pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

KwadraturaKola

KwadraturaKola

Ostatnie 10 wpisów
Wolumeny globalne mam wyższe, ale ze względów operacyjnych muszę dywersyfikować dostawy, także dogadywanie się na sztywno na taki wolumen może nie mieć sensu. Ale dziękuję za chęć pomocy!

A z jakiego powodu nie wszedłeś w opcje? Koledzy w wątku wskazywali kilka banków, które to oferują. Na dzisiaj jak to sprawdzam to również można nabyć opcje np azjatyckie. Oczywiście potrzebne są wolumeny, ale wydaje mi się, że u Ciebie powinien już być wystarczający.

Również rozmawiam z bankami o forwardach. Jednostkowo wydają się o wiele tańsze niż opcje, w których koszt zapłacenia premii z góry na początku jest na tyle istotny, że trzeba do tegoż kosztu doliczyć koszt kapitału na sfinansowanie tegoż. Dziwi mnie jednak Twoje stwierdzenie o braku korelacji cen hurtowych z cenami ropy. Ja tego co prawda nie badałem, ale bankier zapewnił mnie, że korelacja ULSD10ppm z cenami PKN ORLEN (od nich się liczy też ceny hurtowe o ile wiem) wynosi bodaj 95%. Tobie wyszło inaczej? Mógłbyś to nieco rozwinąć?

No i do czego w forwardzie potrzebujesz wycen Plattsa skoro masz ustalone ceny wykonania z góry na zakończenie każdego z 5 miesięcy, na które masz ofertę? O ile rozumiem, to ewentualnie tylko do oszacowania czy bank właściwie skalkulował Ci cenę terminową.

Przepraszam za natłok pytań, ale widząc historię wątku wydaje mi się, że możesz pomóc kolejnemu pokoleniu opcyjnych neofitów:)

Witam Wszystkich,

Z dużym zaciekawieniem przeczytałem informacje w tym wątku. Chciałbym się Ciebie cyzo spytać czy zdecydowałeś się na któreś z proponowanych rozwiązań i jak na tym wyszedłeś z perspektywy czasu?

Obecnie pracuję nad tego typu rozwiązaniem i wszelkie spostrzeżenia i doświadczenia praktyczne będą mile widziane.
Pozdrawiam
KK

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 15 września 2015 12:48:21
Liczba wpisów: 3
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,400 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +144,43% +28 886,51 zł 48 886,51 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d