pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Scarry

Scarry

Ostatnie 10 wpisów
Vox napisał(a):
@Scarry
niszowa technologia to ten twój AR własnie.
AR to popłuczyny rzędu 3% rynku VR
https://www.idc.com/promo/arvr

ten rynek dopiero powstanie, po premierze AR od Apple i Samsunga. Jego teraz praktycznie nie ma. Przecież to oczywiste. Jesteśmy rok-dwa przed przełomem. VR nie wymagał takiego poziomu zaawansowania technologicznego i zaczął być promowany zaraz po tym jak pojawiły się smartfony o wysokim ppi w ekranach.

Zakładam pewien poziom ogarnięcia technologicznego rozmówcy... przepraszam jeśli to za dużo.

w naszym świecie zmiany technologiczne są niezwykle dynamiczne, zainwestowanie w złą technologię, bez przyszłości, jest bardzo proste, szczególnie przy takim hałasie marketingowo-PRowym, i jest brutalnie rozgrywane przez rynek.

(btw: nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale pokazujesz mi śmieszne tabelki udowadniające załamanie wolumenu produkcji headsetów VR)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz

Vox napisał(a):
@Scarry, twierdzisz że VR jest ślepą uliczką? Zapoznaj się z trailerem:
.

nie wiem co napisać.. tak bez sensu odpowiedzi to się nie spodziewałem... ja o problemach fizycznych, psychologicznych i całkowicie niszowej roli tej technologii .. ty mi TRAILER...

Ja wiem że Samsung i Apple zrezygnowały z VR na rzecz AR, ty mi trailer gry... sorry nie zorientowałem się że jesteś tu takim samym entuzjastą jak drugi kolega. A co ma Steam robić? Przecież też jak Facebook wleźli w inwestycje w VR to ciągną temat.

Cytat:
renesans

żaden renesans, ostatnie lata przed prawdziwymi technologiami masowymi. Każda umierająca technologia sprawa wrażenie dopracowanej przy pojawianiu się jej następców. To trochę jak plastikowe "smartfony" w momencie wyjścia iPhone-a. Niby wszystko ciągle super (te niezapomniane heheszki Ballmera) a jednak okazuje się zaraz że kompletnie już out-of-date.

za mniej więcej 2 lata od teraz Apple zaprezentuje swoje okulary AR .... cóż, z rynku VR zostanie wtedy popiół.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz

Cytat:
Facebook ...

Cytat:
Wydaje sie wiec ze kolega Demaskatorski moze miec racje jednak.

Facebook nie ma zielonego pojęcia o hardware w dużej skali, firma wręcz obsesyjnie szuka drogi ucieczki w monetyzację biznesu inną niż facebook-Ads, coraz bardziej krytykowane i niechciane. Wg mnie opieranie działań inwestycyjnych o decyzje Facebooka w zakresie jakiegokolwiek hardware jest bardzo ale to bardzo nierozważnym ruchem. Ale oczywiście - wolna wola salute

tak na marginesie przypomnę Ci ich próby "podbicia" innego rynku sprzętu komputerowego przez FB, rynku mobilnego z ich Facebook-smartfonem. Nazywało się to HTC First, miało wielkie logo FB i generalnie po ogromnych zapowiedziach, wielkich reklamach i szumie... wyszło wielkie nic.

takie przypomnienie sprzed paru lat:
Cytat:
The HTC First, also known as the Facebook phone, was unofficially declared a disaster after AT&T dropped its price from $99 to 99 cents on Wednesday.

LINK

wykresy ile to mogą tego sprzedać i jaką pozycję osiągnąć też były

@demaskatorski

To jest oficjalne zdanie firmy Apple, żadne pierdołowate forecasty nie robią na mnie wrażenia bo piszą je ludzie na ogół podobnie rozgarnięci w temacie jak my sami, albo i słabiej.

fajnie się piszę z entuzjastycznym naganiaczem, naprawdę aż się przypomina atmosfera na Farm 51 kiedyś wave

koniecznie postaraj się jak najszybciej odpowiedzieć na ten post, koniecznie, od tego czy napiszesz odpowiedź w ciągu 15 minut w koncu zależy cały twój majątek king

Demaskatorski napisał(a):

Apple patentuje po cichu nowe zastosowania do VR.
Można tak dużo pisać. Zacznij czytać.

po cichu to sobie można bąka puszczać, patenty są jawne i legalne i Apple od wielu lat zaznacza że technologia jest nieprzemyślana i nie zamierzało ani nie zamierza w nią inwestować. Tylko AR.

Dlaczego flagowiec Note 10+ 2019 Samsunga ma nagle niższą rozdzielczość niż Note 9 2018 ? Korporacja uznała że headsety nie mają sensu i zaczeła obniżać rozdzielczości ekranów, nie bedą już wykorzystywane jako wyświetlacze do VR (więc sztucznie wysokie ppi nie jest już im potrzebne)

Wszystkie forecasty starsze niż te z ostatniego kwartału nie mają sensu po decyzjach biznesowych tych dwóch firm.

(btw: UWIELBIAM tą atmosferę spisku - wielka światowa korporacja "po cichu" ustawia się pod to co robi niszowa firma od softu w Polsce, ale wie o tym tylko grupka anonimowych inwestorów w tą małą firmę .. UWIELBIAM takie coś czytać :D:D:D:D )

Vox napisał(a):
no właśnie powyższy wykres temu przeczy.

w ostatnim roku - dwóch weszły zestawy VR od Samsunga, Oculusa (Facebook), Sony, Valve.

to jest przełom - najwięksi gracze już o to zadbają.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Wiesz Vox jaki jest problem z "forecastami"? Ano taki że piszą to smutni panowie pod krawatami widzący cyferki i tabelki i regularnie pierniczący bzdury.

To jest forecast dla rozwoju Windows Mobile i telefonów Nokii z 2013, zakładający że tak to się super sprzedaje że w 2017 przejmie już ponad 12% rynku i będzie dalej rosnąć...

kliknij, aby powiększyć

Windows Mobile właśnie został wyłączony przez Microsoft a jego obecne udziały w sprzedazy to 0,00%.

Cytat:
Polecam poniższy film z boneworks , czy ktoś wierzy ze za jakiś czas np. fps i inne gry będą grane inaczej niż w VR:
m.youtube.com/watch?v=w8a1BAol...

ten filmik pokazuje dlaczego takie gry nie mają szans na sukces - technologia VR odcina gracza kompletnie od zewnętrznego środowiska, jest wyjątkowo inwazyjna i wymaga wyjątkowego otoczenia do gry. Nie możesz wygodnie siąść na fotelu i zacząć sobie pykać, nie możesz pograć sobie chwile na urządzeniu mobilnym, nie pograsz 15minutek czekając aż Cie ktoś zawoła, gry VR wymagają specjalnie przygotowanego miejsca, przestrzeni, nienaturalnej do rozrywki komputerowej postawy stojącej (przy tym nienaturalnie stojącej, ale bez ruszania nogami) z machaniem rąk jeszcze często. Do tego gracz jest kompletnie odcięty od zewnętrznego środowiska w którym żyje. Idealny przykład dlaczego to nigdy nie upowszechni się masowo.

Demaskatorski napisał(a):
FilipBonn napisał(a):

Owszem head sety się sprzedały nieźle, gorzej z grami.
Ponoć największy problem dla gejmingu to wytrzymać w tym ustrojstwie dłużej niż 30-60min.

Naprawdę masz wiedzę z przed około 2017r., nie mówię tego protekcjonalnie, poprostu czas się zupdatowac .Urządzenia i gry tak się technologicznie zmieniły, ze dziś możesz grać godzinami, a średnie czasy użytkowników w goglach skoczyły pare razy w ostatnich dwóch latach. Polecam poniższy film z boneworks , czy ktoś wierzy ze za jakiś czas np. fps i inne gry będą grane inaczej niż w VR:
m.youtube.com/watch?v=w8a1BAol...

kolega "demaskatorski" za to chyba nie ma żadnej wiedzy bo VR to martwa technologia. Mówią o tym giganci, że AR jest przyszłością w formie połączenia wearables (np smartfonu z okularami) a nie VR. VR to nisza, i będzie taką coraz bardziej wyspecjalizowaną dopracowywaną niszą właśnie a nie masową rozrywką.

W VR wogóle nie weszło Apple, a Samsung, po 5 latach intensywnych prób rozpowszechnienia headsetów odpuścił rynek kompletnie. Właśnie niedawno z okazji premiery nowych urządzeń z serii Note 10.

Dla mnie trzeba być niewiarygodnym naiwniakiem żeby inwestować w umierającą technologię. VR to trochę jak telewizory 3D swego czasu.

chris_martin napisał(a):
mlutek68 napisał(a):
HEJ jakieś nowe info lub nowinki ? bo coś sie dzis ruszuło nie wiem z jakiego powodu. jakieś większe zakupy czy tez podbitka?

Trigon tfi przestał sypać akcjami

ja pierdziele ... to już sekciarstwo na poziomie KOV .... wszyscy przeciwko naszej perle. Tej jednej jedynej, której akcji nie dam sobie, no jakżeby inaczej, wyrwać za nic. Żadne tam Trigony spekulanty.

coraz weselej.

FilipBonn napisał(a):
Ze swojej strony powinienem podziękować Scarry'emu za to że chciało mu się tu zajrzeć i podzielić swoim zdaniem. Niepopularnym a trafnym.

A dziękuję salute , tutaj ciężko się przebić, więc może czasem przesadzam z formą, poza tym serio nie uważam teraz tej firmy za atrakcyjną inwestycję.

Do zostania polskim Paradoxem tu jeszcze dekady a nie lata. Jeśli w ogóle się uda, bo trzeba znaleźć trwałe nisze dla siebie.

btw: widziałem tu podśmiechujki z tego co narysował krewa.. wygląda na to że znowu miał rację.

Informacje
Stopień: Opętany
Ostatnia wizyta: 20 grudnia 2019 11:51:58
Liczba wpisów: 4 400
[1,31% wszystkich postów / 1,35 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,705 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d