Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

joserodriguez

joserodriguez

Ostatnie 10 wpisów
zakup obligacji własnych celem umorzenia

przy obecnych cenach, może będzie tego więcej.

ciekawa wypowiedź w temacie, wywiad z S.Kluzą: link.

m.in. taka propozycja:

,,Uważam, że banki, które są szczególnie zagrożone kredytami frankowymi mogłyby skorzystać z tzw. obligacji restrukturyzacyjnych. Takie obligacje były już kiedyś wprowadzone. W mojej ocenie przywrócenie tego instrumentu spowodowałoby, że banki spłacałyby takie obligacje, wystawione przez NBP, np. przez 10 lat, co rozłożyłoby skutki odpisów pofrankowych na długi czas bez zaburzeń stabilności i bezpieczeństwa sektora bankowego. Nie zmniejszyłby się również potencjał do prowadzenia akcji kredytowej. Niestety, KSF nie zgłasza propozycji, tylko jest zdolny do kontestowania pomysłów zgłaszanych przez stronę rządzącą. Drugi mój autorski pomysł polega na tym, że znajdujący się przy BGK fundusz zakupu mieszkań na wynajem, mógłby np. odkupywać od frankowiczów/banków za ok. 50 proc. wartości rynkowej ich obciążone kredytami mieszkania.''

Komisja, a później Senat (choć raczej tylko ludziom z Komisji będzie się chciało pare rzeczy przeczytać) omawiając ustawę, dostała m.in takie opinie:
1. KNF wpływ na banki
2. KNF wpływ na budzet
3. NBP opracowanie
4. MinFin opinia
5. Związek Banków Polskich opinia jest nawet list z Commerzbanku czy pojechanie z grubej rury General Electric.
6. i samych zainteresowanych, list Frankowców PL - domagają się m.in zakazu reklamowania się banków i firm ubezpieczeniowych, ot taka ciekawostka.

Całość na stronie: Komisja Budżetu i Finansów Publicznych Senatu

http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/735168,zysk-netto-getin-noble-banku-w-ii-kw--powyzej-oczekiwan--kurs-powinien-rosnac-(opinia) na kursie nic się nie dzieje, bondy co prawda trochę biora, ale jeszcze nie rwą jak Reksio szynkę, za to nikt nie waży uderzać w bidy.

Getin N. podał wczoraj wyniki za I poł 2015. http://gnb.pl/raporty/r-okresowe-polroczne/id/4170

wreszcie jakiś konkret: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18532791,knf-na-ustawie-o-frankowiczach-banki-moga-stracic-prawie-22.html#Czolka3Img

33% wszystkich walutowych kredytów wchodzi w zapisy z ustawy.
21,9 mld zł - odpis banków. Po ,,staremu'' (50/50) byłoby 13,6 mld.

Daty: 27 sierpnia posiedzenie komisji: http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/komisja,1,komisja-budzetu-i-finansow-publicznych.html
Do Senatu ustawa idzie 2-3 września.

Głupie społeczeństwo wybiera głupich, nieodpowiedzialnych polityków. Proste.

może pracujmy na dokumencie źródłowym, a nie tylko opiniach komentatorów:
Projekt Ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej - tu co prawda jest 50% umorzenie, jesli ktoś ma lepszy link, to poproszę.

wnioski bedzie można składać:
120% LTV: już,
100% LTV: za rok,
80% LTV: za dwa lata.

Cytat:
Ja znam dwoje żona 5 osób z frankowym kredytem żadna nie ma problemów ale franki po 2,5 pln chętnie przytulą.

dlatego też pojawiają się głosy (M.Borowski) o wprowadzeniu kryterium dochodowego w ustawie. Ale póki co można walić naonecie posty typu ,,witam, zarabiam 20tys/mies, parę lat temu wziąłem kredyt CHF, bo było taniej, na ładny apartament, proszę o pomoc.''

Nie wiem w czym projekt PiS miałby być lepszy. Chyba że po prostu przewalutowanie po kursie z dnia umowy i dla każdego. W obecnym kształcie w sumie niewiele do tego brakuje.

PS jeszcze jedna rzecz którami umknęła - wnioski o przewalutowanie będzie można składać za 2 lata - nieco kapitału ludzie spłacą w tym czasie, poza tym hgw jaki wtedy będzie kurs chf...

beavis napisał(a):
Najbardziej "sprawiedliwa" propozycja była ta proponowana przez KNF i dotyczyła wszystkich frankowiczów, bo większość się i tak nie łapie (jak np. ja) na tę nową. A jak mówimy o sprawiedliwości to bym najpierw popatrzył na ile te umowy są zgodne z prawem bo zamiast się od razu zgodzić na propozycje KNF'u to banki upierdliwie wykorzystują niewydajność sądu w bananalandi aby utrzymać swoją opinie że niby to nie są toksyczne produkty zabronione w większość krajów zachodu. Mi banków nie żal, bardziej inwestorów (nie tylko banków) co uwierzyli że Polska to normalny kraj.

zgadzam się, propozycja KNF była najrozsądniejsza z przedstawionych. I rozkładała straty sektora bankowego w czasie. Ale skoro nie chcieli klapsa, to będą mieli lanie. Też banków nie żałuję - na biednego nie trafiło.

@Joker. kredyty będą dwa, jak przedstawiłem wcześniej - jeden z marżą jak dotychczas, drugi bez marży - (ten na 10% różnicy kursowej) będzie oprocentowany po stopie NBP (teraz 1,50%). Ale chyba nie ma się do tego co przywiązywać - na pewno coś się zmieni w Senacie. Naszym zadaniem jest oszacować jaki % klientów GNB będzie mogło skorzystać z przewalutowania.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 11 grudnia 2015 10:03:50
Liczba wpisów: 40
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,188 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d