pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Marek Butelka

Marek Butelka

Ostatnie 10 wpisów
jaskolek napisał(a):
Na rozprawie 20.11.2019 ujawniono wniosek obrońcy głównego oskarżonego o odroczenie rozprawy. Adwokat byłego prezesa oświadczył, iż nie ma wiedzy jak będzie wyglądać hospitalizacja oskarżonego, ale poinformuje o jej przebiegu, gdy tylko taką wiedzę zdobędzie. Sąd postanowił: dopuścić dowód z pisemnej opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej na okoliczność ustalenia, czy stan zdrowia oskarżonego Romualda Ś. uniemożliwiał jego stawiennictwo na rozprawie 16 oraz 25 października 2019r. Celem wezwania świadków wnioskowanych w akcie oskarżenia przewodniczący zarządził przerwę do dnia 27 listopada 2019r.


Oskarżonego można przywieźć na szpitalnym łóżku jak "Kulawego"

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/...

Syndyk odzyskuje rozsiane po dolnośląskich dziurach nieruchomości, które dostały nóg. Ich wyceny to ułamek tego co nam "zniknęło" z portfeli. Samorząd ze Środy szykuje się do zakupu szpitala za zaledwie 4 mln zł.

www.komunikaty.pl/komunikaty/p...

www.komunikaty.pl/komunikaty/p...

www.roland-gazeta.pl/uwaga/wsz...

Ogłoszenie o przetargu na szpital w Środzie Śląskiej:

www.komunikaty.pl/komunikaty/p...

jaskolek napisał(a):
biznes.newsweek.pl/romuald-j--...

Był sobie kiedyś taki artykuł... Ciekawe, że newsweek go usunął. Przecież niejednego mógł zainspirować do uszczęśliwienia ludzi swoimi pomysłami biznesowymi i przy okazji zarobienia fortuny king


W internecie nic nie ginie.

Anna D. adwokat Romualda skazana na 2 lata bezwględnego więzienia prawomocnym wyrokiem

www.stockwatch.pl/wiadomosci/a...

Tak jak życzyłem Wszystkiego Najgorszego w Nowym Roku przy okazji któregoś Sylwestra, tak ta "pani" skończyła. Zmarnowane wiele lat studiów, zmarnowana kariera akademicka. Brawo, ale to i tak dużo za mało. PS. Czy można już używać jej pełnego imienia i nazwiska?

Moderator:
Na żądanie kancelarii prawnej działającej w imieniu Romualda Ściborskiego usunięto sformułowanie, które zdaniem kancelarii narusza godność Romualda Ściborskiego, a więc dobro osobiste chronione prawem.Nie zabezpieczono majątku reszty członków grupy, bo jeszcze toczą się odrębne sprawy odnośnie tego. Tak to rozumiem. W ogóle dużym problemem jest to, że pokrzywdzeni nie chodzą na te rozprawy. To jest bardzo niebezpieczne, bo tego co dzieje się na sali rozpraw trzeba doglądać i wywierać presję. Bardzo nie podobają mi się te 6-milionowe grzywny. Czy tego nie da się jakoś oprotestować? Przecież to są... pardon były nasze pieniądze. Teraz nawet na tych ochłapach swoje łapy położy państwo. Niech zamieną im te grzywny na prace społeczne alboco.

Syndyk odzyskał średzki szpital, który uprzednio dostał nóg www.roland-gazeta.pl/14561-syn...

Sąd wnosi o rozwiazanie PCZ bez przeprowadzenia upadłości likwidacyjnej. Termin na odwołanie 3 miesiące.

www.imsig.pl/pozycja/2017/168/...

Cytat:
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, ogłasza o wszczęciu postępowania o rozwiązanie bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego podmiotu o nazwie: PCZ SPÓŁKA AKCYJNA W UPADŁOŚCI LIKWIDACYJNEJ, zarejestrowanego pod numerem KRS 290076, ostatni adres siedziby: 53-418 Wrocław, ul. Szczęśliwa 38A/2.
Wzywa się wszystkie osoby, których uzasadniony interes mógłby sprzeciwić się rozwiązaniu podmiotu bez postępowania likwidacyjnego i jego wykreśleniu z Rejestru, do zgłaszania okoliczności przemawiających przeciwko rozwiązaniu w terminie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia.


Kod:
Dostawiono cytat. Proszę pamiętać o cytatach do linków.


O co w tym chodzi? Czy to jakiś biurokratyczny wygłup sądu, czy coś się dzieje - jak zwykle niedobrego?

Jak informuje Prokuratura Krajowa, śledczy z Rzeszowa skierowali do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia akt oskarżenia przeciwko Annie D. - adwokatce z listy Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu i wykładowczyni miejscowej uczelni www.tvn24.pl/wroclaw,44/akt-os... Annie D. grozi do 10 lat więzienia.

Tutaj kobiecie dali 15 lat (sumowanie wyroków) za oszustwa gospodarcze na ...100 tys. zł


Romuś nie sra bez planu, nie poszedł by do sanatorium, gdyby mu się to nie kalkulowało.

Dlatego trzeba dołożyć wszelkiej staranności by już stamtad nie wyszedł, a przynajmniej w rozsądnym wieku i terminie. Teraz ma jakieś 40 parę lat. Niech sąd da mu 15 i będę delikatnie ukojony. A później będzie się nasyłało na niego komorników i firmy windykacyjne, żeby mu nawet stołek spod d. wyciągali.

Kiedy rozmawiałem z pewną kompetenetną osobą, to z tego co zrozumiałem sąd może postawić bank w jednym szeregu z obligatariuszami, powołując się na jakieśtam "solidarnościo-sprawiedliwościo-społecznościowe" zasady. Ale mogę się mylić... Byłoby to zresztą faktycznie sprawiedliwe, bo bank przed przyznawaniem kredytów na prawo i lewo, jako podmiot kwalifikowany, powinien lepiej zbadać sytuację majątkową piramidy. Miał ku temu środki nieporównywalnie lepsze niż inni. Wysokiej staranności wymaga od niego wprost prawo bankowe.

Za popełnione przestępstwa parze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Aldona Lema dodała, że prokurator rozważać będzie podwyższenie górnego progu pozbawienia wolności o połowę. www.bankier.pl/wiadomosc/Oszus...

Czy ktoś orientuje się czy w naszej sprawie prokurator też może wnioskować o coś takiego?

Jeden z najbogatszych Polaków zostaje w areszcie. Sąd: obawa matactwa VIDEO

www.tvn24.pl/wroclaw,44/szefow...

Obrońca Ś. to Anna Drozd, adwokat ze świetnie znanej nam kancelarii Optima Legal Consulting

www.kancelaria-olc.pl/info/kan... Choć wiem, że to nierealne, to z okazji Nowego Roku życzę z całego serca byście się zakrztusili tą sprawą i pieniędzmi.

Pokaż lekarzu co masz w garażu pk.gov.pl/aktualnosci-prokurat...

Dla porządku - zarzuty zreferowane przez samego prokuratora www.tvn24.pl/wroclaw,44/dolny-...

To jest oczywiste, że jest tak jak nie powinno być. Obejrzyj sobie jednak choć jeden odcinek telenoweli Amber Gold i dojdziesz do wniosku, że w porównaniu do AG sprawy PCZ postępują błyskawicznie i nawet zarzuty są w miarę rzeczowe. A przecież to prawie bliźniacze sprawy. Prokuratura natomiast w całym kraju działa równie nieudolnie i w oparciu o przepisy, które są w istocie zachętą do wyłudzeń. Nie ma się oczywiście z czego cieszyć, zostaliśmy wyrąbani i co najwyżej można napawać się jakąś namiastką sprawiedliwości. Z tego co słyszę nie postawili im zarzutu ukrywania dowodów, "utraty operacyjnosci", czyli de facto niszczenia majątku i kilku innych, ale za to grożą niskie kary. Stanowczo za mało ich też nałapali.


Wielkie podziękowania dla redakcji Stockwatch. To forum i artykuły zrobiły bardzo dużo w tej sprawie.

@addison

Ustawowe znamię, stanowiące skutek przestępstwa oszustwa określonego w art. 286 § 1 kk, wypełnione zostaje wtedy, gdy sprawca, działając w sposób opisany w tym przepisie, doprowadza inną osobę do rozporządzenia mieniem, które jest niekorzystne z punktu widzenia interesów tej osoby lub innej osoby pokrzywdzonej. Powstanie szkody w mieniu nie jest koniecznym warunkiem do przyjęcia, że doszło do tak pojmowanego niekorzystnego rozporządzenia. (Wyrok Sądu Najwyższego – Izba Karna z dnia 30 sierpnia 2000 r. V KKN 267/2000)

karne-prawo.pl/index.php/2015/...

Na koniec starosta przytoczył pismo członka zarządu PCZ-tu Stanisława Pachołka do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry – Myślę, że uzmysłowi to państwu z kim mamy do czynienia. Oto jego fragment: Zarząd PCZ S.A. w upadłości likwidacyjnej we Wrocławia pragnie zwrócić Pana uwagę na nieprawidłowości mające miejsce w ramach toczącego się postępowania upadłościowego PCZ S.A., których efektem może być pozostawienie kilkuset tysięcy pacjentów Dolnego Śląska bez dostępu do świadczeń medycznych. Na wstępie Zarząd pragnie przypomnieć o istniejącym od kilkunastu lat szacunku dla idei oraz programy Prawa i Sprawiedliwości. Środowisko związane z grupą Kapitałową PCZ, której spółką-matką jest PCZ S.A. w trakcie dotychczasowych kampanii wyborczych wspierały i głosowały zawsze na kandydatów tego ugrupowania, co w regionie Dolnego Śląska wielokrotnie budziło nie zadowolenie a wręcz ataki i szykany ze strony PO. To pracownicy medyczni Grupy w trakcie kampanii w 2005 roku podejmowali we własnych placówkach Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pomimo jednoznacznego sprzeciwu lokalnych władz. Ideały wyznawane przez Prawo i Sprawiedliwość zawsze stanowiły też podwaliny budowy polityki Grupy Kapitałowej PCZ, która dążyła do jak najszerszego udostępniania wysokiej klasy świadczeń medycznych. Od dłuższego czasu spółki medyczne Grupy kapitałowej PCZ, w tym również spółka-matka, stały się obiektem ataków osób powiązanych z Platformą Obywatelską, w szczególności za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia.

www.powiat-sredzki.pl/PL/1000/...

@sasky Nazbierają kilometry akt, z wiedzą która jest powszechnie znana i wynika wprost z dokumentów i zapisów w urzędach, a najbardziej żałosne w tym wszystkim jest to, że później sędziom i tak nie będzie chciało się tego czytać. W normalnych krajach wytarczy przesłuchanie kilku najważniejszych poszkodowanych i potwierdzenie zarzutów, a reszty jakiejś drobnicy się nie bada, bo szkoda na to pieniędzy i czasu. Poziom niektórych pytań faktycznie masakryczny. Ktoś kto je układał nie ma pojęcia o spółkach i obligacjach. Prawdopodobnie jest to nawet jakiś szablon. Odeślę ich do prawnika, jak zresztą radził, jeśli dostanę wezwanie. Mnie szkoda na to nerwów.

Włodarze wehikułu znów uderzają w groteskowe tony. Po złym banku, złych "osobach zainteresowanych", syndyku oraz złych samorządach przyszedł czas na niedobrą Platformę Obywatelską i konspiracyjne skrywaną miłość do PIS (sic!). Chyba zwrócę się do autora bloga o kopię tego listu.

Kuriozalna miłość

Kuriozalna i dziwna sytuacja miała miejsce podczas ostatniej sesji Rady Powiatu. W pewnym momencie Wielce Czcigodna Pomyłka Powiatu zaczęła odczytywać pismo, jaki Polskie Centrum Zdrowia we Wrocławiu, raczyło wystosować do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. W piśmie tym jeden z szefów bankruta wylewał żale PCZ – u na – ogólnie rzecz ujmując – prześladowania i szykany, jakich PCZ doznawał ze strony „platfusowej” partii podczas jej rządów.

Trzeba tu nadmienić, że radość Wielce Czcigodnej Pomyłki podczas czytania tego pisma była niepisana. Słuchacze mogli się m.in. dowiedzieć, że platfusowa partia ich gnębiła, ale oni i ich pracownicy zawsze byli za PiS z powodu czego niewymiernie cierpieli.

robert-mazulewiczii.blogspot.c...

I jeszcze inny artykuł: elka.pl/content/view/81210/77/...Jak nie wiesz co zeznać, to po co składałeś zawiadomienie? Siedź na tyłku, czekaj na ugodę, pan Ściborski jako przykładny mąż, ojciec, biznesmen i dyplomata przecież wszystko zwróci z odsetkami, a później przyjdzie jeszcze osobiście podziękować za cierpliwość.

W pierdlu będą się układać o miejsce na pryczy.

Jest nas dużo. W polskim prawie jest, jak sie okazuje jakimś cudem pozostawiona przez poprzedni rząd całkiem fajna luka. Może zróbmy tak:

wiadomosci.dziennik.pl/wydarze...

Wystarczy zaledwie 10 niskich wyroków i już w praktyce jest dożywocie.

Jako osoba z "dłuższym stażem", były inwestor radzę zainteresować się jakością zabezpieczeń i szybkim zabezpieczeniem ewentualnego pozostałego majątku spółki. A konkretnie na którym miejscu jesteście wpisani w hipotece i jaką metodą wyceniane były zabezpieczenia. Zwykle w takich przypadkach są to metody dochodowe, eufemistycznie to ujmując najmniej korzystne dla wierzyciela. Słowa nic w tym kraju nie kosztują, można obiecać a nawet zapisać na papierze dosłownie wszystko.

"Spotkanie władz z przedstawicielami PCZ
Starosta: firma oszukała powiat
30.06.2016. Radio Elka, Monika Kaczmarska-Banaszak

W szczęśliwy finał sprawy nie wierzy też radny powiatowy Jan Przybylski, który w mocnych słowach określił, że powiat zadał się z gangsterami, którzy prowadzą politykę rabunkową i dodał, że spółka nigdy nie zapłaci za kupno szpitala. Radny winą za sytuację obarczył też zarząd powiatu, który podpisał umowę ze spółką.

Rozmowy prowadziła burmistrz Irena Krzyszkiewicz, zadając konkretne pytania przedstawicielom firmy: - Proszę nam wytłumaczyć, jaki cel państwu przyświecał, kiedy kupiliście szpital, który nie działa? Podobnie jak w Środzie Śląskiej, bo rozmawiałam z tamtejszym burmistrzem. Także tam rozesłaliście radnym i burmistrzowi identyczne pismo, które trafiło też do radnych z Góry, że samorząd nie pomaga państwu, że nie możecie prowadzić działalności. To wszędzie gdzie kupiliście szpital, kłody pod nogi wam się kładzie? Wszędzie wam przeszkadzają? Jak wygląda bilans za 2015 rok? Zakończyliście zyskiem czy stratą?
"

elka.pl/content/view/80316/77/...

PCZ listy pisze...

robert-mazulewiczii.blogspot.c...

...a ludziom skacze ciśnienie. Cytat:


"Z treści tego bezczelnego pisma wynika niezbicie, że nieomal kompletnemu zamknięciu szpitala winien jest powiat górowski, który w chorym mniemaniu autorki pisma, ma na celu: „(…) całkowite zaprzestanie prowadzenia działalność gospodarczej przez spółki powiązane z PCZ S.A.”

Nie wiadomo tylko czy na taką wieść śmiać się czy płakać?! Oczywiście, że gdy powiatowa koalicja ubiegłej czarnej kadencji dawała nieomal w prezencie nasze wspólne dobro, jakim był nasz wspólny szpital, zarówno interes, mieszkańców mogących być pacjentami szpitala, w **** mieli nie tylko interes potencjalnych pacjentów, ale też pracowników szpitala. Tym ostatnim w swoiście rozumianej „podzięce” za trud, znój i oddanie dla pacjentów, nie zagwarantowano w **** wartej umowie sprzedaży szpitala (czytaj: darowizny) żadnych praw. Zostawiono pracowników na pastwę ludzi pozbawionych honoru i elementarnej uczciwości.
"

Jak widać nie tylko "Bank, którego nazywy wymienić nie można" zawinił pecezetowi ;) Po raz kolej przecieram oczy i pytam się, gdzie ja żyję?

Jak zwykle w tego typu przypadkach pewnie są tu jakieś plecy. Wygląda na to że trzeba będzie iść po odszkodowania do sądów poza Polską. To że naiwny człowiek wpieprzył się w takie gówno to jedna sprawa, ale druga, całkiem osobna to reakcja licznych organów państwa. Czy są tu jacyś prawnicy znający podobne europejskie precedensy?

Mam deja vu ze sprawą PCZ S.A. Co gorsza też interesowałem się kiedyś obligacjami PTI. Morał dla was jest jeden - uderzajcie do Nomada, bo ten zna już na pamięć cały arsenał chwytów tego typu ludzi. "Dziwny" wykup obligacji spółki, która za chwilę ogłasza upadłość? Standard... kto jeszcze nie wie w co wdepnął - polecam przeczytać wątek PCZ.

To już jest groteska. Druga Białoruś, jak słowo daję.


kliknij, aby powiększyć

"Góra Śląska: szpitala praktycznie już nie ma, ale pozostały długi"

www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-...

Jaki układ, w oparciu o co i z kim? W kasie ponad 100 mln manka, majątek wyprowadzony, a to ^$##^ wysyła listy z oficjalnymi propozycjami. Gdzie ja żyję? To już Białoruś?

FIBA zawiesza koszykarskie związki. W tym gronie Polska

www.rp.pl/Koszykowka/160419383...

Rzutki konsul belgijski, doktor Romuald ma sądy w d. nie wspominając o setkach milionów odszkodowania za wydmuszkę, którą rzekomo zniszczył mu bank. A jego księgowy z pełną powagą twierdzi ni mniej ni więcej, że

spadające ceny obligacji i akcji doprowadziły PCZ do bankructwa ;)

Wyborne. Nowe Himalaje cynizmu na New Connect zdobyte. Niech sąd kończy ten cyrk.


"Gdy bank wypowiedział umowę, spółka PCZ musiała poinformować o tym giełdę. To rozpoczęło lawinowy spadek wartości akcji i obligacji - mówił księgowy. - Wartości te spadły tak drastycznie, że automatycznie wartość przedsiębiorstwa zmniejszyła się do minimum."

