pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

wacław

wacław

Ostatnie 10 wpisów
ja wiem jedno, że jak zaczynają się spadki to nie liczą się żadne dywidendy, wyniki, sriki , leci tak łatwo jak rosło, obrót spada do zera a i tak nikt nie podkłada z lewej i wali to na takim samym małym obrocie jak rosło, miecz obosieczny, oczywiście do tego jeszcze daleko daleko bo hossa w pełni, ale podobnie jak każdy kiedyś zakończy żywot, akcje też w końcu spadną i jest to pewne o czym przekonali się akcjonariusze GM w USA zaliczając okolice na kursie ostatnio widziane w latach dwudziestych

a zwróć uwagę na jakim wolumenie odbyło się przebicie 12 zł, to nie jest rynek tylko ustawianie kursów, prawidłowo wybicie powinno być na dużym wolumenie i tak dalej, każdy wie jak powinno być, ale jak kursy ustawia się telefonicznie i 90% transakcji jest ustawiana przed otwarciem to nic dziwnego że wzrosty na większości spółek wyglądają tak, że jak już chłopaki ustalą że pchają to zabierają podaż i jakimiś smieciowymi transakcjami to idzie do góry po czym np na 15 zł chłopaki wymianiają się między sobą pakietem 50 k żeby ładnie wyglądało i żeby inny wiedzieli że ten wzrost to nie jest taki tam sobie przepadkowy, ale że oni czuwają i że można rosnąć, to nie jest rynek to są ustawki

osobiście uważam że to co się dzieje z rekomendacjami na GPW to jest po prostu cyrk. Hossa rekomendacjowa.
Ja rozumiem że jak jest hossa, to reko naganiają na kupno i podążają za kursem i jak ktoś chce pchać papier po tym jak już się nachapał, to mu koledzy puszczają takie reko żeby było łatwiej pod górkę o ile już wcześniej skupił tyle ile chciał, ale to z ACE to jest po prostu przegięcie.

Spółka orze praktycznie kwartał w kwartał to samo do znudzenia, informacje o tym że jest niezadłużona, że ma kasę na skup i że są możliwe akwizyjcje jest znana od dawna i przetrawione 100 razy, więc dorabianie historyjek z tym samym bla bla bla oraz standardowych głupot o ożywieniu itd to żadne uzasadnienie, tymczasem mamy sytację, gdzie chłopcy z Erste bez (moim zdaniem) akiś znaczących informacji ze spółki np skokowego wzrostu wyniku lub nieoczekiwanych pozytywnych informacji, zmieniają rekomendację z 13 na 22 zł w odstępie 5 tygodni. Co takiego niesamowitego zdarzyło się w ACE że tak strasznie im się spodobała? Bioton 3zł howgh !

Ta spółka jest po prostu wzorowa pod względem komunikacji z rynkiem. Info o montażu ogrodzenia mnie rozwalił, podejrzewam że info o posawieniu dwóch toalet typu toy toy dla ekipy montującej ogrodzenie powinno spłynąć na dniach. Jak niegdyś w republice Komi, tam też każdy szczegół był raportowany by nic nie umkło uwadze wygłodniałych niusów inwestorów czytających espi.

Koleny odcinek z cyklu " ZWG przejmuje wirtualnie gadką" .
Na osłodę jako marchewka na kiju po wyjściu Ingu niezobowiązujące info o badaniu trzeciej spółki pod przejęcie, przy czym drugiej dotąd ZWG nie przejęło.
Teraz tylko czekać na prognozę proforma uwzględniającą przejęcie 3 spółek w 2010r. lub może trzech i Bumechu i dwóch prognoz - jedna pewnie obejmie przejęcie pierwszej i trzeciej, a druga pierwszej drugiej i trzeciej, i dodatkowo opcje prognoz jakby przejęli te spółki w 2010 lub 2011 lub 2012 i ile by teraz zarabiali, ale nie zarobią.

Nie chcę być złośliwy ale ta spółka przypomina staruszka z kłopotami z erekcją, który bardzo by chciał, ale mu nie wychodzi, chociaż za każdym razem twierdzi że tym razem się uda.

W 2011 Falenta tak mówił przed debiutem o młynie elektromagnetycznym:
"To będzie przemysłowa rewolucja - entuzjastycznie odpowiada Marek Falenta, zapytany o tajemniczy młyn elektromagnetyczny."
chemia.wnp.pl/zwg-zadebiutuje-...

To ku pamięci, że to co mówi główny akcjonariusz to tylko gadka pani z rynku zachwalającej swoje jajka, a czas sam weryfikuje te zapowiedzi, teraz zamiast o przemysłowej rewolujci związanej z młynem w wywiadach dominują opowieści o tym, że ZWG będzie konsolidował spółki zaplecza górniczego i że mają mnóstwo firm na liście oczywiście stałym fragmentem jest zawsze "w tym roku mogą być jeszcze dwa przejęcia". Do dzisiaj kupili Kobud, jak w tym tempie będą konsolidować to się węgiel skończy i nie będzie czego mielić tych ich młynem, albo górnictwo padnie do reszty jak gospodarstwa w polsce przestawią się wreszcie na normalne ekologiczne paliwo

Zabawnie brzmią słowa Falenty w kontekście zmniejszenia zaangażowania przez ING. A na czacie M. Falenta mówił tak:

"Perspektywy dalszego rozwoju ZWG są tak ogromne, że zatrzymuję te akcje i dlatego do tego samego namawiam wszystkich znających się na giełdzie. Zdecydowałem się jedynie na sprzedaż małej części akcji, do ING OFE. Ale nie jest to sprzedaż, ale inwestycja na rzecz wszystkich akcjonariuszy ZWG, bo jest to silny inwestor, który pomoże nam dodatkowo uwiarygodnić ten projekt."

Ten silny rzekomo inwestor jak spółka waliła w dół z 9zł na 4zł nie kupił wtedy ani jednej akcji, a teraz tenże silny inwestor skorzystał z okazji (i słusznie) i się trochę skrócił. Generalnie zaczyna być podobnie jak na Cormay, czyli główny oddaje papiery na parking do funduszu a potem ten w rynek. A przejęć pod które był prognoza jak nie ma tak nie ma. Ale to nieważne, kurs przebił dychę, spółka wyceniana na ponad 300 mln. To tylko na NC, przy śladowym free floacie. Nawiasem mówiąc obroty na ZWG bywają falami nienaturalnie wysokie w stosunku do ff, co budzi podejrzenia dystrybucyjnej "mielonki".

Panowie nie toczcie jałowych dysput czy CCC ma dobre buty, związek poziomu usług z sukcesami na rynku w sytuacji kiedy jest się półmonopolistą jest niewielki. Jak już się osaczy klienta swoją siecią to potem można mu serwować przysłowiowy crap, a nikt inny nie podskoczy bo rynek dawno podzielony ccc/deichmann. Inne buciarnie typu gri albo wojas to półka wyżej bo tam jest trochę miejsca na oddech. Zresztą to co powinno was bardziej interesować to pytanie, dlaczego miesiąc temu wszyscy walili reko K z najwyższymi pod 180 a tera lecą w drugą stronę rekomendacjami naganiają na spadki, a czemu to robią? bo akurta im tak wygodnie. W zasadzie w tej hossie analiza funamentala spółek to marnowanie czasu. Fundy pchają to co mają, a jak już zbiorą tyle co mają to ich biura wydają reko, jak się skrócą to w drugą mańkę. Teraz trzeba tylko patrzeć które biuro co poleca, jakie reko , podłączyć się w porę zwiać. I tyle. Własne pomysły to raczej na potrawy świąteczne.

sgor-nie ma nikogo kto mógłby przewidzieć sukces gry czy filmu, albo która piosenka zostanie letnim hitem, próbuje się, ale gusta są kapryśnie, właśnie o tym pisałem, produkować gry nie sztuka, wcisnąć je gawiedzi to sztuka, przypomnę tylko słynną grę skokowonarciarską "małysz" grał w nią każdy bo akurat się spodobała, potem następca mimo że doskonalszy leszpy itd nie sprostał oczekiwaniom, jak się ma kilka sprawdzonych tytułów sytuacja jest klarowna, zawsze któryś sequel odpali i napiszę ostatni raz swoją tezę po W3 CDP nie ma ani jednego pewniaka ANI JEDNEGO, a jeżeli nie trafi się w gusta to nawet wielomilionowe nakłady i zaangażowanie nie pomogą i to jest w łaśne to ryzyko, brak marginesu błędu

To powyżej to jest w kółko bezmyślne reprodukowanie tego samego jak zdartej płyty, postarajcie się zamiast klepać jak sekciarze w amoku forumowych przeklejek ustosunkować logicznie do argumentu.

Napiszę ostatni raz, wiedźmin jakkolwiek nie jest oczekiwany piękny rozpoznawalny i cudowny jest ostatni, więc radzę się z nim żegnać mentalnie, bo jest w cenach, a należy zacząć się zastanawiać na czym spółka zarobi po wiedźminie.

i chodzi tu o takie poziomy zysku, które sprostają kapitalizacji 1,5 -2 mld.
GOG czy audiobooki bez znaczenia, zadłużenie fajnie że niskie ale co to ma do rzeczy, nie gotówka jest problemem w tym momencie.
Ja się pytam na czym zarobią po wiedźminie, bo giełda podobno dyskontuje przyszłość.
Liczy się tylko kolejny sukces gry na miarę wiedźmina.
I teraz - Mój tok rozumowania jest taki, że o ile można było być spokojnym w miarę o powodzenie kolejnego sequela, o tyle sukces nowej gry NIEWIEDŹMINOWEJ jest niewiadomą, a w razie niepowodzenia lub np sukcesu który sprosta W3 jedynie w połowie, w zastępstwie nie ma NICZEGO co mogłoby uzasadnić taką wycenę, i o to mi właśnie chodzi.

Rozpoznawalności i inne rzeczy bardzo miłe ale bez znaczącego wpływmu na zyski. W mojej opinie ryzyko jest ogromne, a szansa na dynamiczny rozwój bardzo niepewna i o to mi chodzi, a nie czy jeszcze urośnie, czy jest trend inne, i w tym kontekście napisałem że reko IDM (nawiasem mówiąc firmy jednoznacznie kojarzonej z porażką inwestycyjną) są delikatnie mówiąc hurra optymistycznie.

nie odniosłeś się do żadnego z argumentów natomiast banały to są te głupie giełdowe powiedzonka o rynku który ma zawsze rację itp, to są słowne zapchajdziury, kiedy brakuje argumentów rynek miał rację kiedy ropa była po 150 dolców i kilka tygodni później jak była po 35, ci co pchali się w ropę po 150 po rekomendacjach GSachsa zobaczli jaka to racja wave

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 24 listopada 2013 22:15:52
Liczba wpisów: 70
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,000 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +112,18% +22 436,68 zł 42 436,68 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d