Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Scarry

Scarry

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Rynek z resztą też nie wierzy, bo kapitalizacja to ledwie 20 mln zł.

Kapitalizacja w sumie relatywnie konserwatywna - 11bit miał kapitalizację wahającą się różnie od ok. 45 do ok. 20 mln przed sukcesem TWOM. A tam rynek też kompletnie nie wierzył na sukces w dużej skali. 11bit miało opinię firmy od gier typu Anomaly i próbowało ze średnim skutkiem podbijać "mobile" (też paroma małymi gierkami).
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz

@lelo-pakero
ja nie robię "ciągle" porównań, a już na pewno nie do Farmy o której nigdy nie miałem dobrego zdania

Jakoś nie zauważyłem żeby na wątku 11bit wiara twierdząca że 3-4 miliardy kapitalizacji są możliwe była za to banowana, a przecież tam część osób wprost tak pisze, co jest całkowitą fantastyką w dniu dzisiejszym.

@spinor1
tak, wiem czym się jedno od drugiego różni, ale generalnie jakoś jedno z drugim mi się kojarzy, wszystko zależy od pozycjonowania kamery przy TPP, bo są gry gdzie widoki TPP i izometryczny są możliwe oobk siebie.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz

topfacet napisał(a):
W obliczu tych pozytywnych wiadomości, bardzo mnie dziwi zachowanie kursu, COM sprzedaję się jak widać świetnie, z miesiąc dalsze premiery a kurs utknął w miejscu.

ilość potencjalnie zarabianych pieniędzy vs kapitalizacja. To o czym mówiłem. Tu już dawno nie chodzi o to że 11bit zarabia, i to dobrze, tylko jak dużo zarabia, żeby uzasadniać miliardową kapitalizację.

Cytat:
Czy dziś jesteśmy w stanie ocenić tą szansę?

no tak słabo, jest to oczywiste ;) .. ale to po pierwsze NC, tu pewne ryzyko jest wpisane w sam rynek, w takie firmy nie inwestują ludzie od WIG20, po drugie w momencie jak będziemy mieli realnie szansę ocenić, to będzie to oczywiste, juz po zawodach, wtedy każdy przeciętnie inteligentny człowiek może sobie kupić akcje mając pewność sukcesu, tyle że tak nie zarabia się dużych pieniędzy.

5 lat temu rynek miał podane na tacy wszystko o 11bit - opis TWOM, pięknie wykonany trailer, znał kompetencje teamu i .... i w 2014 roku między premierą trailera a premierą fizyczną gry kurs spadł ok. 50% (z ok 14 na 9 zł), bo mimo wszystko błędnie większość oceniała możliwości teamu piszącego grę.

MI się wydaje że na NC trzeba jednak ryzykować ze zdecydowanie podwyższonym progiem ryzyka - tu 20-30% szans na duży sukces (tyle teraz daję tej grze), z pewnym rozbiciem na parę podmiotów, daje szansę na trafienie kolejnego wystrzału zwielokrotniajacego kapitał. Ja tak do tego podchodzę, zdając sobie sprawę że wybiegam w przyszłość i mam zdecydowanie podwyższone ryzyko na kapitale.

@Space Cowboy

no ale podajesz linki do promocji po 3 latach od premiery gry. Nie przypominam sobie żadnych takich przecen przez okres jak śledziłem jej sprzedaż. Moze teraz już i schodzą niżej. Zresztą fajne jest że gra ciągle sie sprzedaje i ciągle jest ogrywana.

Anyway: Blades of Shogun to jest doskonały przykład jak mały zespół (ok. 20 osób włącznie z zewnętrznymi freelancerami) moze stworzyć super sprzedającą się grę, która nie wymagała ani super grafiki ani super nakładów produkcyjnych, tylko zbudowanie przekonywującego klimatycznego świata i pomysłu na rozgrywkę.

Utnapisztim napisał(a):
Scarry napisał(a):
Za strefainwestorow.pl

TheDust odsłania karty.

360tys kopii - OK, ambitne, choć możliwe, ale 47 mln przychodu z 360 tys kopii??? Po przecenach wyciągną średnio 130 zł z kopii???? To ma być gra pozycjonowana jako "quadruple A" czy co? Naprawdę można bezkrytycznie odbierać takie założenia? I jeszcze ten T-Bull w akcjonariacie... Sick

mamy świat RPG, mamy widok TPP... ostatnio oglądałem doskonałą produkcję za niewielki budżet, która odniosła naprawdę spory sukces i wygląda że będzie sprzedawać się wiele lat - Shadow Tactics: Blades of Shogun, i nie ma żadnego problemu 3 lata po premierze trzymać ceny 110-160 zł i ciągle się sprzedawać, nawet na przecenach cena ciągle oscyluje przy 80-100 zł. Stylem gry nie jest to klasyczny rpg, tylko coś blisko, coś co nazywa się popularnie "skradanką" czy jak kto woli "Stealth-tactical", ale daje wyobrażenie o możliwościach sprzedaży gry w takim środowisku TPP. Średnia jej sprzedazy na pewno przewyższa 130 zł, raczej też przewyższa 150.

grafika Blades of Shogun oparta na już dość prymitywnym silniku Unity, wręcz śmiesznie słaba graficznie na dzisiejsze standardy (wesoła pikseloza z obiektów bitmapowych) , baaaaaaardzo budżetowo napisana, a gra zachwyca pomysłem, grywalnością, klimatem świata. Sprzedaje się super i ma doskonałe oceny graczy i serwisów branżowych.

Zupełnie więc nie ogarniam tego "jak można bezkrytycznie" itd... można, bo to nie jest bezkrytyczne a całkiem realne. Gry TPP RPG jeśli trafią w gust graczy potrafią trzymać wysokie ceny latami.

Swoją drogą to doskonały przykład gry Indie-AAA do dyskusji czy da się taką grę zrobić i odnieść na niej komercyjny duży sukces.

FilipBonn napisał(a):
Oby nie skończyło się jak z JuJuBee i Kurskiem... chyba mieli nawet jakiś nagrody z PGA (teraz już wiem ile są warte).

Projekt to wielka nie wiadoma, co nie znaczy że nie da zarobić Think

zawsze jest taka możliwość, ale na konferencji było widać że jest chemia między właścicielami a Piekarą, sam Piekara absolutnie nie jest żadnym newbie w świecie game-developingu. Chłopaki kodować potrafią, faktycznie to co do tej pory robili to inne gierki, dużo mniejsze projekty, na styku rynku gier i reklamy, ale jakość kodowania jest w nich przecież bardzo dobra. Mi się, to co powiedzieli na konferencji, podobało. Miałem wrażenie że ich oczekiwania są rozsądne a i środowisko z widokiem TPP wydaje się najlepsze na grę, która musi tak zbudować świat gry, żeby ukrywać pewne braki budżetowe, ukrywać że to nie jest gra z budżetem premium AAA, ale równocześnie musi stworzyć klimatyczne przekonywujące instancje. Jakby robili FPP to bym był dużo bardziej zaniepokojony a szanse na sukces spadłyby dla mnie do prawie zera. Zresztą mają tu kogo naśladować bo takie 11bit przez wszystkie Anomaly, TWOM (w sumie i we Frostpunku), też jechał na sprytnie wykombinowanym silniku graficznym ukrywającym niedostatki w 3D i słaby budżet (co natychmiast wyszłoby gdyby spróbowali przejść na FPP w tamtych produktach).

A - niedługo firma ma szansę dostać jeszcze dofinansowanie z programu GameINN. Tu akurat konotacje autora powieści zupełnie nie przeszkadzają "a nawet wręcz przeciwnie" ;)

Do tej pory, po pierwszych zapowiedziach i liście intencyjnym, szanse na powodzenie projektu oceniałem na jakieś 10%, teraz po konferencji dałbym im 30%. Poprzyglądam się ;)

ps.
a i jeszcze pozamerytoryczna taka uwaga - nie sądzę żeby Piekara chciał zszargać swoje imię braniem udziału w jakimś fake-przedsięwzięciu, które de facto zniszczyłoby kompletnie jego opinię w branży.

Za strefainwestorow.pl

TheDust odsłania karty.

Cytat:
Są tacy inwestorzy którzy są zadowoleni ze zwrotów jakie daje kapitał zainwestowany w 11bit

Dla mnie to trochę inaczej, Baks nie do końca masz zwrotu z kapitału, tak długo jak nie zamkniesz pozycji i jej nie spieniężysz żeby mieć z niej realny zysk. Tak długo jak zajmujesz pozycję jesteś posiadaczem waloru, który jutro, bo jakiejś dramie, może nagle spaść o 80% (czego absolutnie nikomu nie życzę). Nie masz też przecież wypłacanych dywidend. W każdym razie ja to tak zawsze widziałem, księgowy może widzieć to inaczej. Póki nie urealniam swojego rachunku o wynik w gotówce, to wszystko dla mnie jest takie "fugazi"....

Cytat:
inwestora który kupuje dzieła sztuki

samo nawet dalekie porównanie firmy z giełdy do dzieł sztuki już jest niepokojące do dalszego toku rozumowania. Normalnie KOV "i nie dam sobie wyrwać akcji".

Cytat:
Jakie masz gwarancje, że wybrane przez Ciebie spółki spełnią zakładane cele ?

wg mojej jakże subiektywnej oceny to zdecydowanie większe niż szansa że 11bit utrzyma wycenę w wysokości okolic 1 mld PLN.

@Frey
rozumiem że poklepywanie po plecach z bajkopisarzami w typie baksa na pewno jest bardziej krzepiące niż czytanie czegoś co może sie nie spodobać, no jasne.

Informacje
Stopień: Opętany
Ostatnia wizyta: 19 września 2019 08:59:27
Liczba wpisów: 4 389
[1,33% wszystkich postów / 1,40 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,562 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d