Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Yaroman

Yaroman

Ostatnie 10 wpisów
Proszę o sprzedaż DOM - nie spełnił oczekiwań, wczorajsza świeczka nie wygląda optymistycznie.
Jednocześnie proszę o odkupienie XTPL (a wystarczyło nie przedawać angry3 Powód oczywisty - dynamiczny trend wzrostowy.
fluctuat nec mergitur

Ja wziąłem 1% portfela w piątek na zamknięciu. Chyba dobry moment na odbicie. Ale trend spadkowy, raczej szybko się nie zmieni.
fluctuat nec mergitur

1.Wybicie na CLN: przebity opór, obrót, biała marubozu. Zwiększyłem zaangażowanie z 4 do 6%, pewnie będę dobierał bo wstępnie wygląda to zachęcająco.
2.Na Kruka się nie skusiłem, ciągle wygląda prospadkowo Think
fluctuat nec mergitur

1.Zamknąłem gamedave, zarówno CD jak 11bit w odpowiedzi na dzisiejsze spadki, pewnie trzeba było poczekać na zamknięcie świeczek tygodniowych, albo chociaż dziennej, ale co tam, rosnąć nie chciało, gotówka uwolniona. Straty ale niewielkie.
2.Chemia! love4 Rośnie zarówno Ciech jak i PCR, kupiłem też po 2% portfela ATT (fenomenalny trend) i Puław. Na obu spółkach już > 10% na plusie.
3.Kruk jakby próbował odbijać, może coś skubnę Think
fluctuat nec mergitur

kokospl napisał(a):
Kij zawsze ma dwa końce - gdy te fundy zaczną zamykać swoje pozycje to kurs mocno wystrzeli :)

Takich wystrzałów w ostatnim czasie było kilka a kurs po nich wciąż wraca do nadrzędnego trendu spadkowego.
fluctuat nec mergitur

" KRUK: Aktualnie na Kruku 3 duże fundusze grają na spadki, dopóki to się nie skończy to ciężko rozsądnie analizować."

To jest ogólnie znane, zastanawiam się tylko jakie są powody takiego podejścia analityków? Zazwyczaj niestety jest tak, że najpierw zmienia się kurs, a dopiero za jakiś czas dowiadujemy się dlaczego. Dlatego preferuję podejście techniczne i w przypadku Kruka, pomimo własnego pozytywnego sentymentu czekam na sygnały z AT.
fluctuat nec mergitur

Poproszę o zakup Dom Development. Biorąc pod uwagę fundamenty i dywidendę (8,9 % w zeszłym roku, w tym pewnie jeszcze większa) spółka atrakcyjnie wyceniana. Technicznie, po rocznej konsolidacji/ korekcie wraca obecnie do trendu wzrostowego. Styczeń to pasmo niespiesznych ale wytrwałych wzrostów w trendzie "jak od linijki". Może obecnie należałoby poczekać na korektę ostatnich wzrostów, ale trend jest mocny, można się nie doczekać.
fluctuat nec mergitur

Witam wave
1. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do PCR, jest to jedna z moich ulubionych spółek. I jedna z tych gdzie jestem najmocniej zaangażowany. Technicznie, wygląda na to, że po (dość długiej) korekcie wraca do trendu wzrostowego. Generalnie spółki chemiczne radzą sobie ostatnio bardzo dobrze i korzystam z tych wzrostów (Ciech!). Biorąc pod uwagę fundamenty i dywidendę to moim zdaniem PCR jest obecnie tania. Pewnie będę stopniowo akumulował.
2. PEO kupowałem zakładając wsparcie 100 zł, blisko tego poziomu. Traktowałem zakup jako średnioterminową spekulację opartą na AT. Zrealizowałem zysk w chwili kiedy kurs na świeczkach dziennych wyszedł dołem poniżej linii średnioterminowego trendu wzrostowego. Pewnie to tylko korekta, ale nie żałuję.
3.Mam pozytywny sentyment do KRUKA, uważam ,że jest już atrakcyjnie wyceniany, nie rozumiem dlaczego spada. Ale trend spadkowy jest tu faktem, więc moim zdaniem jeszcze za wcześnie na kupowanie. Obserwuję i nie wątpię, że się zaangażuję jak tylko zobaczę jakąkolwiek szansę na trwalsze odbicie.

Generalnie zamknąłem część ( najsłabiej rokujących) inwestycji spodziewając się jakiejś korekty po styczniowych wzrostach. Chciałoby się wreszcie jakiejś hossy na GPW, myślę , że jest szansa choć na kilka miesięcy wzrostów. Jeżeli trend się utrzyma będę dobierał akcje i redukował obligacje.
fluctuat nec mergitur

Aktualnie w portfelu:
CIECH 5%
PCCROKITA 5%
CLNPHARMA 4%
ZEPAK 4%
DOMDEV 4%
11BIT 4%
CDPROJEKT 2%
MABION 2%
OPONEO.PL 1%
PZU 1%

ECN1022 23%
PCR1223 13%
KRU1220 7%
KRU1221 6%

WOLNE ŚRODKI 18%

Zamknąłem kilka tematów (XtPl, PEO, FORTE, POLWAX, TAURON, PKO, KGHM). Oprócz wspomnianego w poprzednim wpisie Budimexu wszystkie zamknięte w tym miesiącu inwestycje przyniosły (większy lub mniejszy) zysk.

Podsumowanie stycznia 2019.
To był bardzo dobry miesiąc. Portfel, pomimo 50% "kotwicy" w postaci korpoobligacji zwiększył wartość o 5%, więcej niż WIG (+3,56%). Największy udział we wzroście miały, zamknięty dzisiaj XtPl (+25%/ +1% dla portfela) oraz Ciech (+21% od średniej zakupu/ +1% dla portfela).
fluctuat nec mergitur

Proszę o sprzedaż XtPl, średnioterminowo zaczyna wyglądać prospadkowo (widoczna na wykresie podaż), myślę ,że po ostatnich wzrostach jakiegoś rodzaju korekta jest tu nieuchronna. Nie wykluczam powrotu. Długoterminowo widzę tu wzrosty.
fluctuat nec mergitur

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 20 lutego 2019 06:38:18
Liczba wpisów: 851
[0,26% wszystkich postów / 0,38 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,301 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d