pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Engineer

Engineer

Ostatnie 10 wpisów
Rzeczywiście wypłacili odsetki w terminie - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Kursy od razu poszły w górę.

Teraz nie mogę już mówić, że wyniki są słabe, bo tak nie jest. Sytuacja finansowa jest super (wykupy obligacji + nowe emisje). Rynek jakby tego nie zauważył. Jak na tak niską kapitalizację to sporo się dzieje i zyski są wysokie. A mogą być jeszcze wyższe dzięki nowym inwestycjom.

AGTES jeszcze nie miał wątku, więc zakładam. Wskaźniki fundamentalne są bardzo niskie, a kurs spada w ostatnim czasie. Może wypowie się ktoś nt. tej spółki?

Wahnięcia kursów walutowych są cały czas. Bardzo pozytywne jest jednak to, że wykupili dwie serie obligacji. Dzięki temu ocena ich sytuacji finansowej powinna być wyższa. Planów przejścia na rynek regulowany nie odwołali, a do wymaganej kapitalizacji sporo brakuje póki co.

Poltronic opublikował już raport roczny za 2014 r. Może ktoś z SW przygotuje ich analizę, bo mają bardzo niskie wartości wskaźników c/z i c/wk (odpowiednio 9,3 i 0,31)?

W ub. tygodniu kurs akcji Fitenu był na historycznych minimach (0,6 zł). Znacząco wzrosły też obroty. Wyniki finansowe się niestety pogarszają, a wzrostowi przychodów towarzyszy spadek zysku.

Strasznie przecenione zostały akcje LZMO. Tak samo jak Baltic i Indygo. Ktoś może coś powiedzieć o rozwoju tej spółki i perspektywach dla branży, w której działa?

Rok temu w 3 kw. mieli sporą stratę netto 337 tys. zł (jednostkowo) i 367 tys. zł (skonsolidowanie).
Gdyby w tym roku udało im się wyjść na plus to wskaźnik c/z ulegnie znaczącej poprawie.
Okolice 1,50 zł wydają się na razie mocnym wsparciem.

Ciekawa informacja. Jeśli poprawi to płynność obrotu to uważam, że będzie to bardzo trafne posunięcie, gdyż teraz zrobiły się spore spready kursowe i chyba przez to handel nie jest zbyt duży.
Jestem też ciekaw raportu za III kwartał.

Zarząd odpowiedział na swojej stronie www na pytania akcjonariuszy - www.relacje.novavis.pl/pytania...

Ich główne plany to rozwój sklepu E-VOOLT i budowa farmy w Dubience. Jeśli rzeczywiście podpiszą umowę z wykonawcą do końca września to rynek powinien zareagować pozytywnie na tą informację. W zanadrzu są też dwa kolejne projekty farm PV (Elgnówko i Stare Dłutowo)

Wyniki niestety rozczarowujące. Nowe inwestycje się chyba też trochę przeciągają. Planów mają sporo, ale najważniejsze będą efekty sprzedażowe. Ciekawe też co z obligacjami, bo trochę wyemitowali i nasuwa się pytanie czy wypracują odpowiednio dużo cashu, żeby je spłacić. Seria A - 1,31 mln zł; termin wykupu 31.03.2015 r. Seria B - 0,67 mln zł; termin wykupu 28.02.2014 r.

Przychody w tym roku wyglądają nadzwyczaj dobrze, bo jest spora progresja. W poniedziałek spółka wypłaca dywidendę (0,05 zł), więc możliwe, że część kapitału wróci na rynek i dokupione zostaną akcje. Ciekawie wyglądają ich plany ekspansji zagranicznej, o których wspominają od jakiegoś czasu. Czekam na więcej informacji na ten temat w kolejnych raportach miesięcznych i kwartalnych.

Dali na swojej stronie internetowej oświadczenie Akcjonariusza oraz Zarządu.
www.admiral-boats.com/pl/aktualnosci,oswiadczenie_akcjonariusza_oraz_zarzadu

Cytat:
W związku z pytaniami ze strony inwestorów i akcjonariuszy, dotyczącymi aktualnej kondycji spółki oraz jej rynkowej wyceny informujemy, że jako osoby, które od wielu lat są osobiście zaangażowane w rozwój i wzrost wartości ADMIRAL BOATS S.A. nie możemy przejść obojętnie wobec obecnej oceny jej potencjału w postaci aktualnego kursu akcji.


Jutro będzie pewnie sporo pytań na chacie.

Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

12.08 br. ma nastąpić wykup obligacji o wartości nominalnej 50 mln zł.

Mieli problemy ze zorganizowaniem środków, ale już chyba sytuacja się krystalizuje.

Podpisali umowę kredytową z BOSiem na 30 mln zł - biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Oprócz tego przeprowadzają emisję obligacji serii B - biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Rynek odebrał te informacje całkiem pozytywnie, co widać na kursie.

Osobiście to liczę na niezwykle dobry raport z uwagi na wykonanie większości prac w Gazoporcie, który był zawsze określany przez spółkę jako jej najważniejszy kontrakt w historii.

Fajnie byłoby gdyby spółka zaczęła być aktywniejsza medialnie tak jak to miało miejsce kiedyś i informowała inwestorów o wszystkich istotnych wydarzeniach, bo teraz chyba trochę o nich zapomina.

Ktoś może wie jaka jest konkurencja w tej branży w Polsce?

Widać, że dobre wyniki (mocny wzrost przychodów) zaczynają mieć odzwierciedlenie w wycenie rynkowej.
Na początku lipca kurs przebił blisko 3-letni szczyt na poziomie 1,50 zł.
Oby udało im się wykorzystać koniunkturę i zwiększać przychody z technologii Chemowent i Termotech, bo na tym mają wyższe marże.
Niektórych inwestorów może też zachęcić dywidenda.

Na tle całego sektora budownictwa wskaźniki Małkowskiego wyglądają bardzo atrakcyjnie:
C/WK = 0,5
C/Z < 9

Udało im się zwiększyć wartość kontraktu w Gazoporcie w Świnoujściu z 7 do 8 mln zł (informacja o aneksie na ich stronie www - www.malkowski.pl/inwestorzy/pl...)

MMA do końca czerwca wykonała już większość prac, więc spora część przychodów powinna zostać zaksięgowana w raporcie za 2 kw. Publikacja ma nastąpić w dniu 31.07.2014 r.


Kurs ostatnio mocno spadł. Wyniki w 1 kw. były nieco gorsze niż rok temu (spadek zysku netto z 274 tys. zł do 175 tys. zł) - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Pozytywną informacją jest z pewnością przedterminowy wykup obligacji serii A - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Kto czytał raport kwartalny (link tutaj: www.newconnect.pl/?page=1045&a...) ten widział pewnie progresję wyników.

Przychody:
1Q 2013 0 zł
1Q 2014 1.693 tys. zł

Zysk netto:
1Q 2013 -35 tys. zł
1Q 2014 +1.413 tys. zł

Nie dziwi więc chyba wzrost kursu akcji. Na początku XII 2013 r. kurs oscylował na poziomie 40-50 gr, a dzisiaj mamy 1,5 zł.


Raport kwartalny bardzo solidny - www.newconnect.pl/?page=1045&a...
Na poziomie skonsolidowanym 239 tys. zł zysku netto wobec straty rok temu na poziomie 35 tys. zł.
I ta dywidenda w wysokości 0,85 zł na akcje.
Jedynym minusem jest tutaj praktycznie zerowa płynność.

Jeśli chodzi o wyniki to raport za 1Q nie wnosi nic nowego. Chociaż na plus ograniczanie kosztów działalności - strata netto się też zmniejszyła. [http://www.newconnect.pl/index.php?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=EEI&id=64249&id_tr=4]

Z raportu ciekawie wygląda opisanie nowych projektów i planów rozwoju, a więc rozpoczęcie budowy w Świdwinie jeszcze w tym kwartale oraz nabycie kolejnego projektu biogazowni rolniczej z przyznaną dotacją.

Dopiero po realizacji projektów będzie można ich ocenić.

Branża nadal czeka na ustawę...

Wyniki finansowe rzeczywiście się poprawiają (przychody, zyski i marże). Ciekawe jaki jest udział Termotechu i Chemowentu w sprzedaży ogółem i o ile wyższe są rentowności w tym segmencie działalności.

Co do działki w Wałbrzychu i nieruchomości w Górkach Wielkich to sytuacja na rynku nieruchomości znacząco się poprawia, więc mogą poczekać ze sprzedażą i uzyskać wyższą cenę sprzedaży.

Oby tendencja wzrostu przychodów została utrzymana w kolejnych miesiącach/kwartałach. Wtedy będę spokojny o dobry wynik w tym roku.

Siedzę tu już kilka lat. Wyniki się mocno poprawiły w tym czasie, ale kurs bez zmian.
Dzisiaj dobre info przekazali o sprzedaży nieruchomości w Białych Błotach przez HPS MT za 3,5 mln zł (http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=HPS&id=63415&id_tr=1).

Sporo pozytywów może im przynieść ta operacja - obniżenie kosztów, usprawnienie produkcji i pełniejsze wykorzystanie posiadanego potencjału.

thawku, jesteś tu jeszcze, bo kiedyś sporo pisałeś?

Kod:
mod: informowanie o własnych transakcjach lub stanie posiadania jest zabronione na wątkach spółek.
jeśli wklejasz link to opatrz go cytatem

Ładny zjazd na kursie w ostatnim czasie. Ciekawe czy wykupią obligacje za 17,5 mln zł. Warto chyba śledzić sytuację.

Jedna z najmniejszych spółek na NewConnect. 4Q 2013 mieli nieco gorszy niż 4Q 2012 - spadek zysku netto ze 124k do 102k. Cały ubiegły rok zakończyli jednak dużo lepszym wynikiem netto - 130k zysku wobec 51k w 2012.

Sprzedaż zwiększyła się w ujęciu rdr. o zaledwie 2%.

Dużym minusem jest niestety praktycznie zerowa płynność.

Spółka pozostaje nadal niezauważona, pomimo znacznej poprawy i rekordowego 1 kw. roku. W zeszłym tygodniu było widać ruchy wzrostowe pod dywidendę (5 gr na akcję).

Uwzględniając wyniki finansowe z 1 kw. 2014 r. (wstępnie 574 tys. zł zysku netto wobec 80 tys. zł w 1 kw. 2013 r.) c/z kształtuje się obecnie na poziomie 7,5.

Jest to znacznie mniej niż średnia dla sektora, więc liczę na dyskontowanie przez rynek dobrych wyników.

Nikt jeszcze nie napisał o planach wypłaty dywidendy przez spółkę - www.newconnect.pl/?page=1045&a... Przychody rosną w tym roku bardzo dynamicznie. Wyniki w 1 kw. mogą być naprawdę solidne. Dzisiaj nawet pojawił się artykuł o nich (http://www.inwestycje.pl/new_connect/NewConnect-GKI-Kompleks-S.A.-z-planami-wyplaty-dywidendy;230002;0.html).

Kurs znajduje się już na dnie. Spółka nie była w stanie wykupić obligacji o wartości nominalnej 557 tys. zł - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Zobaczymy czy uda im się porozumieć z wierzycielami.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 9 kwietnia 2014
Ostatnia wizyta: 3 sierpnia 2015 18:57:18
Liczba wpisów: 29
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,724 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +153,34% +30 667,27 zł 50 667,27 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d