Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Yaroman

Yaroman

Ostatnie 10 wpisów
Dla mnie brzmi rozsądnie. Przyznam, że sam praktycznie nie stosuję tej metody. Stosuję stop lossy mentalne. Jak kurs zejdzie poniżej zakładanego poziomu technicznego ( np. wsparcia na wykresie tygodniowym) lub nie za bardzo widać wsparcie techniczne ale jestem 10-20 % na stracie to ją akceptuję. Jak papier pasuje mi fundamentalnie to szukam kolejnego momentu kiedy warto go kupić. Tak , że straty „konsumuję na bieżąco”. Ale wszystko zależy od przyjętej metody i strategii na na dany walor i całość portfela. Tak czy inaczej warto mieć plan co dalej już w chwili kupowania. I nie należy obrażać się na rynek, „że idzie w niewłaściwym kierunku”. Jak kierunek jest inny niż zakładany to ja wolę sprzedać. Na giełdzie fajne jest to, że można zarabiać stosując różne metody. wave
fluctuat nec mergitur

Prośba o rozwinięcie wypowiedzi bo chciałbym poznać ten punkt widzenia.
fluctuat nec mergitur

1.Zakładając, hipotetycznie, że w tym roku masz zysk w portfelu, a w kolejnych akcje spadkowe wciąż będą na stracie to w tym roku płacisz podatek, a w kolejnych możesz mieć stratę której nie będzie jak zbilansować. Czyli płacisz coś czego być może nigdy nie musiał byś zapłacić.
2.Środki których nie przeznaczasz na podatek możesz reinwestować, zakładając wzrosty, możesz więcej zarobić.
3.Last but not least, aspekt psychologiczny. Po odkupieniu masz w portfelu spółkę o niższej cenie zakupu i w przypadku wzrostu kursu widzisz zysk a nie tylko zmniejszającą się stratę. Może nieracjonalne, ale to działa.
Jedyny minus to koszty transakcyjne.
fluctuat nec mergitur

Tylko, że żaden algorytm nie wyłapie czy inwestor chciał dokonać optymalizacji czy realizował zakładaną strategię inwestycyjną. 2 przykłady strategii masz powyżej.
fluctuat nec mergitur

1. W przypadku kupna/ sprzedaży w celu zmniejszenia podatku zarzut może być, tylko jak to udowodnić? Inwestor może na przykład próbować zarobić w strategii day-trading. Czasami nawet może się udać. Liar . To tylko teoria bo kto by miał śledzić tego rodzaju transakcje?
2.Wszystko jedno kiedy kupisz/ sprzedasz, byle ze sprzedażą zdążyć przed 21.12.
fluctuat nec mergitur

P.S. Te 12 walorów to łącznie, odliczając np. obecnie posiadane obligacje, które w zasadzie są niemal „bezobsługowe” to dywersyfikacja chyba nie jest nadmierna? Przyznaję w przeszłości miałem z tym problem i muszę się pilnować by nie przesadzać.
fluctuat nec mergitur

Fundamentalnie nigdy nie wiesz wszystkiego, śmiem wręcz twierdzić, że najważniejsze informacje, szczególnie te negatywne wychodzą na światło dzienne gdy już jest za późno na reakcję (kurs już się zmienił).
Technicznie nie jest problemem przeanalizowanie kilkunastu spółek. Myślę że wystarczy godzina raz na tydzień.
U mnie dywersyfikacja działa, największe zyski ZAWSZE miałem na spółkach które nie znalazłyby się w porfelu bardziej skoncentowanym (np. MDG, PHR, XTP).
Jak pisałem, ile inwestorów, tyle metod inwestowania. To co działa u jednego u innego niekoniecznie.
fluctuat nec mergitur

Zmniejszam częstotliwość wpisów w kronice. Częste wrzutki, typu „coś kupiłem, coś sprzedałem, etc” powodują wrażenie chaosu i chyba w swej masie są trudne do ogarnięcia dla czytelników. Chciałbym też by wpisy były czytelne po latach także dla mnie samego. Od tej pory będę podsumowywał kolejne miesiące inwestowania.
fluctuat nec mergitur

Ilu inwestorów tyle metod inwestowania. Inwestując kwotę do kilku tysięcy zł pewnie skoncentrowałbym się na 2-3 spółkach - z różnych branż. W przypadku mojego portfela ( o większej wartości), przy uwzględnieniu moich cech osobistych (psychologia) - szczególnie akceptowanego poziomu ryzyka, zarówno pojedynczej transakcji jak i ryzyka portfela jako całości mój poziom komfortu + możliwość „ ogarnięcia” walorów to +/- 12 walorów.
fluctuat nec mergitur

Dobrałem Zepak do 3,5% portfela. Duży wolumen na dzisiejszej sesji.
Zasoby wolnych środków w portfelu na wyczerpaniu.
fluctuat nec mergitur

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 16 grudnia 2018 11:34:53
Liczba wpisów: 832
[0,26% wszystkich postów / 0,38 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,523 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d