pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Adam89

Adam89

Ostatnie 10 wpisów
Cześć

Próbuję obliczyć wskaźnik sharpe'a korzystając z click dla funduszu Investor Zrównoważony FIO.
Niestety jakkolwiek nie podam parametrów dotyczących zakresu wskażnik ten wychodzi mi w okolicy 0.05,
Moje pytanie jest następujące - Jak to się ma do tego co podaje strona analizy.pl gdzie wskaźnik ten jest 0,4...

Różnica jest na tyle znaczna, że nie wiem jak to interpretować... Czy ta różnica wynika z różnych stóp zwrotu pozbawionych ryzyka użytych w obliczeniach? Czemu ten parametr nie jest podawany?

Witam,

na stronie click na samym dole, jest podsumowanie wniosków płynących z diagramu przedstawiającego piramidę Du Ponta. I tak:

Cytat:
Piramida Duponta pokazuje, że na ostateczną rentowność nakładów włożonych do firmy przez właścicieli, wpływ mają:

* marża generowana na zrealizowanej sprzedaży (odzwierciedla ją relacja: EBIT/przychody ze sprzedaży),

* koszty obsługi finansowania zewnętrznego (relacja: wynik brutto/EBIT),

* obciążenie podatkowe (relacja: wynik netto/wynik brutto),

* realizowany poziom wykorzystania posiadanych zasobów tj. szybkość obrotowości aktywów (relacja: przychody ze sprzedaży/aktywa),

* zastosowany poziom finansowania zewnętrznego (relacja: aktywa/kapitały własne).

Przy czym kompletnie nie rozumiem, dlaczego wpływ na rentowność miało by mieć "koszty obsługi finansowania zewnętrznego (relacja: wynik brutto/EBIT)," Przecież nawet patrząc na to jak rozrysowana jest piramida, jasno widać, że i tak wynik brutto jak i EBIT skracają się we wzorze.
Nawet jeśli podstawię sobie w excelu jakieś przykładowe dane i będę manipulował wynikiem brutto czy EBITem to i tak nie wpłynie to na moje ROE.
Według mnie w powyższym wyliczeniu wnioski numer 1, 2 i 4 są nieprawidłowe, co prowadzi tylko do wniosku, że liczy się wynik netto, obciążenie podatkowe i poziom finansowania zewnętrznego.

Czy ktoś zechciałby mi wyjaśnić błędy w moim rozumowaniu?

Dziala, zarowno w wersji 32 jak i 64bit :)

ok, rzeczywiście ma to sens.
Natomiast dalej pozostaje dla mnie niewyjaśniona sprawa wsparć i oporów...

Cześć,

Zastanawia mnie ostatnio, dlaczego analiza techniczna, a w szczególności analiza formacji, ma działać na indexach.
Konkretnie WIG20... przecież ilość spółek wchodzących w skład jest zbyt mała, żeby miało sens traktowanie tego jako "barometr" nastrojów.
O ile trendy mogą działać, o tyle kształtowanie się oporów, wsparć na indexach jest dość losową sprawą.

Czy jest gdzieś literatura dotycząca tego? Albo chociaż jakieś sensowne wyjaśnienie?

ok, chyba znalazłem plugin do pobierania bezposrednio ze stooq sites.google.com/site/amitoolb...
ale jakby ktoś miał jakieś sugestie to jestem otwarty ;)

działa bez problemu, ale czy nie ma czegoś bardziej zautomatyzowanego?
Albo czy nie jest gdzieś dostępna baza już z taką korekcją?
Jakbym chciał zrobić jakiś porządny backtesting to musiałbym skorygować wszystkie spółki ręcznie sprawdzając raz po razie czy nie było dywidendy/splitu

Rzeczywiście spółka wypłaciła dywidendę Eh? w takim wypadku, moja analiza nie ma sensu.
Importuję dane z serwisu bossa do AmiBrokera, widocznie nie mają dywidendy. Jak zrobić korektę o dywidendę? albo skąd brać dane które to uwzględniają?

A co powiecie na wykres CEZ ?

kliknij, aby powiększyć

jak dla mnie formacja głowy i ramion (zdecydowanie lepiej widać na wykresie liniowym) potwierdzona luką cenową, przełamującą trend.
Luka nie została wypełniona w kolejnych sesjach, a tworzy teraz opór koło którego kolejne sesje oscylują.
Wolumen raczej potwierdza nadchodzące spadki, więc warto sprzedać blisko oporu.
W ujęciu długoterminowym CEZ raczej jest ciągle w trendzie spadkowym, a tutaj mamy do czynienia z końcem korekty.

Ktoś ma jakieś inne interpretacje? :)

Dzięki! o takie rzeczowe odpowiedzi mi chodziło :)
Póki co nie mam dalszych pytań, muszę przetrawić odpowiedzi z wątku, biorąc pod uwagę, że w temacie jestem stosunkowo nowy.

studencina napisał(a):
Najlepiej by było jakby kolega "Adam89" wstawił screen z zaznaczoną linią trendu, chyba że to pytanie czysto teoretyczne.

Jest to pytanie dość teoretyczne, ustawiam sobie momenty wyjścia z transakcji, a może bardziej zbiór sygnałów które będą dla mnie jednoznacznymi sygnałami wyjścia, ale to wyjdzie w praktyce ;)
Póki co, kontrola ryzyka jest dla mnie sprawą priorytetową

studencina napisał(a):

Na mojej stronie umieściłem prezentacje na temat linii trendu na podstawie spółki Wielton. <link>
Mam nadzieję, że choć trochę pomoże w zrozumieniu zagadnienia.

Fajny blog, będę odwiedzał

krewa napisał(a):
Przytoczę przykład: www.attrader.pl/pl/akcje/cigam...

Niesamowite, jak trafna okazała się ta analiza :)

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 11 czerwca 2015 20:09:32
Liczba wpisów: 17
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,238 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d