego zjadacza hamburgerów i nigdy nie będzie. Może ogranicza to potencjalny rynek, ale z drugiej strony jeśli gra zdobędzie uznanie, to jest specyficzna "elitarność" może przełożyć się właśnie na większe zainteresowanie, bo praktycznie nie ma konkurencji.

Choć z tego co wiemy to Pyramid razem z Playway-em uznali że gra jednak po wyjściu prologu, jest za trudna trochę, i zbyt wyspecjalizowana i teraz pracują nad balansem fun vs poziom trudności.

jako że napisałeś znowu dużo rzeczy z którymi kompletnie się nie zgadzam, i konczysz tekstem "kończmy tą dyskusję" to nie wiem jak sie zachować - udawać ze mam tolerować posty w których tak naciągasz rzeczywistość ? Medium nie jest świetną grą i ani zainteresowanie na Steam tego nie potwierdza ani to co widziałem (o tak tak - wiem o xboxie ) - znowu naciągasz rzeczywistość pod wydumane pomysły. puke_l Zainteresowanie graczy na Steam "The Medium" jest śmiesznie małe, jak na tak drogą grę ilości aktywnych graczy sa po prostu szokująco niskie.

Jujubee wcale nie było aż tak daremną spółeczką a nasz szacowny Starward w osobie jego CEO w pierwszych wywiadach i zapytaniach o cenę nawet podał ją za przykład zbliżonej kapitalizacji przy pierwszych wycenach Starwarda (do wyceny Jujubee przed premierą Kurska). Też się pewnie nie znają że sie porównali do ówczesnego Jujubee.

dalej ciagniesz naciąganą teorię opartą na porażce Rustlera - gry z przestarzała grafiką 2.5D, grającej na jakichś oldschoolowych przebłyskach sentymentu wśród graczy, wycenionej drogo za niezbyt duży content, startująca z niskimi ocenami ogólnymi ma być punktem odniesienia do kompletnie innego produktu, który z GameOps/Rustlerem łączy tylko Playway.

GTA II miał premierę w 1999 roku, Rustler spóźnił się 22 lata. Occupy Mars startuje w latach maksymalnego hype na klimaty lądowania/kolonizacji Marsa, grafikę ma w stylistyce jakiej od takiego produktu możemy oczekiwać, nie udaje żadnego old-schoolowego klimatu, jest ciekawym połączeniem relatywnie wysokiego zainteresowania technikaliami bazy/pojazdów marsjańskich z survivalem. Podsumowując: Nie uważam że jakkolwiek wishlistę i los sprzedaży GameOps/Rustlera można przenosić do Pyramid Games/Occupy Mars. Produktu są tak różne że nie widzę sensu szukania korelacji.

A jeszcze jedna rzecz Rustler wyszedł w poziomie niedopracowania wręcz okropnym, nie ma coopa i zdaje się nigdy mieć nie będzie. A cena jest jak każdy widzi. OM nie ma coopa na start, ale dostanie go później, więc kupując EA OM-a wiemy że będzie coop.

@Utnapisztim
nigdy nie inwestowalem w Juju pod Covid tylko pod Dark Moon, a że ten się nawinął to ok. Był ok, tylko trafił na spółkę z fatalnymi umiejętnościami marketingowymi. Miałem nadzieję na obiecywany przez JJB przełom w ich polityce i podejściu, nic z tego jednak nie stało się faktem. Zgarnąłem więc te "nędzne" 100% w 2 czy 3 miesiace i sobie poszedłem dalej. Przypomnę koledze ze próbowałeś bronić beznadziejnego Bloobera i Medium, co jest dopiero niezłym kuriozum.

No i generalnie piszesz mnóstwo niepoważnych rzeczy w swoich postach, mieszasz firmy, produkty, tylko żeby pasowały ci do wymyślonej tezy. Porównujesz nieporównywalne rzeczy i wyciagasz z nich nieuprawnione wnioski. Słaba WL Rustlera nie musi mieć żadnego przełożenia na wishlistę OM, ale już stworzyłeś całą teorię. Ponieważ zwracam Ci uwagę, to przyczepiasz się jakieś mojej zupełnie innej inwestycji. Jakie to nędzne. puke_l A w ryzykowne spółki to się wkłada parę procent kapitału i wtedy ryzykuj sobie co chcesz jak chcesz.

(swoją drogą nie pamiętam kiedy na giełdzie straciłem na inwestycjach w spółki growe, a nigdy nie sprzedaję akcji przed premierami - czyli robię dokładnie odwrotnie niz ty a mimo to nie mam problemu z zarabianiem, wszystko jest kwestią spokojnej głowy i wejścia w odpowiednim momencie)

tak wracając do tematu: obok fatalnie przygotowanej premiery Rustlera, nie przeprowadzono rzetelnych testów dających bazę do wymiany dużej WL na zakupy. Sam WR bez WL z kolei nic nie znaczy. W przypadku Pyramid Games nie ma tego zagrożenia bo spółka od paru miesięcy przygotowywuje OM na to żeby pierwsze wpadające oceny early access striggerowały uruchomienie dużej WL

Druga sprawa to cena - Rustler to mała gierka z oldschoolowym widokiem w wersji "early access", rzucona cena mogła być niezłą zaporą. OM to zupełnie inny produkt, nie ma tego oldschoolowego ciągu (tak naprawdę uzasadnianego łatwością i taniością produkcji w grafice 2.5 D), nie udaje fajnego przyjaciela sprzed 15 lat. Jest sandboxem 3D skierowanym do fanów technologii i kolonizacji Marsa.

- WL skierowana do ludzi z konkretnymi zainteresowani - ma absolutnie niebanalną tematykę
- firma pracuje nad startem z możliwie maksymalną gwarancją wysokiego WR
- nie dają się przycisnąć terminom, zachowują zimne nerwy. Czego wszystkim życzę.

@utnapisztim Eee jeśli kolega nie ogarnia różnicy jakości między tymi dwoma programami i tymi dwoma firmami to po prostu brzmisz strasznie niepoważnie dla mnie. W Juju i tak warto było zainwestować bo nawet pomimo nieudanej premiery dała dobrą stopę zwrotu od dołka. Tylko przy ich tragicznym marketingu trzeba było znikać z niej

Zgadza się i dlatego pełny early access OM ma wyjść dopiero jak wewnętrzne i zewnętrzne testy dadzą firmie pewność 80% na start, była o tym pare razy mowa.

Inna sprawa to najzwyczajniej w świecie tematyka - PDG ma mega trafiony temat związany z ogromnym hypem ostatnich lat czy dyskusją i pierwszymi krokami w kolonizacji Marsa. Rustler .... to po prostu jezdna z wielu gier

Ale jakie opinie ma Rustler a w jakie celuje OM? Pyramid pare razy zaznaczał ze przesuwa premierę OM żeby mieć pewność średniej ocen powyżej 80% od samego startu early acccess.

Rustler wystartował z 60-65% i to jest nokaut na starcie. Nic tu wishlista nie pomoże jak gra zaczyna od 60+ %. Teraz są takie czasy ze 80% to absolutne minimum żeby wishlista zaczęła się realizować

indyan napisał(a):
Odbiegając od tego czy weście na rynek główny przysłuży się kursowi czy nie, trwa to zdecydowanie zbyt długo. Nie wiem z kim CJ ma podpisaną umowę na doradztwo przy przeniesieniu notowań ale zdecydowanie odbiega to od średniej zatwierdzania prospektu.

jedyne co mi przychodzi do głowy to koronawirus i zawirowania w pracy GPW

co do wątpliwości kolegów na temat efektu przejścia GPW, sama firma wielokrotnie mówiła że rozmawia z podmiotami finansowymi z Polski i zagranicy, które mogą być zainteresowane inwestycją ale dopiero jak spółka znajdzie się na GPW.

kojo napisał(a):
O Panu Tymińskim wypowiadać się nie będę, jego poczynań nie znam, więc pozwolę sobie na bok temat odłożyć.

a to bardzo żałuj, bo rola pana Tymińskiego jest w tym wypadku kluczowa, i żadne wyliczenia nie bedą inaczej miały sensu jak nie uwzględnią totalnej kotwicy kursu w osobie tego pana. Nie ma opcji na wielokrotny wzrost, bo jak tylko spółka zacznie zarabiać, nagle okaże się że ma tak duże potrzeby kapitałowe że pojawi się konieczność emisji bez PP, ewentualnie pan Tymiński uzna że rozwój jest tak świetlany że postanowi podzielić się tanimi akcjami z wszystkimi, oczywiście przez dodatkowy druk.

(co jest oczywiście tylko moją subiektywną gdybaniną)

Cytat:
Masz rację Spinor1, nic nie wiem o spółce. W zasadzie tylko tyle ile podali w sprawozdaniu, a tam nawet nie ma podziału na koszty rodzajowe. Można się jedynie dowiedzieć, że WNiPy są już większe od kapitałów własnych a pożyczka od udziałowca jest większa od środków pieniężnych o ok 1,8 mln.

Jednego natomiast jestem pewien. Tymiński wydzielił ze swojej organizacji ten jeden pokój wraz ze znajdującym się tam człowiekiem tylko po to, żeby podzielić się z akcjonariuszami mniejszościowymi tą górą pieniędzy, która niebawem spłynie na spółkę.

Hahaha... uśmiałem się @007, pan Tyminski słynie z tego ze działa na rękę akcjonariuszom .... te emisje akcji bez po żeby tylko wszyscy mogli się obkupic przed odpałem.

ja też uważam że przejście na GPW jest dla Creepy Jar kluczowe i da większy boost do wzostów na giełdzie niż nawet premiera na konsolach tak udana jak coop na PC (lub lepiej). New Connect to mała giełda, kapitał tutaj to głównie albo bardzo drobni spekulanci albo drobni/średni inwestorzy indywidualni, przy niewielkim i bardzo rozdrobnionym kapitale w obrocie nie ma jak wycenić spółek z ambicjami na miliardowe kapitalizacje. Mam nadzieję że długa droga przejścia na GPW już dobiega końca i wszystko co najlepsze dopiero przed nami ;)

@Rufusinski
no sorry ale nie, to nie tylko alerty zapobiegawcze, bo już są próby wzięcia kredytu na dane pracowników CDprojekt

LINK
Cytat:
Koledzy donoszą, że po wycieku danych z CD PROJEKT RED pracownicy grupy wymieniają dowody osobiste i weryfikują się w BIK. Do jednego już dzwonił bank z pytaniem, czy to on chce wziąć kredyt (nie, nie on)

może już czas zdjąć różowe okulary?

btw: uprawdopodabnia to moim zdaniem wersję że haker był polskiego pochodzenia i miał dostęp do sieci wewnętrznych

@isaac

firma twierdziła też że żadne dane osobowe i dane wrażliwe nie wyciekły.... tymczasem dzisiaj czytam tak:
LINK
Cytat:
Pracownicy CD Projekt RED wymieniają dowody osobiste. Po wycieku ktoś próbuje na nich brać kredyty

coś zaczynam mieć niefajne wrażenie że CDR przysłowiowo prawdę mówi jak się pomyli.....

ogólnie to jak po tym wszystkim co wyprawiało CDProjekt, że ktoś z Was jeszcze wierzy w niepoparte mocnym potwierdzonymi faktami, gołe zapewnienia firmy na dowolny temat, to wydaje mi się to dość daleko idącą naiwnością.

Cytat:
Ja myślę, że najgorsze co by tu mogło się stać to ujawnienie jakichś wewnętrznych informacji, które by potwierdzały że z premedytacją kłamali o poziomie prac nad CP77. To oczywiście hipotetycznie, nie wiem czy tak było ani (jeśli tak) czy takie informacje istnieją.

patrząc na to jak wygląda aukcja

kliknij, aby powiększyć

rzuca się w oczy że licytowany pakiet zawiera: CD Projekt offenses

kunoj napisał(a):
@En

Szczerze? To jest właśnie to o czym mówiłem, dosłownie dramat. Siedzi jeden z drugim i teraz będzie pisał elaboraty na pół strony, czepiał się kompletnych bzdur, które z pozycji żółwia zasłaniają mu horyzont. Czy ze sprzedaży w bieżącym roku było 14 czy 16% zwrotów (tak na marginesie, naprawdę wierzysz w takie odsetki zwrotów???)? A czy sprzedaż brutto czy netto? Czy w styczniowych komentarzach weszło 250 czy 350 komentarzy z grudniowej sprzedaży? Czy będzie 1,1 czy 1,25 mln? Czy z kopii będzie 30 czy 32 złote przychodu? Czy 34 czy też 36,5 mln w skali roku? Bo to zaważy na postrzeganiu atrakcyjności jego inwestycji. A nie zauważył nawet, że nasza latarnia, nasz przewodnik i gwiazda The Forest nie wyszedł w ogóle na Xboxa, co być może zbliżyłoby go bliżej 6 mln sprzedanych konsolowych kopii. Robi wrażenie, prawda?
Swoją drogą, po tych liczbach, czy to Wiedźmina czy Foresta czy nawet tego wyciągniętego ze strychu Stranded Deep, widać jaki gigantyczny jest wpływ wersji konsolowych na ogólne postrzeganie sukcesu danej gry i kasę, jaką generuje, toż to dosłownie jak debiut nowego tytułu. Dodajmy tytułu sprawdzonego, uznanego, ogranego. Oczywiście warunek jest jeden, to musi być gra pod konsole. A GH taką grą jest.
Wystarczy, że sprzedaż zrobi 1/2 czy nawet 1/3 Foresta, że pobije o marne kilkadziesiąt procent SD a z obecnej kapitalizacji polecą tylko drzazgi, skończą się te podchody, batony po prawej. Tylko dowieźć terminy i dopilnować jakości

zgadzam się z każdym słowem kolegi - forum utknęło na rozważaniu nic nie znaczących szczegółów, kiedy przed firmą są przełomowe wydarzenia nieporównywalne skalą do roztrząsania jakichś pojedynczych procentów. Zresztą na takim samym dzieleniu włosa na czworo utknął na bardzo długo wątek 11bit (któremu serdecznie życzę jak najlepiej). Tu mam nadzieję że to ostatnie miesiące stagnacji.

@cnc
NIKT nie wie jaka jest pełna skala a firma tylko i wyłącznie napisała że nie podległy wyciekowi dane wrażliwe użytkowników, firma nigdzie nie wspomniała ani nie dała przesłanki do przyjmowania ze haker przesadza lub podał nieprawdę.

Posiadanie akcji przysłania CI obiektywność oceny. Mi by to było kompletnie obojętne, gdyby nie to o co chodzi z CDProjektem od roku - wszelkie wtopy tej firmy mają przemożny wpływ na sentyment do całego game-dev na giełdzie(czyli i na mój stan posiadania, co wkurza mnie niemiłosiernie)

a jeśli haker faktycznie wyciągnie dane wskazujące na systemowo złą wolę wielu osób w firmie przy wydawaniu gry i wprowadzeniu konsumentów w bład, to serio z kursem będzie masakra. I CD-Projektu, i WIG-Games i game-devu.

nieważne ile lat ma atakujący, ważne raczej dwie rzeczy:

1. co dostanie prasa, która może rozdmuchać, jeśli dostanie mocne dowody, ze np kierownictwo CDProjekt red dużo lepiej wiedziało o stanie (nie)przygotowania gry do wydania i specjalnie wprowadzało w błąd opinie publiczną - tam może być milion zamiecionych afer, aferek, awantur. Albo moze być wręcz dowód na wykazanie złej woli firmy. Co pogrążyłoby firmę strasznie.

2. kody źródłowe gier, jak za miesiąc gdzieś w Chinach ludzie zaczną ciupać w Wiedźmina 4 Alfa/Beta to trochę będzie jednak nie teges.,

cmc napisał(a):
Wyciekły nic nie znaczące dane

o to super że w parę minut kolega jest w stanie ocenić ważność wyciekniętych rzeczy. Te kody źródłowe czy materiały prawne/księgowe tak szybko się rozchodzą że już je przejrzałeś ? Naprawę imponujące.

ulala, co to się porobiło....
LINK
Cytat:
Haker wszedł w posiadanie dokumentów związanych z księgowością, administracją, prawem, zatrudnianiem pracowników, relacjami z inwestorami i nie tylko. Gdyby tego było mało, uzyskując dostęp do serwera, zyskał cały kod źródłowy Cyberpunka 2077, Gwinta, Wiedźmina 3 i jakiejś nieujawnionej jeszcze wersji Wiedźmina 3.

jeśli to jest prawda oczywiście, czego jeszcze nie umiem jednoznacznie potwierdzić. Jeśli jednak jest to może mieć ogromne konsekwencje, szczególnie jeśli w firmie było i jest gorzej niż przedstawiano to na zewnątrz.

edit:
wygląda że to prawda:

kliknij, aby powiększyć

To jest ciekawy casus - większość gier ma wyraźnie większe peaki w weekend i zjazdy w tygodniu, tu po SOA mamy tak że póki co codziennie do gry siada bardzo dużo osób.

Inna sprawa że twitche/youtubowe streamy z SOA dopiero się rozpędzają i dają drugi oddech dodatkowi.

Cytat:
"wiele najbliższych lat"

no i super że nie utną łba kurze znoszącej złote jajka.

ale to nie jest prawdziwe zarabianie na produkcji gier. Microsoft pali kasę chętnie na game-passa (tak jak palił kiedyś na Windows Mobile i wsparciu developerów pod niego) próbując nie umrzeć przy wciąż ogromnej przewadze Sony. Ale Bloober nie umie zrobić niczego co się po prostu fizycznie dobrze sprzedaje na wolnym rynku gier. I tak jest od 10 lat.

U nich zawsze dofinansowania, wsparcia, optymalizacje czy udział w programach ala game-pass, ale brak jakości i brak produktu, który sprzedawałbym się jak Frostpunk, Green Hell czy Ghostrunner w normalnej wolnej sprzedaży.

Investor500 napisał(a):
strefainwestorow.pl/wiadomosci...
"Najważniejsza i największa gra Bloober Team w niecałą dobę przyniosła zwrot kosztów poniesionych na produkcję i marketing, które wyniosły blisko 12 milionów USD. "
mało inwestorów jest w stanie to ogarnąć ?

czy Ty w ogóle rozumiesz co tam przeczytałeś?

@Utnapisztim
uciekli spod młota przez game-pass, więc faktycznie tu się uratowali przed katastrofą finansową.

Tylko co z tego - gra nie da żadnych poważnych nowych przychodów, wszystko już dostali od MIcrosoftu jednorazowo, a teraz pozostaje bida z nędzą w bieżącej sprzedaży i strasznie słabym zainteresowaniem poza światem xboxowego game-passa.

Jeśli wyceniamy przyszłość to w najbliższym roku, dwóch praktycznie są bez żadnych poważnych przychodów. Steam wypadł fatalnie, GOG maleńki, nie ma pod co grać ani pod co nawet długoterminowo inwestować.

wchodzę sprawdzić jak sobie radzi Medium w pierwszym dniu po premierze (uprzedzając pytania - wiem że xpass) i nawet odliczając abonamenty xboxowe to kurde..... pierwszy ranek po premierowym weekendzie i w grę gra ledwo 400 osób i 37 pozycja sprzedażowa, toż to katastrofalnie słabo jak na grę robioną chyba 8 lat i o tak dużym budżecie....

chyba każdy zna link

@maciek1989
ej not - ale to był mój konkurs ;p i od razu zaznaczyłem że proszę traktować go jako luźną zabawę a nie spinać poślady nad nim i nikomu nic nie wypominać

SOA 1 ewidentnie pokazuje że spółka nad zachowała zainteresowanie graczy, dużo transmisji na Youtube, spora sprzedaż, ale to nie jest przełom na miarę coopa, tu będzie raczej budowanie pozycji przez cały rok i wszystkie trzy części (druga już za kwartał jak pamiętam). Teraz czekamy na przejście na GPW i wersję na konsole.

ogólnie wystarczą Ci dwie zakładki:
pozycja sprzedażowa i ilość recenzji
gamevizz

ilość aktualnych graczy i widzów Twitcha
steamdatabase

@d2fan

inwestujesz w gaming i nie znasz steamdb ?

DJ1910 napisał(a):
Hmmm ale to nie jest przypadkiem sytuacja bez precedensu?
Kogo znam i na giełdzie gra bierze w tym udział.
To jest zawsze parę osób tylko "ode mnie"
Takich ludzi w skali świata mogą być dziesiątki tysięcy.
Z kapitalami od śmiesznych 10k jak mój do kilkuset tyś PLN.
Nie wierzę że w tym wyjątkowym przypadku światowa ulica nie ma na nic wplywu.
Inwestowanie na giełdzie dzięki systemom informatycznym jest obecnie dostępne dla każdego.
Chyba niektórzy tu żyją czasami które już minęły ;-)

no nie, po prostu nie

Na CDR handlują głównie instytucje a nie ulica, to nie GME a nasze fora to nie wallstreetbets
czwartek na CDR:
LINK

kliknij, aby powiększyć

sorry za wybicie z snu o potędze drobnicy blah5

Blair Witch miał top peak 1700, Medium 2700 (dzisiaj być może poprawi), obydwie w xpassie, można z tego wyciągnąc wstępne wnioski o sprzedaży Medium

Generalnie wyszło słabo i wpisuje się w ciąg rozczarowań polskim gamingiem w 2020-2021, peak słaby, oceny ledwo ponad 70%, baaardzo daleko do okolic 80% które uznaje się za podstawę do dobrej sprzedaży, faktycznie poza Green Hell to póki co inwestorzy przeżyli serię rozczarowań kolejnymi "przełomowymi" produktami.

Utnapisztim napisał(a):
Szału nie ma na razie ale trzeba pamiętać że Chiny dopiero jutro będą kupować. No i duży banner na steam by się przydał.

dzisiaj na pewno nie, ja bym obstawiał wyraźny wzrost na sobotę, kiedy ludzie siądą sobie w domkach i z kumplami pograją

maciek76 napisał(a):
Biorac pod uwage, ze jest to darmowe DLC, to peak chyba niewiele nam powie n/t sprzedazy

tu akurat nie ma problemu bo z gamevizza wyciągniesz sobie ilość komentarzy i masz sprzedaż.

darebar napisał(a):
stockwitit napisał(a):
Czy to co dzieje się w USA nikogo nie prowokuje do komentarza ? GME i AMC ... a zaraz CLVS ... może i u nas warto utrzeć nosa tym którzy grają na spadki

A dlaczego należy ucierać nosa tym, którzy grają na spadki? To giełda, akurat tacy grający na spadki też są potrzebni, żeby choćby Ci grający na wzrosty mieli z tyłu głowy, że ktoś myśli inaczej niż oni.

to jest bardzo celna myśl, ja generalnie uważam że na wszystkich spółkach giełdy powinna być możliwość gry na spadki, skończyłoby się te toporne pump and dump na co drugiej spółce New Connect.

@chris - to tylko zabawa, każdy typuje jak chce. Zakładamy że chodzi o top peak czwartek-niedziela.

to ja pozwolę sobie lekko puścić wodze fantazji - milionowa wishlista, zdecydowanie pozytywny sentyment graczy do konkretnej gry i całego segmentu gier, no i do tego 30% rabatu z okazji SOA, hmm..... 34 000 top peak ?

dobra panowie - ktoś chce się pobawić w top peak po premierze SOA ? Nikomu niczego nie wypominamy jakby co, ile obstawiacie ?

Gra sprzedaje się cały czas bardzo dobrze, ciekawe czy SOA będzie przełomem na miarę coopa czy już nie osiągniemy takiego poziomu zainteresowania....

no to
Cytat:
Dla mnie pozytywne zaskoczenie

czy
Cytat:
Wątpię, że będize z tego longseller

bo jedno zaprzecza drugiemu, jeśli gra jest krótka, to ludzie niechętnie wydają większą kasę za góra parę godzin gry. Gra rozczarowała, wypadając trochę poniżej średnich oczekiwań, ale to Bloober, ja tam jakoś do jakości produktów tej firmy nigdy nie miałem przekonania.

stwierdziłeś coś zupełnie innego: że wydawcy wcześniej nie angażowali się w produkcje Farmy, to Ci pokazałem że było dokładnie odwrotnie i angażowali się bardzo (co i tak nie dało efektu), co twierdziła sama firma a nie osoby trzecie.

Przed Namco Bandai było Nordic Games i też skończyło się porażkami

@sslaw
Cytat:
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy globalnie pracować z Bandai Namci Entertainment przy Get Even. Od samego początku bardzo zaangażowali się, by pomóc nam stworzyć grę zupełnie niepowtarzalną. Bandai Namci jest nie tylko wydawcą Get Even, wspierają nas również od strony produkcyjnej, a przede wszystkim rozumieją naszą wizję gry. Jesteśmy przekonani, że Get Even to gra innowacyjna, która może stanowić przełom na skostniałym rynku FPS

Wojtek Pazdur, 2016.
link

... nie, wcale nie byli zaangażowani jako wydawca.... d'oh!

ludzie, to wszystko już było tutaj, te same obietnice podbijania świata grą, obietnice przełomowych produktów, te same ściemy, przesunięcia, produkcje akcji, a na koniec mierne produkty słabo sprzedające się na rynku.

@jwk
ja Cię rozumiem, ale w game-dev jest podstawowa zasada - wyceniać kompetencje, kompetencje, ktore projektuje się na prawdopodobieństwo przyszłego sukcesu. Jakie tu są kompetencje? Wszystkie dotychczasowe produkty okazały się mierne i żaden nie odniósł sukcesu komercyjnego. Więc jak niby chcesz wyceniać przyszłość takiego zespołu? "Bo tym razem będzie inaczej" ? (najbardziej ryzykowne zdanie na giełdzie).

Patrząc w przyszłość wg mnie jest dużo większe prawdopodobieństwo że współpraca z MyGames nagle się zawali, właśnie przez niskie komptencje Farmy. A Chernobylite nie ma praktycznie szansy na sukces komercyjny (nie wskazuje na to odbiór i oceny EA, nie wskazuje na to ilość grających, ani żaden inny parametr).

gwoli ścisłości - nie do końca wierzę w udaną kooperację Farmy z Mygames, bo nie udała się ona firmie z nikim chyba wcześniej. Grożenie pozwami Namco Bandai było wręcz gówniarstwem. W przewidywaniach "sukcesu" ww3 nie widziałem nikogo kto przyjąłby takie założenie że Farma może za pół roku czy rok położyć współpracę i najzwyczajniej w świecie zostać wywalona z biznesu z MyGames (przypominam entuzjastom że nikt nie zna szczegółów umowy, i ile zostanie Farmie na dłuższą metę, nawet jeśli zostaną w grze). Pisanie o potencjale sprzedaży WW3 to pisanie o potencjale MyGames, niekoniecznie Farmy, jeśli dostaną z tego ochłapy.

Inna sprawa że ta gra wcale nie wyróżnia się in-plus jakoś specjalnie, jest średnio-niezła jako strzelanka militarna FPP, może tylko "weapon handling" jest na wysokim poziomie. Reszta jest po prostu średnia.

Po drugie nie wierzę że drobni w przyszłości zobaczą jakiekolwiek pieniądze z działalności firmy, jednak zawsze w tle gdzieś tam jest polityka dywidendowa, tu jej (w moim przekonaniu) nigdy nie będzie bo spółdzielnia jaka stworzyła i prowadzi spółkę nigdy nie podzieli się z nikim żadną kasą.

co oczywiście jest moją bardzo subiektywną oceną, a spółki nie lubię bo została założona jako jeden z biznesów ludzi od Veno/Erne, co wciąż na spółce wisi.

a to moja wina że inwestujecie w podmiot związany z ludźmi od Veno/Erne który nie tyka pies kulawą nogą (w sensie żaden większy inwestor)? Dla mnie to jest mega niepoważne, a Juju to inna kategoria - oni leżą kompletnie na marketingu, jak nie zobaczyłem poprawy, to zebrałem zarobek jaki miałem (nie powiem że marny) i dałem spokój.

Chciałem Ci zauważyć że Starward jak robił pierwsze przymiarki do giełdy to porównywał się do Jujubee z okolic premiery Kurska, więc nawet w branży goście nie mieli (kiedyś) złej opinii. W przeciwieństwie do Farmy.

Tu jest mowa o firmie w której tylko mobilizacja drobnicy ratuje tyłki inwestorów przed rozwodnieniem akcjami. Jak można kogoś takiego traktować poważnie :D

Cytat:
Czyli akcjonariat F51 jest święcie przekonany o tym, że premiery Chernobylite jeszcze nie było. Mnie to zjawisko osobiście fascynuje, absolutnie. Myślę, że taka zabawa jeszcze może trochę potrwać, no bo najwyraźniej działa !

nie przesadzałbym że "cały akcjonariat", przecież tu nie ma dużych inwestorów stabilizujących kurs, więc to raj dla spekulantów, week-traderów, kółkowiczów wszelakich patrzących tylko na opory techniczne. Większość z nich też ma pewnie bekę z tej części akcjonariatu, która "ma święte akcje i nie da ich sobie wyrwać".

A Farma jak to farma, firma może zadowolona ogłosić że gry są w wersji gold, po czym, po dowolnej ilości miesięcy później ogłosić równie zadowolona że to gold to takie niby gold i tak naprawdę to jeszcze nie wiadomo ile czasu bo coś coś tam. Jak zwykle brak kontroli nad czasem i kosztami, coś co zawsze zabijało w tej firmie zarobki.

@1ketjoW
eee - promocja ruszy ze sprzedażą SOA, coś się komuś pomyliło....

witamy w roku 2021 :) - SOA 1 > konsole > wejście na GPW > SOA2 > premiera (?) wersji VR > info/cinematic trailer (?) Chimery > SOA3 > zapowiedzi dodatków GH na 2022 (nie wierzę że ograniczą kurę znoszącą złote jaja, i raczej bedą regularne nowe chaptery przez kolejne lata ...... (kolejność wydarzeń mniej więcej prawdopodobna)

to będziemy dobry rok dla inwestorów wave

a tak mi się rzucił w oczy artykuł:
LINK

Cytat:
Wstępne wyniki badań wskazują, że między grupą chorych na COVID-19 przyjmującą lek oparty na osoczu a grupą leczoną bez osocza, nie ma praktycznie żadnej różnicy w liczbie zgonów. Z tego też powodu podjęto decyzję o zakończeniu tej ścieżki badań klinicznych.

hmmm....

filolof napisał(a):
Scarry napisał(a):
w sumie to nie wiadomo po co w ogóle tego coopa wydawali, przecież z grubsza gra jest taka sama jak przed, w sumie to powinni ją już dawno porzucić i zająć się obiecywaniem złotych gór....

kolega z tych co inwestują w Farm51? Jakoś tak stylem wypowiedzi mi pasuje....

Heh, miałem pisać, że co-op to co innego, bo akurat grę i target zmienił diametralnie, ale uznałem, że to oczywiste i nie napisałem. Jak widać niesłusznie.

Nie inwestuję w Farm51 tylko w głównie akurat w CRJ bo liczę na potencjał wersji konsolowych. Natomiast wciąż nie bardzo widzę dlaczego SoA miałoby nagle podbić sprzedaż na PC.

a wg mnie jest inaczej - SoA może otworzyć nam drogę do trudno policzalnej dużej kasy, problemem Green Hell jest to że poza tym że jest już dopracowana, ładna, to po parunastu godzinach gry przestaje być tam co robić. No jak ktoś uwielbia takie survival-simy to paredziesiąt. Ale i tak kończy się kontent. SoA oznacza skokowe wielokrotne powiększanie mapy i opcję współpracy/brania misji od Indian, więc praktycznie da nieporównywalnie więcej satysfakcji z czasu spędzonego w grze. Co z kolei, w połączeniu z coopem może napędzić mnóstwo kolejnych graczy. Youtuberzy/Twicherowcy uwielbiają takie gry jak GH, można się powygłupiać solo/z kumplami, mnóstwo oglądających razem ma bekę. Tylko co zrobić po tych parunastu godzinach? A tu proszę, praktycznie teraz nieskończona zabawa. I co mniej więcej kwartał dalej rozszerzana o nowe obszary/misje/kontent. To wszystko może zachęcić naprawdę nawet więcej nowych graczy, niż ma obecnie wishlista, do zainteresowania się grą (wishlista może zacząć bardzo szybko rosnąc po serii nowych streamów u popularnych osób)

Utnapisztim napisał(a):
Scarry napisał(a):

No tak, bo inwestycja w F51 to fstyt za to THD a wcześniej JJB to perły blackeye

o tak - stokroć wolę takie małe firemki o wysokim ryzyku niż takie coś jak Veno51 z jej kapitalizacją. Inna sprawa że w takie firmy (THD, JJB itd) wkłada się z zasady pojedyńcze procenty portfela.... thumbright

Adamex91 napisał(a):
Okej, czyli to że piszą o nadchodzących premierach cherno i ww3 to już nie liczy się bo napisali że Drift miał premierę. Każdy bierze pod uwagę to co mu pasuje. Zresztą, to tylko semantyka, nie zmienia to faktu, tak jak już wspomniałem że serwisy z różnych środowisk wskazują na te gry jako nadchodzące premiery

przez dwie strony bijesz pianę o tym że choć były premiery to dopiero będą, a potem stwierdzasz "eee to tylko semantyka" jak zaczynasz czuć że przeszarżowałeś ostro z tym naganianiem. puke_l

Cytat:
usłyszeć trochę prawdy

stara zasada giełdowa - tylko ubrana drobnica zna prawdę o spółce i nigdy nie da sobie wydrzeć akcji Shhh :P:P:P:P

filolof napisał(a):
Co do tych dodatków (SoA), to one mają być darmowe, prawda? Więc jedyne co będą robić, to nieco podnosić jakość gry. Ale chyba nie powinny znacząco wpłynąć na sprzedaż? Bo gra zostanie z grubsza taka sama, więc kto miał kupić to już kupił, a kto jeszcze kupi to pewnie kupiłby tak czy inaczej.

w sumie to nie wiadomo po co w ogóle tego coopa wydawali, przecież z grubsza gra jest taka sama jak przed, w sumie to powinni ją już dawno porzucić i zająć się obiecywaniem złotych gór....

Jakubniekuba napisał(a):
@GRAF78

Zastanawia mnie sens Twojego postu.
Wklejasz link podczas ostatniego dnia wyprzedaży na Steam. Jutro z dużą dozą prawdopodobieństwa CP2077 będzie na 1 lub 2 miejscu.

Dodatkowo łamiesz, w mojej opinii, minimum dwa punkty regulaminu forum:

„c. nakłaniające pośrednio lub wprost do kupna bądź sprzedaży akcji,
d. zawierające cenę docelową lub przewidywany kierunek kursu, nie poparty argumentacją techniczną bądź fundamentalną,”

nie ma co bić piany, CDP całkowicie stracił momentum do wzrostów, zmieniło się postrzeganie firmy, teraz to po prostu jedna z wielu chciwych i kręcących korporacji w game-devie a nie Ci wyjątkowi "prawilni" goście od kultowego Wiedźmina. Zmienił się sentyment inwestorski i trzeba mieć zdrowo ponaklejanych klapek na oczy żeby tego nie widzieć.

Jedyna rzecz jaka mnie cieszy to że polski rynek inwestorów w game-dev wykazał się dojrzałością i spadki (oraz zmiana sentymentu) na CDP nie pociągnęły za sobą spadków innych firm z branży, czego mocno się obawiałem.

u lalala... akurat o tym pisałem parę dni temu

Ciśnienie jakie kierownictwo CDP narzuciło pracownikom - termin, wszechobecny crunch, 6 dni pracy itd, wydaje się odbijać czkawką własnie

zaraz jeszcze wyjdzie tak że kluczowi twórcy pieprzną zwolnieniami na stół za połączenie crunchu z presją opinii publicznej na nich za wypuszczenie tak nieprzygotowanego produktu.

Cyberpunk Game Maker Faces Hostile Staff After Failed Launch

Cytat:
Frustrated and angry staff fired questions at the board during an internal video meeting Thursday that opened with management apologizing for Cyberpunk 2077’s disastrous launch, according to two people who were present. It was a fitting atmosphere for a company whose slogan, plastered on posters all around its Warsaw office, is “We are rebels.”

Developers asked blunt questions about the company’s reputation, the game’s unrealistic deadlines and the relentless overtime in the months and years leading up to the game’s Dec. 10 release.

znowu doceniam spokojny proces tworzenia gier w przykładowo 11bit i CRJ.

ciro napisał(a):
Tak to wygląda jakby komuś "nadepneli na odcisk". Nie chcieli się Polaczki poczęstować kawałkiem tortu, tylko zamarzyło im się stać stałym głównym daniem w menu.

syndrom oblężonej twierdzy, zawsze winni inni, a nie nieodpowiedzialny CEO, który chyba uwierzył w swoją boskość i siłę własnych przesadzonych strasznie deklaracji.

gamingowi hejterzy to nieodłączne i powszechne zjawisko, ale wiecie co? Pojawiają się jak coś zostanie mocno zwalone i dzieje się zupełnie inaczej niż gamingowy ludek miał oczekiwania.

micmak napisał(a):
Tyle kasy poszło na marketing a w 5 minut renoma poszła w pył.... 5lat rosło pod cyberpunk a gra została wycofana przez sony.... Jak to mawiał Buffet o reputacji ?

jest tylko problem taki, ze przez koszmarny fail CDProjektu oberwał calutki game-dev, może zmienić się sentyment inwestorów, może zmienić się postrzeganie Polski jako "drugiej Japonii w świecie IT", konsekwencje mogą być dla całej giełdy (CDP generuje dzień w dzień obroty zbliżone do miliarda PLN, dzisiaj też jest już ponad 0,65 mld PLN, a będzie dużo więcej)

wyszło fatalnie.

Inna sprawa że inwestorzy i gracze przestaną tak naciskać na wydawanie w pierwotnie obiecanym terminie gier, przestaną tak histeryzować jeśli producent przesunie premierę o 3 czy 6 miesięcy, casus CDP będzie wielowymiarowo i długo rzutował na mnóstwo rzeczy (nie tylko negatywnie).

Ale swojej absolutnie unikalnej renomy CDP to już nie odzyska chyba nigdy.

ten sam prezes, który 3 tygodnie temu powiedział że gra na starych konsolach wygląda "zaskakująco dobrze"?

No jak to ludzie poglądy potrafią zmienić, patrzcie ludzie....

BoloGTB napisał(a):
Vox napisał(a):
to ile kopii sprzedadzą? Gdybyśmy założyli że 1/2 wersji konsolowych i preorderów zostanie zwrócona?

Konsole stanowiły 41% sztuk ogólnej przedsprzedaży. Z tego większą część PS4 i XBox starszej generacji. Jeśli 30% zdecyduje się zwrócić to będzie ok. 1 mln preorderów do zwrotu. Masakra.

może 41% przedspedaży, ale wg artykułu z głównej Bankiera (o ile forum jest dla sprawnych inaczej to artykuły mają OK) konsole obecnej generacji odpowiadają za 70% sprzedaży, całej sprzedaży
Cytat:
Słabe oceny mogą jednak obniżyć dalszą sprzedaż, a część graczy może zdecydować się na zwrot produktu. - Główny problem to starsze generacje konsol, a to 70 proc. sprzedaży. Tymczasem gra nie jest de facto gotowa na ten sprzę

jeśli możliwość zwrotu dotyczy 70% obecnie kupowanych gier to...... (patrzę w studnię bez dna). O ile to prawdziwa liczba, bo nie wiem z czego została zaczerpnięta.

Dla mnie ruch z oddawaniem kasy za grę na konsolach, bez względu na ilość przegranych godzin na konsoli świadczy o skrajnej panice w firmie. To jest mega nieprofesjonalny ruch.

dzisiaj jedna z tych sesji, które będą pamiętane latami (coś jak sesje kiedy z CDP wychodził Jakubas).

to tak na rozluźnienie emocji przed bardzo stresującą sesją\

hejterem CDP można zostać z różnych powodów....

kliknij, aby powiększyć

Anxious blah5

Jeszcze 3 tygodnie temu Kicinski bardzo poważnie zapewniał, że...

kliknij, aby powiększyć

Przecież to jest pelny fuckup, zachowanie niewyobrażalne jeszcze miesiąc temu....

Bergman napisał(a):

Ten problem nie dotyczy ani PCtów ani nowych konsol, a jedynie, starego zardzewiałego sprzętu sprzed 7 lat, który mimo to jakoś optymalizować się da. Nie wiem czy mądrzej byłoby opóźnić premierę konsolową bo jednak sprzęt nowej generacji daje radę. Innymi słowy, to nie jest zły produkt, a tak można zrozumieć twoje wypowiedzi, ale mocno niedopracowany na starych konsolach.

nie no jasne, nad prezesem firmy stało komando i zmusiło biednego CEO do opracowania gry na stare konsole.

Kurcze - w pełni świadoma decyzja firmy, jak gra wygląda na PS4/Xie musieli widzieć już dawno temu, dla mnie chciwość wygrała z budowanym wiele lat wizerunkiem firmy przyjaznej graczom (wszystkim graczom, a nie tylko tym z high-end PC). I w moim odczuciu jest to negatywny przełom w historii firmy, który będzie długo już rzutował na oceny, markę, wizerunek itd.

ps. co jest oczywiście tylko moją subiektywną oceną, i nikt nie musi się zgadzać że tu kurs poleci w otchłań.

@DocB
to może najpierw przeczytaj co jest problemem i prawdopodobnie spowoduje wielki kryzys wizerunkowy właśnie? Bo nie jest problemem wersja PC.

Wiadomo że ocen będzie dużo mniej bo Steam ma zintegrowany system oceniania połączony z grą, a metacritic to zewnętrzny agregator ocen.

Cytat:
Myślę, że w CDR wiedzą lepiej co jest lepsze dla biznesu jak my.

gdyby korporacje podejmowały tylko sluszne decyzje to wszyscy bylibyśmy bogaczami na wiecznie rosnącym rynku, no to tak nie działa niestety, CDP poległ na skali biznesu.

powiem Wam że "mała" konkurencja spod znaku 11bit czy CRJ wychodzi przy CDP nad podziw poważnie, przesuwając terminy zamiast dopuścić do pokazania tak niedopracowanego produktu.

@cmc

sorry ale nie, po prostu nie, to nie jest kwestia pomniejszych błędów, gra na największej bazie konsol na które została wypuszczona jest niegrywalnie brzydka i zabugowana, nie trochę, nie jakoś tam do poprawy szczegóły.

proszę przypomnij kiedy jakaś wielka produkcja na starcie zaliczyłą oceny rzędu 2.3-2.9/10 jak właśnie ma Cyberpunk a potem osiągnęła sukces ? Wszystkie naprawiane gry miały oceny rzędu 60-70% i potem wyciągano to w górę, ale 23% to jest kuriozum z którego CDP będzie otrząsał się baaaardzo długo.

kuriozalny fuck-up na całej linii

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
Z tego co ja rozumiem to gra pierwotną premierę miała zaplanowaną na kwiecień 2020. W momencie ustalania daty premiery, nie było jeszcze mowy o nowej PS czy Xbox a wydawanie gry tylko na PC wydaje się dosyć mocnem ograniczaniem potencjalnych kupujących. A więc CDR zdecydował się ogłosić (jeszcze w 2019), że gra będzie działać na konsolach starszej generacji. Jak wiemy potoczyło się inaczej – premiera została przesunięta dwa razy i finalnie wyszło zaraz po premierzy konsoli next-gen. I teraz każdy płacze "bo przecież jest next-gen to po co na stare". Nie tak miał wyglądać kalendarz.

To może zróbmy zrzutkę na Patronite na biedne CDP, którego zaskoczyło pojawienie się nowych konsol?

No bez jaj - kalendarz wydawniczy produkcji takich urządzeń firmy jak CDP znają z dużym wyprzedzeniem. Można to było rozwiązać na dwa sposoby
1. w 2020 wersja na PC + w 2021 wersja na nowe konsole
2. w 2020 nic, zewrzeć poślady, wytrzymać krytykę i zająć się dopracowaniem gry do własciwego poziomu, i wypuścić na wszystkie urządzenia w 2021.

firmę pochłonęła chciwość, skupienie na maksymalizacji sprzedaży kosztem jakości, coś czego na CDP nigdy wcześniej nie widziano. Tego się nie cofnie, firma straciła na renomie okrutnie, spotka się teraz z kryzysem wizerunkowym jaki nawet w koszmarach właścicielom się nie śnił.

wiem że na forum jest wiele osób z którymi od dawna rozmawiam i które mają akcje CDP, ale wg mnie tym razem jest fail straszny. Gra wygląda świetnie tylko na high-endowych PC, choć nawet na nich są setki bugów/glitchy/błędów w teksturach itd, ale to w jakim stanie ta gra wyszła na konsole to jakiś koszmarny żart.

CDProjekt nie uciągnął. Nie udźwignął presji czasowej, nie dał rady skoordynować działań i pokazać prawdziwie skończonej gry. Wypuścili grę rok za wcześnie. Trzeba poczekać do 2021, olać PS4 i starego Xa, i od razu wypuścić grę na nowe konsole, a czas poświęcić na wypuszczenie prawdziwej gry a nie takiej totalnej bety.

Firma miała zbudowany latami wizerunek przyjaznej graczom i poważnej firmy, ten wizerunek teraz dosłownie runął, gra na ponad połowie platform przeznaczonych do zabawy w nią wygląda koszmarnie niedopracowana.

Do tego CDP będzie zmagał się z fatalnymi błędami zarządzania - po pół roku super ostrego crunch-time, jak on teraz zmusi zespoły do dalszej pracy jak ludzie tylko czekali do dojście do świąt z zaległymi urlopami, przepracowani na max ostatnim rokiem.

Gra nie powinna uruchamiać się na starym playaku i Xie, po prostu. Zrobili strategicznie ogromny błąd celując na bazę graczy tych konsol, i sorry, wg mnie bedą tego bardzo poważne konsekwencje. Jak chcieli wypuścić grę w 2020, to trzeba było ograniczyć się do Steam/GOG/Epic. A w 2021 pokazać wersję na nowe konsole. Chciwość wygrała ze zdrowym rozsądkiem, to nie jest CDP jaki pamiętam z dawnych lat.

sorry, nagrody nie będzie.

Cytat:
Chcą nas wytrzepać z akcji.

love4 love4 love4 love4 love4 coś pięknego.

MR_MONEY napisał(a):
Nie naganiam tylko pisze o branży gamingowej której specjalnie nie ogarniacie . Nie wiem za ile kupiłeś akcj e że się tak boisz o spółkę . Nawet z sukcesem na miarę Wiedzmina dla mnie spółka ma dobre perspektywy długoterminowe nie mówiąc o tym że nawet ze srednimi ocenami ma szanse przebić jego sprzedaż przy takim medialnym wsparciu jak znane seriale itp . Sami ciągle płaczecie pisząc to samo jak dobre wstępne wynik są prawie pewne przy takim rozgłosie i tu nie trzeba wielkiej filozofii że snuć takie prognozy .

lol.... to jest komentarz miesiąca. Oczekiwany sukces na miarę Wiedźmina, wicie, rozumicie. Heh. Faajnie jak się na SW nagle pojawiają przypadkowe osoby z innych for. W sumie folklor jakiś jest.

@vox
Trend? Zaraz zaczną pojawiać się oceny z drugiej półkuli, a kapryśni Amerykanie mogą nie być tak łaskawi jak EU.

kliknij, aby powiększyć

MR_MONEY napisał(a):

To dopiero Cyberpunk 1 a nie 3 . Ludzie nie znają jeszcze mechaniki gry ani świata gra też nie jest w pełni dopracowana i ludzie jeszcze nie umieją w to grać . Generalnie zobaczymy GTA to pewnie nie będzie bo trochę trudniejsza w odbiorze gra ale Wiedzmina ma szanse sukces powtórzyć pierwsze wyniki sprzedaży z pewnością będą imponujące . Gra jeszcze w pełni nie rozwija potencjału świata zobaczymy jeszcze jak to rozwiną teraz dopiero będą mieli informacje zwrotne co się sprawdziło co nie itp.

że niby porównanie do W1/W2/W3? No błagam.... a kapitalizację CDPRojekt to ma jak przy premierze W1? W2? W3? Czy może dramatycznie większą? Oczekującą przez najbliższy rok dużo większego zysku niż firma miała na W3?

Cyberpunk powinien być zdecydowanie lepszy (obszerniejszy, ciekawszy, głębszy w treściach zadań pobocznych, grywalniejszy, dopracowany, przemyślany) niż W3, tu nie ma miejsca na "kiedyś będzie lepiej".

kolega wyżej dobrze napisał że jeśli gra tylko sprosta W3 to 50 zł na kursie "welcome". Tu ma być sukces wynoszący firmę na same szczyty światowego gamingu, nic innego nie uzasadni takiej wyceny.

szco napisał(a):
> jeśli oceny graczy nie wzrosną w ciągu miesiąca-dwóch, firma może zrewidować plany dalszego intensywnego wykorzystania universum Cyberpunka.

Myślę, że to gruba przesada. Akurat świat wszyscy chwalą.

no i ? Jeśli gra okaże się zbyt dużym rozczarowaniem sprzedażowym dla firmy, CDP może zdecydować sie na powrót do dobrze znanego universum Witchera albo spróbować trzeciego.

Mnie to 71% bardzo negatywnie zaskoczyło, tak niska ocena może wyraźnie wpływać na całościową sprzedaż (ocena gry nie wzrasta teraz z kolejnymi godzinami, wydaje się utrwalać na takim poziomie)

[oczywiście słowo "rozczarowanie" dotyczy skali sprzedaży do jakiej aspiruje CDProjekt]

mysiauek napisał(a):
Dwa centy: dobra, wydane, hype jest, marketing jest, trochę tego do poprawek też jest ale, co dalej?
Strategicznie.

wszystko jednak zależy od pełnego przyjęcia... póki co oceny jednak spadają, startowe oceny graczy byly 83%, obecnie stabilizują się przy 71%. To nie jest dobry sygnał, zdecydowanie powinno być 80+, nawet mimo bugów, glitchy itd......

jeśli oceny graczy nie wzrosną w ciągu miesiąca-dwóch, firma może zrewidować plany dalszego intensywnego wykorzystania universum Cyberpunka.

nie przeciwko każdej, bo nie każda próbuje tak rozwadniać kapitał, bo mnóstwo firm jednak potrafi regularnie zarabiać kasę (powtarzam do znudzenia bo Farma miała z tym zawsze ogromny problem i nie umie zarabiać na swoich grach), no i większość nie mija się z prawdą itd, tu na Farmie jest przypadek skrajny.

WW3 wcale nie ma takiego potencjału, jest w miarę sprawnym shooterem, który zaraz zderzy się z kolejnymi dużymi produkcjami, a za którym będzie się jak smród ciągnąć to że firma nie ogarnęła gry aż tak bardzo, że musiała wycofać ją ze Steam-a, żeby nie paść kompletnie przez nią i mieć kasę na dokończenie/przerobienie.

MyGames trafia na spółkę z produktem średni+, która to firma jest totalnie pod ścianą przez brak pieniędzy i fatalnie przyjęte EA dwóch gier. Już ja widzę jak dał im dobre warunki :P:P:P ... jaasssne.

to że zarobi MyGames (jeśli zarobi, co wcale nie jest pewne), wcale nie znaczy że Farma zarobi na swoją kapitalizację jako ich wykonawca, tak jak i nie znaczy że Farma znowu nie wykorzysta momentu do kolejnej próby rozwadniania akcji.

Fundamentem byłoby gdyby firma zarobiła jakieś pieniądze netto na swoich produktach, najlepiej choć trochę zbliżone do pieniędzy zarabianych w gamedev przy takich wycenach. Od 10 lat tego nie zrobiłą.

Zaliczki na pracę to nie fundament pod który buduje się inwestycje. Chyba że masz 18 lat i kapitał 10k. Fundamentem do obecnej wyceny byłoby 20-30 (o 40 nie marzę) mln zysku netto na koniec roku.

Cytat:
Myślałem że ogólnie na GPW najbardziej liczy się bezpieczeństwo finansowe spółki a

Jakie kurde bezpieczeństwo? Człowieku przestań bujać w obłokach, ledwo ledwo drobni inwestorzy uratowali spółkę parę miesiecy temu przed potężnym rozwodnieniem akcji.

na Farmie te same teksty lecą co najmnie 6 lat, że na pewno grubasy podprogowo i zaraz się ujawnią, że kolejny jakiś gigant zbiera itd, po czym wszystko zawsze okazuje się parą w gwizdek. Nie wiem czy można znaleźć na giełdzie lepszy przykład spółki całkowicie spekulacyjnie nastawionej na drobnego inwestora.

ledwo parę miesięcy temu tutaj drobni inwestorzy tylko dzięki pomocy SII uratowali kapitał przed potężnym rozwodnieniem. No i jako wisienka na torcie - firma nigdy nie miała żadnych sukcesów w produkcji gier.

grasz w czystą ruletkę, jak wypadnie jeden kolor zarobisz, jak drugi stracisz, żadnej innej większej wartości za tym nie ma.

ktora z tych firm kupiła choć 1% akcji Farm 51?

Czujesz klimat ? - żaden , ale to absolutnie żaden podmiot instytucjonalny ani żaden podmiot współpracujący z Farmą nie chce kupić pakietu ich akcji.

Tylko drobnica uważa że robi super biznes, nikt inny. Naprawdę żadnej refleksji to u Ciebie nie wywołuje?

Adamex91 napisał(a):

"Veno nie umie robić gier i kto kupi straci" dalej się tego trzymajcie

idziesz do salonu gier, wygrywasz w ruletkę 3 razy, wychodzisz i trąbisz do wszystkich wokoł że to fundamentalnie super inwestycja. Tak to teraz wygląda na Farmie.

Jest bardzo dużo spółek spekulacyjnych, nie tylko Veno51, których wzrosty nie mają nic wspólnego z fundamentami, logiką czy zdrowym rozsądkiem a można na nich zarobić, tylko nigdy w ten sposób nie stworzysz sobie ani dobrej strategii zarabiania ani nie zrozumiesz jak naprawdę długoterminowo zdobyć i zachować na giełdzie pieniądze.

Tutaj nie ma dużych inwestorów, nikogo takiego kto swoją inwestycją stabilizowałby wzrosty, o wszystkim decyduje zły lub dobry nastrój drobnych graczy, stanowiących cały kapitał na spółce. Nigdy nie przewidzisz czy fale entuzjazmu drobnych będą większe od ich fal paniki. Tak jak w ruletce jeden lub drugi kolor.

dostałem od kolegi info że dlaczego dyskusję ze stockwatcha przeniosłem na LOL-forum bankiera, nie wiem czy ten post zniknie ale jeśli kogoś to interesuje to informuję, że nigdy w żadnym temacie żadnej spółki nie zamieściłem tam postu ani nie zamierzam tego robić ;) I naprawdę nie obchodzi mnie że ktoś sobie wybrał taki sam nick.

Nie ogarniam jak inwestorzy z doświadczeniem większym niż parę miesięcy mogą wybierać tak niepewne spółki do inwestycji, przecież to już lepiej iść w ruletkę grać.

forogd napisał(a):
Scarry napisał(a):
mateusz8888 napisał(a):
Wzrosty ze względu na niską kapitalizację? Czy też ktoś wchodzi bo JP Morgan ma inwestować na NC?

ŻE CO niby? JP Morgan miałby inwestować w spółkę Veno51? Nie no ludzie... weźcie sobie na wstrzymanie... przez tyle lat nawet najmniejszy fundusz nie odważył się tknąć tych przekrętasów a teraz niby ma inwestować wielki bank...
już słyszałem głupkowate teorie o inwestowaniu tu przez Microsoft (100% pewne info!) o inwestowaniu przez wielkie podmioty, umowy jak z Bandai miały być rajem, zawsze wychodzi na końcu szare nic.

w bujaniu w obłokach też są granice.

człowieku dobrze że cię nie lubią na tym forum. ile akcje pioszły do góry od twojego kłamliwego wpisu?
10% obrotów NC to f51. czyli ciezko powiedzieć że to drobnica.

tobie niestety chrzan trzeć a nie giełda

Wiesz ile akcje SimFabric poszły w górę od czasu jak mądrzejsi ode mnie uprzedzali o tym ze to idiotycznie rosnący balon ? Od 8 zł do 100 zł. Niby osoby pokrzykujące że to fajna firma miały rację?

Jeszcze jakieś głupie argumenty masz ? Przecież Farma tak naprawdę jest firmą ze wszechmiar gorszą niż SimFabric, ten jednak potrafi zarabiać netto kasę, małą ale potrafi, a Farma nie potrafi. Nawet nie wiem czy ogarniasz co to jest zysk netto i czy kiedykowiek sprawdzałeś jaki potrafi generować Farma.

@Sasky

Cytat:
Szczególnie po "ścianie hejtu" na forum bankiera pod adresem inwestorów z SW.

są w sieci miejsca dla sprawnych intelektualnie inaczej, nie piszę, w sumie nie czytam (chyba że dostanę jako LOL-link od znajomego), nie zaglądam, mam to szczerze w nosie, w moim zarabianiu kasy nie muszę przeglądać tego co przeciętny ściek w sieci myśli o różnych akcjach.

To nawet śmiesznie wyglada jak naiwna drobnica z innych for atakuje nagle Stockwatch. Fajnie te ludki potem będą płakać

bankroll napisał(a):
Nie ma sensu kopać się z koniem.
Wziąłem pierwszy lepszy wpis na z CDP, przed premierą W3.

porównywanie CDP do Veno51 jest jak porównywanie Mercedesa do Trabanta..... jezu, ta firma na giełdzie jest 10 lat i do tej pory nigdy nie pokazał że umie zarobić pieniądze, CDP w tym samym czasie urósł z malutkiego studia do światowej potęgi IT, wielokrotnie udowadniając że potrafi zarabiać bardzo dużo pieniędzy. Farma jeszcze parę miesięcy temu przeżywała dramatyczne spotkania inwestorów gdzie tylko dzięki koordynacji akcji drobnych nie doszło do ogromnego rozwodnienia akcji....

@bankroll
bzdurą to są twoje teksty dla topornych 20latków "ynwestorów za 10k", nie ogarniasz ani dlaczego rośnie, i dlaczego spada, nie masz pojęcia o wycenie i zagrożeniach. Tekst o pozybciu się kolarzy są po prostu głupie do bólu, że niby na rosnącej aktualnie spółce nie ma kapitału spekulacyjnego? I to na spółce której akcjami nadal nie zainteresował się ani jeden podmiot instytucjonalny w Polsce ani na świecie ? Przecież tu jest praktycznie sama spekuła.... Farma to 100% drobnicy, tu nie ma nikogo poważnego. Zdecydowanie powinieneś kupić akcje SimFabric, tam to dopiero gruby zaniża przed kolejnym odpałem że hej.

bankroll napisał(a):
Bardzo dobrze, że tutaj nie ma dużego wolumenu, po co spekuła ma wpadać, robić obroty na 30 mln i 30% w ciągu jednego dnia, a za tydzień drugie tyle by spadło.

Tutaj widać od pewnego momentu, że ktoś bardzo ciekawie rozgrywa ten kurs, trzyma go w ryzach, zezwala na wysypywania się po czym zbiera i wynosi kurs na kolejne poziomy.

Tutaj gra jest o ogromną kasę, ale im mniej ludzi wie co się dzieje tym lepiej, będą kupować jak spółka będzie kosztowałą 1-2 mld zł :)

koledze jeszcze polecam SimFabric, do tak głupiego podejścia inwestycyjnego pasuje jak ulał. Jedna i druga firma godnie noszą dla mnie tytuł największych kiciarzy polskiego gamingu.

Kopiusz napisał(a):
Scarry napisał(a):
@Kopiusz

póki nie zobaczę choć paru pracowników (ale serio - grafików, game-developerów, i to spoza rodziny Leszczyńskich) w jakichkolwiek mediach społecznościowych informujących że pracują w SimFabric to moja wiara w możliwości utrzymania się firmy dłużej z wysoką kapitalizacją wynosi całe zero. Do tej pory nie trafiłem na ani jednego grafika czy programisty, który pochwaliłbym się pracą dla tej firmy, co przy ilości zatrudnionych jest jakimś niewiarygodnym kuriozum.

Apropo tego co piszesz, ostatnia strona raportu SIMFABRIC:

"15. INFORMACJE DOTYCZĄCE LICZBY OSÓB ZATRUDNIONYCH PRZEZ EMITENTA,
W PRZELICZENIU NA PEŁNE ETATY
Na dzień 30 września 2020 r. w skład zespołu SimFabric S.A. wchodzi łącznie 66 osób, tj.: 1 osoba zatrudniona
na podstawie umowy o pracę oraz 4 osoby zatrudnione na umowach o dzieło, pozostałe na podstawie umów
b2b. Spółki MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A. zatrudniają po dwie osoby na podstawie umowy o dzieło.
SimFabric S.A. dostosowuje swoją strategię w zakresie polityki kadrowej do specyfiki, szybko zmieniającego się
rynku gier komputerowych. Własny model działania sprawia, że firma może szybko i sprawnie podejmować się
nowych, wymagających projektów.
W ramach Emitenta działa 16 zespołów deweloperskich, liczących po 2 osoby oraz 5-osobowy zespół zajmujący
się portowaniem gier na konsole, urządzenia mobilne i urządzenia wirtualnej rzeczywistości, zespół animatorów
i grafików 3D liczący 15 osób oraz 8-osobowy zespół B+R."

Twoja odpowiedz nie wniosła nic do tematu. Może zastanów się spokojnie co ja napisałem i dlaczego ta Twoja odpowiedź nie ma sensu.

Deklaracje na temat zatrudnienia w tej firmie są jak ich opisy bohaterskich negocjacji z Microsoftem.

@Kopiusz

póki nie zobaczę choć paru pracowników (ale serio - grafików, game-developerów, i to spoza rodziny Leszczyńskich) w jakichkolwiek mediach społecznościowych informujących że pracują w SimFabric to moja wiara w możliwości utrzymania się firmy dłużej z wysoką kapitalizacją wynosi całe zero. Do tej pory nie trafiłem na ani jednego grafika czy programisty, który pochwaliłbym się pracą dla tej firmy, co przy ilości zatrudnionych jest jakimś niewiarygodnym kuriozum.

qobaPL napisał(a):
@Scarry, z Global Top Wishlist zniknął Dinosaur Fossil Hunter (a był na 104 miejscu bodajże), kojarzysz może czemu?

Occupy Mars już 47 miejsce.

.... ale już się naprawiło, Steam jak zwykle ma regularne problemy z api.

na dzisiaj pozycje 44 i 101, bardzo dobrze.

CNET przybliża czytelnikom na świecie temat kolonizacji Marsa przez 3 gry, w tym nasz Occupy Mars ...

LINK
Cytat:
While Surviving Mars is a colony-building strategy game, Occupy Mars is an open world sandbox game due out in the next few months that will give you the first-person experience of life on the planet. As a player, you build and update your base, discover new regions and generally try to survive, said Jacek Wyszyński, CEO and CTO of development studio Pyramid Games, based in Poland.

i o zmianach w samej grze
Cytat:
Like with Surviving Mars, the key was to balance realism with playability, Wyszyński said. "Initially, we wanted it to be as realistic as possible, but over the years of development we learned that the most important thing for the player is cool gameplay -- if it's too realistic, it's going to be boring," he added. For example, early feedback was that players didn't want to spend six hours building a corridor -- they wanted to get it done fast, and go exploring

ten tego..... padłem

daty podawane w raportach giełdowych firma nie uważa za wiążące... generalnie żadne podane przez siebie daty nie wiążą firmy do czegokolwiek.... dżizus, nie wiem jak Wy, ale padłem

LINK

Cytat:
Odpowiedzi udzieliła Agata Rybus (Public Dialog). Wynika z nich, że nie powinniśmy traktować poważnie dat premier widocznych na oficjalnej stronie SimFabric, na Steamie i w giełdowych raportach spółki. Komentarz Rybus załączamy w całości:

Wczoraj była ostatnia szansa GRa na zatrzymanie spadku na giełdach "swoich" firm. Wieczorny peak w sobotę 25-30k.... tyle ze nic takiego nie było, wg mnie zapomnijcie o obecnym kursie, już jest przeszłością.

komentarze dla różnego typu gier mają różne typy średniego przełożenia na ilość kupujacych, generalnie krótki slasher-platformówka wydaje się nieporównywalna do gier o wysokim współczynniku immersji, do gier gdzie spędza się całe dnie/tygodnie/miesiące na zabawie. Bo tu spędzą gracze parę godzin i finito. Dlatego porównywanie przeliczników do gier 11bit/Creepy Jarów czy kogoś innego nie bardzo mi pasuje.

Poszukałbym możliwie najpodobniejszej stylem gry o znanej sprzedaży i liczbie komentarzy na Steam.

no i miałem rację.

ostatnia nadzieja na zatrzymanie wodospadu to sobota i weekendowy peak graczy 2-3 razy wyższy niż ten z dnia premiery (czyli 20-30 K graczy). Jeśli tego nie będzie, to dopiero początek wodospadu a nie koniec. Jeśli taki peak się pojawi, to powinien zatrzymać spadki kursu.

.... a wg mnie nie będzie takiego wzrostu graczy, gra nie jest aż tak atrakcyjna, jak wyglądała niektórym że to niby rośnie konkurent do wielkich tytułów typu Wiedźmin 3, Green Hell czy Frostpunk, mi tu wystarczył rzut oka na demo. Platformowy slasher 3d, bez żadnych ambicji, bez rozbudowanego backgroundu, bazujący na prostym pomyśle i prostym pojechaniu na fame Cyberpunk-a.

kmsc2 napisał(a):
na steamSpy pokazuje między 1-2mln...
W takim razie jakiekolwiek porównywanie do FP czy Green Hell już nie ma sensu.
Ta gra to zupełnie inny kaliber.
steamdb.info/app/1139900/graph...

ale za takie toporne naganiania to jednak powinni banować.

Christof_martin napisał(a):
piekny debiut GR ale:

1. przychody dzielone pomiedzy 4 podmioty
2. wycena o okolicy 1 mld PLN.
3. co dalej - roadmap ?

nie wiem co w niej pięknego, peak wg mnie powinien wahać się co najmniej miedzy 20-30 K w dniu premiery i 50k w sobotę, przy tej wishliście, przy tej reklamie, i przy zwolnionym miejscu przez Cyberpunka.

A market cap to tak naprawdę 2 x 1 miliard. A nawet więcej.

edit: a co dalej to niewłaściwe pytanie - to slasher, prosta historia w zamkniętej formie, to nie open sandbox, tu nie ma co robić dalej z grą. Tu tylko dopracować bugi, sprzedawać jak się długo da, pisać nową, liczyć że nowa też chwyci.

Wg mnie od jutra wodospad. Nie mam tych akcji, sama gra nigdy mi się nie spodobała koncepcją i nie wierzę w jej super sprzedaż na dłuższą metę.

tu może być jeszcze gigantyczna afera jak ktoś zrobi twardy "fact-checking" i spróbuje policzyć tych ich pracowników. Nie ma sposobu znaleźć ich przez sieci społecznościowe (ledwo parę osób da się tak namierzyć), mało kto przyznaje się do pracy w SimFabric (co samo w sobie jest kuriozum, kto by się wstydził pracy w spółce giełdowej?). Bardzo chciałbym zobaczyć zdjęcia tych ich parunastu teamów piszących gry i ludzi z ich "centrum badawczego".....

a zatrudnienie, 16 teamów, centrum badawcze itd były oficjalnie podawane inwestorom, nie żadne pitu pitu PRowe...

krewa napisał(a):
Scarry,
Ty się znasz na rzeczy i potrafisz przystępnie wyjaśniać meandry gamedev'u. Czy SimFab w przeszłości faktycznie pokazał na co ich stać, pomijając wątek biegunki via ESPI?

Nigdy, SimFabric ma na koncie jedną grę o której było powiedzmy relatywnie głośno, jest nią Farm Expert 2018. Firma w dokumentach chwaliła się sprzedażą na poziomie 2,5 mln sztuk... tyle że gra jest w wersji darmowej i płatnej a samo Google Play mobilną wersję gry ma dużo ponad 1 mln darmowych ściągnięć.... płatną wersję gry kupiło może tysiąc osób.....

poza tym SimFarbic to mała firemka od małych konwersji gier i niczego jeszcze poza tym godnego uwagi nie osiągnęła. Rozdawała gry za prawie darmo albo za darmo, i te wszystkie akcje podciągnęła do opisów sprzedaży idącej w miliony. Jej komunikaty i opisy działalności sprawiają wrażenie jakby mieli na koncie rzeczy jakie sprzedali w milionach a nie rozdali miliony sztuk.

Nie wiem co tam robi te 60 czy nawet 100 osób bo żadnej jakości ani rozmachu póki co z tego nie widać. Tak jak i ludzi, bo nawet nie widziałem nigdy zdjęć tych ich "teamów".

wg mnie i mojej subiektywnej oceny godziwa cena za akcję to coś pomiędzy 6 a 9 zł.

Krzysztof06 napisał(a):
SimFabric wciąż prężnie działa nad nowymi projektami. Trzeba poczekać i dać im szansę.

A dlaczego "trzeba" ? To jakiś obowiązek ryzykować kapitał w spółce tak niepewnej, która zbłaźniła się przed rynkiem polityką ESPI na szkolnym poziomie ?

aircanada15 napisał(a):
Ketjow, ja dodam:

Christof_martin napisał(a):

Obecnie USA TOP 34 - ma mojej konsoli NS

Scarry, o czym ty do właściwie piszesz, jaka Japonia ?

Zamieszony link Popular games dotyczył regionu UK i EU. I ja podałem ranking sprzedażowy dla tego właśnie regionu. Proszę o odrobinę koncentracji przy czytaniu postów...

OK, tu mnie masz ;)

aircanada15 napisał(a):
Krewa: drugi tytuł na liście Popular , Smash Bros, to sprzedażowo obecnie No.23 w UK, No.25 w Niemczech i No.23 we Francji.
To zaledwie jeden przykład.

niczego tym zestawieniem nie obaliłeś.

A które miejsce w takiej Japonii ? Nintendo wcale nie jest taki prosty do oceny jak próbujecie to zrobić, tu ogromna część rynku to Azja/Japonia gdzie zainteresowania graczy są kompletnie inne niż w Europie/USA. Zresztą różnice zainteresowania Green Hell między USA a Europą widać i tak na przykładzie wersji PC-Steam.

To że SmashBros jest 23 w UK wcale nie oznacza że nie jest na pozycjach 1-3 w Azji i że średnia jego popularność na świecie i sprzedawalność na całym świecie może być jednak zbliżona.

O ile Chris prawdopodobnie przegina przenosząc bezpośrednio i automatycznie ranking popularności na sprzedaż, to wy też przeginacie i to bardzo, nie uznając korelacji jednego z drugim, do tego nie mając kompletu danych do obalenia tego co pisze Chris.

Cytat:
Próbujesz udowodnić, że było inaczej i wklejasz ranking popularności, który nie jest rankingiem obrazującym sprzedaż. Ręce opadają.

udowodnij że tak jest a nie pisz że Ci ręce opadają. Słabe bardzo i tyle.

nie, nie są bezcelowe.

WW3 nie robią ufoludki tylko grupa ludzi, ktora 10 lat nie potrafi napisać kawałka gry, który dałby zarobek. No bez jaj. Nagle dostali kosmicznych kompetencji "bo ww3?" i co ? Ukrywali je 10 lat ?

Przecież Farma to kategoria Simfabric. Dużo szumu, mało kasy, bardzo średnie perspektywy. Przecież gdyby teraz nie pomoc finansowa MyGames to spółka najzwyczajniej w świecie była by na skraju bankructwa. Albo i po.

Dokładnie, Farma 10 latami "działalności" trwale udowodniła że nie jest w stanie samodzielnie nic wykonać co przyniosłoby pieniądze. I w takie coś miałby inwestować wielki podmiot finansowy z USA, no ludzie..... to się nadaje na portale S-F.

mateusz8888 napisał(a):
Wzrosty ze względu na niską kapitalizację? Czy też ktoś wchodzi bo JP Morgan ma inwestować na NC?

ŻE CO niby? JP Morgan miałby inwestować w spółkę Veno51? Nie no ludzie... weźcie sobie na wstrzymanie... przez tyle lat nawet najmniejszy fundusz nie odważył się tknąć tych przekrętasów a teraz niby ma inwestować wielki bank...

już słyszałem głupkowate teorie o inwestowaniu tu przez Microsoft (100% pewne info!) o inwestowaniu przez wielkie podmioty, umowy jak z Bandai miały być rajem, zawsze wychodzi na końcu szare nic.

w bujaniu w obłokach też są granice.

wolumeny sprzed covida nijak mają się do wolumenów w roku gdzie nieproporcjonalnie dużo ludzi gra w domach. Ale jest to jakiś punkt wyjścia.

Nadal, jeśli jest to 3-4 K nie zgadza mi się z komunikatem Forka.

Informacje
Stopień: Opętany
Ostatnia wizyta: 6 marca 2021 14:46:24
Liczba wpisów: 4 809
[1,29% wszystkich postów / 1,31 postów dziennie]
Punkty respektu: 120

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,640 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d