pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

fleszyn

fleszyn

Ostatnie 10 wpisów
Cóż trochę tego jest.
Młodzi gracze używają automatów typu investor-online.com/imarketsli...
Bardziej zaawansowani używają półautomatów.

Chciałem zapytać, czy fundusze inwestycyjne, są chętne aby inwestować w internetowe start-up-y? Pytam, bo branża ta jest w stanie wygenerować całkiem ciekawe zyski.

Ja również bardzo rzadko poruszam się po Warszawie samochodem. Nie jest to zbyt wygodne...Szukałbym dzielnicy która jest dobrze skomunikowana. My ostatnio się rozglądaliśmy za czymś nowym. Aktualnie mieszamy w Piasecznie pod Warszawą ale nie polecam bo jest problem z transportem. Spodobał nam się Wilanów. Buduje się tam obecnie wiele nowych inwestycji ale najciekawszą jest moim zdaniem ta na Teodorowicza i prawdopodobnie właśie tam zdecydujemy sie na kupno mieszkania. Budynek już stoi, planują oddać mieszkania do użytku w przyszłym roku. Ceny również nie są wysokie jak na ten rejon.

Myślę,że lepiej będzie jak przeczytasz sobie artykuł na ten temat. Na stronie wszystko jest bardzo jasno wyjaśnione:
www.roedl.com/pl/pl/warto_wied...

Jest tam opisane jaki jest zakres informacji jakie powinien udostępnić emitent. Najważniejsze chyba znaczenie ma publikacja treści poufnych bo mają one kluczowe znaczenie dla podjęcia decyzji przez inwestora. Jeśli masz jeszcze jakieś problemy to proponuje zadzwonić do biura Roedl ( na stronie jest kontakt - powinni Ci wszystko wyjaśnić).

Sorry, że odgrzewam, ale czy zawód maklera nie został przypadkiem zderegulowany? Chyba już nie trzeba mieć licencji?

Opierając się na takich danych, można jedynie zainwestować w lokate lub konto oszczędnościowe.

Panowie zastanawiam się nad zakupem akcji AXA. Dosyć dokładnie przeanalizowałem strukturę tej firmy, chciałbym zainwestować trochę kapitału, bo patrząc na indeksy www.bankier.pl/fundusze/notowa... jest obecnie w dołku. Co myślicie o tej inwestycji? Będę wdzięczny za opinię osób trzecich.

Jeżeli chodzi o rynek obligacji, to w chwili obecnej mniej zarobkują niż chociażby te polskie. Im gospodarka jest silniejsza, tym obligacje mniej zarobkują.

Planuję w przyszłym tygodniu przelać większą sumę pieniędzy do Polski. W jaki sposób zrobić to najlepiej aby transfer był możliwie najtańszy i nie stracić na ryzyku kursowym ?

IKE wydaje się być niewypałem. Jedyna rzecz która jest w stanie zachęcić potencjalnego inwestora do założenia IKE to brak podatku belki, po nabyciu wieku emerytalnego. No dobra - ale czy osoba która ma dziś 27 lat będzie czekała 40 lat do możliwości wyciągnięcia kapitału bez podatku belki? Nie wydaje mi się. Są zdecydowanie lepsze sposoby na oszczędzanie - ciekawe dyskusje na ten temat link.

A dlaczego nie daje 100%? Bo widocznie czuje się niedoceniony.

To tak jak ktoś wyżej napisał easysend będzie najlepszym rozwiazaniem.
Pierwszy przelew jest za free, każdy kolejny to koszt 2 funtów. Możesz go zrealizować przelewem z banku angielskiego lub wpłacając kartą debetowa. Jeżeli suma będzie większa to możesz negocjować kurs (praktycznie pokrywa się z tym kantorowym).

A czy moderator musi odpowiadać na tego typu pytania? Może też nie wie...

Jedyną zaletą indywidualnych kont emerytalnych jest to, że nie są objęte podatkiem Belki - ale kiedy nie są objęte? Gdy osiągniemy wiek emerytalny. Dla mnie to jakieś kuriozum. Osoba która ma obecnie 30 lat będzie czekała do 67 roku życia aby uniknąć podatku Belki.

Czy ktoś z was spotkał się z pewnymi sprytnymi zapisami w umowach o polisolokatę? Bo jak donosi rzepa co niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe Axa Życie, Generali Życie, Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa, Skandia Życie, Polbanku EFG i Getin Noble Bank stosowały w umowach opłaty likwidacyjne które polegają na tym że gdy właściciel takiej 5 czy 10 letniej polisolokaty chciałby zrezygnować w pierwszym lub drugim roku uczestnictwa wtedy tak zwana opłata likwidacyjna pochłania całość zgromadzonego kapitału. A właściciel polisolokaty zostaje z niczym.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 24 października 2012
Ostatnia wizyta: 15 grudnia 2017 10:21:52
Liczba wpisów: 16
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,904 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło