Nietypowe pytanie odnoście zarabiania na giełdzie. - Kozetka - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Nietypowe pytanie odnoście zarabiania na giełdzie.

vexxon
Wpisów: 5
Wysłane: 27 kwietnia 2014 13:36:26
Witam wszystkich,

Mam następujące pytanie, ponieważ piszę projekt pod inwestycję dotyczącej zbierania informacji. I jako jeden ze sposobów zarabiania przewiduję czerpać zyski z inwestowania na giełdzie. Jeżeli pomysł okazałby się dobry i pozyskałbym inwestorów posiadałbym na bieżąco dane sprzedażowe większej ilości firm produkujących rożne artykuły spożywcze, elektronikę itp.

Moje pytanie jest następujące: czy na takich danych (dotyczących wyników sprzedaży firm np. jak nestle, mars, apple, microsoft itp.) pozyskanych na bieżąco z rynku, można zarobić inwestując na giełdzie kapitałem. Wydaje mi się, że taka forma zarobku jest możliwa, lecz potrzebuję dobrego uzasadnienia swoich racji od osób, które na co dzień mają z tym styczność, ponieważ sam jestem w tym temacie laikiem.
Pozdrawiam.

rottor
Wpisów: 141
Wysłane: 27 kwietnia 2014 17:41:38
zależy co dokładnie takie dane obejmują, ale generalnie mogą przydać się na giełdzie

jeżeli masz dane sprzedaży tylko jednego produktu, lub tylko jednego regionu geograficznego, to może być za mało, oczywiście same sales-y to nie wszystko

powinieneś też zwrócić uwagę czy te dostęp do tych danych nie jest objęty jakimiś restrykcjami prawnymi

vexxon
Wysłane: 27 kwietnia 2014 20:55:29
Jeżeli mówimy o regionie to na początku były by to większe województwa z upływem czasu już cała Polska. Byłyby to dane sprzedażowe np. masz sieć sklepów media markt, real itp. i bym pozyskiwał z nich dane odnośnie produktów które się sprzedają w tych sklepach w czasie rzeczywistym np. ktoś kupił Ipada o godz. 10:00:00, a ja powiedzmy o 10:00:52 bym już wiedział, że ktoś dokonał takiego zakupu.

To można jakoś to wykorzystać? Jeżeli tak mógłbyś szerzej to opisać albo dać materiał z na podstawie którego mógłbym to opisać w projekcie.

rottor
Wpisów: 141
Wysłane: 27 kwietnia 2014 21:08:38
wiesz jaki udział ma sprzedaż Ipadów w PL w stosunku do całej sprzedaży apple-a ? :)

raczej celuj w polskie firmy które sprzedają tylko w PL

vexxon
Wysłane: 27 kwietnia 2014 22:24:53
To wiadomo:) to był tylko przykład działania pozyskiwania danych dowolnie może być nie wiem dajmy na to paluszki z lajkonika, albo czekolada Wedel :) Jeżeli już tak mówimy typowo o Polskich produktach choć Wedel to już też nie PL:D

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 27 kwietnia 2014 22:41:29
vexxon napisał(a):
Jeżeli mówimy o regionie to na początku były by to większe województwa z upływem czasu już cała Polska. Byłyby to dane sprzedażowe np. masz sieć sklepów media markt, real itp. i bym pozyskiwał z nich dane odnośnie produktów które się sprzedają w tych sklepach w czasie rzeczywistym np. ktoś kupił Ipada o godz. 10:00:00, a ja powiedzmy o 10:00:52 bym już wiedział, że ktoś dokonał takiego zakupu.

To można jakoś to wykorzystać? Jeżeli tak mógłbyś szerzej to opisać albo dać materiał z na podstawie którego mógłbym to opisać w projekcie.

Myślę, że większe pieniądze byłyby z tego na rynku informacji gospodarczej niż na giełdzie. Chociaż wykrycie trwałego skoku sprzedaży mogłoby dać przewagę na rynkiem, jednak nie pomijając pozostałych czynników kształtujących wynik netto.

vexxon
Wysłane: 29 kwietnia 2014 18:36:03
Czy możesz poszerzyć swoją wypowiedź dotycząca rynku informacji gospodarczej, w którym to upatrujesz potencjalne zyski?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 30 kwietnia 2014 08:49:03
Informacje z POSów są warte miliony i firmy też wydają miliony na śledzenie ruchów swojego stocku i konkurencji. Np. dla GfK jest to główny biznes. Znam to bardzo po łebkach, więc nie wskażę Ci konkretnie z jakim produktem pójść do kogo, ale jestem przekonany, że firmy średniej wielkości, których nie stać na stały monitoring odsprzedaży przez kasy, a mają obroty znaczące - czyli pewnie mówimy o przedziale 80-200 mln zł rocznie - będą potrzebować tej informacji do zarządzania handlem i zakupami.

vexxon
Wysłane: 2 maja 2014 15:00:21
Dzięki za odpowiedz, postaram się poszukać czegoś teraz o tym na własną rękę chyba, że masz coś do dodania?

ugnelakys
Wpisów: 2
Wysłane: 16 października 2014 16:11:22
Witam

Na takich danych (dotyczących wyników sprzedaży firm np. jak nestle, mars, apple, microsoft itp.) pozyskanych na bieżąco z rynku, NIE można zarobić inwestując na giełdzie kapitałem, tak jak na złoto. Lepej - złoto
Edytowany: 16 października 2014 16:11

Szutnik
Wpisów: 1 666
Wysłane: 17 października 2014 18:07:45
@ ugnelakys
Cytat:
Na takich danych (dotyczących wyników sprzedaży firm np. jak nestle, mars, apple, microsoft itp.) pozyskanych na bieżąco z rynku, NIE można zarobić inwestując na giełdzie kapitałem, tak jak na złoto. Lepej - złoto

Tak, zwłaszcza trzymając złoto przez ostatnie 3 lata można było naprawdę solidnie zarobićthumbright

Wrzesień 2011 - 1900 USD/oz
Wrzesień 2014 - 1200 USD/oz

Rachunek jest prosty! (Agencja Ratler Angel , kto pamięta z czasów Komuny, ten wie!)
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

fleszyn
Wpisów: 16
Wysłane: 4 września 2015 07:10:15
Opierając się na takich danych, można jedynie zainwestować w lokate lub konto oszczędnościowe.

alf
Wpisów: 22
Wysłane: 13 października 2015 13:39:24
Możecie mi powiedzieć jakie obowiązki informacyjne ciążą na spółkach giełdowych. W sensie jakie informacje ma obowiązek podawać a jakich nie musi?

fleszyn
Wpisów: 16
Wysłane: 13 października 2015 15:16:29
Myślę,że lepiej będzie jak przeczytasz sobie artykuł na ten temat. Na stronie wszystko jest bardzo jasno wyjaśnione:
www.roedl.com/pl/pl/warto_wied...

Jest tam opisane jaki jest zakres informacji jakie powinien udostępnić emitent. Najważniejsze chyba znaczenie ma publikacja treści poufnych bo mają one kluczowe znaczenie dla podjęcia decyzji przez inwestora. Jeśli masz jeszcze jakieś problemy to proponuje zadzwonić do biura Roedl ( na stronie jest kontakt - powinni Ci wszystko wyjaśnić).

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość