pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

quentin

quentin

Ostatnie 10 wpisów
rafsty napisał(a):
Poniższe NIE jest poradą podatkową, tylko koleżeńską, niezobowiązującą pomocą. Nie jestem uprawniony do udzielania porad podatkowych i nie biorę odpowiedzialności za to, co z tym zrobisz.

W podatkach przeważa metoda gotówkowa, a nie memoriałowa. Zatem:
1. Jeśli dywidenda trafia do Ciebie już przeliczona na PLN, to jej nie przeliczasz. To jest Twoja kwota netto. Aczkolwiek będzie Ci potrzebna jeszcze kwota brutto i ją musisz przeliczyć na PLN.
2. Kwotę w walucie obcej przelicza się natomiast wg kursu NBP z dnia poprzedzającego wpływ na konto.
3. Bierzesz kwotę brutto dywidendy i od tej kwoty obliczasz zobowiązanie podatkowe w Polsce. Stawka to 19%.
4. Z tego zobowiązania potrącasz, czyli odejmujesz to, co już zapłaciłeś u źródła. ALE!!! Nie możesz potrącić więcej, niż kwota zobowiązania podatkowego w Polsce.
Czyli:
- Jeśli brutto to 100 zł (już przeliczone na PLN), to podatek = 19 zł.
I teraz:
- Jeśli u źródła zapłaciłeś 30%, to od 19 zł odejmujesz 19 zł i w Polsce nie płacisz już nic.
- Jeśli u źródła zapłaciłeś 15% to od 19 zł odejmujesz 15 zł i w Polsce dopłacasz 4 zł.
Idea jest taka, żebyś nie płacił dwa razy tego samego podatku, ale z drugiej strony Polska nie chce do tego dopłacać i nie odda Ci kasy, jeśli za granicą zapłaciłeś "za dużo" (czyli więcej, niż zapłaciłbyś w Polsce).

Zatem jeśli stawka podatku u źródła jest wyższa, niż w Polsce, to praktycznie płacisz tę wyższą stawkę. Całość płacisz za granicą.
Jeśli jest niższa, to praktycznie Twoje całkowite opodatkowanie to 19%, bo musisz tutaj dopłacić. Płacisz w ratach: większość tam, resztę w Polsce.

Dlatego warto korzystać z biura maklerskiego, które potrafi wyegzekwować uprawnienia wynikające z W8BEN, czyli niższą stawkę opodatkowania. No i warto ten formularz wypełnić i złożyć.

Ale uwaga, nie wszystkich papierów w USA W8BEN dotyczy. Inwestując w nie można się bardzo negatywnie zdziwić, gdy zobaczy się kwotę dywidendy netto, jaka wpływa na rachunek. Ale to inna bajka.

A jak widzisz temat gdy u polskich brokerów dywidendy zabierają podatki dwukrotnie wyższe niż wynika to z umów o unikaniu. Weźmy przykład USA (choć to samo tyczy się każdego kraju) jeśli pobrali mi 30 % to czy mi mo tego ze mam nadpłate 11 % nie powinienem jeszcze 4 oddać do polskiego US bo dla tego baza jest 15 proc z umowy i ma gdzieś ze zapłaciliśmy 30 ? Jak widzę jest zamieszanie jak to płacić i różnie u inwestorów to wygląda. No jakby nie było na zestawieniu rachunku mam jak byk napisane tax payments co jest kwota 30 %...
Jak to widzisz? Nie szuka porady tylko luźno dyskutujemy...
Dzieki

Czy jeśli wzywający osiągnie 90 proc i ściągnie spółkę z rynku a ja nieodpowiednie na wezwanie to zostane z nienotowanymi papierami? Jak to mize wyglądać proszę o odpowiedź. Dzieki

Witam,

Panowie a jak jest z podatkiem? Mając rachunek, u któregos polskiego brokera.

Rozumiem, że zysk ze sprzedaży akcji dostaje brutto I rozliczam go w polskim US?

A co z dywidendami? pobierany jest 15% czy 30% USA? co dalej robie w PL?

Dzięki

a skąd pewność, że wypłacą div drobnicy? czy za ten rok nie liczyliśmy na wypłatę?

Pozdr.

innymi słowy skąd wzrosty pod takie info? ubieranie?

nie nastąpił gwałtowny wzrost wolumenu bo gdybyśmy nie brlai pod uwagę dwóch dużych transakcji, to obrot byłby w granicach 30mln.

fabularasa napisał(a):
morfeusz napisał(a):
Pierwsza godzina bardzo obiecująca :) bardzo:) chyba jakiś fundusz się ze spółką przeprosił

fundusze chyba się kapnęły że nie będzie już nowego dna - przynajmniej nie w tym roku

Uwazasz, że fundusze dzialaja na zasadzie kapnięcia sie? znasz jakiegos zarzadzajacego ktory podejmuje tak decyzje?

Jesli kopex nie zacznie ksztaltowac wartosci, spolka pozostanie nieatrakcyjna inwestycja dla inwestorow. Wartoscia nie jest zysk jak pisze to "klient" powyzej, bowiem zysk jest zbyt wąskim celem, który nie moze sluzyc jako miernik efektywnosci, chocby dlatego, ze uwzglednia tylko rachunek ZS a bilansu juz nie. Wartoscia sa oczywiscie DCF i to na nie nalezy zwrocic uwage w perspektywie wieloletniej. Bardzo wazna jest takze stopa zwrotu z zainwestowanego kapitalu. Dopoki kierownictwo nie pokaze, swojego zaangazowania w budowe wartosci przedsiebiorstwa dopoty bedziemy obserwowac sesje na zanujacym obrocie przy rosnacym indeksie. Zreszta mowiac calkowicie banalnie, skoro spolka ma takie fundamenty od wielu lat, plany, perspektywy to dlaczego jest niedoceniana? dlaczego z pozoru najlepsza spolka na gieldzie (bo taka jest w otoczeniu smieci) nie znajduje uznania u inwestorow majetnych? i w koncu dlaczego spolka ktora nalezy do branzy, ktora jest na takim "speed'zie" na swiecie (czyt. JOY), zachowuje sie jakby byla ostatnim dnem?
Nie wiem jak jest teraz (biorac pod uwage nowego "szefa") ale wczesniej byly sygnaly, że spółka zaczyna coś robić w kierunku, o którym pisze, np. wprowadzenie systemu informatycznego do zarzadzania jednostkami w celu ograniczenia kosztow, niewatpliwie mozna by to potraktować jako początek wprowadzania VBM, nawet jeśli to ma miejsce (wdrażanie koncepcji) to jest to proces kilkuletni zanim widać efekty na rynku. Dlatego ja osobiście, nieco naiwnie wierząc, że wprowadzają VBM (slyszac wielokrotnie wypowiedzi Kostempskiego, jak to społka jest źle wyceniona przez rynek, wnioskuje, że zaczal coś zmieniac w kadrze menedzerow) daje spółce 2-3 lata. To wszystko co mam do powiedzenia.

edit: Ktoś tam wyżej wspomniał o kosztach zarządu. Nie da sie ich uniknąć przejmując spółki. Prognozuje się coroczny spadek tych kosztów, to nie jest problem.

doncarlos napisał(a):
Tak się zastanawiam, pomijając czynniki fundamentalne, bo te są niestety zbyt dobre.. jakie złe informacje mogły by wpłynąć na wzrost notowań.. pozytywne nie mają już większego znaczenia, chyba wszystko jest zdyskontowane, zatem..?

Druga sprawa arkusz zleceń.. kto tutaj gra? emeryci? zlecenia po kilkanaście akcji.. luki cenowe, strasznie męczący zarówno spadek jak i wzrost. Na marginesie mówiąc wiekszość maklerów i zarządzających wypowada się o tej spółce w samych superlatywach.. więc..?

jakis czas temu pisalem czemu spolka nie rosnie, no ale... to wszak wątek techniczny.

buldi napisał(a):
quentin napisał(a):
Oczywiście, że tak. Ale jeśli ktoś mysli ze Beta to jakas dziewczyna to pisze takie brednie. Chyba logiczne jest, że szersze spojrzenie na spolke jest lepsze niz same kreski albo same fundamenty.

Sorry quentin za pytanie.
Inteligencja mi szwankuje, bo na giełdzie krew sie leje jak w "od zmierzchu do świtu"
Czy to wg Ciebie ja uważam, że Beta to dziewczyna?
You're talking to me?

Nie, ktoś tam wyżej pisał "że to wszystko przez bete" drwiąc z tego co napisałem. Trzeba wyraznie podkreslic, że chcecie by watek był czystko techniczny... Mysle, że zobaczymy krew jak w Planet Terror.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 2 stycznia 2020 18:54:42
Liczba wpisów: 31
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,592 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +131,15% +26 230,67 zł 46 230,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d