Czytaj więcej: www.gazetawroclawska.pl/wiadom...

Prośba do ludzi z Wrocławia i okolic... niech ktoś nagrywa proces i wrzuca na YouTube. Dokumentujmy to wszystko i rozdmuchujmy. Niech inni też wiedzą jak się robi w Polsce pieniądze, co to giełda, co to Catalyst, co to obligacja korporacyjna PCZ S.A. i kto tym wszystkim operował. Na salę może wejść przecież każdy.

www.radiowroclaw.pl/articles/v...

Docisną nas jak tego dorsza. Nawiasem mówiac - bardzo dobra ryba. To o czym piszecie ma przełożenie na bankowość bardziej niż na cokolwiek innego. Dla 3-4 miliardów ...PLN zwiększonych wpływów z podatków, bo nie sądzę by było to więcej, per saldo ryzykują zachwianiem ekstremalnie lewarowanego systemu bankowego. Kapitały własne banków to wszak ~12-13%. Upadnie nawet kilka niewielkich banczków i już ryzyko urośnie. A może upasć średni jak te getiny. Ryzyko da się przeliczyć na złotówki. W pierwszej kolejności straty w wysokości grubych miliardów poniesie akcjonariusz banku czy PZU wskutek paniki giełdowej. Także szary Kowalski... Dalej... zapłacą za to banki - większe ryzyko to większy koszt pieniądza = droższy pieniądz = niższy popyt = niższa sprzedaż = niższe zyski itd. Kolejny będzie klient, na którego zostaną przerzucone podatki. To jak bardzo będą przerzucone zależy od sztywności popytu. Popyt sztywny (np. narkoman) przełknie 100% a nawet i 500% podwyżki bez mrugnięcia okiem. Najwyżej kogoś obrabuje albo zabije dla działki... Przy wysokiej elastyczności cenowej popytu (powiedzmy, że usługi komunikacyjne) klient pójdzie do konkurecji czy nawet w ogóle przejdzie na inną gałąź (np. zacznie dojeżdżać do pracy z sąsiadem). To jaki faktycznie jest popyt na bankowość i dług w naszym nieszczęsnym kraju, to już zostawiam do oceny każdemu myślącemu. Na końcu tego łańcuszka jest państwo. Jeśli załamie się system bankowy to nie będzie akcji kredytowej a spadki PKB będą na zasadzie tąpnięcia. Jeśli dojdzie jedynie do podniesienia kosztu pieniądza i zmniejszenia akcji kredytowej to też będą to olbrzymie straty liczone w dziesiątkach miliardów niepobranych podatków od niedoinwestowanych firm, wzrostu bezrobocia i obsługi długu (zwiększone odsetki od oficjalnego bln zł państwowego długu). Na końcu, po paru latach zagranica przyjdzie wykupować krajowe, rentowne biznesy za bezcen, przez co dojdzie do dalszego zubożenia i skolonizowania PL. Jak będzie później reputacja takiego kraju... ? Bez dobrej reputacji ciężko prowadzić interesy. A wszystko to dla kilku miliardów zł... To nie jest jedynie moja fantazja czy marudzenie. Orban przeszedł już tę drogę i wycofuje się rakiem z takiej polityki. Zresztą od początku tłumaczył się, że ma sytuację nadzwyczajną, wymagającą nadzwyczajnych działań (podnoszenia ręki na cudzą własność).

"Jedynie znalazłem, że emitent może za zgodą KNF wcześniej wykupić, ale o zobowiązaniu to nic."

I to jest w tym wszystkim kluczowe. Takimi informacjami można manipulować rynkiem. Z czego kolesie skrzętnie korzystają. Na GPW są dziesiątki spółek, które "prowadzą" buy-back całymi latami. W rzeczywistości, to jeśli mówią to znaczy że mówią. Nic ponadto. Nikt ich za to nie rozlicza. A buy-back w przypadku obligacji... jeszcze na Catalyst... horror... to chyba każdy tutaj wie do czego taka "instytucja" w Polsce przeważnie służy.

Jan Spilliaert
Konsul Honorowy Królestwa Belgii we Wrocławiu
ul. Obłaczkowo 11A, 62-300 Września
tel. 61 436 79 69, e-mail: konsul@spilliaert.com

Masz rację, gorzej niż za rządów złodziei być już nie może i jakieś koszty odchodzenia od tego muszą być, ale tutaj nie mamy do czynienia z cynizmem, a głupotą (ignorancją). Takimi wypowiedziami można zrujnować w gospodarce więcej niż górnicy i wtedy stare z dużym prawdopodobieństwem wróci. Sygnał jest czytelny - ważnym decydentem jest zupełny dyletant. Gdy ucieknie kapitał i skoczą stopy to pozostanie tylko drukować puste pieniądze.

@Marc0101

Ten człowiek bredzi. To typowa "leninowska kucharka" oderwana granatem od pługa. Zapewne nie odróżnia nawet ROE od ROA. Nie mówiąc o czymś takim jak współczynniki wypłacalności, czy tajemna "wiedza" o tym, że nie ma w PL banków inwestycyjnych... jedyne co może zrobić to udzielić lewych kredytów na grube miliardy albo dokapitalizować kopidołów akcjami "czempionów". Choć oczywiście mogę się mylić. Każdy chyba tutaj dobrze zdaje sobie sprawę, że inwencja w wyprowadzaniu majątku ze spółek jest w tym kraju wysoko rozwinięta. Niemniej jednak uprzedzanie ofiar o tym co zamierza się im przykrego zrobić wydaje mi się skrajnie niepoważne...

Tutaj jak kończył Grobelny:


Rajcujecie się tu jakimiś wskaźnikami, a prawda jest taka, że banki, ubezpieczyciele i w ogóle instytucje finansowe są bardzo trudne do badania. W tego typu spółkach wiele spraw można ukryć przy pomocy księgowości i to zgodnie z prawem. W dużej mierze jest tak, że banki w raportach pokazują to co chcą pokazać. A jak pracuje KNF to chyba każdy wie. Zabezpieczenia powszechnie są wyceniane w bankach metodami dochodowymi i luka między ich wartością godziwą (rynkową) a taką wyceną może być gigantyczna. Firma upada, zabezpieczenie pęka i pojawia się olbrzymia strata, którą trzeba pokryć dodrukiem albo zamykać bank. To potężne pole do bezkarnych nadużyć. Wskaźniki koncentracji też można rozpisać by wszystko było jak trzeba w papierach. Tak było m.in. w SK Bank, a to przecież można powiedzieć była płotka. I co wam wtedy po wskaźnikach wypłacalności?

Nowe-stare infa w sprawie PCZ-wydmuszki:


Środa Śląska i Góra bez obiecanych milionów

Spółka, która przejęła szpitale powiatowe w tych miejscowościach jest winna obu starostwom ponad 7 milionów złotych. Odzyskanie tych pieniędzy może być trudne jeśli nie niemożliwe. Spółka jest w upadłości, a starostwa na długiej liście wierzycieli. (...)

Niedawny prezes i założyciel całego Holdingu Medycznego Polskie Centrum Zdrowia także jest nieuchwytny, choć niedawno został konsulem honorowym Królestwa Belgii. Ambasada Belgii nie odpowiedziała na nasze pytania o wybór tego właśnie kandydata.

Śledztwo w sprawie oszustwa na wielką skalę prowadzi Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu. Wpłynęło do niej co najmniej kilkanaście zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Szkody wierzycieli w całym kraju są szacowane na około 100 milionów złotych.


www.prw.pl/articles/view/46918...

Coś się ruszyło w sprawie szpitala. PCZ Środa Śląska chce wznowić kontrakt

Jacek Bomersbach, 2015-12-03 10:16
Spółka prowadząca szpital wystąpiła do NFZ -u o rozpisanie dodatkowych konkursów na świadczenia medyczne. To oznacza, że szpital być może będzie normalnie funkcjonował.


sroda.express-miejski.pl/wiado...

Co KNF może zrobić, żeby nie doszło do kolejnych tego typu sytuacji? Nie mam pomysłu.

a) odpowiednio wynagradzani whisleblowers (donosiciele, sygnaliści)

en.wikipedia.org/wiki/Whistleb...

b) normalny, sprawny aparat ścigania i sądy
c) dotkliwe kary, jednoznaczne przepisy
d) więzienie za długi powyżej określonej kwoty (aż do całkowitej spłaty, czyli w praktyce nawet dożywocie)
e) powszechne, sprawne konfiskaty mienia w tego rodzaju sytuacjach
f) odpowiedzialność osobista urzędników

...no ale lepiej przecież nic nie robić. Możnaby się spocić. Najlepiej przyglądać się, jak robią to wszystkie instytucje i urzędy.

Będąc precyzyjnym... składki na BFG są niczym innym niż parapodatkiem na niektórych podatników (a konkretnie korzystających pośrednio i bezpośrednio z usług bankowych). Koszty upadłości, straty wynikające z niektórych niespłaconych długów, wzrostu awersji do ryzyka, wzrost ryzyka systemowego, działania i utraty wiarygodności instytucji nadzorujących, organów ścigania i nadzoru ponosi sam budżet, czli podatnik.

Następny bankrut. KNF złożyła wniosek o upadłość. Żaden inny bank nie chciał przejąć wydmuszki, więc z punktu widzenia wierzyciela już pozamiatane. Sprawa jak zwykle przy tego rodzaju przypadkach położenia catalystowego emitenta jest już na prokuraturze. Górę pieniędzy z utraconych depozytów zwróci podatnik, jest bogaty więc może... Ten cały Catalyst należałoby od jutra zaorać. P-nik nie służy niczemu innemu niż tylko wyłudzaniu oszczędności naiwnych ludzi.


No teraz to chyba dla wszystkich ogolonych na łyso jest jasne czemu JaśniePan Prezes i dr Romuald Ściborski oraz jego pachołkowie nie odpowiadali i nie odpowiedzą na niewygodne pytania. Kiedyś można było mieć jakieś złudzenia i na tym to wszystko bazowało. Ktoś kto nie ma nic do ukrycia jest otwarty i to jest uniwersalna zasada demaskowania (...) jeszcze zanim dozna się szkody.

Już nawet Forbes pisze o "naszej" dyplomowanej świni, i to od razu z grubej rury:

"Kto pomaga inwestorom na GPW tracić pieniądze"

www.forbes.pl/inwestorzy-na-gp...

Szkoda tylko, że tak krótko. Niegdysiejsza laurka była dłuuga i zupełnie pomijająca naistotniejsze aspekty tej sylwetki.

Nomada się nie czepiajmy. Nie ma o co, robi dobrą robotę. Naszym problemem jest głównie to, że żyjemy w &^%&# kraju i ludzie oficjalnie bez grosza przy tyłku żyją np. tak jak ten pacjent (uwaga drastyczne):

www.facebook.com/zbigniewstono...

"Zbigniew Stonoga
7 hrs · Edited ·


Jantar-Tak się spada śmigłowcem.
Z perspektywy pilota i pasażerów mało przyjemny dźwięk...
Tutaj podobnie jak w przypadku śmigłowca TVN zawiódł governor-miałem pełne gacie
"

Zresztą co zabawne i bardzo ciekawe, na stronie tej Stonoga sam kiedyś zamieścił informację jak nielicznym udało się dobrać do "jego" pieniędzy.Nasz znajomy Marian Noga na tropie globalnych manipulacji oraz wytyka błędy w raporcie Goldman Sachs:

www.money.pl/gospodarka/wiadom...

A pod tekstem komnatarze:


78.8.4.* 2015-10-20 18:31
Bank Goldman Sachs to narzędzie korporacjokracji. Przychylam się do komentarzy, które sprowadzają się do takiej lub zbliżonej konkluzji.

Kim jest jednak ekspert wypowiadający się na temat raportu Goldman Sachs? Czy portal Money.pl skorzysta w interesie czytelników, że ma pod ręką takiego eksperta, takie cenne źródło informacji?

Redaktorzy Money.pl - portalu o wrocławskim rodowodzie - rozmawiają z wrocławskim ekspertem jest nim, prof. zw. dr hab. n. ekon. Marian Noga.
Były senator, profesor Marian Noga jak zwykle otwarcie i wnikliwie analizuje światową gospodarkę, zwraca uwagę, że w raporcie Goldman Sachs aż roi się od błędów.

Jednak czy prof. zw. dr hab. n. ekon. Marian Noga potrafiłby tak otwarcie i wnikliwie przeanalizować gospodarkę - nie tam światową - ale lokalną gospodarkę Polskiego Holdingu Medycznego z Wrocławia, bo podobno go sam współtworzył zanim doszło do spektakularnej upadłości głównej spółki holdingu - świeżutka afera. Polski Holding Medyczny to struktura finansowa, od której prokuratorzy z Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu dostają teraz coraz większego bólu głowy. Akta sprawy upadłości kluczowej dla holdingu spółki (PCZ S.A.) już się piętrzą, a to dopiero początek syzyfowej pracy jaka jest do wykonania wobec inżynierii finansowej w Polskim Holdingu Medycznym. Tego co tam się działo byle księgowy nie wymyślił.

Marian Noga był Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej w strukturach PCZ S.A. Czy taki biegły w ekonomii światowej profesor z należytą starannością sprawował funkcję w Radzie Nadzorczej? Tak? To dlaczego nagłówki prasowe krzyczą: „Nowa afera na Catalyst, PCZ i obligacje za 62 mln zł”. Czemu do prokuratur w całej Polsce zgłaszają się poszkodowani po upadku PCZ S.A?

Czy prof. zw. dr hab. n. ekon. Marian Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej, równie otwarcie i wnikliwie zwróci uwagę syndykom masy upadłościowej PCZ S.A. na jakikolwiek błąd w jakimkolwiek raporcie spółki PCZ S.A.? (Syndykiem jest Kancelaria Syndyków Piątkowstki, Szczerbiński s.j. z Wrocławia.) Profesorze, niech Pan pomorze syndykom, bo sobie sami nie dadzą rady. Oni ledwo połapali się w aferze dewelopera Gant Development z Wrocławia. A tu na nich spadł taki PCZ S.A. W końcu z jakiś powodów profesor ewakuował swój kapitał, zanim PCZ S.A. z hukiem się okazało firmą wydmuszką. Szeregowym pracownikom nie wypłacono na czas (bądź w ogóle?) tego co miało być wypłacone, a obligatariuszy zostawiono na lodzie. Ludzie, dla których „autorytet pana profesora” Mariana Nogi był coś wart, wściekli lub rozżaleni wymieniają się uwagami na forum Stockwatch.pl, wątek o PCZ S.A.
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

Artykuł Pulsu Biznesu pt. „Prokuratura bada, czy jeden z najbogatszych Polaków wyprowadził majątek ze spółki tuż przed ogłoszeniem jej upadłości” nie odnosi się bezpośrednio do pana Mariana Nogi, tylko pana Romualda Ś. Czy jednak tak wybitny znawca ekonomii Marian Noga, podzielił się w pełni swoją ekspercką wiedzą z prokuraturą na temat PCZ S.A., dla której był Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej? A może prof. Noga wprawdzie potrafi analizować raporty globalnego banku Goldman Sachs (w którym nie pracuje), ale zupełnie nie potrafił analizować przepływów finansowych takiego prowincjonalnego Polskiego Holdingu Medycznego?

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych z Wrocławia podzieliło się stosowną wiedzą na temat PCZ S.A. i złożyło stosowne zawiadomienie. I to nie tylko oni. Radio Wrocław o wszystkim dość wszechstronnie informowało w materiale pt. „Wierzyciele upadającej spółki PCZ S.A zawiadamiają prokuraturę”. Liczna grupa poszkodowanych z zorganizowana przy bydgoskiej kancelarii aktywnie dochodzi swoich roszczeń wobec spółki, w której działał ekspert prof. Noga.

Czemu jednak portal Money.pl z Wrocławia, mając pod ręką tak szacownego eksperta z Wrocławia, który zna firmę PCZ S.A. z Wrocławia od środka, tak zachowawczo od miesięcy zdawkowo traktuje temat w sprawie PCZ S.A.?

Co jeszcze znamienne.
Pan Marian Noga w artykule powyższym nie wypowiada się na temat roli Kazimierza Marcinkiewicza w Goldman Sachs, choć po latach nie mamy chyba wątpliwości, że Kazimierz Marcinkiewicz nie był głównym ekonomistą w Goldman Sachs. ;-) Jednak czy prof. Noga zechce zdradzić rolę, jaką odegrał w Polskim Holdingu Medycznym i spektakularnej upadłości przeszacowanej firmy PCZ S.A?
Wariant A: Taki człowiek jak Marian Noga miał chyba wiedzę, aby być reżyserem spektakularnej upadłości PCZ S.A. przy współudziale z Romualdem Ś. (To nie jest twierdzenie, że było upadek był reżyserowany, to nie jest pomówienie czy zniesławienie osoby, wręcz jest to pochwała wiedzy profesora Nogi i jego pobratymców z Polskiego Centrum Zdrowia).
Wariant B: Prof. zw. dr hab. n. ekon. Marian Noga mógł nic nie wiedzieć, co się dzieje w księgowości firmy, nieprawdaż? Współczuję, czyżby ograli go ludzie od Romualda Ś.?
Wariant C: PCZ S.A. potrzebowało profesora, tak samo jak Go
Onak
78.8.4.* 2015-10-20 21:51
Dokończenie postu zaczynającego się od zdania:
Bank Goldman Sachs to narzędzie korporacjokracji. Przychylam się do komentarzy, które sprowadzają się do takiej lub zbliżonej konkluzji.

Co jeszcze znamienne:
Pan Marian Noga w artykule powyższym nie wypowiada się na temat roli Kazimierza Marcinkiewicza w Goldman Sachs, choć po latach nie mamy chyba wątpliwości, że Kazimierz Marcinkiewicz nie był głównym ekonomistą w Goldman Sachs. ;-) Jednak czy prof. Noga zechce zdradzić rolę, jaką odegrał w Polskim Holdingu Medycznym i spektakularnej upadłości przeszacowanej firmy PCZ S.A?
Wariant A: Taki człowiek jak Marian Noga miał chyba wiedzę, aby być reżyserem spektakularnej upadłości PCZ S.A. przy współudziale z Romualdem Ś. (To nie jest twierdzenie, że było upadek był reżyserowany, to nie jest pomówienie czy zniesławienie osoby, wręcz jest to pochwała wiedzy profesora Nogi i jego pobratymców z Polskiego Centrum Zdrowia).
Wariant B: Prof. zw. dr hab. n. ekon. Marian Noga mógł nic nie wiedzieć, co się dzieje w księgowości firmy, nieprawdaż? Współczuję, czyżby ograli go ludzie od Romualda Ś.?
Wariant C: PCZ S.A. potrzebowało profesora, tak samo jak Goldman Sachs potrzebował Marcinkiewicza.

A obligatariusze, co zainwestowali w polskie obligacje wrocławskiej spółki, mogą pożegnać się z oszczędnościami życia.

To jest temat na teraz, drodzy redaktorzy z Money.pl.
Nie chcemy dowiadywać się tego wszystkiego za ileś lat z akt sądowych.
Ludzi, którzy znają odpowiedź, macie na wyciągnięcie ręki i nawet udzielają Wam wywiadów.
0
Zgłoś wpis
Odpowiedz
Onak


A tutaj bio. Marianek ma łeb jak sklep. W enbepie nawet robił i dbał o finanse Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Nie zauważył jednak co odstawia się w PCZ. Bez komentarza.

www.nbp.pl/home.aspx?f=/polity...Mnie już tzw. Catalyst nie interesuje. Dotknąłem się, oberwało mi rękę, nogę i wystarczy.

Miejsce jest bardzo dobre. Gdyby nie prawo, które było celowo takie a nie inne, to do tego typu bezkarnej grabierzy w biały dzień dochodziłoby rzadziej. To jest sprzeczne nawet z tą ich gó. konstytucją która uchwalili, i do której co niektórzy zdają się modlić. Bo tam jest przynajmniej coś o ochronie prawa własności. Takie prawo nie daje nawet cienia ochrony prawa własności, więc jest z nią sprzeczne. Inwestowanie w obligacje to nie gra losowa w to czy ci ukradną czy nie! Nie czarujmy się - "kliki" zblazowane z rozmaitymi rychami, zbychami i kulczykami uchwaliły prawo dla przestępców i taka jest prawda. Mianownikiem tego wszystkiego są prawa depenalizujące kradzież w potocznym tego słowa znaczeniu (czyli że miałeś coś i już nie masz, bo ktoś ci zabrał). Mafie to przy nich pikuś.

Lepiej być świadomym co cię czeka jak emitent powie "pie#, nie płacę" niż nie być. Choćby to że spółka ma strukturę holdingową, opartą na spółkach z o.o. i płaci wysokie odsetki włączyłoby mi najwyższy stopień ostrożności. Prywatnie, patrząc na własne doświadczenia z innymi spólkami, radzę wykupić abonament i często zaglądać do KRS. Nie ma wymogu by spółka publikowała to co jest w KRS. W ogóle większość tych śmiesznych giełdowych przepisów, ustaw o rachunkowości itp. jest g. warte. Sankcje za naruszenia są żadne. A nawet jeśli istnieją, to nie są egzekwowane. W praktyce panuje pełna dowolność w pisaniu... pardon raczej bajaniu sprawozdań. Słyszałeś żeby kogoś kiedyś za coś zamknęli? No właśnie... Do dziś są problemy z postawieniem zarzutów Plichcie, mimo iż to co zrobił jest przecież oczywiste dla każdego idioty.

Emil napisał(a):
Czy ZEPAK tak bardzo różni się od Kogeneracji?

Obie spółki mają podobną działalność. Kogeneracja jest kontrolowana przez EDF (do 2004 roku w pełni państwowe). W 2004 roku część akcji EDF wprowadzono na giełdę, ale rząd francuski ma w nim aż 70% akcji.


Jak sama nazwa wskazuje, równocześnie z prądem wytwarzają i sprzedają ciepło. Z racji tej oszczędności są faworyzowani przez regulatora. ZEP produkuje głównie prąd.

Wloczykij napisał(a):
Papiery są zabezpieczonne na nieruchomości gruntowej ale moim zdaniem jest ona warta z kilkaset tys zł bo tyle można dać za pole w tej lokalizacji podzielone na działki (porównując ceny w sieci). Wycena z operatu była natomiast jak rozumiem zakładając że stanie tam osiedle domków.Jeśli ktoś oferuje wam zabezpieczenie, które nie jest zabezpieczeniem, to moim zdaniem macie problem jak w banku. To nawet gorzej niż gdyby go nie oferowali. A płacenie odsetek to podstawa i dla wielu podmiotów tutaj główna działalność. To ostatnia rzecz, którą bym się sugerował. Zresztą nie warto niczym się sugerować... najlepiej omijać szerokim łukiem ten cały Catalyst-budrel. Abstrahując od tej konkretnie spółki, "Emitent" (jak to szumnie brzmi!) może powiedzieć że nie płaci i co mu zrobicie? Będziecie latali za nim z siekierą?

Następne artykuły o naszej gehennie:

www.parkiet.com/artykul/144189...
obligacje.pl/news/4881/syndyk-...

Swoją drogą, mamy teraz wybory. Czemu tego nie nagłaśniacie? Jak nie teraz to kiedy? Niech każdy napisze po chociaż 3 maile do polityków, prasy... razy kilkaset i nawet jeśli odzew z tego będzie 10% to i tak zrobimy dym i może ktoś za to g. się w końcu weźmie. Piszcie jak wyszliście na finansowaniu prywatyzacji służby zdrowia i interesach z panem eś. To teraz chwytliwy temat.

Dlaczego nie ma? To akurat jest proste do wytłumaczenia. W zeszły piątek płazińce same wypisały się z niby-giełdy, żeby dalej drążyć temat bez tłumaczeń i fleszy.

Wymieniacie się tu wiedzą o druczkach, a tak inwestory walczą o swoje w Portugalii:


Portugalia: policja użyła gazu przeciwko protestującym klientom banku
2015-09-09 16:11
A A+ A+

Funkcjonariusze policji użyli gazu pieprzowego przeciwko klientom banku BES, którzy w środę protestują na ulicach Lizbony. Manifestanci domagają się zwrotu środków zdeponowanych w papierach wartościowych upadającego banku.

Lizbońska policja użyła gazu pieprzowego w centrum miasta po tym, gdy około 300-osobowa grupa manifestantów sforsowała barierki ustawione przed siedzibą Novo Banco, spółki, która powstała w ub.r. na bazie Banco Espirito Santo (BES). Doszło do przepychanek z funkcjonariuszami policji.www.bankier.pl/wiadomosc/Portu...

www.rtp.pt/noticias/economia/g...

www.liveleak.com/view?i=768_14...

Mariusz Kanicki
PLC—Shareholders Partnership | Investor Relations | Reporting&Disclosure | Corporate Governance | Data visualization
Wroclaw, Lower Silesian District, PolandCapital MarketsPrevious PCZ SA, EMC Instytut Medyczny SA, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
Education Politechnika Wrocławska


pl.linkedin.com/in/mariuszkani...


"Intervention and Analysis Specialist
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
August 2010 – August 2011 (1 year 1 month)|Wrocław, woj. dolnośląskie, Polska

Interventions in scope of respecting shareholders rights for information, interventions at cases of breaching polish securities and disclosure regulations, Polish Commercial Companies Code and corporate governance rules by issuers. Cooperation with Polish Financial Supervision Authority (KNF), Warsaw Stock Exchange (GPW) and Polish Association of Listed Companies (SEG).

SII proxy during over a dozen general shareholders meetings (GSM, annual & extraordinary) of public traded companies. Author of articles & commentaries on behalf SII in Warsaw Stock Exchange Parkiet daily, and SII quarterly “Akcjonariusz”."

"Kochajmy inwestorów"

www.biuletyn.bdo.pl/biuletyn/p...


LOL mnie już nic nie zdziwi.

W związku z głośną ostatnio sprawą Stonogi wypływają nowe fakty. Jednym z wierzycieli Stonogi, którzy umedialnili swoją sprawę jest niejaki Wacław Podolski. Ten twierdzi, a założył nawet antystonogową stronę na Facebooku, że Stonoga ma "swoich ludzi" i jedno z nazwisk w sprawie wałka którego padł ofiarą (jak twierdzi) powtarza się też w Uboat.

www.facebook.com/viamot.story....

Jacek Dembski Panie Wacławie, a kim jest Urbanowicz Filip Zbisław pojawiający się w zarządzie najczęściej w upadających spółkach zaraz po wycofaniu się zeń Stonogi? Widzę figuruje w Viamot.S.A. Jest też w UBOAT LINE i innych. Najczęściej właśnie zaraz po wycofaniu się Stonogi.
July 23 at 1:35am

Wacław Podolski Pan Urbanowicz to dyżurny "Prezes Zarządu" wynajmowany przez Zbycha do ostatecznej likwidacji przejmowanych spółek. Zbychu ma ważniejsze sprawy na głowie a poza tym ciążą na nim wyroki uniemożliwiające wpisanie do organów spółek. On to zresztą obchodzi występując jako prokurent. Niestety nasze prawo jest dziurawe i umożliwia takie ruchy a przynajmniej nie uniemożliwia.
1 · July 23 at 5:14am
Damian Szymczak Tak myślałem, że działają w porozumieniu, bo w zbyt wielu miejscach się pojawiają razem. Dzięki za wyjaśnienia. Piszę z innego konta bo Zbychu już mnie zdążył zbanować, a mam do niego jeszcze wiele pytań i zastrzeżeń w związku z jego najnowszym pomysłem biznesowym. Mianowicie "Fundacją" bez rejestracji KRS, a i prawdopodobnie bez żadnych innych formalności prawnych. smile emoticon Ot
chyba zwykłe konto bankowe. POWODZENIA W ODZYSKIWANIU SWOICH PIENIĘDZY. Ja ze swej strony trochę go pognębię, oczywiście w kulturalny sposób. wink emoticon
July 23 at 11:29am

Komentarz z jednego z forów sprzed 11 miesięcy... Prorok jaki czy ktoś poinformowany?


"stuj_halina 11 miesięcy temu

Oceniono 1 raz 1

Ściborski to zakompleksiony wieśniak.
Stąd kolekcja dyplomów, doktoraty ( wątpliwe ) oraz zegarki po 20 tysięcy sztuka.
I sama struktura personalna holdingu, żywcem wyjęta z wczesnego feudalizmu.
Strategia firmy prosta; ukraść to czego nikt nie pilnuje a jak złapią to twierdzić że to ktoś inny.
Umowy śmieciowe, dymanie ZUS, kantowanie USk na VAT to pikuś, Jak Romuś sie zwinie to kilka gmin będzie za niego wielkie pieniądze płacić

Czarnecki przy nim to szczyt kultury i ogłady towarzyskiej ( poza ubiorem )"


wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/56...

"Mimo zapewnień, że upadłość spółki PCZ nie wpłynie na działalność przychodni przy ul. Sienkiewicza i Legnickiej we Wrocławiu, ich los zawisł na włosku. Sprzęt w szpitalach i przychodniach należy bowiem w części do syndyka. Ten chciałby go przychodniom sprzedać lub wydzierżawić. Ale nie może dogadać się z szefami placówek. - Od trzech tygodni nikt z zarządu tych spółek nie skontaktował się z nami, nie odpowiedział na mejla – mówi syndyk Maciej Piątkowski."

Czytaj więcej: www.gazetawroclawska.pl/artyku...

Może zamierzają działać jak jakiś (...) statek widmo, może zejść całkiem do podziemi na poziomie "Polish Board&Market" albo w ogóle rozpłynąć się w powietrzu (?) Ciekawe...

plota napisał(a):
@nobodynobody

Cytat:
Szacunek dla sciborskigo? Wolne zarty. Kolego cos ci sie pomieszalo...


Myślałem, że wszyscy zrozumieją intencje poprzedniego mojego wpisu przecież nie miał on na celu gloryfikacji Plichty (Amber Gold) czy Ściborskiego.
Ja jadę z większością tu na tym samym wózku a może i mam gorzej – już ponad rok temu chciałem się wycofać się z Catalyst (proszę sprawdzić wątek dotyczący Mobruka – wspomniałem tam o tym) ale gdy zauważyłem, że budżet domowy mi się nie dopina postanowiłem wrócić.
I jak każdy boję się wtopy i dlatego zastanawiam się dlaczego tak wiele spółek nie wykupuje obligacji i moim zdanie głównym powodem jest niska jakość kadr no chyba że jesteśmy jakimś wyjątkowo nieuczciwym narodem.


Jesteśmy bardzo nieuczciwym narodem. Zwykle staram się nie uogólniać, bo to prymitywne, ale jakoś nie mogę się powstrzymać. Za takie choćby ściaganie w szkole, na świecie są surowe kary, zwykle wydalenie ze szkoły, a w PL tylko pouczenie przez nauczyciela. Plagiaty na uczelniach. Idźmy dalej... pandemia kręcenia liczników. Są już nawet teorie uzasadniające dlaczego powinno się tak robić! W Niemczech to oszustwo i idzie się za to do pudła... Niepłacenie kontrahentom na czas, zamiast samemu zaciągnąć kredyt. Oszukiwanie pracowników, pracownicy oszukujący pracodawców... całe wielkie grupy społeczne żyjące latami na koszt innych... istny (k)Raj Złodziei. Później idzie to to do urn i wybiera na swój obraz i podobieństwo, "ludzi zaradnych". Ci "zaradni" z kolei popierają innych zaradnych i już w ogóle jest tak zaradnie, że normalni uciekają w podskokach na wyspy... gdziekolwiek, byle dalej. Zresztą... co tu się dużo rozwodzić... jaki jest streotypowy obraz Polaka w Niemczech czy USA?

Następne newsy z Wrocławia o rzutkich przedsiębiorcach...

finanse.wnp.pl/konczy-sie-proc...

Kto interesuje się choć trochę służbami, to wie że wajcha z malwersacji na majątku publicznym (kończy się, bądź jest już obstawiony) przełożona została w ostatnim czasie na przekręty na majątku prywatnym - zwykłych ludziach i ich firmch. Będzie tego coraz więcej.

Czytam sobie i czytam i widzę, że pod artykułami o PCZ i Ściborskim jest jedna wielka rzeka żali oraz oskarżeń o oszustwa i złodziejstwo. Można powiedzieć specyfika branży... ale nie... tam piszą literalnie o "złodziejach i oszustach". Pod każdym artykułem, wszędzie i zawsze! Ludzie począwszy od pacjentów po wyżej postawionych lekarzy czy jak podejrzewam kontrahentów... O np. tutaj artykuł z 2011 r. z proroczym wpisem o przekręcie obligacyjnym pod nim:

Cytat:
Tomasz (gość)

No póki co PCZ chwali się gazelami biznesu i licznymi certyfikatami ISO. Ciekawe czy ktoś kto ich certyfikuje odbierze im te tytuły za oszustwa papierowe? Ciagle kradną oszukuja i kombinuja. Może tak ktos napisze tu prawde jak przejęli firmę Sal-Med z Wrocławia.Oszukując zagarneli firmę pozwalniali ludzi a ci co nie przeszli do pcz do dziś się sadza o zaległe wypłaty.Oszuści zwykli oszuści i złodzieje.A teraz chcą wchodzic na giełdę ciekawe po co może po to by znowu oszukiwac klientów.


dolnoslaskie.naszemiasto.pl/ar...

Nawet gdy czyta się komentarze pod specjalistycznymi, biznesowymi... ba nawet bankowymi artykułami, to zęby bolą. Ciemnota w narodzie jest niemożebna. Trzeba też mieć na uwadze, że wielu z nich ma kredyty więc punkt widzenia dodatkowo wzmacniany jest punktem siedzenia. I tak właśnie tworzy się społeczeństwo, które cyniczni politycy rozgrywają jak grupkę przedszkolaków. Temu cukierka, tamtemu po garbie... Tyle że to ma krótkie nogi, bo nie da się utrzymać społeczeństwa gdzie niemal każdy kradnie, a mała grupka zapełnia wspólny kocioł zasuwając świątek-piątek.

Matrix2015 napisał(a):
Czemu zakładacie, że kasy do podziału będzie za mało?

Najpierw niech syndyk zabezpieczy to co jest, a potem powinien cofnąć wyprowadzanie majątku i to podzielić.

Jak to nie wystarczy do pełnego zaspokojenia roszczeń (a zapewne nie wystarczy), to należy wejść na prywatne majątki Pana dr nauk medycznych i jego kumpli, którzy pracując jako członkowie zarządu i członkowie rady nadzorczej, być może zdefraudowali pieniądze za pomocą pozwów cywilnych i karnych.

Tak powinno działać państwo prawa. Nie wspomnę o karze 30 lat więzienia za tego typu przekręt... Pytanie jak zadziała w praktyce to państwo prawa i niestety faktyczne maksymalne kary więzienia są w Polsce zdecydowanie niższe (za tego typu przestępstwa)...


Ja tu nie chcę nikogo martwić, ale jedyna skuteczna droga do odzyskania kasy to jechać z nimi jak oni z nami. No chyba, że kogoś zadowala 0 lub 10% po pięciu lub 10 latach... Prawnicy są bardzo drodzy, a sądy skorumpowane bądź nieudolne.

Kalashnikov napisał(a):
Cytat:
Sprawa PCZ jest kolejnym po Gancie, e-Kancelarii czy Uboat-Line silnym ciosem dla reputacji rynku Catalyst w ostatnim czasie. Uwzględniając tegoroczny skup obligacji, wartość zgłoszonego we wniosku o upadłość długu obligacyjnego opiewa na ok. 61 mln zł (plus odsetki). Więcej niespłaconych obligacji w historii rynku długu miał tylko Gant Development.

źródło:
artykuł stockwatch

I teraz zacznie się dopiero hucpa i chocoli taniec - szukanie pieniędzy pochowanych po spółkach (także cypryjskich), umorzenie postępowania upadłościowego, przesłuchania, zażalenia, zwolnienia lekarskie, itepe, itede.

Wybaczcie mi pytanie bo może jest lekko nie na miejscu, ale jednak ciekawość przeważa - Ilu z was docelowo rezygnuje z Catalyst? Czy nie jesteście zmęczeni tą ciągłą walką o pieniądze, tym żałośnym i do bólu ch...ym Państwem które nie potrafi zabezpieczyć niczyich interesów z wyjątkiem swoich pieszczochów i znajomków?

To pójdzie jak domino. Upadnie jeszcze ze dwie spółki i inwestować tu będą wtedy chyba same fundusze inwestycyjne, a i to nie jest pewne. Ja już na pewno tego g. nie tknę. Zastanawiam się też nad emigracją. Zdecydowanie za długo już żyję w tym szambie. Dziś obligacje, a jutro wejdę np. na czołówkę z jakimś pijakiem, albo będę grzebał po śmietnikach na "emeryturze"...

Zarząd Spółki PCZ S.A. (Emitent) z siedzibą we Wrocławiu informuje, że w dniu 28 lipca 2015 r. powziął informację o rezygnacji z pełnienia funkcji w organach Emitenta od następujących osób:

- Pan Jerzy Dobrowolski złożył rezygnacje z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej PCZ S.A. ze skutkiem na dzień 31 lipca 2015 r. jako powód rezygnacji Pan Jerzy Dobrowolski podał przyczyny zdrowotne.

- Pan Marian Kraśnicki Złożył rezygnacje z funkcji Członka Rady Nadzorczej PCZ S.A. ze skutkiem na dzień 31 lipca 2015 r. jako powód rezygnacji Pan Marian Kraśnicki podał przyczyny zdrowotne.

- Pan Wojciech Haracz złożył rezygnację z funkcji Członka Zarządu ds. Holdingu PCZ S.A. ze skutkiem na dzień 31 lipca 2015 r. jako powód rezygnacji Pan Wojciech Haracz podał przyczyny osobiste.

- Pan Paweł Kowalski złożył rezygnację z funkcji Członka Zarządu ds. Infrastruktury PCZ S.A. ze skutkiem na dzień 31 lipca 2015 r. jako powód rezygnacji Pan Paweł Kowalski podał przyczyny osobiste.

W chwili obecnej Zarząd Emitenta jest trzyosobowy a po dniu 31 lipca 2015 r. Zarząd będzie jednoosobowy.

Podstawa prawna:§ 3 ust. 2 pkt 11) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect" oraz § 4 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Systemu Obrotu organizowanego przez BondSpot S.A. "Informacje bieżące i okresowe przekazywane przez emitentów instrumentów dłużnych".


Epidemia sraczki? Nie tędy droga. Od tego zaległości się nie spłacą.

Kod:
mod: prośba o dodawanie linków/wskazywanie źródła informacji

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Ogólnie rzecz biorąc sytuacja jest mocno stresowa, a w takich sytuacjach myślę, że lepiej siedzieć w mysiej norze. Oni chyba też tak myślą. Rozmawiał ktoś z was z kimkolwiek z tych ludzi od czasu zatopienia okrętu?

Oczywiście żadnego anulowania nie będzie, bo nie ma czegoś takiego w polskim prawie. To dotyczyło akurat Słowenii. Są za to liczne przykłady upadłości, w których spółka nie ma nawet pieniędzy by opłacić postępowanie upadłościowe. Raczej mało prawdopodobne jest by PIS wywrócił system bankowy, to są tylko populistyczne hasła żeby nabić wynik wyborczy. W waszym przypadku (ja nie mam i nie będę miał tych obligacji) problemem jest raczej wysoki udział złych kredytów i agresywna polityka w postaci znacznego udziału CHF w bilansie - co zresztą źle świadczy o zarządzających. I bez PIS to się wykolei gdy frank pójdzie na 4,5-5 zł. A przecież nie ma rzeczy niemożliwych. Ludzie "posiadając" (w kredycie) mieszkanie warte 300 tys. a dług wart 600 tys. będą masowo stwierdzać "p..ę, nie robię!" ...i tutaj sprawa znów wraca do PIS, bo zakredytowani najpierw pójdą z tym do nich po "dokapitaliozowanie" z pieniędzy podatnika. PIS nie da bo nie będzie miał z czego, no chyba że zrobi coś takiego jak zrobiła Irlandia, czyli dalej zadłuży kraj. Ale wtedy kurs franka pójdzie jeszcze wyżej...

To o czym piszę właśnie dzieje się w Rosji, więc nie jest to żadna fantastyka. Zakredytowani w walutach obcych przeżywają Armagedon, a co słabsze banki padają.

Jeśli wierzysz w to co piszą w papierach to chyba jesteś mało rozgarnięty. Za to nie ma kar, więc mogą pisać dowolne rzeczy bez obaw. Mogą, czyli TRZEBA ostrożnie założyć że takie rzeczy się dzieją. Bank jest instytucją ekstremalnie zlewarowaną. Jego działanie opiera się na bardzo ostrożnym obracaniu wielką masą obcych środków i ZAUFANIU. Wystarczy, że będą drobne albo większe nieprawidłowości odnośnie tych dwóch kwestii i te twoje miliardy przeminą jak ubiegłoroczny śnieg. Nawet niedawno był taki przypadek - Nova KBM. Po prostu anulowali akcje i kazali się bujać. Oczywiście po drodze istnieją rozmaite koła ratunkowe jak dodruk akcji, przejęcie przez inny, silniejszy bank, ale radzę prześledzić co działo się przy okazji ostatniego podniesienia kapitału w tej spółce. Jest o tym zresztą parę wątków wyżej. Rynek nie ma do GNB zaufania. Sprawdź sobie na ile % jest u nich lokata, a ile w PKO BP albo Pekao. To jest bardzo pomocny syntetyczny wskaźnik.

ricco1 napisał(a):
w ustawie są przesłanki kiedy można wnioskować o upadłość, a tutaj wydaje mi się że nie bardzo je spełniają....o ile to co wiemy jest prawdą:) czas pokaże...


Obowiązkiem jest złożyć taki wniosek kiedy spółka traci płynność, czyli nie ma pieniędzy na bieżące regulowanie zobowiazań.

Zarząd PCZ S.A. (Emitent) informuje, że dnia 9 lipca 2015 r. złożył do Sądu Okręgowego we Wrocławiu X Wydział Gospodarczy pozew o zapłatę stu pięćdziesięciu milionów złotych wraz z odsetkami ustawowymi liczonymi od dnia następującego po dniu doręczenia pozwu do dnia zapłaty, należnych Emitentowi tytułem odszkodowania za szkodę poniesioną przez Emitenta na skutek bezpośrednich działań Banku, polegających na błędnej interpretacji umowy kredytu i postawieniu kredytu w stan wymagalności w dniu 29 czerwca 2015 r. oraz utraconych korzyści, które uzyskałby Emitent, gdyby nie wyżej opisane działania Banku.

Z informacji posiadanych przez Zarząd Emitenta wynika, że pozew przeciwko Bankowi przygotowują także akcjonariusze Emitenta, których szkoda z tytułu utraty wartości akcji wynosi ok czterystu milionów złotych.

Podstawa prawna: §3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect" oraz § 4 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu organizowanego przez BondSpot S.A. „Informacje bieżące i okresowe przekazywane przez emitentów instrumentów dłużnych”.
Źródło: NewConnect - komunikaty spółek (EBI)

www.bankier.pl/wiadomosc/PCZ-D...

Ale odjazd! Widzę, że wdepnąłem w drugi petrol :(

W komunikatach spółki były informacje, że obligacje obejmowały jakieś pojedyncze spółki, ale myślę każdy domyśla się teraz co to były za spółki. Poza tym kiedyś jakiś bloger (chyba ten http://rynekobligacji.blogspot.com/ ) analizował te dane i natrafił na jednego instytucjonalnego w PCZ, nie podając jego nazwy. Znając życie zapewne chodzi o jakieś biuro sprzedające ich obligacje.

Instrument jak instrument. Twierdzę natomiast, że nie warto w to w ogóle inwestować ze względu na liczne ryzyka. Jak masz zastawioną hipotekę o realnej 10-krotnej wartości pożyczki - możesz też to łatwo przejąć, spieniężyć, albo normalnie bez zaburzeń brać odsetki, to tak... ale pokaż mi gdzieś taki przykład.

Amerykańskich czy niemieckich obligacji nie tknąłbym i tak z wielu względów. Choćby takich jakie przdarzyły mi się tutaj i wielokrotnie wyższych kosztach dochodzenia tego. Barierze językowej, odległościowej, śladowym oprocentowaniu itd. itp. Obligacje same w sobie są niebezpieczne, ale musiałem się o tym przekonać dostając po własnym, głupim łbie. A jeszcze obligacje PCZ na Catalyst w Rzeczpospolitej polszcze... Kto uczył się w szkole średniej prostego rachunku prawdopodbieństwa to wie co dzieje się kiedy ryzyka się dodaje. Dodajesz, dodajesz i dążą do jedynki.

Matrix to kiepski film sci-fi. Ja bym to raczej określił jako "ruski mir" (ruski świat), co jest chyba bliższe tego z czym mamy do czynienia. W takich warunkach niestety najlepiej inwestować we franki, funty i dolary. W USA z upadłych śmieciowych obligacji (bez ratingu) inwestor odzyskuje średnio kilkadziesiąt procent, a wielomiliardowa piramida Madoffa została osądzona chyba w 2 czy 3 lata na wielokrotne dożywocie.

anty_teresa napisał(a):
W przypadku emitentów notowanych na Catalyst nie, ale podmiotów notowanych na GPW i emitujących obligacje tak. Skutecznie ja zastosowano w przypadku Polimex - cofnięcie sprzedaży akcji Rafako. Chyba także miała miejsce w przypadku elektrimu - Skarżyło Vivendi


Trzeba zatem uruchamiać tych prawników, im się udało.

Zgadza się mindek, to jest przejrzyste aż do bólu. Ciewkaw jestem tylko ilu w tę prymitywną pułapkę się złapie. Na korzyść tych (...) działa jednak strach i czas.

czosnek napisał(a):
no właśnie zarząd się sam zwrócił, nie wiem jak to można zinterpretować , o czym to może swiadczyć?
mógłby ktoś coś napisać na ten temat ThinkGrają potulne misie przed co głupszymi i sądami. Mniej więcej tyle to znaczy.

Sprzed roku (to chyba powinno być w rubryce "Teraz widzisz gdzie są twoje pieniądze"):

www.gazetawroclawska.pl/artyku...

"Polski Holding Medyczny PCZ został sponsorem tytularnym Ślęzy Wrocław. Dzięki temu klub będzie bogatszy i... zdrowszy."

"A zatem poznajmy się. PCZ to firma, która świadczy kompleksowe usługi medyczne. Składa się z 11 podmiotów prowadzących 20 przedsiębiorstw leczniczych, w tym pięciu szpitali, czterech sanatoriów, siedmiu przychodni, pogotowia ratunkowego, laboratorium diagnostycznego, trzech aptek oraz hurtowni farmaceutycznej i medycznej. To pierwszy tego typu tak innowacyjny pomysł na polskim rynku medycznym. Z usług PCZ rocznie korzysta 450 tysięcy pacjentów.
reklama

Wartość giełdowa spółki wyceniana jest na 1,5 miliarda złotych. W roku 2012 holding zanotował 10 milionów złotych zysku netto."


Trochę dóbr od tego czasu anihilowało... oczywiście nie mam na myśli dmuchanej, jak wszystko w tym prdolniku kapitalizacji. Pyza ma depresję? Proszę...

Poprawka - konkretnie to nadzorca sądowy, a nie syndyk, ale myślę to tylko taka różnica czasu.

Syndyk ten sam co z Gant. Ma ktoś jakieś rozeznanie co tam robił i jak współpracował z wierzycielami?

Mamy istny wysyp komunikatów. Niedługo zabraknie czasu na czytanie tej radosnej twórczości. Kontrastuje to "trochę" z tym co było do tej pory. To oczywisty znak, że już pozamiatane, bo robi się prawie jak na petrolu. Za chwilę syndyk masy upadłościowej będzie pykał w ESPI oraz miliony ze spienieżania resztówek do kieszeni :(

A ja mam pomysł zainteresować tym PiS. Róbcie to samo. Będzie kupa smrodu jak włączą to w kampanię wyborczą. Ten komuch, jeden z pachołków Pyzy to jest literalnie były senator z SLD. Linkujcie im to forum. Bedziemy w radio i TV. Fakt, Super Express...

Tej szałowej reklamy (oczywiście obligacji) już nigdzie nie ma. Sprawdź sobie jak od dzisiaj wygląda ich strona internetowa.

PCZ S.A. w odróznieniu od "Polski Holding Medyczny PCZ" - to bardzo ważne rozróżnienie, od paru dni bardzo podkreślane przez... (tu musiałbym napisać co myślę) jest zaledwie jedną z kilku spółek w imperium p. Ściborskiego. Z kolosalnymi długami, jakimiś śmieciami i odrapanymi ruinami w bilansie, przeznaczoną "do upadłości". Przy tym zgodnie z prawdą "upadłość spółki w niczym nie przeszkadza i niczego nie zakłóca". Grają w otwarte karty.

www.gazetawroclawska.pl/artyku...

Komentarze pod artykułami w gazecie wrocławskiej, mimo iż pracowicie moderowane przez zastraszonych dziennikarzy są jeszcze ciekawsze.
kajet napisał(a):
Watchdog leniuszku - PHM PCZ to marka.

Cytat:
Jaka jest różnica pomiędzy PCZ SA a Polskim Holdingiem Medycznym PCZ?
PCZ SA wraz ze spółkami zależnymi tworzy grupę kapitałową. Polski Holding Medyczny PCZ jest określeniem tej grupy kapitałowej. PCZ SA jest podmiotem dominującym i pełni funkcję zarządczo-właścicielską w grupie, prowadzi również działalność operacyjną w oparciu własne linie biznesowe.

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych nie robi problemów z braku członkowstwa. Będzie działało także w interesie innych. Na razie analizują, a za parę dni będą wiedzieć coś bliżej co dalej z tym szambem. Tak więc zgłaszajcie się, skarżcie. Najlepiej mailowo żeby nie robić im bałaganu w biurze.

Interwencje SII interwencje@sii.org.pl

I pamiętajcie, że wszystko co tu piszecie czytają w pecezecie.

Trzeba opłacić stosunkowo żadną do dalszych kosztów składkę. Dziwię się, że stawiają w takiej chwili tę zaporę. Przecież im więcej ludzi się zbierze, to i SII będzie łatwiej, bo chyba przecież sami nie zamierzają tego prowadzić. Absurd. A składkę można przecież zapłacić w każdej chwili później. Może okazać się, że nie będzie nawet chętnych, a w parę osób to sobie można co najwyżej wódki wypić a nie prowadzić być moze beznadziejne sprawy na miliony. Apeluję o odrobinę rozsądku! Musimy policzyć się w jakimś wiarygodnym miejscu a nie na ogólnodostępnym forum! Tym miejscem jest SII.

@Arqadius

Być może straciłeś niewielką kwotę i masz komfort spokojnego snu. Mnie jednak nie stać na karmienie się kolejnymi bajkami. To co raportują nie ma dla mnie w tej chwili żadnej wartości poznawczej.

NIE PISZCIE TU NIC KONKRETNEGO. To jest forum ogólnodostępne, także dla oszustów. Idźcie do prawników, albo w drugą stronę. Pieniędzy pewnie już nie zobaczymy, więc zróbmy im, łapiąc się tak jak ci ludzie wszelkich środków, piekło. Tyle naszego.

No właśnie to jest problem internetu, że każdy może tu napisać, że jest byłym arabskim szejkiem. Dlatego chyba lepiej skupiać się na tym co kto pisze, a nie jak i kto.

yodyod napisał(a):
Marek Butelka napisał(a):
Poprawka - kupił (aportem) akcje PCZ za 10 zł sztuka. Moim zdaniem jest to optymistyczne, zwłaszcza cena za jaką kupił i to że jest to insider. Taka cena (za spory pakiecik!) daje wycenę spółki ponad 300 mln zł, czyli przepłacił znacznie względem wartości księgowej. Tyle, że ten Bąk to z zawodu ...lekarz :/ Czyli może być też tak, że może nie umieć liczyć.


zał. 1

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...


przepraszam
a Ty naprawde znasz lekarza który nie potrafi liczyc... no może on jest z Gibraltaru

ja mieszkam na osiedlu
które kupiono od SM w ciągu jednej świątecznej popijawy lekarzy i przedstawicieli wiadomo czego
całe bloki... nie pojedyncze mieszkania
także opanujcie się, że Wy nie potraficie liczyc uwierzę,ale żeby PCZ, sorry taki mamy klimat, że nie wierzę


A ja znam przypadek lekarza który kupował bodajże za milion zł Serinus za 15 zł. "Dla wnuków". Do dziś pewnie czeka z tymi akcjami. Moja ciotka, lekarka utopiła duże pieniądze w funduszach inwestycyjnych... Zresztą sam Ściborski na początku zbankrutował na GPW na ruskim krachu. Większość umie leczyć i bierze za to pieniądze, ale to nie znaczy, że to jacyś lepsi ludzie. Powiem więcej - wielu ma poczucie nieomylności i pycha ich gubi. A ta jak wiadomo zawsze kroczy przed upadkiem. Nawet te komunikaty, które nam serwują nie są normalne. Pełne niedopowiedzeń - jak do iditów, czasem pouczająco-histeryczne... Co się będą przejmować jakimiśtam akcjonariuszami czy obligatariuszami, pętakami... ale ta polityka ma krótkie nogi. Teraz już chyba wiedzą.

Cena nominalna i cena transakcji zarazem. Fakt jest jednak faktem, że wyłożył dużo środków na coś od czego inni uciekają. A może Bąk pomyślał sobie, że lepsze akcje spółki w przejściowych kłopotach niż niespłacone obligacje (?) na 17 mln?

Poprawka - kupił (aportem) akcje PCZ za 10 zł sztuka. Moim zdaniem jest to optymistyczne, zwłaszcza cena za jaką kupił i to że jest to insider. Taka cena (za spory pakiecik!) daje wycenę spółki ponad 300 mln zł, czyli przepłacił znacznie względem wartości księgowej. Tyle, że ten Bąk to z zawodu ...lekarz :/ Czyli może być też tak, że może nie umieć liczyć.


zał. 1

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Z tego co zrozumiałem z tych szyfrów, to tylko tyle że niejaki Tomasz Bąk (pracownik spółki) kupił od jakiejś spółki zależnej PCZ (a może już Ściborskiego... coraz trudniej to ogarnąć...) akcje o nominalnej wartości 17 mln zł, rozliczając to "aportem" (?) Miejmy nadzieję, że ten aport to były obligacje blackeye

Gdyby chodziło o bankructwo, to trzymaliby się tego 7-dniowego terminu wypowiedzenia. Zrezygnowali, więc czegoś się wystraszyli. Na pewno nie bankructwa, bo przecież nie po to wypowiadali kredyt by przejmować się takimi sprawami.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 4 marca 2012
Ostatnia wizyta: 28 listopada 2019 20:51:44
Liczba wpisów: 170
[0,05% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,725 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło